Maris en Van Eijsden in uitstekende vorm Westduitse successen op economisch gebied manen tot matiging Windstilte op laatste dag Nieuw-Loosdreclit Eva de Jong verloor na drie uur strijd Israëliër Boim heeft last van blaren.... op de lippen .JipijL, 5 België ook in finale-poule Achtenveertig uitvallers Drijfpartij Tenniskampioenschappen Grijze haren in zenuwcentrum van Europese T.V.- uitzending 1 Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 25 Juli 1962 Derde Wad no. 30712 van.wAnöaAQ] Vierdaagse te Nijmegen België heeft zich gisteren tijdens aide Europese honkbalkampioenschap- n;pen in Amsterdam geplaatst voor de halve finales door een forse 13-3 .op West-Duitsland. De zege beteken- _de een persoonlijke triomf voor wer- 7,per Jos Robijn, die enkele jaren ge gleden van het eerste plan verdween en nu een schitterende come-back vierde. De Belgen zullen zaterdag te lgen de Oranjeploeg uitkomen. Voor de honderden toeschouwers, dl? gistermiddag toch neg naar het stadion Middenmeet- waren gekomen, werd het duel tussen de beide „outsi ders" meer dan een uur lang een st'.ijd. die qua spanning alles over- trot wat het toernooi om de Europese titel in deze dagen heeft geboden: een boeiend gevecht met gelijke wa pens in de aanval en defensie, vaak goed veldwerk en soms enerverende 'situaties bij de honken. België won uiteindelijk met de nog (hoge score van 13-3. Het bleef tot de zesde innings nul nul voor eindelijk Pierre Waroux, de Belgische 2de honkman. de impas se doorbrak. Met al twee spelers uit leek ook hij te moeten bukken voor de Duitse defensie, die tot op dat mo- II ment nog maar twee veldfouten had gemaakt. Maar opeens overrompelde hij de verbijsterde Oppelt, Duitsland's geheime wapen" bij de kampioen- I schappen van 1960 in Barcelona, met i een flitsende tik, die de bal in het I middenveld over de omheining joeg: M- Die dreunende slag van Waroux kijn de Duitsers niet meer te boven gekomen. De tegenstand plofte ineens I ineen. Zweden is gisteren toch wel duide- flijk de zwakste gebleken in groep A. Na de nederlagen tegen Nederland en Frankrijk gingen de Scandinavische (debutanten in hun derde wedstrijd met 16-0 kansloos ten onder tegen de (Spaanse formatie. Het veldwerk van Ide noorderlingen, dat vooral in de wedstrijd van zondag tegen Neder land een goede indruk had gemaakt, doch maandag in de ontmoeting met Frankrijk al van aanzienlijk mindere kwaliteit was. bleek gisteren ronduit slecht t8 fouten). WANDELEN (Apeldoorn' zonder uitvallers Onder een stralende zon zijn gis- Iteren 1214 van de 1220 ingeschreven deelnemers aan de Apeldoornse vier daagse gestart voor de eerste etappe. De parkoersen waren uitgezet dooi de prachtige bossen en heidevelden van Hoogsoeren en het Kroondomein. Er waren op deze eerste dag geen uitvallers en de stemming onder de deelnemers was perfect. Men was vol lof over het prachtige gebied 'waardoor gewandeld werd. Bretonse vissers gieten olie op de sardines De vissersbevolking van de Bre tonse havenplaats La Trinité-sur- mer heeft zich verzet tegen de aan voer van buitenlandse sardines. Zij goot dieselolie over de 150 ton be vroren sardines, die werden aange voerd met een Marokkaans schip. De 40 ton die al in het koelhuis was opgeslagen, werd eruit gehaald en kniedik op de kaden uitgestrooid. De aanvoer van buitenlandse vis heeft vooral de woede van de vissers ge wekt omdat zij hun eigen vangst moeilijk kunnen verkopen. In Lorient hebben de vissers uit protest tegen de onverkoopbaarheid van hun waar een vracht sardines in de straten uitgestrooid. Japan bouwt de meeste schepen Eind juni was er In de wereld een bruto-tonnage aan stoomschepen en motorschepen ln aanbouw van 9.186.000 bruto ton. Dit was 437.694 ton minder dan aan het eind van het vorige kwartaal. Engeland heeft de leiding ln de in aanbouw zijn tonnage aan Japan moeten afstaan dat 16,2 procent van het wereldto taal voor zijn rekening heeft geno men. Volgens de cijfers van Lloyd's Re gister waren eind juni op de Japan se werven 1,49 miljoen ton in aan bouw, ln Engeland 1.29 miljoen ton resp. een vermeerdering van 237.753 ton en een vermindering met 67.151 ton. In Nederland waren 635.813 ton in aanbouw. 8.093 ton minder dan aan het eind van het vorige kwartaal. Conflict bij de P.A.A. opgelost Het geschil tussen de Amerikaan se luchtvaartmaatschappij Pan Ame rican Airwavs en de boordwerktuig kundigen is opgelost. De technici wil den zich met een staking verzetten tegen een plan van de maatschappij om op st.raalverkeersvliegtuigen geen mecano te laten meevliegen en diens werk te laten doen door de derde pi loot. De rechter had de staking uit gesteld tot 1 augustus. Beide partijen zijn nu akkoord gegaan met een voor stel van de Amerikaanse minister van Arbeid, Goldberg, een boordwerktuig kundige als derde piloot te laten mee vliegen en deze hiervoor een opleiding te geven. Bij de Eastern Airlines, een maat schappij, die alleen in het binnenland werkt, is onlangs een dergelijk voor stel door de technici verworpen. Zij staken daar nog steeds. 124 in 1961. in Italië tot 144. de belangrijkste industriële staten der v. creld. De economische successen van de Bondsrepubliek zijn opmerkelijk, maar daar staat het gevaar tegenover dat het economisch denken verwend is door de snelle resultaten bij de i wederopbouw van Duitsland na de oorlog. Daarom moet er in de toe- economie komt duidelijk tot uitdruk in j aw i Europees journaal via de TELSTAR naar Amerika Tijdens de 133 ste omwenteling van de Telstar is gisteravond een journaal uit Europa in Amerika ont vangen. De uitzending begon met een reportage van de besprekingen tussen de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dean Rusk en zijn Rus- Groot-Brittannië tot 154 en in Frank: Gromiko in Geneve. 1 Het korte programma werd besloten met een op de band opgenomen in terview met de Franse minister van rijk tot 177. Alleen België met 124, Zwitserland met 118 en Portugal met 111 geven nog lagere cijfers te zien dan de Bondsrepubliek. De krachtiger wordende binding van de Bondsrepubliek met de wereld komst meer aandacht worden ge- king in de ontwikkeling van de bui- schonken aan de internationale ont- tenlandse handel. Voorlichting, Peyrefitte, die zei te ho pen dat de Telstar „als een werktuig van de vrede gebruikt zou worden, on.dat het een werktuig van de waar- i heid is". wikkeling. Aldus een „woord vooraf" van de Westduitse minister van J Economische Zaken, Erhard. in een j brochure van zijn ministerie „Voor uitgang in cijfers". Hierna nam een andere omroen hec programma over en meldde, daA Van 1950 tot 1960 is de Duitse uit- president De Gaulle een parlemen- voci tot het zesvoudige toegenomen taire overwinning had behaald op hel NIJMEGEN De eerste dag van de 46e Vierdaagse te Nijmegen was een bij uitstek stralende dag. De deelnemers wilden na de ervaringen met de tot dusverre zo strenge zomer 1962 nauwelijks geloven dat de zon het ernstig meende met haar mild heid. Er hingen nog dichte en kille nevels op het parcours in de groene ochtenduren en men voelde zich daartegen bestand onder de beschutting van wollen overgooierstrainingspakken en soort gelijke verwarmende kledij. De Hongaar Istvan Kausz heeft te Buenos Aires bij de wereldkam pioenschappen schermen (Je titel op degen gewonnen. In de finale be- haalde hij zes overwinningen, tegen zijn naaste tegenstander en landge noot Thomas Gabor, die de tweede plaats voor zich opeiste, vijf. De Britse atleet Arthur Rowe heeft tijdens wedstrijden te Don- icaster zijn eigen Europese record ko gelstoten. dat hij op 7 augustus 1961 (te Mansfield op 19.57 meter stelde, verbeterd en gebracht op 19.58 meter. Later werd dit alles overtollig. De zon ging het nu echt ernstig menen met haar medewerking en met de wol erdwenen de laatste resten van wan trouwen. Verheugd accepteerde het wandelleger de juist op tjjd gekomen zomer en vertoonde zich vervolgens als 'n bonte zomerse sliert langs de ko renvelden en de boomgaarden van de j Betuwe. De zon animeerde het ge zang, gaf de wandelpas vrolijke im pulsen: de eerste dag van deze vier daagse werd een bij uitsteek stralen de wandeldag. Toch was wantrouwen niet mis plaatst. Want zulke zonnige dagen zijn schaars geweest tijdens de voor de voorbereiding bestemde maanden. De voeten waren getraind in natte kille dagen en nu opeens die warm te: 48 wandelaars moesten de tol be talen voor te optimistische aanvaar ding van het bondgenootschap met de zon. En we moeten afwachten, hoeveel er terugdeinzen van het dra gen van pijnlijke voeten naar de af mars van vandaag en morgen. Vorig jaar haalden 39 deelnemers de vrien delijke dames en heren in de afmel dingsbureaus niet. Minder uitvallers toen ohder vochtige weersomstandig heden. Het ergste Het was warm en stoffig op som mige stukken van het parcours tussen Eist en Oosterhout, later op de kron kelende dijk naar Nijmege Het is daar zo boomloos. We hoorden van PTT-jongens die de dijk op koersten het toppunt van pessimisme. „Nou hebben we het ergste gehad. We krij gen nou het allerergste". Later zagen we ze enthousiast naar de stempel- plaats wandelen. Misschien waren het als pessimisten vermomde optimisten. We vroegen hier en daar aan mi litairen, of het ontbreken van de„Ca- di" geen gemis was. De algemene reactie was. dat het wel 'n winstpunt is, dat men nu zelf kan bepalen, waar de rust moet worden genoten. „Maar de vierdaagse is door het uit vallen van de Cadi wel duurder ge worden voor de soldaten", was de aanvullende opmerking. Blaren Dc Israëli, militairen en burgers, maakten weer een frisse, krachtige indruk. Maar het zijn ook selectie- groepen. De chauffeurs van de coöpe ratieve busonderneming EGGED (ne gentien man) hebben zich aan moei lijke tests moeten onderwerpen. Zij moesten de berg Karmel (50 meter) zo snel mogelijk oprennen en wie dat niet haalde, werd meteen al uitgeslo ten voor de voorbereidende marsen. Dat vertelde ons Israel Zilverberg, geboren en getogen ln Israël, maar vloeiend Hollands sprekend. Hij is namelijk getrouwd met een Amster- C5 De laatste xoedstrijddag heeft 'niet veel verandering gebracht in de algemene stand van de diverse klassen. In sommige immers was beslissing reeds gevallen, in JMenkele andere kon de winst van umeen outsider geen verandering maneer brengen in het klassement, 1 Wzodat alle op de voorlaatste wed- 9 'Istrijddag als winnaar getipte zei- M Iers hun trofeeën bij de prijsuit- ■N \reiking in ontvangst konden lemeH. De zeilers zijn bij deze Nieuw Loos- *t 4|<irechtweek wel goed aan hun trek gekomen: de eerste dagen brachten rooiiZware wind, de derde dag een be- 1 hoorlijke wind en gisteren was het Jzo goed als windstil.... Zo windstil, EC1dat alleen de FD-klasse de voorge- RDlschreven 16 km-baan kon afleggen. k.k.;Jan van Staveren, om 10 uur gestart, kwam pas drieëneenhalf uur later binnen. Normaal kan de baan inmin- r der dan 2 uur gezeild worden Voor de overige klassen werd de baan Btevig ingekort. Vanzelfsprekend was het rustige [aariweer met hier en daar een zuchtje wind wel van invloed op de rangorde i818 in enige klassen, doch in andere ga ven de cracks toch weer de toon aan 1 Zoals b.v in d<* FD-klasse. waar ■Bart Kraan voor niet was ingeschreven en J.vanSta- Hartelijk toegejuicht door dui zenden toeschouwers trekt de Is raëlische groep door het centrum van het dorpje Eist. Ook dit jaar valt de bijzonder correcte wijze van lopen van deze enthousiaste groep overal langs de route op. (Foto Leidsch Dagblad) damse. In 1945 was hij in ons land met de Joodse Brigade en hij heeft toen volgens zijn zeggen „ge- schmoesd" met het meisje dat nu zijn vrouw is. Het „schmoezen" werd huwen. Zilverberg en de andere chauffeurs raken niet uitgepraat over de wijze, waarop zij overal langs het parcours worden ontvangen. Ditzelf de oordeel heeft de leider van deze groep Menachin Gerabowski en de non-walking commandant van de militaire Israëlische groep, kolonel Juda Harary, een fameus parachutist in zijn land. Eén Israëliër heeft met blaren (e kampen. Abraham Boim uit Haifa. Niet aan zijn voeten, maar aan zijn lippen: hij blaast vrijwel nonstop op zijn aan een geluidversterker verbon den mondharmonica. Aantrekkelijke wijsjes, want achter zijn groep mar cheert altijd een lange tros wande laars, de meesten van het vrouwelij ke geslacht. Misschien een afstamme ling van de rattenvanger van Hameln deze Abraham Boim. en het aandeel ervan in de wereld' uitvoer tot het drievoudige. De zes be langrijkste landen, waaruit West- ITit de cijfers in de brochure blijkt, j Duitsland invoert, zjjn de Verenigde dat de Bondsrepubliek met betrek' king tot de werkelijke stijging der lonen onder de geïndustrialiseerde landen de eerste plaats in de wereld inneemt. In de periode van 1950 tot eind 1961 is het werkelijke loon in de Duitse industrie met 94 procent toe genomen vergeleken met stijgin gen van 65 procent in Frankrijk, 34 procent in Groot-Brittannië en 31 procent in de Verenigde Staten. Ook de koopkracht van het loon van de Westduitse industrie-arbeider is ge stegen. Terwijl hij in november 1949 voor een kilo suiker ongeveer 58 mi nuten moest werken, had hij daar in november 1961 nog maar 24 minuten voor nodig. De indices van de consu mentenprijzen in West-Duitsland zijn op basis van 1950 100 gestegen tot Staten, Frankrijk, Nederland, Italië. België en Luxemburg. Wat de Duitse uitvoer betreft komt Frankrijk op de eerste plaats, gevolgd door N e- d e r 1 a n d, Zwitserland, de Verenig de Staten en Italië. gebied van de atoombewapeningspoli- tiek Vervolgens verscheen o.a. de Fran se minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, op het scherm. Deze zei tijdens een interview, dat hij niet naar de ontwapeningsconferentie in Genève was gegaan omdat htf niec dacht, dat deze conferentie „enig positief resultaat" zou hebben. „Sprookje" President Moise Tsjombe van Ka- tanga heeft een plan van de Ver enigde Naties om van Katanga's in komsten uit de mijnbouw belasting te heffen teneinde de rest van Kon go financieel bij te staan, verwor pen. In plaats daarvan reeft hij voorgesteld dat Katanga de VN, Europa en Amerika allen samen werken om Kongo in het zadel te helpen. Tsjombe noemde het een sprookje dat Katanga's inkomsten uit de mijnbouw voldoende zouden zijn om geheel Kongo solvent t? ma ken. De zon was er weer volop gisteren in Hilversum en met de zon was er ook sterk spel. Sterk spel. niet alleen van de buitenlanders, maar ook van onze eigen Nederlandse top. Wat te zeggen van de fraaie overwinningen die Maris en Van Eijsden behaalden op resp. de geplaatste Australiër Davidson. 6-3, 7-5 en op de Pakistaner Aktar AU. 6-3. 8-6Ter illustratie, Aktar Ali had het bestaan de geplaatste Noor Moe met 6-3. 7-9, 6-4 aan de kant te zetten. gevierde B. Binkhorst ten vierde male. Het bewijst slechts, dat deze zeilers zich onder alle weersomstan- digheden kunnen aanpassen! Klassementen FD-klasse: 1. J. van Staveren. Eindklassement: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren. 12 M2-kIasse A: 1. B Binkhorst. Eindklassement: 1. B. Binkhorst, 2. C. D. Seret. Valkenklasse A: 1. E. Rolf v. d. Baumen. Eindklassement1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. E. J. Hoppe. 16 M2 Streepklasse A: 1. S. Ozinga. Eindklassement: 1. J. Visser, 2. R. Siebrand. FinnjoIIenklasse: 1. A. van Gelder. Eindklassement: 1. J. C. de Winckel, 2. G. J. Leverland. Olympiajollenklassc: 1. J. Saltz- herr. Eindklassement: 1. K. Husslage, 2, G. W. Stellingwerf. Vrijheidsklasse A: 1. L. van Tien hoven. Eindklassement: 1. C. de Haas jr., 2. P. P. de Reuver. Pampusklasse: 1. D. Heineke. Eind klassement: 1. D. Heineke, 2. J. Pro per. 12 Voetsjollenklasse: 1. J. H. de Goederen. Eindklassement. 1. P. J. M. Bulters, 2. J. H. de Goederen. .Flving Juniorklasse A: 1. D. Dudok a van Heel. Eindklassement: 1 M. A. de laatste wedstrijd Heineke o. H. C. Heineke. Sternklasse: 1. R. Steensmn. Eind klassement: 1. J. O. Y. d. Pijl, 2. L. Kruijer. veren nu met ruim verschil won. In de Valkenklasse triomfeerde Rolf V. d. Baumen, in de 12 M2-klasse ze- Heroïsch En dan mag niet worden verzuimd de lieroische strijd te vermelden, die mevr. de Jong-Duklig streed tegen de glamour-girl van dit Internationale Kampioenschap van Nederland, dc blonde zuidafrikaanse mevr. Farbes. De nieuwste Nederlandse aanwinst, mevr. de Jong-Duldig verloor met 1-6 7-5, 9-11 na bijna 3 uur spelen en na met 4-1, 8-7 en 9-8 te hebben voorgestaan. Beide speelsters konden na afloop van de partij, dodelijk vermoeid, nau welijks de kracht vinden voor een handdruk. Het geen overigens niet wil zeggen dat het in deze wedstrijd niet uiterst sportief is toegegaan. Zo weigerde mevr. Farbes een haar door een foutieve arbitrale beslissing toe gekend punt in de derde set bij de kritieke stand 7-7. Dat een netbal tenslotte de balans deed doorslaan naar mevr. Farbes, was een niet in het beeld van deze werkelijk fraaie dames partij passend slot. Er vielen gisteren nog meer fraaie partijen te genieten. Zo stuitte de Wimbledon-finalist Mullegan na een vlot gewonnen eerste set tegen de broer van Maria Bueno, 6-2, op he vige tegenstand in de tweede set. Dp degelijke groundstrokes van de Australiër braken het moedige ver weer van Bueno eerst na 6-6, 8-6 voor Mulligan.. Orthodox Opvallend was dat Mulligm zijn sterke backhand «»p orthodoxe wijze speelde, n.l. met de duim schuin te gen de platte zijde van het racket. (Wanneer zal J. de Mos nu eens op houden te verkondigen dat een goede backhand alleen geslagen wordt met de duim om de steel heen, zie „Lawn- Tennis" van enkele weken terug. Verdere verrassingen deden zich niet voor. Het was gisteren nog een strijd tussen de duidelijk sterkere en de duidelijk zwakkeren. Lex Karamoy kon het tegen Olvera natuurlijk niet redden. De Ecuadoriaan won met duidelijk verschil, 6-2, 6-1. Van Karamoy zei de Ecuadoriaan „Een speler die dui delijk oefening met spelers van in ternationale klasse heeft ge mist. Cha-cha-cha Erg jammer, want hij heeft spelin zicht en hij bezit gevoel voor ritme. Dat laatste acht Ik zeer belangrijk voor tennis. Het is net als met dan sen, en Olvera maakt een cha-cha- cha beweging, als je geen ritme-ge voel hebt, leer je het nooit, al breng je dag en nacht op de dansvloer door. Ik sta in deze opvatting ook niet alleen. Mijn ster-landgenoot Segura heeft me eens gezegd. „Geef een man die nog nooit van zijn leven een ten nis racket gezien heeft, een racket in handen, laat hem 5 maal naar de bal slaan, en ik weet of hij een klas se-speler kan worden of niet". Weet u. vervolgt Olvera lachend, wat ik tijdens de wedstrijd van uw land genoot dacht? Zoals hij nu aan de overzijde van het net speelt, zo had ik nu ook nog kunnen spelen. Hij heeft n.l. eenzelfde speltype. Hij houdt er kennelijk van, net als ik. om de bal te aaien i.p.v. er mee te kogelen. Tja, ik ga er nu wel „hard tegen aan", maar dat moet je van daag de dag wel doen, anders lopen ze over je heen". Een opmerking, die ons deed den ken aan de woorden van een groot speler, die nu als veteraan zijn partij nog altijd geducht mee blaast, de Amerikaan Gardner Mulloy. dit jaar in het toernooi te Monte-Carlo wirn naar van de befaamde Butler-trophv voor nationale dubbelparen, met de jonge Rubinoff, die ook van de partij is in Hilversum. Snel werk redde Engelse beelden (Van onze Brusselse correspondent) De dertig T.V.-technici. producers en telefonisten, die gister avond de verantwoordelijkheid hadden voor het welslagen van d# Eurovisie-uitzending naar Amerika, hebben er tijdens de 18 minu ten durende uitzending naar alle waarschijnlijkheid een evenredig aantal grijze haren bijgekregen. Temidden van een wirwar van kabels en apparaten stonden zij, dicht opeengepakt, in het kleine schakelcentrum dat zich bevindt in de koepel van het 1Q0 meter hoge Justitiepaleis. Vanuit dit betrekkelijk kleine v«rtrek, dat in ware zin het zenuwcentrum van de gehele uitzending was. werden de verbindingen met de verschillende punten in Europa tot stand gebracht. Kapot Het was Mulloy, die na een van de rambam-tenniaduels op Wimble don zei „Op deze wijze gaat onze sport kapot. Het is de vaart die alles domineert, die geen fijne manoeu vrering meer mogelijk maakt. Laten ze het service-vak verkleinen of de ballen zachter maken zo is het geen tennis meer. Dit is elkaar doodschie ten". We zijn het met Mulloy eens, waar hij stelt dat er iets gebeuren moet, om te voorkomen dat tennis degra deert. De middelen die de Ameri kaanse advocaat-tennisspeler heeft genoemd, spreken ons zeker niet aan. Naar onze mening is de oplossing deze, spelen op een uniforme baan. op gravel! De vaart zal dan niet meer domi neren. Grote spanning De spanningen, welke tijdens die 18 minuten in dit centrale knoop punt heersten, waren zelfs voor ons leken, die er alleen maar waren om te kijken, bijna ondraaglijk. Met be zwete gezichten (er heerste een Turkse-bad-temperatuur in het klei ne vertrek) bedienden zij de inge wikkelde apparatuur. Terwijl Ri chard Dimbledy in een hoekje van het vertrek met typisch Engels fleg ma zijn commentaar gaf op de beel den, terwijl men eveneens gelijktij dig de vertalingen van dit commen taar in circa acht talen kon mee- beluisteren, waren telefonisten koortsachtig in de weer om op fluis tertoon gesprekken te voeren met de verschillende punten in Europa, van waaruit, de volgende beelden moes ten komen. Een ware paniek ontstond, toen bleek dat men Engeland plotseling niet meer ontving. In het program ma waren beelden voorzien van het Brits Museum. Die beelden zijn er gens tussen Frankrijk en Engeland „verloren gegaan", waardoor de Ame rikanen dus de opname van de be roemde „Magna Charta" gemist hebben. Doch Dimbledy, de enige die een waarlijk ijzeren kalmte scheen te bewaren, praatte rustig over de ga pingen heen. Slechts op het aller laatste moment, toen men opnieuw beelden van Londen bij nacht had voorzien, beelden die maar niet door kwamen. begon de Engelse commen tator tekenen van zenuwachtigheid te tonen. Dat die beelden uiteindelijk toch op de Europese en Amerikaanse schermen verschenen, was voorname lijk te danken aan het vernuft van drie onbekende Vlaamse televisie technici, die in enkele seconden tijd een gecompliceerd relaysysteem tot stand brachten via Frankrijk en Zwitserland. Dimbledy verkaarde ons na afloop „Nog nooit in mijn leven ben ik zo totaal uitgeput geweest na een uit zending als na deze 18 minuten". Toen eenmaal het laatste beeld „door" was, en de uitzending tenein de, daalde er een weldadige stilte over het kleine zenuwcentrum. Er werden flessen whisky en champag ne opengetrokken, maar men' dronk het verkwikkende vocht in stilte. Die 18 minuten van hoogspanning scheen een ieder de lust tot praten te heb ben ontnomen. Jager - Willemse leiden nog altijd in Ostende In Oostende zijn gisteren de derde en vierde race gezeild ln de strijd om het Europese kampioenschap twee mans zwaardboten (Flying Dutch- manklasse). Na vier wed trijden heeft de Nederlandse combinatie Ja- ger-Willemse nog steeds de leiding in het klassement. In de ochtend fi nishten de Nederlanders als vierde achter West-Duitsland, Zweden en België. 's Middags eindigden zij op de vijfde plaats achter Frankrijk, Bel gië, Zweden en Engeland. In de algemene rangschikking heb ben Jager en Willemse een voor sprong van ruim 450 punten op nr. twee, Frankrijk. Volgend jaar verkiezingen in Argentinië De regering van Argentinië heeft een decre uitgevaardigd dat de weg more effenen voor de algemene ver kiezingen van volgend jaar. Ieder die lid is geweest van de communistische partij in de afgelopen 10 jaar mag geen lid worden van een democrati sche partij of zich kandidaat stellen. Officieren mogen alleen kandidaat zon als zjj langer dan twee Jaar ge pensioneerd zijn. Om deel te nemen aan de verkie zingen moeten de partijen openlijk getuigen van hun „republikeins - democratische overtuiging", geweld verwerpen en de terugkeer van het peronistische bewind niet steunen. Denen bonden niet zo goed rechts als Nederlanders Er zou heel wat te zeggen zijn over de rij-stijl van de automobi listen van verschillende nationa liteiten. Wat de meeste Nederlan ders in Italië sterk opvalt, is het feit, dat men daar veel beter rechts houdt dan hier te lande. Maar gaat diezelfde Nederlander naar Deenmarken. dan valt hem. daar op, dat de Denen op het punt van rechtshouden nog ivel een lesje kunnen nemen aan ons land Nu zijn de Denen niet alleen goed lachs, maar ook goedleers, zoals blijkt uit een artikeltje in de ..Aarhus Stiftstidende" (opgericht in 1794). Een van de redacteuren van dit dagblad heeft een gesprek gehad met Frits H. Huysman uii Oegstgeest, die al acht jaar zijn vakanties in Denemarken heeft doorgebracht en dus als vriend van dat land meende zich een kritische opmerking te mogen veroorloven, niet om zo maat wat te kritiseren, maar in opbouwen de zin. De Denen, aldus de heer Huysman, houden onvoldoende rechts en belemmeren daardoor een vlotte afwikkeling van het verkeer. Het zou nuttig zijn als ze wat vaker een blik in de achter uitkijkspiegel zouden werpen. Nederland heeft een kleinere op pervlakte dan Denemarken en bijna driemaal zoveel inwoners. De beschikbare ruimte per imuo- ner is dus veel kleiner dan voor de Denen. Toch maakt het Ne derlandse verkeer een beter-geor- ganiseerde indruk. Een nuttigs maatregel zou ook zijn het aan brengen van een witte streep aan de rechterkant van de weg, zoals in Nederland, waardoor de weg gebruikers automatisch naar rechts worden getrokken. ,.lk houd van Denemarken en wie men lief heeft spaart men de roede niet. Daarom durf ik deze opmerking te maken", aldus de heer Huysman, die verder als zijn mening gaf, dat de Denen geen slechte rijders zijn, maar toch ook geen goede. De .Aarhus Stiftsti- dende" heeft deze kritiek van een goede vriend blijkbaar blijmoedig t aanvaard en er een halve kolom Voorts wordt het stelsel van evenre- onder een ttrpp-h-nlnmci-nn diee vertegenwoordiging in de plaats tl) aan gesteld van hei meerderheidsstelsel. Scwya. En nu wachten wij maar Een bijzondere rechtbank zal zich j °P 9e kritiek van een welwillende bezighouden met gevallen van schen- Italiaan op het rechtshouden it% ding van het decreet. Nederland

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5