Koen (18 jaar) zegeviert opnieuw in enkelspel A Leidse zwemploeg won ook tweede wedstrijd Het is hollen met Aeolus of stilstaan RONDE MIDDEN ZEELAND VOOR CEES SNEPVANGERS Nat pak voor vele zeilers MARSEILLE overmeesterde Visuil S en Theo Messidor C LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 JULI 1962 Bad gast en toernooi te Noordwijk Mevr. Baars wint bij de dames J (Van onze tennismewerker) Het badgasten toernooi te Noordwijk aan Zee heeft in het H.E. A en het D.E. A de alge meen verwachte winnaars ge bracht, te weten de 18-jarige Koen, ook vorig jaar via de Duitser Baasel winnaar van het H.E., en mevr. Baars, de natio nale kampioene. Koen moest in de finale één set prijs geven aan de Hagenaar Dan- ckaerts, die weinig miste, maar dan ook weinig risico nam en niet anders deed dan de bal in het spel houden, houden. Wel liet hij af en toe een dropshot van zijn racket af komen, waarop Koen, althans in de eerste set het antwoord nogal eens schuldig bleef. Met 6-2 boekte Danckaerts een 1-0 set voorsprong. Maar Koen bleef volharden in zijn risico-nemen op de momenten dat dat moest, hij bleef naar de zijlijnen spreiden en die durf de rukwinden maakten dat erg moei lijk, werd beloond. Danckaerts mocht dan wel eens uitschieten met zijn cross-topspin forehands, het was Koen die het spel dirigeerde. Met 6-0 won de jonge Leunonias-speler de tweede set en in de beslissende set was hij doorlopend in de aanval, de duidelijk sterkere speler, 6-1. Korte metten Mevr. Baars maakte korte metten met mevr. van Nugteren. Deze had in de halve finale na 2-6, 2-5 een wer kelijk verrassende come-back, gehad, die haar via twee matchpunten tegen een door niemand verwachte zege bracht op de gedoodverfde finaliste mej. Koster, 2-6, 7-5, 6-3! De vast heid op de drive, het „bekende" loop werk van mevr. Baars, boden haar echter weinig kansen om de in de halve finale geleverde verrassende met een nog grotere prestatie in de finale te overtreffen. Met 6-2, 6-1 zegevierde mevr. Baars. Nog een zege Koen en mevr. Baars haalden nog een zege binnen, n.l. in het G.D. Daar kregen zij mevr. Nooteboom en Cha- taw tegenover zich. Ket werd voor het laatstgenoemde duo een desillu sie. Mevr. Baars' backhand flitste telkens weer, onhoudbaar langs de zijlijn en Koen miste wel eens, maar niet op de kritieke momenten. Met 6-1, 6-2 was deze finale in koud een half uur ~.ekeken. Het HDA bracht de geroutineerde dubbel van W. Reidt en dé Roy van Zuidewijn tegen over Copper en v. d. Kwast. De jeugd sloeg door alle rukwinden heen, vol leerde fors en vrij en de veteranen aan de overzijde van het net, die het uiteraard meer van listen en lagen moeten hebben, gingen in 2 sets dooi de knieën, 6-4, 6-3 voor Copper en v. d. Kwast. Verrassing AUTOMOBILISME Clark wint GP van Engeland Op het nabij Liverpool gelegen 4.828 km. lange circuit van Aaintree heeft de Britse Lotusrijder Jim Clark za terdag gezegevierd in de Grote Prys van Engeland voor formule i-wagens, een wedstrijd die meetelt voor de competitie om het wereldkampioen schap der coureurs. De uitslag was: 1. Jim Clark (GB) met Lotus, 75 ronden (362.101 km) in 2 uur 26 min. 20.8 sec. (gem. 148.461 km/u)2. John Sur tees (GB) met Lola (2.27.10,-); 3. Bruce Maclaren (Nw.-Zl.) met Cooper (2.28.05,6) 4. Graham Hill (GB) met BRM (2.28.17,6 op één ronde)5. Jack Bra bham (Austr.) met Lotus. Na de grote prijzen van Nedtrland, Monaco, België, Frankrijk en Enge land luidt de stand in de competitie om de wereldtitel der coureurs: 1. Graham Hill 19 pt.; 2. Clark 18 pt.; 3. Maclaren 16 pt.; 4. Phil. Hill 14 pt.; 5. Surtees 13 pt.; 6/7. Gurney (GB) en Maggs (Z.-Afr.) beiden 9 pt. MOTORSPORT Vaas-teams voor motorzesdaagse De beide Vaas-teams, die Neder land zullen vertegenwoordigen bij de 37ste internationale motorzesdaagse, welke van 17 t/m 22 september a.s. in Zuid Beieren wordt gehouden, zijn als volgt samengesteld: Vaas-team A: Frits Sillink (Am sterdam), Rudi Boom (Amsterdam), Simon Schram (Wolvega) en Jan van Dobben (Zwammerdam). Vaas-team B^Hein van Olst (Hei- no), Henk Wendelgelst (Amsterdam) Frank Vos (Dordrecht) en Arie Vro lijk (Bovenkerk). DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Chatauroux. Aantal vogels 750, ge lost te 6 uur met z.w. wind. Afstand plm. 629 km. Ie duif te 15.39.6 uur. J. v. d. Assem 1. 8, 17; dr. Venker 2, 13 16; H. Mooten 3; D. Brouwer 4; R. P. de Graaf 5; L. Steenvoorden 6, 42 43; G. Oude Elferink 7, 15; C. v. d. Berg 9, 22, 29, 40, 46; P. Teske 10; G. v. Stein 11; J. den Dunna 12; T v. Amsterdam 14; H. Fasel 18; H. v. Riet 19. 35, 41; Duindam—Noord 20; M. de Lange 21, 37; J. Berg 23; J. Kortekaas 24; W. Onstenk 25; Knegt—Boon 26; J. Star 27; W.Mark 28; W. Gijsman 30; J. Passchier 31; W. Siera 32; A. v. Hemert 33; Wan- sink-Pracht 34; J. Schlimmer 36; M. v d Wiel 38; R. Lolkes de Beer 39; A. v. d. Meijs 44; J. Beugelsdijk 45; J. Warmerdam 47j W. Vijlbrief 48; H. Moenen 49. Tergnier Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnier. Aantal vogels 1103, gelost te 6 uur met z.w. wind. Afstand plm. 291 km. Ie duif te 9.2.58 uur. M. v.d. Wiel 1, 30, 39; J. v .d. Niet 2, 14, 28; F. Sloos 3; M. de Lange 4; P. d'Haens 5; J. Beugelsdijk 6; C. Gijs man 7; R. P. de Graaf 8, 43; D. v.d. Nieuwendijk 9; B.Oskam 10; J.Staf- feleu 11; W. Siera 12; J. Kukler 13; J. Schlimmer 15; J. v. d. Wiel 16; W. Onstenk 17; Bina-v. d. IJssel 18,20; H. v. d. Lely 19; Gebr. Kok 21; F. Bouwman 22, 40; W. v. d. Wel 23; G. Oude Elferink 24, 37; N. Ouds hoorn 26; J. Barnhoorn 26, 50; G. v. Albada 27, 42; C. v. d. Berg 29,41; C Parlevliet 31; W. Zonneveld 32; J* Pauw 33; P. Fasel 34; J. Filippo 35 49; C. Castelijn 36; T. v. Amster dam 38; D. Kaay 44; P. de Haas 45; W. Habraken 46; Chr. v. d. Pluym 47; C. Betcke 48. De algemeen verwachte winnaar in het H.E.B., Moolenbroek, liet het af weten tegen de veteraan Cappelle, die als spelpatroon had „alles terug met een boogje en de tegenstanders fou ten laten maken". De eerste set was voor Cap pelle, 6-3, de tweede voor Moo lenbroek, 6-2. De vaart die Moolen broek in de derde set de zege op zijn vermoeid rakende tegenstander had moeten brengen, werd door de wind, die zich weer geducht liet gelden in deze slotperiode, onmogelijk gemaakt. Cappelle's vaste spelletje gaf hem 5-1 Een opleving van Moolenbroek bracht nog even spanning 5-4, maar de geroutineerde Cappelle liet zich de winst niet meer ontnemen, 6-4. In het HDB behaalde Moolenbroek echter met een verrassend goed spe lende v. d. Koogh toch nog een eerste plaats. Het Leidse Hout-duo dus Hol ders en Bonte was kennelijk op het gravel gekomen met het idee onwrik baar in het achterhoofd, dat er met de inderdaad hinderlijke wind in de tweede set ging eer umpire-stoel ondersteboven! toch niet te ten nissen viel. Met 6-4. 6-2, ruimden zij het veld voor de feller op de winst belustte Moolenbroek v. d. Koogh. Tennisfamilie De familie v. d. Koogh is een ten nisfamilie. althans de jongere gene ratie weet het racket behoorlijk te hanteren. De zege van broer v. d. Koogh, werd door zuster v. d. Koogh nog overtroffen. Deze won n.l. het D.E.B. door de toch bepaald niet zwak tennissende Duitse Frau Opel in 2 sets, 6-4, 6-3 ,aan de kant te zet ten. Met F. pasi an won zij verder het GDB van het Katwijkse duo, mej. Tieleman en Blanken, toch ook een „stevige" mixed ,in straight sets, 6-4 6-3. In de halve finale hadden zij het tegen mej. v. d. Moortel—Bonte met 9-7, 7-5, na 1-5!, moeilijker gehad. C.-front Van het C-front moet tenslotte nog gememoreerd worden de zwaar be vochten zege van H. Meijer (Unicum) op v. Tets. In de eerste set was Meijer kansloos tegen het aanvalsspel van de jeugdige v. Tets, maar in de twee de set wilde de laatste het wat al te snel doen en de op temperatuur ge komen H. Meijer maakte 1 set gelijk, 6-2. Met 5-1 kwam Meijers in de be slissende set voor jm toen nog bijna verrast te worden voor een desperaat vecntende v. Tets. Eerst na 7-6 kon Meijer een zucht van verlichting sla ken, 8-6! Een jongere editie van de winnaar in het HEA, B. Koen, toonde met partnei v. Tets in het HDC, dat hij uit het goede „Tennishout" is gesne den. Het geroutineerde dubbel Vode gel-Kooreman moe„u tenminste in twee sets, 6-4, 6-2, de eerste plaats in dit nummer afstaan. In het DEC streden mej. Enneking en mej. Wiegerinck een pittige strijd, die door eerstgenoemde speelster met 6-4, 6-3 werd beslist. ATLETIEK Brumel springt 2.26m hoog! Tijdens de tweede dag van de atle- tiek-landenwedstrijd Ver. Staten Rusland in Stanford men zie ook elders in dit blad heeft de Rus Valeri Brumel zijn wereldrecord hoog springen met een centimeter verbe terd en op 2.26 m. gebracht. Het oude record dateert van 31 aug. 1961 te Sofia. De landenatletiekwedstrijd is bij de heren door de Amerikanen gewon nen met 128 tegen 107 punten en bij de dames in een Russische overwin ning geëindigd met 66 tegen 41 pnt. WIELRENNEN In de Ronde van Arnhem voor as piranten over 25 km won Peter de Jongh uit Roelofarendsveen de eindsprint met flinke voorsprong van een groepje van vijf man. Uitslag: 1. P. de Jongh 37.34, 2. G. Boogers (Voorst). In de Ronde van HeeSwyk, een wedstrijd voor amateurs over 100 km, eindigde de Rijnsburger Piet Kooyman op de tweede plaats. Win naar werd J. Timmer uit Velsen. De zaterdag te Zürich gehouden turninterland tussen de herenploegen van Zwitserland en Japan is in een 292,5-283,1 zege voor de gasten ge ëindigd. De hockeyploeg van Pakistan, Olympisch kampioen 1960, heeft zon dag in Nairobi met 1-0 van Kenya verloren. Gerhard Hetz niet te verslaan.... De Westduitse zwemploeg, die veer tien dagen geleden in Rhenen van Nederland won, heeft dit weekeinde in San Remo het vertegenwoordigen de team van Italië met 135-104 ver slagen. De overwinning kwam voor een belangrijk deel op het persoon lijk conto van Gerhard Hetz, die op de 200 meter vlinderslag het Euro pees Record op 2 min. 15.5 sec. bracht. Bovendien won Hetz op de eerste dag, die werd afgesloten met een voorsprong van 64-55 voor Duitsland, de 1500 meter vrije slag in 18.14.9 en op de tweede dag de 400 meter vrije slag (4.35.4) en 400 meter wisselslag (5.16.5). Hij maakte verder deel uit van de zegevierende' Westduitse esta fetteploegen op de 4 x 100 meter vrije slag (3.52.5) en de 4 x 200 meter vrije slag (8.34.5). Hoezeer het niet-deel- nemen van de Westduitse ploeg het prestatie-peil van de Europese kam pioenschappen in Leipzig ongunstig zal beïnvloeden, werd nog eens bena drukt door de 2 min. 15.0 sec., waar mee Ernst-Joachim Kueppers het Europees record op de 200 meter rug slag verbeterde. Noordwijkse Golfclub Het afgelopen weekeinde streden de leden van de Noordwijkse Golf club om het clubkampioenschap. De titel bij de heren werd veroverd door de heer M. E. Bartlett, bij de dames ging de overwinning naar mevrouw M. de Jong. Karstens op vierde plaats Cecs Snepvangers is zaterdag winnaar geworden van de inter- nationale wielerronde van Mid den-Zeeland voor amateurs en onafhankelijken. Hij legde de 213 km die de start van de finish (beiden waren te Goes) scheid den, af in 5 uur 19 min. 26 sec. Tweede werd Cees Haest (Rijs- bergen) en derde Ferdinand Boonman ('s-Heerenhoek). De beslissende ontsnapping in de ze ronde viel na 60 km bij Lewe- dorp te noteren. Toen sprong een groepje van 22 renners uit het pe loton weg. In Noord-Beveland ble ken de vluchters tot 18 gedecimeerd te zijn, hetgeen te wijten was aan diverse lekke banden. Op 60 km voor de finish ontsnapte Cees Naest uit het kopgroepje. Meer dan 400 meter voorsprong kon de man uit Rijsber- gen echter niet nemen en bij het op rijden van de dam tussen noord- en zuid-Beveland werd hij weer inge lopen. Toen er nog 15 km te rijden waren, was het tenslotte Snepvangers die zijn mede-vluchters zijn hielen liet zien en ruim een minuut voor Haest, die op de laatste meters ook nog weggelopen was, ging hij ov de eindstreep. Boonman won sprint van de kopgroep, die 1 mi 29 sec na Snepvangers door de nish ging. De uitslag was: 1. Cees Snepvat gers (Zundert), 213 km in 5 uur min 26 sec, 2. Cees Haest (Rijsbeieer gen) 5.20.51, 3. Ferdinand Boonmi.n ('s-Heerenhoek) 5.20.55, 4. Gerbi^ Kastens (Leiden) zt, 5. Wouter Hei.jn ren (St Willebrord) zt. 6. Jacqu Mesters (Den Haag) zt, 7. Raf Gysij-ö, (Eeklo, België) zt, 8. Jacques var0( der Kloot (Zundert) zt, 9. Leo va[ie€ Dongen (Made) zt en 10. Cees va£ Espen (Arnhem) zt. Sport a iti visseling Oxford-Leiden De yell, waarmee de Leidse zwemploeq zaterdaqmiddaq de wedstrijd tegen Bletchley een voorstadje van Oxford afsloot deed het zwembad op zijn grondvesten schudden. De vele toe schouwers hoorden het met de grootste verbazing aan. Met die yell, die veel weg heeft van georganiseerd genies en gehoest, vierde de Leidse ploeg haar tweede zege in deze sportuitwisseling. Met aanmerkelijk groter verschil dan tegen Oxford werd Bletchley dit keer het slachtoffer van het jonge Leidse team (97—61). De Leidse zwemploeg was van het Geertsema en Bert Martijn zowaar sportteam dat naar Oxford ging ver- twee nummers. uit het succesvolst. De wielrenners noch de badmintonspelers slaagden erin zich te revancheren voor de in het begin van de week geleden ne derlagen. De badmintonploeg verloor in Christchurch Hall met 8-1 van Banburry en de wielrenners kwa men in de tijdrit over 10 km en de circuitrace evenmin tot een zege. Vermoeid van de lange bustocht en de excursies kwamen de zwemsters en zwemmers zaterdagmiddag in Bletchley aan. De „fighting spirit", zoals tegen Oxford, scheen te ontbre ken, maar eenmaal in het water kwam de felle wil om te winnen te rug. De resultaten waren dan ook uit stekend. De meisjes verloren geen en kel nummer en de jongens, die weer tegen veel oudere tegenstanders moes ten optornen, wonnen dank zij Hans Bij de meisjes hadden Janny Kan tebeen en Berta v. d. Waals onge twijfeld veel betere tijden kunnen maken als zij in rechtere lijn. had den gezwommen. Zij trokken dusda nig zigzaggend over de baan, dat men zich onwillekeurig even afvroeg of men hen om vier uur iets anders dan de gebruikelijke thee had geser veerd Het feit dat er geen strepen op de grond van het bad wa ren getrokken, bleek echter de oor zaak van deze onregelmatigheid te zijn Charlotte van Goor zwom op de 66 m. vrije slag een uitstekende race en was lachende derde in het ge vecht tussen Janny Kantebeen en Bletr.hley-favoriet Doris Pittet, die anderhalve baan lang zy aan zij aan de kop vochten. Thea Heemskerk won de schoolslag, Babette Dieben de vlin 66 m. vrije sl 2 series): 1. Ch. v. Goor 47.9, 2. J. Heemskerk 48.0: 66 vlindersl. 1. B. Dieben 1 ol. 2. 3. H. Uiterhout; 66 m. schoolslag: Th. Heemskerk 58.6 2. H. Ouwerkerk 58.8 (2 series): 4x33 m. vrije slag: 1. Lei den 1.26.0; 4x33 m. wisselsl. est.: 1. Leiden 1.42.6; 66 m. rugslag: 1. H. Ouwerkerk 56.2. 2. B. v. d. Waals 57.4. Jongens: 100 m. rugslag: 2. Cor Prins 1.23.4 4. Gijs Lagerman; 66 m. vlinderslag: 2. Cor Prins 5.32.0, 4. Jan Brak; 100 m. schoolsl: 1. H. Geertsma 1.29.3 2. G. Lagerman 1.33.8 100 m. vrije sl. 1. B. Martyn 1.9.8, 3. C. Prins. Beide estafettes waren voor Bletchley. Wielrennnen De wielrenners traden vrijdag avond aan voor een rijdrit over 40 km op een heuvelachtig parkoers. De beste Leidenaar was Piet Prins, die een uitstekende zesde plaats be zette in een veld van 31 renners. De zege was voor de plaatselijke favoriet Peter Boffin, die zo hard te keer ging dat de tijdwaarnemers bij zijn aan komst enigszins ongelovig naar hun klokken staarden. Boffin noteerde 58.24 min. De Leidenaars eindigde Nieuw Loosdreehtweek Piet Damen uit Lieshout heeft de zaterdag gehouden wielerronde van Dinteloord voor professionals ge wonnen, welke ging over 125 km. Hy legde de afstand af in 3 uur 15 min. 16 sec. Winnaar by de amateurs, die 90 km reden, werd G. Dijkers uit St. Willebrord met een tijd van 2 uur 21 min 16 sec. (Van onze zeilmedewerker) We hebben er reeds meer op gewezen, dat het met Aeolus hollen of stilstaan is: de deel nemers aan de Kaagweek wer den gedupeerd door windstilte, die van de Nieuw Loosdrecht- week, welke zaterdagmiddag begon, kregen weer een teveel, zodat reeds toen de wedstrijden tweemaal een half uur moesten worden uitgesteld, terwijl de wedstrijden van zondag niet minder dan drie uur werden verschoven. En toen startten alleen nog de grote schepen, terwijl de wedstrijden van de kleinere helemaal niet doorgin gen. Zo werd het voor zeer velen, die schip en tuigage liever spaarden, vrijwel een ver loren weekend. Dat het er intussen voor de deel nemers, die de strijd met de elemen ten wél aandurfden, hard werken was behoeft geen betoog. Er was heel wat stuurmanskunst nodig om de scheep jes overeind te houden. Het aantal omgeslagen boten was beide dagen le- Het spookte dit weekeinde in de Nieuwe Loosdvechtweek. Deze 16m2-zeilers hebben dan ook heel wat moeite om hun scheepjes recht te houden. gio, terwijl velen de strijd staakten om verder ongerief te voorkomen. Alleen de waarlijk sterken brach ten hun wedstrijden tot een goed ein de. In de FD-klasse waren dat in de eerste plaats Bart Kraan en J. van Staveren, die resp. eerste en tweede eindigden in beide wedstrijden. Voor Bart Kraan was het gisteren vooral uitstekend werk, want hij was te vroeg over de startlijn. En terwijl hij moest terugkeren, spoot de boot v. Staveren er tussenuit. Het duurde evenwel niet lang of Kraan had de leiding alweer veroverd. Zijn zwaar dere boot, deed hier goed werk. Im- hoff werd zaterdag vierde, zondag derde. Als uit schietstoel Bijzonder zwaar werk was het voor de Finnjollenzeilers, die hun een- eenmansboot lang niet allen in het goede spoor wisten te houden. Toen we de scheepjes bij boei 2 zagen komen, had Akkerman de leiding. Hij werd gevolgd door v. d. Heuvel, De Winkel en Leverland, doch nauwe lijks was de boei gepasseerd, of de boot van v. d. Heuvel liep uit zijn roer, helde gevaarlijk over naar om slaan en v. d. Heuvel vloog eruit als of hij met een schietstoel zijn vaar tuig verliet. Eerst 'n eind verder sloeg de jol om. Hij was evenwel lang niet de eni ge, die met het natte element kennis maakte, maar alles liep gelukkig zon der verder onheil af. Van de acht gestarte Finnjollen kwamen er slecht vier binnen en De Winkel, die ook za terdag had gewonnen, kwam nu onder welverdiend applaus van de ve le toeschouwers wederom als eer ste binnen. N. B. Akkerman werd tweemaal tweede. In de Valkenklasse slaagde de Kaagzeiler E. J. Hoppe er zaterdag in na een uitstekend gezeilde race als eerste te finishen vóór Rolf v. d. Bau- men, die zondag won vóór Klein, Prins en Hoppe. In de zaterdagmiddagwedstrijd won J. Visser de 16 M2 Streepklasse, zondag was de overwinning na een onstuimige strijd voor J. van Riet schoten. Siebrand werd tweede, W. Spaargaren derde. Twee overwinningen boekte ook B. Binkhorst in de 12 M2 klasse met H. Robberse en Th. Goetjes als tweeden, terwijl D. Heineke tweemaal won in de Pampusklasse. Uitslagen De uitslagen luiden als volgt: FD-klasse: zaterdag: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren, 3. C. Snijders, 4. G. H. Imhoff; zondag: 1. B. Kraan, 2. J. van Staveren, 3. F. H. Imhoff. 12 M2 klasse: zaterdag: 1. B. Bink horst, 2. H. Robberse, 3. C. A. Seret, 4. Ch. van Swol, 5. Th. A. Goetjes; zondag: 1. B. Binkhorst, 2. Th. A. Goetjes, 3. Ch. van Swol, 4. H. Rob berse. Valkenklasse: zaterdag: .1. E. J. Hoppe, 2. E. Rolf v. d. Baumen, 3. R. van Dijk, 4. J. F. Klazinga, 5. Me vrouw M. 't Hooft-Snijders; zondag: 1. E. Rolf v. d. Baumen, 2. A. J. Klein, 3. J. Prins, 4. E. J. Hoppe. 16 M2 Streepklasse: zaterdag: 1. J. Visser, 2. A. W. Endstra, 3. R. Sie brand. 4. R. Zaadstra, 5. B. N. Ooms; zondag: 1. J. van Rietschoten, 2. R. Siebrand, 3. W. Spaargaren, 4. J. Visser, 5. J. G. v. d. Bosch. Finnjollen: zaterdag: 1. J. C. de Winkel, 2. B. N. Akkerman, 3. A. A. Hofland, 4. Ch. van Swol Jr. 5. F. A. Saur; zondag: 1. J. C. de Winkel; 2 B. N. Akkerman, 3. F. G. v. d. Want, 4. G. J. Leverland. Olympiajollen: zaterdag: 1. K. Jusslage, 2. G. W. Stellingwerf, 3. R. W. van Nordheim; zondag: 1. G. W. Stellingwerf, 2. R. W. van Nordheim. Vrijheidsklasse: Zaterdag: 1. C. de Haas Jr. 2. N. Bruyn, 3. P. van Voor den, 4. P. J. Bakker, 5. G. A. Pau- lich; zondag: 1. P. P. de Reuver, 2. N. Eijsten Jr, 3. J. F. Kesting, 4. N. Bruyn, 5. Lex van Tienhoven. Pampusklasse: zaterdag: 1. D. Hei neke, 2. J. Proper, 3. M. Blok, 4. B. F. M. Palsma, 5. W. Knoppers; zon dag: 1. D. Heineke, 2. J. Proper, 3. W. Knoppers, 4. O. P. Besseling. In de volgende klasse werd alleen zaterdag gezeild: 12 Voetsjollen: 1. L. Hommels, 2. P. J. M. Bulters, 3. E. de Jonge, 4. H. J. Muntinga, 5. J. L. ten Berg. Jeugdklasse: 1. H. Vunderink, 2. A D. Dekker, 3. G. F. Boomsma, 4. T. van Heusden, 5. H. J. Swierenga. Vaurienklasse1. F. Henry, 2. T. de Jong, 3. C. van Noort, 4. Mej. C. C. J. Beijl, 5. M. Bertheux. Flying Juniors: 1. M. A. Heineke, 2. H. Ozinga, 3. H. C. Heineke. 4. J van Hellemond Lzn, 5. F. A. Meeu- wissen. Sternklasse: 1. F. H. A. Beek, 2. R. van Renswou, 3. G. Maks, 4. R. G. Smitshuyzen, 5. R. L. Kluin. derslag en Hilda Ouwerkerk de rug slag Uitslagen als voltt: 6. P. Prins 1.3.22, 17. Sik- king 1.5.30, 18. Hillgersom 1.5.45. 25 Wolswijk 1.7.15 26. Bregman 1.7.49. Op een voormalige vliegbasis bij Oxford hebben de Leidse renners in stromende regen een vergeefse greep naar de zege op de 45 km race ge daan Wolswijk en Bragman streden voortdurend in het eerste gelid, maar de Engelsen lieten hen geen moment gaan In de eindsprint werd Breg man derde en Wolswijk vijfde. De andere Leidenaars moesten opgeven wegens vele bandbreuken. Slechts zeven van de 22 renners beëindigden de race. Badminton De badmintonploeg bleek technisch zeker zo sterk als tegenstander Ban bury. Het grote verschil lag in de toe passing van de tactiek, die door de Engelsen zeer geraffineerd werd ge hanteerd. Jim Oei won zijn enkelspel vrij gemakkelijk in twee games van Jelfs (18-13, 15-5). In het dames dubbelspel en in het herendubbelspel grepen resp. Helga Burger-Hoffman- Corinne van Rhee en Max van Bal- gooy Jim Oei juist naast de zege. In de gemengd dubbel plaatsten de Banbury-speelsters te listig voor on ze stadgenoten. De winstpartij van Oei bleef de enige van de avond. (8- 1). In het Oxford-sportpaviljoen kwam de zestiende Leiden-Oxford uit wisseling zaterdagavond tot een eind. Voor Oxford sprak de heer Dennis Organ, voor Leiden dankte de heren J. C F. Coers en G. J. Philipsen. D( zestiende sportuitwisseling tus sen Leiden en Oxford is wederom het grote succes geweest wat men er van verwacht had. Voor het organiserend comité in Oxford waarvan o.a. de dames Ox ford. Bateson, Harrison deel uitmaak ten. was werkelijk niets te veel ge weest. De „klacht" van de heer Philipsen: „U deed voor ons eigenlijk te veel", was dan ook kenmerkend voor deze trip. Koersen te Alkmaar en Dnindigt (Van onze medewerker) De wyze waarop Marseille, in handen van Jan v. Dooyeweerd, gisteren te Duindigt de internationale dravery won, stempelt deze Franse import tot een paard van prima klasse. Door een galoppade kort na de start verloor Marseille veel terrein, zodat hy. inplaats van 20 meter vóór Theo Messidor, minstens 10 meter achter Theo de stryd aanvaardde. Dit bleek echter geen bezwaar en in de laatste fase van de stryd overmeesterde htf kort voor de streep op zekere wyze de leidende Visuil in 1.21.5 km-tyd. Theo Messidor deed nog een verwoede aanval, doch werd op foto derde achter Visuil S. Hairos II speelde (nog) geen rol. De Derby-proef was voor de grote favoriet Axkit Hollandia (Vergay), die in de laatste bocht de leidende Auerhen S onttroonde en in 1.27.1 km-tyd zegevierde. Auerhen werd wegens galopperen uitgeschakeld, zodat Annemieke Hollandia tweede werd voor Attila. GEWICHTHEFFEN LKV besloot seizoen me we De Leidse Krachtsport Verenig» roe hield haar laatste wedstrijd vóór die zomervakantie. De volgende resulti e i ten werden bereikt: J. Mark 177 al kg.. J. Hooites 227l£ kg., H. Gijsmi s 2071(2 kg., F. van Buuren 255, N. Fa n< 237 Vi, D. Faas 247 V2, W. Turenho n< 265, J. Zandbergen 260, H. v. d. Be e 265, J. van Kampen (buiten med k dinging) 285, J. Nolten 3071£, P. v. Louw 325, S. Stokkel 335. Zaterdagavond gaf de LKV e£i( demonstratie in de kantine van Touwfabriek. LKV-voorzitter J. J. Romijn, die in drie jaar de gewicl'Uj ten niet had aangeraakt, probeert het weer eens een keer en bleek h 1 metier nog niet verleerd te zijn. I F kwam tot een totaal van 290 kg. Ji'i0' Nolten bereikte 315 kg., waarmee ller bewees, dat de vorm na zijn nie operatie aan het terugkomen J F. van Buuren en W. Turenhout kw$f men tot 255 kg. De leiding was handen van Siem Stokkel. - De drielanden kano-wedstri 1< tussen Rusland, Polen en Nederlariii die zaterdag en zondag in de Pooln plaats Legnova werd gehouden, mee 103 punten door Rusland gewoin nen voor Polen (97 punten) en N ,o derland (72 punten). Rusland zegia< vierde bij de dames met 30 pnt (P ni len 18 pnt en Nederland 11 pnt), te wijl Polen bij de heren de sterks ploeg vormde (80 punten tegen Ru' land 72 pnt en Nederland 61 pnl a] De wedstrijden, die dit wee ef einde te Oostende zouden worden g<e houden voor het Europees kampioe schap 2-mans zwaardboten, zijn ui f: gesteld in verband met de slech weersomstandigheden. F{ Isabelle Speijer verrast te Breda Ha De Amsterdamse amazone Is ej belle Speijer heeft op het zondag e Breda gehouden nationale coi cours hippique voor een verrassi^a' gezorgd door het zware springcow cours MB om de wisselbeker vaat Breda te winnen. Het was de eers ei maal, dat een amazone beslag legi o: op de trofee. Haar voorgangers w a; ren W. G. Hendrickx met Byou, W ei ly Scheeren met Baltimore en To|ei ny Timmer met Rebel, Eerst na twee barrages viel de be slissing ten gunste van mej. Speij<c| die reed op Kokette. In de twee barrage had zij nog slechts als tegei stander Sam van Spaendonck mni Prins Ayax. Voor de derde maal ble P1 mej. Speijer zonder fouten, terwei Van Spaendonck 4 strafpunten on liep. Al eerder, in de eerste barra(ia waren Scheeren, die ,reed op Mir belle, en Jan Maathuis met de paa den Troongraaf en Troongravin A na uitgeschakeld. Het waren deze v e combinaties, die uit het veld van deelnemers tot de barrage wan doorgedrongen door het parcou waarop 13 hindernissen tot een m ximale hoogte van 1.40 waren uitg? zet, feilloos af te leggen. ALM Af Sensationele zege van Curlew De openingsdraverij was van start tot finish voor Amigo (Vergay) in 1.30.8 km.-tijd. Adua Scotch B, die hem steeds volgde, bleef tweede voor Anne Emilie. In de tweede koers nam X Bond spoedig de leiding met in haar voet spoor Zoo Doorlooper S en Zephyr Scotch. Tot kort voor de eindstreep bleef X Bond voor, doch toen kon zij de aanval van Zanto (Bosveld) niet pareren, die in 1.27.4 km.-tijd triomfeerde. Zita H werd derde. In de Prijs van Kortrijk nam Ray- makers met zijn paard Yostra het commando op zich en voor de tri bune volgden Yellowthroat S en Ze phyr Magowan. De favoriet Ysloper was door een startfout achterop ge raakt. Yostra bleef steeds leiden en toen Ysloper aanviel volgde nog een foutje, wel kwam hij nog dicht bij de leider, doch met miniem verschil moest Ysloper het hoofd buigen. Zehpry Magowan werd derde. In de Prijs van Gelsenkirchen her haalde Triton Erebus (Vergay) zijn goede verrichting van woensdag j.l. en triomfeerde in 1.24.3 km.-tijd. Yewel Boy werd een verrassende tweede voor Xylander V, die bij de start door een fout terrein verloor. De Prijs van Gagnés sur Mer gaf wel een grote teleurstelling voor de talrijke aanhangers van de favorie ten Vita Kinley en Uranus. Na de autostart was Vita Kinley zo fou tief, dat deze geheel achteraan be landde. Uranus kwam niet op de benen en werd uitgeschakeld. Nu won Jan van Dooyeweerd met Victor Hollandia in 1.22.5 km.-tijd. Vlieger D werd tweede voor Wise Guy. DE RENNEN De Hoefslag wisselbeker was voor het topgewicht Young Idea (G. C. Het Franse paard Match 3, be reden door Yves St.-Martin is win naar geworden van de „King George 6 ana Queen Elizabeth-Stakes", een internationale ren, die zaterdagmid dag op de beroemde baan van Ascot is gehouden. De Engelse paar den Aurelius en Arctic Storm finish ten respectievelijk als tweede en der de. Dekkers), die met 4 lengten Country Girl klopte. Op vele lengten werd Sir Edwin William derde. De Dianaprijs, gedoteerd met een eerste prijs van f 3000.werd een zege voor de door Kammerzelt ge monteerde Chatterqueen, die op de streep IV\ lengte voordeel had op Marina, gevolgd door Merrioka op 2\h. lengte. Delbrassinne won met Le Faquin, ondanks 4 kilo extra handicap, op zekere wyze de Prijs van Tremblay. Rex Mundi, die lang had geleid moest met lVi lengte het hoofd bui gen. Op vele lengten werd Soliman derde. De uitslagen lulden: Prijs van Recklinghausen: 1. Amigo (M. Vergay) (1.30.8); 2. Adua Scotch B; 3. Anne Emilie. Tot.: wi. f2.40, pl. 1.40, 1.50, 2.10, koppel 5.90, cov. 5.20. Prijs van Charlottenlund1. Zanto (F. A. Bosveld) (1.27.4); 2. X Bond; 3. Zita H. Tot.: wl. f2.70, pl. 1.30, 1.80, 1.80, koppel 8.70, cov. 4.50. Derby proef-prijs: 1. Axkit Hollandia (M. Vergay) (1.27.1); 2. Annemieke Hollandia; 3. Attila. Tot.: wl. f 1.60, pl. 1.30, 1.90, koppel 2.70, cov. 3.40. Prijs van Kortrijk: 1. Yostra (G. Raymakers) (1.25.1); 2. Ysloper; 3. Zephyr Magowan. Tot.: wi. f3.70, pl. 1.30, 1.20, koppel 2.20, cov. 5.90. Prijs van Gelsenkirchen: 1. Triton Erebus (M. Vergay) (1.24.3); 2. Yewel Boy: 3. Xylander V. Tot.: wi. f4.10, pl. 2.80. 4, koppel 38.90, cov. 8.90. Prijs van Gagnés sur Mer: 1. Victor Hollandia (J. v. Dooyeweerd) (1.22.5); 2. Vlieger D; 3. Wise Guy. Tot.: wi. f6.40. pl. 1.70, 5.10, 5.80, koppel 33, cov. 11.90. Prijs van München: 1. Marseille (J. van Dooyeweerd) (1.21.5); 2. Visuil S; 3. Theo Messidor. Tot.: wi. f4, pl. 3.20, 4.30, koppel 16.80, cov. 4.50. De rennen: De Hoefslag wisselbeker: 1. Young Idea (G. C. Dekkers); 2. Country Girl; 3. Sir Edwin William. Tot.: wi. f2.50, pl. 2.20, 3.10, koppel 8.30, cov. 4.20. Diana-prijs: 1. Chatterqueen (A. Kammerzelt); 2, Marina; 3. Merrioka. Tot.: wi. f2.50, pl. 1.50, 1.60, koppel 3. cov. 3. Prijs van Tremblay: 1. Le Faquin (F. Delbrassinne); 2. Rex Mundi; 3. Soliman. Tot.: wi. f4.30, pl. 2.60, 2.50, koppel 14, cov. 4.10. Totalisator-omzet f 163.517,50. e, (Van onze medewerker) De internationale dravery, aan 6 paarden deelnamen, had ef' sensationeel verloop. Wanita v£ Barke nam de kop, gevolgd d( Toomel D. Curlew (De Vries), 20 meter moest geven, was zeer si gestart en lag spoedig op de der plaats. In de laatste ronde ging favoriet Victor Emanuel haast m ken en b(j het ingaan van het laatf^ rechte eind ging deze de leidster l dreigen. Toen Wanita de aani^,' wilde pareren kwam deze van benen en tegelijkertijd sprong Viel in galop. De Vries zat met CurliQ tussen de beide galopperende paac| den in, doch zyn paard bleef vla en hy finishte als derde. Na de koi werd Wanita van Barke uitgesch keld wegens een langdurige galo. pade en daar Victor Emanuel do het stek sprong werd Curlew eer! geplaatst, die gekoppeld met Toon D f52.30 bracht. De eerste afdeling van de seri draverij werd gewonnen door Zami gevolgd door Zita Belwin en Ze dosia. De tweede serie was voor X met resp. Zamora The Saint Winnie H als tweede en derde. In finale had Zoranus Axkit (Wag •naar jr.) by het ingaan van rechte eind de kop, doch kon slotaanval van Zita Belwin niet p reren, die in 1.27.5 triomfeerc XO werd deröe. De uitslagen luiden: Beemster-prijs: 1. Astra T (J. Dooyeweerd) (1.32.4); 2. Zany; 3. Zo van Juju. Tot.: wi. f3, pl. 1.20, 1, 1.30, koppel 7.30, cov. f4. Purmer-prijs, le serie: 1. Zampa A. Bosveld) (1.29.4); 2. Zita Belwin; Zeodosla. Tot.: wi. f4.50, pl. 2.10, 1. 2.40, koppel 6.10, cov. 5.90. 2e serie: 1. XO (C. Swart) (1.29. 2. Zamora the Saint; Winnie H. To wl. f5.50, pl. 2.50, 2.90, f 13, kopp 7.30, cov. 10.30. Finale: 1. Zita Belwin (Th. H. Koo man) (1.27.5); 2. Zoranus Axkit; XO. Tot.: wi. f7, pl. 1.70. 1.60, 1, koppel 12.30, cov. 4.80. Wormer-prijs: 1 Yellow Six (B. Da per jr.) (1.28.2); 2. Ydolius; 3. Zephi Tot.: wi. f 2.10, pl. 1.50, 2.10, kopp 4.70, cov. 4.10. Zuidschermer-prijs: 1. Curlew B Vries (1.24.-); 2. Toomel D; 3. Willis Z. Tot.: wi. f7.20, 3.50, 3.10, kopp 52.30, cov. f5.40. Noordschermer-prijs: 1. Victory Quei (P. A. Strooper (1.25.1); 2. Yllnotte; Y Bert D. Tot.: wi f 6 10. pl 2.20 2. 2.20, koppel 7.80. cov. 7.30. Totalisator-omzet f74.112,50.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8