ha Fanta...'f smaakt fantastisch Gero-cassefle Films van deze I week in heiden Wereld muziekfeest te Kerkrade begonnen René Clair: ,Voor geen goud ter wereld" snellT^sérvice KAMSTEEG'S Melancholieke humor van JEAN RENOIR GESLAAGDE CURSISTEN MIDDENSTANDSOPLEIDING Fa. Boekkooi Concertgebouivorkest ivas als eerste aan de beurt Prinsessen op Sint Enstatius Bourvil in driedubbele rol Djilas blijft gevangen Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 21 juli 1962 Tweede blad no. 30709 Wat stelt een handig zakenman zich al niet voor van de toekomst van het kleine, landelijke dorpje Ca- bosse, ergens in Midden-Frankrijk, ■waar de lucht héél zuiver en 't sterf tecijfer dus minimaal is, zodat een ieder die er wonen komt, beslist een „lang leven" verwachten mag. Een „slogan", waarvan hij dan ook een druk gebruik maakt. Het zal een toeristenplaats worden bij uitnemendheid, met. bronnen, ho tels, golfbanen, casino's, torenhoge flats: toe maai-, het kan niet op. Er is echter voor dit alles één on verwacht obstakel: de oude boer Du- mont weigert voor geen goud ter we reld zijn grond, waarop zich de bron bevindt, voor het „goede doel" af te staan. En die grond ligt nog wel in het centrum van het plaatsje. Daar mee beginnen de ellende en de ver- vikkelingen. Alle grandioze plannen lijken ge torpedeerd te worden. Wat ook ge probeerd wordt: Dumont houdt voet bij stuk en wanneer hij dood gaat, speelt ook de zoon datzelfde verma ledijde spel. Tot de laatste noodzakelijke ver koop om een „kuuroord-van-je-wel- ste" bijna lukt: haast wordt de hand tekening geplaatst. Maar dan komt er weer een nieuwe kink in de kabel. Als alles tenslotte op z'n pootjes terecht komt, sterft de „handige za kenman" in een opwelling van pure vreugde in de hoge, zuivere, gezonde lucht. En daarmee vindt dit rijkge schakeerde, onbezorgde verhaal een héél treurig einde: de grootse toe komst van het dorp valt subiet in duigen. Wie gelooft er nu in een „lang le- Advertentie Zoekt U een van f 40.of f 400. v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. De Gero.specialist. Jerry als huisknecht Dwaas LUXOR Wie naar een film van Jerry Lewis gaat, weet zo zoetjesaan wel wat hij kan verwachten. Jerry zal zich weer aanstellen als een idioot (een beter woord weten wij er niet voor): h(j zal gekke gezichten trek ken, met zijn ogen rollen, schreeu wen en gillen zo hard als hij maar kan, stuntelen met alles wat hij aan- en beetpakt en met struikelen, vallen en opstaan het eind van de film be reiken. Ook „The ladies man" (Jerry als huisknecht") moet het van dit ge- routineerd-dwaze stuntwerk hebben. Het verhaaltje is nogal mager, maar de vele meisjes die er in voor komen zijn goed gr»-ld Zij maken jerry die met een gebroken hart uir. zijn dorp is gevlucht en als huis knecht werk heeft gevonden in een enorm pension met een uitsluitend vrouwelijke bevolking het leven beurtelings zuur en zoet. De climax van de film, een televisie-uitzending, die in de war wordt gestuurd, is even weinig origineel als Jerry's andere fratsen. Een film die voor de liefheb bers van dit soort kolder wel te ge nieten is. De Franse komiek Bourvil in „Voor geen goud ter wereld ven" als de fervente propagandist van dat „beloofde land" zelf plotse ling het tijdelijke voor het eeuwige verwisselt? Er wordt onder de geestige regie van René Clair met pit gespeeld. Bourvil is zeker een rasacteur en hij wordt omgeven door talrijke dartele anderen, wier levendig spel beant woordt aan hetgeen men Franse ac teurs en actrices gemeenlijk toe dicht om een film vol van aansteke lijke vrolijkheid te waarborgen. Wat helaas niet gewaarborgd wordt is dat „lange leven". Alle ervoor gemaakte enorme re clame ten spijt Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiinnrniiinirnniinininniiiriiiiii De blikken rithler Dwaze vertoning TRIANON „De blikken ridder" is de Nederlandse titel van een En gelse film, waarvan het gegeven is ontleend aan een roman van P. G. Wodehouse. Voor het welslagen van de cinematografische onderneming heeft Norman Wisdom bore eestaan. Hij immers speelt er de hoofdrol in. En hoe! Als een soort held op sok keu het thema is oud genoeg raakt deze komische figuur van de ene dwaze situatie in de andere. Ver liefd als hij is doet hij zich robuster voor dan hij in werkelijkheid is. Dat leidt vanzelfsprekend tot allerlei verwikkelingen, maar ja, daér gaat het nu juist om. De klucht begint in het New York uit de jaren twintig, vindt een vervolg op de boot naar Southampton en eindigt in een veel omstreden landhuis, dat heel oud en heel deftig is. Wanneer u van het genre houdt dan zult u zich met Nor man als de blikken ridder geen mo ment vervelen! Geen genade voor Tom Menselijker dan de meeste cowboyfilms REX Tom Dooley, het treurige liedje over de cowboy die moet han ger, dat twee jaar geleden door het Kingstone Trio naar een succes werd gezongen, heeft een film opgeleverd. En nog niet eens zo'n slechte. Tom Dooley. een soldaat van het Zuiden, die tijdens de Amerikaanse burgeroorlog, de aanvoerlinies in het Noorden tracht te vernietigen, schiet hij weet niet dat de vrede is ge tekend een aantal mannen dood. Door de bevolking van het dorpje in hec Noorden wordt dit uitgelegd als een wraakneming van een man uit het Zuiden, dat de oorlog heeft ver loren En zoals het Kingstone Trio enkele jaren geleden al voorspelde: Tom Dooly moet hangen. Voordat deze ongelukkige cowboy echter zijn hoofd door de strop steekt, hebben er hete gevechten en woeste achtervol gingen plaats gehad. „Geen genade voor Tom Dooley" is een cowboyfilm, die iets menselijker is dan de meeste in zijn soort, hoe wel ook hier kwistig met „moordend lood" in het rondi wordt gespoten. Het Servische Opperste Gerechts- ihof heeft volgens oetrouwbare krin- 'gen het in mei tegen Milovan Djilas [uitgesproken vonnis bevestigd. De voormalige Joego-Slavische vice- j president, die wegens het onthullen i van officiële geheimen tot vijf jaar gevangenisstraf was veroordeeld, had bij dit hof beroep aangetekend. Het gewraakte werk was het in de V.S. uitgekomen „Gesprekken met Stalin". Djilas werd in mei door de recht bank in Belgrado tot in totaal acht jaar en acht maanden veroordeeld omdat een vroegere straf er nog bij kwam. (Advertentie) AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Korporaal aan de haal Lido De banale Nederlandse titel Korporaal aan de haal" geelt een totaal verkeerde indruk van de sfeer, welke Jean Renoirs ,,Le caporal épinglé" kenmerkt. Men denkt daarbij eerder aan een lach- of-ik-schiet-vrolijkheid dan aan de melancholieke humor, waarmede het verhaal van een Franse korpo raal, die telkens opnieuw probeert uit Duitse krijgsgevangenschap te ontkomen, verteld wordt. Wat de man ertoe brengt om na vele mislukkingen steeds maar weer de benen te nemen, laat Renoir (te) lang in het duister. Het wordt eigen lijk pas duidelijk als hij Conny Fro- boess laat opdraven om het enige vrouwelijke rolletje van enige beteke nis te vervullen. Zij speelt de tand artsassistente, op wie onze korporaal (Jean Pierre Cassel) verliefd kan worden. En bij deze vluchtige passie bestaat er dan ook gelegenheid te ervaren, dat onze hoofdpersoon wei gert zich slaafs aan de vijand te on derwerpen. In de allerlaatste beelden komen wij dan ook nog te weten, dat hij alles haat, wat het hakenkruis dekt en dat zijn werk bij een einde lijk geslaagde ontsnapping nog niet ten einde is. Maar voor we dat ein delijk begrijpen, hebben een telkens onder andere omstandigheden her- haalde zelfde situatie gezien, waarbij I slechts Jean Renoirs fijn afgestemd gevoel voor beeldhumor voorkomt, dat men hem van langdradigheid zou beschuldigen. O. E. Hasse krijgt tegen het einde nog even de kans om te tonen welk i een knap toneelspeler hij is in een rolletje van een door alcohol uiter mate vrolijke Duitser, die de Fran sen als goede vrienden ziet. Het is overigens niet het enige mo ment, waarop Jean Renoir op sub tiele wijze spot met de wonderlijke tegenstellingen, waartoe oorlog kan leiden. Deze ogenblikken zijn niet bijster talrijk, maar ze maken deze film toch waardevol. De volgende cursisten van het on- derwijs-instituut Meab, afdeling middenstandsopleiding, hebben een diploma verkregen: mej. L. v. Al phen, Leiderdorp; Ch. v. Beek. Lei den: G. v. Beelen .Katwijk a. Z; C. v d. Bent, Leiden; A. v. Benten, RijpweteringD. Bergman, Leiden; mej. C. Bernard, Leiden; mej. M. Beurse, Leiden; mej. H. Beij, Leiden; A. Blankert, Rijnsburg; J. Blokhui zen, Leiderdorp; M. Boehlee, Leider - doip; G. Boekei, Sassenheim; mej. C. Boere. Voorhout; F. Bol, Oegstgeest; mej P. Bontje. Nieuwe Wetering; H. v. Brugge, Zoeterwoude; H. Boter- mans, Leiden; H. Buurman, Wasse naar; mej. M. v. Capelle, Haarlem; M. Castelijn, Rijpwetering; A. v. Dam, Leiden; K, v. Delft, Rijnsburg; W. Droogh, Roelof arendsveen; mej. CHEMISCH REINIGEN VERVEN Baclt herden hing in Pieterskerk ADRIAAN BLANKENSTEIN EN JAAP STOTIJN Het tweede concert in de serie orgelconcerten, die deze zomer in de Pieterskerk wordt gegeven is ge wijd aan Joh. Seb. Bach. Het is niet toevallig, dat deze 26e juli, de datum van het betrokken concert, hiervoor is uitgekozen. Op 28 juli 1750 n.l. overleed Bach op 65-jarige leeftijd te Leipzig, waar hy 27 jaar cantor en muziekdirecteur was ge weest van de Thomas-Kirche. In deze periode, schreef hij zijn mooiste kerkelijke werken, ondanks het feit, dat de artistieke omstandigheden er allerminst gunstig waren. Bachs superieuren in Leipzig be seften, behoudens een enkele uitzon dering, niet met welk een groot ge nie zij te doen hadden D»* Ba^ A. v. Duyn, Katwijk a. Z; P. v. Duyn, Katwijk a. Z; Y. v. Duyn. Katwijk a. Z; mej. W. v. Duyvenvoorde, Kat wijk a. Z; J. v. Dijk, Katwijk a. Z; L. v Dijk, Haarlem; H. Eradus, Lei den; mej. A. v. d. Eijk, Woubrugge; A. Goedhart, Leiden; mej. A. Groen, Katwijk a. Z; L. de Groot, Leiden; W. Guyt, Katwijk a. Z; W. Guyt, Katwijk a. Z; mej. W. Guyt, Kat wijk a. Zee; W. Guldemond, Leiden; P. v. d. Haak, Oegstgeest; C. den Haan, Rijnsburg; mej. J. de Haas. Warmond; mej. C. Haasbroek, Val kenburg; H. v. Haasteren, Leiden; P. v. Haasteren, Oegstgeest; D. Har- temink, Oegstgeest; W. v. Hartevelt, Leiden; mej. A. Heemskerk, Rijns burg; J. Heemskerk, Rijnsburg; J. Heemskerk, Oud Ade; W. v. d. Hoogt, Leiden; A. J. Hoorn, Warmond: mej. A. Hooymans, Voorschoten; mej. J. v. d. Horst, Warmond; C. Imthorn, Katwijk a. Z; L. de Jager, Leiden; P. Jagerman, Katwijk a. Z; mej. M. ,de Jeu, Oude Wetering; A. de Jong, IKatwijk a. Z; C. Karremans, Leiden; C. Kersten, Sassenheim; mej. J. Kiel. Leiden; H. Kiel, Leiderdorp; mevr. IC. v. Klaveren, Rijnsburg; mej. J. v. d Klugt, Leiden: Th. Knijnenburg, Wassenaar; N. de Koning. Roelof- arendsveen; mej. P. Kraay, Oegst geest; P. v. d. Krogt, Zoeterwoude; I. Kruts, Leiden; J. Koelewijn, Kat- Mulo-diploma's Voor het mulodiploma A zijn ge slaagd: de dames: W. Paalman, Lei den; J. S. H. v. d. Burg, Voorschoten; F. v. Damme, Voorschoten; H. M. Harms, Voorschoten; D. Hazenoot, Noordwijk; J. Crama, Leiden; *G. v. Soest, Zoeterwoude; C. Jelsma, Oegstgeest; »W. Roest, Katwijk a. d. Rijn; *H. A. v. d. Plas, Katwijk a. Zee; *M. H. Kuneken, Voorschoten; A. v. d. Hoed, Leiden; E. P. M. Jon ker, Katwijk a. Zee; E. G. Both, Voorschoten; M. H. J. Keijzer, Oegst geest; T. v. d. Linde, Katwijk a. Zee; G. M. Huter, Oegstgeest; T. Verboom, Voorschoten; *H. Noort, Katwijk a. d. Rijn; *J. A. Meyer, Katwijk a. Zee; ♦J. C. J. T. van 't Oever, Hazers- woude; J. A. Slappendel. Hazers- woude; *J. v. d. Tuijn, Leiden: *A. v. d. Niet, Katwijk a. Zee; C. de Jong, Katwijk a. Zee; en de heren: H. de Vries. Alphen a. d. Rijn; L. W. J. Rekkers, Voorschoten; H. Doeleman, Leiden; *J. Starreveld, Hazerswoude; G. Verdoes. Katwijk a. Zee; »J. v. d. Mey, Katwfjk a. Zee; *J. Keijzer, Leiden; A. v. Leeuwen, Voorschoten; R. G. Kooy. Voorschoten; A. Boes veld. Voorschoten; A. L. Klinkert. Leiden: J. J. Jansen. Voorschoten; C. A. Harser, Katwijk a. Zee: G. J. Zitman. Voorschoten; P. C. Roden burg, Voorschoten; *B. A. v. Duijn, Katwijk a. Zee: *C. Noorlander, Lei den: P. Verra. Leiden. Geslaagd voor mulo-B: mei. M. v. Starkenburg. Oegstgeest. De met een gemerkte kandidaten slaagden bovendien voor het middenstandsdiploma. Afgewezen 11 kandidaten. htm doret komt lessen. FantEW Erkend bottelaar van „Fanta" en „Goca-Cota": CHEMISCHE WASSERIJ zelf bepaald niet uitmuntte in tact, maakte de zaak alleen maar erger. Na zijn dood raakte zijn werk aanvankelijk min of meer in de ver getelheid. Pas driekwart eeuw later was het de toen nog jonge Mendels sohn, die de aandacht weer op hem vestigde. Op dat tijdstip begon Bachs grote wereldroem als componist. Donderdag 26 juli zullen door de organist van de Pieterskerk, Adriaan Blankenstein met solistische mede werking van de hoboist Jaap Stotijn een aantal werken van Bach worden verklankt. wijk a. d. Rijn; H. Kuyf, Nieuwkoop; N. Kuyt, Noordwijk a. Z; mevr. C. v. Leeuwen. Haarlemmerliede; mevr. A. Link. Leiden; V. v. d. Marei, Katwijk z. Z; A. v. d. Meer, Roelof- arendsveen; B. v. d. Meer. Lisse; G. Menken, Oegstgeest; J. v. d. Meij. Noordwijk-B; A. v. d. Meij den. Lei den, J. Michon, Oegstgeest; B. Min- nee, Katwijk a. d. Rijn; G. Monta- nus, Leiden; P. de Mooy, Oegstgeest; mej. P. de Munnik, Leiderdorp; mej. G. v. Muyn, Noordwijk a. Z; mej. J. Ladan, Leiden; H. Langelaan, Sas senheim; W. Langeveld, Katwijk a. Z; mej. T. v. d. Leeden, Leiden; N. Nessmann, Leiden; mej. T. Noorder- meer, Leiden; mej. A. Noort, Rijns- burg; J. Obdeyn, Leimuid.; P. Omme ring, Leiden; N. Ouwehand, Katwijk a. Z, J. Paap, Zandvoort; A. Paar- dekoper, Zoeterwoude; C. v. Perse, Koudekerk a. d. Rijn; J. v. d. Plas, Katwijk a. Z; C. v. d. Poel, Zoeter woude; mej. J. v. d. Poel, Zoeterwou de; P. v. d. Poel, Rijpwetering; P. v. d. Poel, Zoeterwoude; R. v. d. Pol, Haarlem; H. Preenen, Leiderdorp; mej. E. Ravensbergen, Oegstgeest; mej. W. Remmelzwaal, Katwijk a Z; P. v. Ruiten, Roelof arendsveen; B. Ruygrok, Sassenheim: D. v. Rijn, Katwijk a. Z; N. v. Rijn, Sassen heim; A. Rijsbergen, Leiden; mej. A. Schipper, Leiden; J. Schoenmaker, Oude Wetering; mej. J. Seijn, Lei den; Th. Sikking, Warmond; H. Slijk huis, Leiden: mej. B Star, Rijns burg; G. Straathof, Nieuwe Wete ring; J. v. Straten, Leiden; L. v. Ton geren, Leiden; mej. A. Veldmaat, Warmond; P. Velzeboer, Oud Ade; mevr. R. Verboom, Ter Aar; A. Ver does, Katwyk a. Z; D. Verdoes, Kat wijk a. Z; F. Vletter, Rijnsburg; A. v. d. Voet, Leiden; J. v. d. Voort, Oegstgeest; P. Volwater, Hoogmade; A. Vooijs, Katwijk a. Z; B. Vreeburg. Leiden; A. de Vreugd, Katwijk a. Z; C. de Vries. Rijswijk; P. de Vries, IValkenburg; J. Vurens. Leidschen- dam, A. de Wit, Oude Wetering; mej. G. Wilgenburg, Leiden; D. v. d. Wijn gaard, Leiderdorp; mej. J. Zeilstra, Woubrugge; W. v. Zuylen. Leiden; F. Zwart. Leiden; mej. J. de Zwijger? Leiden ;P. Akerboom, Roelofarends- veen De Staatssecretaris van O. K. en W., mr. Scholten. heeft gister avond in Kerkrade het vierde internationale wereldmuziekcon cours geopend. Na zijn openingswoord werden de vlaggen van de deelnemende landen gehesen, waarna de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. dr. Fr. Houben, de muzi kanten en de bezoekers welkom heette. Onmiddellijk na de plechtige opening een van de hoogtepunten van het Festival, n.l. een galaconcert door het Concertgebouw orkest uit Amsterdam, o.l.v. Bernhard Haitink. De galaconcerten nemen in het programma van dit vierde W.M.C. een belangrijke plaats in. Werden deze concerten bij de vorige wereld muziek concoursen als toegift in de programma's opgenomen, nu zijn zij, gegeven door wereldvermaarde orkesten en koren, een wezenlijk onderdeel van het monumentale muziekfeest geworden. Advertentie OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 Mevr. E. C. C. Kramer-Klokker alhier slaagde te Amsterdam voor het examen Engels MO-A. Behalve het Concertgebouworkest uit Amsterdam zullen in de komen de dagen o.m. concerteren het Lon- dens Philharmonisch Orkest, het Na tionaal Jeugdorkest Israël, de Bam berger Symphoniker. de Kaiserliche Hoch und Deutsche Meisterkapelle uit Wenen en de Koninklijke muziekka pel der gidsen uit Brussel. De hoofdzaak van het W.M.C. blijft echter de blaasmuziek, die in onderlinge wedijver door de honder den fanfarekorpsen en harmonieën uit alle delen van de wereld ten ge hore zal worden gebracht. Daar naast trekken de shows van de marswedstrijden ook elke keer weer opnieuw tienduizenden bezoekers. Zee ran vlaggen en bloemen! Kerkrade verwacht honderddui zenden bezoekers. Drie jaar lang heeft de gehele bevolking gewerkt om zo feestelyk mogelijk voor de dag te komen. De oude niynstad is een zee van vlaggen en bloemen. De meeste belangrijke gebouwen in de klankstad zijn feestelijk verlicht. Het stadhuis is speciaal voor het W.M.C. verbouwd en zal in de ko mende weken dienst doen als ont vangstcentrum. De kerkraadse poli tie heeft een verkeersregeling opge zet, die het mogelijk moet maken de enorme drukte vlot te verwer ken. Ook is er volop parkeerruimte geschapen. Men heeft in Kerkrade waarlijk alles gedaan om aan de hoge verwachtingen van het vierde W.M.C. te kunnen voldoen. In zijn rede, heeft staatssecreta ris mr. J. Scholten gisteravond aan dacht geschonken aan het rapport van de „commissie Witteman" en aan de reacties, die daarop zijn verschenen. Mr. Scholten zei, dat de door hem overgenomen aanbevelingen uit het rapport-Witteman de verbetering be ogen van de positie van de orkest musicus. „De publikatie komt er op neer, dat de gezamenlijke overhe den zich bereid verklaard hebben jaarlijks niet minder dan ruim een miljoen gulden aan subsidies voor de salariëring van de orkestleden méér ter beschikking te stellen, een bedrag dat in twee fasen wordt be- reikt". De staatssecretaris voegde hieraan toe. dat al is dan nu strijd ont brand over de vraag welke orkesten het meest van deze salarisverbe tering gaan profiteren de bereid heid tot zulk een aanzienlijke opvoe- i ring van de subsidiebedragen toch wel wijst op een zeer positieve in- I stelling bij de overheden ten aan- zien van de symfonie-orkesten en de musici. i Staatssecretaris Scholten sprak zyn 1 waardering uit voor de organisatie i van het wereldmuziekconcours en j voor het programma, „dat klinkt als een fanfare en waar de harmonie Iniet aan ontbreekt". Franse humor en satire: Studio De driedubbele rol vader en twee zonen waar mee de Franse humoristische acteur Bourvil zich presenteert in de René Clalrfilm „Voor geen goud ter wereld" zal zeker menigeen tot bewondering voor zijn prestaties stemmen. Toegegeven: deze film is wel wat langdradig, het duurt een hele tijd, voordat de oplossing gevonden is. Maar anderzijds biedt zij veel typische, satirische en briljante René Clairgrapjes, al zijn zij niet van dat hoge niveau, als waarvan zijn vele vorige films getuigden. René Clair is in dit, naar het heet op waarheid berus tende anekdotische verhaal verantwoordelijk voor scenario, draai boek en dialogen. Hij speelt overigens weer onvervaard met zijn gaven! De terugkeer van Leinniv Caution „Popeye-F estival" in middagvoorstellingen CASINO Eddie is er weer! En als FBI-agent Lemmy Caution deelt hij weer rake klappen uit als het er om gaat een geniale professor-uitvin der uit de handen van een bende uit de onderwereld te bevrijden. Dat dit niet vanzelf gebeurt, ligt voor de hand Het verhaal is van Peter Chey- ney en die verstaat de kunst voor de nodige complicaties te zorgen, gevaar lijkt* situaties te scheppen, aardige meisjes ten tonele te voeren (aan het slot zelfs een hele roeiboot vol!) en natuurlijk onze Lemmy aan het lang ste eind te laten trekken. Soms is de geschiedenis wat ingewikkeld, maar dat deert de echte liefhebber van Ed die Constantine niet als hij ziet hoe de onoverwinlijke zijn tegenstanders op uiterst deskundige wijze „vloert" of anderszins op zeer gevarieerde wijze buiten gevecht weet te stellen. Lemmy vermomd als Cowboy en doorlopend met een bij dit type be horende hoed op het hoofd geniet van tijd tot tijd de zeer waardevolle hulp van de kleine Florence, die op de meest onverwachte ogenblikken een aanwijzing geeft, waarmee ,papa' zijn voordeel kan doen. Dat Lemmy daarvan op onovertroffen wijze pro fiteert, behoeft nauwelijks gezegd te worden. Kortom, een film, die de liefhebbers van Ediie-Lemy niet mo gen overslaan. „De terugkeer van Lemmy Caution" draait alleen 's avonds, 's Middags vertoont Casino een hele reeks Po- peye-films, onder de titel „Popeye- festival". De jongste generatie kent Popeye niet of nauwelijks. En dat is jammer. Want deze held, die aanvan kelijk het loodje legt, maar tenslotte toch triomfeert dankzij de consump tie van een blikje spinazie, is te amu sant om in het vergeetboek te raken. Toegang voor alle leeftijden. Ook de tocht van de Prinsessen Irene en Margriet gisteren naar Sint Eustatius is in alle opzichten een succes geweest. Het weer werkte mee, en de zee was veel rustiger dan een dag tevoren bij het bezoek aan Saba. De „Van Ewijck", die ook gis teren was ingeschakeld om de prin sessen, gebruind door de Surinaam se en de Antilliaanse zon. te ver voeren. moest, bij Sint-Eustatius op de rede blijven liggen, maar de sloe pen ondervonden geen enkele moei lijkheid om het strand te bereiken. De bevolking van het eiland iets meer dan duizend personen ont ving de Prinsessen geestdriftig. Bij het historische fort Am sterdam, waar eeuwenoude kanon nen hun voormonden buiten de mu ren steken, heeft de bevolking ge defileerd na de gebruikelijke toe spraken en het aanbieden van ge schenken. Prinses Irene heeft weer naar har telust gefilmd. Hoewel de Prinsessen nog tot maandag a.s. op Sint-Maarten zullen blijven alvorens naar Curasao te vliegen, is het officiële bezoek aan de bovenwinden ten einde. Morgen zullen zij onofficieel een kerkdienst in de Methodistenkerk bijwonèn. Maandag begint dan het officiële bezoek aan Curacao.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3