Centrale regering in Leopoldstacl heft een sestal ministeries op Alphia klopt ARC (3-0) en wint B. en W.-beker Raad van Valkenburg behandelt vele zaken olkstiiiiien in [orsebelpolder F arkeerterrein ïijnzichtweg Kort nieuws uit Wassenaar D. Selioiievelcl 25 jaar organist BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 JULI 1962 )e premier van de centrale Kon- Baloeba-party in noord-Katanga, is fese regering^ Adoela, heeft zijn i de enig overgebleven vice-premier. bring gereorganiseerd. Zes minis |es zijn opgeheven, evenals elf ten van staatssecretaris. Van de ministers en staatssecretarissen 1 er nu slechts 14 overgebleven, het ital ministeries is van 27 tot 21 Bggebracht. Er zijn nu nog vier htssecretarissen in plaats van 15. juw benoemd zijn de voormalige lister van Binnenlandse Zaken fenje, die Loemoemba opvolgde als ifd van de „Mouvement national agolais Lumumba" en negen leren. Jason Sendwe, leider van de OEGSTGEEST Op de vorige Kongolese regering werd kritiek geoefend wegens haar grote omvang. Veel ministers wer den beschuldigd van corruptie of misbruik van regeringsgelden. Minister van Buitenlandse Zaken Bomboko heeft deze functie behou den, ondanks beschuldigingen dat hy bij het afsluiten van een verdrag over de status van de Verenigde Naties in Kongo het parlement was voorbijge gaan. Premier Adoela had aan president Tsjombe van Katanga drie ministe ries aangeboden. Tsjombe had hier echter nog niet op geantwoord. De nieuwe regering heeft besloten de strijd tegen de afscheiding van Katanga voort te zetten met het vor men van een nieuwe provincie noord- Katanga, die aan de zes reeds be staande wordt toegevoegd. Dit besluit is officieel bekendgemaakt. De nieu we provincie omvat bijna het gehele gebied van de voormalige provincie Katanga, dat door de Baioeba's wordt bewoond. Deze stam heeft geweigerd het gezag van Tsjombe te aanvaar den. Leidster kleuterschool ie gemeente heeft enige tyd gele- i een perceel land in de Morse- jolder door aankoop in eigendom kregen. Dit terrein, waarvoor rlopig geen bestemming is, zou r geschikt zijn voor de aanleg volkstuintjes, waarnaar herhaal- |jk vraag is. Naar het zich laat uien. zullen deze tuintjes ver- eidene jaren kunnen blijven lig- Ir. de raadsvergadering van 15 juni I. Op het terrein zouden 33 is op haar verzoek eervol ontslag itjes aangelegd kunnen worden verleend aan mevr. W. T. Vermaas grootte van ongeveer 200 m2. De I Eradus uit de functie van leidster aan de openbare kleuterschool. Op advies van de hootdleidster en na overleg met de inspectrice van het kleuteronderwijs, doen B. en W. Door met 3-0 van ARC (bekerhou- handhaafde kon de stevig ingrijpen der) te winnen heeft Alphia zich voor de Alphia defensie steeds een door een jaar in het bezit gesteld van de boring voorkomen. Bovendien bleken fraaie en fel begeerde „B. en W. be- de uitvallen van de Alphianen ook ker". lang niet van gevaar ontbloot. Toen Begrijpelijk, dat de vreugde in het in de dertigste minuut De Leeuw op Alphia-kamp dan ook bijzonder nieuw zijn visitekaartje aan doelman groot was en aanvoerder Van Laar Van Horzen presenteerde was het na afloop op de schouders ging, na- j pleit beslecht. Alphia stond met 3-0 dat burgcmeester Bruins Sjot die met voor en geen ARC voorhoede was in irprys wil men stellen op f 10 per Ie directeur van het proefstation r de bloembollencultuur te Lisse :t het land geschikt geacht voor stuintjes. De kosten van eerste jeg worden met inbegrip van de en van toezicht en de algemene •erskosten begroot op f 1000. Daar land in zeer vervuilde toestand :eert, dient het plm 30 cm diep te len geploegd en daarna geëgd, kosten hiervan zyn ongeveer en W. stellen daarom de raad een krediet van f 1900 beschik te stellen voor het in orde bren- van het terrein voor volkstuintjes het college te machtigen de tjes te verhuren voor een termijn drie jaar tegen f 10 per jaar. ader de voorwaarden zal een be- ïg worden opgenomen, dat B. en de bevoegdheid hebben de huur llen tijde zonder recht op schade- oeding op te zeggen, uitgifte van de tuintjes zal in najaar geschieden. De jaarlijks gkerende kosten zullen met in- Ip van de kosten voor onderhoud het toezicht, ongeveer f 275 be ien. •als in de raadsvergadering van juni reeds is medegedeeld over- het college van B. en W. te stgeest de voormalige trambaan e Rijnzichtweg tussen de van As- lelftstraat en het viaduct na ver ering van de tramrails te ge- ken voor het tijdelijk parkeren auto's. angezien de beide door de tram gescheiden rijwegen vry smal n bovendien de aansluitende ielpaden eveneens van geringe dte zijn wordt door het door- jT.de verkeer veel last van de par- fcnde voertuigen ondervonden. Me- Boor het toenemende verkeer langs IRijnzichtweg stijgt de verkeers- siligheid voortdurend en tijdelijke oplossing zo schrij- B. en W. aan de raad, kan wor- verkregen door op de trambaan it in september de rails zijn ver eerd een parkeergelegenheid aan eggen. Volstaan kan worden met :e provisorische werkzaamheden, het egaliseren van het bestaan- gnndbed van de tramsporen en daarop aanbrengen en lnwalsen een laag oud verhardingsmate- 1 van ongeveer plm. 7 cm dikte, behoeve van het in-en uitrijden de voertuigen zal op enkele plaat de ligustrumhaag moeten wor- verwijderd en zullen de trottoir den moeten worden verlaagd, totaal zal voor ongeveer 50 parkeergelegenheid worden Tegen, wat ruim voldoende is te len. De kosten met inbegrip van kosten van toezicht en de alge- ■e beheerskosten, worden geraamd f. 5.000.- B. en W. stellen voor dit tag beschikbaar te stellen. Lokalen voor tie 3'lir. kleuterschool ESln de vergadering van 20 septem- 1961 heeft de raad van Oegst- 'aDlst besloten medewerking te verle- op grond van artikel 50 van de uteronderwijswet voor de stich- van een nieuwe christelijke üterschool aan de Hoge Morsweg. Bn verband met het feit, dat cfe Ifte van een urgentieverklaring r de bouw waarschijnlijk nog wel Cjaar op zich zal laten wachten gezien de slechte toestand van het dige schoolgebouw, heeft het oolbestuur het college van B. en om een onderhoud verzocht, iraan ook de inspectrice va nhet uteronderwijs heeft deelgeno- o. om te komen tot een noodop- pg. kze voorlopige oplossing is thans onden in de beschikbaarstelling één leegstaand lokaal van de ere school aan de Hoge Morsweg f het kleuteronderwijs. Ook één i de twee speelplaatsen van de la- e school zal aan het bestuur van kleuterschool worden beschikbaar •eld, alsmede een kamer voor de ►fdleidster. Het bestuur van de >en van Prinstererschool verleent taan zijn volle medewerking. deze lokaliteiten voor de nieu- bestemmlng geschikt te maken en Jr een goede inrichting, zijn diver- voorzieningen nodig, waarvoor .Jjtor het schoolbestuur kostenramin- J1J® zijn ingediend, die door de in- 'ictrice van het kleuteronderwijs «tig zijn geadviseerd. Jp grond van artikel 52 der Kleu- onderwijswet worden de kosten it deze voorlopige voorzieningen Rangschikt onder de stichtingskos- van het nieuwe schoolgebouw. en W. stellen de raad voor kre- t te verlenen tot het totaal be- 'g van de kostenramingen van •506,70. 75 75*: de raad de volgende voordracht toe komen ter benoeming van een nieu we leidster: 1. mej. M. C. Polane te Fijnsburg. 2. mej. E. N. Metz te Lei den, 3. mej. M. Vetter tc Leiden. Aanvullend krediet epenb. kleuterschool Bij besluit van 27 mei 1959 heeft de raad van Oegstgeest een krediet van f. 5000,- verleend voor het ma ken van een plan voor de bouw van de openbare kleuterschool aan de Wijttenbachweg, waarna in de ver gadering van 29 juni 1960 een kre diet van f. 182.675.- beschikbaar werd gesteld voor bouwkosten, centrale ver warming, architecten honorarium, toezichten onkosten. In het raadsvoorstel voor laatstge noemde vergadering Is medegedeeld, dat voor tuin, speelplaats en hekwerk nog geen begroting was opgemaakt en dat hiervoor te zijner tijd de aanvullend krediet zou worden ge vraagd. Thans kan dit aanvullend krediet worden aangevraagd, aangezien de tekening en begroting zijn gereedge komen. De werkzaamheden omvat ten onder meer: het egaliseren en bezoden van het terrein, het maken van schooltuintjes, het aanbrengen van een heester- en haagbeplanting, het aanbrengen van tegelbestratin gen, alsmede het maken van twee zandbakken en een piasvijvertje en het aanleggen van enkele toegangs paden. B. en W. stellen de inwoners voor een krediet voor deze werkzaamheden beschikbaar te stellen van f. 19.700,- LEIDERDORP Kandidaat A. de Vos te Leider dorp heeft een beroep ontvangen van de kerkeraad van de hervormde ge meente te Berkenwoude. WASSENAAR Het besluit van de Wassenaarse gemeenteraad van 5 februari om voor een bedrag van f. 943.000.- van de HTM de vroegere trambaan, de re mise, dienstwoningen bij de remise, en andere gebouwtjes langs de Hjn aan te kopen is thans door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. Zoals be kend heeft de raad in mei j.l. in principe besloten de voormalige re mise om te bouwen tot een sporthal en de terreinen rond de remise te be nutten voor de aanleg van sportvel den. De onlangs in Wassenaar ge houden collecte voor het Anjerfonds Zuid Holland heeft een bedrag van f. 2552.- opgebracht. De heer W. A. Borgeld is af getreden als voorzitter van de groepscommissie van de zeeverken- nersgroep Van Wassenaar van Ob- dam in verband met zijn te verpach ten benoeming tot onder-districhts- commissaris van de NPV. Hij wordt opgevolgd door de heer N. Berghuijs De heer O. Verheijen is als lid van de groepscommissie afgetreden en in zyn plaats werd benoemd de heer J. Meijer. Op vrijdag 17 augustus a.s. zal namens burgemeester en wethouders openbaar worden aanbesteed het leg gen van riolering in de omgeving van de Houtlaan en in de omgeving van de Raaphorstlaan. Een zeiljacht van het type "Trimaran"dat wil zeggen met drie rompen, heeft gisteren proef gevaren op de Westeinder. Het scheepje is gebouwd door een werf in Aalsmeer. Onder voorzitterschap van burge meester M. A. van der Have, kwant de gemeenteraad van Valkenburg gisteravond in openbare zitting bij een. Afwezig was de heer B. Imthnrn. Door een commlsie, bestaande uit de heren J. v. d. MeU, Th. v. d. Meij en S. M. Poot, werden de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden, onderzocht en in orde bevonden. De geldigheidsduur van de raads besluiten tot verhuur van de woning Hoofdstraat 66 en van de woningen behoudende tot het woningbedrijf, is op 2 juli geëindigd. Besloten werd dan ook de huur van bovengenoemde woningen ongewijzigd te verlengen tot uiterlijk 2 juli 1968. De voorstellen tot wijziging van de bezoldigingsverordening 1960 en tot vaststelling van de pensioengrond slagen werden zonder bespreking aangenomen. Door de heer Chr. Gravekamp. Midenweg 5. kreeg een premie van f 150.ten behoeve van het verbete ren van zijn woning (aanbrenging van een wc Aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is verzocht het rijksaandeel te bepa len op f 100.-. De woningen Lange Commandeursstraat 13. 15 en 17 wer den onbewoonbaar verklaard. De ontruiming stermijn van de onbe woonbaar verklaarde woning Katwij- kerweg 19 werd verlengd tot 30 juli 1963. De bewoners, het gezin G. van Leeuwen, krijgen op korte termijn een andere woning. Ook werd op verzoek van het be stuur van de vereniging voor Chr. Onderwijs te Valkenburg, besloten het bedrag van de vergoeding vast te stellen op 222 x f 44.is f 9768.- en het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven op f 9630.94. Het bestuur van de Oranjevereni ging „Wilhelmina", had een verzoek schrift ingediend, om een extra sub sidie groot f600.- te mogen ontvan gen in verband met de gemaakte on kosten. groot f 713.- voor de viering van het 25-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. In voorgaande jaren besteedde de Oranjevereniging plm. f 100.- voor de verjaardag van H.M. de Koningin. Deze kosten worden ook nu weer voor rekening van de vereniging ge nomen. Gezien de bijzondere omstan digheden ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. deze subsi die te verlenen. Het raadsbesluit van 13 november 1961. betreffende het waarborgen van de tijdige betaling van rente en af lossing van een door de stichting bank op te nemen geldlening, heeft Ged. Staten genoopt tot enkele op merkingen betreffende het renteper centage en de vorm. waarin deze geldlening zou worden aangegaan. Om aan deze opmerkingen tegemoet te komen, is nader overleg gepleegd met de Centrale Raiffeisenbank, met als gevolg dat deze geldlening ad. f 40.000,verstrekt zal worden tegen de voorwaarden van het zgn. rente gamma. derhalve tegen 41/4% en een aflossing van f 2.000 per jaar. Op advies van Ged. Staten stelden B. en W. de raad voor het raadsbe sluit van 20 maart 1962 inzake de verkoop van huurwoningen aan be woners in te trekken, waarna te zij ner tijd, van geval tot geval bepaalde verkoopsbesluiten aan de raad voor gelegd zullen worden. De heer Th. v. d. Meij Informeerde of er belangstelling voor de koop van de woningen bestaat, waarop de voorzitter antwoordde, dat de be- langselling zeer goed is te noemen Door het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Onderwijs, was een verzoekschrift ingediend, te overwegen om een vakleerkracht lichamelijke oefening aan te stellen en het salaris van deze eerkracht, van de gemeente te mogen ontvan gen. Een zeer belangrijk punt is. dat een inwoonster, in het bezit van de mid delbare akte lichamelijke oefening, bereid is dit onderwijs te geven. Deze kwestie zal nader bekeken worden. De kelder onder de muziektent, zal verhuurd worden aan de heer J. C. v. d. Nagel, nu gebleken is dat Val- kenburgs Marmonie. hiertegen geen bezwaren heeft. Ook werd besloten tot het plaatsen van een brand- kraan aan de Katwijkerweg. De kos ten hiervan zullen plm. f 500,be dragen. Langs de Kerkweg bij de Watering, zal een afrastering worden aange bracht. van harmonicagaas waar mede plm. f180— gemoeid is. Ook zal een bii-keuken worden gebouwd aan de ambtswoning van de burge meester. om als bereplaats dienst te doen. De kosten zijn geraamd op f 1.300.— Door een vijftal bestuursleden van de stichting Dorpshuis, was een ver zoekschrift ingediend, om aan de ge meente-architect, de heer Strikwer- da, een gratificatie toe te kennen voor he vele werk bii de bouw van het het Dorpshuis. Na een bespre king in geheime zitting, werd beslo ten dit verzoek af te wijzen, daar de raad van mening was ,dat dit een Overgang clir. ulo te Leiderdorp Bevorderd van klas 1 naar klas 2: Pineke v. d. Berg Jethz. Ton Bloe- mendaal. Albert Brinksma, Jokla Brouwer Bert van Dissel. Klaas de Dood. Joke van Egmond. Puck Groen, Ellij v. d. Hoek. Wim Hogewoning, Carla Kiel. Marjan v. d. Kwaak. Bob Logger. Ar ie v. d. Nadort. Pieter v. d. Neut,. Helga Noordanus. Peter Oli vier. Ans Ouwehand. Irene Prins Sjoerd van Raemsdonck, Ambroos Reijs. Frans Roest, Alice Romunde, Eline Schouten Tinie Talsma. Hille- brand van Tol. Kees van der Voort, Holma Weymar. Mieke Wille. Max Butzelaar, Annemarie Domis, Peter Essers. Arie van Garderen. Simon Groen Mieke van Haver. Kees Ho- gervorst Ferdinand Ketel. Gerdien van Leeuwen. Fanneke Limburg, Ed ward Logger. Laurens Mol. Marjan Molema. Nellie de Mos, Willy Nagte- gaal. Cobie Plomp. Marijke Prins, Leen Rodenburg. Jane Rijnenburg, Henry v. d. Sloot, Jan Snatersen, Johan Steenbergen. Carla Stouten, Rineke Teeuwen, Hennie v. d. Vis, Joke Weymar. Niet bevorderd: 16. Van klas 2 naar klas 3: Cobie van Aalst. Marga Bosman. Corrie v. d. Bosch. Hans Delfos Ria van Ingen Schenau. Tine de Jong. Joke Koning. Herman de Koning. Anneke Nie- vaart, Nel Oosterom. Mieke Schouten. Cobi van Soest. Mieke v. d. Stoel. André van Straalen Kees van Waard huizen Hanneke Wassenaar. Michael van Baaren. Marijke Bernet, Else Boon Dick Branderhorst Ineke van Dommele. Jaap de Geus. Jantien van der Graaf, Ieneke Fieseler. Jaap Francke. Lika Groeneweg. Jolande v. d. Hoogen. Martien de Jong, Ineke Lamers, Erna Oldenzaal. Elviera Oos- terhoff Frits Pannekoek. Koos Roest. Otto Schouten Corrie v. d. Sterre, Jaap v. d. Vliet, Leo Wassenburg, Henk Wernecke Kirstin IJssennag- ger. Albert; Vuyck. Niet bevorderd: 2. Van klas 3 naar klas 4: Marijke Aarinksen van Menxel. Jaap v. d. Bere. Gert Jan Borreman, Rob Buur man. Elly van Gent Joke V. d. Graaf. Attie van Ingen Schenau, Anneke Kluiwstra. Cora van Leeuwen. Nel Nicolai. Rob Oechies. Willeke v. d. Reyden. Gerrie Roest Yvonne de Sterke. Mas Verhoeks, Joke v. d. Wijngaard. Bert. v. d. Wijngaard. Piet Barendse. Eef Boom Jan Hein Grif fioen Gerda Gijzeni.i. Esmoreit Hilal. Ria Hogewoning. Hans van Kamp, Henriette Kneefel. Kees Knol. Hans Koster. Anneke Lock Roel Munnik, Freddy van Pesch. Pet«r de Raaf, de weihouders Dekker, Rogaar en Deerenberg alsmede de gemeentese cretaris de heer A. Veenhuysen deze door een talrijk publiek bijgewoonde wedstrijd bezocht, de beker aan hem had uitgereikt. De wedstrijd was nauwelijks enke le minuten oud toen er al groot ge vaar voor het ARC doel dreigde. Even hield de ARC defensie zich overeind, maar toen kort daarop een scherpe pass van midvoor Bouthoorn de vrijstaande rechtsbuiten De Leeuw bereikte, kon doelman Van Horzen het volgende moment naar het net want het effectvolle schot bleek on houdbaar. (1-0) De pogingen van ARC om weer gelijk te komen lever den geen van alle iets op. Aan de an dere kant lukte het beter toen een fel op de huid gezeten Van Horzen het leer niet onder controle kon krijgen en Slagter met een omhaal de stand op 2-0 kon brengen In de tweede helft leek het of ARC de achterstand spoedig zou weg staat, daar ook maar iets aan te ver anderen. Vanaf de tribune (de wedstrijd werd op het Alphenterrein gespeeld) dankte de voorzitter van de belan genvereniging de heer C. J. Win- ninghoff allen die aan het slagen van deze seriewedstrijden hadden meegewerkt, waarna burgemeester Bruins Slot de beker aan Alphia's aanvoerder overhandigde. Impasse in Zw olle (Speciale berichtgeving) De fusie-besprekingen tussen Zwolse Boys en PEC dreigen in een impasse te komen omdat het bestuur van Zwolse Boys niet is verschenen op een vergadering, die de commissie voor goede diensten gisteravond had uitgeschreven. In deze vergadering ■PHPHHHHzou worden gesproken de werken, omdat voo-al h?t binnentrio j waarden van beide verenigingen en echter te veel het tik-tak spelletje andere bestuurstechnische kwesties. Het bestuur van PEC was wel ge komen. De vergadering was nodig om KNVB-vertegenwoordiger H. van Dalen zeker te doen zijn van over eenstemming opdat hij vanavond in de vergadering van het bestuur van de sectie betaald voetbal het voorstel tot handhaving van een Zwolse club in het betaald voetbal zou kunnen Medische diensten Leiderdorp Dokter H. A. Blau- wendraad, Hogewaard 4. Koudekerk, tel. 208. Oegstgeest Dokter Held. tel. 52694. Voorschoten Dokter W. S. M. van Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Wijkverpleging: Gezondheids centrum, tel. 2177. Warmond Dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 01711-220. Wijkver pleging: zuster Mühlhaus, Herenweg 113, tel. 01711-879. Wassenaar Dokter R. S. ten Ca- te. Burchtlaan 9. tel. 3027. En dokter H. S. Boogaart. Storm van 's Grave- sandeweg 1, tel. 4466. Apotheek: Wassenaarse Apotheek, Schouwwcg 32. tel. 2402. Diploma-uitreiking R.K. meisjes V5LO Geslaagd voor het VGLO-aiplcma met nan^slsgcncht, onderwijs: H. kSSVaLSSt TUÖT doen Het bestuur van Zwolse Boys Klink,' M. Onderwater', L. Onderwa-' ffF'Pf,11* ,te kemlen ter. A. Koeleman, N. Rodenburg, L. v. gegeven,, dat het het nut van een d. Salm, M. v. d. Velden. A. Vermeu- vergadering niet inzag zolang niet len. J Yzerman, J. Sloos, M. v. d.1 vaststaat of de KNVB inderdaad een Holst en M. Verdegaal, Idem met1 z"™lse c,Jlb hei betaald voetbal zal handhaven. De commissie van goede diensten bestaat uit burge meester J. A. F. Roeien, mr. J.t en Doesschate, secretaris van de Kamer van Koophandel en de heer W. van Berk, voorzitter van de Zwolse sport raad. Deze commissie weigert thans met het huidige bestuur van Zwolse huishoudelijk gericht onderwijs: M. Bloemink, N. da Beer, B. Bos, R. Eist- geest, N. v. Goozen, N. de Groot, J. de Groot. J. Jansen, E. Kolderman. J. Nievaart, D. Ie Ncble, C. v. d. Ploeg, M. Rodrigues, A. Runen, J. Springer. R. Stikkelman, M. Vogelezang, W. v. d. Zeyden, C. Altorf, E. v. Amster- dam, E. Biegstraten. M. Blikman, R. B°ys ov« fusie te spreken. Duivenvoorde, M. de Groot. A. Juf fermans, W. v. Kins. T. v. d. List. B. Meyer, Y. Hyus, E. Ouwendyk, R. v. d. Roe, A Sjardyn, A. snoek. E. Spek, A. Tulen, G. Velthuizen. H. Vink, W Voordouw, T. v. Zijp en M. Zwetsloot. Afgewezen 1- Geslaagd voor het type-diploma van de ..Rijdende type-schooi": E. Kolderman, N. de Boer, M. Rodrigues, T Haastregt, A. Elfering, R. de Groot, T. v. d. Hulst, T. Klink, L. On derwater, M. Onderwater, A. Koele man, L. Pluim. M. Blikman, A. Juf fermans, H. Boog, N. Rodenburg. L. v d. Salm, M. Verdegaal. A. Vermeu len. A. v. Wetten. J Yzerman, J. Sloos, M. v. d. Holst, E. Ouwendijk, A. Pont. Gei kostumièrediplcma: A Pont en F. Witteman, leerlingen van de derde klas. De heer D. Schoneveld, organist van de IMaranathakerk te Rijnsburg, hoopt dinsdag 31 juli het feit te her denken, dat hij 25 jaar geleden be noemd werd tot organist. Niet alleen door het begeleiden van de zang tijdens de kerkdiensten en Geslaagd voor het. Khmioos- en andere samenkomsten met zijn voor- p„„. v 1 treffelijk orgelspel heeft de Heer Dammen om de L.D.-beker De eerste ronde vna het persoonlijk damkampioenschap van Leiden le verde geen verrassende uitslagen op. In de Hoofdklasse startten v. d Reijden en Heemskerk met een over winning. In deze vrij zwak bezette afdeling verwachten wij, dat de strijd om de titel tussen deze speler szal gaan. In de eerste klasse za 1de stryd vermoedelijk tussen v. Akkeren, v. Hoven en De Vink gaan. De uitslagen luiden Hoofdklasse: M. BrinksW. v. d. Reijend 02, W. HeemskerkH. Brouwer 20, A. KammeratI. Te- leng 11. Vry J. Passchier. le-klasse: A B. v. HovenH. Vree- develdt 20, J. N. Wijsman—J. M. E .Masurel 11, A. v AkkerenB P. Lammens 20, J. de VinkA. v. Duijn 2—0. VVS II—DRL uitgesteld De promotiewedstrijd, die het twee de team van de volleybalvereniging VVS vanavond in de sportzaal van het Gymnasium zou spelen te gen DRL uit Rotterdam, kan door omstandigheden niet doorgaan. Schoneveld bekendheid gekregen. Hij is in en buiten dit bloemendorp be kend als concertgever en heeft door zijn orgelbespelingen vele muzieklief hebbers aan zich verplicht. Er heeft zich een comité gevormd, hetwelk de jubilaris een gepaste hul de zal bereiken. Dat zal geschieden tijdens het jubileumconcert, dat de heer Schoneveld woensdag 8 augus tus zal geven in de Maranathakerk. DEURSOVERZICHT AXU VAST IN LAGERE MARKT Amsterdam, 13 juli. Aandelen Aku hebben vanmiddag direct bij de opening een vaste ten dentie te zien gegeven met een rusti ge handel. Dit was in tegenstelling tot de overige internationale waar den, die over de gehele linie beneden het voorgaande slotniveau noteerden. Ook daar verliep de handel voor de laatste dag van deze beursweek uiterst kalm. Aku kwam met een koerswinst van ruim zes punten op 370 zeer goed voor de dag. De ver koopdruk van de vorige dagen van speciale zijde was ditmaal niet aan wezig. De overige hoofdfondsen pas ten zich min of meer aan bij de stemming, die Wall Street gisteren voor deze waarden aan de dag had gelegd. Philips was f 2.50 in reactie op f 165.50. Unilevers f 1.50 lager op f 149.20. Kon. Olies min een gulden op f 132. terwyl Hoogovens zich vier punten lager stelden op 600. In Wall Street werd de koersstijging donderdag afgeremd door winst nemingen. By het slot bleek echter toch dat het merendeel van de fond sen de markt met een kleine koers winst had verlaten. De Nederlandse hoofdfondsen sloten er een weinig lager. Hierby paste het Damrak zich vandaag, zoals boven aangehaald, aan. De Westduitse beurzen en de overige Europese beurzen gaven geen veranderingen van betekenis te zien ten opzichte van gisteren. Gedurende de verdere beursduur kwam er in de openingkoersen van de hoofdfondsen weinig verandering meer. Een uitzondering hierop vorm de Aku, welk fonds tot 375 opliep als gevolg van lokale speculatieve aan kopen. Vergeleken met het slotniveau van de vorige week boekte Aku deze beursweek een koerswinst van circa 15 punten. Daarentegen daalden Hoogovens circa 18 punten. Kon. Olie avanceerde een paar dubbeltjes. Philips gaf circa twee gulden prijs, terwijl Unilevers een gulden omhoog gingen. In de Scheepvaartsector viel weinig te beleven. De koersen schommelden hier rond het vorige slotniveau. Het zelfde kan gezegd worden over de leidende cultures. Staatsfondsen door elkaar praktisch onveranderd met zichtbaar weinig zaken. Ook in de lokale afdelingen waren de orders dun gezaaid. Aandelen Riva werden tien punten lager op 310 geadviseerd. De directie van dit be drijf voorziet voor 1962 een winst daling. Aandelen Rubatex werden la ger geadviseerd op het passeren van het dividend (.vorig jaar 9 pet.) Deze aandelen werden op de in courante markt voor het laatst ver handeld op 100 procent. Vanmiddag kwamen de 4 3/4 procent obligaties 1962 Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal voor het eerst ln de notering. De advieskoers was 99, ge lijk aan de uitgiftekoers. Vrydag 13 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Carla Rietveld, Jacques Rietveld. Piet Smit, Pieter Vernet.. Anneke v. d. Vis. Henk v. d Werff Franny v. d. Wolk. Jacqueline Zwarts, Teun Westdyk. Niet bevorderd: 9. Dorpshuls bij de Coöp. Ralffeisen-zaak voor het stichtingsbestuur is. Kapitein-genei aal Munoz Gran- tot vice-president van Spanje en de. die door Franco is benoemd daarmede tot zijn opvolger. Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 44 100% 100% Ned. '59 4 4 100'B 1004 Ned. '60-1 44 100% 1004 Ned '60 II 44 1004 1004 Ned '59 44 98% 98 A Ned. '60 44 97% 97 H* Ned. '61 44 97% 97 f 4 Ned. '53 33; 92% 92 f| Ned. Gb obi 34 78 78 Ned. '47 34 88% 88,% Ned. '51 34 96 95% Ned. '53 I-II 34 92% 92% Ned '56 3 4 91% 92 Ned '48 34 84% 84% Ned. bel cert. 34 85 Ned '50 I-II 34 85% 85% Ned '54 I-II 34 87% 87% Ned '55 I 34 874 87% Ned '55 II 34 90% 90% Ned '37 3 89% 89% Ned G.b. obi. '46 3 89% 89% Ned. dol. ln. '47 3 86% 854* Ned. Inv cert. 3 98,V 98 H Ned. 62-64 3 99 99 5s Indië ^7 3 98 984 Indië *37 A 3 93% 93% Ned. won. b.l '57 6 1064 106% Ned. w. b.l. '58 44 994 99A ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1074 107* Ver. HVA-mij. 116 1164 AJC.U 363% 3764 Deli Mij cert. 135* 135* Hoogovens cert. 604 598 4 Philips gem bez. 168,— 165,50 Unilever cert. 150,80 149,10 602 603 Kon P (50 ét f 20) 132,90 132,10 Holl. Amer lijn 1224 1234* Java China Pak. 127 KLH 54.90 54.90 Kon. Ned. St.boot 1374 138* Kon. Paket Mij 1284 131 Stoom Mij Ned 129% 130 Niev. Goudr cert 112 1124 v. Ommeren cert 250 56* Kon. Rott Lloyd 124 125 N.Scheepsv Unie 1244 1254 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.Ieningen A'dam '47 (3Vi) 3 93 idem 48 (3\4).. 92 R'dam '52-1 (44) 90 ld '37 I-It (34 934 Z.-Holi '55 4 4.. 104=; Bankwezen Bb N.Gem 58 5Ml 1034 103 ld NWB'52 (4MD 954 954 BVG rsbr f500 200=; 201 BVG rsbr *52 140 140 Industr Obligaties Philips Doll '51 98?;x 874 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden. A'dam '53 3 H2b A'dam '51 124 854 84 A'dam 56 1 24 80 4 81 A'dam '56 II 24 934 924 A'dam'56 m 24 904 914 Eindhoven '54 4 804 81% Enschede '54 24 804 DenHaag'52 124 884 Idem II 24 874 R'dam '52 I 24.. 914 914 Idem II 24 884 Idem '57 24 85 844 Utrecht '52 24.. 94 Z.-Holl. 1957 2 4 844 84b Zuid-Holl. '59 24 1054 1034 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 178.50 178.50 Robeco 203.50 203.50 Unitas f50.- 474 472 Ver. Bez. v 94 f50 126.50 126.50 Amst. Bank 375 370 Cultuurbank 31 31V4 Holl. Bank U eert» 2124 213 Ned. Handelmij. 341 341 Rott. Bank 338 338 Twentsche Bank 306 308 Senembah 322 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 510 512 Berkel's Pat245 242 Borsumij-Wehry 74 73 Calvè Delft eert. 748 752 Electrolasmy 480b K. Pap. v. Gelder 312 312 K. Ned. Grofsm. 1604 1644 Holl. Constructie 435b Ing. bur. v. Bjijj. 2054 207 Internatio 139% 1894 Int. Kunstst. Ind. 80 80b v. Kemp. en Beg. 15414 15454 Leidse WolspxiJ 417 421 Müller en CoN3. 351 3504 Ned. Kabelfabr. 525 525 Philips pref61.— 60.— Rott. Droog d. Mij 458 463 Sikkens Groep 747 4 747 Ver. Touwfabr. 380 380 Walvisvaart 100% 101 Wernink's Bet.mjj 197 196 Wilton Feljenoord 283 285 v. Wijk - Heringa 90 91% Zaalberg 121b 125b Dlynbouw en petroleum Biliton 2de r435 436 Kon. Petr ff 201 131.— Amerik. fondsen Canad Pacific R 23% Intern Nickel ..61 61 Anaconda 424 41% Bethlehem Steel 344 34% Cities Service 494 50 General Motors.. 48% 48U Kennecott 71% 714 Republic Steel 414 41% Shell Oil 324 32 Union Pacific 30% 30% Un States Steel 48 48% Bieden o Laten x Ex dividend d Exclaim o

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9