Portugees brengt het leven van 50 K.L.M.-passagiers in gevaar Utrechtse glasblazer zou dure middeleeuwse glazen imiteren DE NIEUWE KLEURENDE SHAMPOO AGENDA Jammerdat ik maar twee jaar kan eisen MET EEN ENKEL WOORD Met alarmpistool piloot bedreigd Verwen Uzelf Vervalsing of onschuldige namaak Veronica zendt langer WAST EN KLEURT TEGELIJK LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 JULI 1962 Gebruik na douche of bad Vasenol toiletpoeder. U voelt zich meteen een ander mens. terwijl Uw huid in top conditie is. Voor een gave en jeugdige huid TOILETPOEDER STROOIBUS f. 1.35 T NAVULZAKJE 85 ct. (Van onze Haarlemse correspondent) De Haarlemse rechtbank, die gepresideerd werd door mr. H. J. Ferwerda, heeft zich gisteren beziggehouden met de zaak tegen de thans 32-jarige Portugees Edgar da Silva Franco, geboren in Lissabon, die op 16 april van dit jaar de bemanning van een passagiersvliegtuig van de KLM onder bedreiging van een pistool, dat later een alarmpistool bleek te zijn, wilde dwingen in plaats van naar Zürich naar Oost-Berlijn te vliegen. De gezag voerder van dit vliegtuig, dat ongeveer 50 passagiers vervoerde, keerde terug naar Schiphol, waar de Portugees door de marechaussee werd overmeesterd. De officier van Justitie mr. J. Wiarda eiste de maximumstraf: twee jaar gevangenisstraf. Tijdens het verhoor bleek uit ant woorden van de verdachte, dat hij nadat hij zelf ontslag had genomen uit de KLM-dienst niet terug wilde keren naar Portugal, omdat hij een boc-k had geschreven tegen het re gime van president Salazar. Dat boek had hij in Nederland gepost naar Rio de Janeiro, opdat het uitgegeven zou worden. Het verhoor was er in de eerste plaats op gericht uit te ma ken of de verdachte vrijwillig aan boord van het vliegtuig was gegaan of daartoe gedwongen was. Hij was vrijwillig aan boord ge gaan. Hij zei ook, dat zich aan boord on geveer 50 passagiers bevonden. Maar toen hij aan boord kwam had hij niet aan de passagiers gedacht, om dat een man in zijn omstandigheden alleen aan zijn idealen dacht. De president: „Waarom wilde u met het vliegtuig naar Oost- Berlijn?" Verdachte: „Ik was bang voor uit levering aan de Salazar-regering. De politie van Salazar martelt en doodt". President: „Waarom dan een vlieg tuig uitkiezen om daarheen te gaan met 50 passagiers, die er helemaal niet heen willen?" Verdachte: „Er waren maar 50 passagiers en er zijn in Portugal 2 miljoen tuberculosen". President: „Dat slaat nergens op". De president vroeg, waarom hij niet naar Oost-Berlijn was gaan lif ten Hij was acht maanden tevoren toch ook liftend uit Portugal naar Düsseldorf, waar hy drie maanden als bouwvakarbeider werkte voordat hij bij de KLM in dienst kwam in de keukens van Schiphol, gegaan? Verdachte: „Ik dacnt er alleen maar aan, dat ik het boek moest uit geven." Het was ook zijn bedoeling geweest de aandacht van de wereld op de toestand in Portugal te ves tigen." Naar Brazilië Op een desbetreffende vraag ant woordde de verdachte, dat hij niet op bevel van de oppositie tegen het re- gime-Salazar handelde. Hij had eer der geprobeerd om zelf naar Brazilië te gaan en zelfs contact opgenomen met de Braziliaanse ambassade in Nederland. President: „Maar wat denkt u er nu van om een vliegtuig met 50 pas sagiers in gevaar te brengen?" Verdachte: „De enigen, die wat Advertentie BREESTRAAT 171 - TEL. 24815 Militair in BIAK verongelukt In Biak (Nederlands Nieuw-Guinea) is gisteren de dienstplichtig soldaat W. J. Boelhouwer uit Enschede ten gevolge van een dienstongeval zo ern stig gewond geraakt, dat hy enkele uren later is overleden. Soldaat Boel houwer was twintig jaar. Hy werd gedood door een kogel uit eigen ge weer. goeds willen doen zijn de idealisten. De president meende nu dat er ge noeg gepraat was over dit punt. liet pistool kwam ter sprake. De verdachte gaf toe, dat het precies echt had geleken, maar niettemin was het toch speelgoed. „Ik wilde er geen kwaad mee doen", zei hy. Hij was van mening dat de passagiers van het vliegtuig na de landing in Oost-Berlyn wel weer gelegen heid zouden hebben gekregen terug te keren naar hun vaderland. Waar na hij zei, dat hij grote bewondering had voor de gezagvoerder, die niet wist dat het pistool maar een alarm pistool was. Het verleden van de verdachte werd nagegaan, speciaal wat betrof het onderwijs, dat hij had genoten. Hij verklaarde, dat hij in Portugal kantoorbediende was geweest en op eigen gelegenheid politieke weten schappen. geschiedenis en economie had gestudeerd. Uit het verhoor van de bemanningsleden kwam vast te staan, dat zij zich werkelijk bedreigd hadden gevoeld. „Ik heb 15 minuten lang buitengewoon in angst gezeten", zo stond er in de verklaring van de gezagvoerder J. van Keppel. „In mijn lJ-jarige loopbaan was ik nog nooit zo bang geweest. Ik transpireerde ge weldig". Requisitoir De officier van Justitie zei in zijn requisitoir grote bewondering te heb ben voor de gezagvoerder, die het hoofd koel heeft gehouden. Hij had 50 passagiers aan boord en veel hing van hem af. Mr. Wiarda achtte het tenlastegelegde (bedreiging met enig misdrijf tegen het leven gericht) be wezen. .."Verdachte is een politieke fanati cus en een felle tegenstander van het regime-Salazar. Hij heeft gedacht aan het geval van de „Santa Maria", maar had toch uit de mislukking le ring moeten trekken. De man is levensgevaarlijk. En volgens artikel 285 van het wetboek van strafrecht kan hem maar een straf van 2 jaar worden opgelegd." Dit vond de offi cier van Justitie veel te laag. Maar mogelijk wordt de wet later gewij zigd In Amerika worden dergelijke misdrijven meer gepleegd en daar worden straffen van 25 tot 35 jaar opgelegd. De verdediger, mr. dr. F. A. Bijvoet, zei .dat artikel 285 spreekt van be dreiging van één persoon en zijn cliënt zou in het algemeen hebben gesproken. Pleiter meende dan ook, dat vrijspraak moest volgen. Overi gens wees hij op verzachtende om standigheden en meende, dat het uit- brengen van een rapport over de geestvermogens van zijn cliënt nood zakelijk is. In zijn laatste woord \ertelde ver dachte. welke moeilijkheden hij on dervonden heeft in Portugal. De rechtbank bepaalde de uit spraak op 26 juli. Weer een succes voor de Engelse liberale partij (Van onze Londense correspondent) De Engelse liberalen, die de hoop en toeverlaat zijn geworden van tal rijke kiezers, die de conservatieven de rug hebben toegekeerd maar niet bereid zijn Labour te volgen, hebben gisteren weer een belangrijk succes geboekt: bij de tussentijdse verkiezing voor de opengevallen Lagerhuis-ze- tel van het socialistische dis trict noordoost-Leicester verdrongen zij de conservatieven van de tweede naar de derde plaats. Labour behield zijn zetel met een meerderheid van 1.948 stemmen. Bij de algemene verkiezingen van 1S59, toen de strijd tussen Labour en conservatieven ging, bedroeg de socialistische meerderheid 1.431 stem men De uitslag was: 1. Thomas Eradley (Labour) 11.274; 2. David Bond (liberaal) 9.326; 3 Robin Mar- lar (conservatief) 6.578. Bij de alge mene verkiezingen kregen de conser vatieven 17.990 stemmen, ze tuimel den thans met 24 procent en brachten het er slechter af dan in andere re cente tussentijdse verkiezingen. Van VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Uitzen ding van de Partij van de Arbeid. 18.25 Amateurprogramma. 18.50 De puntjes op de i. lezing. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkoor. 19.25 Tour van de Toekomst 1962, nabeschouwing. VPRO: 19 30 Oude muziek (gr.). 19.50 Week eind-agenda. 20 00 Nws. 20.05 Uit de lijst, lezing. 20.20 Muzikale overstapjes. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lezing. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, geva rieerd programma. 21.45 Zonder blind doek. openbare zitting van ons bijzon der rechtscollege (hern. v. 25 maart jl.) 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22 40 Literaire lezing. VARA: Socialistisch nieuws in Espe ranto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-2400 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Lichte muziek. 18.50 Regeringsuitzending: Sociale aspecten van de strrekontwikkeling. Resultaten van een werkconferentie van de Ver enigde Naties, door dr. G. Hendriks. (Hoofd Afd. Onderzoek en Maatschap pelijk opbouwwerk van het Ministerie van Maatschappelijk werk). 19.00 Nws. en weerbericht. 19.10 In de Muzeval, muzikale wedstrijd. 19.30 Radiokrant. 19.50 Samenzang. 20.20 Metropole or kest. 20.55 Jan Zwart herdenking. 22.15 Viool en piano (gr.) 22 30 Nieuws, en S.O.S.-berichten 22.40 Wijd als de we reld. lezing. 23 00 Omroeporkest en pia nosolist. 23.25 Operettemuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Verkiezing Miss Bril. 20 35 Fados met Clara d'Over: zang en dans in de kenmerkende balladestijl van Portugal. 21.05 Flits. 21.40-22.30 Zang, voordrach en dans. elke drie stemmen, welke de libera len veroverden, maakten zij er twee afhandig van de conservatieven en één van Labour. Zij kregen thans 44 procent van de stemmen. Advertentie De Amsterdamse kunsthandelaar J. A. Vecht is bezig een affaire van kunstvervalsing te ontmantelen, die hijzelf van internationale allure acht. Tijdens het internationale glascongres, dat vorige week voor museum directeuren en verzamelaars in het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden is gehouden, heeft hij gezegd dat een Utrechtse glasblazer middel eeuws glaswerk imiteert en als antiek aanbiedt aan musea, handelaren en verzamelaars. De vervalsingen betreffen het zogenaamde Wadglas, dat gedateerd kan worden in de twee eeuwen rond het jaar 1500. Tijdens het congres bleek de heer Vecht, dat de directeur van het mu seum in Feste Coburg onderhandelin gen had aangeknoopt over de aan koop van 't-wee glazen, de door de heer Vecht die volgens andere handelaren de mooiste collectie glas van het land in zijn bezit heeft als vervalsingen zijn aangemerkt. Enkele antiquairs in Utrecht, die wij naar hun ervaringen vroegen, zei den op de hoogte te zijn met deze „vervalsingen". Men zegt, dat het een totaal onbelangrijke affaire u>- die niet van de laatste weken dateert, maar al enkele jaren loopt. Utrechtse kunsthandelaren zijn al enkele jaren geleden door de glasblazer benaderd met het verzoek zyn glaswerk te kopen. Een hunner noemt de uitlatingen van de heer Vecht overdreven en op geblazen. Hij acht het zelfs een aan fluiting voor musea en antiquaars, dat voor een dergelijke onbelangrijke zaak zoveel alarm wordt geslagen. Deze kunstkenner weet, uit ervaring namelijk, dat. het namaakglas van de Utrechter vrij gemakkelijk als onecht is te herkennen. Hij vindt het een schandaal, wanneer iemand zich de antieke knol voor 20ste eeuwse ci troen laat verkopen. Een kunsthan delaar. die zijn vak verstaat, laat zich met dit spul niet beetnemen, zo wordt gezegd. Wie dit wel doet geeft zich zelf een bewys van onkunde. Zo woont in het oosten van het land (Arnhem of Nijmegen) een verval ser van Delfts blauw, die zijn, volgens kenners, goedvervaardigde produkten gemakkelijk kan verkopen. In krin gen van handelaren wordt gezegd dat een museum in Rotterdam destijds enkele engeltjes uit deze collectie vervalsingen heeft gekocht Van dit Delfts blauw schijnt zeer veel aan de markt gekomen te zijn, getuige het feit, dat het door handelaren nog wordt gesignaleerd. Met welk voor beeld maar gezegd wil zijn, dat kunsthandelaren en musea vaak, zeer vaak, vervalsingen aangeboden krij gen. Aan twee dingen is het namaak Waldglas te herkennen: aan de kunstmatige irisatie (kleur) en aan de vorm van de ziel van het glas. De laat-middeleeuwse glazen hebben na melijk, evenals de hedendaagse fles sen. een ziel, die van begin tot eind glad is. De produkten van de Utrecht se glasblazer hebben in de top van de ziel een verdikking, die men glasprop zou kunnen noemen. Dit kan men toeschrij ven aan een'gebrek aan des kundigheid bij het aanbrengen van de „finishing touch". Irisatie ont staat dooi- de inwerking van zuren op glas. Een glas. dat eeuwen onder de grond heeft gelegen, krijst een pa relmoerachtige glans. Dit is iets als een laagje glas op het glas, een vel letje dat men kan afkrabben. Kunst matige irisatie is niet een laagje, maar meer een zweem, een „adem- tochtje" kleur, dat. men niet kan af krabben. Deze laatste, vrij oppervlak kige aantasting van de glashuid kan men bereiken langs chemische weg. De Utrechtse glasblazer heeft de eeuwen bliksemsnel willen inhalen met een zuureen antiquair met normale ervaring, zo wordt in Utrecht gezegd, kan de vervalsing direct her kennen aan de onnatuurlijke irisatie en de, zielprop. Besmeuring met modder en het uitbreken van stuk jes glas, zoals de Utrechtse vervalser schijnt te doen. kan herkenning nau welijks bemoeilijken. De Utrechtse glasblazer ontkent categorisch zijn imitatie-glazen voor echte te hebben verkocht. Hij vindt, dat men hem toch niet kan verwij ten, dat ze mooi zijn. Hij zelf krijgt er enkele tientjes per stuk voor en hij weigert de verantwoordelijkheid te dragen, als anderen zyn glazen aan verzamelaars en museau verkopen als echte Waldglas en er dan meer dan duizend gulden voor incasseren. 95 55 Radio Veronica zal met Ingang van vanavond niet meer om acht uur uit de lucht gaan, doch langer blijven uitzenden. Men hoopt reeds van avond tot ongeveer negen uur in de aether te kunnen blijven. De tech nische dienst van Radio Veronica werkt thans aan plannen om binnen kort nog langer te kunnen blijven uitzenden. ADVERTENTIE Een bloedjuiverends knar met Krniohen Salts bleek in talloze gevallen een afdoende remedie tegen zelfs hardnekkige reumatische pijnen. Dat doen dan de zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. Die bren gen de bloedzuiverende organen weer op gang. Het bloed gaat sneller vloeien en onzuiverheden daarin kun nen zich niet meer vastzetten, doch worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Waarom zoudt. U de proef niet nemen? Een flacon Kruschen is gauw gekocht en U moogt U daarbij reeds verheugen in de weldaad, die U daarvan ondervindt. Vraag Uw apo theker of drogist Kruschen Salts. Advertentie Lekker gek (Van onze t.v.-mederwerker) Het was een nogal raadselachtige geschiedenis, die gisteren op het scherm uit de doeken gedaan werd. Een wat gezochte en geforceerde en daardoor hoogst onwaarschijnlijke zaak kwam er tot wat men noemt klaarheid. Het was een onbelangrijk, maar handig in elkaar geflanst stuk je werk, waaraan de deelnemers niet zwaar behoefden te tillen en de kij kers dus evenmin. Het vroeg van de toestelbezitters wel aandacht en van de spelers concentratie, want het spel werd gedragen door snelle en grillige dialogen. Wie uit het bovenstaande de con clusie trekken zou, dat we het zo-zo gevonden hebben, vergist zich. Het werd een vlotte zomerzotheid, die met toewijding vertolkt werd door een aantal acteurs, die we niet elke week op het scherm zien en die hun beste beentje voorzettn. De meest opmerkelijke prestaties werden geleverd door moeder, doch ter en zoon. met name mevrouw Georgette Hagedoorn. haar toneel dochter Kitty Courbois en haar eigen zoon Jules Rony aards. Het were goed op plkaar afgestemd vak werk, hoe typisch Amerikaans het ge heel ook in elkaar getimmerd was. „Kyk op kunst" heeft ons kunnen bekoren, omdat er stuK voor stuk goede „items" te genieten waren, die rustig en deskundig behandeld wer den: Zadkine (we misten zijn „Ver scheurde stad") Leerdams glasmu seum (verrassend schoon), klokken gieterij (we hadden graag de muziek even het zwijgen wilier, opleggen om het authentieke stemmen te horen). Aan dat alles beleefden we meer ple zier dan aan de wat rommelige „Woord en Beeld"-rubr;ek, die voorop ging en achterna kwam In 18 prachtige, natuurlijke tinten Geeft Uw haar de kleur die U wenst In grote tube voor 2 kleur- spoelingen f. 2,25 Franse verzetsgroep aangehouden In Parijs zijn twaalf activisten aangehouden. Onder hen zijn drie vrouwen. De 54-jarige leider van de groep, de markies Raymond Durand de Keguelin de Rozeiéres, bereidde op het ogenblik van zijn aanhouding een „opzienbarende ingreep" voor. Er zijn wapens en springstof in beslag ge nomen. In Genève is een cel van de Franse „nationale verzetsraad" ontdekt. Naar officieel wordt bericht, zijn verschei dene Fransen aangehouden. Uit in beslag genomen papieren bleek, dat men van plan was in andere Zwit serse steden ook afdelingen te stich ten. BINNENLAND -Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data. waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss Staten dam (15/7), ss Schledijk (18/7); Ar gentinië: ss Lancero (17/7); Australië: ms Reifenstein (15/7), ms Tornar (17/ 7); Brazilië: ms Kennemerland (18/7); Canada: ss Statendam (15/7), ms Ophelia (18/7); Chill: ms Archimedes (18/7), ms Tannsteln (19/7); Ned. An tillen: ss Bennekom (18/7); Ned. Nw.- Guinea: ss Polydorus (20/7); Nleuw- Zeeland: ms Tancred (16/7), ms Mid dlesex (18/7); Suriname: ms Chiron (18/7); Rep. van Z.-Afrika en Z.-W. Afrika: ms Pendennis Castle (15/7). ms Oranjefontein (18/7). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Op het erf van de boerderij van het gezin Zelnstra onder Achelm Is gistermiddag het vierjarig dochtertje om het leven gekomen. Het kind was op het erf aan het spelen, tegen de muur stonden een paar grote wielen. Deze stonden nogal recht tegen de muur aan. Het meisje ls hier op ge klommen met het gevolg dat een wiel kantelde en boven op het kind terecht kwam. In het Juliana Ziekenhuis ln Apeldoorn ls gisteren overleden de 23-jarige heer E. Mlllikan uit Utrecht, die zondagnacht op de Amersfoortse- weg in Apeldoorn bij een ongeluk ernstig werd gewond. De heer Mlllikan moest toen krachtig remmen voor de weg overstekende koelen, waardoor hij met zijn scooter kwam te vallen. Uit de registratie van afgegeven kentekenbewijzen die de Ned. Ver. Rij wiel- en Automobiel-Industrie (R.A.I.) bijhoudt, blijkt, dat er ln ons land ln de eerste helft van dit Jaar 82.217 nieuwe personen- en combinatie-auto's op de weg zijn gekomen. Dat ls bijna 20 pet meer dan ln de eerste zes maan den van 1961 Toen wat dit aantal 68.639 De registratie beliep ln de maand mei 15.258 en ln Juni 14.200 eenheden. Bij Lichtenvoorde is gistermiddag kort ln de buurt van de een dag te voren gevonden bom weer een bom ge vonden. De treinen rijden met vermin derde snelheid langs de gevaarlijke plek. Als lid van de Tweede Kamer 16 gisteren geïnstalleerd drs. J. M. Aar den, wonende te Voorburg (Z.-H,). Hij neemt ln de fractie van de K.V.P. de plaats ln. die was open gevallen door het overlijden van de heer Th. Koer sen. De heer Aarden legde ln handen van de voorzitter de voor toelating vereiste eden af BUITENLAND Drie Amerikaanse tegenstanders van de kernbewapening zTjn ln San Francisco leder tot een half jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Zij hadden vorige week geprobeerd met een zeil boot naar het gebied ln de Stille Oceaan te varen waar thans kernproe ven worden genomen. De drie beto gers keerden evenwel spoedig met hun boot ..Everyman 1" terug omdat zij zeeziek waren geworden. Twee helpers van de drie mannen zijn eveneens tot ze3 maanden veroordeeld. Mevr. Jacqueline Kennedy zal met haar 4-jarig dochtertje Caroline in augustus haar vakantie doorbrengen in het palels van de hertog van San- groin, een Napolitaanse edelman ln Ravello aan de Italiaanse Riviera. Noordrijnland-Westfalen, de Duit se deelstaat met de grootste bevolking, zal de komende vier jaar worden be stuurd door een regeringscoalitie van christendemocraten en liberalen (vrije democraten) naar het voorbeeld van de Bondsregering. De minister-president en zeven ministers zullen christen democraat zijn, twee ministers worden uit de liberale partij benoemd. De Deense minister-president, Kampmann. heeft gisteren medegedeeld dat Denemarken een volksstemming of een verkiezing en misschien belde zal uitschrijven alvorens een defi nitief besluit zal worden genomen over toetreding tot de Europese Econo mische Gemeenschap (EEG). Het Witte Huis heeft bekendge maakt dat president Kennedy zijn voorgenomen reis naar Brazilië heeft uitgesteld tot half november. De pre sident en zijn echtgenote zouden aan vankelijk op 30 Juli naar Brazilië zijn gegaan. Het Witte Huis deelde mee, dat het uitstel het gevolg ls van over wegingen van binnenlandse aard en het vele werk, dat Kennedy nog wacht. Met het doel buitenlandse Inves teringen aan te trekken heeft de Na tionale Bank van Griekenland in Pa rijs een kantoor geopend. Griekenland verwacht een groter aanbod van bui tenlandse geldmiddelen als gevolg van het besluit der Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ontwikke ling (OESO) om het land bijzondere steun te verlenen krachtens haar pro gramma van hulpverlening aan lan den, die zich ln ontwikkeling bevinden. Het Amerikaanse Huls van Afge vaardigden heeft gisteren met 277 te gen 4 stemmen een wetsvoorstel aan genomen. houdende een algemeen ver bod tot hulpverstrekking aan commu nistische landen. President Kennedy behoudt echter de bevoegdheid om. onder bepaalde voorwaarden, buiten landse hulp aan communistische lan den te verstrekken. De Amerikaanse luchtmacht be weert een record te hebben gevestigd op het gebied van troepenverplaatsin gen overzee. Sinds zondag J.l. hebben twintig straaltransportvllegtuigen 1525 manschappen en 33 ton uitrusting van de Verenigde Staten naar Frankfort overgebracht, om terug te keren met 1316 manschappen en 52,5 ton uitrus ting. Dit zou de snelste troepentrans portoperatie in de geschiedenis zijn. Omer Becu is gisteren op het zevende wereldcongres van het Inter nationaal Verbond van Vrije Vakver enigingen IVVV) ln West-Berlijn als secretaris-generaal voor de duur van drie jaar herkozen. HIJ was van 1953 tot 1957 voorzitter van het IVVV, Toen hij voor het eerst secretaris-generaal werd. was hij opvolger van de Neder lander Oldenbroek. die deze functie sedert de oprichting van het verbond ln 1049 had bekleed. Blijkens een bericht van het of ficiële Belgische persbureau Inbel heeft het gerechtshof ln Leopoldstad de ge vangenisstraf van vyf Jaar. waartoe Al- bert Kalondji. de voormalige „koning" van de mijnstaat Zuid-Kasal, in april J 1. was veroordeeld, tot de helft te ruggebracht. De veroordeling van Ka londji was gebaseerd op beschuldigin gen van willekeurige arrestaties en vervolging van politieke tegenstanders in Zuld-Kasal. Don Bosco-school (Boerhaavelaan 44) Diploma-uitreiking R.-K. techni sche school, 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. St.-AntonlusclubhulsDlploma-ult- relklng Kon. Genootschap M.S.G., 8 uur nm. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10 11 uur vm., Bijbelstudie; 1112 uur ds. C. P. de Ruiter van Rotterdam. Schuttersveld: Circus Belli. 3 en 8 uur n.m. naar Duivenvoorde. 2 uur nm. Stille Mare: Straatpredlking Evang. Chr. Gemeenschap. 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 uur en 6.30 uur nm. Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. Zijlstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: films over Japan: Japans Gezin; Net- suke. 2.30 uur n.m. Schuttersveld: Circus Belli. 3 en 8 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur nm. MAANDAG Rapenburg 61: K. en O. Lezing over het Deltaplan, 8 uur nam. Stadhuisplein: Carillonbespeling, 8- 9 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. Maasbach. 8 uur n.m. WOENSDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst. Volle Evang. Zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. Hoofddorp (Gem. Sportterrein): Nationaal concours-hlpplque. 9 uur v.m. en 1 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Leiden bekeken". Dag 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur nm.); zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 Juli) BIOSCOPEN Luxor: ..Blue Hawaii". Al. Dag. 2.30. 7 en 9 15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: ..Een, twee. drie". Al. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Studio: „Morgen ben lk rijk". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Zweedse meisjes in Parijs". 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2,30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rcx: „Degens, dolken en doodsgevaar". 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2 30, 4.45, 7 15 en 9.15 uur, Donderdagcyclus „Een meisje in 1000 gevaren". Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur en zat. 7 en 9.15 uur ..Con flicten rond de Trapeze". 14 jaar. Zondag 7 en 9.15 uur: ma. en wo. 8 uur „Twee Beste Vijanden". Dond. 8 uur „Rebecca". 18 jr. Zondagmid dag en woensdagmiddag 2 30 uur „Gene Autry ln het Rijk der Ro bots". Al. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D C Kok. Rapenburg 9. tel 'M807 Apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. I By geen gehoor van tl'* hulsarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelcfoon 22222. VOOR ZATERDAG 14 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 8.00 Nws., postdulvenber. en soc. strijdlied. 8.19 Muzikale och tendpost. 8.50 Wegwijzer: tips voor trips en vakantie. 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 Klass. muz. 9.35 Wa-1 terstanden. 9 40 Holland Festival 1962:1 Harmonle-ork. VPRO: 10.00 Samen} thuis, praatje. 10.05 Verder dan de' wereld, bijbellezing. VARA: 10.20 Dans- ork. en zangsollstën (Herh. van vrijdagl 6 juli J.l.). 10.45 Man ln de stad. ca baret-fantasie. 11.10 Draalorgelmuzlek. 11.20 Sportnws. 11.45 Jacht op geluid, uitzending in samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Gelulds- Jagers. 12.00 Lichte gram. 12.15 Van de wieg tot het graf. vragenbeantw, 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. Aansluitend: Postdulvenber. 12.34 Licht ens. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 V. d. jeugd. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 75 Jaar slopen en bouwen l.ezing. 15.00 Opera- muz. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. er comm. 18.20 Lichte muz. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op da helling, gesprek. 19.45 Oude muz. 19 55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. en solist. 20 55 Nederlandse cabaret-artisten. 21.10 So cialistisch comm. 21.25 Zomeravond contrasten, een schakelprogr. met re portages. 21.55 Muzlek-Mémoires. 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22.40 Licht ork. 23 10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws, Hilversum IT, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8 15 Pluk het weekend. 8.50 Ver- zoekprogr. v. d, bejaarden. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Klass. ork.muz. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kerkorgelrecital. 12,00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- tuinbouw. 12.33 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Lichte muz. 13.50 Dansork. en zangsolisten (Tus sen 14.00-15.00 Reportage Tour van de toekomst 1962). KRO: 14 15 Gram. 14.30 V. d. Jeugd. 15.30 Lichte gram. 15.45 Lichte gram. 16.10 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.40 Lichte muz. en zangsolis ten. 17.00 Sportperlscoop. 17.10 Instru- mentaal octet. 17.30 Boekbespr. 17 40 Nwe klass. gram., met comm. 18.00 Kunstkron. 18.30 Strljkork. 18.50 Praat je voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.32 Tour van de toe komst 1962. 19.30 Gram. 19.45 Licht baken. lezing. 19.55 Stenen spreken, noodaktle kerkbouw Tanganyika. 20.00 Populaire klass. muziek. 20.55 De pla- tenkoffers. 21.55 Lichte gram. 22,20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag ln. 23.00 Promenade-ork. en zangsollste: Opera- muziek. 23.40 Gltaarmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA 15.00 NCRV: Dan maar liever mis dadiger. film. 15.25 Frans meisjeskoor, 15.45 Documentaire film. 16.10 Film, 16.35 Dier ln 't vizier, progr. over die ren. 17.00 V. d. kind. 19.30 Vader weet het beter, filmfeuületon. 19.55 Morgen is het zondag. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Rep. bezoek HK.H, Prinses Irene en H.K.H. Prinses Mar griet aan de West. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 De dertiende kwam een dag te laat, TV-spel. 22.35 Samenzang. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automoblllstenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram, met comm. 14.10 Hoorsp. 15 10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week 16.00 Ork. conc. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport- progr. 18.45 Pari. overz. 19.00 Amus, muz. 19.30 Gevar. muzikaal progr. 20 30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22 10 Boekbespr. 22,45 Avondgebeden. 22.59 Weerbericht, 2300. Nws. 23.02-23.35 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengvm. 12.31 Lichte gram. 13.20 Cricket.. 13.35 Crlcketultsl. 13 45 Latijns-Amerikaans orkest. 14.30-14.35 Sportber. 14 45 Lichte ork.muz. 15.30 Sportber. 15.35 Gevar. progr. 16.30 Sportber. 16.35 Lichte muziek. 17.30 Sportnieuws 17 40 Pianospel met rit mische begeleiding. 18 00 Lichte muz. 18 30 Jazzmuz. 19.00 Nws. en journ. 19 18 Sport journ. 19.31 Amus.muzlek. 20.31 Gevar muz. 22.30 Nws en sport 22.40 Dansmuz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutselier Rundfunk, 309 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Hammondorgel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gram, met comm. 15.30 Volksmuziek. 16.30 Gevar. muz 17.30 Duitse schla gers. 19.00 Nws. 19.30 Liederen uit dl oude tijd. 20.00 Amus muz. 21.45 Nws. 22,10 Ork.conc. 22.30 Gevar. muz. 24 00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.concert. 13. Gram. 14.40 Kamermuz. 15.42 Hoor spelen. 17.05 Falstaff, opera. 19 00 Nwi 19.05 Gram. 20 00 Gram. 22.45 Gram 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12 03 Operette- muz. 12.30 Weerber. 12.35 Popul. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14.00 Filmvaria. 14.30 Koorzang, solisten en instrumentaal ens. (Tussen 16.00-17.00 Reportage Ronde van Frankrijk). 16.30 Gram, met comm. 16.30 Oude top- liedjes. 17.00 Nws. 17.15 Dagklapperen liturgisch bericht. 17.20 Amus.muzlek. 18.00 Kerkorgelconc. 18.30 V. d. sold. 18.45 Comm. Ronde van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.40 Lichte ork.muz. 20.00 Lichte muz. 21.00 Gevar muz, 22,00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Nieuws. 230.5 Amus. ork. 23.35 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws 13.30 Lichte gram 14.45 Gram. 15.03 Internationaal pia nistenconcours te Moskou. 16.03 Be! Canto. 17.00 Nws. 18.38 Balletmuziek- 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.00 Gram 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Moderne kamermuz. 23.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i. 6# C a 4 t "3 l 1 S3 5 S "3 c! Amsterdam geh. bew. w 6 18 0 Den Helder geh. bew w 8 18 0 Ypenburg zwaar bew wzw 4 17 0 VllssingeD mist zw 5 16 6 Eelde regenbul w 4 16 18 De Bilt gen bew w 2 18 9 Twente motregen w 2 17 17 Eindhoven geh bew. wzw 2 17 5 Z.-Limburg geh. bew. wzw 4 16 10 Helsinki zwaar bew n 3 19 5 Stockholm geh bew n 2 14 1 Oslo zwaar bew no 4 15 8 Kopenhagerregenbul w.stil 19 2 01 Aberdeen motregen nw 6 15 Londen onbewolki wzw 2 22 ■1 Brussel geh bew nnw 2 17 21 Luxemburg zwaar bew w 4 18 5 Parijs half bew wzw 2 21 0.5 Bordeaux half bew. w.stll 24 0 Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen rnnsbruck Belgrado Athene Rome lacclo Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew zwaar bew zwaar bew geh bew zwaar bew zwaar bew zwaar bew licht bew. onbewolkt zwaar bew regenbul on Uawuikt onbewolkt onbewolki onbpwnlkt licht bew zwaar bew. 27 0 4 25 0 6 21 3 4 22 1 5 22 o: 1 22 0 l 25 0 2 26 0 8 26 w.stll ono w.stll w.stll 24 2 29 3 33 33 2 27 33 30 7 25

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2