ONTSPANNINGSZONE LANGS DE „MUUR DER SCHANDE" ARTIESTEN VERSCHIJNEN EEN AVOND IN DE PISTE ïlke minuut in V.S. vier zware misdaden „Penoze" respecteert commissaris H. J. Moll WORMS VERLIEST PROCES TEGEN DE HOGE AUTORITEIT Amerikanen ongerust over de talrijke incidenten in Berlijn VOOR EEN ZONNIGE VAKANTIE (Circus) feest voor goed doel Aantal in 1961 drie procent hoger dan in jaar daarvoor Hoover ongerust over de jeugd Afscheid bekend politieman OFFICIER-VLIEGER Geen schade bewezen door de beweerde nalatigheid derH.A. rericht 1 maart 1860 Vrijdag 13 juli 1962 Zesde blad no. 30702 er, Willy Brandt is er sterk tegen (Van onze correspondent in Bonn) Met bezorgdheid volgen de Westelijke Grote Drie in Ber- «n de uitbouw van de „muur [er schande" langs de sector- :ens. Een driehonderd kilo- :ter lange gordel van muren, ipgraven, prikkeldraadver- ngen, uitkijktorens en ine bunkers slingert zich nu ir de stad. Daarbij heeft het Ibricht-regime aangekondigd, it zogenaamde aanslagen op je muur (het laten springen van :t metselwerk of het graven een tunnel) zeer streng ge- ift zullen worden. Bij de lerikanen bestaat verder ite bezorgdheid over de veel- ildige incidenten langs de torgrens, waarbij door West- Oostberlijnse politie met fcherp wordt geschoten. In Amerikaanse kringen in Berlijn port men de laatste tijd geregeld op- eren dat aan weerszijden van de jüur een soort zone van verminderde banning zou moeten komen, een idee bt ook bij de Britten leeft. De Britse Kialist Harold Wilson noemde een trgelijke zone zelfs „kleine Rapacki- |ne" in een toespeling op het ont- banningsplan voor Midden-Europa kn de Poolse minister van Buiten- jndse Zaken, Rapacki. [Westberlijns burgemeester, Willy Irandt, daarentegen schijnt weinig Koerden in Irak weer in opstand In Noord-Irak zijn zware gevech- en aan de gang tussen de Koerden Bder leiding van Moella Moestafa jarzani en de Iraakse strijdkrach- fcn. aldus in Istanboel ontvangen wichten. Turkije heeft aan zijn benzen maatregelen getroffen om te oorkomen dat Koerden Turkije bin- lenkomen. [Het Turkse ministerie van Binnen- indse Zaken sprak de berichten van pensdag tegen volgens welke vlieg- pigen van de Iraakse luchtmacht He plaatsen in Zuidoost-Turkije zou_ jen hebben gebombardeerd. Het mi- üsterie zei dat een artilleriegranaat k Turks gebied ontploft was maar ren schade had aangericht. De mrkse regering heeft met Irak con- Ict opgenomen over dit incident. Rode spionnen in Nieuw-Zeeland Twee vooraanstaande leden van staf van de Russische ambassade Nieuw-Zeeland zijn wegens spio- ige uitgewezen. Het zijn de advi- ir voor handelsaangelegenheden de tweede secretaris. Dit is in het euwzeelandse parlement bekend maakt door premier Keith Ho- oake. De twee Russen met hun gezinnen in gisteren reeds vertrokken. Amerikaanse hulp aan buitenland goedgekeurd Het Amerikaanse Huis van Afge- aardigden heeft gisteren met 250 igen 164 stemmen zijn goedkeuring ehecht aan een program tot hulp- erlening aan het buitenland ten be- rage van 4.668,5 miljoen dollar in et belastingjaar dat op 1 juli is be tamen. Dit bedrag komt dat wat de enaat. heeft goedgekeurd dicht abij. Thans zal een commissie van matoren en afgevaardigden trach- m een compromis te vinden, dat eer ter goedkeuring aan beide hui- ïn van het Congres zal moeten wor- en voorgelegd. op te hebben met dergelijke plannen. Hij zou er in vertrouwde kring al op gewezen hebben, dat Ulbricht via zulk een zone zijn zin zou krijgen met zijn eis van vorig jaar augustus, dat aan weerszijden van de muur een strook van 100 meter niemandsland zou moeten komen. Door dit alles heen speelt in West-Berlijn nog een merk waardige ruzie in het socialistische kamp. Willy Kressman, sinds zijn ereburgerschap van Texas „Texas- Willy", al ruim 30 jaar socialistisch partijlid en burgemeester van een ar rondissement in West-Berlijn, heeft het bij de partijleiding verkorven. De om zijn onafhankelijkheid bekende Kressman zei namelijk op 5 juni j.l. in Amerika, dat hij het betreurde dat de Westberlijnse politie terugschoot als de Oostduitsers het vuur open den. Verder vond Kressman dat de muur het resultaat was zowel van de Duitse politiek sinds de ineenstorting van 1945, als van de politiek van het Oosten en het Westen tegelijk. Voorts betoogde hij dat een verandering van het Stalinistische bewind in Oost- Duitsland alleen te verkrijgen zou zijn door een betere relatie tot de Sowjet-Unie. Kressman krijgt wind van voren In West-Berlijn en de Bondsrepu bliek is het langzamerhand gevaarlijk dergelijke onafhankelijke, al te ob jectieve taal te spreken. Iedereen, die j niet de communisten van alles de schuld geeft, is verdacht en elk be pleiten van contacten met Moskou is aanleiding om iemand tot meeloper, aanhanger van de „derde weg" of neutralist te bestempelen. Dat is met „Texas-Willy" dan ook prompt ge beurd. Kressman, die na 1945 langs de sectorgrens tafeltjes liet dekken, waaraan Westberlijnse en Oostber lijnse kinderen uit arme wijken ge zamenlijk werden getrakteerd, die Prins Louis Ferdinand van Hohen- zollern tutoyeert, die officieel Russi sche toeristen ontving en eens ter ere van een Tsjechisch marionetten theater de Tsjechoslowaakse vlag van zijn stadhuis liet wapperen, deze on afhankelijke, kleurige, eigenzinnige figuur Kressman kreeg niet alleen een openlijk standje in het Westber lijnse parlement van burgemeester Brandt, maar hij dreigt zelfs de laan uit te vliegen als SPD-lid en als wijkburgemeester. Willy Kressman zelf meent echter dat hij steeds de politiek van de Westberlijnse Senaat heeft gevolgd. „Maar ik heb wel een eigen mening, die ik mij door niemand Iaat ver bieden. Men kan mij niet voorschrij ven wat ik moet denken", zo zegt hij. Ook Hiltonliotel op Curacao Op Curasao is gisteren een over eenkomst getekend tussen 't eiland gebied Curasao en Hilton Hotels In ternational voor de bouw en exploi tatie van een luxe hotel. Voor de hotelonderneming werd getekend door de vice-president van Hilton In ternational, Alphonse W. Salomone jr, en voor het eilandgebied door ge zaghebber M. P. Gorsira. Dit hotel, dat volgens de plannen 200 kamers zal krijgen en acht en een half mil joen Ant. guldens zal kosten, zal voorzien zijn van alle faciliteiten, waarover ook de andere Hilton ho tels beschikken. Verwacht wordt, dat de ontwerpen reeds binnen enkele maanden gereed zullen zijn, terwijl het bestuurscollege ernaar streeft begin volgend jaar met de bouw te beginnen. Advertentie Frankrijk lost schuld aan V.S. vervroegd af Frankrijk heeft een vervroegde af lossing van 293.4 miljoen dollar ge daan op zijn schuld aan de Verenig de Staten, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Financiën bekendge maakt. Met deze aflossing heeft Frankrijk de resterende schuld onder de Mars hall-planleningen, die nog 209.7 mil joen dollar bedroeg, terugbetaald en voorts termijnen van in totaal 83.7 miljoen dollar, die in 1970 en 1971 zouden vervallen onder een krediet voor herstel van de oorlogsschade, dat Frankrijk op 13 juli 1946 van de Amerikaanse Export-Import Bank ontving. In de bekendmaking van het Ame rikaanse ministerie wordt voorts ge zegd. dat de Banque de France ook voor een bedrag van 112.5 miljoen dollar aan goud van de Verenigde Staten zal kopen „om een gebruike lijker verhouding tussen goud en dol lars in de Franse monetaire reserves tot stand te brengen". Advertentie de spaarbank met volledige bankservice Jaap Stotijn als muzikale clown Als spr eekstalmeester es Coba Kelling in de nacht van woens dag 18 op donderdag 19 juli a.s. rond het middernachtelijk uur in de dan tegenover het Amstel- station in Amsterdam opgestelde tent van Circus Boltini het „hooggeëerd publiek" zal verwel komen, zal een evenement begon nen zijn, waarvan vele artiesten en oud-artiesten vurig hopen, dat het een groot succes zal worden. Het eerste Nederlandse grand gala des artistes wel te verstaan, een naar buitenlands voorbeeld georganiseerde circusvoorstelling, waarin vele artiesten iets zullen laten zien of horen, dat toel in de sfeer van het circus, maar niet in die van hun dagelijkse werk zaamheden ligt. En dat alles om „blijvend applaus", de ongeveer een half jaar geleden opgerichte stichting tot ondersteuning van in behoeftige omstandigheden levende oud-artiesten, aan een flink sommetje te helpen. Want naar die stichting gaat de gehele opbrengst van deze gala-nacht voorstelling, waaraan alle arties ten voor niets meewerken, terwijl circusdirecteur Boltini zijn circus belangeloos ter beschikking heeft gesteld. Spreekstalmeesteres Coba Kelling zal heel wat collega's hebben aan te kondigen. De wereldberoemde ho boïst Jaap Stotijn b.v., die als muzi- Het aantal in 1961 in de Verenigde 'taten gepleegde misdaden ligt drie 'focent hoger dan in 1960. Het is ïvens het hoogste jaartotaal, dat otnu toe in Amerika is geregistreerd, ï'dus een rapport, dat Edgar Hoover, 'e directeur van het Amerikaanse federale Bureau van onderzoek, aan iet ministerie van Justitie heeft uit- [ebracht. Van degenen, die in 1961 door de Wlitie wegens zware misdrijven, als noord, verkrachting en beroving, *erden gearresteerd, waren 43 pro tent jeugdige personen. In 1961 deden zich naar schatting '•926.000 gevallen van moord, schen- d«ng met geweldpleging, beroving feweldpleging. grote en kleine dief- ïtallen en ontvreemding van auto's *oor. Elke minuut werden ongeveer *eer vier ernstige misdaden gepleegd. ,..Onze bevolking is in de afgelopen Hjf jaar met zeven procent toege nomen, terwijl het aantal misdrijven in dezelfde periode met 34 procent toenam. In de laatste jaren staat de toeneming van het aantal misdaden tot de groei der bevolking als vijf staat tot. een. Een van de grote vraagstukken, waarmede wij te maken hebben, is het elk jaar weer stijgende aandeel, dat jeugdige personen hebben in het bedrijven van ernstige misdaden. Het kan ernstige gevolgen voor de toe komst van ons land hebben, wanneer wij er niet in slagen deze ontwikke ling een halt toe te roepen", aldus FBI-directeur Hoover in zijn rapport aan het ministerie van justitie. In het rapport wox-dt verder ver klaard dat 71 politiebeambten in 1961 werden gedood, „een onrustbarend hoog getal". In 13.190 gevallen wer den politiemannen aangevallen. In 1961 werden 8.600 personen ver moord. Ongeveer drieduizend van deze moorden werden in de grote Amerikaanse steden gepleegd; 27 procent hiervan betrof „gezinsmoor- den", waarbij een der echtgenoten de wederpartij om het leven bracht. Bij gevechten tussen jeugdbenden i vonden dertig personen de dood. kale clown in de piste zal verschij nen. Verder Theo Uden Masman, die ditmaal eens niet zijn vertrouwde Ramblers zal presenteren, maar twaalf vurige paarden. Christel Ade laar zal een nummer brengen, dat als „telepathische kronkels" is aange kondigd, Herbert Joeks doet iets, dat aan een illusionist doet denken en televisie- omroepster Elisabeth Mooy zal laten zien, dat zij ook als hoge- schoolrjjdster haar charmes duidelijk ten toon kan spreiden. De zangeres Wilhelmina Matthes zal ook met paarden in de piste komen om er het nummer .groot en klein" te presen teren en Connie van den Bosch zal ditmaal ook niet zingen, maar exo tische dieren zoals lama's en ka melen bij het publiek introduceren. De Wama's zullen hoe kan het anders een komisch nummer brengen, terwijl jongleur Joe Andy hoopt, dat zijn grijpvastheid hem ook ditmaal niet. in de steek zal latenhij zal namelijk aan de trapeze werken. De tv-regisseurs Gerard Trebert en Fred Oster gaan letterlijk op het slappe koord, want zij proberen een draadnummer tot een goed einde te brengen, terwijl Pieter Lutz de taak heeft de mensen tussendoor aan het lachen te krijgen. Of te houden. Hij is namelijk als piste-clown „geënga geerd" voor deze zeer bijzondere cir cusvoorstelling, die namens het co mité van hedendaagse artiesten voornamelijk door Thom Kelling is georganiseerd. Deze zanger van Spaanse. Portugese en Zuidameri- kaanse liedjes zal, na alle strubbelin gen. welke er in het recente verleden rondom zijn aangekondigde optreden met Boltini's leeuwen hebben plaats gehad, nu als olifanten-dompteur voor het publiek verschijnen. Orkest Het circusorkest bestaat voor die ene avond uit ongeveer 25 leden van het Residentie-orkest! En alleen dit in rok optredende hoempa-orkest van grote muzikale allure, dat zal spelen onder leiding van Andre Luz- ke, lijkt al een gang naar deze eerste vaderlandse „grand gala des artistes" waard. Bij de organisatie van deze nacht voorstelling is van alle kanten mede werking verleend. Zo zullen o.m. dank zij de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport Nederlandse kam pioenspaarden worden voorgebracht door bekende sportjournalisten. Verder heeft de VARA, die op zater dagavond 21 juli drie kwartier flitsen van deze „grand gala des artistes" zal uitzenden, het bedrag betaald, dat ieder ander willekeurig avondpro gramma zou hebben gekost. Bal Na afloop van de voorstelling zal er een piste-bal plaatshebben, tijdens hetwelk de dansmuziek zal worden verzorgd door bekende Nederlandse (en enkele buitenlandse) musici, die dit ook al weer belangeloos doen. Kerkelijk Leven NED. HEKV. KERK Beroepen door de gen. synode als luchtmachtpred. F I. Verbaas, kand. te Amsterdam te Vlaardingen (vac. P. Zijlstra) L. Kievit te Putten te Tholen J. Kooien te Reeuwijk te Zevenhoven B. Duisterhof. kand. te Meteren te Hei- en Boeicop G. Feld- Jesgraaf. kand. te Ede. Aangenomen naar Odijk J. Hiensch, kand. te Utrecht naar Utrecht (Ver. v. Vrijz. Herv.) G. M. Spelberg, stud. pred. aldaar. Be dank voor St.-Philipsland A. Lam te Andel (N.-Br.). GEREF. KERKEN Aangenomen naar Noordwijk a 'Zee (vac. Th. Ferwerda) H. A. v. Botten- burg te Schoondljke. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Oud-Beljerland M de Boer en G. Leendertse, beiden kand. te Haarlem. Beroepen te Eemdijk G. Leen dertse. kand. te Haarlem te Papen- drecht M. de Boer. kand. te Haarlem- Noord. GÉREF. GEMEENTEN GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Slegerswoude S. Cnos- sen, kand. te Drachten. Vertrouwen in Wereldraad Gisteren eindigde de negende al gemene vergadering van de Interna tionale Congregationalistische Raad, welke de afgelopen acht dagen in Rotterdam werd gehouden. Het ver wachte diepgaande debat over de eventuele benoeming van afgevaar digden bij het aanstaande Vaticaan se concilie is er inderdaad gekomen. Men besloot naar het concilie van oktober enige waarnemers te zen den: de raad is hiermee de eerste internationale protestantse organisa tie, die zich heeft uitgesproken over eventuele vertegenwoordiging bij het concilie. Ondanks de vele kritiek die tijdens de algemene vergadering werd geuit aan het adres van de Wereldraad van Kerken kwam de Congregationa listische Raad aan het eind van de bijeenkomsten met een resolutie waarin deze zijn vertrouwen in de Wereldraad uitspreekt. De resolutie roept de internationale lichamen van andere protestantse richting op even eens het vertrouwen in de Wereld raad van Kerken te bestendigen, door de eigen activiteiten ondergeschikt te maken aan die van de Wereldraad. Commissaris H. J. Moll, chef van Deze faam beperkte zich niet tot de Churchill heeft wat koorts door bronchitis (Van onze Londense correspondent) Na de geruststellende mede delingen van woensdag j.l. over de toestand van Sir Winston Churchill kwam gisteren als een verrassing de bekendmaking, dat er thans sprake is van een infectie van de ademhalings wegen en dat de patiënt 'n lichte temperatuursverhoging I bezorgdheid, had. Daar stond tegenover, dat Sir Winstons been iets minder gezwollen was. de Amsterdamse Centrale Recherche, heeft gisteren wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van de Amster damse politie, die hij 36 jaar lang in allerlei rangen heeft gediend. Eert als surnumerair met als specialiteit brandkastenkraken en daarna in alle hogere rangen, waarin hij zich uit eindelijk ging onderscheiden als de roofovervallen-, inbraak- en ntoord- specialist van de Amsterdamse re cherche. Commissaris Moll, die in 1960 hoofd van de Amsterdamse Centrale Recherche werd, beperkte zijn werk zaamheden niet tot het omvang rijke hoofdstedelijke ressort met zijn aanzienlijke onderwereld. Door zijn toedoen konden ook buiten Amster dam talrijke criminele zaken tot klaarheid worden gebracht, zoals een grote brandkastenkraak in Halfweg, een overval in Zuidlaren en een roof moord in Apeldoorn. Ook de zaak Wrezynski, de gentleman-oplichter, die voor de oorlog de Amsterdamse Bank voor ruim zes ton benadeelde, behandelde de heer Moll. Door de succesvolle wijze, waarop vele zaken door commissaris Moll werden behandeld, werd zijn naam in de recherchewereld een begrip. absolute rust vereist, en tegen de aandoening van de luchtwegen, wel ke een gevolg is van een tekort aan beweging. Lady Churchill, die haar echtgenoot gisterochtend bezocht, verklaarde dat h(j nogal doezelig was, doch zijn stemming was goed. Later meldde onze correspondent: het officiële optimisme over Chur- chills toestand houdt aan. Een van zijn dokters, de hartspecialist dr. Bedford, zei gisteren in de loop van de avond, dat er geen rede is voor De artsen hebben Sir Winston thans antibiotica toegediend om te voorkomen, dat de bronchiale aan doening zich tot een longontsteking ontwikkelt, een ziekte waarvoor Churchill in het verleden zo vatbaar is gebleken. Lady Churchill, die gisteravond op nieuw het ziekenhuis bezocht, ver klaarde dat Sir Winston veel beter was dan in de ochtend. Hij rookte een sigaar en dit ondanks zijn bronchiale aandoening, welke het gevolg is van vocht, dat zich in de longen verzamelt omdat de patiënt zich niet normaal kan bewegen. Sir Winston at ook zijn volledige j lunch, maar een filmvoorstelling De dokters vechten thans op twee ging gisteravond niet door omdat dit fronten: tegen de trombose, welke I beter was voor zijn rust. politie in het hele land, maar ook in de Amsterdamse onderwereld was de heer Moll hoe paradoxaal het ook moge klinken —een figuur, die respect afdwong. Deze populari teit verwierf commissaris Moll onder meer, omdat hij zich geregeld liet zien in de gelegenheden, waar de „penoze" pleegt te vertoeven. Met verjaardagen, met de jaarwisseling en andere heugelijke gelegenheden ontving de heer Moll geregeld kaar ten en vriendelijke wensen van zware jongens, die door zijn toedoen in de gevangenis terecht kwamen. bij de KONINKLIJKE LUCHTMACHT Binnenkort beschikt onze Koninklijke Luchtmacht over de F-104G Starfighter. Met deze schepping van technisch kunnen en menselijk vernuft worden supersonische snelheden bereikt, snelheden van meer dan tweemaal die van het geluid. Beheersing van zo'n bron van snelheid en kracht vergt niet alleen een vaste hand, een scherpe blik en een uitmuntend vakmanschap, maar bo vendien een constante zelfbeheersing en een nuchter onder de ogen zien van iedere situatie. Tezamen met besluitvaar digheid en verantwoorde lijkheidsbesef zijn dit eigenschappen, waaraan in het bijzonder de toe komstige vlieger moet voldoen. Meent u deze eigenschap pen te bezitten, meldt u dan aan voor de opleiding tot officier-vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht. inlichtingenstrook Aan de afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, Den Haag. Verzoeke mij schriftelijk/mondelingJ) in te lichten over de opleiding tot officier-vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht. NAAM: - ADRES: WOONPLAATS: GEBOORTEDATUM: OPLEIDING: 1) doorhalen wat niet verlangd wordt RC 1063 Ook op de gistermiddag in het Am sterdamse hoofdbureau van politie gehouden afscheidsreceptie wilde een penozejongen niet verstek laten gaan. Hij werd evenwel met zachte hand verwijderd uit de receptiezaal, waar rechercheurs en kader afscheid na men van hun populaire en beminde chef. Een dag tevoren namen de pro cureur-generaal en het hoofd van de arrondissementsparket reeds afscheid van de heer Moll, die de politie wel verlaat, maar de criminaliteit toch nie tkan vergeten. Hij treedt als ad viseur voor criminele zaken in dienst van de Amsterdamse Bank. Een op volger voor de heer Moll bij de Cen trale Recherche is er nog niet. Er zijn bij de Amsterdamse politie thans drie commissaris-vacatures. Ds. King weer op vrije voeten Ds Martin Luther King en ds. Ralph Abernaty. twee strijders tegen de ras- senscheidine in de Verenigde Staten die dinsdag j.l. in Albany, in de staat Georgia, waren begonnen met het uitzitten van een gevangenisstraf, hun opgelegd op de beschuldiging van het houden van een betoging zonder vergunning zijn gisteren ondanks hun protesten in vrijheid gesteld. Een onbekende had de boetes betaald, die zijzelf geweigerd hadden te voldoen, Ds. Martin Luther King verklaarde later het te betreuren dat de boetes zijn betaald. Worms moet de kosten betalen De Haagse schroothandelaar Louis Worms, die indertijd een schrootfraude in de KSG (Ko len- en Staalgemeenschap) aan het licht heeft gebracht, heeft gisteren voor het Europese Hof in Luxemburg een proces tegen de Hoge Autoriteit van de KSG verloren. Het hof verwierp een beroep, dat hij aanhangig had gemaakt om vergoeding te krij gen van schade, die hij meent geleden te hebben door een dienstfout van de Hoge Autori teit bij de behandeling van de schrootaf faire. De heer Worms verweet het Lux emburgse gezagsorgaan, dat het niet zijn bevoegdheden in het gemeen schappelijk bureau voor schrootver- bruikers (GBSV) had aangewend om te bereiken dat hij zaken kon blijven doen. De Hoge Autoriteit had volgens hem voorts verzuimd een boycot van schroothandelaren in Nederland, waarvan hij het slachtoffer meende te zijn. te breken. En verder was z(j in gebreke gebleven de schrootfraude met voortvarendheid te liquideren en te bevorderen dat de schuldigen wer den bestraft. Het Europese Hof concludeerde, dat het GBSV, vvoor zover het zich bezig houdt met het kopen van schroot, geen orgaan is van de Hoge Autori teit en dat dit dus geen bemoeienis kan hebben met de aankopen. De Hoge Autoriteit kan dan ook niet aansprakelijk worden gesteld voor vermeende dienstfouten, die het GBSV zou hebben begaan. De boy cot van het GBSV werd door het Hof niet voldoende bewezen geacht. Van de drie door Worms overgelegde of fertes van het GBSV die waren ge weigerd, bleken er twee onvolledig te zijn. De beide offertes behelsden een partij schroot, die ook door een ander was aangeboden en die door het GBSV eveneens was afgewezen. Wat de vermeende boycot van de Neder landse schroothandelaren betrof, was het Hof van mening, dat Worms niet heeft aangetoond dat deze boycot zou hebben geleid tot een beletten, be perken of vervalsen van normale concurrentie op de gemeenschappe lijke markt, in de zin van het KSG- verdrag. De Hoge Autoriteit bezit, al dus het Hof. niet de bevoegdheid tegen een dergelijke boycot op te treden. „Integendeel" Worms heeft volgens het Hof niet kunnen bewijzen, dat hij rechtstreeks schade heeft geleden door de be weerde nalatigheid van de Hoge Au toriteit bij het liquideren der schroot fraude en de vervolging van de schul digen. Uit de stukken, die de heer Worms had overgelegd, bleek het tegendeel, namelijk dat. hij zich reeds in het begin van 1958 geruïneerd achtte door het verlies van zijn posi tie als vertegenwoordiger van de Hansa. Zijn stellingen komen erop neer dat hij zich nieuwe middelen van bestaan had kunnen scheppen indien de Hoge Autoriteit met meer voortvarendheid tegen de schroot fraude was opgetreden. Volgens het Hof is er geen oorzakelijk verband tussen de door hem geleden schade en de vermeende nalatigheid van de Hoge Autoriteit. Het Hof veroordeelde hem verder tot betaling van de pro ceskosten. De heer Worms was zelf niet aan wezig b\j de uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 17