Jan Janssen troef voor Nederlandse eindzege P.K Zwitser Bingelli won de tweede Alpenrit Transfers Vierdaagse Opnieuw moet tijdrit beslissing brengen Gesprek UVS-EDO nog met afgebroken Bonte uitgeschakeld ySV ziet van fusie af De Laborante en P.K Symbool van Kwaliteit !A|Operenrht 1 maart 1860 Vrijdag 13 juli 1962 Vijfde blad no. 30702 Ploegen klassement al definitief voor Oranje De Maastrichtse voetbalclub MVV (heeft, van Limburgia de tweelingbroers Houwers overgenomen in gedeeltelijke ruil voor Ummels. Naast Ummels heeft Limburgia voorts de MVV-er Den Edel. de Vi- t esse-speler Den Kleine, alsmede de Rapid-JC-spelers Wings. Luecker en Stalman gecontraoteerd. Tonny van der Lmden, de midvoor van DOS en van het Nederlandse elf tal. heeft een nieuw contract gete kend. met de Utrechtse ere-divisie- club. Twee voorhoede-spelers van de Bredase eredivisieclub NAC zullen het komende seizoen de kleuren van andere verenigingen gaan verdedi gen. Het zün Pauke Meyers, die door NEC is gecontracteerd, en Leen Hu- bert. die naar SVV overgaat. De Apeldoornse tweede divisieclub AGOVV heeft doelman Joop Niezen, die vroeger voor ADO heeft gespeeld, op de transferlyst geplaatst. VSV (Velsenl heeft gisteravond tijdens een buitengewone algemene vergadering gestemd over de veel- J besproken fusie van deze elub met de gevormde kopgroep met o.a. Gomez Jan Janssen is sinds gisteren de Nederlandse troef in de Ronde van de Toekomst. De Nootdorper bleef in de overigens weinig boeiende tweede Alpenrit van Bourg d'Oisans naar Aix-les-Bains gedurende de 133 km in de buurt van gele trui-drager Antonio Gomez Moral en finishte in dezelfde tijd als de Spanjaard, waar door zijn achterstand in het algemeen klassement iets meer dan twee minuten bleef. Met nog drie tamelijk vlakke ritten voor de boeg worden de kansen van rouleur-sprinter Janssen, die in de afgelopen dagen heeft bewezen de meest complete Nederlandse renner in deze ronde te zijn, door de volgers hoog aangeslagen. Scherpe sprint Twee punten zijn ongetwijfeld in het voordeel van Janssen. Ten eerste heeft de Nederlandse ploeg de strijd voor de Alpen al in de vlakke ritten bijna volledig be heerst en bovendien zou de scherpe sprint van de Zuidhol lander nog wel eens de belang rijke bonificatie kunnen opleve ren. Eén doel heeft de Nederlatid- se ploeg donderdag reeds bereikt: de eindzege in het ploegenklasse- ment. Dat de strijd wat de ploe gen betreft al is beslist, brengt en. Knops finishte alleen .kort na de tegen het einde teruggevallen Por tugees Silva en de Italiaan Ferreti. Hugens bevond zich. evenals Kees de Jongh in een groepje met o.a. Mo- mene. Partesotti en Pogliani. Henk Nijdam ondervond in het be gin van de rit de terugslag van zijn daags tevoren geleverde krachtsin spanningen. Hij „kroop" tegen de Col de Porte op. Daarna ging het wel iets beter, doch zijn verlies in Aix-les Bains was zodanig, dat hij in het al gemeen klassement opnieuw enkele minuten verloor en een plaats zakte. Van Lex van Kreuningen en Miel Verstraete is bekend, dat zij zich in de bergen niet op hun gemak voelen, vooral de Zeeuw, na aankomst altijd Klassementen De uitslag van de elfde etappe van Bourg d'Oisans naar Aix Les Bains over 133 km luidt: 1. Bingelli (Zwi.) 3.40.28 met bon. 3.39.28. 2. Heeb 'Zwi.) 3.40.28 met bon. 3.39.58: 3. Maino (It.i 3.43.04: 4 Jan Janssen (Ned.) 3.43.21; 5. Lee- naerts (Belg.) 3.43.22; 6. Vyncke Belg), z.t.; 7. Monty (Belg.) z.t 8 Gomez del Moreal (Sp.) z.t.; 9. Velez (Sp.) 3.43.25; 10. Maurer (Zwi.) 3.48.15; 17. Knops (Ned.) 3.48.28: 18. Hugens (Ned.) 3.48.47; 26 De Jongh (Ned.) z.t.; 45. Nijdam (Ned.) 3.54.07; 50 Van Kreuningen (Ned.) 3.57.44; 57. Verstraete (Ned.) 4.00.21. Algemeen klassement: 1. Gomez del Moral (Sp.) 40.53.55; 2 Maino (It.) op 1.54; 3. Janssen (Ned.) op 2.03; 4 Vyncke (Belg); 5. Ferretti dt.); 6. Partesotti (It.) 7. Nijdam <Ned.» 41.07.30 op 13.35; 8. Crinnion iGB); 9. Velez (Sp.); 10. Hugens (Ned op 15.00: 14 Knops (Ned op 17.16; 30 De Jongh (Ned.) op 31.02; 39. Verstraete (Ned.) op 42.02; 42. Van Kreuningen (Ned.) op 45.20. Het dagploegenklassement van de elfde etappe was: 1. Zwitserland (Bingelli, Heeb, Maurer» 11.07.41. De ploegenrangschikking luidt nu: 1. Nederland 5 overwinningen; 2. België 2 overwinningen. Omdat hy de Portugees Da Silva by de bestyging van de Col de Porte van de weg duwde heeft de Zwitser Bingelli van de jury de volgende straf gekregen: vyf strafminuten in tevens met zich mee, dat in de bereid tot een grapje, klimt zeer i drie nog resterende etappes alle slecht. Hij heeft zich daarom in de het algemeen klassement en een boe- aandacht kan worden geconcen- I rn'nst Sef°r~ te van 20 nieuwe franken f 15. treerd op de individuele klasse ring van Jan Janssen. De Zwitsers benaalden in Aix-les- Bains door toedoen van Bingelli en de in hun ploeg opgenomen Liech tensteiner Adolf Heeb een dubbele overwinning. De basis hiervoor was reeds vroeg gelegd. In de klim naar de top van de Col de Porte had eerst Heeb in gezelschap van de ook nu weer op de voorgrond tredende Portugees Mario Silva de al snel f«rd' hetgeen met het oog op even- Bovendic„ komon an<- punten die hij I tuele „drieste plannen van Jan Jans- -«•V - in deze rit voor het bergklassement heeft behaald, te vervallen. sen alleen maar kan worden. gunstig genoemd Voor de 46ste vierdaagse van Nij megen die van dinsdag 24 juli t/m. vrydag 27 juli a.s. wordt gehouden, hebben zich in totaal 13.127 wande laars aangemeld. In vergelijking met vorig jaar betekent dat, een vermin dering van het deelnemers aantal met 424. Dit wordt, veroorzaakt door 't kleinere contingent militairen, dat dit jaar meeloopt, nl. 7037 tegen vo rig jaar 7955. Behalve uit Nederland nemen wan delaars uit de volgende 15 landen deel: Australië België. Canada.Duits land. Frankrijk, Groot Britttannië, Israël. Italië. Libye. Luxemburg, Nieuw-Zeeland. Noorwegen Oosten- ryk. Ver. Staten en Zwitserland De Zijl won van De Dolfijn (5—3) De Zijl heeft gisteravond in Am sterdam „de Dolfijn" duidelyk ge maakt dat het er niets voor voelt in aanmerking te komen voor de rode lantaarn die al enige tyd in de hoofdstad huist. In een redelijk goede wedstrijd hebben de Kooibewoners met 5-3 gewonnen en daarmede zich zo goed als veilig gesteld. Het eerste begin was snel; Stok- huizen maakte al gauw met een boogbal 0-1. De Zijl trok direct ten aanval maar kwam aanvankelijk niet tot een doelpunt. Hennie Hensing knalde een keer tegen de paal. Even later moest Jimmy Richards, de be kende lange afstand concurrent van Wim Bergman, eruit en toen was het al gauw door Hennie Hensing 0-2. Voor rust nam Richards revanche 1-2. In de tweede speelperiode was De Zyl wel steeds in de aanval maar er vielen geen doelpunten. Die kwa men pas in de derde periode waarin Geetje Rol met een boogbal 1-3 liet noteren. Toen Joop de Haas het wa ter uit moest, werd het echter door Meester 2-3. In de laaste speelperiode werd Loek van Kampen vervangen door Stokhuizen. Direkt na het her vatten maakte Hans van der Moolen 2-4 en Wim Bergman 2-5. De Dolfijn had het laatste, onvoldoende, woord: Meester maakte uit een strafworp 3-5. verantwoordelijk werk vereist concentratie Haar taak is het voorkomen en gene zen van plantenziekten, het veredelen van zaden en vruchten! Zij moet zich doorlopend op haar moeilijke taak con centreren! De laborante weet uit er varing dat P.K- chewing-gum haar in haar taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Zij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum is die zij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.1 vereniging Stormvogels. Van de 172 aanwezige stemgerechtigden stemden er 106 vóór de fusie en 66 tegen. Dat hield in dat de fusie niet door zal gaan. Om tot een samengaan te komen was namelijk een tweederde meerderheid vereist, waarvoor dus acht vóór-stemmen te kort waren. Binnenkort zal er een algemene ledenvergadering worden gehouden waarin de vraag aan de orde komt of VSV in het betaalde voetbal blijft dan wel terugkeert naar het ama teurvoetbal. KNVB-zilver voor Gerrit Prevo Tijdens de algemene vergadering van ASC heeft de voorzitter van de KNVB afd. Leiden, mr. J. J. de Jongh de afgetreden voorzitter van ASC. de heer G. J. Prevo, meegedeeld dat het del Moral en Janssen verlaten en lut tele kilometers verder had Bingelli in gezelschap van Mario Maino zijn voorbeeld gevolgd. Heeo, als eerste boven gekomen, kreeg na de afdaling de steun van Bingelli, terwijl de an dere twee iets terug waren gevallen. Eendrachtig samenwerkend vergroot ten de beide Helveten hun voor sprong. Valpartij Alpenreuzen genegeerd Op de Col du Cucheron <82 km) lagen zij 45 seconden voor op Maino en 2 min 15 sec op de groep Jans sen. waaruit intussen door een val partij en een lekke band Silva was te ruggevallen. Op de top van de Gra- nier (na 100 km» waren de onder linge verschillen opnieuw groter ge worden. Maino passeerde daar op 1 min 15 sec en de overige kwamen door op 3 min 20 sec. De snelle af daling was uiteraard gunstig voor de H beide leiders, die op het laatste vlak- bestuur van de KNVB afd Leiden ke gedeelte geen seconde van hun hem in verband met zijn verdienste winst prijs gaven. In Aix-les-Bains voor het werk in de Afdelina in het gunde Heeb. zonder te spurten, de bijzonder voor het schoolvoetbal. zege aan Bingelli. heeft benoemd tot lid van verdienste De aanval van Mario Maino op de De heer Prevo kwam daardoor in het bezit van de zilveren Afdelingsspeld Record transfer Voor een bedrag van 1.015.000 gul den de hoogste som ooit door een Engelse voetbalclub betaald, is de Schot Denis Law van de Italiaanse club Torino overgegaan naar Man chester United. De onderhandelingen tussen beide clubs, die reeds in april begonnen waren, zijn donderdag afgesloten met de 'transfer Cricketprogramma Eersleklasse A: ACCHCC 2, HBS VRA; Rood en Wit—HCC 1; VOC —Quick Hg. Eersteklasse B: ExcelsiorRood en Wit II: Quick N—PW; Sparta—Her- mes-DVS. Tweedeklasse C: B. Br. S. C. HTCC; Br. Army XI-Ajax L; HRCC —Antwerp CC; KievitenConcordia. Derdeklasse C: LCCKampong III Groen Geel—CVHWOlympia—Ex celsior II. Derdeklasse E: Ajax IIRW V: Haarlem III—VCC II; HCC V^-VUC II. positie van Antonio Gomez del Mo ral zou zonder succes blijven. De Italiaan, derde in het algemeen klas sement op 2 min 12 sec, kon zich ln de slotfase nauwelijks handhaven tegen zijn achtervolgers. Aan de fi nish was zijn winst geslonken tot ze ventien seconden, slechts voldoende om Jan Janssen, die acht seconden op hem voorstond, te passeren. Toch heeft het er lange tyd gun stig uitgezien voor Maino. Antonio Gomez del Moral reed namelijk al lesbehalve sterk en moest zich her haaldelijk letterlijk en figuurlijk vastklampen aan zijn ploeggenoot Eusebio Velez, die geen moment van zijn zijde week. Slechts dank zij de ze steun kwam de drager van leiders tricot zonder kleerscheuren door de ze rit heen. Nederlandse hoop De Nederlandse hoop was geheel op Jan Janssen gevestigd. De Noot dorper had op de Col de Porte enige moeilijkheden te overwinnen, maar herstelde zich daarna voortreffelijk en aan de eindstreep te Aix-les-Bains maakte hij bepaald een frissere in druk dan Gomez del Moral en Mai no. De Col de Porte bleek overigens voor velen de zwaarste hindernis te zijn geweest. Ook Jan Hugens en Leo Knops. die met een achterstand van Derdeklasse G: VOC IV—Ajax III; i bijna 8*z minuut arriveerden, waren De Krekels II—Concordia II. I later aanmerkelijk beter gaan draai- EDO vraagt f 150.000 De Haarlemse voetbalclub EDO heeft grote plannen. Reeds geruime tijd. onderhandelt men met het be stuur van de Leidse voetbalclub UVS over het overgaan van de afdeling betaald voetbal van EDO naar Lei den, aldus meldt het Haarlems Dag blad. Het. al dan niet slagen van dit plan is evenwel no? onzeker. Van Leidse zijde heeft men noe geen be slissing senomen en in Haarlem zal uiteraard de algemene ledenvergade ring van EDO akkoord moeten gaan met een eventueel tussen beide clubs voorlopig aangegane overeenkomst. De zaak is aldus. Het EDO-bestuur wil voor haar vereniging een zeer ge zonde financiële basis zien te ver krijgen. In Haarlem zijn drie clubs in het betaalde voetbal en dat is duidelijk te veel in Leiden geen enkele nadat. UVS aan het einde van het afgelopen seizoen moest terug keren naar de ryen van de ama teurs In Leiden wil men betaald voetbal houden en het bedrijfsleven wil (zo zeet het Haarlems Dagblad:) dat streven financieel steunen. Nu is EDO bereid onder bepaalde voorwaarden met, de afdeling betaald voetbal naar Leiden te verhuizen, waar UVS dus op de oude voet door kan gaan terwijl dan EDO een bij zonder gezonde financiële basis krijgt bij de terugkeer naar het amateur voetbal in de plaats van UVS. Korter gezegd; EDO verkoopt haar certifi caat betaald voetbal voor een flinke som wij hoorden ai een bedrag noemen van f- 150.000 aan UVS, is financieel dus weer heel wat mans en gaat het komende seizoen in de tweede klasse amateurs spelen. Dit houdt dus in dat ook EDO's contract- spelers naar Leiden zouden overgaan, als zij daar althans een contract krij gen aangeboden. Zoals gezegd zo ver is het nog niet Er bestaat namelijk nog een kans dat UVS zonder meer in het betaalde voetbal blijft indien er nog enkele fusies zouden komen. Binnen enkele dagen vergaderen de .bestuurders van EDO en UVS opnieuw om de situatie van dat ogenblik te bezien. grote bergprijs geholpen, waardoor zijn plaats in het Tour-circus, dat na de finale in Parijs gaat rondtrek ken, verzekerd is. Misschien had de Spanjaard in etappes als die van woensdag en donderdag een winst van vele minuten kunnen boeken, maar hij had zich nu eenmaal tevre den gesteld met de bergprijs, die ove rigens haast even aantrekkelijke con tracten oplevert als de gele trui. Eentonig Jacques Goddet heeft al eens eer der op dezelfde boulevard Du Lac, aan de oever van het meer van An- necy, met een wanhopige uitdruk king op zijn gezicht naar de aan komst van de Tour staan kijken. Dat was in 1960, toen nota bene Jean Graczyk de zware Alpen-etappe won. Vandaag leek Goddet iets vrolijker gestemd omdat met Poulidor de trots van de Fransen werd gestreeld. Maar in zijn hart vervloekte de Tourbaas de azen in het veld, die evenals de dag tevoren de Alpenreuzen gewoon hadden genegeerd. Het was in de rit naar Aix hetzelfde eentonige spelle tje als woensdag. Vyfmaal achter el kaar was er hoop in de harten van de volgers, dat de echte klimmers nu toch zouden toeslaan, maar ook vijf maal kwamen in de afd< aling de mannen om wie het nu nog gaat, el kaar weer als goede broeders opzoe ken. Alleen na de laatste berg, de Col du Granier, bleven Henry Anglade en Federico Bahamontes vooruit rijden, maar hun voorsprong op de anderen was te gering om ook maar van eni ge invloed op de klassering te zijn. Torn- in cijfers De etappe-uitslag luidt: 1. Poulidor (Fr.-Magne) 6.25.32 (met bon.) 6.24.32; 2. Anglade (Fr.- Gauthier» 6.28.02 imet bon. 6.27.32) 3. Bahamantes (Sp.-Remy» z.t.; 4. Darrigade (Fr.-Louviot) 628.48; 5. Daems (Belg.-Sardi) z.t.; 6. Cazala (Fr.-Magnet z.t.; 7. Gainche (Fr.- (Magnei z.t.; 8. Fontana (It.-Pavesi) z.t.; 9. Massigman (It.-Pavesi) z.t.: 10. A. Desmet Belg.-Driessens) z.t.; 11. Van Est (Ned.-Driessens) z.t.; 15. Geldermans (Ned.) z.t.; 66- Stolker (Ned.) op 18.05; 78. Maliepaard (Ned.) op 21.57. Na de 19e etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Planckaert (Belg.-Driessens) 99.39.25, 2. Anquetil «Fr.-Gem.) 99.40.33 op 108; 3. Poulidor Fr.- Magne 99.45 08 op 5.43; 4. Gilbert Desmet (Belg-Keteleer) 99.46.40 op 7.15; 5. Geldermans (Ned.-Gem.) 99 46 48 op 7 23: 6. Simpson (GB- Louviot99.46.52 op 7.27; 7. Massig- nan (It.-Pavesi) 99.47.15 op 7.50; 8. Gaul (Lux.-Villa) 99 48.52 op 9.27; 9. Pauwels 'Belg-De Kimpe» 99.51.40 op 12.15; 10. Lebaube (Fr.-Louviot) 99.54.02 op 14.37; 29. Van Est (Ned.) op 1.05.53; 31. Stolker (Ned.) op 1.09.10; 49. Maliepaard (Ned.) op 1.45.14. Het ploegenklassement van de 19e etappe luidt: 1. Magne (Poulidor. Cazala, Gain che 19.22.08. Het algemeen bergklassement luidt nu: 1 Bahamontes (Sp.) 137 pnt; 2. Massigman (It.) 76 pnt; 3. Poulidor (Fr.-Magne) 70 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt nu: 1. Geminiani. 2. Driessens. 3. Mag ne, 4. De Kimpe, 5. Louviot. HIERNA NOG MAAR 1 DAG 14juli -2leetappe-232 km. IMEVERS f.DtO* 153 km. Digoifi 13^rn». LaOayeMe 86krc». jCha«ffailles Echarmeau^\ Puntenklassement: 1. Altig (Did.) 169 pnt; 2. Daems (Belg.) 131 pnt. Leidse Hout-toernooi (Van een speciale verslaggever) Steek Rarnond Poulidor nooit een vinger toe, want hij neemt de hele hand. Dit lesje heeft de ka ravaan donderdag in de tweede Alpenetappe van Briantfon naar Aix les Bains, waarin vijf berg reuzen als de vingers van een hand omhoog staken, geleerd. Bijna had Poulidor ook nog de gehele arm opgeslokt, want zijn vlucht op de ..middelvinger de Col de Porte, bracht hem dicht bij de leiders in het algemeen klassement, die zich pas laat realiseerden dat hun passieve houding wel eens fataal zou kunnen worden en toen de arm nog bijtijds terughaalden. Desondanks maakte Poulidor door zijn etappezege met een voorsprong van 3 min 16 sec op Planckaert en Anquetil in het algemeen klassement een sprong van de negende naar de derde plaats. Zijn achterstand (5.43 op Planckaert en 4.35 op Anquetil) is echter te groot gebleven om hem in de slotfase nog een kans te geven. Het feest van Poulidor betekende voor Ab Geldermans een teleurstelling. De Beverwijker eindigde namelyk even als Piet van Est zy-aan-zij met de groten uit het veld en had er op ge rekend een paar plaatsen op de ranglijst te stijgen omdat Gilbert een van de ereplaatsen moet echter waren gebleven. De winst van Gel dermans bleef echter beperkt tot Enige kilometers voor de fi nish wordt Poulidor, de winnaar van de negentiende etappe, door een enthousiaste toeschouwer met water besprenkeld. één plaats en dat kwam bovendien alleen omdat Massignan een boete van 30 seconden kreeg. Tijdrit De tijdrit van vrijdag wordt nu dubbel belangrijk. Allereerst omdat dan hoogst waarschijnlijk wordt be slist tussen Planckaert en Anquetil wie de gele trui naar Parijs zal dra gen, maar ook voor Ab Geldermans die slechts 8 seconden achter staat op Gilbert Desmet. Onze troef voor een van dee replaatsen moet echter nog oppassen voor Simpson die acht seconden op Geldermans moet win nen om hem weer voorbij te gaan. Negen bergen in twee dagen heb ben geen beslissing over de eindzege kunnen bewerkstelligen. Het is toch wel triest, dat nu jaar op jaar de Tour de France beslist wordt in de tijdritten en niet meer in de bergen, zoals in de grote dagen van Fausto Coppi, Gino Bartali, Hugo Koblet, Ferdi Kubler en Louison Bobet. De laatste maal dat dit wel geschiedde was in 1958 in het sensationele duel tussen Charly Gaul en Raphael Ge miniani. Wanneer zal er weer een echte bergkoning opstaan, die in het hooggebergte een kwartier of meer uitloopt? Zolang die er niet is. heeft het ryden door de bergen met alle risico's van dien weinig zin. De bergritten hebben nu alleen maar Federico Bahamontes aan de (Van onze tennismedewerker) Er zyn gisteren in de Leidse Hout enkele zenuwslopende gevechten ge leverd, die zeker twee verrassingen van formaat hebben opgeleverd. Daar was allereerst de fraaie 3-sets winst van good-old Jaap Noordman op F. Bonte. „Angst" kenmerkte het spel van de Leidse Hout no. 2, die toch met het competitie-resultaat, geen verlies in het HE, een stevige morele ruggesteun had moeten hebben. Van de zelfverzekerdheid waarmee Bonte in de competitie zijn tegen standers tegemoet trad. was niets, maar dan ook niets te bespeuren in de eerste set. Routiné Noordman buitte dat voortreffelijk uit. De eer ste, schuchtere poging van Bonte om naar het net te gaan, strafte hy da delijk met een torenhoge lob af. Het had het gewenste resultaat. Bonte bleef van het net weg en voerde de strijd verder vanuit het achterveld. Met 62 schreef Noordman de set op zijn naam. De dropshot die hij in de tweede set inzette werd door Bonte met tegen-dropshots beantwoord en na een fel omstreden spel na 54, won Bonte met 64. Om in de derde set bij 54 liefst 6 matchpunten te niet te doen en op 65 voor te ko men. De service faalde, 66, nog een kans, 7—6, weer deed de service zUn werk niet en Jaap Noordman, boven de depressie van de reeks verloren matchpunten uit, sloeg toe, 97. Een fraaie prestatie van de Unicum-spe ler. Zeker en rustig fensieve speelwijze varen, ging all- out in de aanval, won spel na spel, kwam 54 voor. om toen waarlyk weer de achterlijn op te zoeken. De jonge Kasten voelde zijn kans en greep hem. 75. Dat T. Grimbergen van Verhees won, was voor de insiders niet zo'n kapitale surprise. Grimbergen heeft vorig seizoen al eens in de compe titie van Verhees gewonnen. Zijn spel ligt de Katwijkse no 1 niet en hoewel hij zich moedig naar een eerste set winst bracht, 64, moest hy in de tweede en derde set een duidelijke ne derlaag accepteren, 4—6, 6—2, 6—3 voor Grimbergen. In het D.E. B trad mevr. David aan tegen mevr. Kasten. Het zag er som ber uit voor de Leidse Hout-speel ster. toen zij in de eerste set haar enkel verzwikte. Zij verdween even in de kleedkamer en kwam met een zwachtel om de enkel terug. De eerste set ging naar mevr. Kasten, 64, maar in de tweede set vocht mevr. David zo vinnig, plaatste zij haar forehands en backhands zo keurig, dat een geschrokken mevr. Kasten missers aan de lopende band byna produceerde, 64 voor mevr. David. In de beslissende set speelde de Leid se Hout-speelster een gewonnen par ty. 6—2. Tenslotte moet nog even worden vermeld de verrassende winst van het duo v. DiepeningenKooreman op niemand minder dan F. Demenint en H. Goekoop, die eergisteren n.b. R. Kasten en M. Harteloh uitschakelden. Het werd voor v. Diepeningen en Kooreman zelfs een 2-sets zege, 6—4. 6—3. Frans Karhoff. nieuwe aanwinst van de Leidse Hout, en in de Ov.- klasse B-competitie ongeslagen in het HE, won zeker en rustig manoeuvre rend de eerste set, 64, van de nogal wat missende R. Kasten. In de tweede set echter kwam de ex-Roomburg-, nu Leimonias-speler op dreef. Zijn groundstrakes vormden een gezonde basis voor de net-aanval en onder de niet aflatende druk week Karhoff, 26. In de beslissende set zette Kas ten zijn tempospel voort en leek op een gemakkelijke winst af te gaan. Karhoff zocht zyn heil in vertraging, geen risico-nemen en die tactiek ef fende het pad voor R. Kasten. Met 1 kwam laatstgenoemde voor. Een disperate Karhoff liet toen zijn de- PV De Reisduif Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil, 420 km; gelost om 8 uur met n.w.-wind. Uitslag: P. Mooten 1. 8; T. v. Amsterdam 2, 7; J. de Dunne 3. 4. 6; F. Bouwman 5. Wedvlucht met oude duiven vanaf Ruffe, 752 km. A. v. d. Hulst 1; J. de Dunne 2; F. Bouwman 3; S. Kos ter 4; T. v. Amsterdam 5; A. Sira fi; H. de Haas 7, 10; L. Plat teel 8. 9. Wedvlucht met oude duiven vanaf St.-Denis, 390 km. D. de Dunne 1, 2; T. v. Amsterdam 3. 4. 6; F. Bouw man 5; A. v. d. Hulst 7. Preenen wint liet Lanra-toernooi Het Is een goede gedachte geweest van het bestuur van de Alphense schaakclub ASC om, terwyl geheel Alphen in de Laura-sfeer leeft, ook een Laura-schaaktoernool te organi seren. Met als inzet een fraaie wis selbeker. Groep 1: R. D. Westra (Philidor) 4 pnt uit 5 wedstrijden, 2. A. Smit (Philidor) 3 pnt na beslissingswed- stryden met Th. Piket (Philidor) 3 pnt. Groep 2: 1 .J. J. Piket (Philidor) 4 pnt, na besl. wedstr. met R. A. G. de Graaf (Philidor) 4 pnt, S. C. Brunt (Alphen) 3!i pnt. Groep 3: 1. P J. Preenen (Phili dor) 5 pnt, 2. P. de Jong Alphen) 4 pnt, 3. W. van Beek (Bodegraven) 3 punt. Groep 4: 1. B. Corts (Leiderdorpse Schaakclub) 3% pnt, 2. A. Hooyer (Leiderdorp) na besl. wedstr. met A. Breekveld (Bodegraven) beiden 3 pnt Groep 5: 1. W. Koning (Bodegra ven) 4 pnt, 2. N. E. Plantfeber 3 pnt. 3. H. van Dam (Bodegraven) 2 pnt. Groep 6: 1. K. de Ruyter (Alphen) 5 pnt. 2. H. Boelee (Koudekerk) 5 pnt. 3. H. van Harten (Aarlander- veen) 3 pnt. Groep 7: 1. J. Barnhooin (Sassen- heim) 5 pnt, 2. C. Dozy (Alphen) 4^ pnt, 3. B. Groeneweg (Koudekerk) 3tt pnt. Groep 8: 1. J. de Wit (Koudekerk) 6 pnt, 2. P. de Ruyter (Alphen) 4 pnt na besl. wedstr. met C. Zetveld (Al phen) beiden 4 pnt. Groep 9: 1. N. van Donselaar (Kou dekerk) met 6 pnt, 2. J. Mackaay (Alphen) 4 pnt, 3. W. Kuyprrs (Al phen) 3% pnt. Degenen, die het hoogste percenta ge scoort komt in het bezit van de wisselbeker. Na een barrage van de drie spelers met een 100%-score. P. J. Preenen, J. de Wit en N. van Don selaar was het de Philidorspeler Preenen, die zich voor één jaar in be zit stelde van deze fraaie wisselprys. TENNIS De drielandenwedstrijd damesten nis tussen Zwitserland. Frankrijk en Nederland. welke donderdag in Adel- boden is begonnen heeft enkele aar dige successen voor de Nederlandse dames opgeleverd. Aan het einde van de eerste da* stonden zy aan de kop met zes overwinningen tegenover Frankrijk drie en Zwitserland één.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 15