D' DIT LEIDEN 1 MroflKpi! Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 12 juli 1962 Derde blad no. 30701 P5""™" rag E na-oorlogse bouwactiviteit heeft, zoals wij in de vorige foto-pagina over het nieuwe Leiden reeds schreven, ook van de om geving van de Burggravenlaan een aan trekkelijke buurt gemaakt. Weliswaar niet zo groots en wijds van opzet als Zuidwest, maar toch royaal en vol af wisseling. Men vindt er vele scholen waaronder de school in de Asserstraat (foto links boven) die tevens dienst doet als kerk gebouw. Waarschijnlijk nog dit jaar zal de bouw van de Herv. Vredeskerk aan de Burggravenlaan worden aanbesteed, welke kerk mettertijd deze tijdelijke plaats van diensten in de Asserstraat zal vervangen. Maar er zijn ook vele woningen gebouwd. De Burggravenlaan (foto rechts boven) is vrijwel geheel na de bevrijding tot bebouw de fraaie brede straat geworden. Wij zijn met dit beeld al zo vertrouwd, dat wij ons niet meer realiseren hoe kort geleden hier nog vlakke bouwter reinen de weinig ge bruikte weg omzoom den. Maar in deze buurt vinden wij ook zeer veel recreatieter reinen, waarvan wij vorige maal reeds ge wag maakten. Onder meer vindt men in het ran Roomburgerpark de bijzon der aantrekkelijk gelegen tennisbanen die ove rigens ook de enige Leidse ijsbaan in de winter vormen. Omdat het buiten al winters genoeg is, hebben wij U dit maal maar een plaatje van het zomergebruik van deze terreinen voorgézet (foto rechts midden). Enigszins afgezonderd van deze buurt ligt de Meerburgerpolder waarin de laatste jaren nogal wat bouwactiviteit is ontwikkeld. Hier zijn vooral eengezins woningen gebouwd (zoals de foto links midden laat zien), maar de activiteit gaat verder. Onder meer komen in deze wijk aan de „overzijde" van de Nieuwe Vaart nog een klein winkelcentrum, een sterflat van 10 ver diepingen en een R.-K. Bejaardencen trum. Wij willen deze beelden van de nieu we stad in het oosten en zuidoosten van Leiden niet besluiten zonder nogmaals (foto onder) iets te laten zien van de riante recreatie-mogelijkheden in en bij het Roomburgerpark. Deze foto geeft een overzicht van de speelweide ten zui den van de Torenflat, welke speelweide door de week ook dikwijls gebruikt wordt voor openlucht-ontspanning der kinderen, die in de vele in de nabijheid gelegen scholen hun dagelijks werk heb ben. Een ideaal speelveld voor de vrije tijd en voor ontspanning in schoolver band.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5