Rudi Altig knaagt aan reputatie van Darrigade Oranjemannen ditmaal NIET in de kopgroep De Ruyter en Kraan reeds zeker van zege nog leider KARHOFF-JANSSEN LIETEN ZICH BIJNA VERRASSEN Nijdam Theo Messidor triomfeerde Hij behoeft niet meer op zijn hoofd te gaanstaan Ronde van de Toekomst Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 11 juli 1962 Derde blad no. 30700 Derde etappe-zege van Duitser Tour in cijfers De uitslag van de 17e etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit over 201 km. van Antibes naar Juan les Pins, luidt: 1. Rudi Altig (Did., Gem.) 5.27.36 (met bon. 5.26.36); 2. Hoevenaers (Belg., Sardi) z.t. (met bon. 5.27.06»; 3. Bihouee (Fr., Magne) z.t.; 4. Del- berghe (Fr., Gauthien z.t.; 5. Dar rigade (Fr., Louvlot» 5.33.47; 6. Wolfs- hohl (Did., Louviot) z.t.; 7. Bene- detti (It., Proietti) z.t.; 8. Cazala iFr.. Magne) z.t.; 9. Viot (Fr., Plaudt ï.t.; 10. G. Desmet (Belg., Ketelaar) z.t.; 16. Stolker (Ned.) z.t.; 40. Gel dermans <Ned.) z.t.; 65. Maliepaard (Ned.) 5.39.20; 87. Van Est (Ned.) z.t.; 97. Enthoven (Ned.) 5.46.46. Alg. klassement Na de zeventiende etappe luidt het algemeen klassement; 1. Planckaert (Belg. Driessens) 83.50.28; 2. Desmet (Belg., Keteleer) op 50 sec.; 3. An- quetil (Fr., Gem.) op 1.08; 4. Gelder mans (Ned., Gem.) op 1.35; 5. Simp son (GB, Louviot) op 2.00; 6. Suarez (Sp., Pezzi» op 7.28; 7. Massignan (It., Pavesi) op 7.52; 8. Lebaube (It., Louviot» op 7.57; 9. Carlesi (It.. Sar di» op 8.57; 10. Gaul (Lux., Villa) op 9.27; 28. Stolker (Ned op 27.44; 29. Van Est (Ned. )op 32.12; 31. Malie paard (Ned.) op 33.07; 83. Enthoven (Ned.) op 46.36. Het algem. bergklassement ziet er als volgt uit: 1. Bahamontes (Sp.) 68 pnt.; 2. Massignan (It.) 33 pnt.; 3. Wolfshohl (Did.) 31 pnt. Het ploegen klassement van de ze ventiende etappe luidt: 1. Geminiani (Altig, Stolker, Anquetil) 16.34.10. Algemeen ploegenklassement: 1. Geminiani; 2. De Kimpe; 3. Dries- •ens. Het puntenklassement na de zeven tiende etappe luidt: 1. Altig (Did.) 169 pnt.; 2. Craczyk (Fr.) 118 pnt.; 3. Darrigade (Fr.) 117 pnt. EEN ZEER ZWARE EJAPPE fëjuh -19e etappe- ^\_^204km. (Van een speciale verslaggever) Rudi Altig behoeft niet meer zoals in 1959 bij de wereldkam pioenschappen in Amsterdam toen hij zijn eerste wereldtitel bij de amateur-achtervolgers be haalde. op zijn hoofd te gaan staan om overwinningen te be vechten. In Amsterdam schreef de nieuwe troef in de wieier- wereld zijn succes voor een groot deel toe aan de yoga-oefeningen. die hij zelfs tot vlak voor de wedstrijden volhield, aanvanke lijk tot grote hilariteit van zijn collega's. Als men nu met Altig over die yoga-periode spreekt, moet de Duitser zelf lachen. Hij heeft geen vreemde toeren meer nodig om zijn vooraanstaande plaats in de wielerwereld te con solideren. In de Tour de France is hij bezig te knagen aan de reoutatie van André Darrigade als etap pe-winnaar. De blonde frins- tnan is n^c aT ijd recordhouder met vijf overwinningen in één ronde van Frankrijk. Als er echter in de nabije toekomst iemand Darrigade zou kunnen onttronen dan is dat Rudi Altig. die dinsdag in de luxueuze bad plaats Antibes zijn derde ritzege in de wacht sleepte. DorstI De entourage in de eerste honderd kilometers na Aix was een weinig aantrekkelijk. Al kort na de start in deze plaats begon een „niemands land". Van vrijwel verlaten heuvels met slechts hier en daar in de verte een alleenstaand huisje. Water is in deze streek haast even kostbaar als goud en de waterdragers in de ren nerskaravaan konden hier dan ook geen diensten verlenen. De renners leden dorst onder de brandende zon op de onbeschaduwde wegen. Geen wonder, dat het tempo bijzonder laag was en geen enkel lid van de meute aanstalte» maakte om wat le ven in de brouwerij te brengen. In spanning immers betekende vocht verlies en nog meer ontbering. Pas na 57 km. toen de karavaan in het stadje Varages een ware run op alles wat vloeibaar is had gedaan, toetsten Viot en Zancanaro de stem ming in de hoofdmacht. Die was niet erg toegevend.- Vooral niet omdat Tommy Simpson in het gezelschap van enkele anderen, onder wie Piet van Est, probeerde bij de koplopers te komen. Toen verloren Viot en Zancanaro vlot de helft van hun voorsprong, die overigens niet groter was geweest dan 150 meter. Piet van Est probeer de het een tweede maal, nu alleen. Hy kwam bij de vluchters maar de reactie van het peloton was zo heftig, dat een paar kilometer verder het drietal de strijd opgaf. Meer succes Na 65 km trok de Fransman Del- berghe er alleen tussenuit en hij had meer succes. Toen hij anderhal ve minuut voor het peloton uitreed, probeerden Bihouee. Massignan. Car lesi. Bahamontes. Stablinski, Foucher Van Tongerloo Barale. Van den Ber- ghen Gainche en Dotto het gat te overbruggen, maar vooral de aanwe zigheid van de drie-eenheid Massig nanCarlesiBahamontes had het peloton waakzaam gemaakt. Toen echter Rudi Altig. Jas Hoevenaers en Bihoeee de sprong waagden, bleken de grote heren beter gestemd. Deze renners immers vormden geen gevaat voor de algemene klassering en kre- een dus het fiat van de hoofdmacht. Bij de ravitaillering in Draguignan (107 km) waren Altig en zijn makkers peloton lae op 2% min en maakte nog steeds geen aanstalten op jacht >te gaan. Voorsprong groeit De voorsprong van de kopgroep, die na 150 km de meer bewoonde Alpes Maritimes bereikte, groeide tot 6 „Etalagewedstrijd" van Blauw Wit in Rijnsburg „Neen, alstublieft geen namen, daar kunnen we alleen maar narig heid mee krijgen". Met deze nogal merkwaardige opmerking werden we gisteravond door de Blauw Wit-trai- ners op het veld van Rijnsburgse Boys ontvangen toen we hen om de I opstelling verzochten. Het bleek later dat de Amsterdammers ver weg van hof en haard en het liefst had j men dat gedaan in alle stilte eigenlijk een etalagewedstrijd speel den tegen Rijnsburgse Boys. Op de tribunes zaten namelijk „scouts" van RCH, UVS en Storm vogels om te kijken of er ook iets van hun „gading" bij was. Blauw Wit zelf had zeer veel belangstelling voor de prestaties van maar liefst zes Duit sers, die men in het team had opge steld. In de stromende regen hebben een paar honderd toeschouwers de Boys. die uitstekend partij gaven, met slechts 4-3 zien verliezen van de Am sterdammers. van wie driekwart de clubkleuren voor het eerst droeg. Bij rust was de stand 4-1 in het voordeel van Blauw Wit. De score werd reeds in de zevende minuut geopend door linksbuiten Fischer "Did.", die ge bruik maakte van wat tam ingrijpen van de Rijnsburgse verdediging. Vijf minuten later was het 2-0 door Kraft en kort voor rust maakte v. d. Berg er met twee goede doelpunten 4-0 van. Nog juist voor de pauze scoorde de oud-UVS-er (er speelden er drie mee) Van Delft met een ver schot, dat de (Duitse» doelman lelijk liet glippen, tegen. Na de rust was de Rijnsburgse voorhoede waarin de snelle Heemskerk zich herhaaldelijk liet gelden, een tikje doortastender dan die van de (Duitse» Amsterdam mers. Met prachtige doelpunten van Hans Starp (ex-UVS) en v. d. Kwaak werd de eindscore op 3-4 gebracht. Vele „pluspunten" vielen er bij de Amsterdammers niet te noteren. De Duitse doelman b.v. was zeker niet beter dan de goed op dreef zijn de Blokhuis bij Rijnsburgse Boys ROEIEN Mej. A. Herfst van de roeivereni ging Die Leythe veroverde het afge lopen weekeinde op de Bosbaan het Nederlandse jeugdkampioenschap skiff (17—18 jaar). Advertentie Hero... veruit favoriet! Die plezierige Hero-pauze! Die verrukkelijke zonnige zomerse dranken. Hero heeft het unieke fruitaroma en de smaak voor élke smaak. Geen wonder dat ook bij u Hero veruit favoriet is. Hero is met niets te vergelijken dat proeft u immers zo! Het grootste assortiment, zuiverder van kwaliteit:perl sinas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit. helemaal üw smaak Gerben Karstens in «le achtervolging De Nederlandse wielerkampioen schappen op de baan 1962 zullen beginnen op vrijdag 13 juli. In de morgen worden de voorrit- ten van het amateur-achtervol gingskampioenschap over 4 km ver reden. 's Middags wordt begonnen met de amateursprint en eventueel met de series en herkansingsritten van de sprint voor professionals voor de avond staan de finale van dit laatste nummer, waarvoor Jan Derksen en Joop Captein favoriet zijn op het programma, evenals het amateurstayerskampioenschap over min. 20 sec. Dat was 30 km vóór An tibes, het moment, waarop de door vele toeschouwers met waterslangen verfriste hoofdmacht een tegenactie ging organiseren. Maar het was al te laat. Want in Antibes bleken Altig en zijn mede-vluchters, van wie Del- berghe als aanstichter van de be slissende slag tot de strydlustigste werd uitgeroepen, slechts negen se conden te hebben verloren. Darriga de won de spurt van de eerste groep van het peloton, waarin zich behal ve alle „azen" ook de Nederlanders Stolker en Geldermans bevonden. Bas Maliepaard zat in het tweede peloton, dat in de slotfase maar RUDI ALTIG passeert als eerste de finish op de sintelbaan van Antibes. De Bruassemueek 50 km. voor het eerst in de ge schiedenis der KNWU met Henk Buis «Vijfhuizen», Bert Romijn (Den Haag». Jan van Dijk (Lisse) en Frans Veldhoven (Poeldijk), als mede het 50 km-kampioenschap zonder gangmaking voor amateurs, waarbij Jaap Oudkerk (Amsterdam) zijn titel moet verdedigen. Op de tweede dag, vrijdag 20 juli a.s., worden 's morgens de voorwed strijden van de achtervolging voor profs (over 5 km) gehouden. De halve finales en de finale zullen 's avonds worden betwist, evenals de eindstrijd van de amateursprint en het kampioenschap van Nederland voor beroepsrenners over 100 km met gangmaking. In de achtervolgingswedstrijden bij de amateurs zullen onder meer uitkomen de kampioen Jaap Oud- ker (Amsterdam», Piet van der Lans (Den Haag). Henk Cornelisse /Am sterdam». Karstens (Leiden) en Den Outer (Nieuwerkerk a.d. IJssel). Bij de profs is de kampioen Peter Post favoriet, evenals Henk Nijdam. Op het stayernummer over 100 j km voor profs starten Wierstra j «Amstelveen) Koch (Utrecht), Van 1 Houwelingeji (Sassenheim), Van der Meulen (Badhoevedorp) en Staken burg (Amsterdam). (Van onze zeilmedewerker) rassing dit keer niet de animator van F- -»,i„w 1 de vorige races; ir. Bakker. Sievets, I De Wit. Van Staveren en Kist. deden een gooi naar de zege. Kist. die weer slechts één arm ter beschikking had, stootte van de derde naar de eerste noorden, toen de wedstrijden van de vierde dag een aanvang namen met de race der Flying Dutchmanklasse. liefst 12 minuten op de koplopers was achtergeraakt. De laatste Nederlander, Dlck Ent hoven, kwam met zijn ploeggenoten den. Maar voor Enthoven was er een troostprijs. Omdat hy bij de ravitail lering een lekke band had gekregen Le\u^T;a^BarrKrfantri!em>om P>"«? beh'eW die. V°°r de het voor hem gevaarlijk te maken. Het was dus heus geen wonder, dat hij gisteren zijn vierde overwinning in successie boekte, wat hem tevens en daardoor zo ver was achtergeble ven, kreeg de Nederlander de premie voor de ongelukkigste renner. ment opleverde, aangezien de slecht ste wedstrijd van de vijf voor het al gemeen klassement afvalt. De Regenboogklasse liet ditmaal meer strijd dan gewoonlijk zien. Tot de kopgroep behoorde tot ieders ver- Leidsche Hout toernooi De kleurigste en Interessantste ge vechten kwamen gisteren in het H.D. B. De combinatie Karhoff-Janssen, één van de sterkste combinaties in dit toernooi, stuitte op onverwacht hevige tegenstand van Simonis-Vroo- men. Karhoff en Janssen lieten zich meetrekken in het spelletje van lobs en half hoge, risicoloze slagen van Simonis-Vroomen en zo werd de par tij in plaats van een algemeen ver wachte snelle twee-setter een bepaald niet overtuigende winst voor Kar hoff-Janssen, 11-9, 6-3. H. v. Dongen, die in het H.E. B door J. Ubbink al in de eerste ronde werd gewipt, kwam met broer J. van Dongen tot een keurige zege op het geduchte duo B. Demenint-W. Punt, 6-4, 5-7, 6-2. Het was vooral het el kaar beter aanvoelen in moeilijke situaties dat de gebroeders van Don gen aan het langste eind deed trek ken. Laatstgenoemden wisten boven dien een nuttig gebruik te maken van de lob. Jammer dat Pluvius als spelbreker optrad toen zij op het gravel kwamen tegen Karhoff-Jans sen, want dat beloofde, gezien de eer ste schermutselingen, heel wat. Het bleef hier bij 1-1 in de eerste set. Een andere partij die de aandacht van de toeschouwers van begin tot eind, dat was hier 1-0 in de derde set, gevan gen hield, was die tussen F. Deme- nint-J. Goekoop tegen M. Harteloh- R. Kasten. R. Kasten was de domi nerende figuur in deze dubbel met zjjn keurig volleren en af en toe wer kelijk verbluffende smashes. Hij had in M. Harteloh een technisch be trouwbare en slim plaatsende part ner. die echter in het „loopwerk" bij hem achter bleef. F. Demenint-J. Goekoop buitten dat met prima lobs, die R. Kasten niet steeds kon onder scheppen, handaig uit. We zijn be nieuwd hoe dit duel zal aflopen. Ge memoreerd dient verder te worden de moeilijke zege die mej. Reef behaalde op mevr. Brandt, 7-5, 7-5. Mevr. Brandt weerstond niet alleen de scherpe forehand van mej. Reef, die nog onlangs in een toernooi in Ol- denzaal in het D.E. B en A-invitatie de eindstrijd bereikte, zij ontregelde die zelfs door daar afwisselend harde lage en zachte, halfhoge drives op te spelen. Het was tenslotte de grotere wedstrijdroutine van mej. Reef, die naar het ons leek. bewust de centre- theorie ging toepassen, die de door slag gaf. Mevr. Westerhout gaf in de tweede ronde van het D.E. B mej. E Kengen geen kans om gevaarlijk te worden, 6-1, 6-1. Mevr. Westerhout zal naar onze mening zeker de finale in dit nummer kunnen bereiken. Geen Nederlander in de voorste linies, gisteren in de negende etappe van de Tour de l'Avenir! De volgers wreven hun ogen uit van verbazing, controleerden voor alle zekerheid nog even de op gegeven nummers, maar het was inderdaad waar. In de kopgroep van elf was Oranje niet vertegenwoordigd, wel bevonden er zich renners als de Italianen Roberto Poggiali en Mariomaino. de Span jaard Antonio Gomez del Moral, de Zweed Gosta Petterson en de Belgen Camile Vyncke. Ferdinand Bracke en Willy Monty in. Nederland had de boot gemist, kennelijk volkomen verrast door het vroege uur waarop het offensief werd ingezet. Onverwacht Jan Hugens. sedert maandag geen leider meer in het algemeen klasse ment, had opdracht gekregen mee te gaan met de eerste de beste belang rijke aanval. Ook hij had echter niet verwacht, dat de demarrage van de Belg Bracke, nauwelijks twee kilo meter na de start in Aix en Proven ce. de inleiding zou vormen tot de be slissende slag.. Hugens kwam, evenals zijn ploeggenoten, bedrogen uit. Elf man gingen weg en bleven weg. alle reacties van het peloton ten spijt. Ten koste van zeer veel krachtsin spanningen kon de schade voor de mannen van Jefke Janssen uiteinde lijk zodanig worden beperkt, dat Henk Nijdam zijn gele trui behield. Het is echter de vraag, of de bergen werk die de Oranjemannen op het 201 km lange parkoers tussen Aix en Provence en Antibes moesten ver zetten niet. teveel van de krachten hebben gevergd. Na de Alpenrit van vandaag, met. obstakels van formaat als de Vars '2111 meter) en de Izoard (2360 meter) zal het pas mogelijk zijn deze vraag te beantwoorden. De winst van de kopgroep, waarin Mario Maino (vijfde in het algemeen klassement met een achterstand van 5 min 49 sec) de gevaarlijkste man was. werd in ieder geval terugge bracht tot ongeveer 3'L- minuut. Te weinig om Nijdams trui in gevaar te brengen. Aanval Ferdinand Bracke gaf het sein voor de ogenschijnlijk volkomen zinloze aanval. Even buiten Aix en Provence sprong- hij weg uit. de hoofdgroep tij dens de beklimming van een lastig heuveltje. Vyncke. Monty. Poggiali. Maino Gomez del Moral. Petterson en nog enkele anderen reageerden onmiddellijk. Van de Nederlanders was alleen Jan Janssen in de buurt, maar de Nootdorper maakte een fa tale misrekening door te veronder stellen dat hij na de top gemakkelijk aansluiting zou krijgen. Op het hoog ste punt 'bleek er namelijk reeds een niet meer te overbruggen gat te zijn geslagen, zodat Janssen zijn poging spoedig moest staken. De winst van de elf koplopers groeide snel. Van 2 min na 17 km liep het verschil op tot 3 min 40 sec na 40 km. waarmee Nij dam en de zijnen in een zeer onpret tige situatie verzeild waren geraakt. Een tegenoffensief kon en mocht niet uitblijven. Het. volgde dan ook prompt. Zeven Nederlanders kozen positie voor in het peloton en deden, zich om beurten belastend met het •kopwerk. het tempo met sprongen omhoog gaan. De gevolgen bleven niet uit. In Esparron, 14 km verder, was de achterstand teruggebracht tot 2 min 10 sec. doch het was tevens duidelijk geworden dat oranje zonder steun van de andere ploegen niet zou sla gen. En geholpen werd er nu juist al lerminst. Daarom was de opleving slechts van tijdelijke aard en was het peloton bij de ravitaillering te Dra guignan (na 107,5 km) weer een mi nuut meer achtergeraakt. Geen succes Peter Crinnion. wiens naam vrijwel dagelijks door de tourradio wordt ge noemd en de Portugees Simoes waren daar de hoofdmacht vooruit gesneld, doch ook zij zagen weldra in dat hun achtervolging geen kans op succes bood. Het. terugvallen van de Zuidslaviër Boltezar en de Brit Holmes tastte de kracht van de kopgroep in het geheel niet aan. Toch bleek tegen het einde dat men niet straffeloos een 200 km lange vlucht kan ondernemen. Het tempo van de negen overgebleven lei ders liep terug, terwijl dat van het peloton daarentegen omhoog ging. Bovendien ging Jan Hugens. kenne lijk met de wil zich te revancheren, nog kort, voor Antibes op jacht, waar bij hij Adolf Heeb en de Zuidslaviër Skerl meekreeg. Het resulteerde nog in een winst, van bijna een halve mi nuut op de hoofdmacht maar de ne derlaag. welke Nederland had gele den. kon hierdoor niet worden ver doezeld. Op de abominabel slechte sintel- baan van het sportpark te Antibes leverden de Italiaan Roberto Poggiali en Antonio Gomez del Moral nog een fel gevecht om de etappezege. Nage noeg gelijktijdig stoven zij over de streep en het was nier mogelijk met het blote oog een verschil waar te ne men. De finishfoto wees echter Pog giali als winnaar aan. De Belgen, in de kopgroep door drie man vertegen woordigd. legden onbedreigd beslag op de eerste plaats in 'het dagploe- genklassement. Klassementen De uitslag van de 9e etappe van de Ronde van de Toekomst over 201 km. luidt: 1. Poggiali (It.) 5.24.19 met bonif. 5.23.19; 2. Gomez del Moral (Sp.) z.t. met bonif. 5.23.49; 3. Jaisli (Zwits.) 5.24.19; 4. Monty (Belg.» z.t.; 5. Maino (It.) z.t.; 6. Vincke (Belg.) z.t.; 7. Bracke (Belg.) z.t.; 8. Varga (Oos- tenr.) z.t.; 9. Petterson (Zw., intern.) z.t.; 10. Hugens (Ned.) 5.2618; 32. Nijdam (Ned.) 5.26.45; 35. Janssens (Ned.) z.t.; 39. De Jongh (Ned.) z.t.; 42. van Kreuningen (Ned.» z.t.; 46 Knops (Ned.) z.t. 59. Verstraete (Ned.» Na negen etappes luidt het alge meen klassement: 1. Nijdam (Ned.) 33.45.55; 2. Janssen (Ned.) op 1.18; 3. Carton (Fr.) op 2.58; 4. Maino (It.) op 3.23; 5. Vyncke (Belg.) op 3.49; 6 Hugens <Ned.) op 5.14; 7. Gomez del Moral (Sp.) op 5.16; 8. Petterson (Zweden, int. ploeg» op 5.42; 9. Fer- retti (It.) op 6.41; 10. Crinnion <GB) op 7.37; 11. Knops (Ned.) op 8.03; 14 Verstraete (Ned. op 916; 26. Van Kreuningen (Ned.) op 16.49; 39. De Jong (Ned.) op 21.16. Het ploegenklassement van de ne gende etappe: 1. België (Monty, Vyncke, Bracke) 16.12.57; 2. Italië. tweede keer behaalde hij een zege; een voortreffelijke prestatie. In een laatste poging om „bij" te komen maakte Bakker een lange slag over stuurboord, terwijl het hele veld over bakboord liep. Op prachtige wijze be haalde hij zodoende nog een tweede plaats. Meer strijd dan gewoonlijk leverde ook de Valkenklasse, waar gisteren Henk Kraan en Kirkenier het meest op de voorgrond traden. Lange tijd Voerden zij het veld aan met R. van Dijk op de derde en Rolf v. d. Bau- men op de vierde plaats. Slechts Van Dijk wist nog een plaats in te lopen, zodat Kirkenier derde werd en Rolf v. d. Baumen vierde, waarmee hij nog slechts 204 punten voorbleef op Henk I Kraan. De laatste wedstrijd is dus wel van groot belang. Een tweede beslissing viel voorts in de Pampusklasse, waar Henk de Ruy ter wel met de tweede plaats genoe gen moest nemen achter H. J. Du- chateau, maar aan die tweede plaats zoveel punten behaalde, dat hü door niemand meer van de eerste plaats kan worden verdrongen. In de Finnjollen behaalde Wim Maarse zijn derde overwinning vóór H. F. v .d. Rest, G. J. Leverland en Koos de Jong. Maarse kwam daar door 1300 punten vóór. maar de laat ste race zal hier toch de beslissing moeten brengen. De Kaagzeiler I. v. d. Waal ver grootte zijn kans op de eerste plaats in het eindklassement van de Stern klasse. door een overwinning, terwijl zijn clubgenoot P. M. de Bruijn hem daarbij wat hielp, want deze bezette de tweede plaats en verwees B. R. de Vries naar de derde plaats, hetgeen deze 477 punten van zijn voorsprong op v. d. Waal verloren deed gaan. De Vries leidt nu met 5136-5057 punten, zodat ook hier de laatste wedstrijd van het hoogste belang wordt. Ruime voorsprong Bouw van Wijk zegevierde weer in de Vryheidsklasse, ditmaal met Tepe, Lex van Tienhoven en W. Graafland op de volgende plaatsen. De voor sprong van Van Wijk op Tepe is hier door gestegen tot ruim 1100 punten. W. Spaargaren en E. J. Both waren de grote strijders bij de 16 m2-ers. Zij voeren deze klasse in het klasse ment aan. J. v. Rietschoten volgt met een achterstand van 800 punten, zo dat nog alles mogelijk is. In de Vaurienklasse was de eerste plaats gisteren voor B. J. Wilton, ter wijl P. van Ginkel tweede werd en F. Fleissig derde. De eindoverwinning is vi ij zeker voor Van Ginkel. Dezelfde zeilers als maandag maak ten gisteren de strijd in de Olympia- jollenklasse levendig. Aanvankelijk had E. W. van Roessel de leiding met Saltzherr op de tweede en Paula van Roessel op de derde plaats. In het derde rak had de laatste evenwel weer de leiding, doch dit keer kwam Saltzherr sterk terug. Hij werkte zich weer naar de kop en slaagde erin deze tot het eind te behouden met Paula als tweede en haar broer op de derde plaats. Zij staat nu ruim 600 punt enachter op Saltzherr, zodat ook hier de laatste wedstrijd van veel be tekenis svoor beiden zal worden De zege in de 12 Voetsjollen werd behaald door mevr. M. E. Plantenga- Tims, die daarmee haar kans op de eerste plaats vóór Bulters, die vijfde werd, aanzienlijk vergrootte. De algemene ploegenrangschikking luidt nu: 1. Nederland 5 overwinnin gen; 2. België 2 overwinningen. Het bergklassement ziet er als volgt uit: 1. Heeb (Zwits.) 27 pnt.; 2. ex aequo: Vastiau (Belg.» en Gomez del Moral (Sp.) beiden 21 pnt. Feijenoortl koopt Piet Romeijn Feijenoord heeft Piet Romeijn. de rechtsback van het Schiedamse SVV en Jong Oranje, gecontracteerd Ro meijn. die momenteel met een iichte kuitblessure sukkelt, gaat voor rond' f. 60.000 over naar de Stadionclub. Kruyer. de voorhoedespeler van RCH heeft een contract getekend met Blauw Wit Het is een ruil-met-geld- toe, waarbij de Blauw Wit-spelers Van der Berg. Chr. Meyer en Euwes naar RCH overgaan. DWS heeft een nieuwe trainer. De Engelsman Talbot verlaat het Groningse Be Quick en treedt per 15 juli in dienst van d® Amsterdamse flub in de plaats van Van der Ende. Het staat inmiddels vast dat Ben nie Muller Ajax niet zal verlaten om naar Standard Luik te gaan. Men is het niet eens geworden óver de transfer-som. bovendien was 1 Juli de uiterste termijn, waarop de Bel gische clubs spelers mochten overne men. De wijze waarop Theo Messidor gisteren te Hilversum de internatio nale koers won, was imponerend. Vi ta Kinley, die geducht in de rekening was, had een niet te beste start en kon niet op kop komen. Theo, die over een afstand van 2000 meter niet minder dan 60 meter moest geven startte zeer snel en zette de achter volging op de kopgroep in. Bü het in gaan van de rechte lyn had Vita Kinley de leiding veroverd. Toen stuurde Eerenberg met inspanning van alle krachten Theo Messidor buitenom en deze klopte op de streep Vita Kinley in de fraaie 1.20.1 k.m. tijd Xenocraat werd derde vóór Up per Ten. De grote pechvogel ln het ama- trice-kampioenschap was mej. Vee- nema. Bij drie valse starts was zij met Xema S telkens uitstekend weg. Toen de vlag voor de vierde start viel, kon zU haar paard niet op de benen brengen en een lange galoppade maakte haar kansloos. Walnut Ere bus had in het rechte eind op kop de beste kansen zij werd bedreigd door Wise Guy, die een foutje kreeg. Toen sprintte mevr. Kooijman-Wa- genaar met William Axkit en met klein verschil triomfeerde deze in 1.24.6 k.m. tijd. De uitslagen luiden: Clement-prlJs: 1. Bergen's Glorie (B. Leeuwenkamp) (1.31.9): 2. Bubby Six; 3 Bram Williams. Tot.: wl. 13. pi. i 1.80, 2.30. 5,40, cov. 7.10, koppel 6.30. Clement the Saint-prljs. le afd.: 1. Antoinette van Rehoboth (P. M. Smit) (1.32.4); 2. Annie Norma: 3. Auerhen S. Tot.: wl. f9.30, pi. 3.50. 2.80, 2.30, cov. 5.80. koppel 24.20. 2e afd.: l. A mad Kinley (J. van Leeuwen» (1.29.9); 2. Zigeunerkoning; 3. Alex Norton. Tot.: wl. f4. pl. 1.60, 1.60, 2.30. cov. 4, koppel 8 60. Clementine Lee-prijs: 1. Xvlander V (J. Leeuwenkamp) (1.23.9); 2, X Sig nal; 3 Witty Hanover. Tot.: wl. f8.90, pl. 2 50. 2. 6.60, cov. 4 90. koppel 19 80. Cleo-prljs; 1. Xan Messidor (M. Ver gay) (1.26.7); 2. Welti; 3. Yeasty Ha nover. Tot.; wl. f160, pl. 1.10, 1.60, cov, 4.90, koppel 6.10. Amatrlce-kampioenschap: 1. William Axklt (mevr. P. J. Kooyman-Wagenaar) (1.24.6); 2. Wain t Erebus; 3 Wise Guy. Tot.: wl. f2.80, pl. 1.50. 1.50, cov. 4. koppel 5.90. Cleopatra W-prijs: 1. Theo Messidor (F. J Eerenberg) (1.20.1); 2. Vlta Kin ley: 3. Xenocraat. Tot wl. f2.70. pl. 1.20. 1.20. 1.50, cov. 5 20, koppel 6.50. Clever Axworthy-prtjs1. Zane Grey (B. de Vries) (1.28-); 2 Zlgnor van H; 3. Zus Scotch. Tot wl. f4.30. pl. 2.60. 6.40, 6.50, cov. 1.90, koppel 13 30 Clever Mac-prijs: 1. Zlppora (F J. Eerenberg) (1.23.9): 2. Xylon S; 3. Xanthos Narclso. Tot.: wl. f 1 90. pl. 1.40, 1.80, 1.60, cov 9.10, koppel 4 10. Totaal-omzet f 111.636,50.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7