Oneerlijke hoort 2i, accountant jaar eisen AGENDA Ook Prinses Irene opende een hotel Revanche na teleurstelling Gezellig dineren Hotel-Rest. ,SAV0Y' j Kerkelijk Leven OUDE en NIEUWE SCHOOLBOEKEN FA. B. DE KLER MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 11 JULI 1962 (Van onze t.v.-medewerker) Dc VARA heeft geprobeerd van de dinsdagavonduitzending iets bijzon ders te maken. Ze is daarin slechts gedeeltelijk geslaagd en dat is na tuurlijk te wijten aan omstandighe den buiten haar macht. Eèn groot gedeelte van de drie kwartier, die be steed werden aan vulsel om het wachten te bekorten op de beelden uit Amerika, bleken verknoeid. Nu is het gemakkelijk achteraf te stellen, dat het oorspronkelijk programma gewoon voortgang had moeten vin den en hetgeen opgevangen werd op de Ampex vast te leggen om dit na afloop van de rechtszitting uit te zen den. Maar zo gemakkelijk is het niet om ingrijpende beslissingen tijdens een uitzending te nemen, nog afge zien van de kwestie, dat uit Ampex moeilijk te knippen valt. We weten nu, dat de beelden niet overkwamen op de geschikte tijd, maar gisteren in de studio kon niemand dat nog be vroeden. Indien ooit, is hier een ge legenheid de gang van zaken met de mantel der liefde te dekken. De rechtszaak en daarvoor wa ren we toch feitelijk op die anders voor ons vrije avond gaan zitten was een hele kluif. We hebben de indruk van een zuivere authentici teit eruit overgehouden en dat bete kend een enorm compliment, zowel voor de voorbereiders als voor de uit voerders. Een paar dingen zijn duidelijk ge worden. In de eerste plaats, dat als wat gegeven werd als staal van taal gebruik in het proces-verbaal, niet berust op overdrijving, bepaalde poli tiemannen in diensttijd les in een be ter taalbeheersing moeten krijgen. Want die taal moet onze rechtsgang beïnvloeden. Welke eenvoudige ziel kan deze onzin verwerken en zal er niet grondig door van streek ge bracht worden? De aanvang van de zitting leek verder wat beuzelachtig, maar alras bleek, dat scherpzinnigheid daaraan niet vreemd was, ornaat partijen zich direct zetten aan het opbouwen van een arsenaal van pro- en contra argumenten, althans aan het voor bereiden daartoe. Het leek bijvoorbeeld wel duidelijk, dat de verdediger zich op twee fron ten dekken ging. Zowel dfc vrijspraak bij gebrek aan bewijs als verzach tende omstandigheden zweefde hem van den beginne af voor de geest. Wij veroorloven ons nog even te releveren hoe goed de verschillende niet-deskundigen zich van hun taak kweten. De keuze van de Juiste men sen is voorbehouden aan de „produ cer". Die heeft zijn werk met een vingertopgevoel gedaan, dat alle be wondering verdient. Alvorens onze conclusie te nemen, willen we nog even op een pikante bijzonderheid wijzen. Er bestaat geen rechtbank in Eindhoven, maar op de totstandkoming ervan is wel in de volksvertegenwoordiging aange drongen. Dat ging bij monde van het Vervolg van pag. 1 Telstar stimulans commerciële TV? Onze Par ij se correspondent deelt het volgende over het experiment mede: De eerste directe televisie-uitzen ding tussen Amerika en Europa is in Frankrijk uitstekend doorgekomen. Des nachts werden de beelden door het station voor speciale verbin dingen in Bretagne opgevangen en in de nieuwsuitzending van één uur heeft Frankrijk de verrassende dui delijkheid van beelden en geluid, kunnen constateren. Ook in de controverse tussen com merciële en niet-commerclele televisie zal de Telstar vermoedelijk in de toe komst nog een hartig woord mee spreken. Het lijkt immers wei in de verwachting te liggen dat in de ver schillende landen, die vandaag nog geen commerciële televisie kennen, de overheden hun streng afwijzende standpunten zullen moeten wijzigen zodra het vanuit het buitenland mo gelijk zal zijn via de televisie reclame voor andere produkten te maken. In Engeland Slechts één minuut Ook In Engeland zijn velen gister avond laat opgebleven om getuige te zijn van de ontvangst van de eerste via Telstar naar het ontvangststation Goonhilly Downs in Cornwall terug gekaatste Amerikaanse beelden, al dus meldt onze Londense correspon dent. Om 1 uur vannacht was het histo rische ogenblik aangebroken. Er ver scheen toen het flikkerende beeld van hoofd en schouders van een man. Slechts 1 minuut bleef het rustig op het scherm staan doch daarna viel het in golvende flarden uiteen om even later geheel te verdwijnen. Zulks in tegenstelling met de nage noeg perfecte Franse ontvangst. Nadat de eerste pogingen mislukt waren, maakten de technici contact met Telstar toen deze zijn zesde rondje om de aarde draaide. Om 4 uur vanochtend vond een nieuwe groef plaats. Opnieuw werden het eeld van een man en van een zoge naamde technische proefkaart ont vangen, welke nu wat langer konden worden vacLgehouden dan de eerste keer. Deze beelden werden niet per lijn naar de televisiezender door gezonden, doch het beeld kwam pas vanochtend om 7.15 en 8.15 in de En gelse huiskamers. Persconferentie Kennedy Functionarissen van het Witte Huis hebben gezegd dat gedeelten van de wekelijkse persconferentie van president Kennedy over ongeveer 2 weken rechtstreeks via de Telstar uit Washington naar Europa zullen wor den uitgezonden. Technische details Volgens het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart bevindt de Telstar zich in een bijna volmaakte baan. De rootste afstand tot de aarde is 5.635 „m en de kleinste 943 km. Elke reis om de aarde duurt 157.8 minuten. De snelheid varieert van 18.060 tot 29.580 km per uur. De hoek van de baan met de evenaar bedraagt 44.7 graden. Eerste Kamerlid mr. Cammelbeeck. Hij kreeg van de VARA zijn zin en dat is misschien al een begin. Ons slotoordeel luidt, dat de zitting een serieuze zaak is geworden, die intelligent was opgezet en werd ge speeld, dat het te betreuren was. dat door tijdgebrek het getuigenverhoor niet kon worden afgesloten, de ver dediger dus vanavond een extra zwa re taak krijgt en dat hei geheel wel iswaar verhelderend moet hebben ge werkt, maar toch zeker de drempel vrees voor de rechtszaal niet ver minderd zal hebben. Rectificatie: Door voor ons onna speurlijke oorzaak heeft de slotzin van onze vorige bespreking een totaal andere strekking verkregen dan wij hadden bedoeld. Wij hebben aller minst willen zeggen, dat aalmoeze nier Groenendijk met zijn toespraak mensen in verwarring heeft gebracht, maar wel, dat juist een poging on dernomen werd om aan een eventueel opgetreden onrust een einde te ma ken, althans voor de omstandigheden begrip te wekken. Advertentie |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| kunt U in HOTEL SAVOY" s met onze uitgebreide specialiteiten. Aan de vleugel Cor Schuurman. Tafelreservering tel. 017182660 §f Katwijk. Met prachtig uitzicht op zee. s lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllirrÊ Bij afbraak boerderij Man bedolven onder vallende muur In Heerenveen werd gistermiddag tijdens afbraakwerkzaamheden aan een boerderij de 65-jarige gehuwde arbeider A. van der Helden uit Hee renveen onder een vallende muur be dolven. De man werd naar het zie kenhuis te Heerenveen vervoerd, waar hij in de loop vari de middag is overleden. Erhard maant tot harder werken De Westduitse minister van Econo mische Zaken, Ludwi? Erhard. heeft gisteren op een bijeenkomst van ge schoolde arbeiders in Mainz ver klaard. dat de wil om efficient te werken in West-Duitsland afneemt. Hij zei voorts, dat hij met zijn collega van Financiën zou samenwerken om te pogen een verdere daling van de koopkracht van de mark te voor komen. Tegen een 51-jarige accountant die werkzaam is geweest bij een Scheveningse grossier in zeevis, is gisteren twee en half jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest geëist. Omdat hij van oordeel was. dat zijn vergoeding te laag was, be gon hij, toen hij nog slechts drie maanden in dienst was, met het plegen van onregelmatigheden. Dat was in 1958. Hü betaalde zijn reke ningen per «iro van de girorekening van zijn werkgever, doch spoedig daarna breidde hij zijn verduiste ringen uit door ook geld op eigen rekening over te maken. Daartoe plaatste hij valse handtekeningen van de directeur en gebruikte het stempel der firma. Dit ging door tot 1962, toen de accountant ontslag nam, omdat hij in Duitsland een uitstekende betrekking kon krijgen. Na zijn vertrek stelde de nieuwe accountant een onderzoek in en al spoedig werden de malversaties ont dekt en bleek, dat er in totaal f29.000.- was verduisterd. Na deze ontdekking had de grossier verdach te een schikking aangeboden, waar bij ieder f 15.000,- zou dragen. Dit werd geweigerd. Gisteren had de accountant zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. Ver- (Van onze speciale verslaggeefster) Temidden van een paar honderd opdringende genodigden en meer fo tografen en cineasten dan er op enig ander tijdstip van dit bezoek op de been zijn geweest, heeft Prinses Ire ne gisterochtend het Torarica Hotel geopend. Dit 4.5 miljoen Surinaamse guldens kostende project, groots van opzet, volkomen air-conditioned, met eigen zwembad en casino, is bedoeld om de toeristenindustrie in Suriname een fikse duw omhoog te geven. Men hoopt voornamelijk Amerika nen te trekken, diev anuit het hotel in Paramaribo tochten naar de ook nieuwe „guesthouses" in het binnen land kunnen maken. Aardig was het, dat omstreeks de zelfde tijd dat Irene hier met een for se ruk een gordijn van een gedenk plaat trok, haar vader het Amster damse Hiltonhotel opende. Schilderijen uit Londens museum gestolen In de afgelopen nacht zjjn uit het O'Hanamuseum, in het Londense district Mayfair, vijfendertig schil deryen ter waarde van ongeveer twee en een half miljoen gulden ge stolen. De daders waren aan de achterzy- de van het museum op het dak ge klommen, waarna zü een deur for ceerden en het gebouw binnendron gen. Zes weken geleden werden uit het Lefevre-museum, eveneens in Mayfair, twaalf schilderden gestolen, waaronder twee doeken van Picasso, acht van Degas, een van Matisse en een van Renoir. Elf hiervan, ter waarde van omstreeks 300.000, gul den. werden de vorige maand door de politie teruggevonden, na een telefo nische tip. CHAUFFEUR ONDER HOUTEN HEIPALEN Tijdens het lossen van houten hei palen bij een bouwput aan de Dr. de Visserstraat in Ridderkerk, is van morgen een aantal palen gaan glij den. De chauffeur van de auto, waar mee ze waren aangevoerd, de 26-ja- rige J. van der Z waart uit Sassen- heim, kwam er onder. Hij liep een gecompliceerde linkerbeenbreuk op en is overgebracht naar een zieken huis in Leiden. Voordat de tocht naar het met bloed, zweet en tranen op de aller laatste minuut klaargekomen ho tel ging. hadden Irene en Margriet al een bezoek aan het Planbureau achter de rug, waar hen de omvang van het tienjarenplan en de Opera tion Grasshopper de openlegging van Surinames binnenland werd uitgelegd. Een zonovergoten juichend Para maribo wachtte de Prinsessen tij dens hun rondrit langs enkele pro jecten. als het in aanbouw zijnde Centrale Ziekenhuis (klaar in no vember 1963, totale kosten 7 miljoen Surinaamse guldens, capaciteit 300 bedden) en de Melkcentrale, waar de zeer weinig alcohol gebruikende zusjes Surinaamse vruchtensap en melk dronken. De bezochte scholen staken elkaar de loef af. waar het versiering, juichende kinderen en zangkoren betrof. Het was grappig om „Wien Neerlands bloed in het Surinaams te horen zingen. Heel jammer was het, dat de er bij dit hoge bezoek toch al een beetje bekaaid afkomende militairen hun tot in de puntjes voorbereide taptoe in het water zagen vallen. Zij en hun collega's van de politie die tij dens deze drukke dagen de zaak voortreffelijk in de hand hebben hadden stellig beter verdiend. Het is te hopen, dat de zware regenval de komende avonden geen spelbreker zal zijn. Scholier redt twee kinderen uit zee (Van onze Haagse correspondent) Frits Mackus, een 14-jarige scho lier uit de St.-Rochusstraat te Ne- derweert, heeft kans gezien twee kin deren, de 4-jarige Robert Kroes en zijn 11-jarig zusje Carla uit de Jacob Catsstraat te Den Haag. uit de zee voor Scheveningen te redden. De kinderen waren op een golfbre ker aan het zeesterren zoeken, toen Robert uitgleed en in het ter plaatse vrij diepe water viel. Ofschoon zijn zusje Carla niet kon zwemmen sprong zij toch in het water om haar broertje te redden. Dit lukte haar niet en ook zy ,kwam in gevaar te verkeren. Frits Mackus, die met een school reisje op het strand vertoefde, zag het gevaar, waarin beide kinderen dachte gaf de malversaties toe, doch' beriep zich op onderbetaling. De president merkte op, dat verdachte dan verhoging der vergoeding had moeten vragen en bij weigering ont slag had moeten nemen. De officier van Justitie, jhr. mr. Van der Poll noemde verdachte een amateuristische knoeier. Hij had al dadelijk kunnen begrijpen, dat dit zou worden ontdekt, maar ging er toch ruim vier jaar mee door. De verdediger, mr. dr. K. W. Klaassen meende, dat een psychia trisch onderzoek van verdachte ge wenst zou zijn, waarmee de officier van Justitie zich kon verenigingen. De rechtbank zal 17 Juli uitspraak doen. NED. HERV. KERK Beroepen te Eindhoven J. Walstra te Surhuisterveen te Apeldoorn (cen trum west) A. Makkenze te Katwijk a/d Rijn te Nijehaske (toez.) W. C. J. Jacobs te Reitsum. Aangenomen naar Vierhuizen-Zoutkamp J. D. H. Dijk te Terkaple naar Amstelveen (wijkgem. 5 - Buitenveldert) H. Coe- verden te Broek in Waterland. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Tweetal te Bunschoten-Spakenburg (vac. G. Zomer) W. v. d. Lingen te Schlldwolde en F. Mul te Hoogkerk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te De Kr lm en .te Maas sluis G. Leendertse, kand. te Haarlem te Krallngen F. Bakker te Drie bergen te Theslnge en te Hillegom M. de Boer. kand. te Haarlem-N. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Utrecht G. Ha- rlnck, kand. te Goes, die bedankte voor 21 andere beroepen. BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Deventer H. v. d. Werf te Emmen. Aangenomen naar Hoge- zand J. Bouritius te 2e Exloermond. V.S. verwerpen Russisch plan voor W. Berlijn De Amerikaanse regering heeft gisteren een Russisch voorstel om de troepen van de Westelijke Grote Drie in Berlün te vervangen door contin genten uit andere NAVO-Ianden, ver worpen. Chroesjtsjow stelde in een 1 rede tot het Wereldcongres over ont- I wapening In Moskou voor, de troepen van Amerika, Frankryk en Engeland te vervangen door contingenten mi litairen uit Denemarken en Noorwe gen of België en Nederland, plus contingenten uit Polen en Tsjecho- Slowakye. Dit voorstel, aldus een woordvoer der van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse zaken, is een variant op eerdere Russische voorstel len, die ten doel hadden de positie van het Westen in West-Berlijn te verzwakken. Er is volgens de woord voerder al aan de Russen meegedeeld dat het voorstel geen bevredigende basis voor onderhandelingen is. Het was al ter sprake gekomen tijdens verkennende Amerikaans-Russische besprekingen. De woordvoerder zei dat de Sow- jet-Unie er verantwoordelijk voor is, dat de kernproeven weer zijn opge nomen in de bewapeningswedloop en wel door de reeks proeven die zij vo rig jaar september had genomen. Toen is. zei hij, de grootste kernbom tot ontploffing gebracht, een bom van circa 58 megaton. Executies op Cuba In Havanna, is gisteren meegedeeld dat vier contra-revolutionaire leiders door de kogel zijn terechtgesteld. Drie van hen waren door een revolutionair tribunaal ter dood veroordeeld we gens moord op een politieman en verwonding van een lid van de bur gerwacht. De beklaagden hadden vol gens de aanklacht, verscheidene we ken geleden op 30 km van de hoofd stad een hinderlaae gelegd. De vierde terdoodveroordeelde had een 'lid van de burgerwacht doodgeschoten. Zes personen die tezamen met hem waren gearresteerd, kregen gevange nisstraffen van dertig jaar en drie van negen jaar. Benoeming directeur PTT Bij beschikking van de directeur- generaal der P.T.T. is de heer D. Linschoten, hoofdemployé lste-klasse aan het postkantoor te Leiden met ingang van 1 juli j.l. benoemd tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Waddinxveen. IN. EN VERKOOP VAN NIEUWE RIJN 45 - LEIDEN TELEFOON 20885 EN 25142. GEEF VLUG UW BESTELLING OP! Helmond naar Amateurvoetbal Het bestuur van de voetbalvereni ging Helmond heeft gisteravond in een vergadering besloten terug te keren naar het amateurvoetbal. De voorgenomen fusie tussen Hel mond en Helmondia, zal vanzelfspre kend geen doorgang vinden. Helmon dia blijft in het betaalde voetbal spelen. verkeerden en sprong gekleed te wa ter. De 4-jarige Robert was intussen als een paar keer onder water ge weest. Frits slaagde er in beide kin deren op het droge te brengen. Hij en Carla hadden wat schaaf wonden opgelopen. De kinderen Kroes werden naar het politiebureau gebracht, waar zij later door de ouders werden afgehaald. Frits Mackus keerde later met zijn klasgenoten weer terug naar Neder- weert. VOOR HEDENAVOND Hilversum II 402 m. VARA: 18.00 Nws en commentaar, 18 20 Actualiteiten, 18 30 RVU: Van Bach tot Boulez - VII. door H. Ci troen, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Licht instrumentaal trio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws., 20.05 Promenade-orkest en radiokoor: Amusementsmuziek, 20.35 Kaf en ko ren. wekelijkse notities. 20.45 Het ge- helm van Lord Cammarlelgh. hoorspel (herh. v. 23 februari 1955), 22.10 Lichte grammofoonmuz. 22.20 Sport kroniek. 22.30 Nws.. 22.40 Viool en 6lano, 23.15 Jazzmagazine, 23.5524.00 ws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.05 Koorzang en solisten, 1830 Het spektrum, lezingen, 18.45 Lichte grammofoonmuzlek, 19.00 Nws en weerbericht, 19.10 Muz. van het Leger des Heils. 19.30 Radiokrant, 19.50 Grammofoonmuz., 20.10 Holland Festival 1962: Orkest Stldwest funk Baden Baden en zangsoliste, 21.30 Voordracht. 21.45 Amusements- muz., 22.15 Reportage Nato Taptoe, 22.30 Nws en SOS-berlchten. 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Kerkconcert, 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 Jeugdjournaal. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverz., 20.15 Reportag< Bezoek H.K.H. Prinses Irene en H.K.H Prinses Margriet aan de West. VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.45 Sport, 21.10 Onbekend talent, 21.35 Televisie Rechtbank. DE LEKKERSTE PINDAKAAS? 7ïlc 7lU£&m> WOENSDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst. Volle evangelie zending. 7.45 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Pieterskerk: Orgelconcert Stoffel van Vlegen. 8.15 uur n.m. Rijksmuseum van Oudheden: K. en O.-bezoek aan Tentoonstelling „Glas uit de oudheid". 8 uur n.m. VRIJDAG Ambachtsschool: Uitreiking van diploma's, 3.30 uur nm. Don Bosco-school (Boerhaavelaan 44) Diploma-uitreiking R.-K. techni sche school, 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. St.-AntonlusclubhulsDiploma-uit reiking Kon. Genootschap M.S.G., 8 uur nm. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10 11 uur vm„ Bijbelstudie; 11\2 uur ds. C. P. de Ruiter van Rotterdam. Schuttersveld: Circus Belli. 3 en 8 uur n.m. Stationsplein (halte bus 46): Excur sie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Duivenvoorde, 2 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 uur en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur nm. Rapenburg 61: I het Deltaplan, 8 Advertentie Verwen Uw voeten Vooral transpirerende voeten. Maak een einde aan deze ergernis voor Uzelf en Uw omgeving. Uw voeten weer fris en gezond door VOETPOEDER STROOIBUS f. 1,35- NAVULZAKJE 8 5 Ct. Stadhuisplein: Carillonbespeling, 8- 9 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur; 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur n.m.); zond. 1-5 uur nm. (t/m 16 Juli). BIOSCOPEN Trianon: „Privé-leven". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Studio: „Zazle in de métro". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Oorlogsheld zonder genade". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „Call-glrls in gevaar". Lldo: „Samar, het Duivelseiland" 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Tot weerziens mijn liefste". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De dictator". A.l. Luxor: „Vrouwen achter prikkeldraad". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur De Vlucht van Captain Blood". 14 Jr. Zondag 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „Soldaten ln Nylons". A.l. Donderdag 8 uur „Voor Beulen geen Genade". 18 jr. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „De Don- derruiters". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. ki Lefèvre voorkomt regeringscrisis De Belgische premier, Lefèvre, heeft gisteren in de Kanier een her vorming van het ministerie van Na tionale Opvoeding en cultuur aan gekondigd, die tegemoet moet komen aan de verlangens naar culturele autonomie in Vlaanderen en Wallo nië en die een verdere uitwerking is van het schoolpact dat in 1958 een einde :.an de schoolstrjd in België maakte. Het ziet er naar uit dat zijn rege ringsverklaring de politieke spanning heeft weggenomen, die in de afgelo pen dagen tussen de regeringspar tijen was gerezen. Van CVP-zijde had men nl. geweigerd de begroting voor onderwijs en cultuur in behan deling te nemen zolang geen vol doende toezeggingen waren gedaan inzake d culture- autonomie en splitsing van het ministerie. In so cialistische onderwijskringen was men bevreesd voor katholieke invloed op het openbare onderwijs. Na de regeringsverklaring heeft de socia listische fractie in de Kamer echter met vrijwel algemene stemmen het compromis aanvaard. BINNENLAND Het bestuur van de Stichting Na tionaal Thuisfront heeft dr. W. van Zljll gevraagd op zo kort mogelijke termijn naar Nieuw-Gulnea te willen gaan met de opdracht overal waar dat mogelijk ls voor de militairen lezingen te houden over de sport. Voorts ligt het in de bedoeling om met burger lijke en militaire autoriteiten bespre kingen te voeren om de behoefte ln Nleuw-Guinea aan sportmaterlaal. sportfilms en lectuur te pellen en daarover aan het bestuur van het Na tionaal Thuisfront verslag uit te bren gen. In opdracht van de Stlcusa ver trekt mejuffrouw Pola Jorissen, bal letlerares te Den Haag begin augustus naar Aruba, waar zij mejuffrouw Lucle Jurgens zal opvolgen als leidster van de balletschool aldaar. Met medewer king van de Stlcusa gaat Indra Ka- madjojo ln september en oktober een toernee maken door Suriname. Cura cao en Aruba. HIJ zal oosterse dans- legenden ln woord, gebaar en dans uit beelden. De Amsterdamse politie heeft een 39-Jarlge voortvluchtige, afjcomstlg uit Amsterdam, aangehouden, die met twee andere verpleegden enige tijd geleden ls ontvlucht uit de psychopaten-inrich ting te Avereest. De man heeft be kend. dat hij ln Brummen vijf Inbra ken ln scholen heeft gepleegd, waarbij de buit ongeveer f 500 bedroeg. Voorts heeft hij nog een aantal Inbraken ln andere plaatsen toegegeven. BIJ de Tweede Kamer ls Ingediend het ontwerp natuurbeschermingswet. Deze wet zal het mogelijk maken, dat terreinen en wateren, die geen eigen dom zijn van de staat, worden aange wezen als beschermd natuurmonument. Eerste voorwaarde hiertoe ls. dat deze terreinen en wateren van algemeen belang zijn uit een oogpunt van na tuurschoon of om hun natuurweten schappelijke betekenis. De Vereniging van Consumptie- melkbedrljven ln de districten Amster dam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht zijn ongerust door geruchten over een prijsstop voor consumptiemelkproduk- ten. Zij hebben dit gisteren mgegedeeld ln een telegram aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer. De vereni gingen verzoeken de Kamerleden in verband met de financiële positie van de bedrijfstak niet in te grijpen in de nu drie maanden bestaande prijsstel ling, die zij alleszins gemotiveerd noe men. Voor de Haarlemse rechtbank zal zich morgenochtend te verantwoorden hebben de 31-Jarige Portugees E. da Sllva Franco, De man ls bedreiging van de bemanning van een KLM- vllegtuig, dat naar Zürich zou vliegen ten laste gelegd. Verdachte woonde tot kort voor zijn arrestatie ln Badhoeve dorp. Hij was verbonden aan de KLM. Na zijn ontslag zou hij op 16 april naar Lissabon terugkeren. Kort na de start bedreigde de man de leden van de bemanning met wat later bleek een alarmpistool te zijn. De Oostdultse autoriteiten heb ben gisteren aan een Westduitse amb tenaar zeven Westduitse zweefvliegtui gen overgedragen die bij ongeluk op Oostduits gebied terecht waren geko men. De bestuurders waren al eerder naar hun land teruggekeerd. In Hongarije zijn vier mensen onder wie drie advocaten, tot gevan genisstraffen variërend van een half tot viereneenhalf Jaar veroordeeld we gens ..samenzwering tegen de staat". Een vijfde beklaagde kreeg een voor waardelijke gevangenisstraf, aldus het Hongaarse persbureau MTI. Volgens het Westberlijnse Rode Kruis hebben de Oostdultse autoritei ten ln de afgelopen tien maanden aan 243 Oostduitsers voor het meren deel bejaarden toestemming gege ven zich bij verwanten ln West-Duits land te voegen. In totaal zijn 3468 verzoeken uit West-Dultsland naar de Oostduitse autoriteiten gegaan om Oostdultse verwanten naar het Westen te krijgen. BUITENLAND De Birmaanse regering heeft de sluiting gelast van alle Birmaanse universiteiten en Instellingen van ho ger onderwijs ter voorbereiding van een nieuw onderwijsprogram. Het be sluit ls gegrond op de onderwijspoli tiek, die ls omschreven ln het program van de regeringspartij, het Anti-fascis tische Volksvrijheidsverbond. In dit Tijdens een hevig onweer is gis teren brand ontstaan in een graan silo van de N.V. Granlco ln de haven van Stein (L.). De brand ls vermoede lijk veroorzaakt, doordat de bliksem op een van de krachtatroomleidingen ls geslagen en zodoende kortsluiting heeft veroorzaakt. De brandweren van Steln en enige omliggende dorpen waren spoedig aanwezig om het vuur te be strijden. De verwoesting was enorm. De 300 ton graan, die in de silo lag op geslagen, ls door waterschade volledig onbruikbaar. De totale schade zal ze ker de f 100.000 ver overschrijden. Bij opgravingen in Pedemonte, in de Italiaanse provincie Novare, zijn vier Romeinse graftombes ontdekt, die vermoedelijk dateren uit de eerste eeuw na Christus. Voorts werden sporen van een oude Romeinse weg gevonden, als mede talrijke vazen en andere aarde werken voorwerpen. De Franse bathyscaaf „Archime des" heeft dezer dagen nabij de west kust van Japan een diepte bereikt van 7100 meter. De gondel is twee uur en veertig minuten op de zeebodem ge bleven. Over enkele dagen wordt de ..Archimedes" naar de Koerlllen-eilan- den overgebracht, waar getracht zal worden een duik van 10.000 meter te maken. program wordt te kennen gegeven, dat hoger onderwijs een voorrecht is, dat door de regering wordt verleend en niet een recht ls van studerenden. Zondag ls het gebouw van de studentenver eniging In Rangoon afgebroken omdat de regering In Rangoon dit een haard acht van alle politieke moeilijkheden bij de universiteit van Rangoon en een centrum van contacten met de com munistische ondergrondse beweging. President Brezjnjew van de Sow- jet-Unle heeft een uitnodiging voor een officieel bezoek aan Joego-Slavlë ln de herfst van dit Jaar aanvaard, aldus heeft een Joegoslavische rege ringswoordvoerder medegedeeld Het bezoek geldt nog altijd als tegenbezoek voor het bezoek dat president Tlto ln 1956 aan de Sowjct-Unie heeft ge bracht. Het Syrische vakverbond ls door de regering ontbonden en de secreta ris-generaal Talaat Taglibl, gevangen genomen. De minister van Binnen landse Zaken, Abel Kerim, verklaarde dat de regering ervoor wil zorgen, dat „de leden van het bestuur van het vakverbond, die een stakingsbeweging in Damascus hadden willen ontkete nen, geen schade meer kunnen aan richten". Deze beweging zou zijn voor bereid door „agenten van een buiten landse organisatie, aldus de minister. Alle r.-k. scholen ln de Austra lische stad Goulburn zullen vanaf a.s. maandag voor zes weken sluiten, als protest tegen de weigering van de re gering va.i Nleuw-Zuid-Wales om sub sidie te verlenen aan confessionele scholen. De betrokken scholen worden door 2200 leerlingen bezocht. VOOR DONDERDAG 12 JULI Hilversum I 402 m. AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Gymnastiek, 7.20 Cchtendvarla (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws., 8.15 Lichte grammofoonmuzlek, 9.00 Och- tendgym. voor de vrouw, 9.10 De groenteman. 9.15 Moderne muz. (gr.), 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding, 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.), 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11 15 Klassieke muz. (gr.), 11.45 Kle ren maken de vrouw, praatje, 12.00 Licht ensemble met solisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Militair orkest. 13.00 Nws., 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuz., 13.25 Beursberichten, 13.30 Mannen koor, 14.00 Kleurrijke klanken, muziek- revue, 15.10 Voor de vrouw, 15.30 Zing zonder zorgen, 16.00 Hammondorgel en zang. 16,25 Voordracht, 16.45 Grammo foonmuzlek voor de Jeugd. 17.10 Voor de Jeugd, 17.40 Lichte grammofoon muz. AVRO: 18.00 Nws.. 18.15 Eventueel actueel, 18.20 Dansorkest en zangsol. Intermezzo van grammofoonmuzlek, 19.00 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat. 20.00 Nws., 20.05 Omroeporkest en solist: Moderne muz., 21.20 Het kleine eiland, hoorspel, 22.05 Lichte muz., 22.30 Nws., 22.40 Actuali teiten, 23.00 Tour van de Toekomst 1962, reportage. 23.10 Dlscotarla:- nieu we grammofoonplaten. 23.5524.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nws., 7.15 Moderne en klassieke kamermuz. (gr.), 7.45 Mor- fengebed en overweging, 8.00 Nieuws. .15 Pluk de dag (gr.). 8 50 Voor de vrouw, 9.40 Moderne orkestmuz. (gr.). NCRV: 10.00 Klassieke grammofoon muzlek, 10.15 Morgendienst. 10.45 Ge wijde muziek (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde liederen, 12.00 Middagklok - noodklok, 12.04 Populaire grammofoonmuzlek. 12.25 Voor de Boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Draaiorgel- muziek (gr.) Actualiteiten, 13.00 Nws., 13.15 Ffetennieuws, 13.30 Lichte orkest muz en zangsollsten. NoRV: 14.00 Me- tropole-orkest. 14.30 Symfonische muz. (gr). 15.30 Amusem'entsmuz., 16.00 Verkenningen ln de Bybel, 16.20 Oude kamermuz., 16.45 Voor de Jeugd. 17.10 Lichte grammofoonmuz.. 17.40 Beurs berichten, 17.45 Ensemble-Parade: gev, muz. NCRV: 18.15 Sport. 18.20 Amster damse Politiekapel, 18.50 Grammofoon muzlek. 19.00 Nieuws en weerbericht, 19.10 Geestelijke liederen, 19.30 Radio krant, 19.50 Politieke lezing, 20.00 Mi litair orkest, 20.45 Zevensprong: licht programma. 21.00 Flower Drumsong, musical, 22.00 Kerkorgelconcert, 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boekbespr., 23.00 Pianoduo: mod. muz., 23.35 Lichte grammofoonmuz., 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20 20 Woord en beeld. 20.30 Kijk op kunst, 21.00 Op zoek naar Garrow (Looking for Garrow), TV-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Cricket, 12.10 Orkestconcert, 12.55 Weerber 13.00 Nws.. 13.10 Twin tig vragen, 13.40 Grammofoonmuz., 14.30 Lichte muz., 15.00 Hoorspel, 15.30 Cricket, 16.00 Grammofoonmuz 16.15 Kritieken, 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerber.. 18.00 Nws.. 18.15 In the South-East, regionaal progr., 19.00 Kamermuz., 19.30 Lichte orkestmuz., 20.30 Gesprek over actuele problemen, 21.00 Cabaretliedjes, 21.30 Interview, 22.00 Nws., 22.30 Pianorecital: klassieke muz., 22.45 Parlementsoverzlcht. 22.59 Weerber.. 23.00 Nws., 23.02 Voordracht, 23.1523.35 Klassieke kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuz., 12.31 Gev. progr. voor de arbeiders, 13.00 Gev. progr.. 13.30 Nws.. 13.35 Cricketuitslagen. 13.45 Voor de kleu ters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz., 15.31 Muziek by het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen races en cricketuitslagen. 16.35 Gram mofoonmuz. voor de Jeugd, 17.00 Lich te muz., 17.31-Grammofoonmuz., 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. 19_00 Nieuws en Journaal, 19.25 Sport, 19.31 Hersengym., 20.00 Gev. muz.. 20.31 Samenzang. 21.00 Vragenbeantwoor- ding. 21.31 Lichte muz.. 22.30 Nws., sport en actualiteiten. 22.41 Jazzmuz., 23.31 Lichte muz., 23.55—24.00 Nws. NDR/WDR 309 m. 12.00 Muz. van blaasinstrumenten, 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz., 14.00 Operaconcert. 16.00 Celloconcert, 16.30 Oude kamermuz.. 17.00 Nws., 19.00 Nws., 20.15 Amusementsmuz., 23.15 Pianorecital. 24.00 Nws.. 0.20 Dans- muz., 1.00 Weerber. en gev. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws., 12.10 Gev. muz., 14 05 Celloconcert. 14.25 Nationaal Corneille Festival te Barentln: hoorspelen, 16.45 Kamermuz.. 17.15 Orgelrecital. Nws., 19.20 Grammofoonmuz.. 20.00 Moderne orkestmuziek. 22.25. Grammo foonmuzlek. 23.10 Grammofoonmuz., 23.53—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws., 12.03 Lichte grammofoon muz.. 12.30 Weerber.. 12.35 Amuse mentsorkest. 12.50 Beursber., 13.00 Nws 13.15 Moderne en klass. kamer/- muziek. 14.0Ö Tetlde ln Sclro, opera (2e bedrijf). 15.30 Schoolkoor, 16.00 Beursberichten (Tussen 16■.00—17.00 Reportage Ronde van Frankrijk). 17.00 Nws., 17.15 Lichte muz., 18.20 Ballet muziek. 18.20 Voor de soldaten, 18.45 Commentaar Ronde van Frankryk, 19 00 Nws. 19.40 Pianomuz. (moderne muz.). 20.00 Opera- en Bel-Canto Festival. 21.20 Variété-orkest en vocaal kwartet. 22 00 Nws.. 22.15 Negro-Spiri tuals. 22.25 Etnische muz., 22.55—23.00 Nieuws. l^OJMLichte muz., 13.00 Nws., 13.15 Lichte grammofoonmuz., 14.03 Inter- nation, pianistenconcours te Moskou, 15.06 Lichte Belgische muz., 16.08 Lichte muz.. 17.00 Nws.. 17.15 Gram mofoonmuz., 17.30 Pianorecital: klass. muz., 18.30 Lichte grammofoonmuz^ 19.30 Nws.. 20.00 Discoparade. 21.30 jazzmuz.. 22.00 Wereldnws. 22.20 Ge varieerd programma, 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen uur) Amsterdam zwaar bew z Den Helder zwaar bew z Ypenburg half bew. n Vllsslngen licht bew. z Eelde zwaar bew z De Bilt zwaar bew v Twente regen z Eindhoven onbewolkt z Z.-Limburg regenbul r Helsinki motregen Stockholm motregen c Oslo zwaar hew r Kopenhagerlicht bew. i Aberdeen regen z Londen regenbul z Brussel half bew. z Luxemburg zwaar bew z Parys onbewolkt Bordeaux zwaar bew Grenoble zwaar bew Berlijn Frankfort zzw zzw nno Tnnsbruck zwaar bew Belgrado onbewolkt Athene Rome Alaoclo Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt licht bew. half bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt nw 2 32 o 1 28 w.stll 28 w.stll 32 z 1 30 w.stll 31 w.stll 31 w.stll 28 w.stll 31 w.stll nnw 6 26

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2