LAURA RIJWIEL VIERDAAGSE IS VANMORGEN BEGONNEN Chefarine 4 Margriet rustig in kantelende korjaal Bart Kraan en v. d. Baumen zegevieren weer onbedreigd Op eerste dag door de kuststreek Burgemeester Bruins Slot neust fietsers mooi tv eer Kerkelijk Leven Loop der bevolking van Leiden 4-voudige werking... exlta geneeskracht! 'Wormenspitter' verdronken op een nachtelijke strooptocht Hoe kon dubieuze figuur als Frankel ooit benoemd worden Juwelendiefstal in Heerlen Twee protesten LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 10 JULI 1962 Vandaag is de vijftiende Lau- ra-rijwielvierdaagse vanuit Al phen aan den Rijn begonnen. Het ongunstige weer van de laatste tijd zal er stellig mede aan schuldig staan, dat de deel neming bij dit derde lustrum geen piek vertoont. Maar het staat vast. dat zij, die inschre ven, weer enkele genoeglijke da gen door zullen brengen in de omgeving van de Laura-steden Leiden. Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, met als uitgangspunt en na iedere tocht terugkerend doel: Alphen. Zoals gebruikelijk was er aan de vooravond weer een ontvangst door het gemeentebestuur, waarvoor velen naar het Raadhuis waren gekomen. In verband met het samenvallen met „Paraat 1962", waren er ditmaal ook veel militaire autoriteiten. Voorts vertegenwoordigers van de Laura- steden; afgevaardigden van de deel nemende politiegroepen; de burge meesters van Leiderdorp, Zoeterwou- de, Hazerswoude. Koudekerk a/d Rijn, Bodegraven en Woubrugge en voorts het Laurabestuur. Burgemeester Bruins Slot heette allen welkom ln Alphen a/d Rijn. Hij deelde mede, dat de Commissaris dei- Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, juist vandaag zijn ambts bezigheden had hervat na een vakan tieperiode en tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn. Vacature-Koersen in Tweede Kamer Dr. J. Delfgauw, wethouder van Rijswijk (Z.-H.)leraar aan de Kath. Soc. Academie in Den Haag, die op de lijst der K.V.P. volgt, nu mr. F. J. H. Bachg niet in aanmerking wenst te komen voor de vakature van wij len de heer Koersen in de Tweede Kamer te vervullen, is om persoon lijke redenen niet voornemens een benoeming tot lid der Tweede Kamer te aanvaarden. Thans volgt op de lijst drs. J. Aarden, secretaris van het Centrum voor Staatkundige Vor ming. Gerda de Hoog en Riet Jansen, die voor de eerste keer aan de Laura Rijwielvierdaagse deelne men, ontvangen na de inschrij ving het bekende vlaggetje. (Foto Leidsch Dagblad) De heer Bruins Slot vestigde nog eens de aandacht op de mooie en gezonde rijwielsport. Het was een goede gedachte de Laura te stichten, in een tijd dat de belangstelling voor het rijwiel, door toenemend gemoto riseerd verkeer, kleiner wordt en dat men getracht heeft dit evenement te bewaren. Hij was blij, dat ditmaal de Laura samenvalt met de militaire tentoonstelling en vroeg de belang stelling van de militaire vertegen woordigers voor deze fietstochten, die ongetwijfeld ook voor de militairen van belang zijn, daar ze het uithou dingsvermogen bevorderen. De eerste burger besloot met de vrens, dat het een prettige week zal worden. Ook militairen? De voorzitter van de Laura, de heer P. Groenhart, dankte voor de ontvangst door het gemeentebestuur. Al pratende, zei hij, ben ik aan de weet gekomen waar we ons moeten vervoegen voor een gesprek over mi litaire deelneming in 1963. De heer Groenhart merkte op, dat hij de ten toonstelling „Paraat 1962" bijzonder interessant vond en hij hoopte dat er velen gaan kijken. De heer Groenhart verwelkomde met name nog mevrouw Gastelaars, echtgenote van de reeds overleden stichter van de Laura. Namens „Paraat" Luitenant-kolonel J. Glaser, hoofd van de afdeling Perspubliciteit bij de Landmacht zei, dat toen men het eerste contact had met Alphen en een samenvallen met de Laura ter sprake kwam van de zijde van de tentoonstellings-organisatoren „ja" gezegd was, voordat men wist wat „Laura" was of betekende. Hij hoopte op een bijzopder prettige samenwer king, dankte voor de vriendelijke ont vangst en zei er op te rekenen, dat „Paraat 1962" in Alphen a/d Rijn een waardig slot zou krijgen voor dit jaar. Tegen negen uur arriveerde het ge zelschap by het Nutsgebouw waar eerst de burgemeester de Laura 1962 opende. Vooraf verwelkomde de heer Groenhart hier dc Laurianen 1962. Hij sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van een vertegenwoor diger van de Nederlandse Sportfede ratie ,de heer Lansink, en hoopte dat hieruit zou voortvloeien de erken ning van de Laura door de Neder landse Wielerunie. Burgemeester Bruins Slot heeft de Laura-njders prettige dagen met veel mooi en zonnig v/eer toegewenst. Van de gelegenheid, dat er duizen den mensen rondom het Thorbecke- plein geschaard waren, maakte hij gebruik om een bezoek aan .Paraat 1962" van harte aan te bevelen. Hierna hebben het Fanfarekorps van de genie uit 's-Hertogeinbosch en het Luchtmacht demonstratie- en excercfiepeloton uit Nijmegen een taptoe en demonstraties gegeven. Naar kuststreek Dat was nu eens een fantastische Laura-opening hoorde we van ver scheidene kanten 't Was inderdaad 'n prachtige avond. Vanmorgen zijn de Laura-rijders gestart. De eerste dag der traditie getrouw voor een tocht te maken door de kuststreek. Reeds om half zeven vanmorgen gingen de eerste rijders, aangetrokken door het mooie weer, opstap. Tot Rypwetering legden de 150 en 100 km-deelnemers er waren er een kleine 400 de route gezamenlijk af. De lange afstandrijders gingen CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Haamstede-Kerkwerve J. Brons te Bunschoten. te Zaam- slag M. C. Tanls te Barendrecht. Tweetal te Elburg F. Bakker te Driebergen en J. v. Doorn te Tholen te Franeker en te Harllng M. de Boer. kand. te Haarlem-N. en G. Leen- dertse, id. te Haarlem. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid M. Draljer te Drachten. EVANG. LUTH. KERK Drietal te Utrecht J. Happee te Stadskanaal. W J. Manger te Bussum en dr. C. J. Lindijer te Rotterdam. daarna via Leiden, Oegstgeest, Rijns burg, Katwijk-Binnen, Wassenaar, Katwijk aan Zee, en zo door de bol lenstreek naar Overveen, waar in pa viljoen Het Witte Huis de eerste controle was. Daar arriveerden ook de 100 km-rijders, die van Rijpwete ring over Lisserbroek en Lisse door de Bollenstreek trokken. De deelnemers aan de 150 km-rit hadden in Katwijk aan Zee de eerste controle aan de Zuid-Boulevard ge mist. Dat was niet hun schuld, doch die van de controleur, die in geen velden of wegen te bekennen was. De stemming onder de Laura-deel- nemers was uitstekend. Ook in de ploeg van de Haagse politie, die in de duinen tussen Wassenaar en Katwijk aan Zee met pech te kampen kreeg doordat mejuffrouw K. W. Zwijgers ten val kwam. Haar voorwerk werd daarbij ontzet en zelf liep ze ont vellingen op. Een mannelijke collega herstelde het euvel tijdelijk, zodat de vrouwelijke agent kon rijden tot de Boulevard, waar de reparatiewagen stond. Nadat in Het Witte Huis de in wendige mens versterkt was begon men aan het laatste gedeelte van de tocht. De rijders van beide groepen hadden toen nog 65 km voor de boeg, die gezamenlijk werden afgelegd. Alexandra van Rhijn (Ned. Dans Theater) ondergaat operatie Alexandra van Rhijn, een van de eerste solisten van het Nederlands Danstheater, zal door een operatief ingrijpen gedurende drie weken niet aan de voorstellingen van dit gezel schap kunnen medewerken. Sonia Arova, die juist een serie voorstel lingen met de Rus Rudolf Joere- new in Londen beëindigd heeft, neemt in de periode van 11 tot 23 juli de rollen van Alexandra van Rhijn over en zal o.a. naast twee klassieke pas de deux uit „Doorn roosje" en „De Notenkraker", de rol van de panter in het ballet „Val kuil" van Job Sanders vertolken. Sonia Arova gaat met het Neder lands Danstheater mee naar Italië alwaar van 20 tot'23 juli in Milaan wordt opgetreden. Tezamen met Job Sanders neemt zij deel aan het Jac Fillowfestival in Amerika waar zy van 1 tot 14 augustus, in klassieke en moderne pas de deux zullen optreden, o.a. in twee balletten van Job Sanders, „Valkuil" en „Bachianas Bra- sileiras". Renard ernstig ziek (Van onze Brusselse correspondent) André Renard, de 51-jarige leider van de socialistische Waalse federa listen, is ernstig ziek. Naar zijn dag blad, La Wallonië, bericht, heeft hij zaterdag een beroerte gehad. Hij is opgenomen in een ziekenhuis te Luik en is daar geopereerd. De heer Re nard was gisteravond nog steeds bui ten bewustzyn en zyn toestand wordt door de geneesheren als zeer ernstig beschouwd. Het was delaatste tijd nogal stil geworden rondom Renard. Belgische politieke kringen te Brussel hadden de indruk, dat een „verzoening" c.q het ontstaan van een compromis tus sen de leider van een deel der Waalse socialisten en het partijbestuur in de maak was. Men mag veronderstellen, dat Renard thans voor enige tijd zal zijn uitgeschakeld van het politieke leven en mogelijk dat daarvan het gevolg zal zijn, dat zijn aanhangers wat gemakkelijker „in de pas" zullen blijven lopen met de B.S.P. (Van onze speciale verslaggever) „Wat is het allemaal fantastisch geregeld en wat doet iedereen enorm veel voor ons". Dat zei mij gisteravond Prinses Margriet, toen zy in een Beechcraft van de Sur. Luchtvaartmaatschappij terugkwam van de bauxietmijnstad Moengo naar Surinames hoofdstad Paramaribo. Margriet was doodmoe. Zij en Prinses Irene hebben de afgelopen week een programma afgewerkt, dat velen bezorgd het hoofd doet schud den. De zaterdag op Stoelmanseiland mocht dan met even een bezoek aan het hospitaal voor boslandbewoners een rustdag zijn, zondag gingen de Prinsessen per korjaal vier uren lang varend verder het binnenland in om daar de hulde van honderden bosnegers ln ontvangst te nemen. De korjaal van Prinses Margriet bleef bij die tocht gevaarlijk over hellend in een der onstuimige stroomversnellingen steken. Iedereen raakte in paniek, behalve de 19-jari- ge Margriet, die lachend toekeek, hoe haar boot werd recht getrokken. En toen er even later een perskorjaal met versplinterde motor strandde, kreeg de bemanning van de moedige Prinses een fles met een koele dronk om de wachttijd te korten. Maan dagochtend bij aankomst op het vliegveld van het aan de grens van Frans Guyana gelegen Albina, sta ken de weersomstandigheden even een spaak in het wiel. Het gouver neursechtpaar. dat met zijn ruim ze ventig jaar alle vermoeienissen glans rijk doorstaat en leden van het ge volg, waren nog op Stoelmanseiland achtergebleven en ook de standaards van de Prinsessen bleken er nog niet te zijn. Maar dat deed niets af aan de vreugde .van de veertig soldaten van het Prinses Margriet-kampement te Albina en van de Indianen, die de zusjes onder halskettingen bedolven. Het kleine bosnegerjongetje, dat op de weg van Albina naar Moengo te Wonoredjo zo graag met vlaggetjes en beide handjes in de lucht hoera voor de zusjes had geroepen, moest verstek laten gaan. Hij had namelijk allebei die handjes veel te hard no dig om zijn plotseling afzakkende broekje op te houden Die heerlijke spontane bevolking, gaven Irene en Margriet de moed om ook deze dag weer tot een succes te maken. Suriname houdt van de ze twee meisjes, die met de inzet van hun hele persoonlijkheid aan dit be zoek onder de felle tropenzon een grandioos karakter geven en die zich maandagavond op het vliegveld van Moengo waar jongens en meisjes van alle bevolkingsgroepen midden in het oerwoud onder meer „Waar de blanke top der duinen" zongen nog eens een extra kwartier bleven staan, om ook deze zo oprecht ge meende hulde aan te horen. NED. HERV. KERK Beroepen te Boven-Hardinxveld T. Langerak te Vlnkeveen te Wage- nlngen G. Pettlnga te Lisse te Hengelo (O.) (vac. A. v. Es) T. H. L. Beernlnk te Brugge (België) te Krimpen a. d. Lek J. J. v. d. Krlft te Ermelo, GEREF. KERKEN Go- Beroepen te Geldermalsen N. ris te Barchem. Aangenomen naar Edmonton (Otte- well) (Alberta-Canada) J. E. F. Dres- selhuis te Belleville (Ontario-Canada) (voorheen te Loblth). Bedankt voor Alphen a. d. Rijn (vac. G. Mulder) L. H. Kwast te AndiJk. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Utrecht C. Harlnck, kand. te Goes en W. Suyker. ld. te Bergam bacht. van wie eerstgenoemde is be roepen. Beroepen te Elspeet W. Suyker. kand. te Bergambacht, die voor dit beroep bedankte te Amersfoort en te Enk huizen C. Harlnck, kand. te Goes, te Opheusden Chr. v. Dam te Rotter dam-Zuid. Aangenomen naar Utrecht C. Ha rlnck, kand. te Goes, die bedankte voor Aalst, Almelo, Amersfoort, Amsterdam- N„ Benthuizen, Dordrecht, Enkhulzen, Kampen, Nleuwerkerk, Oostkapelle, Poortugaal, Ridderkerk, Rilland-Bath, St.-Annaland, Vllsslngen en voor Zoe- termeer. Nationalisme en wereldvrede Tydens de zesde dag van de negen de algemene vergadering van de In ternationale Congregationalistische Raad. die in het Rijnhotel te Rotter dam wordt gehouderu sprak gister avond mevr. dr. H. VerweyJonker, lid van de SER, voor de ruim 550 af gevaardigden en waarnemers uit 20 landen. Mevr. Verwey meende dat vrees en verlies van vertrouwen in de natio nale programma's voor defensie en economische vooruitgane het natio nalisme gevoelige verliezen toebren gen en de ontwikkeling van krachtige „supernationale" organisaties in de hand werken. „We weten dat geen nationale kracht ons onder de hui dige omstandigheden zaken als vei ligheid en zekerheid kan garanderen. Het lot van de wereld hangt veel meer af van een internationaal stre ven naar verdraagzaamheid, van enig nationaal defensie-systeem". Mevrouw Verwey zei de religie en speciaal het christendom een van de belangrijkste ideologische krachten te vinden die tegen het na tionalisme werken. ,.We hoeven niet In de week van 27 juni t/m. 4 juli GEVESTIGD P. Bourgeois en fam., mecanicien, Stadhouderslaan 16; R. de Jonge en fam., elektrisch lasser, a.b. ligg. Utr. Jaagpad; D. N. Boersma en fam., onderwijzer, Middelstegracht 121; A. H. J. Jansen en fam., verpleger, Stuyvesanthof 55; B. C. Kruidering en fam., elektro techn. ingenieur, a. b. ligg. achter Zoeterwoudseweg 23; E. F. Lux en fam., gouvernements ambtenaar, Falckstraat 17; M. van den Burg-Cornet en fam., Caland- straat 38; J. de Haan. mach. bank werker, Sophiastraat 21; A. ter Haar, metselaar. Maredyk 1; P. H. M. Bots, Thorbeckestraat 1; J. Laterveer, Schelpenkade 61; S. Buisman, chauf feur, Haarlemmerstraat 238; J. J D. Barendrecht, Oude Singel 146; T. J. van Pijpen, chemisch bediende, Su- matrastr. 10, C. van Someren Brand, techn. ambtenaar, Boerhaavelaan 7; A. R. C. Stolte, Groenhovenstraat 8; S. Barkema, Roodborststraat 35; M. A. van Noort. verpleegster, Hooi gracht 1129; I. Stouten, straat- maker, Lopsenstraat 23a; H. Plug. jeugdleidster. Schelpenkade 32a; T. Haisma, docente, Witte Singel 27; G. H. Gheyselinck. Breestraat 8. VERTROKKEN H. J Favler en fam.. Vrouwensteeg 16, Alphen a. d. Rijn. Vllerboomstr. 6; J. H. Klepper en fam., J van Goijen- kade 17. Dwlngeloo. Esweg 12; P H. Schmidt en fam.. Boerhaavelaan 178, 's-Gravenhage, Wassenaarseweg 137; J. J. A. Logeman en fam., V Vollen- 2. Haarlem. Lorentzkade 156; F. M. T. De Llagre Böhl en fam Groenhoven- straat 18, Ottersum, Langstraat 125; A. C. RuardlJ en fam., Velllngkade 39. Rijswijk Z.-H., Verhagen Metmanstr. 78; H. Kooreman en lam Ter Haar- kade 10a. Voorschoten, Ferd. Bollaan V/er middelen In één labiet werken krachtiger tonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel Van ^e^ar'ne »4" 20rgt ervoor dat ver te zoeken om anti-nationalistische niettegenstaande de krachtige trekjes in het christendom te ont- werking - ook een gevoelige maag dekken. De boodschap van Christus is i r. in wezen een boodschap voor de we reld en niet alleen voor een klein ge deelte ervan". De Verenigde Naties, de Euratom. De EEG en het Interna tionale Monetaire Fonds beschouwde zij als organisaties, die nieuwe vor men van nationalisme scheppen. Mevr. Verwey wees .tenslotte op het belan? van een verantwoordeUJk bur gerschap met een persoonlijk ver trouwen In gemeenschapsgevoel en absolute waarden. ..Nationalisme noch vaderlandsliefde kan dergelijke waarden scheppen, maar alleen de lessen van Christus", zo besloot me vrouw VerweyJonker haar toe spraak. Beschuldiging goeddeels juist bevonden Minister ging slordig te werk De Westduitse minister van Justi tie, Stammberger, heeft het Bonds- kabinet voorgesteld de in april j.l. benoemde procureur-generaal Wolf gang Frankel op wachtgeld te zetten. Stammberger kwam tot zijn voorstel, nadat hij een rapport had ontvangen van een parlementaire commissie, die had onderzocht of Frankel zich in het Derde Rijk correct heeft ge dragen. Deze commissie, die bestond uit de christen-democraat dr. Wilhelmi, de socialist Jahn en de liberaal dr. Dehler, onderzocht allerlei documen ten, waaruit zou kunnen blijken, dat Frankel. die van 1936 tot 1943 bij het openbaar ministerie in Leipzig werk te. zich schuldig heeft gemaakt aan het nietig verklaren van uitspraken in strafprocessen op lager niveau, om zo nog strengere straffen te kun nen eisen. Volgens Oostduitse beschuldigin gen zou Frankel op deze manier doodstraffen hebben bewerkstelligd voor allerlei kleine vergrijpen! Uit Stammbergers houding moet worden opgemaakt, dat de Oostduitse beschuldigingen door de parlemen taire commissie in elk geval groten deels waar werden bevonden. Dit werd eigenlijk al verwacht sinds bekend was geworden, dat Frfnkel belastende Oostduitse docu menten als authentiek had moeten beschouwen. Vele waarnemers in West-Duitsland zetten bij de zaak- Frankel talrijke vraagtekens. Hoe is het mogelijk, zo vraagt men zich af. dat minister Stammberger, in de hoogste functie van de staande magistratuur der Bondsrepubliek een figuur benoemde met een dermate dubieus verleden? Naar inmiddels bekend is gewor den, heeft Stammberger in april wel aan Frankel gevraagd of er Iets op zijn verleden in het Derde Rijk aan te merken was, „daar hy moest reke nen op scherpe aanvallen uit Oost- Duitsland". Hierop zou Frankel hebben geant woord. dat z(jn verleden smetteloos was, waarna zijn benoeming, kenne lijk zonder nader onderzoek, volgde. Een vreemde gang van zaken, als men bedenkt, dat er steeds over wordt gepraat dat de hele Westduitse rechterlijke macht nu eindelijk eens definitief gezuiverd moet worden van nazi-smetten. (Van onze Roermondse correspondent) Tydens een lichtstoring in een ge deelte van de binnenstad van Heer len zijn gistermorgen in alle vroegte uit de etalage van de juwelierszaak Huisman Verheugen in de Geleen-schouders straat twee etuis met kostbare ringen gestolen. De waarde wordt getaxeerd op f. 40.000. Van de daders ontbreekt el'k spoor. Het was omstreeks drie uur, dat buurtbewoners werden opge schrikt door een hevige slag. gevolgd door glasgerinkel en geloei van de alarminstallatie van de juwelier. Toen zij zich in de geopende slaap kamerramen de slaap uit de ogen wreven en de straat instaarden was het in de Geleenstraat echter aarde donker. Een toevallig opgetreden sto ring in het lichtnet was hier debet aan. De dieven hadden er een dank baar gebruik van gemaakt. Een grote ravage in de etalage van de juwelier achterlatend, wisten zy te ontko- (Van onze Vlissingse correspondent) De 39-jarige Goese wormenspitter Kees Wielemaker is zeer waarschijn lijk in de nacht van zondag op maandag in het uitgestrekte schor rengebied bij Rilland-Bath verdron ken. Hiermee zal het zo omstreden wormenspitten wel weer in de be langstelling komen. Het zyn vooral de drie Goese gebroeders De Kubber met hun echtgenotes, die ervoor zor gen dat het klan-destlene wormen- spitten voortdurend in het nieuws blijft Zy zorgen ervoor, uiteraard met als tegenspelers de Rijkspolitie te land en te water, dat de stropersro- mantiek zich de laatste jaren voor een groot gedeelte van het Zeeuwse land naar het onherbergzame en ver raderlijke schorrengebied in de Zeeuwse stromen heeft verplaatst. Niet, dat er op het land niet meer gestroopt zou worden, maar wat er zo af en toe op de schorren van de I Zeeuwse stromen gebeurt, tart iedere beschrijving. Alleen, het wordt nooit precies be kend wit er gebeurt. De kantonrech ter moet de spitters voortdurend op verklaringen van de politie veroorde len, want getuigen zijn er nooit bij. Zo zal het wel nooit helemaal be kend worden, wat er zondagnacht om 4 uur in de schorren bij Rilland- Bath gebeurde met Kees Wielemaker uit Goes. Hij was 's nachts om half één met vier collega-spitters bij Ril land-Bath de zeedijk overgekropen. Volgens de verklaringen van een zyner vrienden, de Goese wormen spitter Jan Snoep zijn zij geduren de een uur recht van de wal het schor ingegaan. In dat uur lopen zijn zy twee gro te kreken gepasseerd. Kees Wielema ker was volgens zijn vrienden altijd een beetje apart. Hij liep altijd wat achteraan en wanneer er door de spitters in een straal van bijvoorbeeld 50 meter werd gewerkt, stond Kees altijd 200 m. verder alleen te spitten. Toen zondagnacht om vier uur de vloed weer opkwam, hebben de spit ters elkaar in het donker toegeroe pen, dat zij naar de wal gingen. Even is er toen nog doorgewerkt, maar zij zijn toch op een redelijke tijd ver trokken, volgens Jan Snoep. De terugtocht door het onherberg zame schorrengebied is meestal niet zo ordelijk. Een ieder zoekt in het donker of in de maneschijn zijn eigen weg over kreken en beekjes. Met hun laarzen aan en de emmer met wormen aan de riem over hun baggeren, springen en klauteren de spitters weer naar de wal. Op de dijk is het dan weer ver zamelen en met een oude auto gaan zij dan meestal huiswaarts. Toen het gezelschap van zondag nacht echter in de vroege ochtend schemering op de dijk bij Rilland, Bath kwam. bleek dat Kees Wiele maker ontbrak. Roepen, zoeken en seinen met zaklampen leverde geen resultaat op. Toen even later de dag aanbrak, was het water er ook en de schorren stonden zover het oog reik te onder water. Van Kees Wielema ker was geen spoor te vinden. Gistermorgen is Jan Snoep de vermissing van zijn vriend gaan mel den bij de politie in Goes. Tydens laagwater gistermiddag is men weer naar Kees gaan zoeken. Vergeefs. MB Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige ilripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 KARDINAAL PANICO OVERLEDEN De Italiaanse kardinaal Giovanni Panico is zaterdag te Tricase by Leccs in Zuidoost-Italië op 67-jarige leeftyd overleden. De kardinaal was met vakantie in zijn geboorteplaats. Hij maakte sinds maart van dit jaar deel uit van het college van kardinalen. Tevoren had hij sinds 1923 de Heilige Stoel op di plomatieke posten vertegenwoordigd, o.a. in Columbia. Argentinië. Tsje- cho-Slowakye, Monaco, Australië en Peru. In 1959 benoemde paus Jo hannes hem tot nuntius te Lissabon. Door de dood van kardinaal Pani co is het aantal kardinalen tot 86 verminderd. Vandaag 1b ln Londen een staats bezoek begonnen van president Tub man, het staatshoofd van Liberia, de oudste Afrikaanse negerpresident. HIJ zou vanochtend ln Dover aankomen en later door Koningin Elizabeth en Prins Philip aan het Victoria Station worden ontvangen. Het bezoek zal drie dagen duren. 14; M. Zlerlkzee en fam., Wald. Pyr- montstraat 5a. Leiderdorp. Hoofdstr. 225; A van 't Hoff en fam., Van 't Hoffstraat 6a, Utrecht, Jullanaweg 52; F. R. Kraus en fam., Lorentzkade 70, Oegstgeest, Wijttenbachweg 55; C. H. Witte en fam., Meerburgerkade 17, 's-Gravenhage, Barnsteenhorst 283; H. W. A, de Jager en fam., Wasstraat 13, Utrecht, Hendrik de Keljserstraat 37; W. K. Drost, Rljnsburgerweg 10, Oegst geest. Laan van Arensteln 29, L. van Egmond. Rljnsburgerweg 10. Oegstgeest Wijttenbachweg 31: H. Pluim, Rljns burgerweg 10. Oegstgeest. Wijttenbach weg 31; E Marlnlssen. Rljnsburgerweg 86. St.-Laurens. Nieuwenhovenseweg 1; M. van Voorthuljzen. Leedestraat 6, Warmond. Straatterleden 7; A. Leupe. Schol tenstraat 84. 's-Gravenhage, V. Ostadestraat 245; N. Bouter-de Kruis, Staalwykstraat 1. Eindhoven. Schu- bertlaan 147; J. Verhoeven-de Tombe, Marnlxstraat 79, Voorschoten. Leldse- weg 238; A H. de Joode, Kortenaer- straat 56, Hilversum. V. Klnsbergen- laan 58; C. A. T. M. van der Vaart, Janvossensteeg 61. Amsterdam, P. C. Hooftstraat 139; M. M. Brans, Oude Vest 187a. Amsterdam, Oranje Nassau- laan 47; T. F. A. Kamer. Noordeinde 2a. Hilversum. Noodweg 37; F. H. Bou- ter. Herensteeg 22. Eindhoven, Schu- bertlaan 147; A. T. Arlotto. Witte Sin gel 99. Veren St. van N. Amerika; M. R. LevlJ. J. v. Goijenkade 18. Amster dam, Apollolaan 64; W. de Jong. Toussalntkade 27, Schiedam. Bovlestr. 4; J J. Heynekamp. Bakh. Rooze- boomstraat 8. De Bilt (U.). De Gene- stetlaan 31; J. C. J. Bonarls. Valdez- straat 3. Bloemendaal. Bloemendaalse- weg 108; M. H. Goedman. Hoge Rijn dijk 117. Leiderdorp. Fred. Hendriklaan. 52; R. Bootsman, de M. v. Streefk.str. 57. Oegstgeest. K. Doormanlaan 42 L Roodakker. Pr. Hendrlkstr. 4. 's-Gra venhage. Lulofsstraat 85; J. M de Bruin. Surlnamestraat 110, Rotterdam. Westersingel 94; H. van de Vlekkert, Sumatrastraat 40, Rijnsburg, Irissen- straat 6; L. N. Andoetoe-Sle, Rljnsbur gerweg 140. 's-Gravenhage. Barentszstr. 21; L. J. Nltschmann-Latumeten. Rynsburgerweg 140. 's-Gravenhage. Ba- rentszstraat 21; A. L. G. Belonle, Rljns burgerweg 29a, Alkmaar. Nassauln 39; J- P. M. van Dooren. Vondellaan 6, Tilburg. Postelse Hoeflaan 96; I. M. L. van Schagen-Paddenburg, Nieuwe Ryn 11. Alphen a. d. Rijn, Lijsterlaan 90; J S. de Graaf. Rapenburg 131, Groningen, Heresingel 28; A. H. A. Kwint. Korevaarstraat 11a, Amsterdam Utrechtsestraat 89: A. Greve, Breestr. 145a. Oegstgeest, Rijnzlchtweg 17; W. Overmars. Rapenburg 24, Amsterdam G. v. d. Veenstraat 43 II; S. R. E. den Adel, Burgsteeg 7, Uithoorn, mr. M. W. F. Treublaan 9; K. O. M. van Wlechen, Papengracht 23, 's-Graven hage. Laan van CUngendael 104; J. J. Zandman, Haarlemmerstraat 247a, Dordrecht. Marnlxstraat 3; C. C M. van Hattum. Oude Rijn 25. Wassenaar, Laan van Koot 25; M. Tabaksblat. P. Paaltjenspad 8. 's-Gravenhage, Vlie gen vangerlaan 18: H W Feitkamp. Rljnsburgerweg 52, Amsterdam. Ko ningslaan 58; J. J. Spoor. Joh. da Wlttstraat 16. Hazerswoude, Raadhuis plein 3; E. H. Kusen, Rynsburgerw. 10, Heerenveen. Herenwal 43; H. E. G. Verdouw. Rljnsburgerweg 10. 's-Gra venhage. Catharlnaland 96; W. Koster- Wassenaar, Roodborststraat 15, Lisse. Achterweg 9; E. B. van Veen, Witte Singel 53. Oss, Spoorlaan 108; M. C. de Hulster, Burggravenlaan 11, Zeist. Jan Meerdlnkpleln 7; A G. J. van Waveren, Lammensehansweg 16. Wa- geningen. Rouwenhorststr. 13; M. E. C. de Graaf-Pastoors. Tulpenstr. 7, Odyk. Ds. v. Haaftenstr. 31: A. M. E. van Heugten. Hooigracht 15. 's-Gra venhage. Valkenboskade 144; R. Soul- say. Kernstraat 11, Oegstgeest, Grüne- rlelaan 18; M. Baayen. De Sltterlaan 47. Apeldoorn. Jachtlaan 168: C. van Lellveld, Surlnamestraat 52. Brunssum, Peerdendries 10; M. A. Romljn. P. C. Hooftlaan 1. Leiderdorp. A. v. Buren- straat 21; J. J. H. Rooseboom, Haag- weg 194, 's-Gravenhage, Frankenslag 74; P. M. de Wit. Ie Blnnenvestgr. 30, Bovenkarspel, Hoofdstraat 230; H. T. Sluiter, Scholtenstraat 19. Hulssen (Gld.). Pr. Bernhardstraat 46; L Mas tenbroek, Scholtenstraat 19. Hulssen (Gld Pr. Bernhardstraat 46; H. A. J. Jonker-Eppenga. Wald. Pyrmontstr. 38, Woubrugge, Gerbr. Swartlaan 53; A. H. Dekhuyzen, Boerhaavelaan 252, Heereveen. Herenwal 43; P. Houwellng. Roodborststraat 29. Maltha; N. van den Houd, Jac. Catslaan 26, Haarlem, Bor- neostraat 30; L. J. H. Lempers. Witte Singel 80. 's-Gravenhage. J. Israëlslaau 38; C. M J. Devllee. Noordelnde 37. Nieuwer Amstel, Biesbos 19: H. J van Oordt Raamsteeg 85. 's-Gravenhage. Lobelialaan 149; Jonkheer H A. van Adrichem Boogaert. Rapenburg 7. Weerselo. Hasselo 224: L. de Romiin. Rembrandtstraat 26. Alphen a. d. Rtln. Raafstraat 48. E. E. J. Dijkman. He rengracht 13, Nieuwer Amstel. Jacob de Graeflaan 27; L. van Katwijk. Jan vossensteeg 54. Valkenswaard. Dalstr. 26; A. G. de Bruljn, Nieuwe Rijn 46, 's-Gravenhage. van Stolkweg 26; W. M. Naudln ten Cate. V. Bemmelenstraat 23, Vlaardlngen, Sportlaan 284. Braassem week HBS-DIPLOMA VOOR DOOFSTOMME JONGEN De twintigjarige Peter Koot uit Schalkhaar, die op tweejarige leeftijd na een hersenvliesontsteking doof stom is geworden, heeft aan het R.-K. Lyceum Het Geert Groote Col lege te Deventer het einddiploma HBS-a behaald. De jongen, die nor- men.""De gëmeéntepólltie van Heer- maal klasse-onderwijs volgde, heeft len die onmiddelhik na de diefstalgeen bijlessen gehad. Wel heeft de een uitgebreid onderzoek instelde, con-rector, drs. A. M. Frequin, extra tast nog steeds volledig in het duis- aandacht aan hem besteed, ter vast staat, dat de dikke eta-1 De jongen zal vermoedelijk verder lager uit met een zwaar ijzeren voor- gaan studeren aan de Hogere Tex- werp is verbrijzeld. 1 tielschool te Enschede. De derde dag van de Braas- semweek heeft in enkele klassen vrij vinnige strijd gebracht eh protesten bleven dit keer niet achterwege. Bij de Regenbogen en de Finnjollen moet de jury nog enkele kwesties bestuderen alvorens het klassement officieel kan worden bekendgemaakt. Bart Kraan en Rolf v. d. Bau men waren resp. in de FD-klas- se en Valkenklasse weer onbe dreigde winnaars. Een zeer levendige strijd ont brandde bij de Olympiajollen, waar drie deelnemers met gering verschil door de finish gingen. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat J. Saltzherr. winnaar van de eerste twee wedstrijden, ook nu op een on bedreigde zege zou afgaan. Maar mej. Paula van Roesel slaagde erin hem in de tweede ronde te passeren, na een felle achtervolging. Haar broer E. W. van Roesel werkte zich naar de tweede plaats, gevolgd door Saltzherr. De onderlinge verschillen waren niet groot en toen het drietal de laatste rondingsboei naderde, leek Paula de zege toch nog te moeten afstaan. Een handige manoeuvre di rect in de richting van de finishlijn gaf haar op de „streep" nog juist de- zege. E. W. van Roesel werd tweede en Saltzherr derde. Harde strijd Ook in de Regenboogklasse werd hard gestreden. Zoals in de vorige wedstrijden nam ir. Bakker ook nu weer de leiding, en dit keer had hij meer succes dan in het weekeinde. Hij bleef aan kop en behaalde zijn eerste zege. C. van Staveren lag zeer lange tyd op de tweede plaats. Cor Kist, die met zijn hand door een ruit was ge vallen, bestuurde zijn schip met één hand hetgeen natuurlijk een zeer vermoeiende bezigheid is. Dat belette hem niet felle stryd te leveren, eerst met Hans v. d. Velde, die zijn derde positie bedreigde, maar die hij door een sterke loefparty in de tweede ronde kon afweren daarna met Cor v. Staveren, op wie hy de tweede plaats tenslotte veroverde. Zij het ten koste van een protest. Kist werd tweede achter Bakker, v. Staveren derde en v. d. Velde vier de. Een beslissing over het protest was gisteravond nog niet genomen. In de FD-klasse won Bart Kraan weer onbedreigd en ook Rolf v. d. Baumen had niet veel moeite een nieuwe overwinning aan zijn totaal toe te voegen. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden staat het nu reeds vrijwel vast, dat beiden eerste zullen worden in het eindklas sement. Ook in de Finnjollenklasse liep het ditmaal niet zonder protest af. maar hoe de uitslag daarvan ook zal zijn, vast staat, dat Wim Maarse een voor treffelijke race heeft gezeild, die hij met een verdiende overwinning wist te bekronen. H. F. v. d. Rest, die pro testeerde, werd tweede, J. C. de Win kel derde, G. L. Woortman vierde en Koos de Jong tenslotte vyfde. De Aalsmeer-zeiler B. R. de Vries had ditmaal geen walk over in de Vrijheidsklasse. Aanvankelijk had B. Gimpel de leiding, gevolgd door I. v. d. Waal. H. Boeije en J. O. van der Pijl, terwijl De Vries bij de tweede boei nog op de 21ste plaats lag. Ge leidelijk werkte hij zich echter naar voren, maar dat deed ook v. d. Pijl, die tenslotte de race won vóór Gim pel, v. d. Waal, Boeije en De Vries. De laatste heeft met ruime voor sprong de leiding in het algemeen klassement. Tweede zege 16 M2-klasse. waar E. J. Both een uitstekende wedstrUd zeilde en zijn tweede overwinning behaalde. Hij wordt gevolgd door W. Spaargaren Voor de tweede maal ln deze Braassemweek leverde de Vrijheids- klasse weer meer strijd dan gewoon- Ulk. Bouw van Wijk lag aanvan- kelijk op de zesde plaats, slaagde er daarna weliswaar in vele tegenstan ders voorbij te streven, maar kon tenslotte de winnaar W. Graafland niet meer benaderen. E. van Baaren, die lang aan de kop had gelegen! kwam als derde binnen. Twee wedstrijden kreeg de 12 Voetsjollenklasse te verwerken. In d© ochtendrace slaagde mevr. Planten- ga-Tlms erin haar bootje als eerste over de eindstreep te brengen met van 't Hoogerhuys als tweede en v. d. Elshout als derde, terwijl zy in de middagwedstrijd tweede werd achter P. J. M. Bulters, waarmee zij de lei ding in het algemeen klassement be hoorlijk versterkte. In de Pampusklasse boekte Henk de Ruyter zijn tweede overwinning, ditmaal voor D. Veerman en G. K. Pauli en in de Vaurienklasse verste vigde P. van Ginkel zijn leidende po sitie door een tweede overwinning. Fel was ook de strijd weer in de Van Duyl trainer Leidse Boys Frits van Duyl zal het komende seizoen het doel van UVS niet meer verdedigen. Hij heeft by de vereni ging Leidse Boys een functie aan vaard als trainer. BOKSEN De 23-jarige Amerikaanse bokser Phil Hoyer versloeg maandagavond de vroegere wereldkampioen Sugar Ray Robinson op punten. Sugar Ray Robinson begon zyn bokscarriere toen Phil Moyer een jaar oud was. RECTIFICATIE Op de sportpagina van gisteren hebben wij in het kadertje „Oudje verkocht" geschreven dat een collecte voor de Roodenburg-adspirant f 70 heeft opgebracht. Deze mededeling blijkt op een mis verstand te berusten.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9