laas Conrad N. Hilton •[„weegt" een miljard NAVO kijkt naar onze jongens in La Courtine oordeel over niet mals... Italiaans Fransen is Leerzame èn koddige citaten uit wenken voor toeristen L Even kijkje in Nederland 99 Wees vooral niet rumoerig en gebruik geen tandenstoker In Amsterdam rijden nog enkele trams van het oude model met balcons, waarop je roken mag. Nu zijn er mensen, die rustig bij een halte kunnen blijven staan wachten, Ook al aan de sigaar? ipêèïieht I «wart 1880 Dinsdag 10 juli 1962 Derde blad no. 30699 lee; jBee* de managerssuite op de ne- am; Pe verdieping van het Am- I. Kodamse Hiltonhotel woont CW }s 9'stercn "^e baas", de heer M. irad N. Hilton. Hij was even 'en°U^ Amsterdam gekomen om de truggjwe aanwinst van zijn hotel- cern te inspecteren en de g^ajjbingsplechtigheid bij te wo- euwe; die vanmorgen door Prins cj^jahard werd verricht, ai": isteravond daalde hij van de fïdfynde etage af naar de Halve 'n n-bar met de prachtige open oekerrd met koperen rookkap. Het 'wamC'1^ van hieruit °P de Qracht rdaiS ik één van de 9rote aail~ ijselijkheden van dit hotel", Otter hij, wijzend op de fraai be- r. weide oevers van het Noorder ee; (vtelkanaal rd: fptelkoning Conrad N. Hilton eidenf 74 al d^passeerd, maar ziet A $5 jaar jonger uit, een forse ouw€^ uit Texas met een kaars recht erug en een bruinverbrande. Ramse kop. De vorige maal. dat hij M. herland bezocht was in 1958. i hij op doorreis was van Ber- tlpen naar Californië. En passant E-. tynde uij toen het contract voor &BosS nieuwe hotel in Amsterdam. n; jyer een goed halfjaar komt hij Muis." om bÜ de opening van het ho- Rjjin Rotterdam te zijn. Het hoe- Vierïte Hiltonhotel is het Amster- ïiden^e? HÜ denkt even na en zegt j. J aarzelend„Drie weken gele had ik een opening in Trini- dej dat was nummer 43, dus dit t de 44ste zijnMaar de |ic-relationsofficier was beter e hoogte: „Het is nummer 49". het ooit eerder is gebeurd dat ind van koninklijken bloede Har Hiltonhotel opende? Weer nadenken: „Nee, ik geloof het sw:ju. Dit wordt de eerste maal". Hij eld rfc Sraa&' Conrad Hilton. Ja- wAr, hij vindt het Amsterdamse ^;1 een prachtig gebouw met een lie architectuur en een schitte- 3e keuken, die hij één van de iiste en ruimste van zijn hotels mde. e Herinneringen laar dan dwalen zijn gedachten ir af naar de tyd, dat hij met Laoö dollar op zak zijngeluk wilde imeien in de olievelden in Texas en wat vertelt daarvan met zichtbaar ichtioegen, Hoe hij in het stadje co in een hotelletje sliep, waar :oord zo enorm druk was dat hy iteitsht„Dit is een kruising tussen ansi asiel voor daklozen en een hrijjdmijn". Twee dagen later was ioor- na het ontbrekende kapitaal eiktler vrienden bijeen te hebben chraapt, eigenaar van het Mo- i hey-hotel, het eerste in de schakel werft kleinere Hiltonhotels, die de it darop volgende jaren groeide, tiek&ls exploitant van bijna vijftig rdeijels is het moeilijk het meest fa- iete hotel te noemen. Eigenlijk i d* dat het Conrad Hiltonhotel" :htei Chicago moeten zyn, dat naar ogenn is genoemd en dat met 1800 ners het grootste ter wereld is. menar het Beverley-hotel, op een ïeeftenworp afstand van zijn villa in llig^ifornië, ligt hem toch ook na ien-o het hart. Enorm 3ij somt graag zyn enorme ho- s in Amerika op. met de aantal- li i kamers die imponeren, zoals 10 kamers in New York, 1200 in ishington en 1200 in Boston. En Ige malen spreekt hy over kleine tels, als hij het heeft over ge- üwen als zijn nieuwste aanwinst Amsterdam, dat toch nog altijd i grootste van Nederland is. ponrad Hilton is president-direc- ir en voorzitter van de raad van mmissarissen van zijn concern en hoopt dat nog lang te blijven, is werk genoeg aan de winkel, IL mt verspreid over de wereld zijn 14 Hiltonhotels in aanbouw. De '^nale waarde van de hotels kan en schatten op een kleine miljard Iden. De heer Hilton heeft niets .n lof voor de medewerking die de ge-tderlandse autoriteiten hebben hepjeend. Ons land zal straks het ,ur.iige ter wereld zijn, dat over twee (ltonhotels zal beschikken. „Dat is en idee van ons geweest, maar in de Nederlandse regering", al- is de hotelkoning. „De oorzaak ?|t in de rivaliteit tussen Amster- im en Rotterdam. Als Amsterdam bi Hiltonhotel heeft, kan Rotter- im niet achterblijven In Limburg Grootscheepse speurtoeht Naar vermist kind (Van onze Roermondsa correspondent) De Rijkspolitie van Swalmen in Limburg heeft in samenwvking met politiepersoneel uit Roermond en een groot aantal burgers gisteren een grootscheepse speurtocht Ingezet naar de 4-jarige Wimmie Brakel uit Asselt, die sinds vorige week. donder dag spoorloos is verdwenen. Dat met deze speurtocht pas gis teren werd begonnen, wil niet zeggen dat de politie tot dat tijdstip met de armen over elkaar heeft gezeten. Sinas de verdwijning is nagenoeg de hele zijtak van de Maas, waarin de woonark van de familie Brakel lig plaats heeft, minutieus afgedregd In woners van het dorp Asselt hebben hierbij geassisteerd, terwijl zij in de afgelopen dagen eveneens reeds de gehele omgeving hebben afgezocht. Toen de radeloze ouders zondag telefonisch een telepaat, hadden ge raadpleegd. die meende te weten dat het kind niet ver van de ark in het water zou liggen, is men opnieuw met het dreggen begonnen. Dit leverde echter weer geen resultaat op. Gisteren is de politie, geassisteerd door burgers en met behulp van drie speurhonden, een breed terrein langs de Maas meter voor meter gaan af zoeken. Er werd wederom geen enkele aanwijzing gevonden, die kon leiden tot de oplossing van de verdwynings- affaire. Hoewel men de kans. dat het ventje te water is geraakt, het grootst acht, sluit de politie een misdrijf niet uit. Het zoeken zal daarom met kracht worden voortgezet. Conrad N. Hilton bij zijn jongsteaanwinst. Weer brand bij oud-papierhandel De Amsterdamse brandweer heeft gisteren spuitend met tien stralen, enige uren nodig gehad om het vuur te bedwingen dat in die tijd een zeer groot deel van de 700 ton oud-papier had vernietigd, die op de Motorkade in Amsterdam-Noord bij de N.V. Wessels lagen opgestapeld. Dit is de tweede maal in drie maanden dat- deze papierhandel door brand is ge- troffen. In de avond van 20 april j ging een loods met 260 ton papier verloren. De oorzaak van de brand gisteren is nog onbekend. Ongeveer 2500 jonge Nederlanders van 23, 24 jaar hebben gisterochtend, misschien zuchtend, misschien ook zonder tegenzin, het oude soldatenpak uit de groene plunjezak, die ons leger zijn groot-verlofgangers mee naar huis pleegt te geven, tevoorschijn behaald. Voor een maand ongeveer moesten zij het weer aan. want de ge hele vijfde divisie, 15.000 man sterk, zal deze zomer gaan oefenen in La Courtine. de divisie over het algemeen niet langer dan twee, drie jaar geleden was afgezwaaid, was men de fijne kneepjes van het militaire bestaan misschien toch vergeten Gisteren was de eerste opkomst dag voor het gros van de eerste ge vechtsgroep, waarvan vorige week al het kader en de meer dan 500 chauffeurs onder de wapenen wa ren gekomen. Zij waren eerder opgeroepen om even te kunnen „inschieten", want hoewel het personeel van deze vyf- Aan wie de voorrang? ,Vre<lescougres" in Moskou geopend In het Congrespaleis, in het Krem- -h te Moskou, is gistereh het „we- tidcongres voor algemene ontwape ning en vrede" geopend, in tegen woordigheid van 2.200 afgevaardig- ien van 120 landen. Ook Albanië, ""iaarmee de Sowjet-Unie sinds ge- üime tijd in een ideologisch conflict s gewikkeld en geen diplomatieke «trekkingen meer onderhoudt, is net een delegatie vertegenwoordigd, ten lid van de Albanese delegatie is jekozen in het presidium van het ongres. Het congres, dat zes dagen zal du- en, is georganiseerd door de com- nunistisch georienteerde „Wereld rad voor de vrede". I Maandagmiddag zal premier Chroesjtsjow een rede voor hetcon- (res uitspreken. Niet-communistische afgevaardig- len verwachten dat op dit congres liet alleen kritiek op de politiek van [et Westen, maar ook op die van de Sowjet-Unie zal worden geuit. De hoofdredacteur van het Britse linkse tijdschrift „New Statesman' Martin, heeft gezegd dat velen die - leen communist of meeloper van de tommunisten zijn, naar Moskou zyn fegaan om de Russische proeven met kernwapens te veroordelen. Dit con gres /a 1 anders verlopen dan voor gaande vredescongressen die de com munisten op touw hebben gezet, al ius Martins oordeel. In Budel, Mill en Oidebroek zijn opkomst een tra ingericht, waar de herhalmgsplichten de komende twee maanden in drie grote ploe gen door de molens van de admini stratie, de intendance en de medi sche dienst zullen gaan. 's Maan dags komen zij op, 's dinsdags wordt de militaire kennis even op gefrist, de woensdag is nodig om de reis naar Frankrijk te bespreken en de zaak klaar voor vertrek te ma ken en donderdagochtend al. in alle vroegte, start de 550 auto's lange colonne voor de driedaagse tocht naar La Courtine met overnach tingen in de van vorige oefeningen bekende legerplaatsen Mourmelon en Bourges. Belangstelling Niet alleen de Nederlandse, maar ook de NAVO-autoriteiten slaan het verloop van deze groot scheepse en veelomvattende her halingsoefening met grote belang stelling gade. Een dergelijke mas sale opkomst van ïeserve-perso- neel, oinnen drie dagen gevolgd door een verplaatsing over zo gro te afstand met de eigen midde len van de divisie, wordt uniek geacht, hoewel Nederland erom be kend is snel te kunnen mobilise ren. In La Courtine wacht de gevechts groepen een programma van twee weken met speciaal voer deze gele- geheid opgezette oefeningen. Zij wijken af van die voor de parate troepen, o.a. omdat de oefentijd be perkter is. Men wil de herhalings- plichtigen niet langer dan een maand uit hun bergerwerkkring halen. In de eerste oefenweek zul len de troepen pelotons- en com pagniesoefeningen uitvoeren. Daar na oefent de gevechtsgroepcomman dant de bataljons van zijn eenheid onderling in opmars, aanval, verde diging en vertragend gevecht. Deze serie oefeningen, samengevat onder de naam „Kwinto Max voeren de bataljons uit tussen maandag en donderdag van de tweede oefen- week. Vaardigheid Doel van dit alles is de vaardig heid van de doorgaans „slapende" vijfde divisie op te voeren, een teamgeest te kweken tussen het uit allerlei onderdelen afkomstige perso neel en de lagere aanvoerders te oefenen in besluitvaardigheid. „Het gaat mij erom, dat een pelotons- of compagniescommandant leert te vel de besluiten te nemen. Voorlo pig kan het mij niet schelen of hij een verkeerd besluit nemet, als hij het maar neemt en tot uitvoering brengt", zegt generaal-majoor G. H. Christan, commandant van de on- dersteuiingsstrijdkrachten, waaron der de mobilisabele vijfde divisie ressorteert. 99 (Van onze Romeinse correspondent) Het is dan eindelijk zomer: in Rome ..halen'' we zo tegen twee uur 's middags de 35 graden celsius, een verrukkelijke tempera tuur omdat ze wórdt getemperd door ons onbetaalbaar zeebries je. De reistijd is aangebroken en alle buitenlandse reisbureaus doen hun uiterste best om zoveel mogelijk Italianen aan te trek ken. Zwitsers. Oostenrijkers en Duitsers hebben al lang be grepen. dat de Italiaan als toerist nog waardevoller is dan de Amerikaan. Hij stelt hoge eisen, maar woont dan ook in het beste hotel, zou zich schamen iets anders te bestellen dan het duurste menu, heeft een voorliefde voor prijzige nachtclubs en is in het algemeen erg los van zijn geld. In dat opzicht is er voor de toeristenlanden aan de Italianen meer aardigheid te beleven dan aan de zuinige Duitsers. .Holland-Festival' in Rome onbekend Het is te hopen, dat men dit ook in Nederland nog eens gaat beseffen. Voorlopig zijn wij nog niet zo ver. Bij alle mogelyke reisbureaus in Ro me en Florence hebben wij inlichtin gen gevraagd over het „Holland-Fes tival", met het gevolg dat men ons volstopte met materiaal over het fes tival van Edinburgh en verzekerde, dat het Holland-Festival al jaren niet meer bestond!! Van de Benelux- landen stuurt alleen Luxemburg tal van „folders" herwaarts. De twee andere Beneluxers bestaan niet Uit Italiaanse dagbladen hebben we wat „voorschriften voor toeristen' goedkoper dan wyn" en hier zal iede re Italiaan het hoofd schudden over zulke ongehoorde toestanden. O, die garages Leerzaam zijn de raadgevingen voor Italiaanse automobilisten. „On verschillig wat u mag overkomen, laat nooit in een Franse garage uw auto repareren. Is het absoluut no dig. ga dan naar de vertegenwoordi ger van de betrokken fabriek. Met een heel grote fooi is er dan kans dat ze er niet langer dan vier dagen over doen. Heeft u pech op zaterdag weet dan dat er voor 's maandags niets kan gebeuren". In Italië is ook in de kleinste garage zeer vak kundig personeel, dat op elk uur van de dag of de nacht en natuurlijk ook op zondag, in een ommezien elke re- bijeengegaard. die eventueel Frank- paratie kan verrichten. Een ander rijk willen bezoeken. Het aardi ge daarvan voor ons is, dat ze zowel op Frankrijk als op Italië een goede kijk geven. Italianen, zo lazen wij, zijn welkom in Franse hotels. Zij staan bekend als lastig, omdat zij verwend zijn door de bediening in hun eigen land. maar daar staat tegenover, dat de Italiaan zich zou i ,0 schamen wanneer hij in het buiten- p g land niet zou leven of hl! miljardair j Het' „,ordt ujd da( hee, Europa sa. menwerkt om die kerels fatsoen by waarschuwt: „Een Franse benzine pomp levert niets anders dan benzi ne De ruiten van uw wagen moet u zelf schoonpoetsen (In Italië doet het personeel dit ongevraagd). Een heel bijzondere raad is deze: „Wees zo onhebbelijk mogelijk tegen de lui, die in Frankrijk uw banden geen was. Bereisde journalisten raden der halve hun landgenoten aan, gerust ook eens een keer iets „extra's" te weigeren of een goedkoop menu te kiezen. „Men kykt er u niet minder op aan, mits de fooi maar behoorlijk is". Trouwens op dat punt overdrijft de doorsnee-Italiaan ook meestal. „Klaag niet", lezen wij verder. ..over ouderwetse toiletten en badkamers. Fransen zyn zindelijke lieden en wat voor hen genoeg is, daar kunt u het ook mee stellen". „Vraag nooit iets na negen uur 's avonds". „Het zijn gekke uren, maar in Frankrijk eet men tussen twaalf te brengen. Werkloosheid bestaat er niet in Frankrijk en dus kunt u ze gerust zeggen, dat ze goed zouden doen naar een ander baantje uit te kyken. Ze z^n onmogelijk". Als op een rij-examen „Fransen zyn pietluttig nauwge zette, maar bijzonder slechte automo bilisten. Zorg er dus voor op een af stand te blijven en let op, wat ze doen. Richtingaanwijzers kunt u ge bruiken. maar veel zin heeft het niet en een en daarna weer tussen zeven Steek dus uw arm uit het raampje en half negen. Wie later komt (in en beveel uw ziel aan God: zes keer Rome eten we 's avonds zelden voor op de tien zal wie achter u rijdt, tien uur» vindt het vuur gedoofd De stegen u aan botsen". „Het beste is in reden is, dat het keukenpersoneel dit als overwerk beschouwt, dat extra be taald moet worden". Niet schreeuwen Een ernstige waarschuwing aan de Frankrijk te rijden alsof men een rij-examen aflegt met nauwkeurig inachtnemen van alle voorschriften. Probeer vooral niet iemand rakelings te passeren. Een Frans automobilist weet nooit op het laatste ogenblik een aanrijding te voorkomen. Ze rea geren ongelofelijk langzaam, maar een caféterrasje om een consumptie te gebruiken of om met elkaar te praten. Naar de voorbijgangers kij ken, zoals wij zo graag doen, bestaat niet. „Zeer troostrijk eindigt een der artikelen in een toeristenblad: „Als u straks van uw reis in het buiten land terugkeert, wees dan niet zo dom te zeggen: „Het is er allemaal erg aardig, maar het is bij ons toch menselijker. U kunt ons op ons woord geloven: daarginds zijn ook mensen, die af en toe verliefd wor den". Advertentie tot er eindelijk zo'n tram aan komt. Ze hebben juist 'n sigaar opgestoken en ze piekeren er niet over, die te doven.'n Sigaar, die eenmaal aan is, moet aan blijven anders is het uit. Uit met het echte genot, waarvoor een echte genieter graag een stel trams over heeft. Hij laat ze in alle gemoedsrust zijn neus voorbij gaan. Maar waar om telkens dat wuiven, dat hij doet? Och, hij wuift, nu hij zich in de buitenlucht bevindt, de rook naar zich toe! Trams mogen zijn neus voorbij gaan, het aroma van zijn sigaar mag dat niet. Hij staat daar echt zo'n sigarenroker, ais een man, die verheven is boven het jach ten van deze tijd. Daar komt eindelijk zijn ouderwetse tram. De grote stroom van gehaas- ten en zich verdringenden is intussen afgevoerd. Nu staat hij als een vrij man op een vrij balcon. Met zijn sigaar! Ook al een vrij mens? JSM gre,n- brwkelijke volgorde en 'tracht nVt^ ~n°f aa^z^n schijnen voor Italiaanse automobilis- later er iets aan te veranderen Wilt u geen rauw vlees eten, zeg dan dat het behoorlijk gebraden moet worden. Fransen houden van bloed op hun bord". „Nutteloos is het te klagen over de koffie. Wat men u ook wil wijs maken, er is in dit land geen behoorlijke koffie, wat melk er in maakt het wel drinkbaar". Een ander waarschuwt: ontvangt u hier naar de manier waarop u zich gedraagt. Als u luid praat, geldt u onmiddellijk als niet veel byzonders. Er is maar één ding erger en dat is een tandenstoker vragen. Men kykt u met afgryzen aan en krijgen doet u hem toch niet" Dat klinkt erg hard voor Italianen, die nu eenmaal altijd schreeuwen in- plaats van te praten en die niet ge geten hebben als ze na afloop niet op een tandenstoker kunnen knab belen. „Konijn (in Italië zeer veracht) beschouwt een Fransman als een lek kernij", lezen we elders. „Bier is ten in NederlandEen voorzichtjg raadgever vermaant zijn landgeno ten: „Maak vooral geen ruzie bij een autobotsing. Fransen zyn stevig ge bouwd, sportief en bovendien hebben zij de omstanders aan hun zijde. U zoudt een flink pak slaag kunnen op lopen. Ga ook nooit protesteren by „Men de politie. Het is volkomen nutte loos". Niet vriendelijk Het gaat hier om een kruising van een verharde, met borden aange duide B-weg met een „gewone" ver harde weg, waarvoor dus geen be perkingen t.a.v. wieldruk en wagen- breedte van kracht zyn. Op de „gewone" verharde weg rijdt een auto; op de verharde B-weg een landbouwtractor. Wie moet er in dit geval voorrang verlenen? Het is de ANWB gebleken dat een aantal weggebruikers de mening is toegedaan dat een verharde B-weg, waar het voorrang betreft, niet ge lijkwaardig is aan een normale ver harde weg. Deze opvatting is echter niet juist. Op een dergelijke kruising gelden de normale verkeersregels en moet de auto in de geschetste situatie voor rang verlenen aan de landbouw tractor omdat deze als motorrijtuig en als normaal van rechts komend snelverkeer moet worden beschouwd. VOORRANG: Alleen NEMEN als er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt. Onderdelen van de vijfde di visie gaan voor herhalingsoefe ningen naar La Courtine in Frankrijk. Bij deze verplaatsing zijn 15.000 man en 2500 voertui gen vertrokken. Gebukt onder hun plunjezakken arriveren de militairen ui de legerplaats Bu del. waar de deelnemende groe pen worden verzameld. Ook fotografen krygen hun waar schuwingen: „Neem alles uit Italië mee, vooral filmrolletjes. Laat uw foto's in Italië ontwikkelen. Het per soneel in gespecialiseerde Franse fo towinkels is werkschuw of van een mateloze onwetendheid. Alles wat niet Frans is. kennen zij alleen van horen zeggen". „In Parys heeft men in de winkels van optische artikelen geen tyd om naar u te luisteren, ook al bent u de enige klant. In de pro vincie is het personeel vriendelijk, babbelziek, maar even incompetent". Er zyn gelukkig ook goede zijden aan het nabuurland: „Als u zonder geld zit. toont zich de hotelhouder vol begrip en hij zal er u beslist niet boos om aankyken." „Geld dat men u teruggeeft, klopt altijd. U be taalt precies dezelfde prys als een Franse klant. Aan de algemene eer lijkheid behoeft u nooit te twyfelen. Zoudt u dat wel doen, dan kijkt men naar u of u uit de apen kooi in de diergaarde bent ontsnapt, en terecht". „Afdingen bestaat niet". „Een Franse winkelier heeft schijn baar geen behoefte te verkopen. Ver wacht dus niet de voorkomende be diening, waaraan u thuis gewend zyt. Als u even veel eisend bent als thuis loopt u kans, dat men u de deur wyst". Af en toe verliefd „In een Franse bioscoop wordt niet gepraat". „Wi^een bioscoop be zoekt. moet op het aangekondigde uur binnenkomen, zelfs in de rij staan". „U kunt niet een bioscoop binnenlo pen op elk ogenblik waarop u dat wilt. De Fransen zijn niet bereid tel kens weer op te staan als er iemand komt of we jaat. Ook kunt u niet telkens weer van plaats verwisselen als u denkt dat het meisje op de ry voor u toch nog aardiger is dan zy, die naast u zit". „Kleed u op reis en vooral in Frankryk zoal het toevallig uitkomt, Zoud u daar even elegant willen rondlopen als in uw geboorteland, dan ziet men op een kilometer af stand, dat u Italiaan bent, en u zoudt zich belachelyk maken. De mensen kijken hier absoluut niet naar elkaar". Ook een ander „raad gever" merkt op: „Hoe gek het ook lykt, in Parys zitten de mensen op Celstraf voor niet stoppen na botsing De politierechter te Amsterdam heeft gisteren tegen een 32-jarige kelner uit Amsterdam wegens het doorrijden na een aanrijding, waarbij een 16-jarige fietser dodelijk werd gewond, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te be sturen voor de tyd van twee jaar. De officier van Justitie had twee maan den gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid ge- eist. Het ongeluk gebeurde op 16 mei 's avonds tegen tien uur op de Noord zijde bij de Sloterplas in Amsterdam- West. Zoals uit de behandeling van deze zaak bleek, is van enige schuld bij verdachte aan deze aanrijding niet gebleken. Deze werd hem dan ook niet verweten. Wel het wegrijden na de aanrijding, hetgeen de officier zeer ernstig vond. Niet alleen het doorrijden achtte de officier bijzonder ernstig maar ook dat. verdachte wist dat het kenteken bewijs van de auto niet op zijn naam stond en dat dit zijn opsporing vrij wel uitsloot. De ooi-zaak van het doorrijden van verdachte was volgens de'officier heel eenvoudig te verkla ren. Behalve dat het kenteken niet op zijn naam stond was hy ook niet in het bezit van belastingpapieren. Bovendien staan op het strafregister van verdachte drie ernstige overtre dingen van de wegenverkeerswet. Ouderpaar gearresteerd Mishandeld kind moet oog missen (Van de Rotterdamse correspondent) Voor de officier van Justitie té' Rot terdam zyn geleid een 26-jarige bouwvakarbeider en diens 24-jarige echtgenote. Het was de politie bekend geworden, dat de zeven weken oude baby van het echtpaar ernstig zou zijn mishandeld. Het bleek, dat het kind letsel aan het hoofdje had op gelopen. Het linker oogje is zodanig beschadigd, dat het verloren is. De man en de vrouw zeggen van niets te weten. Wel verklaarde de moeder, dat het haar was opgevallen, dat de ba by zo vaak braakte. Een kind van dezelfde vader, die toen met een andere vrouw was ge trouwd, heeft enkele jaren geleden eveneens ernstig letsel opgelopen. Dit kindje had toen acht gebroken rib ben en een gekneusd dybeentje In hoeverre hier sprake kan zyn van geesteiyke afwijkingen, zal nader moeten worden bezien.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5