Well tonder Jongeleen: „ik laat imij geen mes op de keel zetten" NIEl 'd e kwartjes-sigaar Wasserij -directeur veroorzaakt dodelijke botsing: 1000.- boete hi ronde prijzen-handig! Bezwaarschrift Van Hoeken Leidse raad houdt vast aan geprojecteerde weg in Waard JAN PRINS OVERLEDEN FAMEUS BEVORDERINGEN AAN HET REMBRANDTLYCEUM Diploma-uitreiking aan de Vakschool voor meisjes Hoge eis ANALIST(E) en DOKTERSASSISTENTE CHEMISCHE SCHOOL 'Wericht 1 maart 1860 Dinsdag 10 juli 1962 Tweede blad no. 30699 pel mi 12.L lellnge: 3 Llch QUZ. c Volk? 0 Klas Repor. 5 Oud muziek 15.31 Ballet 0 Jazz 5 Jazz 18 4! N» t. 19 lolla id west1 ;solist« Slechts een voorstel: het brengen van een wijziging in het uitbreidings- -n^plan ..Leiden-de Waard lokte gistermiddag in de Leidse raad een discussie mS" plus een &eheime zitting van een uur uit. In hoofdzaak ging het hierbij het bezwaar, dat de heer P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder had gemaakt tegen de geprojecteerde weg door de Waard, welke straks een ,zal vormen van de Sumatrastraat met de Burggravenlaan en waardoor zyn bedrijf „in tweeën wordt geknipt". 20 uuj volgens de mening van B. en W. es (jwerden de eigendommen van recla- Portermant reeds bij het vigerende uitbrei- (Herömgsplan. vastgesteld bij raadsbe- ;~r.ke®kluit van 6 november 1933. getroffen netonP001" de t^ians geprojecteerde verbin- ia chPin8sweS- Er was dan ook een voor- ia ch£tel van het College om het bezwaar- For^chrift van Gebr. Van Hoeken's beauRouthandel ongegrond te verklaren, £,e heer Van Hoeken van 's Graven- a^JJ)°lder, die hiervan op de hoogte^ was, fellcë1 I de raadsleden niet het Colle ge van B. en W. een adres doen dèlhatoekomen, waarin hij zijn bezwaren Quan^egen het plan nogmaals uiteenzette. Ie Anfcet was vooral ditadres, dat in de g fitting van gisteren onderwerp van ottapespreking uitmaakte. De heren MeHarmsse (Prot. Chr.) en Zitman ;uito;(VVD i deden tijdens de discussie de 'tarrjuggestie om het voorstel enkele we- houden, teneinde alsnog bevredigende oplossing te ko- Starrjfuggestie on Ten-kcn aan te ».rd>'een bev' (p>en. Van 7 naar 9 meter van 's Gravenpolder toonde zich ech ter weinig toeschietelijk, terwijl hij wist, dat de geprojecteerde verbin Na deze verklaring vroeg de heer Piena prompt om een geheime zit ting. Na heropening van de zitting zei de heer Harmsen te kunnen begrij pen, dat B. en W. verontwaardigd waren over het niet toezenden van het adres, al is daar wel een aan leiding voor geweest. Immers na de publikatie van dit voorstel heeft de heer Van Hoeken contact opgenomen met een ambtenaar van Openbare Werken, die, 11a de mededeling van de heer Van Hoeken „dat hij de raad zou inlichten", antwoordde: „U doet maar, wat U niet laten kan". „Dat dit gezegd is", aldus de wet houder, „spijt mij, maar toch had ik liever gehad, dat de heer Van Hoeken j- 7 7 i iiwci Ktriiau, uat ue iieei v<tu nut Ha ra^H vp°rkwam m het door j rechtstreeks tot het College ge- de raad^in zijn zitting van 6 novem- wend had". ber 1933 aangenomen plan, uitbreidings- „Mes op de keel" Hoewel het de raad vrij staat om een besluit te nemen dit voorstel aan te houden „men reikt dan de hand aan iemand, die onwillig is" toon de de wethouder zich niet bereid zich het mes op de keel te laten zetten. „Ik heb dit in de zeventien jaar van mjjn wethouderschap niet gedaan en zal dit ook niet thans doen door de heer Van Hoeken van 's Gravenpol der", aldus de heer Jongeleen. De heer Roorda, die reeds een voor stel in petto had om de rijbaan een breedte te geven van 9 meter, diende dit. na de toezegging van de wet houder: dat als straks mocht blijken, dat het verkeer in de Waard enorm toeneefnt dit alsnog te overwegen, niet in. Conform het voorstel van B. en W. werd dan besloten, hetgeen mede in houdt, dat het. bezwaarschrift van- de heer Van Hoeken ongegrond werd verklaard. Ook alle overige voorstel len werden deze middag aanvaard. Resultaten van het Legermuseum Een met fraaie foto's geïllustreerd jaarverslag van het Nederlands Le ger- en Wapenmuseum „Generaal Hoefer" ver'scheen dezer dagen. De heer Fr. Gobets, een begaafde kuns tenaar .die inmiddels naar Oosten rijk is vertrokken, vervaardigde in het begin van het jaar 1961 een fraaie poster voor het museum. Het ontwerp hiervan siert ditmaal de om slag van het jaarverslag. Voor het jaar 1961 werd op de begroting van het departement van Deiensie ten oenoeve van de stichting Het Neder lands Leger- en Wapenmuseum „ge neraal Hoefer" een subsidie uitge trokken van f 233.300; het nadelig exploitatiesaldo van de Stichting over 1961 bedroeg echter f 246.564,20. Verdere belangrijke inkomsten wa ren de verkoop van duplicaten en het verrichten van werkzaamheden voor anderen met een opbrengst van f 1.613,67 en de entreegelden met een opbrengst van f2.151,65 Het fraai verzorgde boekje bevat eveneens het jaarverslag van de Stichting „Vrien den van 't Legermuseum". Het aantal donateurs van deze stichting bedroeg per 31 december 1961: 205. Promoties Aan de Leidse Universiteit is cum laude gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld „Leucocyte Grouping", de heer J. J. van Rood te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. J. Mulder. De heer Rood is geboren in 1926 te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor ln de let teren op proefschrift getiteld: Fries land in de Hervormingstijd, de heer J. J Woltjer, geboren te Leiden in 1924 en thans wonend te Oegstgeest. Promotor was prof. dr. A. J. C. Rüter. Solo-fluitist R.O. De oud-solo-fluitist van het Resi dentie-Orkest Jan Prins, is gisteren in Den Haag overleden. Hij is ook als solist opgetreden. In 1938 werd hij benoemd tot eerste fluitist van het R.O. Een groot aan- tal Nederlandse componisten schre- j ven werken, die Jan Prins in binnen- en buitenland uitvoerde. Ook de I Franse en Belgische muziek hebben I de grote belangstelling van Prins ge had die voor zijn verdiensten in de zen door de Belgische regering werd benoemd tot Ridder in de Orde van Leopold H. Bij het jubileum van het Residen tie-Orkest in 1954 werd Jan Prins benoemd tot Ridder in de Orde van [Oranje Nassau. Jan Prins was voorts j Officier de l'Academie van Frank- I rijkHij maakte uitgebreide tournees |met het Haagse blaaskwintet, waar van hij jarenlang lid was. Op 1 september 1957 vierde Jan Prins zijn 40-jarig jubileum bij het Residentie Orkest, in 1959 is hij ge pensioneerd. De begrafenis zal waarschijnlijk donderdagmiddag plaats hebben. Or. dvan- bist Bo- De bezwaren van de heer Roorda j1"]"; (PvtlA 1 waren van geheel andere V?Aard. Deze had bezwaar tegen de ge- igtonV°jecteerde weg. welke over een ge- ld.ïeelte slechts een rijbreedte heeft van zeven meter. Hij wenste hier ne igen meter van te maken. Z.i. moet j^e.dit mogelyk zijn omdat aan weers- jour?Öden van de rijbaan een rijwiel- en zijn geprojecteerd van drie Indien men deze paden tot meter terugbrengt, wint men in 2 meter, waardoor de rijbaan evlsle|0p negen meter kan worden gebracht. In zijn antwoord bracht wethouder s Jongeleen de heer Roorda onder m. logen, dat B. en W.. die geadviseerd nsen,zljn d0or de Dienst van Openbare laLj' Werken en de Stedebouwkundige p^IjDienst. wensen vast te houden aan beriajeen rijbaan van 7 meter, waarlangs 15.0(lhet parkeren niet wordt toegestaan, Bovendien is er tussen de Hoge en 17.55 Lage Rijndijk een parallelweg gepro- 'mntectEerd- Meer uitvoerig ging de wethouder kest- i" °P het thans aan de raadsleden zing, gezonden adres van de heer Van 22.30!Hoeken. Hij achtte het onbeleefd, dat I iicht, die adres niet aan het College was foor-jtoegezonden. Aan de hand van vele (data zette de heer Jongeleen, die j gaarne uitvoeriger mededelingen in een geheime zitting wilde verstrek- f335 uiteen, dat reeds sinds 1950 met Gebr. Van Hoeken intensief wordt onderhandeld. De heer Van Hoeken Gev. spel, sort, 11.31 tua- 14.00 Maatschappij der Ned. Letterkunde De gisteren in de Leidse Universi teit gehouden jaarvergadering van t de Maatschappij der Nederlandse werd geopend met een rede van de voorzitter, dr. F. K. H. getiteld „Divertimento spel 0ver begin en einde van de histori- sche belangstelling". In een luchtige bespiegeling be- en pleitte spreker het belang van docu mentatie en bronnenpublikaties voor de Nederlandse letterkundige geschie^ denis. In het bijzonder wees hij op het werk van het Nederlands letter kundig museum in Den Haag. Ten slotte. om tot belangstelling voor zulk onderzoek op te wekken, vertelde hij over een groepje Leidse studievrien den van ongeveer 1830, waartoe Van Lennep en „de Schoolmeester" be hoorden. en over een zeker verband tussen die vriendenkring en Van Lennep's grote zederoman „Klaasje Zevenster", ren I Aan het jaarverslag van de secre- j.OO taris. dr. J. J. Mak, ontlenen wij, ag- dat het aantal gewone leden op 1 ch- juni jl. 1018 bedroeg, buitenlandse. waarvan 254 De Prijs der kritiek Van de activiteiten der Maatschap pij naar buiten in het afgelopen ver enigingsjaar verdient vermelding de toekenning, thans voor de tweede maal, van de Prijs der Kritiek, in samenwerking met de Commissie voor de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, aan Kees Fens criticus van De Tydmaasbode.'in de Ridderzaal van het Muiderslot op woensdag 4 april 1962. De jury was van oordeel, dat de kritieken van Kees Fens uitmunten door twee eigenschappen, t.w. zij vor men een indringende analyse, die probeert te antwoorden op de vraag naar het thema van het werk en de mate waarin de auteur zijn bedoelin gen heeft gerealiseerd en zij behel zen een beoordeling zonder vooroor delen van uit aanwezige, maar zich nooit opdringende, beginselen. In de middagvergadering hield dr. Th. Flings een voordracht over „De verhouding tussen net Nederlands en het Nederduits in het kader van het Westgermaans". Advertentie Zoekt U een schoorsteenklok, wandklok of wekker, v. d. WATER, Haarlemmerstr. 207 heeft het. De beste merken. Junghans - Kienzle - Mauthe. Been van kleuter op 2 plaatsen gebroken De bijna 5-jarige Anton van Drie, wonende in een woonschip aan de Haarlemmerweg, is gisteravond om kwart voor zeven, toen hij rechts naast een trekker met oplegger hol de, gestruikeld en gevallen. Hij kreeg het rechterachterwiel over zijn linkerbeen tengevolge waarvan dit been op twee plaatsen brak. De EHD zorgde voor vervoer naar het Aca demisch Ziekenhuis. Aan het Rembrandt-lvceum te Lei den zijn bevorder van de le naar de 2e klasse: Jos v. d. Berg, Kees de Bock, Berry Bnon, Kitty Bootsma met log, Ria Driessen, Kees Erkelens, Remco Huisman Leiderdorp, Ton Hulsebos Leiderdorp, Joop Kanbier, Yvonne Kapteyn Leiderdorp. Paul Rombout, Per v. Royen Voorschoten, Christien Stark, Jan Wolfslag Zoe- terwoude, Sylvia Baars, Rob Barnard, Harry Berndsen, Marian Braggaar, Ger v. d. Engh Leiderdorp, Bob Gor- lee, Bert de Groot, Robertina v. Halm met lof, Harm ollander met lof Lei derdorp, Piet Kantebeen, Kees Kok, Bo en Eric Nijhoff Leiderop, Majo Scheer, Inus Seret Leiderdorp, Mar jolein de Sterke Leiderdorp, Wim en Rudi v. Vliet, Bert Willem v. Win gerden, Han Brandenburg .v. d. Gronden Leiderdorp, Glenn Guiche- rit Leiderdorp, Jan Arbour, Michael Bos Voorschoten, Ronny Brands, Ru di de Groot, Hans den Hoed, Robert de Jong, Dick de Kier, Liesbeth v. d. Kroef Leiderdorp, Hans Snik, Netty Tammel, Nanne Wempe, Henk v. Zonneveld. Piet v. Zonneveld met lof. Liesbeth de Boer, Rina Crabben- dam, Freddy Dingelhoff, Noordwijker hout, Hilko Dreeuws, Johan v. Eek Valkenburg, Fred de Gast, Lenno Jacques, Frits Jakma Alphen a. d. Rijn, Jan de Jong, John Kieskamp Warmond, Jan Klingeier, Hans v. d. Krogt. Marcel Montagne Voorscho ten, Jan Philipsen, Paulien Qualm. Piet de Vet, Jaap de Vries, Loek v. Wingen, Evert Jan Altink. Alan v. Caubergh, Rob Gerrits, Henny Jas- oers, Ed Kraaneveld, Humphrey Morré, Theo Verbeek, Piet Wilschut, Flip Wirth met lof, Dick. v. d. Zwart. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas afd. HBS: Menno Arbouw, Lex Blanjaar, Henk Bosselaar. Jan Jacob Gerbrands Oegstgeest. oRel v. Gin- kel, Martien Hoogstraten. Dik v. In- gen Schenau Oegstgeest, Ab Janssen, Tom Knijnenburg, Leonore Lans berg, Berend Nix, Roel Oostergo Voorschoten, Joke Reep, Frits Sche pers Warmond, Marie Anne Stark, Henk v. d. Sterre Leiderdorp, Wij- noudt Taconis. Frank Vermey Oegstgeest. Harry de Vos. Rob v. d. Hulst, Hans Bonnet, Danie Carree, Marijke Dallinga, Monique Essers Leiderdorp, Koeno Gravemeyer Noordwijk a. z.Jan de Groot, Ireen de Jager, Meindert v. d. Kaay, Bas Kars Noordwijk-Binnen, Marjolein Mandemaker, Hendri v. Manen, Wim Morsink, Wim Nieuweburg, Kees On- vlee. Joop du Prie, Dick v. Weizen, Henk Punselie, Gijs v. d. Heuvel Voorschoten, Henny Bakker, Hans v. d. Berg, Suardus v. Breda Voor schoten, Tineke Carrière Leiderdorp, Edgar Danz Leiderdorp, Jaap v. Ex tern Noordwijk z. a.Edwin Hage- doorn, Ronny Knaap met lof. Albert Kruger Oegstgeest, Bob Ouwendijk, Hans Praamsma Leiderdorp, Kees Steenlage Voorschoten, Rob de Wit. Bevorderd van de 3e naar de 4e klas afd. HBS: Ronnie Daalmeyer, Frits Gart, Marina Gerbrands Oegst geest, Frits Hemerik, Aart Koren, chris Maas Geesteranus, Sandra Moolenbeek, Rob van de Rhee Zoe- terwoude. Dirk Slothouwer, Jan Stof- koper Voorschoten, Henk in 'tVeld Leiderdorp, René v. d. Water, Peter Arbouw, Frank Bonger Voorschoten, Casper Brussee Zoeterwoude, Paul Eduard, Ruchama Hagenaar, Bert Hoeke Voorschoten, Matty Kante been, Margreet Muis, Peter onvlee, Rob Prins Leiderdorp, Helmer de Raaf Voorschoten. Rob de Roo. Jaap Temminck Oegstgeest, Anneke Wickel Leiderdorp, Marianne Boot Leiderdorp, Michiel Jenné Waddinx- veen, Tom Klinkert, Kees v. d. Moo- len, Kees Mix, Gert v. Norden, Henny Oostrom, Aad Reyngoud, Hanneke v. d. Spek. Mieke Tielenburg. Kees Visser Katwijkz. a.Freek Wempe, Lenie Wickel Leiderdorp, Hans Zit man, Ise Zwolle Leiderdorp, Koos Bavelaar Leiderdorp, Margaret Lee- nen. Bevorderd van A4 naar A5 afd HBS: Willem Bleijie, Jan Blokland Oegstgeest. Gerrie Brust Voorschoten Barbera Burwick Voorschoten, Wim v. Cleef. Louky Crama Noordw. a. z. Han Dekker Alphen a. d. Rijn, Eli Fallaux, Emile Fallaux met lof. El len de Jonge, Peter Junge, Onno Koerten Oegstgeest, Harry Koerts Voorschoten. Fred Laman Zoeter woude, Bram v. Leeuwen, Joop Smo- renburg Voorschoten, Han Snip, Hans Tieleman, Ineke Verbeek, Teun Verzaal Wassenaar. Roel Vochtelo, Wybe v. d. Waard Voorschoten, Jan Willems of Brilman. Eddy v. Wijk, Jan v. Zomeren, Ton Erwich Wasse naar. Bevorderd van B4 naar B5 afd HBS: Herman Akkerman Oegstgeest, Fred Bol Leiderdorp, Louis Cohen. Jan den Haan, Gerard Janssen.WWW Ronald v. d. Kamp, John Marks met lof, Judy Paauwe Voorschoten, Max du Prie, Fieke Schmaker. Bert Schut te Voorschoten, Helge Ubbink, Jan Visser, Jan Weber, Dik v. Wijk, Hen drik Jan Alt, Marina v. Beveren Zoe terwoude, Flip Blom Leiderdorp, Erik Bonnet, Fred v. d. Burgh, Nico v. Dijl Oegstgeest, Hans Feyen, Hans Harting, Jan v. Houten. Wim de Ko ning, Piet Koster, Cees Leenheer Voorschoten, Jan v. d. Pot. Wim de Ruwe Haarlem, Ben Schmidt, Teun de Wit Katwijk a. z.Hans Zier- fuss Voorschoten. Bevorderd van II naar lie klas afd gymnasium: Piet Bedijn met lof Noordwijk-Binnen, Fred v. Benten, Cor Boom, Hans v. d. Broek met lof, les Cohen, HenkE gberts met lof. Frank v. Geldere Oegstgeest, Sonja Jonker met lof Leiderdorp, Iet Lu- bach, Bernard Ouwerkerk Oegst geest, Frans Scheygrond, Gooitzen Zitman met lof. Bevorderd van III naar IVe klas afd gymnasium: Piet Bekooy, Willem. M. de Brauw Warmond. Kees Buma, Robert v. Caubergh, Jack v. Egmond, Ronald Galjaard, Arnold Gast, Peter Glasbergen, Wout Hollander Leider dorp, Peter Lincewicz met lof. Freddy Majolée, Bram v. Norden, Harry v. Rijn, Flip Schoonheim. Bevorderd van de IV naar de Vde klas van afd gymnasium: Jan M. Bongers Voorschoten, Hans Bos Voorschoten. Lenny v. Duin Noord wijk a. z.Jacques Keereweer, Rien- ke v. d. Kley Leiderdorp, Carolien Korrelboom Voorschoten, Wim v. Kuilenburg, Ton Scheffer, An toon Slothouwer, Piet Smit. Henk Stikke- lorum, Ria Veltman, Johannes v. d. Wolk Oud Ade. Bevorderd van V A naar VI A afd gymnasium: Peter v. Ark. Josien de Bruin. Marjan Daalmeijer. Nel v. Duin Noordwijk a. z.Rob Mole naar, Ria v. Wingen. Bevorderd van V B naar VI B afd gymnasium: Peter v. d. Linden. De Nederlandse festivalploeg voor Knokke is klaar voor de start: bij zijn bungalow aan de Vinkeveense Plassen heeft Lou van Rees gisteren de deelnemers aan dit festival om de Europa beker voor zangvoordracht be kend gemaakt. Van links naar rechts Anneke Grönloh. Max Mackintosh Woiski, Joke Co- pier. impressario Lou van Rees, Mieke Telkamp, Jose Marcello en Milly Scott. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het doet. ex. Ned. recht de heren W. van Schendel te Den Haag; P. P. Lampe te Oosterbeek; E. M. Enschedé te Amsterdam; M. Olgers te Leiden; A. Hoogewegen te (Leiden. Voor het kerkelijk examen: mej. J. A. Meulendijk te Noordwyk; voor het kandidaatexamen Godge leerdheid de heer T. A. D. W. Aris te Amsterdam; voor het doct.ex. Frans etaal- en letterkunde de heer A. Th. J. Sistermans te Leiden; kan didaat-ex. Franse taal- en letter kunde mej. C. R. Rueb te Velp en mevr. M. B. van MaanenHenket te Amsterdam en de heer R. M. Th. Adriaansens te Schiedam; voor het doct.ex. geschiedenis, de heer J. F. Jacobs te Voorburg (cum laudei; voor het kand.ex. sociologie mej. E. P. Schouten te Den Haag en mej. W. A. R. Schoorel te Voorburg; en de he ren H. Wallenberg te Den Haag; W. Smeulers te Ryswijk (Z.-H.)A. W. M. Vink te Den Haag; voor het kand.ex. klassieke letteren mej. A. M. v. d. Glas te Den Haag; voor het M.O. B-examen wis- en natuurkunde de heer P. H. Guthman te Den Haag; voor het kand.ex. II geneeskunde, mej. J. H. van Wijk te Leiden en de j heren T. M. Hameeteman te Voor- burg. E. J. C. Swaag te Den Haag en i C. Wijnands te Haarlem. Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van cu- ratoren der Leidse Universiteit zijn benoemd: A. E. M. Bloklander, we- tenschappelyk ambtenaar le-klasse 1 in tijdelijke dienst bij de psychiatrie, I tot wetenschappelijk ambtenaar le- klasse; dr. H. Schultink, wetenschap pelijk ambtenaar le-klasse op ar beidsovereenkomst by de faculteit der letteren en wijsbegeerte tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; A. T. Schweizer, assistent op arbeidsovereenkomst bij de kinderge neeskunde. tot wetenschappelijk amb tenaar le-klasse in tijdelijke dienst; dr. P. Smit, wetenschappelijk ambte naar le-klasse in vaste dienst bij de theoretische biologie, tot wetenschap pelijk ambtenaar in vaste dienst; D. Suurmond, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de dermatologie. BEROEPBAAR GESTELD. Onze stadgenoot de heer J. Hoe- kert, theologisch kandidaat, is be roepbaar gesteld in de Ned. Herv. Kerk. De volgende leerlingen zijn aan de Vakschool voor Meisjes (Rapenburg 23) geslaagd; Vormingsklasse: B. R. Bot; D. J. Fransen v. d. Putte; J. M. Hartog, Katwijk aan Zee: N. M Hooftman, Boskoop; W. v. d- Laan; G. C. J. Min_ der houd. Voorschoten; J. P. Ouwe hand, Noordwijk aan Zee; B. Schip pers. Woubrugge: L. G. Sint; T. Tjal- 'kens; E. v. d. Tuin; A. M. Vonk. Oegstgeest. Inrichtingsassistente: D. Bach. Al phen aan den Rijn; G. Besemer. Ter Aar; I. C. v. Beijeren. Woubrugge: M. Burggraaf f. Woubrugge; A. E. M. Ca- lis. Wassenaar; W. Cats. Ter Aar; H. v. Eijk. Boskoop; M. Favier; R. v. Noort; R. M. Selie Uithoorn; C. v. Vollenhoven; L. de Vries. Lisse; A. J. v. Werkhoven. Lisse: J. J. M. West-er- mann. Zoeterwoude; W. v. d. Zaal, Lisse. Kinderverzorgsters- A v. Borssum Waalkes; S. I. v. Egmond. Woubrug ge; E. d? Jong. Oude Wetering: E. W. Kosto; W. M. v. Leeuwen; J. G. Rut gers; H. Schippers, Oegstgeest; S. M. Sibbel, Wassenaar; J. Sira; M. v. d. Staay Kostuumnaaisters: S. Haase; H. A. Heetveld; A. C. S. Rehmann; C. W. J. v. Rheenen: E. L. v. Rij. Oegstgeest.; M. L. Schellingerhout. Hazerswoude: M. W. J. v. d. sleet. Warmond; M. J. Trouwee. Naaisters: C. Filippo; G. A. de Jong; I. J. Meijer. Assistente in de huishouding (IIA) A. M. v. d- Berg. Oude Wetering; M. Broer. Leiderdorp; IJ. Dexel; M. E. C. v. d. Heden. Leiderdorp; M. A. J. Heus. Noordwijk; I. H. A. v. Leeuwen; N. v. Koolbergen. Boskoop; M. E. v. Mazijk; M. F. Pezaro; L. Stuut, Noordwijk aan Zee; N. Uit den Bogaard. Roelof arendsveen: L. v. Unen. Leiden; S. de Wilde. Oegst geest: N. M Wijlage. Voorschoten. Assistente ip de huishouding 1 IIBl L. Bast-iaan; J. J. C. Groos; H. Het- tema; C. S. Hoogendoorn; C. Hoorn; E. Hubers; J. M. Jonk; E. v. Leeu wen; AR. M. Pannekoek; W. M. J. Piiilippo: J.v.Reeuweijik Abbenes; W. Roos. Abbenes: J. Stiphout; G. Tege laar; M. J. Zwagemaker. Leerling-verkoopsters; J. Bongers, Voorschoten; A. J. M. Geerlings, Oegstgeest; A. Hendriks: J. Hoog straten; C. F. de Jongh; P. J. Kokke- dee; W. A. de Kort-, Hazerswoude; J. J. v. d. Lubbe; I. J. Ouwerkerk; C. Tisseur; H. P. Vermond; S Vermond; G. A. Weeda; S. A. Wijnberger, Noordwijk. Primaire opleiding IIA: C. Favier; A. M. Griffioen; G. M. T. Huizer; A. Leemans; C. Ouwersloot: A. Plomp; S. Roelandse; M. M. Schuller; S. Strik; M. L. C. Verhoeven; M. v. d. Visch: J. M. Voorzaat: Y. S. G. de Wit; I. M. v. d. Zeeuw. Primaire opleiding IIB: T. Flaman; J. H. E. v. Kralingen; L. de Tombe. E. Vermond. Primaire opleiding IIC: J. M. Boot, Leiderdorp: C. Bovenkerk. Voorscho ten; A. Bronwasser. Leiderdorp: F. Busaan. Leiderdorp; H. Ju. L. Mid delkoop. Voorschoten: E. M. Polder man Leiderdorp; C. W. Rausch, Voorschoten: E. Rodenburg, Voor- sohoten; P. M. v. Teijlingen. Leider dorp; N. J. M. L. Timmerman. Voor schoten; G. D. Tijssen. Leiderdorp; M. Vink. Noordwijk; A. Wallaard, Leiderdorp; G. J. v. d. Walle. Primaire opleiding II D- J. Doeven; I G. Gijzenij; M. C. v. d. Holst; C. M. Libochant; H. W. Lunenburg; A. A. M. v Polanen; M. W. C. v. Saarloos; T. A. E. Sierag; M. M. v. Soest; H. P. v. d. Reijden; J. G. C v. Wickevoort Crommelin; I. de Wolf. Primaire opleiding II E: A. M. d' Ancona. Voorschoten; J. v. d. Bos; M. I G. C. v. Burik. Zoeterwoude;; C. C. Cornelisse: A. Heus. Noordwijk; A. A. de Hoog. Warmond: I. L. de Jongh. Wassenaar; A M. Korenhof; A. M. Lagerwerf Leiderdorp; J. M. Milikan. Oegstgeest; S. W. H. Stikkelorum. Voorschoten; G. Uiterdijk; W. A. de Wit. Noordwijk; W. Wijbenga, Kat wijk aan den Rijn. Primaire opleiding II F: P. Baart; J. A. H. M. Eduard; J. E. Jonkers; A. v. d. Kaai; J. Kluivers; E. C. Koele- wijn; J E. de Koning: S. v. d. Lin den; I. N. Pennenburg; J. A. de Tom be; W. Vermond. Primaire opleiding II G: W. Be- kooij; G. M. v. Hartevelt; C. E. A. v. Hooven; M. A. Janssen; P. Kleyn; C. D. Koome- F. M. D. Kruit; J. A. Nag- tegaal; J. M. E. de Nijs; W. Onder water; T Pino; M C. Polane; M. J. Tyssen: H. H. B. Vooren M. H. T. Witsenburg. Middagopleiding: S. C. la Rooy; J. J. Mulder. A vond opleiding naaien: A. M. Boef M. Nagtegaal; A. C. Padding; C. N. Ravensbergen. Rijnsburg; W. Seriier I J. J. Zandbergen. Valkenburg. I Gecombineerde avondopleiding: E. M. Bonte; C. C. Buys. Rijnsburg: H. Cosee; P. Schellingerhout. Koude kerk; H. J. Selier; G. Zwaan, Ryns- burg; J. Zijlstra. Oegstgeest. Voor de Leidse kantonrechter Ondanks de voortdurende ac ties. die worden gevoerd om de steeds groeiende stroom van weggebruikers op te voeden tot medewerkers aan een veilig ver keer en ondanks het feit, dat de vaak zeer strenge vonnissen te gen de verkeerszondaars toch ook voor anderen een ernstige waarschuwing zouden moeten inhouden, verschijnen steeds weer vele verdachten, die het niet zo nauw hebben genomen met de artikelen van de wet of de regels van het fatsoen, voor de Leidse balie om rekening en verantwoording af te leggen van hun wandaden, waarvan de ge volgen helaas maar al te vaak fataal waren. In dit kader gezien was het dan ook niet te verwonderen, dat de of ficier mr. E. v. d. Schans gisteren in de zaak tegen een 55-jarige di recteur van een wasserij te Leiden een zeer scherp gesteld requisitoir hield en tot de voor het Leids Kantongerecht uitzonderlyk ho ge eis van f 1000 boete subs 2 maanden kwam, met de bekomen de straf van de onvoorwaardelijke ontzegging van de rybevoegdheid voor de tijd van 1 jaar. In de namiddag van de 21ste maart haalde verdachte met zijn auto op de Voorschotense weg een voor hem en tegen de wegas rijdende bus en en begaf zich daar bij op het linkerweggedeelte, waar juist een motorrijder bezig was een motorcarrier in te halen. Doordat verdachtes auto onverwacht de vrije doorgang voor de motorrijder totaal versperde, waren de gevol gen voor hem fataal. Een hevige frontale botsing volgde en de mo torrijder werd via de motorkap en over een ligusterhaag heen op het nabijgelegen rywielpad geslingerd. Zijn verwondingen waren van dien aard, dat hü enige uren later over leed. Belastende verklaringen De verklaringen van drie oogge tuigen waren voor verdachte zeer belastend en zelfs de. door verdach tes raadsman meegebrachte getuige a décharge, die destijds naast ver dachte in de auto zat, kon in zijn lezing van de toedracht niet verhe len, dat de waarnemingen van deze getuigen juist waren geweest. De verklaringen waren vooral juist t.a.v. de plaats waar de mo torrijder zich bevond toen verdach te met zyn inhaalmanoeuvre begon en zich op het weggedeelte van het tegemoetkomend verkeer moest be geven. De getuigen waren het er unaniem over eens, dat de motor rijder zich reeds naar het linker gedeelte van zijn weghelft had be geven, teneinde de voor hem ry- dende motorcarrier in te halen, toen verdachte op zijn beurt de bus ging inhalen met alle genoemde ge volgen van dien. Verdachte be streed dit. Hij verklaarde namelyk, dat de motorrijder op het moment dat de verdachte ging inhalen ach ter de motorcarrier reed. voor hem dus niet zichtbaar was en dat de motorrijder plotseling vanachter de carrier te voorschijn kwam, toen zyn auto allang naast de bus reed. Gezien het feit, dat de snelheid van de motor (ca 70 km/u» aanmerke lijk hoger was dan die van de mo torcarrier (ca 20 km/u) en de af metingen van de carrier niet van dien aard waren, dat de motorry- der er achter schuil kon gaan, klonk verdachtes verklaring weinig overtuigend, waarbij nog komt, dat de getuige a décharge moest ver klaren, dat hij de motorrUder wèl had gezien, toen verdachte met zijn inhaalmanoeuvre begon. De enige conclusie, die de officier uit het ge hele onderzoek kon trekken luidde, dat verdachte door er „nog juist even langs te willen glippen" een ontstellend gebrek aan verantwoor- delUkheidsgevoel aan de dag had gelegd. Dood door schuld was ver dachte niet ten laste gelegd. In zyn pleidooi bestreed de raadsman de grove schuld van zyn cliënt, daar hy ervan overtuigd was, dat zijn cliënt niet roekeloos had gemanoeuvreerd en de motor- ryder pas zichtbaar werd toen zijn cliënt reeds naast de bus reed. Nog ongeacht de zijn inziens aanvecht bare geldboete van f 1000, achtte hy de bijkomende straf al te zwaar, temeer daar zyn cliënt door de in trekking van de rybevoegdheid eco nomisch zeer gedupeerc zou zyn. Na enig ré- en dupliek wees de kantonrechter, mr. W. de Koning, direct vonnis. Ook hy achtte de grove schuld van verdachte afdoen de bewezen en betreurde het, dat in dit geval voor een volkomen on schuldig weggebruiker de gevolgen dodelijk waren. Zyn «vonnis luidde dan ook t.a.v. de geldboete conform de eis. Mede gezien het feit, dat verdachte door de intrekking van zijn rijbevoegdheid financieel zeer gedupeerd zou worden, liet hij het bij de geldboete zonder meer. Zeven geivonden bij aanrijding De inzittenden van belde auto's - vier dames en drie heren moesten alle zeven naar het zie kenhuis worden vervoerd. Een liep een schedelbasisfractuur op, twee een zware hersenschudding. De overige vier kwamen er met lichte verwondingen vanaf. Vyf van hen zaten gisteren op de publieke tribune en luisterden gespannen naar het onderzoek en het vonnis, dat zou worden geveld over een 23-jarige chauffeur uit Leiden, die de schuld van dit alles droeg en weinig of niets tot zijn verdediging had aan te voeren. Hij verleende met de door hem bestuurde auto in maart jl. op het kruispunt Churchilllaan—5 Mei laan geen voorrang aan een van rechts komende auto. De botsing was dermate hevig, dat beide auto's enige malen over de kop gingen en totaal vernield werden. Geen won der dat verdachte het niet anders dan eens kon zyn met de getuigen en de magistraten nl. daar waar allen hun grote verwondering uit spraken over het feit, dat hier geen zeven doden waren gevallen. Verdachte had de auto te laat op- Verbod zwemmen in buitenwater In aansluiting aan de persberich ten betreffende verontreiniging van het boezemwater in en om Leiden deelt de commissaris van Politie te i Leiden mede. dat het met directe in gang ook verboden is te zwemmen in „de Nieuwe Vaart" (Rijn- en Schiekanaal)In verband met de ge- j varen, welke het zwemmen in het I buitenwater voor de gezondheid met zich brengt, kan dit terplaatse niet meer oogluikend worden toegestaan, j Indien aan dit voorschrift niet de I hand wordt gehouden, zal door de gemeentepolitie onverwijld proces verbaal worden opgemaakt. Ouders en opvoeders wordt aangeraden de jeugd te beletten in het buitenwater te zwemmen. Advertentie Mondelinge dag- en avond- opleidingen Spreekuur dagelijks (behalve zaterdag) 25 uur en maandag en woensdagavond 78 uur. Zylsingel-Oosterkerkstraat 11, Tel. (01710) 3 18 44. Vraag prospectus 42. gemerkt en hoewel zijn snelheid niet uitermate hoog was. kon hy niet tydig meer afremmen. Hy had de auto, die hy bestuur de van een goede kennis in bruik leen gekregen om met de twee ach- terinzittende dames zijn mede leden van een muziekclubje el ders een uitvoering te geven. De eigenaar van de auto was niet ver zekerd, dus kwam de totale schade twee afgeschreven auto's, ver voer-, verpleeg- en loondervings- kosten geheel voor zyn rekening. Hy was gehuwd en had geen by- zonder hoog loon. „De schade loopt in de duizenden dus zult u prak tisch uw gehele leven aan de af lossingen van de sc'-uld vastzitten", merkte de kantoi .echter hoofd schuddend op. Verdachte knikte zwijgend. Hy kwam heel even in verzet toen de officier na een kort maar krachtig requisitoir tot de eis van f 150 boete subs. 20 dagen kwam. Hy vroeg uiterste clementie, omdat hy toch al zoveel te betalen kreeg. De kantonrechter was het echter met de eis volkomen eens, zag geen termen voor enige clemen tie en vonniste conform „Al met al mag u nog blij zyn, dat er geen doden vielen", luidde zyn concli -ie. Verdachte knikte.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3