Nij dam verovert gele trui na grootse achtervolging Rik van Looy na val uit de Ronde van Frankrijk Vijf Nederlanders bij de eerste twintig. Sporttoto W imbledon-eindstrijcl: LAYER-MULLIGAN Rustvoor Van Looy Ritzege voor Eddy Pauwels Ronde van de Toekomst f| VOETBAL MET VAKANTIE OOK ZILVERBERG GEWOND Zwarte dag voor de Frasers Ibpgericht 1 maart 1860 Donderdag 5 juli 1962 Derde blad no. 30695 van^vAnöaAq. Een grootse twee kilometef lange achtervol ging op het autocircuit van Pau leverde Henk Nijdam gisteren in de derde etappe van de Tour de l'Avenir behalve een tweede plaats in het dagklassement ook de gele trui op. Het was trouwens over alle linies een suc cesdag voor onze landgenoten, want niet min der dan vijf Oranjemannen schaarden zich onder de eerste twintig. Het ploegenklasse- ment ging dit keer met miniem verschil naar Frankrijk. Nederland werd tweede, maar hield de leiding in het algemene klassement. Bleijenberg naar Go-Aliead Blauw Wits midvoor Wini Bleyen- perg heeft gisteren een contract ge- ;ekend voor Go Ahead. Bleyenberg .peelde achtereenvolgens voor Rich- lersbleek, Ajax, Blauw Wit en nu loor Go Ahead. Scherpe turnstrijd tussen Japanners en Russen Op de eerste dag van de wereld- campioenschappen turnen, die in Praag werden gehóuden, hebben Rusland en Japan een scherpe strijd gestreden om de eerste plaats na de tes verplichte oefeningen voor teams. Op de derde plaats volgt Tsjecho- Slowakije. De uitslagen luiden: (na de ver plichte oefeningen) 1. Rusland 285.70 p.: 2. Japan 285 65 p.; 3. Tsjecho-Slowakije 280.45 p.; 4 China 278.45 p.: 5. Italië 278.20 p.; 3. Bulgarije 275.45 p. Het persoonlijk klassement ziet er als volgt uit: 1. Yuri Titov (Rusland) 57.65 p.: i. Yukio Endo (Japan) 57.55 p.: 3. Miroslav Cerar (Zuidsl.) 57.30; 4. Bons Shaklin (Rusland) en Takashi Ono (Japan) beiden 57.25 punten; 6. Takashi Mitsukuri (Japan) 57 p. ROEIEN Nereus-vier wint op HENLEY Op de Theems bij Henley is een iegin gemaakt met de Henley Royal Regatta, Een record-aantal van 200 ploegen heeft voor deze wedstrijden ingeschreven, waardoor er op de eer ste dag een programma moest wor sen afgewerkt, dat het grootste was In de 123 jaar dat de Regatta wordt gehouden. De ongestuurde vier van Nereus, die in de races om de Stewards Cup uitkomt, won in zijn heat gemak kelijk van de Thames Rowing Club. De Amsterdammers gingen ruim twee lengten voor hun tegenstanders door de finish. Met hun tijd van 7 min. 11 sec. bleven de Nereus-roeiers 'slechts een seconde onder het baan record voor ongestuurde vieren. Zij roeiden een gemiddelde van 38 sla gen per minuut. Het record werd later op de dag ruimschoots verbeterd door de Mo- ïesey Boat Club die tegen het Poolse Zawisza een tijd van 7 min. 1 sec. liet noteren. De Italiaanse Moto-Guzzi-acht, waarin vijf roeiers waren opgenomen die in 1961 te Praag deel uitmaakten van het team dat toen de Europese titel won, versloeg in de eerste heat om de Grand Challenge Cup de Lon don Rowing Club. De Australiër Stu art Mckenzie hij wil voor de zesde achtereenvolgende maal winnaar worden van de Diamond Sculls was in zijn heat tegen de Brit Tubbs ongenaakbaar. In 8 min. 1 sec. fi nishte hy ruim twee lengten voor Tubbs. In zijn volgende race komt Mckenzie tegen de Zwitser Kottmann uit. Alle benodigdheden voor KAMPEREN b« Sporthuis v. d. STAAIJ BOTERMARKT 28 - TEL. 23582 HAARLEMMERSTR. 289, TEL. 31780 Jan Hugens derde Bij de eerste doortocht voor de tribunes ivas er nog niets dat op een Nederlands succes ivees. De Fransman Pierre Matignon en de Luxemburger Hetgens, in de straten van Pau ontvlucht, pas seerden toen met een geringe voorsprong op het vele renners tellende eerste peloton, waaruit een oranjetrui zich juist los maakte. Lex van Kreuningen ging achter het tweetal aan. In een flits werd de Utrechter even wel gepasseerd door een van zijn eigen ploeggenoten: Henk Nij dam! Van Kreuningen zag in dat de we reldkampioen achtervolging bij de amateurs meer kansen zou hebben dan hij en daarom bepaalde hij zich er toe de overige coureurs zoveel mogelijk af te stoppen. In een angst wekkend hoog tempo liep Nijdam op de leiders in. Toch zou zijn poging mislukt zijn als niet Hentges kort voor de finish een lekke band had ge kregen. Nu was de tweede plaats voor de 26-jarige coureur uit Eelderwolde, want Matignon was niet meer te be reiken. De dertig seconden bonifica tie waren niettemin voldoende om de gele trui over te nemen van de Span jaard Momene, aangezien deze zich in het tweede peloton bevond, dat vrij veel terrein had verloren. Jan Hugens. die evenals trou wens alle overige Nederlanders in het peloton zat, dat vier seconden na Nijdam over de streep raasde, klom bovendien op naar de derde plaats in de algemene rangschikking achter Nijdam en de Fransman Carton. HENK NIJDAM ontvangt de zoete'' hulde van een Tour schone, nadat hij in Pau het gele leiderstrui had ver overd. In Saint-Jean Paid-de-Port (na 51 km.) lag het kwartet twee minu ten voor op een tweede groep met o.a. Jan Janssen, de Fin Ahutalathi (opnieuw zeer strijdlustig) en de Spanjaard Garcia. Het peloton volg de op 4'- minuut. Voor de Nederlan ders had „radio tour" inmiddels het minder prettige bericht omgeroepen, dat Raf Gysel de strijd had gestaakt. Gysel, een coureur met weinig wils kracht en incasseringsvermogen, was gisteren reeds als een der laatsten binnengekomen. Toen hij voor de start van de derde etappe verklaarde naar huis te zullen gaan als het niet beter ging, was het niet moeilijk meer om te voorspellen dat hij Pau niet zou halen. Geen verschil Nederland ging dus van dat mo ment af verder met zeven coureurs, doch verschil maakte dat nauwelijks. Op de top van de Osquich, een col van de derde categorie, bleek name lijk reeds dat de overige Oranje mannen zich duchtig waren gaan roeren. Mayoral passeerde als eerste, op vijf seconden gevolgd door Leenaerts en Vastiau, terwijl Paillier 25 secon den had moeten prijsgeven. Uit de tweede groep hadden zich de opval lend goed klimmende Spanjaard Gar cia en de Portugees Simoes losge maakt. Zij kregen tijdens de afdaling Paillier te pakken, waarna het drie tal gezamenlijk de jacht voortzette De ravitaillering in Mauleon-Soule (91,5 kmi kon de strijd geen moment doen afnemen. Integendeel, steeds meer renners lieten het peloton met de gele truidrager achter zich en van hen rukte vooral Leo Knops, Jan Hugens en de Spanjaard Velez in snel tempo op. Sterke Knops gelli (Zwts.) z.t.; 10. Maino (It.) z.t.; 17. De Jongh (Ned.) z.t.; 19. Van Kreuningen (Ned.) z.t.; 26. Hugens (Ned.) z.t.; 35. Knops (Ned.) z.t. De Nederlander Gysel staakte de strijd. Na de derde etappe ziet het alge mene klassement er als volgt uit: 1. Nijdam (Ned.) 12.05.53; 2. Carton (Fr.) op 30 sec.; 3. Ex aequo Hugens (Ned.) en Gomez Moral <Sp.>, bei den op 34 sec.; 5. Heeb (Zwits.) op 1 min. 41 sec.; 6. Partesotti (It.) op 1.50; 7. Ex aequo Verstraete (Ned.), Bradley (G.B.) en Vyncke (Belg.) op 2.09; 10. Hautalahti (Fin., intern, ploeg) op 2.21; 11. Janssen (Ned.) op 3.14; 16. Knops (Ned.) op 6.27; 19 De Jongh (Ned.) op 6.35; 39. Van Kreuningen (Ned.) op 8.15. Het ploegenklassement van de der de rit luidt: 1. Frankrijk 12.17.46; 2. Nederland (Nijdam, Janssen, Ver straete) 12.18.29; 3. Zwitserl. (Heeb, Bingelli, Jaisli) 12.18.59. Na de derde etappe leidt Nederland in de algemene ploegenrangschikking met twee overwinningen. Het leidende drietal handhaafde zich toch nog tot na de top van de Cote de Barcus <56 km voor de fi nish). hoewel de zeer goed draaiende Leo Knops reeds tot op één minuut was genaderd. Hij had vijf seconden voorsprong op een groepje met Jans sen, Velez. Garcia en Simoes; Nij dam en De Jong begonnen met zes anderen 1 min. 45 sec. na de leiders aan de afdeling. Alvorens een hergroepering tot stand kwam, vormde zich nog een i kopgroep van negen renners met Leo Knops. die zich louter bepaalde tot meerijden, omdat de Belgen met drie man naar de zin van Nederland veel te sterk waren vertegenwoordigd. Sue- cessievelijk kwamen alle groepjes bij- een. totdat tenslotte een groot veld i was ontstaan waarin zich alle Ne- j derlanders bevonden. Verstraete en Van Kreuningen waren namelijk met succes „overgewipt" uit het peloton, dat meer dan 2 min. achterstand had. De Jong had kort tevoren in gezel schap van een aantal anderen de sprong gemaakt. Toen was het nog slechts de vraag wie de trui van Momene zou over nemen. De Fransman Carton was de troonpretendent met de meeste kan sen. Hij stond tweede in het klasse ment met vier seconden voorsprong op Nijdam, Hugens, Bazire en Gomez del Marol. De krachtsexplosie van Nijdam was er echter de oorzaak van dat voor de tweede maal in drie dagen een Ne derlander het leiderstricot veroverde. Voor Frankrijk was er een troost in de vorm van de ritzege en de eerste plaats in het dagploegenklassement. De vreugde in de ploeg van Jefke Janssen was er nauwelijks minder om. Klassement De uitslag van de derde etappe van de Ronde van de Toekomst, die van Bayonne naar Pau voerde over een afstand van 155.5 km, luidt: 1. Ma- j tignon (Fr.) 4 uur 6 min. en 4 sec. (met bon. 4 05.04); 2. Nijdam (Ned.) 4.06.17 (met bon. 4.05.47; 3. Heeb (Zwt.) z.t.; 4. Janssen (Ned.) 4.06.21; 5 Van den Bossche (Belg.) z.t.: 6. Bachelot (Fr.i z.t.; 7. Velez (Sp.) z.t.; 8. Verstraete (Ned.) z.t.; 9. Bin- Sporttoto 87 van zondag j.l., de laatste toto van het seizoen 1961/1962 had met een bedrag van f. 348.862, tevens de laagste inzet van het gehele jaar. Er meldden zich twee deelne mers met het maximum van dertien goede uitslagen, waarvoor zij elk een netto-bedrag van f. 29.357,30 ontvan gen. 76 deelnemers hadden 12 uitsla gen juist voorspeld. Zy krijgen elk 606 gulden. Het totaal aan prijzegeld bedroeg f. 115.125,de eerstvolgende toto speelt op de wedstrijden van zondag 26 augustus a.s. ~~Het „Toureinde'' van Van Loog Op advies van dok ter Dumas zet de Belgische we reldkampioen een punt achter zijn kortstondige, eerste Ronde van Frankrijk. Het noodlot heeft toegeslagen. Rik van Looy, op wie de Belgen al hun hoop hadden gevestigd om nu eindelijk na 1939 weer eens een Tour winnaar te kunnen bejubelen heeft in het voor portaal van de Pyreneën door de onervarenheid van een motard de Ronde van Frankrijk in het ziekenhuis van Pau beëindigd. Er is een schok door de karavaan gegaan toen het bericht van Van Looy's opgeven bekend werd gemaakt. Het heengaan van Van Looy betekent meer dan al leen het uitvallen van de man die als de enige werkelijke concurrent van Jacques Anquetil kon worden beschouwd. Het verdwijnen van Van Looy heeft namelijk de ronde van 1962gede gradeerd tot het peil. waarop de Tour in de laatste jaren was beland. Zelfs als men in aanmerking neemt, dat Van Looy door zyn nederlaag in de tydrit naar La Rochelle mentaal misschien tezeer geknakt was om nog zelf de Tour te winnen ,dan is zijn uittocht toch een groot verlies. Want Rik van Looy had nog een belangrijke rol kunnen spelen in het spel om een van zijn ploegmakkers naar voren te schuiven, b.v. Sjef Planckaert, die nu wel als opvolger van de wereldkampioen zal worden uitverkoren. Jammer, heel jammer, dat Van Looy er niet meer bij is! Belgen strijdlustig De Belgen waren de grote anima tors geweest in deze rit. Reeds na 15 km. gingen twee van hen, Willy Leenaerts en Vastiau, op avontuur uit, vergezeld door de Spanjaard Luis Mayoral en de Fransman Christian Paillier. Mayoral deed geen kop, om de gele trui van zijn co-equipier Mo mene zo min mogelijk in gevaar te brengen, maar desondanks groeide de voorsprong snel. Koersen Duindigt De uitslagen van de gisteren gehou den koersen luiden: Prijs van Friesland: 1. Baron Hol- landla (M. Vergav) (1.32.1); 2. Blido; 3. Batonnist K. Tot.: wl. f3.40, pl. 2, 2.10, 2.50, koppel 4.70, cov. 5.20. Prijs van Groningen: 1. Zlngaro (P; A Strooper) (1.26.5); 2. Zeno: 3. X Worthy. Tot.: wl. f3.10, pl. 1.70, 5.40, 18, koppel 5.30, cov. 24.60. Prijs van Drente: 1. Annemieke Hol- landia (J. W. Runhaar) (1.26.5): 2. Astyanax; 3. Astrid Hollandia. Tot.: wl. f 6 50, pl. 2.20, 1.40, koppel 3.10, cov. 4.30. Prijs van Overijssel: 1. Zola S (P. M. Smit) (1.24.8); 2. Zephyr; 3. Uni que Spencer. Tot.: wl. f2.40, pl. 1.80. 2.30, 3.10, koppel 13.60, cov. 7.60. Prijs van Limbing: 1. Vita Kinley (J. M. Vóórhaar) (1.19.7); 2. Victor Holland! 3. Xissy Norton. Tot.: wl. f3.20, pl. 1.90, 2 80, 6.40, koppel 10.30, cov. 7.80. Prijs van Gelderland: 1. Visuil S (G. v. d. Wal) (1.23..9): 2. Curlew; 3. Wil liam Z. Tot.: wi. f8.30, pl. 2.70. 3.20, koppel 24.00, cov. 4.80. De rennen: Prijs van Zuid-Holland, le afd.: 1. May fair (F. Vandeuren); 2. Paturion 'II; 3. Turmwacht. Tot.: wi. f3, pl. 150, 1.20, koppel 8, cov. 2.90. Prijs van Zeeland: 1. Sexy (G. Bier); 2. Golden Arrow; 3 Amourette. Tot.: wi. f 1.60. koppel 2.70. cov. 2.20. Prijs van Zuid-Holland. 2e afd 1. Electrified (A. Kammerzelt); 2. Phro- 11c; 3. Peeier Tot.: wi. 3.30, pl. 1.60, 2.10, koppel 9.20, cov. 4. Totallsator-omzet f 81.428.50. Russische schakers te sterk voor Nederland Het Russische schaakteam heeft gisteren met 8'-3'.- van Nederland gewonnen. De uitslagen van de tweede ronde waren: Donner (Ned.)Petrosjan (Rusl.) Vz'j Bouwmeester (Ned.)Keres (Rusl.) \'zIs', Langeweg (Ned. Geiler (Rusl.) Kortsnoj (Rus land)Prins (Ned.) Vsli: Kramer (Ned.)Tal (Rusl.) \z'2: Bole- slavsky (Rusl.)Van der Berg 10. De afgebroken partij uit de eerste ronde tussen Averbach en Van der Berg is in remise geëindigd.. De eindstand was 3',28>/2 in het voordeel der Russen. Een elftal van oud-internatio nals en een combinatie van de voet balverenigingen Baarn, SEC (Soest) en Spakenburg, hebben in Soestdijk met 6—6 tegen elkaar gelijk gespeeld. Bij de rust had de amateur com binatie een 6—3 voorsprong. Na af loop werd de toss gewonnen door de amateurs, die hiermee in het bezit van de beker kwamen. Voor de familie Fraser was het gisteren op Wimbledon een zwarte dag. Zowel dr. John Fraser als zijn beroemdere broer Neal Fraser werd uit de strijd gewipt. De manier waar op dat geschiedde, liet aan dui delijkheid niets te wensen over. John verloor met 3—6, 2 6, 2 6 van Mulligan en Neale ging, eveneens in drie sets, ten 3nder tegen de „defending zhampion", Rod Laver: 810, 1—6, 5-7. Niemand op Wimbledon geeft Mulligan in de finale veel kans tegen de onverstoorbare, in top vorm verkerende Rod „Rocket" Laver. Maar tennis blijft tennis. Wie zou dat beter kunnen be amen dan de als nr. 1 geplaatste Australische Margaret S77iith, die er in de eerste de beste partij, die zij speelde, uitging De match tussen Fraser en Laver finalisten in 1960 toen eerstge noemde won was een stryd tus sen twee aanvalsspelers bij uitne mendheid. Beiden handhaafden hun service tot de achttiende game, toen Laver met enkele duikende returns door Frasers „cannonball" sloeg. De tweede set was snel voor de huidige Wimbledon kampioen (61), maar in de derde scheen Fraser „in the match" te komen. Hij doorbrak La- I vers service en kwam zelfs op 42, met een punt voor 52. Maar Laver toonde in de crisis zijn beste spel en won de set, na twee matchpoints te hebben gemist, met 75. 1 De wedstrijdleiding had bij de sa- I menstelling van het programma niet I veel begrip getoond voor het voor deel van een climax in het spektakel en daarom kon het optreden van dokter John Fraser tegen Martin Mulligan, dat op het grote duel volg de. nauwelijks boeien. Mulligan was vaster in zijn netspel en sterker in zijn service en de veel geroemde groundstrokes van John Fraser von den meestal een nog beter antwoord. Het werd een regelmatige overwin ning voor de veel sterkere Mulligan met 63. 62 en 62. Het zich te rugtrekken van de geblesseerde Roy Emerson moet wel heel erg worden betreurd De donkere dag eindigde met een triest Nederlands tennisdrama. Daar had ons land voor het eerst de kans de kwartfinales van het Wimbledon- toernooi te bereiken en daar werd die kans op jammerlijke wijze ver gooid. Vier matchpunten van Eva de Jong en Jenny Ridderhof in hun damesdubbel tegen de Zuidafrikaanse dames Forbes en Segal. Zy gingen alle vier onnodig verloren en met een 75, 4—6, 86-overwinning konden de zich allang geslagen wa nende Zuidafrikaantjes dansend van blijdschap naar de kleedkamers gaan. Uitslagen Herenenkelspel halve finales: Mul ligan versl. dr. John Fraser 63, 62, 62; Laver versl. Neale Fraser 10—8, 6—1, 7—5. Heren dubbelspel: kwartfinales: Hewitt/Stolle Austr.)—Dell Douglas (V.s.) 6—4, 6—2, 4—6, 6—3: Jovano- vic/Pilic (Zuidsl.) versl. McKinley/ Ralston (V.S.) 4—6, 6—2, 8—6, 6—2. Gemengd dubbelspel; mej. Yates Bell/Hann (G.B.)Edda Buding/ Scott (Dld./V.S.) 7—5, 4—6, 6—3; Deidre Catt/Sangster (G.B.)Jeanne 1 Forbes/Drysdale (Z.-A.) 97, 62; Anna Haydon/Ralston (G.B./V.S.) Sandra Price/John Fraser (Z.-A./ Austr.) 63. 64; Vera Sukova/ Javorsky (Tsj. SI.)—mej. Alvarez/ Pares (V.S./Austr.) 63. 7—5; Jean ne Forbes/Forbes (Z.-A.)—Heidi i Schildknecht/Pilic (Dld./Z. SI.) 7—5, 3—6, 63; Lesley Turner/Stollc I (Austr.) versl. mej. Lehane New- 1 combe (Austr 62. 6—2; Maria I Bueno Howe (Braz./Austr.) versl. mej. Hellyer Fernandes (Austr./ I Braz.) 7—5, 6—4. Smalle weg Het gebeurde op de smalle boch tige weg even voor het charmante Pyreneeën dorp Bidarray (35 km Een motorrijder van een Franse krant, een nieuweling in dit zeer moeilijke vak, raakte in het peloton verzeild. De man raakte het hoofd kwijt, kwam met zyn stuur In aan raking met een muur en viel midden tussen de renners. Een twintigtal coureurs, o.w. Enthoven buitelden over elkaar heen. Slechts een bleef er even liggen. Rik van Looy. 1 Er dreigde een chaos te ontstaan. Maar aanvankelijk leek het niet ern stig. Van Looy stapte na enkele ogen blikken weer op de fiets en ging te- samen met een aantal van zijn ploegmakkers op pad en het duurde niet lang of het groepje had de hoofdmacht bereikt. Er was echter iets niet In orde met de wereldkampioen op de weg. Hy raakte bloed kwyt en toen werd de Tourdokter Dumas geroepen. Deze raadde Van Looy aan niet verder te ryden, maar voorlopig wilde de Belg nog niet van opgeven weten. Bijna een uur later was het echter zover. Opnieuw was dokter Dumas met gie rende sirene door de volgers karavaan geworsteld en ditmaal werd zyn advies niet door Van Looy in de wind geslagen. De Belg stapte af, nam plaats in de ambulance en werd korte tyd later door de bege leidende helikopter van het Rode Kruis naar het ziekenhuis In Pau gevlogen. Zeer waarschijnlijk heeft Van Looy opnieuw een nierbloeding bij deze valpartij opgelopen. Opnieuw, want ook deze winter terugkomend van West-Berlijn was Van Looy op de autobaan in de Oostduitse zone betrokken bij een auto^ngeluk en ook toen kreeg hij een nierbloeding. Ontroostbaar De Belgen in de karavaan waren niet te troosten. Zelfs niet door de ritzege van hun landgenoot Eddy Pauwels, die evenals het vorig jaar op het autocircuit van Pau de ere- ronde deed. Zijn overwinning kon geen vreugde brengen in het Belgi sche kamp. Men treurde over het verlies van Rik van Looy. De ploeg van Van Looy werd vandaag wel zwaar geteisterd. Want na de leider behoorde Huub Zilverberg met Planckaert en Armand Desmet tot de voornaamste troeven van de Fae- ma's. Maar in de rit van Bayonne naar Pau werd Zilverberg terugge slagen. In de afdaling van de Cote Debarcus de tweede col in deze etap pe, was Zilverberg op jacht gegaan achter de Duitser Wolfshohl aan, die uit de hoofdmacht was ontsnapt. Het werd een droevig avontuur vooc de Nederlander, die in een bocht glipte en onderuit ging. Hij werd bloedend gewond aan de linkerarm en het iinkerbeen en voordat hij weer op de fiets zat was het peloton voorbij gesneld. Wel bleef Roger Baems op de onfortuinlijke Braban der wachten en kwamen zij in het gezelschap van Enthoven maar Zil verberg en zijn makkers verloren meer dan vyf minuten op de grote mannen. Het kostte de Nederlander vijftien plaatsen in het algemeen klassement. De andere Nederlanders eindigden allen in het grote peloton, dat tenslotte een winst van 4 min en 26 sec aan Pauwels liet. Vlucht Even voor het drama Rik van Looy begon, waren Pauwels en de Fransman Rohrbach op hol gesla gen. Twee onbelangrijke figuren in de klassering. Maar hun vlucht had meer succes. Binnen tien kilometer lagen zy 1 min 35 sec voor op de Italiaan Barale, die in zijn eentje het gat probeerde te overbruggen en anderhalve minuut op 't peloton. De voorsprong van Pauwels en Rohr bach groeide gestadig. Op de Col d'Osquich (79) behorende tot de der de categorie, was Pauwels het eerst boven op tien meter gevolgd door Rohrbach. Barale lag op vier en een halve min. het peloton was bijna zes en halve minuut achter. Rohrbach begon echter steeds moeilijker te draaien. Op de Cote de Barcus (100 km» ging hij nog iets eerder dan Pauwels over de top. maar daarna was het met de Fransman gedaan. Op 25 km van de finish werd Rohr bach gelost en verloor snel terrein. Hy kon tenslotte niet eens meer in de hoofdmacht meekomen die in de slotfase nog twee minuten van de voorsprong van Pauwels afknabbelde. In zijn eentje, met een achterstand van 5 min 15 sec van zijn vlucht- maker Jng Rohrbach over de finish. Niemand zag hem. In het hospitaal van Pau is wereldkampioen Rik v. Looy, a onderzocht. De Belg heeft een a gekneusde nier, waardoor a veel bloed in de blaas is ge- a komen. Slechts voldoende a rust kan genezing brengen, i Tevens heeft de wereldkam- pioen een kneuzing aan de rechterzijde van de borst- holte. Rik van Looy zal acht dagen in observatie moeten blijven en kan misschien over drie weken de training weer hervatten. Gelukkig zal deze val geen nadelige gevol- gen hebben voor zijn verdere wielercarrière. Zijn vrouw, onmiddellijk gewaarschuwd, is naar het hospitaal in Pau 1 vertrokken. t Tour in cijfers Het etappeklassement ven de 11e etappe van Bayonne naar Pau over een afstand van 155.5 km ziet er als volgt uit: 1. Pauwels (Belg., De Kimpe» 3 54.36 met bonif 3 53 36; 2. De Cabooter (Belg., Gauthier» 3.58 56 met bonif. 3.58.26; 3 Mienien (It., Pezzi» 3.58.58; 4 Van Schil (Belg., Magne) 3.59; 5. Dames (Belg., Sardi) 3.59.02; 6. Graczyk (Fr., Gem.) z.t.; 7. Ongenae (Belg., Driessens) 3.59.02j 8. Viot (Fr., Plaud) z.t.; 9. Grous- sard (Fr., De Muer) z.t.; 10. Bene- detti (It., Proietti) z.t.; 32. Piet van Est (Ned.) z.t.; 47. Geldermans (Ned.) z.t.; 51. Anquetil (Fr.) z.t.; 55. Planckaert (Belg.) z.t.; 116. Zilver berg (Ned.) 4.04.12; 117. Enthoven (Ned.) z.t. Alg. klassement Het algemeen klassement na de 11e etappe ziet er als volgt uit: 1. Schroeders (Belg., Driessens) 55.26 45 2 Darrigade (Fr., Louviot) 55.27.30 op 45 sec.; 3. Simpson (G.B.) Louviot 55.28.21 op 1.36; 4. Geldermans (Ned., Gem.) 55.28.51 op 2 06; 5. G. Desmet (Belg., Keteleer) 55.29.29 op 2 44; 6. Anglade (Fr., Gauthier) 55.29.30 op 2.45; 7. Otano (Sp., Remy) 55.29 46 op 3.01; 8. Altig tW.-Dld., Gem 55.30.51 op 4.06; 9. Stablinski (Fr., Gem.) 55.30.51 op 4.06; 10. Planckaert (Belg., Driessens) 55.31.06 op 4.21; 11. Anquetil (Fr.. Gem.) 55.31.41 op 4.56; 12. Hoevenaers (Belg., Sardi) 55.31.53 op 5.08; 13. Baldini (It., Proietti) 55.32.48 op 6.03; 14. Piet v. Est (Ned.) 55.33.03 op 6.18; 15. Van Aerde (Belg., Keteleer) 55.33.08 op 6.23; 25. Maliepaard 55.37.03 op 10.18; 2C Zilverberg 55.37.49 op 11.04: 39. Stolker 55.40.08 op 13.23; 88. Entho ven 56.23.51 op 37.06. Het algemeen ploegenklassement: 1. Ex aequo Geminiani en Driessens beiden 3 overwinningen een tweede plaats en twee derde plaatsen. Het bergklassement ziet er als volgt uit: 1. Wolfshohl (W.-Dld., Louviot 16 p.; 2. Bahamontes (Sp., Remy) 9 p.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5