Spanjaard Momene neemt Jan Janssen de gele trui af nieuw de kwartjes-sigaar KarelI Belg wint Willy Yannitsen „wandeletappe" Ploegenklassement voor Oranje Vog steeds een tekort sportaccommodaties Kodacolor Kodak FAMEUS ronde prijzen-handig! Tsjechische Sukova klopt Darlene Hard Sclirocders behoudt de „maillot jaune" Ronde van de Toekomst VAN RUST GEEN SPRAKE TOUR DE FRANCE Sportsplinters Bouwmeester remise tegen Paul Keres Dpgericht 1 maart 1860 Woensdag 4 juli 1962 Derde blad no. 30694 Fusie vergadering VSV uitgesteld De vergadering waarin VSV zou emmen over de fusie met Storm - igels is niet doorgegaan. Er waren Bchts 119 stemgerechtigde leden mwezig, terwijl er tenminste 210 oesten zijn om een rechtsgeldige tspraak te verkrijgen. Wel stond er n aantal leden voor het vergader- bouw, maar die waren of niet stem- rechtigd of tegen de fusie. Volgen- week woensdag of donderdag topt men over de fusie te gaan emmen. iFC wint toernooi van Ooievaars LFC heeft de reeks prachtige over- nningen in het OoieVaarstoernooi a de Harry de Hartogbeker afgeslo- n met een overtuigende 31 zege in aale op het Rijswijkse RVC. De Leidse doelpunten werden ge oord door Aat Heijmans (2 x) en »o de Jong (strafschop). ZWEMMEN fieuw wereldrecord voor Karin Beyer In het zwemstadion van Leipzig, aar van 18 tot en met 25 augustus de Europese zwemkampioen- happen zullen worden gehouden rbeterde de Oostduitse Karin »yer het wereldrecord over 110 yards hoolslag met een tijd van 1 min. .2 sec. Het oude record stond met min. 19,5 sec. op naam van haar ndgenote Barbara Goebel. Het is het tweede wereldrecord or de Oostduitse zwemster, reeds rder verbeterde zij een jaar gele- in met een tijd van 2 min. 48 sec. ecies het wereldrecord op de 200 eter schoolslag. Advertentie Voor kleurenafdrukken op papiert Film u N DANKZIJ INGEBOUWD CORRECTIEMASKER liggen alle kleuren feilloos vast. Metéén! Met Kodacolor Film bent u zeker van uw zaak! Mochten desondanks, om welke reden ook, de kleurenafdrukken niet aan uw gerechtvaardigde verwachtingen voldoen, dan geeft u ze gewoon weer aan uw fotohandelaar terug. U hoeft ze dan niet te betalen! KLEURENFILMS voor mensen van nu! voor mensen als u! Advertentie De tactiek van de Nederlandse equipe in de Ronde van de Toekomst slaagt tot dusverre voortreffelijk. „Gokken op het ploegenklasse ment" was het devies van Jefke Jansen. Welnu, in Bayonne reed na de aankomst van de tweede rit voor de tweede maal in successie het Oranje team een ererondje als winnaar van de dag- ploegenprijs. Met twee overwinningen is de eerste plaats dus momenteel stevig in handen van Nederland. Dat Jan Janssen zijn in Bordeaux veroverde gele trui af moest staan aan de Spanjaard Momene genaamd, was voor de Nootdorper persoonlijk natuurlijk niet zo leuk, maar een ramp betekende het allerminst. In de kopgroep van veertien renners, die met een aanzienlijke voorsprong finishten bevonden zich namelijk niet minder dan drie Nederlanders onder wie Henk Nijdam en Jan Hugens. De etappe van gisteren heeft in het teken gestaan van een groot aantal ontsnappingen. Van rust was geen sprake; zodra een groepje was terug gehaald, nam een aantal anderen het offensief over. De Nederlandse formatie heeft niet de bedoeling gehad de trui van Janssen met hand en tand te verdedigen. Hugens, Nijdam en Van Kreunin gen, eveneens goed geklasseerd, zouden om beurten mee in de aanval gaan als zij daar de kans toe kregen en in de praktijk lukte dit plan uitstekend, mez del Moral als eerste doorkwam bedroeg de winst reeds ongeveer drie minuten. Daar kwam nog meer dan een minuut bij in de laatste fase van de strijd, toen enkele malen een ren ner alleen trachtte weg te komen. Waakzaam Nijdam was waakzaam toen na nauwelijks tien kilometer een groep met o.a. Gomez del Moral en Petter- son het peloton achter zich liet, Van Kreuningen maakte deel uit van een uit 19 renners bestaand leidend pe loton, dat zich na 36 km afscheidde en in de grote slag, die na ruim 60 km ontbrandde, bleken na het op trekken van de kruitdamp welge teld vier landgenoten van de party te zyn. De gang van zaken scheen aan vankelijk voor Nederland niet zo gunstig. Twaalf man onder wie de Fransen Bazire en Arze, de Belg Vastiau en de Fin Hautelahti, na men de leiding en zes anderen by wie, de actieve Gomez del Moral, volgden spoedig. De Oranjeploeg was echter snel van de schrik bekomen. Een tegen offensief werd ingezet, waarbij eerst een groep met De Jongh, Hugens en Verstraete aansluiting kreeg en even later ook Van Kreuningen in gezel schap van vyf andere coureurs hun succesvolle sprong naar de kop maakten. Toen tenslotte de balans kon worden opgemaakt, bleek de kop groep die uit ongeveer 50 renners be stond en met dit grote aantal was het niet verwonderlijk dat het pelo ton weldra de rust kon herstellen. Bij de ravitaillering in Castets (na 113,5 km) kwam de hergroepering tot stand, waarna men dacht wel even rustig te kunnen gaan eten. Het kwam er nauwelijks van. Op het moment dat het peloton de staart van de kopgroep bereikte, werd er voorin opnieuw fel gedemarreerd. Lex van Kreuningen en Kees de Jongh behoorden tot de rustverstoor ders, alsmede Miel Verstrate. De eerste twee vielen terug, maar hun vervangers stonden klaar. Klasse Henk Nüdam toonde de volgers zyn klasse door uit het peloton geko men in één ruk door te „stomen" en zich na een felle jacht by de kop groep te voegen. Jan Hugens volgde, even later zijn voorbeeld. Het plan van Jefke Jansen was volledig ge slaagd. Drie Nederlanders voorin te gen twee Fransen, terwyl de overige landen slechts door één man waren vertegenwoordigd. Het liep allemaal voortreffelijk. Steeds groter werd het verschil met de hoofdmacht en reeds ver voor Bayonne was het duidelijk dat de veertien koplopers niet meer achter haald zouden worden. De winst werd nog uitgebreid tijdens de beklimming van de Cote Cours, ruim 20 kilome ters voor de finish. Op de smalle bochtige wegen konden de vluchters beter uit de voeten dan de grote hoofdmacht en op de top, waar Go- Geen reserves Gezamenlijk arriveerden de veer tien op de wielerbaan te Bayonne, de Spanjaard Momene nam de lei ding, Henk Nydam kwam in een gunstige derde positie de eerste ron de uit. De man uit Eelderwolde, die by een etappezege de gele trui zou hebben veroverd, indien althans Mo mene geen bonificatie zou krijgen had echter niet voldoende reserves meer voor een eindsprint. Heel ver wonderlijk was dit niet, aangezien het zware werk in de kopgroep hoofdza- zakelijk door de Nederlanders was opgeknapt. Tot verrassing van velen en ook van zich zelf zegevierde Mo mene van kop af zodat hy leider werd in de algemene rangschikking. Na hem flitsten de Italiaan Pogiali, Gomez del Moral en Henk Nijdam over de eindstreep. De overige Nederlanders zaten ln ruim vier minuten later binnenko mende eerste peloton met uitzonde ring van Lex van Kreuningen en Raf Gysel. Van Kreuningen die steeds voorin te vinden was geweest, had te veel van zijn krachten ge vergd. Hij bevond zich ln het tweede peloton, maar was toch niet de laat ste oranjeman. Vele minuten later arriveerde na melijk pas Raf Gysel. De in Bel gië woonachtige Nederlander maakte een zeer vermoeide indruk, maar op een vraag of hij gelost was. had hij toch nog een spits antwoord klaar: „Gelost, welnee, ik heb de laatste 40 kilometer alleen gereden". De renners in de Ronde van de Toekomst, die gisteren hetzelfde par cours als de profs moesten afleggen, reden de afstand byna een half uur sneller dan hun beroepscollega's. In de tweede rit staakten drie renners de stryd. Alg. klassement De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van de Toekomst BordeauxBayonne, 185 km) luidt: 1. Momene <Sp.) 4 uur 26 min. 30 sec. (met bonificatie 4.25.30); 2. Pog- giali (It.) z.t. (met bonificatie 4.26»; 3. Gomez Moral (Sp.) z.t.; 4. Ny dam (Ned.) z.t.; 5. Heeb (Zwits.) z.t.; 6. Carton (Fr.) z.t.; 7. Vyncke (Belg.) z.t.; 8. Kosela (Polen) z.t.; 9. Brad ley (G.B.) z.t.; 10. Bazire (Fr.) z.t.; 12. Hugens (Ned.) z.t.; 13. Verstraete (Ned.) z.t.; 16. Knops (Ned.) 4.30.48; 19. Janssen (Ned.) 4.30.56); 22. De Jongh (Ned.) z.t.; 54. Van Kreunin gen (Ned.) 4.34.11; 118. Gysel (Ned.) 4.46.18. II ïmbledon-toernooi NIJDAM klasse Het ploegenklassement van de tweede etappe luidt: 1. Nederland (Nydam, Hugens, Verstraete) 13.19.30 2. Spanje 13.22.16; 3. Italië 13.23.18. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Momene <Sp.) 7 uur 58 min. 20 sec.; 2. Carton (Fr.) op 1.42; 3. Ex aequo; Nydam en Hu gens (beiden Ned.), Bazire (Fr.) en Gomez Moral (Sp.). allen op 1.46; 7. Poggiali (It.) op 2.51; 8. Heeb (Zwt.) op 2.57; 9. Partesotti (It.) op 3.02; 10. Kosela (Polen) op 3.09; 11. Ver straete (Ned.) op 3.21: 15. Janssen (Ned.) op 3.26; 22. Knops (Ned.) 8.05.59; 26. De Jongh (Ned.) 8.06.07; 52. Van Kreuningen 8.07.47; 107. Gysel 8.21.29. De Wimbledonkampioenschap- pen-1962, die toch al geken merkt worden door onverwachte uitslagen, hebben gisteren op nieuw een zege van verrassin gen gebracht. De Amerikaanse Darlene Hard, na de nederlaag van Margaret Smith de grote favoriete voor de titel in het damesenkelspel, werd in twee sets aan de kant gezet door het geheime wapen van de landen achter het ijzeren gordijn: de Tsjechische Sukova. Maar er was meer! „Mighty" Billy Jean Moffitdie wereldbekend heid had gekregen door haar zege op Smith, ging er in twee sets uit tegen de stevige Engelse Ann Haydon. De Amerikaanse Karen Susman-Hantze, als achtste ge plaatst, bereikte de laatste vier door een ook al niet verwachte zege op Renee Schuurman. En bij Bueno- Turner leek de zoveelste verrassing in de maak toen Maria Esther op 260—2 kivamDe Brazir Jaarverslag Sportstichting Het jaarverslag van de Leidse ïortstichting maakt met leed- izen melding van het feit dat het jaar 1961 geen nieuwe ortaccommodaties in gebruik mden worden genomen. Inderdaad een betreurens- aardig feit, want de omvang in de sportbeoefening in onze ad neemt nog steeds toe. Een ïorbeeld: het aantal aan de •mpetitie deelnemende voetbal- Etallen steeg sinds 1956 met lim 50, het aantal beschikbare rreinen bleef de winst van i Kikkerpolder ten spijt •ecies gelijk Enkele verenigingen hebben daar- i een ledenstop moeten instellen. i het is beslist niet alleen de voet- lsport die de vleugels niet in vol- ende mate kan uitslaan. Neem c'e hockeyverenigingen Zuidwijck Si-eo welke beide het sportpark >omburg bespelen. De Kon. Ned. >ckey Bond heeft voor de twee be- hikbare velden als maximum zes- in elftallen geaccepteerd. Als ge- lg daarvan heeft Sizeo liefst zes elf- Hen uit de competitie moeten te- gnemen. En de belangstelling voor ickey groeit nog steeds Gelukkig zit het gemeentebestuur niet stil. Er werd goede voortgang ge maakt met de bouw van het instruc- tiebad onder de gymnastiekzaal van de nieuwe hbs voor meisjes en drie voetbalvelden bij de Willem de Zwy- gerlaan kwamen gereed. Deze inge zaaide velden zullen echter pas in 1963 in gebruik kunnen worden ge nomen. Rijksgoedkeuring... Betreurenswaardig noemt de sport stichting het uitblyven van de ryks- goedkeuringen voor de geprojecteer de open zweminrichting by de Voor- schoterweg en voor de veemarkt sporthal. Het jaarverslag maakt voorts mel ding van de plannen tot aanleg by de Voorschoterweg van 2 voetbalvel den en 'n half-verhard oefenveld van 100 bij 150 m., dat tevens als sproei- ysbaan kan worden gebruikt. Als we ons niet vergissen is dit plan al twee jaar oud. Een begin werd gemaakt met de voorbereiding voor het laatste gedeelte van het recreatieplan Kik kerpolder. Hier zal ruimte worden geboden aan de wieier- en de korf balsport. Het ligt in het voornemen in de Kikkerpolder voorts 'n terrein voor concoursen hippique ter be schikking te stellen. Het bestuur van de Sportstichting verheelt niet. dat ook na de verwe- zelijking van de hiervoor genoemde plannen het ernstige tekort aan oefen- en wedstrijdruimte niet zal zyn verdwenen. Waar blijven zij, de gerouti neerde tourrijders? Op de smalle betonnen wleler- piste in de stad Bayonne, won Willy Vannitsen gistermiddag de tiende étappe in de spurt van bijna het gehele peloton. Daar mee had voor de zesde maal in tien dagen een debutant beslag gelegd op de ritzege. Er is nu een situatie geschapen, die in vorige jaren onbestaanbaar was. Zij zyn er nog wel, de ritwinnaars van 1961. Om er een paar te noemen Planckaert, Stablinski, Forestier, Carlesi en Pauwels, maar hun rijk is geëindigd met de komst van de mer kenploegen, die tal van goede weg en baansprinters hebben meegebracht. De resultaten van de afgelopen tien dagen spreken voor zichzelf. Hetzelf de geldt trouwens in nog sterker mate ten aanzien van de dragers van de gele trui. Alleen André Darrigade, OP DE HELFT VAN DE RONDc. 4juli -11e etappe -155 km. heeft drie van de tien dagen het gouden maillot om de schouders ge had, maar voor het overige was dit begeerde kledingsstuk in handen van nieuwkomers. Altig en Schroeders, en van Ab Geldermans, die, ook al is dit dan zyn derde tour met zyn 26 jaar- zeker nog niet tot de routiniers ge rekend mag worden. De jeugd heeft in een stormachtige aanval de grote namen van het nabije verleden opzij gedrongen. De wielersport en in het bijzonder de Tour de France kan dit alleen maar ten goede komen. Verwoede sprint De Duitser Rudy Altig scheen op de 500 meter lange piste in Bayonne zyn derde etappezege te behalen. Hij was in derde positie de baan opge komen, spurtte verwoed, maar hy was te vroeg begonnen. Bovendien kon de Duitser niet goed uit de voe ten met de fiets van Pierre Everaart, die zyn rywiel een paar kilometer voor de eindstreep aan de Duitser had afgestaan, toen in diens achter wiel een spaak brak. Rik van Looy die aan het wiel van de wereldkam pioen achtervolging mee was gegaan in de hoop nu eindelijk eens zyn faam met een overwinning te kunnen onderstrepen, had op het verkeerde paard gegokt. Want buitenom kwa men de Italiaan Benedetti en de Belg Vannitsen, van wie Vannitsen het scherpst geslepen eindschot bleek te hebben. Altig eindigde op de derde plaats en had daarmee toch bereikt, dat zijn positie in het puntenklasse ment zelfs nog werd versterkt. In slaap Dit was weer zo'n ouderwetse Touretappe om bij in slaap te vallen. Zelfs in de rennerskaravaan werd er af en toe gedommeld en dat kwam de Italiaan Calvanin duur te staan. Zonder dat er enige gegronde aan leiding toe bestond stortte Calvanin plotseling tegen het plaveisel en liep daarbij een aantal verwondingen op. Die gingen hem tenslotte zoveel hin deren dat hij met zes minuten ach terstand in Bayonne binnenkwam. Pas na 75 km kwam er weer enig leven in het veld. Een twaalftal ren ners o.w. Francois Mahé, Bruni, Van den Berghen en de waakzame drager van de gele trui, Willy Schroeders, trachtten aan de aandacht van de anderen te ontsnappen maar kregen geen kans. Het duurde weer 50 km voordat een nieuwe groep met Bas Maliepaard, Piet van Est, en Rovert (Jizala een poging wa-.gden. Dat was (fikele kilometers na de ravitaillering in Castets (113). Zij namen 100 meter maar toen Darrigade in een vertwU- felde poging om dan in zyn geboor teland tenminste de gele trui te heroveren met Benedetti naar dit bruggehoofd wilde springen zetten Schroeders en Van Looy zich aan het hoofd van het veld en trokken dit weer by. Er was geen ontkomen aan, ook niet voor Cazala, Milesi en Pauwels na 136 km in St. Geours de Maremne, ook niet voor Roger Daems en de Italiaan Barale in de laatste tien kilometer op de smalle bochtige wegen naar Bayonne. Schroeders was zo gecharmeerd van de gele trui, dat hij, met behulp van Van Looy geen enkele vlucht toestond. Bijna het volledige peloton, waarin zich ook alle Nederlanders bevonden, kwam op de baan in Bayonne aan en dus kwam er byna geen enkele wijziging in het algemeen klassement. Tour in cijfers De uitslag van de 10e etappe Bor deauxBayonne (185 km> luidt: 1. Vannitsen (Belg. De Kimpe) 4.54.02 met bonif. 4.53.02, 2. Benedetti (It.-Proietti) 4.54.02 met bonif. 4.53.32, 3. Altig (Dld-Gem.) z.t., 4. Viot (Fr.-Plaud) z.t., 5. Graczyk (Fr.- Gem.) z.t., 6. Gentina (It.-Keteleer) z.t., 7. Van Looy (Belg.-Driessens) 4.54.02, 8. Van Aerde (Belg-Keteleer) z.t., 9. G. Desmet (Belg-De Kimpe) z.t., 10. De Cabooter (Belg.-Gauthier) z.t., 15. Piet van Est (Ned.) z.t., 24. Maliepaard (Ned.) z.t., 64. Zilverberg (Ned.) z.t., 66. Geldermans (Ned.) z.t., 68 JEnthoven (Ned.) z.t., 73. Stol- ker (Ned.) z.t. Etappe ploegenklassement: 1. De Kimpe (Vannitsen, Desmet, Doom) 14.41.06. Alg. klassement Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Schroeders (Belg.-Driessens) 51.27.43, 2. Darrigade Fr.-Louviot) 51.28.28 op 45 sec., 3. Simpson (GB- Louviot) 51.29.19 op 1 min. 36 sec., 4. Geldermans (Ned.-Gem.) 51.29.49 op 5. G. Desmet (Belg.-Keteleer) 51.30.27 op 2.44, 6. Anglade (Fr.-Gauthier) 51.30.28 op 2.45, 7. Otano (Sp.-Remv) 51.30.44 op 3.01, 8. Altig (Dld.-Gem.) 51.31.48 op 4.05, 9. Stablinski (Fr.- Gem.) 51.31.49 op 4.06, 10. Planckaert (Belg.-Driessens) 51.32.02 op 4.21, 11. Anquetil (Fr.-Gem.) 51.32.39 op 4.56, 12. Hoevenaers (Belg.-Sardi) 51.32.51 op 5.08, 13. Zilverberg (Ned.-Dries- sens) 51.33.57 op 5.54, 14. Baldini (It.- Proietti) 51.33.46 op 6.03, 15. Piet van Est (Ned.-Driessens) 51.34.01 op 6.18, 22. Van Looy «Belg.» 51.35.36, 28. Ma liepaard (Ned.) 51.38.01, 39. Stolker (Ned.) 51.41.06, 86. Enthoven (Ned.) 52.19.39. Algemeen ploegenklassement: 1. ex aequo Geminiani en Dries- sens, met 3 overwinningen. Puntenklassement: 1. Altig 98 pnt, 2. Graczyk 88 pnt, 3. Darrigade 76 pt. Zwemtitelstrijd Gouwe-Rijnstreek De zwemkampioenschappen van de Kring Gouwe-Rynstreek zullen dit jaar worden gehouden in het fraaie gemeentelijke zwembad langs de Noordense weg in Nieuwkoop. De kampioenschappen worden gehouden op dinsdag- en woensdagavond 10 en 11 juli en op zaterdagmiddag 14 juli. Tot de deelnemende vereniging be horen: Sleutelstad, Leidse Golfbre kers. LZC, De Zyl, LWV (Leiden), DKD (Leiderdorp), AZC (Alphen). BZ en PC (Bodegraven), GZC, Donk (Gouda), De Gouwe (Waddinxveen), Boskoop, OZV (Oude Water), SZ en PC (Schoonhoven) en De Plas uit Nieuwkoop. Er wordt gezwommen op alle bekende afstanden vrije slag, vlinderslag, rugslag en schoolslag. De finales worden op zaterdagmiddag gezwommen. De Geleense eredivisieclub For- j tuna 54 heeft Frans Rutten. de mid- I voor van het onlangs naar de eerste I divisie gedegradeerde Rapid JC, ge contracteerd. Nederland zal tijdens de inter nationale roeiwedstryden te Essen, zaterdag 7 en zondag 8 juli a.s., door een zeer groot aantal ploegen ver tegenwoordigd zyn. Zo hebben Triton en Aegir met rvjsp. 15 en 14 teams ingeschreven. Negen Argoploegen zullen aan de start- verschynen. ter wijl Laga er acht heeft afgevaardigd Voorts zullen De Amstel op vier. Nau tilus en De Hunze elk op twee n Willem 3 en de Dordtsche elk op 1 nummer uitkomen. Ook de dames- j ploegen van DDS en Nereus zullen aan deze wedstryden deelnemen. liaanse redde zich tenslotte toch nog. Alle experts waren het erover eens geweest: de Tsjechische Sukova zou worden weggeslagen door het stevige, degelijke aanvalsspel van de hoog blonde Hard. In de eerste games leek die voorspelling bewaarheid te wor den. Hard schoot briljant uit met ser veren en flitsend volleren en kwam op 30. Toen richtte Sukova plots al baarslagen op de forehand van Hard en met succes. De Amerikaanse werd onzeker, ging fouten makenook op haar anders zo sterke service. Met 64, 63 plaatste de Tsjechische zich in de halve eindstrijd. Billy Jean Moffitt, die een blessure had opgelopen in het dubbelspel, was niet opgewassen tegen het slimme schaakspel van de Engelse Ann Hay don. De cyfers spreken boekdelen t 6—3. 6—1. Maria Esther Bueno kreeg het in het eerste gedeelte van haar party tegen de enige overgebleven Austra lische Lesley Turner heel benauwd, maar daarna beheerste zy de match volkomen: 2—6, 64, 6—2. Uitslagen Ann Haydon (G-B)—Billy Jean Mof fitt (VS) 63, 61; Karen Susman (VS)Renee Schuurman <Z-A) 64, 64; Sukova (Tsj.-Sl.)Hard (VS) 64, 63; Maria Bueno (Braz.)— Lesley Turner (Austr.) 2—6, 64, 62. Gemengd dubbelspel! derde rondet Ralston (VS) en A. Haydon (G-B)— Davidson en Schacht (Austr.) 60, 62; Pres (Austr.) en Alvarez (VS) Crump en Anderson (G-B) 62, 13 11; Fernandez (Braz.) en Hellver (Austr.)Barrett en Woodgate (G- B) 3—6, 6—3 en 6—4; Knight en Knight (G-B)Moe en Palden Noor wegen) 6—3. 6—3. Vierde ronde: Neale Fraser (Austr.) en Dupont (VS)Susman en Susman (VS) 7—5. 9—7. Herendubbel, kwartfinale: John Fraser en Rod Laver (Austr.)— Osuna en Palafox (Mex.) 26, 63, 63 en 64. SCHAKEN J De Nederlandse ploeg voor de schaakolympiade, die in september en oktober in Belgrado wordt ge houden heeft gisteren in Den Haag gespeeld tegen een groep Russische grootmeesters. De uitslagen luiden: Petrosjan (Rusl.)Donner (Ned.) 1-0; Keres (Rusl.)Bouwmeester (Ned.) '—'a; Geiler (Rusl.)Langeweg (Ned.) 10; Kortsnoj (Rusl.)Prins (Ned.) 1-0; Tal (Rusl.)Kramer (Ned.) 1-0; Averbach (Rusl.)—Van de Berg (Ned.) afg. Vandaag wordt de tweede ronde gespeeld. Advertentie UW HAAR CORRECT IN MODEL HAARCRÈME Strijd in Wenen beslecht Sacliertaart is Sachertaart. De reeds van jaren her date rende rechtsstrijd over de kwestie ivie in Wenen nu. eigenlijk de echte Sachertaart verkoopt, zo als die nog uit de eigen keuken van vorst Metternich stamt, is thans door een uitspraak van het opperste gerechtshof in Wenen beslecht. De tot nog toe in deze zaak gedane uitspraken worden hiermee bevestigt en dat komt hierop neer dat hotel Sacher zijn taartprodukt als de originele Sachertaart mag aandienen. Verliezer in deze kwestie is hiermee de Weense konditorei Demel, die een gebak volgens een ietwat -fwijkend recept ook als Sachertaart in de handel had ge bracht.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5