Belg Schroeders onttroont Darrigade op eigen grond Jan Janssen grijpt in Bordeaux de gele trui Zilverberg klimt zestien plaatsen Jongen (15) gedood bij val nit rijdende trein Twee broers (Fraser) in halve finale Kunstgebit? Tegenoffensief zonder succes VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid Drie kinderen in het verkeer omgekomen Ronde van de Toekomst Nu geen „persconferentie" Beduusd Duitse ploeg voor Rheneii Sportsplinters Opgericht 1 maart 1880 Dinsdag 3 juli 1962 Derde blad no. 30693 van vanöAAQ* ecortlinschrijving Europa Cup ^oor de beide toernooien om de ropese beker voor nationale mpioenen en voor nationale beker- rinaars is bij de Europese Voet- lunie een record-inschrijving bin ngekomen. Voor het toernooi van idskampioenen hadden zich maan- g dertig ploegen gemeld uit 29 iden, terwijl 26 clubs uit 25 landen dden ingeschreven voor het toer oi van bekerwinnaars. [n het toernooi voor landskampioe- n mag Portugal met twee clubs komen, - t.w. bekerhouder Benfica de nieuwe titeldrager, Sporting iboa. De overige deelnemers zijn: rtisani Tirana (Albanië), Ander - ht (België), CDNA Sofia (Bulga- 3), Esbjerg (Denemarken), Ip- ich Town (Engeland), Hifk Hel- ki (Finland)Stade Reims (Frank- It), Panathinaikos Athinai (Grie- nland), Feijenoord (Nederland), elbourne Dublin (Ierland), AC lano (Italië), Union Luxemburg, jriana, La Valette (Malta), Lin- ld (Noord-Ierland), Austria Wien ostenrijk), Vorwaerts Oost-Berlijn ost-Duitsland), Dundee (Schot- ïd), Nörrkoping (Zweden), Servette ineve (Zwitserland), Real Madrid panje), Dukla Praha (Tsjecho- wakije), Galata Serai Istanbul urkije), Vasas Boedapest (Honga- e), IFC Koeln (West-Duitsland), rtizan Beograd ZuidslaviëDe mpioenen van Noorwegen, Roeme- i en Polen, die eveneens aan het ;rnooi zullen deelnemen, zijn nog ;t bekend. Van de Europese voet- lbonden ontbreken alleen ver te- nwoordigende clubs van Rusland, t aanvankelijk zijn deelneming ,d toegezegd, IJsland en Wales, die en eigen competitie hebben. - Wereldkampioen zwaargewicht öyd Patterson en zijn uitdager inny Liston hebben in Chicago de titracten getekend voor hun titel- yecht op 25 september a.s. even- as te Chicago. jiston was nogal zelfverzekerd. t win de titel door k.o. in een van eerste ronden", was zijn cornmen- ir op vragen van journalisten. Advertentie Met Dentofix zit het steviger lofix vormt een zacht, beschermend lie en houdt het kunstgebit veel vaster ailiger op zijn plaats. Het zit prettig en kan rustig eten. lachen, niezen en ken, in vele gevallen even gemakkelijk met een natuurlijk gebit. Dentofix ver derf de voortdurende angst voor los- tn en verschuiven van het gebit en voor- f verwonding van het gehemelte. Den- houdt ook de adem fris. Geen onaan- ame smaak of hinderlijk gevoel. Prijs strooibws slechts f. 2,35, bi| opofheken en drogisterijen. Vijf renners draaiden als eersten de roze sta- dionbaan van Bordeaux op de Italianen Bailetti en Magnani. de Fransman Graczyk. de Belg Willy Schroeders en Huub Zilverberg al weer Zilverberg Zilverbergdie de spurtcapaciteiten van zijn Italiaanse collega's in de Giro heeft leren ken nen. gooide vroeg al zijn krachten in de strijd. Bij het uitkomen van de eerste bocht lag de Bra bander op kop. Maar hij was te vroeg geweest. Hij moest nog een volle ronde rijden en dat was te veel na de afmattende rit waarin de Nederlander tot twee keer toe zijn ploegmaat Schroeders, die in Bor deaux België de eerste gele trui bezorgde, had moeten bijstaan toen deze pech had gekregen. In de laatste ronde schoten de Italianen snel over hem heen. Winnaar werd tenslotte de revelatie van de tijdrit. Bailetti, voor Graczyk en Mag nani. Voor Zilverberg was de vijfde plaats. In spanning bleven de tienduizenden op de tribunes toen wachten op de komst van het grote peloton, dat in de laatste 30 kilometer onder aan voering van Darrigade en diens ploegmakkers een groot offensief had ont ketend om de achterstand op de kopgroep, die maximaal 6.50 had be dragen, te verkleinen. Het ging om de gele trui van Darrigade. De Frans man had In het klassement een voorsprong van 4.06 op Schroeders en zou dus van de acherstand in Bordeaux afhangen, wie van de twee de „Mail lot jaune" door de geboortestreek van Darrigade zou dragen. Natuurlijk hoopte de Landais vurig zelf voor zijn streekgenoten te kunnen pronken. Maar ondanks het felle tegenof-1 fensief bleek de winst van de kop lopers groot genoeg te zijn gebleven, om Darrigade aan de poort van de Landes, waar hij zijn eerste stappen in de wielersport zette, te onttronen. De 30-jarige Willy Schroeders, was leider in het algemeen klassement geworden met een voorsprong van 45 seconden op Darrigade. Teleurstelling Voor Huub Zilverberg was het ken nelijk een teleurstelling, dat hij er niet in was geslaagd de traditie van weleer, toen de Nederlanders in Bor deaux jaar op jaar de zege wegdroe gen, in ere te herstellen. De Braban der had in de slotfase voor eigen kans mogen rijden en had dan ook al in de brede maar slecht gepla veide straten van Bordeaux enkele malen geprobeerd uit de kopgroep te ontsnappen. Die pogingen waren meestal dooi de1 eveneens fel op win^t beluste Grac zyk te niet gedaan. Zilverberg moest dus tevreden zijn met een eervolle vierde plaats. Maar zijn winst van 4.51 op het grote peloton, met alle azen betekende dat hij in het alge mene klassement een enorme sprong naar voren maakte. Na het succes volle weekeinde was Zilverberg op de 29ste plaats terechtgekomen met een achterstand van 10 minuten op de drager van de gele trui. Maan dag sprong hij over Van Looy, Jun- kermann, Baldini en Nencini naai de dertiende plaats, die hij nu vlak achter Anquetil bezet met 'n achter stand van 5.54 op Schroeders. Van Zilverberg wordt veel verwacht in de bergen. En een nog betere klassering in de nabije toekomst zit er dus wel voor hem in. De twee moordende dagen van het weekeinde, waarin het tempo vrijwel niet beneden de 44 km per uur was gekomen hebben niet verhinderd, dat de profs gisteren weer een zeer hoog gemiddelde hebben gedraaid en dat op haast onbeschaduwende wegen bij een sterk stijgende temperatuur. Het gemiddelde van winnaar Bailetti en dus ook van zijn makkers in de vlucht bedroeg 41.248 km per uur! Als het zo door gaat wordt in deze Tour de France een nieuw gemid deld record gevestigd. Men begint zich overigens af te vragen, waar nu wel de grens ligt. Het kan onmo gelijk nog veel verder zo daargaan wil Jacques Goddet op de eindstreep nog een redelijk aantal renners aan het Parijse publiek kunnen presen teren. „Klaar wakker" Zo zout had de karavaan het in deze Tour nog niet gegeten. Terwijl iedereen nadommelde van de inspan nende voorgaande dagen braakte de Tourradio vrij kort na de start in La Rochelle een bericht uit waar door iedereen plotseling klaar wak ker werd. Jacques Anquetil, Rik van Looy, Henri Anglade, Ercole Baldini, Willy van den Berghen en Louis Rostollan hadden het peloton hun achterwielen laten zien. Was de grote aanval be gonnen? Neen. Na 46 km namelijk werd de vrede in het gehele veld weer getekend en keerde de rust terug. Van de aansluiting en de gebrui kelijke rustpauze maakten drie ren ners gebruik om er opnieuw tussen uit te gaan. Dat waren de Italiaan Magnani, zijn landgenoot Bailetti en onze Huub Zilverberg, die er echter al vrij spoedig niets in zag en zich terug liet vallen. Kopgroep Zilverberg had wel meer vertrou wen toen Graczyk en Schroeders achter de vluchters aangingen de de finitieve kopgroep was geboren. Wel deden Piet van Est en de Belg Doom nog wel een poging om het gat naai de voorste gelederen te overbruggen, maar het was al te groot. Toch be droeg het verschil lange tijd niet meer dan 1.20 bij de ravitaillering na 145 km in Montendre was de winst van de vijf koplopers geste gen tot vier minuten. De slag was gevallen. Onder de hete zonnestralen vocht dit kopgroep je waarin Schroe ders en Zilverberg zich uiteraard het meest weerden in de jacht op de gele trui. Om de voorsprong te ver groten. Het lukte. Wel kreeg Schroe ders tweemaal pech en moest Zilver berg beide keren achterblijven om zijn stalgenoot bij te staan maar veel tijd lieten zij niet verloren gaan en toen de voorsprong was gestegen tot 6.50 was Schroeders als haast zeker van de trui. Het slotoffensief van de hoofdmacht op de kilometers lange en brede toegangsweg naar de wijn stad kon de vluchters niet meer de ren. Het vijftal kon echter na de aankomst in het stadion haast niet meer op de been blijven. Zo hard was er in die laatste kilometers door hen gefietst Advertentie Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. Tour in cijfers De uitslagen van de negende etappe La RochelleBordeaux (214 km), luidt: 1. Bailetti (It., ploeg Keteleer), 5 uur 11 min 17 sec (met bonificatie 5.10.17); 2. Graczyk (Fr. Gem.), z.t. (met bon. 5.10.47); 3. Magnani (It. Pezzi) z.t.; 4. Zilverberg (Ned., Dries- sens) z.t.; 5. Schroeders (Belg., Driessens) z.t.; 6. Melkenbeeck (Belg. Magne) 5.15.50; 7. Claes (België, De Kimpe) z.t.; 8. Delberghe (Frankrijk Gauthier) z.t.; 9. Ramsbottom, (G.B., De Muer) z.t.; 10. Milesi (Fr., Gau thier) z.t.; 23. Bas Maliepaard (Ned. Louviot) 5.16.08; 34. Mastrotto (Fr., Louviot); 45. Van Looy (Belg, Dries sens); 48. Poulidor (Fr., Magne); 50. Piet van Est (Ned., Driessens); 51. Junkerman (Did., De Kimpe)58. Hoevenaers (Belg., Sardi)63. Bal dini (It., Proetti); 73. Anquetil (Fr. Gem.)85. Geldermans (Ned., Gem.) 95. Gaul (Lux., Villa); 106. Dick Ent hoven (Ned., De Muer); 109. Altig (Did., Gem.»; 110. Stolker (Ned., Gem.); 118. Anglade (Fr., Gauthier) allen in dezelfde tijd als Maliepaard De Italianen Ciacci en Rubagotta staakten de strijd. Alg. klassement 1. Schroeders 46.33.41; 2. Darrigade (Fr., Louviot) 46.34.26 op 45 sec.; 3. Simpson (G.B., Louviot) 46.35.17 op 1 min. 36; 4. Geldermans 46.35.47 op 2.06; 5. G. Desmet (België, Keteleer) 46.36.25 op 244; 6. Anglade (Fr., Gauthier) 46.36.26 op 2.45; 7. Otano (Sp„ Remy) 46.36.42 op 3.01; 8. Altig W-Dld., Gem.) 46.37.46 op 4.05; 9. Stablinski (Fr., Gem.) 46.37.47 op 4.06; 10. Hoevenaers (Belg, Sardi) 46.38.01 op 4.20; 11. Planckaert (Belg.) 46. 38.02 op 4.21; 12. Anquetil (Fr.) 46.38.37 op 4.56; 13. Zilverberg 46.39.35 op 5.54; 14 Baldini 46.39.44 op 6.03; 15 Piet van Est 46.39.59 op 6.18; 16. Van Zerde (Belg, Keteleer) 46.40.04 op 6.23; 17. Doom (Belg., De Kimpe) 46.40.29 op 6.48; 18. Junker- mann 46.40.31 op 6.50; 19. Suarez (Sp., Pezzi) 46.40.43 op 7.02; 20. Ron- chini (It., Pezzi) 46.41.13 op 7.32; 23. Van Looy (Belg) 46.41.34; 25. Massig- nan (It.) 46.42.45; 27. Nencini (It.) 46.43.11; 29. Maliepaard 46.43.59; 37. Gaul (Lux.) 46.46.55; 39. Stolker 46.47.04; 87. Enthoven 47.25.37. Het puntenklassement: 1. Altig 82 p.; 2. Graczyk en Darrigade beiden 76 p.; 4. Van den Berghen (Belg.) 54 p.; 5. Maliepaard 52 p.; 6. Van Looy 46 p.; 7. Zilverberg 45 p. Algemeen ploegenklassement: 1. ex aequo Gemïniani en Driessens 3 overwinningen 1 tweede plaats en 2 maal een derde plaats. Bleijenberg op transferlijst Wim Bleijenberg, de midvoor van Blauw Wit heeft zich op eigen ver zoek op de transferlijst laten plaat sen. De onderhandelingen, die in middels gaande waren om de Am sterdammer over te laten gaan naar Go Ahead zijn afgebroken. De Am sterdamse eredivisie-club heeft van RCH, Kruyer overgenomen. De 26-jarige rechtsbuiten van Veendam, Eef Drommel, die twee jaar voor Veendam uitkwam en voordien in Velocitas speelde, heeft een contract getekend met de Am sterdamse ere-divisieclub Blauw Wit. Het Groningse Be Quick heeft doelman Johan de Wolf op de trans ferlijst geplaatst. Op eigen verzoek zijn op de transferlijst gekomen Bas Paauwe en Tinus Nijhoving. Heracles, heeft doelman Ten Tusscher, rechtsachter Kers, links binnen De Witte en spil Hulshoff op de transferlijst geplaatst. De 27- jarige linksbinnen H. Vrielink heeft het contract met Heracles niet ver- Zwolsclie Boys en PEC fuseren De besturen van de Zwolse be taalde voetbalclubs PEC en Zwolsehe Boys zyn in principe overeen geko men te fuseren. Zij achten dit de enige mogelijkheid voor de Zwolse clubs om nog een rol te spelen in het betaalde voetbal. Vrijdagavond a.s. zal in een bui tengewone ledenvergadering van de beide clubs het voorstel tot fusie aan de orde worden gesteld. De besprekingen over deze fusie zijn gehouden met een zogenaamde commissie van goede diensten, waar van de burgemeester van Zwolle, de secretaris van de Kamer van Koophandel en de voorzitter van de Zwolse Sportraad deel uitmaken. Voorts nam aan de besprekingen deel de heer H. van Dalen, oud- voorzitter van de Sportclub Enschede namens de KNVB. lengd, het ligt in zijn bedoeling als trainer in het lagere voetbal te gaan werken. De vijftienjarige scholier P. van Dijk uit Ommen is gistermiddag om twintig minuten voor twee te Wes tenholte (gemeente Zwollerkerspel) uit de trein KampenZwolle geval lenen op slag gedood. De jongen, die een school in Kam pen bezocht en dagelijks op en neer reisde, heeft een naar buiten open gaand portier geopend. Toen de wind vat op het portier kreeg, sloeg hij met geweld open en daarbij zou de jongen naar buiten zijn gesleurd. Een broertje van 't slachtoffer zat in de zelfde trein en zag het ongeluk ge beuren. Een dertienjarige jongen H. Bey- nen uit Maastricht, is om 5 uur gis termiddag dodelijk verongelukt op het Slachtbroekplein te Roermond. De jongeman kwam met zijn fiets onder een afslaande vrachtauto met aanhanger en was op slag dood. In de Zeehavenlaan te Dordrecht is gistermiddag de twaalf jarige scho lier P. Bakker, door een vrachtauto gegrepen en dodelijk verwond. De jongen was van achter een gepar keerde auto de rijweg op gelopen zonder op het verkeer te letten. Hij was vrijwel op slag dood. Wim bledon-toernooi Ofschoon de halve finales in •t herenenkelspel van Wimble- In nog moeten worden ge- eeld, staat het nu al vast dat \nieuw een Australiër met de el zal gaan strijken. In de bartfinales vielen namelijk de >ee niet Australiërs, Santana I Osuna, af. Beiden weerden \h overigens bijzonder goed jen resp. Laver en Neale Fra- r. Een andere merkwaardigheid is jt twee broers (John en Neale Fra- r) erin slaagden bij de laatste vier komen. John, die onlangs als arts afgestudeerd, wilde dolgraag als Sluiting van zijn studententijd! g eens aan Wimbledon meedoen, len kan niet anders zeggen dan dat het bijzonder ver heeft gebracht! Titelhouder Rod Laver had het iel moeilijk gedurende twee sets gen de Spanjaard Santana. De eer- i set was een titanenkamp, die pas de dertigste garpe in het voordeel Ji Santana werd beslist. In de (eede set kreeg de Spanjaard bij 6 na met 5-1 te hebben geleid zelfs tpoint, maar nu redde Laver zich achtig. Wat ontmoedigd en hevig xmoeid kon Santana verder geen genstand van betekenis opbrengen -9, 2-6, 2-6). De eerste set tussen iver en Santana was een van de iste van het naoorlogse Wimbledon. Neale Fraser leek gemakkelijk over Mexicaan Osuna heen te lopen -3, 6-1, 2-0) toen de Wimbledon lbbelspelkampioen-1960 ineens in pvonn kwam. Hij won de volgende lts 6-4, 6-4 om in de beslissende set j moeten buigen voor de grotere iutine van Fraser (6-2)Hewitt won eerste set van zijn voormalige dub- lpartner Mulligan, maar dat was ook de enige die hij kreeg (6-8, 6-4, 6-3, 6-4). John Fraser verloor de eer ste sets van Ken Fletcher (1-6, 7-9 kreeg toen ineens de touch op zijn slagen en gaf zijn landgenoot geen ennkele kans meer (6-4, 6-1, 6-2). In de halve finale komt Laver te gen Neale Fraser en John Fraser te gen Mulligan. Ongeïnspireerd en zonder enig ge loof in eigen kunnen werden Jenny Ridderhof en Piet van Eysden in de derde ronde van het gemengd dub belspel verslagen door het Tsjechi sche paar Sukova-Javorsky (6-1, 6-2) Uitslagen Heren enkelspel. Kwartfinales: Laver (Austr.) versl. Santana (Sp.) 14-16, 9-7, 6-2, 6-2, Mulligan (Austr.) versloeg Hewitt (Autr.) 6-8, 6-4, 6-3, 6-4, Neale Fraser (Austr.) versl. Osu na (Mex.) 6-3, 6-1, 4-6, 4-6, 6-2. John Fraser (Austr.) versl. Flet cher (Austr.) 1-6, 7-9, 6-4, 6-2, 6-2. Herendubbel. Derde ronde: Dell/ Douglas (VS) versl. Javorsky/Lane (Tsj.-Austr.) 6-4, 3-6, 8-6, 6-2. Mc- Kinley/Ralston (VS) versl. Arilla/ Soriano (Sp./Arg.) 6-4, 6-3, 6-4. Gemengd dubbelspel. Tweede ron de: Scott'Edda Bunding (VS-Dld.) versl. Likhachev/A Dimietreva (Rus land) 2-6, 6-3, 6-2. Davidson M. Schacht (Austr.) versl. Mc Donald/ J. Davidson (Nw-Zeel.) 8-6, 6-4; Hann/C. Yates-Bell (GB) versl. MulloyJ. Tegart (Austr.) 7-5, 6-3. Derde ronde: Javorsky/V Sikova (Tsj.) versl. Van Eysden/C. Ridder hof (Ned.) 6-1, 6-2, J. Fraser/L Price (Austr.Afr.) versl. Rubinhoff/D. Floyd (VS) 7-5, 7-5, Howe/E Bueno Austr.-Braz.) versl. Darmon Dar- mon (Fr.) 6-1, 6-3, Susman/Susman (VS) versl. Mulligan/R Bentley (Austr.) 8-6, 3-6. 10-8. Damesdubbelspel. Derde ronde; J. Lehane/L. Turner (Austr.) versl. J. Alvarez/Caldwell (VS) 6-4, 7-5. Met vier andere renners, de Italiaan Zanin, de Fransman Gougaut, de Spanjaard Momene en de Brit Chrinnio had onze landgenoot Jan Janssen zich ruim 25 km voor de finish losgemaakt uit een kopgroep van elf renners. In gesloten formatie stormde het vijftal de wielerbaan van Bordeaux op. Janssen bekeek de zaken heel rustig. Hij pakte het wiel van Zanin, die op kop ging en sloeg op het laatste rechte eind zijn slag. De eerste Nederlandse zege in de Ronde van de Toekomst was een feit Even later werd Jan Jansen kennelijk beduusd door de huldi gingen die hem ten deel vielen, in de gele trui met de witte banen gehesen. De gebrilde Zuidhollan der kon het allemaal niet dade lijk verwerken. Hij was aanzien lijk minder spraakzaam dan ge woonlijk en van de traditionele „persconferentie"die hij na af loop van elke rit op zijn eigen houtje pleegt te beleggen, kwam ditmaal niets terecht. „Geef me nu eindelijk eens ivat te drinken", ivas het eerste dat hij kon uit brengen. De zege van Janssen betekende voor Nederland meer dan alleen het veroveren van de gele trui. Lex van Kreuningen die zich ook in de kop groep van elf had bevonden en Henk Nijdam die het peloton achter zich had gelaten toen een aantal coureurs op. jacht ging naar de leiders conso lideerden met de in de slotfase sterk ,,Populaires" in Hilversum De KNWU-sportcommissie heeft de Gooise wielerclub „De Adelaar" verzocht de zogenaamde „populaires" die iedere vrijdagavond op de baan van het Olympisch Stadion te Am sterdam worden gehouden, voortaan op de Hilversumse wielerbaan te la ten rijden. Het bestuur van „De Adelaar" heeft hierin toegestemd. Reeds vrijdagavond zal de sprint- school van Arie van Vliet en een grote reeks baanrenners naar Hil versum komen. Aan deze wedstrijden mogen geen professionals deelnemen, zo heeft de KNWU besloten. Peter Ryan, een 21-jarige Ca nadese coureur is in een ziekenhuis te Parijs overleden aan de verwon dingen, die hij zondag tijdens een formule 1 wedstrijd in Reims had opgelopen. opgerukte Jan Hugens, de door de minuut bonificatie van Janssen be haalde winst en zodoende was ook de eerste plaats in het dagploegen- klassement voor de formatie van Jef- ke Jansen. Het kon eenvoudig niet mooier. Waakzaam De oranjeploeg was gedurende de gehele rit uiterst waakzaam geweest. De Portugees Mario Silva, die on middellijk na de start aan een vol komen zinloze solovluch begon, het men rustig gaan, doch in een kop groep van elf man, welke na de vlie gende controle te Sauternes (43,5 km) ontstond, was Kees de Jongh aan wezig. Het was allemaal nog niet serieus. Dat werd het pas na 90 km. toen de Italiaan Mario Zanin alleen op avon tuur ging. Door zijn activiteiten was vijf kilometer verder een kopgroep van elf renners ontstaan met sterke mannen als de Zwitser Jaisli, de Ier Chrinnion en de voor de internatio nale ploeg rijdende Zweed Patterson. Van de oranjeploeg waren Jan Janssen en Lex van Kreuningen mee naar voren gegaan. Hoewel de winst van het elftal slechts langzaam groeide en het verschil de twee mi nuten aanvankelijk niet te boven kwam, zou het peloton geen rol meer spelen in de strijd om de ere plaatsen. Een groepje van zeven man met de Fransen Pailler en Carton alsmede onze landgenoot Henk Nij dam slaagde er al evenmin in de aansluiting tot stand te brengen, hoofdzakelijk door de demarrage van Janssen op ruim 25 km van de fi nish. Janssen, die daags tevoren reeds had aangekondigd in de eerste de beste rit de gele trui te zullen grijpen kreeg vier man mee, de overigen vie len terug en zouden door de groep Nijdam en enkele andere coureurs worden ingehaald. Kanshebbers Er restten dus nog vijf kansheb bers. Tot Bordeaux hielden zy elkaar scherp in het oog, gereed om bij de eerste de beste demarrage te reage ren. Zanin probeerde nog alleen weg te springen, maar hij kwam niet ver en zo arriveerden de vijf gezamen lijk op de wielerbaan. Daar kwam Jan Janssen zijn belofte na. Ruim 45 seconden na de leiders arriveerde een groep van elf man met Nijdam, Van Kreuningen en Hu gens, die in de slotfase eveneens naar voren was gekomen. Het geheel was ruimschoots voldoende om Nederland de eerste plaats in de ploegenrang- schikking te verzekeren. Het verschil tussen de eersten en de hoofdmacht was de laatste 20 kilometer nog op gelopen tot meer dan 2 minuten. Klassement Uitslag eerste etappe (rond Borde aux, 148 km): 1. Jan Janssen (Ned.), 3 uur 32 min 50 sec. (met bonificatie 3.31.50); 2. Zanin (It), z.t. (met bo nificatie 3.32.20); 3. Gougaut (Fr.) z.t.; 4. Momene (Sp.) z.t.; 5. Crin- rüon (G.B.), z.t.; 6. Van Kreuningen (Ned.) 3.33.36; 7. Nijdam (Ned.); 8. Bazire (Fr.); 9. Paillier (Fr.); 10. Hugens (Ned.); 11. Jaisli (Zw.)12. Van heel (Belg.)13. Gomez Moral (Sp.); 14. Pachevo (Portug.)15. Ferreti (It.); 16. Carton (Fr.); 17. Lopez Cano (Sp.), allen in dezelfde tijd als Van Kreuningen: 3.33.36; 19. Heeb (Zwi.) 3.34.47; 20. Partesotti (It.) 3.34.52; 24. Leo Knops (Ned.) 3.35.11; 38. Miel Verstraete (Ned.) z.t.; 41. Raf Gysel (Ned.) z.t.; 68. Kees de Jongh (Ned.) z.t. De Luxemburger Edmond Joacobs, die in het begin van de etappe door een mankement aan zijn fiets achter raakte, liep bij zyn pogingen om al leen bij de grote groep te komen een zonnesteek op en moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Zijn toe stand is niet ernstig. Het ploegenklassement van de eer ste etappe luidt: 1. Nederland (Jans sen, Van Kreuningen en Nijdam) 10.39.02; 2. Frankrijk 10.39.58; 3, Spanje 10.40.02; 4. Italië 10.40.48; Groot-Brittannië 10.43.12. -£• Gistermiddag tegen twee uur is da 2-jarige Maria Weusthuis uit Deven ter bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Zij zat in de auto bij haar vader, de heer E. Weusthuis. Op de Huijerseweg onder Geesteren, ge meente Tubbergen, sloeg de auto over de kop. Door glasscherven gewond, overleed het meisje een half uur la-» ter in het R.-K. Ziekenhuis te Al melo. De vader en een broertje, dat ook in die auto zat, kwamen er met lichte verwondingen af. Wachtmeesters van Rijkspolitie te water hebben uit het water van de Wittenkade te Amsterdam opgedregd het stoffelijk overschot van de 4-ja- rige Martinus Sies. Het kind was te water geraakt, toen het op een langa de waterkant liggende gasbuis speel de en zijn evenwicht verloor. De Duitse ploeg voor de zwem-* interland Nederland—West-Duits land, die zaterdag en zondag in Rhenen plaatsvindt, wijkt slechts op enkele plaatsen af van de ploeg, die onlangs met groot verschil van Groot-Brittannië verloor. Merkwaar dig is, dat de Westduitse Zwembond op de 200 meter schoolslag en de 200 meter vlinderslag heren een drietal zwemmers buiten mededinging wil laten meedoen, om een beter over zicht te krijgen van de krachtsver houdingen. De ploeg is als volgt sa-* mengesteld: Heren, vrije slag: Hetz, Klein, Ja» cobson, Kleinbeck en Kremerj schoolslag: Roos. Mrazek, Engau en Gross; vlinderslag: Lotter, Siewert Blank; rugslag: Kueppers en Freitag; wisselslag: Hetz en Kuen- kel. Dames: vrije slag: Ursel, Brunner, Uschi Karger, Monika Ruetten, Traudi Beierlein en Margit Hettling; schoolslag: Wiltrud Urselmann en Ingrid Feuerstack; vlinderslag: Heika Hustede en mej. Stepdle; rugslag: Helga Schmidt en Traudel Schulze; wisselslag: Jutta Olbrisch en Traudi Beierlein. Heimie v.d. Vet won op tie Bosbaan De Leidse Watervrienden namen dit weekeinde deel aan een groots opgezet zwemfestijn van de Amster damse Watervrienden op de Bosbaan. Mej. H. v. d. Vet zorgde voor een Leids succes door met grote voor sprong eerste te worden op de 1000 meter borstcrawl. Op de kilometer schoolslag legde mej. M. van Velzen beslag op de vierde plaats. Aan deze wedstrijden namen ongeveer 90 zwemmers en zwemster deel. Na deze wedstrijd volgde nog prestatietochten over 500 en 1000 meter, die echter na enige tijd moesten worden afgelast. Voor velen bleek het water namelijk te koud te zijn. Vele kinderen kregen kramp of werden door de kou bevangen. Voor deze tochten waren 1200 kinderen ingeschreven. HENGELSPORT De Leidse Hengelcompetitie werd dit weekeinde voortgezet met wed strijden in het Aarkanaal. De vang sten waren gering. De stand luidb thans: aam. gev.gew.verl. pnt. stuks DVS 7 7 14 105 DVV 7 6 1 12 74 De Sportv. 7 5 2 10 122 De Sportvr. 7 4 3 8 97 De Leede 7 3 4 6 65 De Bliek 7 3 4 6 65 Ons Genoegen 7 3 4 6 55 De Ruisvoorn 7 2 5 4 72 S en G 7 2 5 4 67 Hengelsport 7 7 46 Visclub NAP opende het seizoen met een viswedstrijd in de Leede te Warmond. De vangst was slecht. Uitslag: 1. J. Karstens Sr.: 2. Nie- bink; 3. S. Boekkooij; 4. W. Neute boom: 5. J. Glasbergen (grootste brasem); 6. K. Neuteboom; 7. J. Lalau; 8. J. Karstens Jr.; 9. A. Neu teboom; 10. N. Glasbergen. In de Tsjechische hoofdstad Praag, waar morgen de wereldkam pioenschappen turnen beginnen, is het 41e congres van de internatio nale Turnfederatie gehouden. Tijdens de vergadering werd de organisatie van het wereldkampioen schap 1956 toevertrouwd aan de Por tugese hoofdstad Lissabon. Verder werd besloten het volgende ITB congres in Belgrado te houden waar in 1963 de Europese heren kampioenschappen plaats vinden. Voor de gymnaestrada van 1963 werd Wenen aangewezen. JAN JANSEN zegevierend in Bordeaux

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5