GRANDIOOS AFSCHEID VAN HET OUDE MINERVA Gemeenschappelijk con j unctuurbeleid ERNSTIGE VERONTRUSTING OVER DE ZAAK PROF. SMITS E.E.G. is thans realiteit Drs. Sanders hoogleraar VOORRANG: Vertrouwen geschokt Zesjarige redt vierjarige LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 JUNI 1962 V5 +fs 1 WU* ie ïöti krttws«r Hef zou ons niet verwonderen, wanneer men als nog besloot de restanten van Sociëteit Minerva te behouden en er een nieuwe sociëteit aan vast te bouwen. Want die restanten zijn onverwoestbaar. Het is niet helemaal duidelijk, waardoor een beetje vuur een groot deel van het gebouw kon slopen, want wat er na die brand overbleef heeft zelfs het oordeel van vannacht overleefd: de laatste nacht in de oude sociëteit is een indrukwekkende finale geworden, die eerst vanochtend zo omstreeks acht uur eindigde. Er lag wel heel wat glas op straat, en erg veel tafels en stoelen zijn er niet heel ge bleven, maar de muren staan nog. Te wachten op de slopershamer overigens Er zijn blijkbaar nog krachtiger instrumenten dan jonge studenten! Het was in de ietwat rumoerige grote zaal niet doenlijk, goede foto's te maken. Niettemin willen wij deze bijgaande foto niet missen: het is een his torisch document, een beeld van de allerlaatste avond in het oude Minerva. Wanneer mettertijd een nieuwe sociëteit zal zijn verrezen, zullen ook daar ongetwijfeld feesten van formaat worden ge geven, maar 'n nacht als deze komt nóóit meer voor. Leerlingen Gunningsehool namen afscheid nl het clubgebouw van de Speel tuinveren. ..Oosterkwartier" heerste gisteravond een gezellige sfeer. Er was nl. een feestelijke bijeenkomst van de kinderen uit de zesde klas van de openbare opleidingsschool aan de Driftstraat met het onderwijzend personeel en de ouders. Op deze avond werd afscheid genomen van de jongens en meisjes die de school gaan verlaten. De avond werd geopend met twee liederen, gezongen door de scheiden de leerlingen met pianobegeleiding van de heer Riks. hoofd v. de school. Daarna voerden deze leerlingen een sprookje op, ingestudeerd door de heer Riks. Het spel werd door de ouders bijzonder gewaardeerd. Aan het slot van de avond boden de leer lingen het hoofd der school een ca deau aan. Na de leerlingen het gebruikelijke spaarboekje uitgereikt te hebben sprak de heer W. Dool. voorzitter van de oudercommissie, een dankwoord. Rotogravure-pupillen krijgen onderscheiding Gistermiddag geschiedde in de kan tine van de Nederlandsche Rotogra vure Mij. de uitreiking van de prijzen voor de best geslaagde vakleerlingen. Het Gerrit Jan Thieme-fonds beloont jaarlijks de leerlingen die de beste prestaties hebben geleverd op het leerlingexamen voor de grafische vakken. De bedoeling van dit fonds is om de kennis en de liefde voor de grafische vakken te bevorderen en op te wekken tot bijzondere prestaties. De leerling J. Gans van de teken afdeling van het bedrijf, mocht de verguld-zilveren penning, die slechts eenmaal per jaar wordt uitgereikt, in ontvangst nemen en de leerling M. Snijders ontving de bronzen penning. Beiden kregen daarnaast het fraaie diploma. Het was voor de derde ach tereenvolgende maal dat een derge lijke prijs bij de Rotogravure kon worden uitgereikt. De prijsuitreiking geschiedde door de heer Blauw, namens de Centrale Vakopleidings commissie met hartelijke woorden van lof en aansporing tot de geslaag de leerlingen om vooral deze prijs uitreiking niet te beschouwen als een einde van de studie. Het moet er om gaan steeds hoger te klimmen tot het peil van volslagen vakmanschap. De directeur van het bedrijf, de heer J. C. Stafleu, wenste de ge slaagde leerlingen eveneens geluk. Trots kan het bedrijf zijn omdat blijkt dat er degelijke vakmensen gevormd worden. Als herinnering aan deze dag bood de heer Stafleu beiden een vulpenset aan. Ook de ouders, die eveneens aanwezig waren, deelden in de huldiging om hun zoons. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Geza Ernö, zn. van H. Gertenaair en M A. de Koning; Arle. an. van C. v. d. Plas en P. C. Wasenaar- Cornells Erik, zn. van J. Dreef en G. I. E, Wlese; Jo hanna Elizabeth Maria, dr. van P. J. Sassen en E. M. M. Pleterse; Leona, dr. van L. A. Akkerman en M. Bob- bink; Anita Ruurdtje, dr. van S. Tol- sma en J. Klljn HesseLink; Reina Al- berdlna, dr. van G. Wessels en C. Ver hoog; Mlchaëla Wi'lhelmina Antonia Maria, dr. van A. J. M. T. Pieters en A. A. M. v. d. Staak. ONDERTROUWD. C. Heynekamp en I. Dlrkseo P. Spie renburg en J. T. Rehllng; O. T. J. Bik en A. B. M. Topper; A M. Slebers en T H M Grubben; S. Weeda en E. H. den Dopper; J. J. E. Fllemon en E Hageman; M. A. Kerkhoven en N. Pre- voo- G van Rijn en C. S. M. van der Boog; H. C. de Graaf en A. Azier; G. P M Post en T. M, Paardekooper; G. Kamphorst en C. Plalzler: A. Straat hof en M. A. Voopen; C. L. Juffer mans en C. H. M. Ouwerkerk; J. H. de Haas en R. Keilzer. GETROUWD. P J. Wingender en T. S. H. Mulder; W. C. Verhoeven en J. de Tombe. OVERLEDEN. C. Rombouts. 64 jaar. man. Minister De Pous over: (Van onze correspondent) De recente scherpe fluctuaties op de buitenlandse en Nederland se effectenbeurzen hebben de mogelijkheid, dat deze wellicht de inleiding zijn tot een recessie en zijn voor de minister van Econo mische Zaken ,drs. J. W. de Pous, aanleiding geweest om een vurig pleidooi te houden voor een gecoördineerd conjunctuurbeleid binnen de E.E.G. De sterke economische samenhang, die er tussen de landen is ontstaan, zal een economische crisis in het buitenland niet bij de nationale grenzen stilhouden. Het conjunctuurbeleid, zoals dat in de jaren '30 is toegepast en dat minister De Pous typeerde met de uitdrukking "economische jungle-oorlog", kan niet meer worden gehanteerd. Er is geen plaats meer voor een indivi duele conjunctuurpolitiek. TWEE VOORWAARDEN Een gezamenlijk conjunctuurbeleid, dat daarvoor in de plaats moet tre- den, moet aan twee voorwaarden vol doen. In de eerste plaats zal elk land binnen de EEG er voor dienen te wa ken. dat er sterke conjunctuurgolven i ontstaan,, in de tweede plaats dient de doeltreffendheid van de te nemen maatregelen te worden vergroot door een gelijkgericht beleid. Over de koersdaling zei de minister, dat deze opzichzelf niet alarmerend hoeft te zijn en zelfs geacht kan worden ge motiveerd te zijn, nl. indien zij voor af is gegaan door een ongemotiveerde stijging. Minister De Pous, die gistermiddag sprak op het te Rotterdam gehouden congres van het NVV, moest erken nen, dat de conjuncturele paragraaf in het Verdrag van Rome weinig scherp is geformuleerd, zodat de problematiek die verbonden is aan het volgen op dit terrein van een ge meenschappelijke gedragslijn aller minst is opgelost, en dat er in de zes landen van de EEG geen eenheid van opinie bestaat over de aspecten van het te volgen conjunctuurbeleid. D.G.V. „Concordia" Een aantal meisjes van dedames gymnastiekvereniging „Concordia" in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar, heeft de jaarlijkse jeugdvaardigheidsproe- ven afgelegd. Proef A: Suus Fokkema, Coby La- court, Laura Zitman, Tineke Verver, Mariene Langeveld, Ria Binnendijk, Annemarie de Wit, Yvonne Duiven- bode. Afgewezen 2. Proef B: Janny Tol, Yvonne Was senaar, Carien van Ark, Netty On- vlee, Adrie Verhoeven, Marianne Len sen, Yolanda de Ru, Adri Massaar, Anneke Ligtvoet. Proef C; Mariaanne v. d. Blom, Ida Stikkelorum, Marianne v. d. Laan, Olga Bavelaar, Henriette Nielsen, Lia Ruhrwiem. Geslaagd voor accountant Voor het door het Ned. Instituut van Accountants in Amsterdam af genomen slotexamen voor accountant is geslaagd de heer K. van Bemmel te Leiden. H.B.S.examen De heer O. J. Tromp uit Leiden slaagde aan de Rijks HBS te Enk huizen voor het HBS-A examen. Expogé-congres volgend jaar in Sleutelstad Tijdens het landelijke congres van de Vereniging van Ex-politieke Ge vangenen uit de Bezettingstijd, dat in Hilversum werd gehouden, heeft men besloten om het volgende congres in 1963 in Leiden te houden. Het zal in de Stadsgehoorzaal plaats vinden. BRUG OVER OUDE RIJN BIJ LEIDERDORP De Provinciale Waterstaat heeft het vervaardigen en stellen van de bovenbouw van de basculebrug over de Oude RUn onder de gemeente Lei derdorp opgedragen aan de Kon. Ned. Grofsmederij alhier (f143.900). PROMOTIE DS. G. TH. ROTHUIZEN Ds. G. Th. Rothuizen, gerefor meerd studentenpredikant alhier, is gisteren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de theologie op proefschrift „Pri mus usus legis". een studie over het burgerlijk gebruik van de wet Pro motor was prof. dr. R. Schippers. Geslaagd Geslaagd voor het P B.N.A-examen bouwkundig opzichter-tekenaarP. Beumer te Warmond en voor techn- ambtenaar bouwtoezicht: C. G. Kee- reweer te Oegstgeest. OEGSTGEEST Als een van opvolgers van prof. dr. J. Waterink is als hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam benoemd drs. C. Sanders, psycholoog te Oegstgeest. VOORSCHOTES Koninklijk Zilver voor A. Valentijn Aan de heer A. P. Valentijn. ver bonden aan de bloembollenkwekerij van de gebr. Eggink. heeft burge meester L. de Kool gistermiddag de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitge reikt. Dit ter gelegenheid van het 40-ja- rig jubileum van de heer Valentijn, die als loopjongen in het bedrijf is begonnen en nu een leidende func tie in het bedrijf heeft. Burgemeester De Kool getuigde van het grote vertrouwen dat de heer Valentijn geniet. De heer Chr. Eggink Jzn„ dankte met enkele woordn de burgemeester voor de aan de heer Valentijn ver leende onderscheiding. Het ligt in de bedoeling de heer Valentijn de vol gende week tijdens een feestelijke bijeenkomst met het gehele personeel nogmaals in het zonnetje te zetten. Schoolsportwedstrijden De uitslagen van de schoolsport wedstrijden luiden: Voetbal: Vlietschool—Herv. School 0—0; Geref. School—Parkschool 0-4; Ds FortgensschoolBethaniëschool 1—0; JosefschoolGer. School 2—0. Stand; 1. Parkschool 5 gesp. 10 p.; 2. Josefschool 4—7; 3. Ds. Fortgens school 5—7: 4. Bethaniëschool 44; 5. Geref School 42; 6. Vlietschool 41; 7 Herv. School 61. Korfbal: VlietschoolHerv. School 2—0: Geref. SchoolParkschool 0-3; Ds. FortgensschoolBethaniëschool 01; MariaschoolGer School 20. Stand: 1. Parkschool 58: 2. Ma riaschool 47; 3. Bethaniëschool -46; 4 Vlietschool 46: 5 Geref. School 42; 6. Ds Fortgensschool 5—2; 7. Herv. School 61. Koninklijke Marine hield taptoe Ondanks het koude weer bestond er gisteravond voor het optreden van ce Marinierskapel met tamboers en pijpers van het Korps Mariniers een overweldigende publieke belangstel ling. Tot zelfs op de daken van en kele omliggende huizen hadden en kele jongelui een goed. hoewel koud. plaatsje gevonden om toch maar niet van het imposante schouwspel op het sportterrein achter de nieu we gymnastiekzaal te missen. Tal van militaire en burgerlijke autori teiten gaven eveneens acte de pre sence. Onder het spelen van de dub- bel-melodie uit de film River Kwai" marcheerde het vijfenzeventig man sterke korps het sportveld op. De taptoe, onder leiding van ka pitein-directeur H. C. van Lijnscho ten, bestond zowel uit gedragen mu ziek, als uit pittige marsmuziek, af wisselend gespeeld door de kapel en door de tamboers en pijpers en ook wel gezamenlijk uitgevoerd. Dat het gebodene in de smaak viel bewees het hartelijke applaus dat keer op keer langs het sportveld opklaterde. Zo heeft dan de Koninklijke Marine, hoewel wat laat. waardig afscheid genomen van Voorschoten. Amerika heeft er een multi miljonair bij: het is de ex-radio en t.v.-omroeper John Henry Faulk, die in 1956 door zijn maatschappij werd ontslagen na een beschuldigend artikel in het blad "Aware": Faulk werd hier in verdacht van communistische sympathieën. Faulk heeft een geding tegen het blad aange spannen en is in het gelijk ge steld; hem werd een schadeloos stelling toegekend van 3.500.000 dollar IIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllliillHllllilllllllllllllllMlIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Alleen NEMEN al» er zeker van bent. dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt Verkeersexamens De examencommissie heeft de uit slag van het schoolverkeersexamen bekend gemaakt. Van de ruim 300 deelnemers moesten 69 kinderen wor den afgewezen, omdat zij in het schriftelijk en praktisch examen te zamen meer dan 7 fouten hadden gemaakt. Daartegenover staat, dat 14 kinderen met 0 fouten het examen volbracht hebben. De diploma's zullen op de scholen worden uitgereikt, behalve die voor de 14 best-geslaagden, die door bur gemeester De Kool zullen worden uitgereikt. COLLECTE VOOR CHR. JEUGDHULP In de komende week wordt in Lei den weer de jaarlijkse huis-aan-huis collecte gehouden voor hel Thuis voo Moeders en Kinderen aan de Zoeter- woudsesingel. Er kunnen in dit te huis 14 jonge moeders en 30 kinde ren worden verzorgd, babies en kleu tertjes in hun eerste levensjaren. De opbrengst van deze collecte komt mede ten goede aan het onderhoud van het gebouw en de inrichting. Zo werd in het afgelopen jaar de speel zaal voor de kleuters grondig ver nieuwd; nu hoopt het bestuur een grote schuur achter het huis te kun nen laten bouwen om de fietsen en een aantal kinderwagens onder te brengen. De leiding van het tehuis hoopt mèt het bestuur van de Ver. Chr. Jeugdhulp op een goede op brengst van deze collecte. Ned. Madrigaalkoor Volgende week zaterdag geeft het Nederlands Madrigaalkoor een soirée musicale in de Lakenhal. Op het programma staan werken van Schuijt, Vivaldi, Fauré, Strategier, Poulenc. Koch. etc. en een inleiding door de directeur van het museum, de heer J. H. van Wessem, over het schilde- rijenbezit, gevolgd door een bezich tiging. Medewerkenden zijn Jan van der Meer, piano; Koos Verheu, fluit; Elly Hillinga. sopraan en het Neder lands Madrigaalkoor o.l.v. Herman Strategier. WAKEN TEGEN IN- EN DEFLATIE zijn, dat elk land ervoor waakt, dat zijn, dat lk land ervoor waakt, dat i inflatie en deflatie naar het buiten- I land worden geëxporteerd. In dit verband wees drs. De Pous op de i noodzaak van een nationaal gecoör- 1 dineerd loon- en prijsbeleid. Voor I een dergelijke politiek zal echter op den duur steeds minder plaats zijn, nl. wanneer binnen de EEG het ge meenschappelijk beleid sterker wordt. I In de aanvraag van Engeland en enkele andere landen om het lid maatschap van de EEG zag minister De Pous het bewijs, dat de buiten wereld de EEG als realiteit in de we- reld heeft aanvaard. Bij vrijzinnig hervormden Het besluit van het breed moderamen van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk om aan prof. dr. P. Smits de bevoegdheden van emeritus predikant te ontnemen, heeft algemeen ernstige ver ontrusting verwekt over de mogelijke gevolgen van dit besluit. Dit zei prof. A. Mulder, voorzitter van de Vereniging van vrijzinnig hervormden in Nederland, in de gisteren te Leeuwarden gehouden algemene vergadering van de vereniging. Deze verontrusting is vooral gewekt door de wijze van aan pakken, zo meende hij. Het besluit is voorgesteld als een maatregel van orde maar zowel bij de rechter- als de linkerzijde in de her vormde kerk bestaat sterk de indruk dat de inhoud van de publi- katies van prof. Smits in feite de aanleiding vormde. De maatregel heeft een sterk ge voel van rechtsonzekerheid gewekt, doordat een tot dat moment vrijwel onbekend artikel van de kerkorde werd gehanteerd als sluitstuk van het tuchtrecht. Het vertrouwen van sommige lid maten in de kerk werd zodanig ge schokt dat zij meenden te moeten bedanken voor het lidmaatschap. Prof. dr. P. A. H. de Boer deelde voorts naar aanleiding van de maat regel tegen prof. Smits aan het breed moderamen mee. dat hij voorlopig van zijn bevoegdheden als emeritus predikant geen gebruik meer wenst te maken. By de beantwoording van de vraag wat er nu verder dient te gebeuren merkte prof. Mulder op, dat er met alle kracht naar gestreefd dient te worden, dat prof. Smits zijn volle dige bevoegdheden herkrijgt om in de hervormde kerk de dienst des woords te leiden. Daarbij is haast ge boden want de tijd werk' in ons na deel aldus prof. Mulder, die van oor deel was dat het hier niet gaat om een zaak van de vrijzinnige hervorm den maar een zaak van de gehele kerk. Die kerk moet in staat zyn om spanningen als deze te verdragen en te verwerken, inplaats van in een liefdeloze spanningloosheid te vluch ten. Prof. Mulder achtte het de op dracht van de vereniging om een breed moderamen te doordringen van het feit dat het teruggeven van de emeritusbevoegdheden aan prof. Smits niet in het belang van prof. Smits en de vrijzinnig hervormden alleen is, maar ook en vooral in het belang van de waarheid der kerk. Prof. Mulder liet weten dat er reeds bepaalde contacten zijn voor bereid om tot een wezenlijk herstel van communicatie te komen. Hij kon hierover echter in dit stadium nog geen nadere mededelingen doen. Slechts als openlijk blijkt, dat het alle vrijzinnig hervormden ernst is met hun verontrusting mag van de leiding der kerk worden verwacht dat zij organisatorische maatregelen zal treffen, die wellicht de spanning zullen verhogen, maar haar gezag in de wereld zullen versterken. In het jaarverslag dat op enkele punten aanleiding gaf tot commen taar, werd geconstateerd dat door het besluit van het moderamen het ver trouwen ten zeerste is geschokt. De toezegging die in 1951 door de vrij zinnig hervormden is gedaan en nog steeds blijft gehandhaafd dat zij be reid zijn daadwerkelijk aan het wel- -i zijn van de kerk onder de nieuwe j kerkorde mee te werken, is thans tot onvruchtbaarheid gedoemd, aldus het jaarverslag. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 Juni. Groenteveiling. Bloemkool per 100 et. Al 28.0048.00, A2 12.00—27.00. BI 23.00, bospeen (per 100 bos): I 45.00, II 31.00—39.00, sla (per 100 st.) Al 3.505.30, waepeen (per kist) Al 10.50 —14.50, A2 83010.40, BI 13.20 13.80, andijvie 12.00, doperwten (per kg) 0.90. kroten (per 100 bos): I 18.ÓO—22.00. II 13.00—14.00. prinses- •enbonen (per kg.) 2 202.25, kassr.ij- bonen (per kg.) I 1.351.55, II 0 95. komkommers iper 100 st.)A2 19 00, peulen (per kg.) 0.951.05, pootulen: (per 100 bos) 5.007.00. (per 100 kg.) 25.00, rabarber 15 0020.00, spitskool 7.00—8 00. spinazie 10.00—12.00, tuin bonen 32.035.00. radijs (per 100 bos) 8.109.30. peterselie (per 100 bos) 8 0013.00, selderie (per 100 bos) 2.00 —7.00, kervel (per 100 bos) 4.00—7.00, aardbeien (per doosje 200 gr.) 0 59, Aanvoeren: bloemkool 4.000 stuks: bospeen 1.30 Obos, sla 47.000 st., was- peen 4.000 kg., waarvan 1.750 kg. voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 29 Juni. Centaurea 290 Scablosa 600050, Korenbloemen 200 —270—300, Delphinium 700—900—1500 Ester Read 420520. Achelia 480—500, Violieren 1400—1600, Gaillaxdla 380, Talma 310, Zinnia 280300, Campa nula (blauw) 600670, Idem wit 650, Idem Pvremedalls 10001300. Lelie Re- Sle 550—650. Colvillei wit 900—1200, ?m Spltsfflre 1800. Idem Roze Charm 1600, Idem Blauwe Charm 1300, Nvmph 2000—2200. Amanda 2COO-22CO. Gladiolen: Plerson 1000—1100. Gold Dust 2300. Sneeuw Prinses 1500, Strauss Am. Expresse 2500. Pioenen: Sara Bernhard 17002100, Marle La- man 20002300, Am. Anjers: Sim roze 1500—1600. Sim red 1300—1500. Sim wit 10001300, Tangerlna 17CO, Scania 1500. Dustv 13001400 alles per 100, Hollandse irissen 5065, Engelse Iris sen 65100, Flox 55—60, Segetum 51 67, Anthemus 56. Anemonen 1016 per bos. RIJNSBURG. 29 Juni. Uien 500— 1500 per 100 kg., sla 350360 per 100 6tuks. kroten 6001600. radijs 510— 110. selderie 370420. peterselie 800— 1300. bonenkruid 620—910, bospeen 3800500 per 100 bos. BOSKOOP 29 Juni. White Butterfly 360—180. Butterfly 280—170, Duis burg 240—180, Vier landen 380—260— 120. Better Times 240. Newyorker 560 —340—170, Pech told 200. gemengd 190 150, Mardy Oras6 220, Offtnann 180, Roselandia 15060. Pioenen: Sara Bernard 270220150. Marle Lemolne 180, Jules Elle 140. Fellx Crousse 140. Albert Orousse 220, Maxima 170, Reine Hortense 180; ln pot: Grevillea 60, Bladbegonla 5138, St.-Paulia 49, va rens 34, Ageratum 76, Petunia 18, GTassula 35—27, Hoija 160. Anne V/heatcroft 270—180, High Light 290— 185. White Jewel 170, Nympf 260, Sweetheart 160130, Marlon 12066, Else Poulsen 150—160, Carol 90—63. Valeta II 60. gemengd 5031. Juweel tje 160100. Aria 16085. Duizend schoon 272934. Campanula blauw 55—39—62—76, wit 98—63. Achillea 15 Clematis Le Coudtre 390, Bonte llgustrum 60. Coniferen groen 27. geel 18. Lathyrus gemengd 21. TER AAR. 29 Juni. Kassnijbonen 1.20—1.55, Idem B 1051.20, Idem stek 901.10, stokprlnsessenbonen 1.60 stamprlneessenbonen 2.10, peulen l.CO 1.60, Idem B 3095. doppers 6575. capdoppers 4070, witte capucij nera 75, tuinbonen 2734 alles per kg. Tomaten A 7 207.90, idem B 7.50 7.70, Idem C 5.706.70 .idem CC 4.20 —4.30 alles per bakje van 6 kg., kom kommers krom 16. Idem stek 1013, waspeen 2630. Idem afw. 1219, postelein 414. andijvie 715. rabar ber 1820. nieuwe aardappelen 4861, Idem kriel 45. spinazie 23 alles per kg., sla 3.504.00 per 100 stuks. Bloemkool A 33—56. idem B 20—29. Idem C 1219. Idem stek 1011. kom kommers AA 2223. Idem A 1920, Idem B 15—16. Idem C 11—14 alles per stuk Bospeen 1928. Idem stek 10. selderie 10. peterselie 12 alles per bosje. Aardbeien 52—71 per doosje. De senaat van het Groninger Studentencorps, die dinsdag per postkoets uit Groningen is ver trokken, is gisterochtend in Am sterdam aangekomen ter bij woning van de viering van het 66ste lustrum van de universiteit van Amsterdam. Hier ziet men de koets op het Stationsplein in Amsterdam met op de achter grond het havengebouw. Aanrijding met ernstig gevolg Gitsermorgen is de 9-jarige Maria Walraven, wonende Nachtegalenlaan 14 te Voorhout, toen zü per rijwiel op weg was naar de Cchr. School, in botsing gekomen met een personen auto. 1 Het meisje zowel als de auto, kwa- j men uit de richting Voorhout. Op de Jacoba van Beierenweg. een paar I honderd meter van de school. liepen enkele scholieren op het nieuwe fiets pad aan de linkerzijde van de weg. Doordat de meisjes opmerkingen maakten, stak het wielrljdstertje plotseling de weg naar links over, waardoor zij door de auto werd ge grepen. Aanvankelijk liet dit onge val zich niet ernstig aanzien. Dr. A. W. Bots hechtte enkele hoofdwonden en liet haar voor observatie naar een ziekenhuis vervoeren. In de loop van de middag bleek, dat zij een zware hersenschudding har bekomen en in wendige verwondingen aan 't hoofd. Haar toestand is ernstig. KOUDEKERK Het zesjarig zoontje van de familie Jac Verbree. die in een woonark aan de RUn woont, heeft gisteravond door een snelle greep zijn broertje voor een ernstig ongeluk weten te behoeden. De drie kinderen van de familie Verbree. in de leeftijd van resp. 2 4 en 6 jaar. waren op cn stapelbed aan ht spelen even voor het naar bed gaan Op een gegeven ogenblik botste de vierjarige tegen het raam waardoor dit openschoot en het ventje bijna in het water te rechtkwam. Zijn zesjarige broertje kon nog juist zijn beentje grijpen. Op het geschreeuw van de kinderen kwam mevrouw^ Verbree aangesneld, die het knaapje uit zijn ongemakke lijke positie hangend boven het water bevrijdde. Visserij—Varia Vissershaven De Zuidafrikaanse regering onder zoekt de mogelijkheid tot het stich ten van een nieuwe vissershaven op Paarden Eiland en Rietvlei in het westelijk deel van de Kaapprovincie. De regering van Zuid-Afrika heeft haar vroegere plannen om tot het oprichten van een haven aan de Granger Bay laten varen. Illegaal vissen De politie te Tromsö (Noorwegen) inspecteert vanuit de lucht naar lie den. die op illegale wijze de zalm visserij uitoefenen. Zodra een voor val wordt geconstateerd, wordt van uit de lucht een foto genomen, die als bewijsmateriaal moet dienen, wanneer deze zaak door de Justitie wordt onderzocht. 30500 30500 30500 Wij ▼•rzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n-m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- 'oomummers voor A dm in. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7