J09 AGENDA EINDELIJK Mulo-examens Hang- en legkasten MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 30 JUNI 1962 Op het allerlaatste nippertje is in Algerije toch nog een ein de gekomen aan een werkelijk onhoudbare toestand. Men stelle zich de feiten duidelijk voor ogen. Lange Jaren hadden de regering in Parijs ên het voorlopige Algerijnse bewind onverzoenlijk tegenover elkaar ge staan, totdat president De Gaulle er eindelijk in slaagde tot een akkoord te komen. Maar toen sprongen de techtse extremisten uit de band en fcetten met alle middelen van een bloedige terreur de strijd voort, waar aan de afspraken van Evian een ein de schenen te hebben gemaakt. Maar ook die terreur leek te zullen ophou den, toen OAS en FLN een overeen komst wisten te bereiken. Toen ech ter herhaalde zich, op kleinere ■Bohaal, wat er zich eerder had af gespeeld. Want zoals het geheime le ger destijds het akkoord van De Gaulle met de Algerijnen aan zijn militaire laars had gelapt, zo trokken de OA8-leiders van Oran zich op hun beurt niets aan van de overeen komst tussen hun hoogste leiding en het voorlopige Algerijnse bewind. Het ergste was, dat dit alles zich buiten en tegen het Franse staatshoofd af speelde en een aanslag betekende op zijn gezag. Vreemd, dat De Gaulle dit toeliet, hij, die zó „op zijn ponte- neur (point d'honneur) staat". Nu alles achter de rug schijnt te zijn, moet toch wel worden vastgesteld, dat het Franse leger in de laatste fase van de Algerijnse vrijheids worsteling weinig, althans te weinig van zijn werkelijke kracht heeft doen blijken. En ook de OAS heeft maar een bijzonder gering resultaat kun nen boeken: alleen de toezegging dat zij samen met de Algerijnen de vei ligheid zal waarborgen. De amnestie voor OAS-terroristen het tweede resultaat van het overleg met de Al gerijnen telt immers niet mee, óm dat die belofte niet nodig zou zijn ge weest als het geheime leger na „Evian" zijn vandalisme achterwege zou hebben gelaten. Na de jaren lange strijd, waaraan De Gaulle een einde wist te maken, lijkt de OAS- episode een even lugubere als zinlo ze „toegift". Hoe dit zij, de wapens zijn gestrekt en de kneedbommen worden vernietigd. Met het referen dum van 2ondag in het vooruitzicht kan men beide partijen slechts ge lukwensen, dat er op de puinhopen van het verleden aan een nieuwe toe komst kan worden gewerkt. LGERIJE'S aanstaande onaf- A hankelijkheid zal Afrika's vele problemen met althans één hebben verminderd. Maar er blijven er nog vele over. Men denke alleen reeds aan Kongo, waar de centrale premier Adoela en de Katangese leider Tsjombe zon der veel succes uiteen zijn gegaan, zij het met de zwakke hoop, dat een volgend gesprek iets meer zal ople veren. Het afbreken van de onder handelingen was op zichzelf reeds teleurstellend. Of zou, zoals hier en daar verondersteld is, bij Tsjombe de wens hebben overheerst vooral niet aanwezig te zijn bij de herden king op heden, 30 juni, van Kongo's uiterst zwakke zelfstandigheid? Men kan iets voelen voor deze verkla ring, wanneer men haar combineert met Tsjombe's eerste daad na zijn terugkeer in Elisabethstadhet be schikbaar stellen van een flink be drag voor de centrale regering in Leopoldstad. Die geste kan overigens op tweeërlei wijze worden uitgelegd: als een teken van goede wil en een verzoenend gebaar, dat iets belooft voor de toekomst, óf als een demon stratie tegenover de buitenwereld, dat Katanga zich kan veroorloven een royale som aan de centralisti sche tegenstanders over te maken. Is dit laatste juist, dan denkt men on willekeurig aan Tromp, die volgens het oude verhaal de vijand van ko gels zou hebben voorzien. Welke uit leg men verkiest, zeker is, dat de partijen nog altijd weinig vertrou wen hebben in eikaars bedoelingen, zó weinig, dat de Verenigde Naties onmisbaar blijven om hen aan de conferentietafel bijeen te brengen. Experiment (Van onze t.v.-medewerker) De heer Pos, directeur van de Am sterdamse Toneelschool heeft zich ten tweede male op het gladde t.v.-ijs gewaagd. Enige jaren geleden mond de een soort aanval op de t.v uit in een collegiale schermutseling van ta melijk volwassen afmeting en als we ons goed herinneren niet be paald zachtzinnig over de hele linie. De heer Pos is echter een man van formaat, dat ruiterlijk ongelijk be kennen zonder enige schade aan zijn prestige mogelijk maakt. Hij heeft daaraan mede vorm gegeven door voor de dit jaar afgestudeerden een t.v.-spel te componeren, zo gezegd zijn discipelen op het lijf geschreven. Dat geval ging dan de lucht in na een korte inleiding van maker en maestro. Men heeft het terecht op de Ampex vastgelegd, zodat de deel nemers het eigen werk kritisch heb ben kunnen ondergaan en wij met hen. We aarzelen niet de totale eind- druk als gunstig te kenschetsen, maar hebben daarbij meer het oog op de spelprestaties dan op het stuk met zijn wat warrige entourage en intrigue. Om het beste hapje voor het laatst te bewaren eerst een oordeel over het stuk. Willy van Hemert. die toch werkelijk wel weet waarover hij praat als hij het over tv.v heeft, heeft het meer een lesopgaaf dan een spel genoemd. Volledig terecht, dunkt ons. En de ster van het drie tal heeft er evenzeer terecht op ge wezen, dat het spel. in zichzelf rijk aan menselijke gevoelens, in feite 'n protest inhoudt tegen de koude tech niek van de televisie. Waaruit te concluderen zou zijn, dat de heer Pos toch feitelijk met een slimme zwaai weer op zijn stokpaardje is terecht gekomen. We laten deze zaak echter maar voor wat zij is en willen het spel van de jongelui nog even onder de loep nemen. Paula Petri lijkt ons een geboren comédienne, Schneiders een oud stadgenoot moet voor liefde voor de regie hebben, maar lijkt daarenboven een rechtlijnig speler, wat zijn kracht en misschien wel zijn beperking zal uitmaken. De derde, Linssen, verwierf het predi kaat met lof en de Top Naeff-prijs. Dat zegt, dunkt ons, genoeg. Hij maakte naar onze smaak waar. leze onderscheidingen te hebben ver diend. Het drietal heeft de engage menten in de zak. Ze zullen reeds in het komende seizoen zeker nog één of meer op het scherm kunnen ont moeten, waartegen we allerminst be zwaar hebben, zoals de lezer zal kun nen begrijpen. „Expresso" was sterk gevarieerd en gaf informatie van verschillend nut, doorspekt met wat verstrooiing. De Spiegel bestond eveneens uit verschillende pakkende onderdelen, waarvan wy graag met name noe men het gesprek van Henk de By met professor Nagel in zijn functie van auteur. Hoewel de schrijver J. B. Charles wel gelegenheid kreeg zijn bedoeling te motiveren en te verde digen 'en dat was wel nodig om de misvatting over geprolongeerde haat uit de wereld te helpen houden) leek ons, dat ten onrechte (en wel voor namelijk door de korte duur van het gesprek) nut en maatschappelijke noodzaak van de ketterjacht om des gewetenswille te weinig uit de verf kwam. BOUW TV-STUDIO S Terwijl de eerste fase van de stu- diobouw ten behoeve van de televisie, op het terrein aan de Insulindelaan in Hilversum, nog maar nauwelijks tot de kelders is gevorderd, heeft de Nederlandse Televisiestichting reeds het plan om volgende maand een vergunning aan te vragen voor de tweede fase, d.w.z. voor de bouw van een tweede complex met twee vol waardige T.V.-studio's, die ruim 1250 m2 bespeelbare ruimte hebben. De NTS doet dat o.m. om de ach terstand van het bouwprogramma op de zendtijdverruiming, welke onge veer een jaar bedraagt door o.a. ver tragingen buiten haar schuld, eni germate in te lopen. Twee Nederlandse dames vermist Twee Nederlandse dames die haar vakantie in de Oostenrijkse plaats Greifenburg doorbrengen, worden sinds donderdag vermist. Zij waren te voet naar Gnopp- nitz vertrokken en zijn daar 's middags nog gezien. Gister morgen is een opsporingsactie begonnen. De dames zijn de 47-jarige kinderjuffrouw Jenny Adriana Greeven uit Soesterberg en de ongeveer 39-jarige maatschap pelijke werkster N. Meyma uit Assen. T oelatingsexameiis ulo Voor het toelatingsexamen van de Titus Brandsma Ulo aan het Vrou wenkerkhof zijn geslaagd: P. Aker boom, Rijpwetering; Fred, van Ber- kel, Roelofarendsveen; Theo v. d. Bosch; P. v. d. Geest, R'veen; Corn. Hoek, Oude Wetering; P. Koeleman, Ter Aar; J. Koreman; P. van Kra lingen; Bern. v. d. Meer, R'veen; Herm. v. Ruiten, R'veen: Hub. Schouten, R'veen; Joh. v. Steyn; P. Volwater. R'veen; Jozef v. Wielingen. O'weterlng; B. Abswoude, O'geest; A. Droogh; F. Duindam; P. Geerts- ma: W. v. d. Geest; R. Heuvel; Th. Hollander, O'geest; Charles Lam- merding, V'schoten; W. Luyben, O'geest; S. v. d. Meel; Gerard Pouw; F. de Rooy, O'geest; Ant. Slinger land; Gerard Tegelaar, L'dorp; Ja cobus Visser: Henk Dickhoff: Jos v. Kempen; Peter Koot; Bart Nievaart; Jan Oude Elfrink: Jeroen v. Rooden: Fred Sloos; Koos v. d. Steen; Jos Stikkelman: Ton Thorn; Karei Ver- hoosel; Dick de Wit; P. de Braban der. Hazerswoude; H. Booms, L'dorp; J. Dubbelaar; J. van Klink, R'veen: Th. v. d. Maat; C. Schouten, Kat- wijk/Riin; Joh. Akerboom, Voorscho ten; Herm. Goddijn; Alph. Neger; Henr. Singeling; Joh. v. Tol: Rudolf Ubink: Theo v. d. Voort; Rob San ders: Michael v. Booren; Jos Breu- ring; Willy Devellng: Dick van Ga len: Rens Heruer; Eddy de Jong; Gebby Kleinhans: Bert Montanje; Eddy Tuithof; Hein v. Engelen; Hennv de Boer; Hans v. d. Burg; Ben Koolloos, Oegstgeest: Peter van Leeuwen; Wllbert, van Niel: Jan Poncin: Hans Tiemen: Dick van Westerop: Ant. Cornelisse: H. Pee- ters: Ant. Staats: Carolus Romijn; Wilhelmus v. d. Poel: Gerard Sloos: Hans v. Hoogenhuben. L'dorp: René Kaiser- Rudl v. d. Pluvm; Peter Ro- zier; Kees v. d. Linden: victor Pe ters: D«an Sehoonwater: Kees Wes- seling: Theo Duivenvoorden, O'geest; Joh. Lubhp. O'geest.- Wilhelmus v. Maris. O'gpest: Martinus Ohèr, O'geest: Stefan Schermervoest: Ge- rardus Witteman. O'geest: H^ns v. Bemmalen. Z'woude: Adri Heems kerk. Z'wonde: Gerard v. d. Hoeven. Z'woude: Hans v. d. Krogt. Z'wonde: Tan Moovman, z'woude; Theo Schuur, Z'woude: Wim v. d. Wiel, Z'woude: Kees Rietbrck, R'veen: Anton de Hev. Leimuiden; Arnold Heuzen, Leimuiden; Rudy Mollers. VERGADERING ANWB Exlo Bergsma herdacht In de jaarvergadering van de ANWB in het Scheveningse Palace- hotel herdacht vandaag de waarne mend voorzitter de heer P. F. Zim- mermann het feit dat de stichter, promotor en eerste voorzitter van de Bond, wijlen Edo Bergsma, op 6 juni 100 jaar geleden geboren werd. Hartelijke woorden wijdde de heer Zimmerman o.a. ook aan de plotseling overleden voorzitter van de Bond mr. W. A. Offerhaus. De heer Zimmerman hamerde voorts opnieuw op de noodzaak van vakantiespreiding en keerde zich weer tegen verontreiniging met pa pier en andere materialen van strand, bos. heide en wegen. Ook de ver ontreiniging van de binnenwateren wordt steeds zorgelijker. In een overzicht van de ANWB- diensten zei spr. dat de Bond iedere twee en driekwart minuut een lid uit de nood helpt. Daarbij zijn de 40.000 autotechnische adviesen nog buiten beschouwing gelaten. Hij deelde mee. dat eind 1962 een nieuw technosta- tion en de technohal van het hoofd kantoor in gebruik komen. „Hierdoor worden zowel de verkeersveiligheid als de financiële belangen van de leden behartigd", aldus de heer Zim merman. Hij deelde voorts mee. dat met vele gemeenten besprekingen gaande zijn voor het plaatsen van verlichte weg wijzers op doorgaande routes. Zware boetes voor T.V. verzekeraar (Van onze Haagse correspondent) De economische kamer van het Haagse Gerechtshof heeft een 40-ja rige Hagenaar, ex-dlrecteur van de televisie-schade- cn reparatieverze kering „Internationale", wegens overtredingen van de wet op de as surantiebemiddeling drie geldboetes, een van f 1.000 subs 50 dagen hech tenis, en twee van f 500 subs 25 dagen hechtenis, opgelegd. Van juli 1961 tot september van dat jaar hield de man zich bezig met het verzekeren van TV-toestel- len en beeldbuizen. Hij had daarvoor 50 agenten in het gehele land in dienst, die circa 1000 TV-verzekerin- gen afsloten. Deze agenten waren echter niet als zodanig ingeschreven. Ook de boekhouding was niet op de voorgeschreven wijze gevoerd. Na de aanhouding van de directeur op beschuldiging van oplichting in een andere zaak ging het mis met het verzekeringsbedrijfje. De gehele zaak werd overgenomen door een Leidse maatschappij. Vele verzeker den zijn toen gedupeerd doordat zij hogere premies moesten gaan beta len. De economische politierechter heeft de ex-directeur veroordeeld tot drie geldboetes van elk f 5.000. In ho ger beroep hoorde hij drie boetes van f 1.500 tegen zich eisen. 10. INLICHTINGEN BIJ ONS KANTOOR BREESTRAAT 36, LEIDEN. TELEFOON (01710) 30345. Voor het mulo-examen diploma A zijn geslaagd de dames: A. Haasnoot* te Katwijk aan Zee; W. I. Boers te Katwijk a/d Rijn: W. C. van Veen*. Rijnsburg en de heren: IJ. C. van Dijk*. D. F v. d. Niet*. A. van Dijk. Katwijk a. Zee: A. T. Durieux*. P. A. M. Langmuur*. Katwijk a/d Rijn: A. S. Schalkers, ZoeterwoudeM. H. van Kampen. H. D. v. Iterson*. Oegstgeest; E. C. van Kralingen*, Rijnsburg; J. de Bree, Leiden. Voor het diploma B: de heren: K. P. Piena. G. J. Roosing; W. G. Tie- sema, I. van der Tuin, A. J. v. Doorn, R. W. H. den Dopper, J. P. Korsten. Leiden; R. M. Faber, Leiderdorp en de dames: A. S. v. d. Krieke, C. Wil- lemse. Leiden. Voor diploma A en B tezamen af gewezen 5 kandidaten. De kandidaten bij wier namen een steretje staat, behaalden tevens het middenstands diploma. Advertentie H. JANSE De man waar u het beste slagen kan. HAARLEMMERSTRAAT 129 LEIDEN TELEF. 30553 Leimuiden: Wim Koek. Zoeterwoude; Peter Spierenburg. Zoeterwoude; Jan Zandbergen, Zoeterwoude; René Castelein, R'veen; Leo van Klink, R'veen; Gerard v. d. Klugt. R'veen; Hen de Prie, R'veen; Henrl v. d. Salm, R'veen; Peter Straathof. Rijp wetering; Ant. v. d. Hoorn, Lange- raar; Gorn. Sassen, Langeraar; Thijs v. Wieringen, Hoogmade; Frans Wit- teman, Hoogmade; H. Verdel, Oude Wetering; A. Munsterman, Nieuw Vennep; Frans Varkevisser, Noord- wiik; Jan Zuidhoek, Noordwijk; Ja cobus v. d. Ki-aan; Christlaan Ver- plancke, Katwijk/Zee; Adti Borst, Leiderdorp. Waar geen woonplaats is vermeld is dat Leiden. MATROOS VAN DE .KORENDIJK' OVERLEDEN Een matroos van het 5.920 ton me tende vrachtschip „Korendijk" van de Holland-Amerika-Lijn, dat onder weg is van New York naar Ant werpen, is gisteren overleden, ondanks de pogingen van de scheeps chirurg van het Engelse passagiers schip „Ivernia" om hem te redden. De „Korendijk" had. toen het schip zich ongeveer 380 mijl ten zuiden van Ierland bevond, een SOS-sein uitge zonden voor hulpverlening aan de man, die een maagperforatie had. De „Ivernia" had dit sein opgevangen n was te hulp gesneld, BINNENLAND. Ter gelegenheid van de opening van het Hilton Hotel te Amsterdam wordt op woensdag 11 Juli een Hol land, Festival bal in het hotel gehou den. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan het revalidatie centrum van het Blo-vakantle-oord. De directeur der Amsterdamse gemeente moieea, Jhr. W. Sandberg, heeft gisteravond onder zeer grote be langstelling in het Stedelijk Museum de zomertentoonstelling 1962 „Neder lands bijdrage tot de Internationale ontwikkeling der beeldende kunst 6inda 1945" geopend. De 64-jarige alleenwonende marktkoopman G. Mosker is gistermid dag dood in zijn woning aan de Zee dijk in Amsterdam aangetroffen. Hy bleek door gas vers tikking om het geraakt door het gas dat uit een los geraakte slang stroomde. Op de hoek LoosduinsewegMon- sterse6traat ls gistermorgen de 74- Jarige mevrouw C. C. TaalOuderdorp, wonende ln de Kamp6choërstraat te Monster, bij een poging op een rijden de tram van lijn 11 te springen over reden. ZIJ overleed ter plaatse. Mr. W. F. L. graaf van Bylandt, ambassadeur te Rome, heeft op 15 Juni zijn functie neergelegd. Van die da tum af treedt de heer H. M. van Walt van Praag op als tijdelijk zaakgelastig de. Aan het internationale harpcon- cours dat ln september in Israël wordt gehouden zal o.a. Vera Badings, solo harpiste van het Amsterdamse Con certgebouworkest, deelnemen. Phia Berghout zal deel uitmaken van de Internationale Jury. Rosa Spier, die van 1932 tot 1946 solo-harpiste van het Concertgebouworkest ls geweest, zal Vera Badings voor de tijd aat deze ln Israël verblyft vervangen. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is benoemd tot gewoon hoogleraar ln de wiskunde, dr. E. W. Dijkstra, specialist op het gebied van het werken met computors (funda mentele programmering). Gistermiddag is te Rotterdam het stoffelijk overschot opgehaald van de 47-Jarlge sohipper Lambertus Sloots die donderdagmiddag met het 15 Oton metende binnenschip „Voorwaarts" ligplaats had gekozen ln de Maasha ven. Om zeven uur donderdagavond werd hij voor het laatet gezien en toen men hem de volgende morgen miste, werd de politie Ingelicht. Vlak by zijn schip werd hy opgedregd. BUITENLAND. Van de Amerikaanse basis Cape Canaveral in FlorLda zijn gisteren met sticces twee raketten afgeschoten. Een polaris met een nieuw, lichter bestu ringsapparaat kwam op 25000 km. ln het doelgebied terecht. Een Minute- man legde volgens plan, 3500 km. af. Een militaire rechtbank in Brus sel heeft gisteren vier Belgen, die ln de tweede wereldoorlog als vrywllligers in het Duitse leger ln de SoWjet-Unie vochten, tot vyf Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De vier mannen, die in Rusland tot genisstraf waren ■■PU onlangs vervroegd in vryheid gesteld. In Warschau ls een wetsvoorstel aanvaard, dat het mogeiyk maakt, landeryen die door hun eigenaars niet §oed worden verzorgd te onteigenen, loerenbedrljven die weer op gang ge bracht kunnen worden, zullen worden geholpen. Onteigening zal o.a, geschie den in die gevallen, dat de eigenaars door leeftyd of andere oorzaken het werk niet meer aan kunnen. Boeren boven de 65 Jaar krijgen ln dat geval een staatspensioen, terwijl anderen elders te werk zullen worden gesteld. Er zijn in Polen ongeveer 45.000 land- bouwbedryveni die onder de nieuwe wet vallen. De Griekse regering heeft beslo ten het kamp voor verbannenen op het rotseiland Aylos Efstratlos in de Aegelsche Zee te sluiten en de vryia- ting te gelasten van 190 gedeporteer den, die twee Jaar verbannen zUn ge weest. Zij waren verbannen op oe- liging munlatléche ondermijnende activiteit. De voormalige Franse minister van Arbeid Parodl le gisteren met al gemene stemmen gekozen tot voorzit ter van het bestuur van het Interna tionale Arbeidsbureau voor de periode 19621963. Het nieuwe Engetee straalver- keersvllegtulg de Vickers VC 10, dat plaats biedt aan 150 passagiers en vier straalmotoren heeft die zich achter aan de romp bevinden, heeft gisteren een proefvlucht gemaakt van 19 mi nuten. Na een aanloop van slechts 750 meter was het toestel van de grond. Er zijn reeds 50 VC 10's be steld. ZIJ kosten 2.250.000 pond ster ling per «tuk. President Macapagal van de Phlllppljnen heeft gisteren op een persconferentie ln Bangkok verklaard, dat de aanspraken van zyn land op Noord-Borneo „een geschil ln vriend schappelijke sfeer" met de Britten vormen. Hij wilde niet zeggen, of de PhiMppynen de kwestie voor de V.N. of het Internationale Gerechtshof ln Den Haag zullen brengen. Charlie Chaplin heeft verklaard binnenkort een nieuwe film te zullen maken. „Het zal een echte „slapstick burlesque" zijn waar niets achter zit behalve gekkigheid", aldu6 Chaplin. „Ik ga deze komedie met mlln zoon Sydney maken. Het is Iets waar Ik al jaren "mee rondloop. Ik heb zojuist het draaiboek voltooid, dat al tien laar half af ls". Egyptische bladen melden dat Saoedl-Arablsche en Jordaanse diplo maten betrokken zijn bij smokkelarij in Egypte. Volgens het blad „Al Ahram" zouden de smokkelaars een ng va ide act organisatie hebben, gevormd. die 115.000 Egyptische ponden (835.000 gulden) en vyf kilogram goud uit Egypte heeft gesmokkeld. (tot 34 Juli 1963) uitstel gekregen voor het verkopen van zyn kolen- en staal fabrieken, waartoe hy na de tweede wereldoorlog door de geallieerden was verplicht. Nu pas is vernomen dat de daarvoor bevoegde „gemengde com missie" op 19 juni ln Zürich het des betreffend besluit heeft genomen. Tot do zogenaamde commissie van zeven onder voorzitterschap van de Zwitser se bankier dr. Eberhardt Relnhardt behoren één vertegenwoordiger van de ■Verenigde Staten, Engeland en Frank rijk en drie van West-Dultsland. De Verenigde Staten zullen am bassades vestigen ln de hoofdsteden van Roeande en Boeroendi, respect. Klgala en Oesoemboera, wanneer deze Belgische beheerschapsgebieden op 1 juli onafhankelijk zullen zijn gewor den. Een tweede proef met een in de lucht gelanceerde Skybolt-raket, die zou moeten worden gebruikt door BTltse en Amerikaanse bommenwer pers, is gisteren mislukt. De motor van het eerste gedeelte van de uit twee trappen bestaande raket wilde niet starten. De raket, die een kernla ding kan vervoeren, werd met goed gevolg uit een B-52 bommenwerper gelanceerd, doch nadat de motor van de Skybolt weigerde, stortte het ap paraat ln de Atlantische Oceaan. Een tweede zending militaire goe deren uit de Sowjet-Ünle, bestemd voor Marokko, ls gisteren in Casa blanca aangenomen. By de lading, die werd aangevoerd door een SowJetrus- 6lsch vrachtschip, bevonden zich vier Mlg-17 straaljagers, drie wentelwieken, tien ziekenauto's en mobiele elektri sche generatoren. De voormalige Westdultse minis ter van Buitenlandse Zaken dr. Heln- rich von Brentano zal van volgende week dinsdag tot vrydag een bezoek aan Engeland brengen als gast van de Britse regering. Von Brentano. die nu leider van Adenauers christendemocra tische fractie in de Bondsdag 16. zal o.m. van gedachten wisselen met pre mier Macmlllan en diens ministers van Buitenlandse Zaken. Financiën en Ge menebest-aangelegenheden. In de Verenigde Staten ziln ln mei 3.160 mensen bij verkeersongeluk ken omgekomen. In de eeT6te vyf maanden van 1962 was het aantal do den 14.520 of 5 procent meer dan het laar tevoren. De 65-Jarige ex-generaal van de S S.. George Ebrecht, Ts te Llndau by het Bodenmeer gearresteerd. Er was een arrestatiebevel tegen hem uitge vaardigd. waarin gezegd wordt dat ny schuldig ls aan moord op 12 Polen, die in 1939 gevangen zaten in het concentratiekamp Stutthof by Danzig. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells, 7.45 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur namiddag. Rijksmuseum voor Volkenkunde- film over Afrika: „Het leven van Josef Coker", 2.30 uur nam. Stationsplein (perron 13): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Reservaat de Haeck, 9 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG St.-Antoniusclubhuls: Concert Mu ziekhandel Gé Hofenk m.m.v. Jaap Stotljn, 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Pieterskerk: Holland Festival ..Toon kunstkoor „Hohe Messe", 7.45 uur nm. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reisver. naar Goor en Markelo, 7.30 u. voorm. WOENSDAG Garenmarkt: Kastelentocht K en O langs de Vecht, 8.45 uur vm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nm. DONDERDAG Acad. Ziekenhuis: Uitreiking Land- stelnerpennlngen en -plaquettes. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Restaurant Van der Heyden: Leden- verg. Sociale Raad, 8 uur nam. Schouwburg: Holland Festival. Pan tomime speler Samy Molcho, 8.15 uur nam. Schouwburg: Ledenverg. Leldsche Schouwburgvereniging, 4 uur nam. VRIJDAG. Aalmarktschool afscheidsreceptie P. A. Wisse 810 uur nam. Prediker; Evangelisatie Christengem „Ecclesia'8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Naar wijder horizon" Werkd. 10 tot 5 uur: 's zondags 1 tot 5 uur (tot 8 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Ryksmuöeum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur n.m.); zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 Juli). BIOSCOPEN Studio. „Zazle ln de metro", 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trlnnon. „Dynamite Jack", 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Luxor. „State Fair", a l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo. „Zo lacht en kust men in Tirol", a.l. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino. „Tot weerziens myn liefste", („Houdt u van Brahms?"), 18 j. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex. „Moord boven de afgrond", 14 j. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. ""O, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donder dagcyclus „En altyd lokt de vrouw". „Astratheater Wassenaar. Vrydag 8 u. zaterdag 7 en 9.15 uur. „De Indi aanse Vrouwenroof", 14 J. Zond. 7 en 9.15 uur, maandag en woensdag 8 uur. „Kapo". 18 Jaar. Donderdag 8 uur. „From Here to Eternity", 18 j. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Zwervers van de Marine", alle leeftyden. WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN. Voor ^HPli tandarts J. C. van der Keur. telef. 24724. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door ae Haven Apotheek. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8. tel. 53274 i6 's zondags geopend van 1213 uur. t-AH' VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Lichte grammofoonmuz., 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek, 19.45 Grammofoon muz.. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Metropole orkest en accordeontrio. 20.55 Nederlandse cabaretliedjes (gr.), 21.10 Socialistisch commentaar. 21.25 Melodieën-Expres. 21.55 Muzlek-Mémolres. 22.20 Laatste sportnieuws van de week, 22.30 Nws., 22.40 Ballroomorkest. 23.10 Lichte grammofoonmuz.. 23.55 tot 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 18.00 Kunstkroniek, 18.30 Strykorkest, 18.50 Praatje voor politie ke voetgangers. 19.00 Nws.. 19.10 Ac tualiteiten, 19.25 Viool en piano (gr.), 19.45 Lichtbaken, lezing, 19.55 Holland Festival 1962: Concertgebouworkest, en soliste, 21.00 Vragenbeantwoording, 21.10 De Platenkoffer. 22.00 Lichte grammofoonmuziek, 22.20 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nws., 22.40 Wy lulden de zondag in: Gewyde muz. en lezing, 23.00 Metropole-orkest en zangsolist. 23.35 The Adam Singers (gr.) 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 15.00 Anno. 15.25 Film over een Zuidfranse havenplaats. 16.00 Ver keerverkeerd, lb.15 Mensen van de rivier, een Joegoslavische fllmim- pressie. 16.35 De laatste der Mohika- ne. TV-fllm. 17.00 Voor de Jeugd. NTS: 17.35 Eurovisie: Concours Hippi- que te Aken. KRO: 19.30 De avontu ren van Ivanhoe, TV-fllm. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Magazine de Paris, 21.00 Zaterdagavond-akkoorden, 21.50 Sport. 22.15 Detectlve-fllm, 22.35 Epiloog. NTS: 22.45—23.05 TT-Races te Assen. voor ZONDAG 1 JULI Hilversum I 402 m. VARA: 8.00 Nws., postdulvenber. en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of f;een weer, gev. prog.. 9 45 Geestelyk even, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de kinderen. IKOR: 10.30 Remonstrantse Kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11,45 Flitsen, nws. van eigen erf. AVRO: 12.00 Muz. voor allen (gr.) (Om 12.30 Sportber.), 13.00 Nws.. 13.07 De toestand in de wereld, lezing, 13.20 Lichte orkestmuz. u 14.00 Boekbespreking, Festival 1962: Amadeus-kwartet: klass. en mod. muz. I.d. pauze: 15.0515.15 Fllmpraatje. 15.40 Carillonbespeling, 15.50 Lustrum Amsterdamse Studen ten, 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Van provinciestad tot nieuw Babyion?, lezing. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17 30 Voor de jeugd. 17.50 Nws.. sportuitslagen en sportjournaal. VARA: 18.30 Salonorkest en zang- solist. 19.00 U moet er eens uit, caba ret. 19 00 Vioolconcert (gr.). AVRO: 20.00 Nws., 20 05 Lichte orkestmuz. en zangsolisten. 20.45 Een trektocht door België, klankbeeld. 21.00 Das Drei- maderlhaus. operette (gr.). 22.00 Klass. muz. (gr.), 22.30 Nws., 22.40 Actuali teiten, 23.00 Met de Franse slag: nieuwtjes en grammofoonplaten uit Frankrijk. 23.30 Lichte grammofoon muz., 23.5524.00 Nws. Hilversum II 298 m. NCRV: 8.00 Nws en weerber.. 8.15 Klass. muz. (gr.). IKOR: 8 30 Goede morgen. 9.00 Drive-ln-dienst. KRO: 9.30 Nws.. 9.45 Klass. orgelmuz. (gr.), 9 55 Inleiding hoogmis, 10.00 Hoogmis. 11.30 Klass. muz., (gr 11.45 Plano recital: Moderne en klass. muz., 12.15 Buitenlands commentaar, 12.25 Licht orkest en solisten, 12.55 De kerk zijt Gij. lezing. 13.00 Nws.. 13 05 Metropole orkest en solist. 13.45 Holland Festival 1962: Strijkkwartet: Klass. muz.. 14.10 ConcertgebouworkestModerne en klassieke muz., 15.15 Moderne muz. (gr.) 15.30 Muzikale aspecten, muz. lezing, 16.00 Sport, 16.30 Vespers, Con vent van Kerken: 17.00 Geref. kerk dienst. NCRV: 18.30 Gew. muz., 19 00 Nws uit de kerken, 19.05 Verzoekprog. van gewijde muz., 19.25 Door een geopende deur in de hemel, discussie. KRO: 19.45 Nws., 20.00 Een avond in Oosten rijk. klankbeeld. 21.30 Do-re-mi-, licht programma. 22.20 22.25 Boek- bespr22.30 Nws.. Avondgebed. 22.55 Kamermuziekconcert: oude muziek. 23 45 Klass. muz. (gr.) 23.5524.00 Nws. Radio Bloemendaal. 9.30 uur ds. G. Toornvliet. 11 uur drs. O. Jager te Haarlem. Uitzending dienst voor be langstellenden. 4 uur: ds. P. N. Kruys- wijk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 15.00 tot plm. 16.30 Eurovisie: Balletprog. uit Hamburg. Convent van kerken: 17.00 tot 18.00 Geref. kerkd. NTS: 18.0018.45 Eurovisie: Interna tionaal concours hlpplque te Aken. 19.30 Weeklournaal, 20.00 Sport in Beeld. AVRO: 20.30 In AVRO's Televi- zler. 20.45 Balletprogramma, 21.15 tot 22.20 Eens, maar nooit weer! vroiyke (muzikale) komedie. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.10 Kritieken, 12.55 Weerber.. 13.00 Nws.. 13.10 Klankbeeld. 13.40 Opera muziek. 14.00 Wenken voor de tuin, 14.30 BBC Schots orkest en solist: klassieke muz., I. d. pauze: Schilderij van de maand, lezing, 16.15 Film kroniek. 16.45 Grammofoonmuz., 17.00 Hoorspel, 17.35 Zang en gitaar, 17.50 Praatje. 17.55 Weerber., 18.00 Nieuws en journaal. 18.45 Lichte orkestmuz., 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Gods dienstige ultz.. 20.25 Liefdadigheids- oproep. 20.30 Quiz, 21.00 Orkestcon cert.. 22.00 Nws., 22.10 Interview. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber.. 23.00 Nws., 23.0223.40 Pianorecita 1 Engeland. BBC' Light Programme 1500 en 217 m. 12.00 Verzoekprog.. 13.30 Gev. prog., 14.00 Gev. muz., 14.25 Populaire lied jes. 15.00 Fllmprog., 16.00 Populaire muz. en nieuwe grammofoonplaten, 17.00 Interviews en grammofoonmuz., 1800 Liedjes. 18.30 Gev. progr.. 19.30 Nws.. 19.35 Gev. muz.. 20.30 Godsdien stige samenzang. 21.00 Populaire lied jes. 22 00 Lichte muz., Nws., 22.40 Lichte muz. (vervolg). 23 30 Lichte muz., 23.50 Avondgebeden, 23.55—24.00 Nws. NDR/WDR 309 m.: 12.00 Operetteconcert, 13.00 Nws., 13.10 Lichte orkestmuz. en solisten, 14.30 Kamermuz. en zang. 15.00 Ope rette- en filmmuz.. 15.50 Dansmuz., 17.00 Jazz. 18.15 Klass. muz. 18.35 Zangrecital. 19.00 Nws.. 20.00 Gev. programma voor de leugd, 21.45 Nws.. 22 30 Hoorspel. 23.05 Dansmuziek. 23.30 Amusementsmuz.. 24.00 Nws., 0.15 Jazzmuz.. 1.00 Weerber. en gev. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws., 12.10 Moderne orkestmuz. 13.40 Hoorspel. 15.50 La Perlchole, opera buffa, 17.45 Klassieke en moder ne orkestmuz.. 19.30 Lichte orkestmuz., 20.00 Hedendaagse Franse musici, 22.15 Grammofoonmuz. 22.45 Gev. grammo foonmuz., 23.5324.00 Nws, Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws., 12.03 Vlaamse roman tische muz., 12.30 Weerber.. 12.35 Amusementsorkest en zangsolist, 13.00 Nws., 13.15 Voor de soldaten, 14.00 Opera- en belcantoconcert. 16.30 Sportprogramma. 17.00 Nws., 17.10 Lichte muz., 18 00 Pianorecital: Mod. muz., 18.30 Godsdienstige uitzending, 19.00 Nws., *19.30 Leve de vakantie, gev progr.. 20.20 Oost West. Thuis best. gev progr.. 22.00 Nws., 22.15 25e Vlaamse Nationaal Jubelzangfeest, 23.00 Nws., 23.05 Lichte grammofoon muz., 23.5524.00 Nws., 484 m.: 12.15 Lichte grammofoonmuz., 13.00 Nws., 13.15 Verzoekprogramma, 17.00 Nws., 19.00 Godsdienstig halfuur, 19.30 Nws.. 20.00 Musique aux Champs- Elysées, 21.15 Jazz. 22.00 Wereld nieuws. 22.55 Nws., 23.00 Jazz. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 2 JLLI Hilversum I 432 m. AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym., 7.20 Ochtendvaria (gr.), 8.00 Nws., 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.). 9.00 Gymnastiek voor oudere luisteraars, 9.10 De groenteman, 9.15 Klass. kamermuz. (gr.). 9.35 Water standen, 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.) 11.00 Voordracht, 11.15 Radio Filharmonisch orkest en solist: Klassieke en moderne muziek, 12.00 Orgelspel en zang, 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Voor ons platteland, lezing, 12.43 Lichte orkestmuz.. 13.00 Nws., 13.15 Mededelingen, actualiteiten of gram mofoonmuziek, 13.25 Beursber., 13.30 Planoduo, 14.00 Kleurrijke klanken: Muziekrevue, 15.05 Lichte grammo foonmuz., 15 20 Amsterdam en zijn Europees achterland, klankbeeld: 16.00 Klassieke en lichte grammofoonmuz., 17.30 Grammofoonmuz. voor de Jeugd AVRO: 18.00 Nws.. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Licht ensemble en zang- solist, 19.00 Fluit en piano, 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nws.. 20.05 Lichte grammofoonmuz.. 20.30 Nabe schouwing Tour van de Toekomst 1962 20.40 Dixlelandmuz., 21.00 Speuren als hobby, lezing, 21.20 Lichte muz., 21.35 Grammofoonmuz.. 21.45 Voordracht. 22 05 Oude kamermuz.. 22.30 Nws., 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazzmuz., 23.15 Lichte orkestmuz. (gr.) 23.55— Hilversum II 298 m. NCRV: 7.00 Nws.. 7.10 Gew. muz. (gr 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws., 8.15 Radio krant, 8.35 Volksliederen (gr.), 8.50 Lichte grammofoonmuz., 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte grammofoonmuz 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Gitaarcon cert (gr.). 10.20 Theologische ether leergang. 11.05 Kamermuziekgezelsch.: Moderne muz., 11.30 Lichte grammo foonmuz., 12.10 Lichte grammofoon muziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble, 12.53 Grammofoonmuz, event, actualiteiten. 13.00 Nws., 13.15 Blaasorkest, 13.45 Lichte grammofoonmuz., 14.05 School radio, 14.35 Operamuz. (gr.), 15.05 Me tropole orkest. 15.35 Moderne muziek (gr.), 16.00 Bijbeloverdenking, 16.30 Klassieke kamermuz. (gr.), 17.00 Voor de kleuters, 17 15 Voor de Jeugd. 17.30 Jazz-Club. 17.40 Beursber.. 17 45 Re- geringsuitz.: Nieuw land voor de boe ren in Suriname, door ir. D B W M van Dusseldorp. NCRV: 18.00 Orgelspel: populaire muz., 18.30 Met band en plaat voor u 19.00 Nws. en weerberichten, 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant, 19.50 Licht ensemble, 20.10 De Wil kinsons. hoorspel (I), 20.45 Promenade orkest en zangsolist, 21.30 Klass. muz. 2° Parlementalr commentaar, 22.15 Lichte Nederlandse muziek. 22 30 Nws. en SOS-berichten. 22.40 Avond- oiï«rileJking' 22 55 Boekbespreking. 23.05 Tenor en plano. 23.40 Het Evan gelie in Esperanto. 23.55—24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN-PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lyn) van lj tot 20 uur I. Ernest Chausson. Concert voor viool, plano en strykkwartet in D gr. t. op. 21. Décldé. Slclllenne. Grave. Finale. Trés animé. Yehudi Menuhln viool; Louis Kentner, plano: Quatuor Pascal de la Radiodiffuslon Francalse (Jacques Dumont. Maurice Crut, Léon Pascal. Robert Salles). II. Claude Debussy. 1. Suite berga- masque, Prélude, Menuet. Clair de lune. Passepled. Jörg Demus, plano. 2. Children's Corner, Doctor Gradus ad Parnassum. Jimbo's Lullaby. Sere nade for the Doll. The Snow ls dan cing. The little Shepherd. Golliwogg's cake-walk. Jörg Demus, plano III. Maurice Ravel. 1. Jeux d'eau. Rudolf Flrkusny, piano. 2. Strykkwar tet ln F gr. t. Allegro moderato. As- sez vlf. Trés rhvthmé. Trés lent. Vlf et aglté. Carmlrelll Quartet. (Plna Carmirelli, Montserrat Cervera, Lulgi Sagrati, Arturo Bonuccl). 3. La Vallee des Cloches (uit „Mlroirs"). Rudolf Flrkusny, piano. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journaal en weeroverz., VPRO: 20.20 Marionettentheater, 21.00 De oude draaldoos. 21.40 Film-expres sie, 21.50 Medische rubriek. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Orkestconcert, 12.55 Weerber.. 13.00 Nws., 13.10 Grammofoonmuziek met commentaar, 13.40 Schoolradio. 15.00 Wimbledon. 15.15 Hoorspel, 16.15 Wimbledon, 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Weerber.. 18.00 Nws.. 18.15 In the South-East, regionaal programma, 19.00 Weense muz. (gr.), 19.30 Gev. programma. 20.30 Hoorspel, 22.00 Nws., 22.30 Moderne kamermuz.. 22.45 Par- lementsoverzlcht. 22.59 Weerber., 23.00 Nws.. 23.02 Voordracht. 23.1523.35 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 in. 12.00 Populaire grammofoonmuz., 12.31 Gev. muz., 13.30 Nws., 13.35 Cricketuitslagen. 13.45 Voor de kleu ters, 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Dans muziek. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek, 16.31 Uitsl. races, 16.35 Grammofoonmuziek voor de Jeugd. 17 00 Gev. programma, 17.31 Reportage van Wimbledon, 18.33 Sportoverz.. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws en journaal, 19.25 Sport. 19.31 Hoor spel, 20.00 Grammofoonmuz., 20.31 Licht programma. 21.00 Hoorspel, 21.31 Lichte muz., 22.15 Orgelspel. 22.30 Orgelspel. 22 30 Nws., sport en actuali teiten, 22.41 Lichte orkestmuz. en so listen. 23.55—24.00 Nws. NDR/WDR 309 m.: 12.00 Lichte orkestmuz., 13.00 Nws.. 13.15 Operetteconcert, 14.15 Klassieke en moderne orkestmuz, 16.00 Film muziek, 16.30 Lichte grammofoonmuz., 17.45 Gev. programma. 19.00 Nws., 19.30 Klassieke en moderne orkestmuz. 21.45 Nws., 22.15 Jazzconcert, 23.25 Lichte grammofoonmuz., 24.00 Nws., 0.20 Operette- en amusementsmuziek, 1.00 Weerbericht en gev. muz. I rankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws., 12.10 Kerkconcert, 13.50 Grammofoonmuz., 14.25 Grammofoon muz. 14.30 Hoorspel, 16.00 Grammo foonmuz.. 18.05 Kamermuz., 19.00 Nws., 19.20 Grammofoonmuz, 20.00 Orkest muziek. 23.10 Solistenconcert, 23.35 Grammofoonmuziek 23.5324.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws., 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerberichten, 12.35 Landbouwrubriek, 12.42 Amusements muz. (gr.). 12.50 Beursber.. 13.00 Nws., 13.15 Klass. kamermuz., 14.00 Lichte grammo'foonmuz., 15.00 Altviool en plano, 15.25 Symfonische muz. (gr.). 16.00 Beursberichten, (Tussen 16.00 en 17.30 Reportage van de Ronde Frank- Voor spoedgevallen zyn van heden middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te neanen de dokto ren Roodenburg Vermaat. tel. 26655. Mastenbroek, tel 53156. Tegelaar, tel. 34092 Wildlcks tel. 30177 in Sastro- wiioto. tel. 34779. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Licht Instrumentaal kwintet, 17.45 Franse les. 18.00 Russische bal- letmuz. (gr.). 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Commentaar over de Ronde van Frankryk. 19.00 Nws., 19.40 Grammo foonmuz., 19.45 Operaprogramma. 20.00 Kamerorkest en solisten met versterkt koor: Oude muz.. 21.00 De Zeven Kunsten. 21.15 Variété-orkest met zangsollsten, 22.00 Nws., 22.15 Amu sementsorkest, 22.35 Populaire volks muziek (gr.). 22.55 Nws., 23.0023.15 Voor de zeelleden. 484 m.: 1300 Nws., 13.15 Lichte grammofoon muz., 14.03 Violistenconcours te Mos kou, 15.08 Lichte grammofoonmuz. 10.08 Operetteselecties (gr.), 17.00 Nws.. 17.15 Belgische muz., 1830 Lichte grammofoonmuz., 19.00 Gram mofoonmuz., 19.10 Internationaal mu ziekfestival van Chimay, 19.30 Nws., 20,00 Hoorspel, 22.00 Wereldnieuws, 22.15 Jazz, 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2