Minister Cals moest nu HK£Eftj^L;HG enige veren laten GRIJS? THUIS ZELF DOEN BOSCH Vinent lenient Versteeg aanvaard (63-58) Export bloembollen is belangrijk minder Prins Bernhard leidt Nationaal Thuisfront Westduitse economie lijdt aan de „Britse ziekte", zegt Blessing fj). I e drank voor dorstige drinken Inrichting van het onderwijs Afgestemd op het hedendaagse verkeer 2 miljoen wordt verwacht GEREFORMEERDE KERK EN VRIJETIJDSBESTEDING mnewzANAAN EU2UNNAAM pgericht 1 maart 1860 Vrijdag 29 juni 1962 Derde blad no. 30690 Advertentie POLY-COLOR Na de teleurstelling, die de anti-revolutionairen woensdag in de weede Kamer hadden moeten incasseren in het debat over de lammoetwet, boekten zij gisteren een succesje, toen de Kamer n amendement-Versteeg (AR) met 63 tegen 58 stemmen aan- lardde. Hierdoor kwam een wijziging in het wetsartikel betreffen- de inrichting van het onderwijs op gymnasia, athenea en lycea smede Havo-, Mavo- en Lavoscholen. Joals men weet. voelden de pro- tants-christelijke fracties niet voor emene regels over de inrichting het onderwijs, maar hun po- ïg tot splitsing van deze regels voor ïbaar en bijzonder onderwijs leed, wij reeds meldden, schipbreuk, algemene bepaling bleef dus in ontwerp staan. Om nog iets van oorspronkelijke gedachte te red- diende prof. Versteeg nu enige •stellen in tot wijziging van het leven gebleven algemene artikel de inrichtingsvoorschriften. Zelf •mde hij zijn voorstellen „surro- itamendementen". Ook mej. Nolte de KVP en de socialist Kleijwegt len enige veranderingen. Iet amendement waarmee de heer iteeg succes boekte (dankzij de illende steun van de KVP) be- le aan het voorbereidend weten- ppelijk onderwijs meer ontwik- ingsmogelükheden te geven door bepalingen op te nemen over leerjaren waarin de voor dit soort >len bedoelde vakken moeten len gegeven. De minister, aan wie ;ens het wetsntwerp de vaststel van een aantal inrlchtingsvoor- iften wordt overgelaten, kan zich niet gaan bemoeien met de tag, welke vakken in welke klassen eten worden gegeven. In het ver en heeft bijv. het lyceum profijt trokken van een dergelijke vrijheid. Iet „bevoegd gezag" (zoals schóól- turen en gemeenten) zal ook vrij- d krijgen om zelf de leerstof vast stellen. Dit is het gevolg van aan- trding van een voorstel-Nolte VP). De aanvaarding van de bei- genoemde voorstellen geschiedde stemming van „rechts tegen is", de oude scheidingslijn tussen confessionele en niet-confessionele cties. KVP, ARP, CHU en SGP nden tegenover PvdA, VVD, CPN PSP. Minister Cals, die veel be- iren had gemaakt, kreeg dus van de hele linkerzijde. De rindsman vreesde dat er van de logde „doorstroming" van leerlin- niet veel terecht zou komen, als t van hogerhand de vaststelling vakken per leerjaar zou kunnen 'den geregeld. Die regeling zou ens van nut kunnen zijn om de ik van de eindexamens te vermin- en. De eindexamens moeten niet is-bepalend zijn. Mr. Cals trok ter aan het kortste eind. )e minister moest ook een veer la- door aanvaarding van een amen- nent-Nolte (KVP), dat uitging de gedachte dat alleen bjj een fering aantal leerlingen van ho lland kan worden beoordeeld of onderwijs in overeenkomstige jaren moet samenvallen. De mi- had gedacht aan meer coal itiemogelijkheden. amendement in waarin onderscheid werd gemaakt tussen openbaar en bijzonder onderwijs ten aanzien van splitsing en samenvoeging van klas sen in bijzondere gevallen. Dit was een van zijn „surrogaat-amende menten". Wat de inrichting van het beroeps onderwijs betreft nam de minister een voorstel over van zijn geestver want Engelbertink (KVP) om aan opleidingsscholen voor leraren in ieder geval les te geven in opvoed kunde, pedagogische psychologie en didactiek van de vakken van het voortgezet onderwijs. De Tweede Kamer heeft nog geen beslissing genomen over de omstre den kwestie van het beschikbaar stellen van openbare schoolloka len voor godsdienstonderwijs en eventueel ook voor vormingsonder- richt vanwege buitenkerkelijke ge nootschappen. Zoals men weet, wil len de PvdA en de VVD aan deze organisaties (zoals het humanistisch verbond) een kans geven. De socia list Kleijwegt diende gisteren een nieuw amendement in, waarbij in beide gevallen de wens van de ouders doorslaggevend moet zijn. De KVP achtte deze wens slechts van belang in het geval van humanistisch on derwijs. Volgende week dinsdag zal worden beslist. Advertentie BOUGIES J? therma Biast/C Vakanties ok In een ander opzicht werd nog de „inrichting van het onder- gedokterd, namelijk bij de be ing van de duur der schoolva- ities. Mej. Nolte wilde dat slechts rschriften konden worden gege- inzake de tüd die per cursusjaar hoogste voor vakantie mag wor- gebruikt. De heer Kleijwegt dA) voegde hieraan de woorden „Met dien verstande dat begin einde van de zomervakantie wkeurig kunnen worden voorge- reven". Minister Cals zei nog dat door hem voorgestelde algemene iling geen oplossing beoogde voor probleem van de vakantiesprei- maar dat de onderwijswetge wei aan de bestaande ontwik- ng in ons land diende te worden gepast. rof. Versteeg trok na enkele eggingen van de minister een Advertentie HEEL DE W ERELD ACHT MET SPANNING OP CLEOPATRA ar in'Nederland vond de première ds plaats. Trouwens, ook buiten land is dit klassieke meester de al een succes. Duizenden zijn rukt van de fraaie kleuren - van sublieme compositie van sierlijke en. a spreekt vol bewondering over 9 superproduktie van de Auping tudio's": het beroemde Cleopatra, anbed. Gelukkig is de Auping opatra niet zo duur als de film opatra. Voor 55.- kunt U het al tonen in uw zit/slaap-, of slaap- mer. Is dus alle reden om deze slanke oonheid Cleopatra eens gauw te ontmoeten bij uw bedden- erancier. Het jaarverslag van het Pro- duktschap voor Siergewassen over 1961 is niet het opwek- kendste in de serie van vele ja ren. De export van bloembollen is inderdaad teruggelopen met vrij grote sprongen. Het aanbod moet te klein zijn geweest, want het is bijna ondenkbaar, dat er maar meer dan veertig miljoen late tulpen minder zijn verkocht dan in 1960. Deze vermindering van de export is ongetwijfeld op twee manieren tot stand gekomen, t.w. een onvoldoende aanbod en een zekere verkoopangst bü de vertegenwoordigers door de hoge binnenlandse prijzen en enige tegenzin bij de afnemers om de ho gere prijzen te betalen. Bij de hya cinten staat vast, dat het aanbod niet aan de vraag was aangepast. Bij narcissen is ongeveer hetzelfde het geval. Zoals bij alle cijfers het geval is moet men wel de achtergronden we ten om ze te kunnen verklaren. Het onvoldoende aanbod van tulpen, spe ciaal de late, is ook wei een gevolg geweest van een minder goede oogst. Verleden jaar werden er 821 miljoen uitgevoerd tegen dit jaar bijna ze venhonderdtachtig miljoen. Een respectabel aantal overigens. De ach teruitgang kon niet worden opgevan gen door een grotere export van de vroege tulpen. Hiervan werden er tien miljoen minder uitgevoerd tot een totaal van bijna honderdtachtig miljoen. Verleden jaar werd voor het eerst het cijfer een miljard over- schreden, dit jaar is het zes miljoen lager. Hyacinten cent van de late en dertig procent van de narcissen. Engeland neemt achtentwintig procent van de hya cinten af, Duitsland maar zestien en de VS vijfentwintig procent. Slechts van deze drie landen zijn de percen tages in twee cijfers voor de kom ma. Die tendens neemt steeds toe. Het Produktschap voor Siergewas sen wordt niet alleen gevormd door de bloembollen. Bomen en snijbloe men behoren ook hiertoe. Daarvan zijn veel aardiger cijfers te vinden. Bijna vijfenzestig miljoen gulden ex porteert Nederland aan snijbloemen en meer dan tweeënveertig miljoen aan boomkwekerij produkten. Bijna een miljoen azalea's behoren daartoe, zeveneneenhalfmiljoen rozestruiken en ook bijna een miljoen rododen drons. Opmerkelijke aantallen, want met een miljoen rododendrons zijn heel wat dode hoekjes in tuinen te ver sieren! Ook in de sector van de boomkwekerijprodukten is het aan bod vrij klein. Maar dat is veel meer een welvaartsverschijnsel, men kan de vraag eenvoudig niet bijhouden. De teelt daarvan is veel minder streng beheerst dan van bijvoorbeeld bloembollen. TUBE 1.95 Boerderij in as te Benthuizen Door nog onbekende oorzaak is gisteravond een boerenhofstede aan de Dijk te Benthuizen in vlammen I opgegaan. Ondanks 15 stralen kon den de brandweereenheden uit Bent huizen en Hazerswoude de hofstede. I die van hout was en een rieten dak had, niet behouden. Vijf kalveren kwamen om en van j de inboedel konden slechts enkele j stukken worden gered. De schade wordt voorlopig geraamd op 130.000 gulden. Door de brand zijn twee ge zinnen dakloos geworden. Men was slechts ten dele verzekerd. Advertentie (Van onze correspondent) Prins Bernhard heeft het voorzitterschap aanvaard van de Stichting Nationaal Thuisfront Nieuw-Guinea, een stichting, die zoals destijds de Niwin, de samenbundeling wil zijn van de wel zijnsorganisaties en de acties, die ondernomen worden om onze militairen in Nieuw-Guinea ontspanning te bezorgen. In het voor lopige bestuur van de stichting bevinden zich de heer F. van Rhijn, de oud-directeur van de Niwin, de generaal-majoor b.d. S. Mante (vice-voorzitter). de secretaris van de Kon. Ver. ..Onze Lucht macht", de heer E. Talstra, de luitenant-kolonel F. L. Flinterman en de heer A. A. Heeres. Prins Bernhard zei gisteravond op een persconferentie in het paleis Soestdijk, dat door het werk van de Stichting een nationale bundeling verkregen zal worden van alles wat het thuisfront wil doen voor de mi litairen in Nieuw-Guinea". Uit aller lei spontane acties in de laatste we ken is al gebleken dut ons volk mee leeft", zo zei de prins, die graag een beroep op het Nederlandse volk deed om dit werk te steunen. Uit de toe lichting, die generaal Mante gaf, bleek dat de Kon. Ver. „Onze Lucht macht" aanvankelijk het initiatief had genomen de welzijnsverzorging van de luchtmachtmilitairen in Nieuw-Guinea ter hand te nemen. De verenigingen „Onze Vloot" en „Ons Leger" sloten zich spoedig bij dit initiatief aan. Thans is men ver zekerd van de medewerking van het protestants kerkelijk Thuisfront, het nationaal r.-k. Thuisfront, de Neder landse Sportfederatie, het Vetera- nenlegioen, het Olympisch Comité en het Roode Kruis. Ook de bond van oud-strijders en de Bond van Ne derlandse militaire oorlogsslachtof fers hebben hun medewerking toe- Haat en wantrouwen Elf kerkelijke leiders uit Pembro keshire in Wales hebben gisteren kritiek geoefend op de plannen om zaterdag a.s. een grote demonstratie te houden tegen de opleiding van Duitse troepen op het oefenterrein van Castlemartin. De geestelijken anglicanen, r. katholieken en non conformisten zeggen dat de voor- Een jaar voor mishandeling van bewaker De Bredase Rechtbank heeft een 35-jarige meubelmaker uit Breda, conform de eis, wegens poging tot zware mishandeling van een bewa ker in de Bredase strafgevangenis, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. Op 24 juli van het vorige jaar, toen de meubelmaker te Breda was opgesloten voor het uitzitten van een vonnis van één jaar thans is hij ter beschikking gesteld van de regering had hij getracht een be waker over de balustrade van de eerste etage naar beneden te gooien. Door zich vast te klemmen aan de reling had de bewaker dit weten te voorkomen. De meubelmaker was kwaad geworden, omdat hij bij het terugkomen uit de recreatiezaal zijn celdeur open had zien staan en hij er de bewaker van had verdacht dit opzettelijk gedaan te hebben, om een kanarie, die los in de cel rond vloog, te laten ontsnappen. gezegd. De KLM in Den Haag bood spontaan kantoorruimte aan, de PTT verstrekte een gemakkelijk gi ronummer (321). In kleine vorm moet dit werk een herhaling zijn van het werk van de Niwin. De verwachtingen over de geld stroom, die uit het hele land zal toe vloeien, zijn hoog gespannen: circa 2 miljoen gulden. Films, zeilboten, artiesten, motorboten, lectuur, sport- materiaal zijn de meest gevraagde dingen, die de militairen in Nieuw- Guinea nodig hebben. Geen choco lade, snoep en sigaretten, zoals in de Niwin-tijd, hoeft te worden gezon den. Prins Bernhard erkende dat het vormen van een thuisfront te laat is begonnen. Thans zal met spoed wor den gewerkt om de actie binnen en kele weken resultaat te laten ople veren. West-Duitsland is op weg te gaan lijden aan wat economisch gezien de ..Britse ziekte" kan worden genoemd en het zal waarschijnlijk hetzelfde genees middel moeten innemen als Groot-Brittannië, zo heeft de president van de Deutsche Bundesbank, K. Blessing, in Frankfort aan afgevaardigden van het Raiffeisenverband mee gedeeld. Onder de „Britse ziek te" moet worden verstaan het verschijnsel van tekorten op de betalingsbalans en daling van de conjunctuur. „We naderen snel het punt waar op we ons geen zorgen meer behoe ven te maken over overschotten op de betalingsbalans, maar wel over tekorten", aldus Blessing. „Dit is ge deeltelijk het gevolg van de revalua tie van de mark en gedeeltelijk van de ontwikkelingen op het gebied van kosten en prijzen in het binnenland". De Westduitse lonen zijn op het ogenblik na de Zweedse de hoogste van Europa, de Westduitse werkweek is de kortste, het arbeidsmoreel is gedaald en het aantal zieken ligt ver boven normaal, zo verklaarde Bles sing. Tegelijkertijd zijn er meer eisen voor hogere lonen, hogere pensioenen, meer subsidies en grotere bewape ning. Voorts is er een toenemende druk op de winsten ontstaan, minder geneidheid tot investeren, gevaar van minder werkgelegenheid en min der bereidheid om in West-Duitsland loonsverhogingen te verstrekken, zo voegde Blessing er aan toe. Volgens hem is West-Duitsland hiermee op weg in een situatie te geraken, waarin de Britten zich tot hun schade enige tijd hebben be vonden. „We zullen, tenzij we spoe dig tot rede komen, dezelfde soort medicijn moeten innemen als de Britten hebben moeten doeneen zelfcorrectie via tekorten op de be talingsbalans en een verzwakking van de economie". genomen betoging alleen maar haat en wantrouwen tegenover het Duitse volk zal voeden en dat dit in strijd is met de leer van Christus. Bij de hyacinten is de export niet zo geweldig veel gedaald. Vierhon derdduizend stuks op de honderdzes- miljoen is echt geen hoeveelheid om regeringssteun op te aanvragen. Maar dat er meer dan vier miljoen overbleven is ernstiger. Die over schotten zijn hoofdzakelijk veroor zaakt door de witte rassen. Deze zijn een paar jaar duur geweest en in plaats van dat de kwekers met een groot genoegen deze winsten incas seren beginnen ze onmiddellijk te hopen op nog meer winst, door nog meer bollen te fabriceren. Het aan bod is dan spoedig veel te groot en dus kon het gebeuren, dat de witte onverkoopbaar bleken. Naar goede roze heeft men moeten zoeken en moet men nog! Witte hyacinten heb ben trouwens het nadeel, dat zij bij zonder snel groeien, veel sneller dan de andere kleuren. Men mag wel een weddenschap gaan afsluiten, dat het de volgende jaren verkeerd zal gaan met die rassen die nu het duurst zijn! Het zou uitermate verwonder lijk zijn als dit eens niet gebeurde. Met de tulpen is het precies het zelfde. De vroege tulpen waren vier, vijf jaar geleden schreeuwend duur. Ze waren er niet. De export liep terug van bijna honderdeenentach- tig miljoen in 1958 naar honderd eenenzestig miljoen in 1959. Achter het woord surplus staat een streepje. Ze waren schoon opgelikt. Ook door de kwekers, die een flink deel moeten hebben opgeplant in de hoop, zie de hyacinten. Prompt het volgend jaar neemt de export toe door een groter aanbod en komt rr weer een bescheiden cijfertje achter het woord surplus. In 1 61 is dit het enige produkt, waarvan meer wordt geëxporteerd! Het overschot is weer kleiner geworden. De export van narolssen is hele maal een zwevend geval. De goede trompetnarcissen blijven duur. Alle andere, al die bloemen met kleine kleurige cupjes zijn jaar op jaar aan dc goedkope kant. Veel ervan verda gen in het surplus, zoals dat in vak termen heet. - Een hotel In Atlanta, In de Ame- Banse staat Atlanta, heeft gewei- d kamers te reserveren voor de ad- ict-secretaris van de Verenigde Na- Ralph Bunche. Dr. Bunche ls een er. Hij zal volgende week een rede icUn op een congres van genoemde VhPhhpn eenzijdig. West-Duitsland is" de beste Kk gevonden b(J particulieren ol afnemer, een derde van alle vroege Kholen voor gekleurden. tulpen gaan daarheen, dertig pro- Overigens is de export gevaarlijk limonadegazeuse LAATSTE VISUM WALTER PASTORE PROGRAMMA Het laatste visum in het kader van het Amerikaanse Walter Pas tore emigratieprogramma is van middag door de Amerikaanse consul-generaal te Rotterdam, de heer Barr V. Washburn, worden uit gereikt. Dit programma, dat voorziet in de emigratie naar de V.S. van Nederlandse gezinnen welke uit In donesië zijn gerepatrieerd, loopt op 30 juni 1962 af. Bijna 18000 Neder landers zijn in dit kader naar de V.S. geëmigreerd. Het visum is bestemd voor het ge zin W. van Helden te Vlaardingen (Van Wessem Bekestraat 81), be staande uit man, vrouw en 7 kin deren in leeftijd variërend van 2 tot 16 jaar. Een groepje Nederlandse ar tiesten. dat binnenkort naar Nieuw-Guinea zal vertrekken om op te treden voor de Neder landse militairen, heeft zich gis teren in Den Haag voorbereid op de grote reis door zich te laten inenten en tropenkleding te kopen. Van links naar rechts: Marita van de Marichica' s. Frans du Mee. An en Wim van de Wico's en Quita van de Ma richica's worden in de kleren ge stoken. De sterk toegenomen behoefte aan recreatie stelt ook de Ge reformeerde Kerken voor pro blemen. Steeds meer kerkeraden uit de recreatiegebieden blijken behoefte te hebben aan steun en voorlichting. Sommige Gerefor meerde Kerken zien door &e re creatie het kerkbezoek verdub beld en weten niet goed of en hoe ze deze en andere recreatie- zoekenden moeten trachten op te vangen. Deputaten voor kerkopbouw men kan hen zien als een soort ker kelijke planologische dienst of een kerkelijk opbouworgaan hebben daarom een werkgroep „Kerk en re creatie" ingesteld, onder voorzitter schap van de Amsterdamse predi kant dr. P. G. Kunst. Deze werkgroep is in de afgelopen maanden in twee secties aan het werk geweest. De ene sectie, onder voorzitterschap van de onlangs om gekomen socioloog prof. dr. R. van Dijk, heeft zich reeds bezonnen op de recreatie en stelt, dat een positie ve benadering van de vrije tijd, als een gave van God, gevolgen dient te hebben voor de wijze waarop de kerk in de wereld aanwezig is. De kerk is niet alleen kerk voor de arbeidende mens, maar ook voor de mens in zijn recreatie. Dat wil niet zeggen, dat de kerk voor de vulling van de vrije tijd moet gaan zorgen, maar wel dat zij er in de vrije tijd ook is, aldus deze gedachtengang. Duizenden en straks tienduizenden kerkleden hebben en ontvangen de mogelijkheid gedurende een groot deel van het jaar elk week-einde el ders door te brengen dan in de eigen woonplaats. De overheid wijst recreatiegebieden aan en opent vele mogelijkheden. Wij mogen, aldus de werkgroep, dank baar zijn dat vele kerkmensen hier van gebruik kunnen maken. Wan neer gelovigen in deze centra aan wezig zijn, dan is de kerk daar. Maar dit houdt toch in, dat de kerk als organisatie tot taak heeft de be leving yan dit kerk-zijn mogelijk te maken. De wijze waarop zal zeer verschil lend zijn. In sommige gevallen zal een t?r plaatse aanwezige kerk in staat zijn deze taak te vervullen. In andere gevallen zal het kerkverband klassikaal, provinciaal of zelfs lan delijk speciale voorzieningen moeten treffen. Ten aanzien van groepen buitenlanders zal steun verleend moeten worden aan buitenlandse kerken ter verzorging van hun kerk leden. De andere sectie van de werkgroep heeft zich beziggehouden met onder zoek en inventarisatie. Zo werd de laatste maanden onder de kerkera den in de recreatiegebieden een en quête gehouden teneinde een inzicht te verkrijgen in hetgeen er door de kerken reeds wordt verricht en om te vernemen met welke moeilijkhe den men te kampen heeft. De werk groep hoopt op basis hiervan sugges ties te kunnen geven waarmee de kerken hun voordeel kunnen doen. Het ligt voorts ook in de bedoeling de komende winter rayonsgewijs, door middel van contact-bijeenkom sten met de kerkeraden, die het op prijs stellen, de resultaten te bespre ken. DIRECTEUR-GENERAAL AANGELEGENHEDEN OVERHEIDSPERSONEEL Mr. A. D. Kuiper (Van onze Haagse correspondent) Bij het ministerie van Binnen landse Zaken is tot directeur-gene raal voor overheidspersoneelsaange- legenheden benoemd mr. A. D. Kui per. De benoeming gaat 16 juli a.s. in. Het directoraat-generaal voor over- heidspersoneelsaangelegenheden is nieuw. Het omvat alle afdelingen en functionarissen op het departe ment. die de overheidspersoneels- aangelegenheden behartigen. Daar onder vallen ook de Rijkspsycholo- gische dienst en de Rjjks geneeskun dige dienst. De bedoeling is het totaal van de vraagstukken met het personeelsbeleid verband houdend, in één afdeling te bundelen en te streven naar een centraal en ge coördineerd beleid. De heer Kuiper is thans secretaris van de Pensioenraad. Hij is 48 jaar oud. Als 17-jarige kwam hij in dienst bij de arbeidsinspectie te Rotterdam, later bij de centrale dienst in Den Haag. In zijn vrije tijd studeerde hij: eerst voor het staatsexamen Gym nasium en vervolgens doctoraal exa men rechten (speciale studie ar beidsrecht) aan de universiteit te Leiden. Lauwertakken op het filmfestival Berlijn Op het internationale filmfestival in Berlijn is de Franse film „Le pas sage du Rhin" (Het oversteken van de Rijn) bekroond met de gouden lauwertak voor de film met de grootste verdienste voor het bevor deren van de internationale goede verstandhouding. Twee Italiaanse films, „II generale della rovere" en „La ciociara" (Twee vrouwen), twee Sowjetrussische films, „Ballade van een soldaat" en „Een zomer om te onthouden" en de Poolse film „As en diamanten" werden onderscheiden met zilveren lauwertakken. Twee gouden lauwertakken gingen naar de Engelse acteur Sir Alec Guiness en de Engelse regisseur David Lean. De onderscheidingen voor de Pool se en Russische films zullen later in Warschau en Moskou worden overhandigd, omdat deze landen niet op het festival zijn vertegen woordigd. Kennedy bezorgd over Formosa President Kennedy heeft woensdag op zijn persconferentie gezegd dat de toestand in de Straat van Formosa ernstige bezorgdheid baart en dat de regering van de Verenigde Staten, wanneer dat nodig is, maatregelen ter verdediging van Formosa en de Pescadoren zullen nemen. De politiek van president Eisen hower van zeven jaar geleden is nog steeds van kracht. Deze politiek is erop gericht het gebruik van geweld te voorkomen. Kennedy zei tegen stander te zijn van elke poging van de nationalistische strijdkrachten van Tsjang Kai-sjek naar het Chinese vasteland terug te keren. Het ver drag tussen de VS en Nationalistisch China heeft slechts een verdedigend karakter. Kennedy zei dat „zeer grote troe penbewegingen" op het Chinese vas teland hebben plaats gehad. Het doel daarvan is niet duidelijk, maar het schijnt nodig te zijn dat het stand punt van de VS in deze omstandig heden duidelijk wordt kenbaar ge maakt. Zweden heeft gisteren de rest af gelost van zijn schuld aan de V.S. krachtens het plan-Marshall. Het ls hiermee 21 Jaar vóór op het aflossings schema.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5