GEBREK AAN NIEUWS MEDEWERKER (STER) Lisse krijgt spoedig een weekmarkt Zeventig procent wereldbevolking lijdt aan SCHILDERWERK CHEMISCHE INDUSTRIE „KATWIJK" N.Y. De Raad vergadert COOP-RAIFFEISENBANK DEELT IN DE WELVAART Vakantieprogramma voor de jeugd van KOUDEKERK Schilder vraagt LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 29 JUNI 1962 (Van onze Parijse correspondent) Evian, een badplaats aan de Franse oever van het Meer van Genève, wil meer zijn dan het stadje van de befaamde bron waters waarmee het heel Frank rijk overspoelt en het casino dat hier de tweede rijke bron van in komsten vormt voor de hooguit drieduizend inwoners die na het zomerseizoen de overige maan den van het jaar plegen uit te rusten. Evian heeft als de Franse pen dant van Genève. aan de overzij van het meer, tijdens de vredes onderhandelingen met de Alge rijnen als diplomatieke centrum- (pje) al een week of wat in het c wereldnieuws gestaan, en dezer dagen hebben de journalisten el kaar hier, tussen water en ber gen nu weer ontmoet. Een conferentie die dit keer in het raam van de internationale biennale der voorlichting, onder auspiciën van de UNESCO echter te eigen "behoeve was georgani seerd, en waarbij vooral twee on derwerpen in het centrum der besprekingen stonden: de taak van de pers in de jonge Afrikaari- se en andere staten, en, secundo, de toekomst van de krant in het 1 licht der concurentie van nieuwe „communicatiemiddelen" als ra- Djdio en televisie. Men mag allereerst wel zeggen dat i iet feestcomité plus de stedelijke a iutoriteiten de onderneming met on- - tedeesde voortvarendheid en zonder pietepeuterigheid hadden aangepakt. Als hovelingen van de koningin der larde hebben de Journalisten zich ier volle dagen mogen koesteren in Ie behaaglijke warmte van een aan- 1 :ien dat ze in de dagelijkse praktijk ran hun beroep in hun aangeboren lescheidenheid soms weieens onder- chatten. Zo was het hele stadje ver- ierd met meer dan levensgrote foto's van promotors van drukpers en jour- lalistiek van Gutenberg tot en riet. Match fotograaf Pedrazzini ie in '56 in Boedapest op een repor- age het leven verloor. Voor de duur 'an de biennale had de burgemeester Ie naam van zijn plaats zelfs her- 2 loopt van Evian-les-Bains in Evian- [nformation, en redelijkerwijs had nen dan ook nauwelijks nog meer eer mogen verlangen. Toch heeft het congres niet alleen maar gedanst, gespelevaard op het neer-bij-maanlicht, uiterst vleiende oespraken beluisterd en aan feest- naaltijden aangezeten. Het congres leeft zich aan de hand van door gaans briljante redevoeringen spe ciaal van de Sorbonne-professor lenri Laugier, van UNESCO-direc- eur René Maheu, van het hoofd ran het Franse persinstituut Jacques 1 Caiser en van de jonge minister van Voorlichting Alain Peyrefitte voor- il verdiept in die twee voornoemde Taagstukken, die de grenzen van ïun corporatieve belangen trouwens verre overschreden. Reden waarom we ons hier dan ook veroorloven af wijken van de traditie, waarvan ve de diepere zin overigens nooit lebben gegrepen, en die voorschrijft lat een krant tegenover zijn lezers I nzake zijn eigen interne problemen, lechts een discreet swijgen past. Rapporten 5 Het probleem van de pers In haar kerhouding tot de onderontwikkelde Ürolkeren had al eerder onderwerp t ;evormd van drie regionale congres' en die de UNESCO in Bangkok, iantiago en Parijs organiseerde, en Vaarover door deelnemers, onder wie 1 Ie minister van Voorlichting van lenegal, uitvoerig werd gerappor eerd. Uit die rapporten kwam voor- I wel tot uiting dat de „jonge" lan- len zelfs de basis voor een eigen agbladwezen nog moet worden ge en aan de hand van statlstie- en die overigens natuurlijk wel 'eer bestreden werden toonde INESCO-directeur Maheu aan, dat ijna zeventig procent van de mens- eid aan acute „ondervoeding" lijdt rat betreft de elementaire nieuws oorziening". Ten aanzien der minumuneisen oor die informatiemiddelen, heeft de INESCO als maatstaf gesteld dat nen op honderd inwoners tien exem- ilaren van één of meer dagbladen, tif radiotoestellen, twee televisieap- iraten en twee bioscoppplaatsen iu moeten kunnen tellen. Honderd Internationaal perscongres in Evian staten in Afrika, Azië en Zuid-Ame- rika komen aan die bescheiden cri teria nog lang niet toe. Ook de informatiemiddelen zijn dus zeer onevenredig over de wereld verspreid. Een andere spreker ont hulde weer, dat Europa over de helft en Noord-Amerika over een kwart der persorganen beschikt, zodat de rest der wereld met die laatste vijf en twintig procent maar uit moet zien te komen. Een nijpend tekort waardoor uiter aard ook een zware hypotheek op een gezonde politieke ontwikkeling van die volkeren wordt gelegd. Krant of radio-tv Bij het onderzoek hoe die laatste behoefte ook dus als eis van po litieke emancipatie zo snel moge lijk bevredigd zou kunnen worden, kwam uiteraard de vraag aan de mrde, of met behulp van televisie en radio dat doel niet veel vlugger kon worden bereikt, waarmee het congres zich dan tevens geconfronteerd zag met de controverse tussen die mo derne en de klassieke middelen van nieuwsvoorziening. Een Tunesische journalist vertelde dat hij in zijn land een boer achter zijn houten ploeg met ezeltractie had zien lopen, terwijl een transitor-ra- diootje om zijn hals hing. Een verte genwoordiger van een Zuidame- rikaanse staat verzekerde, dat zich tussen de geslachten een duidelijk verschil in geestelijke ontwikkeling begon af te tekenen ten voordele van de vrouwen die, in tegenstelling met hun mannen, thuis gelegenheid vonden de hele dag uitzendingen van radio of van televisie te volgen. Professor Laugier ontwierp, In een schitterend betoog vol verbluffende gezichtspunten, een hypothese van een nieuwe beschaving die niet meer primair op het geschreven en gedruk te doch op het gesproken woord en het beeld gefundeerd zou zijn. Niet temin luidde de algemene conclusie toch wel, dat de drukpers en het dag blad hun eigen functies zullen blij ven vervullen doordat ze gevarieer der en bestendiger zijn en het nieuws kunnen „verdiepen", zodat de kran ten voorlopig zeker geen gevaar zou den lopen door radio en televisie overvleugeld te worden. Een bevorderende factor In dat verband is ook nog dat de vrijheid in de pers. na enkele eeuwen strijd, zich vandaag veel hechter heeft ge consolideerd dan in radio- en televi sie-organen, waarop speciaal in Frankrijk de staat zijn greep voort durend versterkt. Het publiek zoekt in de pers dus het tegenwicht aan onafhankelijkheid, ten opzichte van het politieke conformisme dat radio en televisie steeds krachtiger over woekert. En als een voornaam plus punt, speciaal voor de regionale pers, werd tenslotte ook nog gesignaleerd de aandacht, die daar aan nieuws uit de onmiddellijke omgeving van het publiek kan worden besteed en die door de nationaal-geleide instituten van radio en televisie noodzakelijker wijs wel veronachtzaamd moet wor den. Persvrijheid Hoewel de persvrijheid als onder werp niet nadrukkelijk op het pro gramma stond en voor de onder ontwikkelde landen voorlopig, bij ge brek aan apparatuur ook nog nauwe lijks aan de orde is kwam ook dit punt zijdelings toch wel vaak ter sprake. Een der sprekers citeerde het woord van een Amerikaanse filosoof die voorspeld heeft dat in onze eeuw die ln het teken staat van de „mas sa-communicatie". in de komende ja ren de beslissende strijd geleverd zal moeten worden tussen de stupiditeit of kortzichtigheid en de wijsheid. Aan de hand van een groot aantal voorbeelden wist hij zonder moeite aan te tonen, dat tot dusver in deze laatste ronde de stupiditeit onmis kenbaar de meeste punten had ge boekt. De fundamentele problemen worden verdoezeld, betoogde hij, en komen nauwelijks aan bod, terwijl in een gezonde democratie Juist ook de overheid zich in zou moeten spannen de nationale en internationale vraag stukken-van-belang zo veelzijdig mo gelijk te belichten. Het publiek moet. zo luidde een der stellingen vandeze hooggeleerde en zeer spirituele spreker, zwemmen in de inlichtingen, gelijk de vissen in het watr. Ook de verschillende uitingsvor men van schijncultuur die op sensa ties in commerciële erotiek zijn af gestemd, kwamen in verband met de relaties tussen overheid en pers her haaldelijk op het tapijt. En ook op dat punt deed professor Laugier, die als voormalig adjunct-secretaris van de VN de voornaamste redacteur was Evian-les-Bains werd ter ere van de journalis ten tijdelijk tot Evian-Informa- tion herdoopt. van de „rechten van de mens", bij wijze van boutade, een origineel hulpmiddel aan de hand. Waarom wachten we er eigenlijk nog op, al dus vroeg zich de hoogleraar af, ons nu ook eens te bedienen van een techniek die de laatste tijd zo'n spec taculaire ontwikkeling heeft doorlo pen, door de piratenradio-uitzendin gen eindelijk eens met politiek-op- bouwende en culturele oogmerken toe te passen? De hele stad was rijkelijk ge decoreerd met portretten van journalisten en voorvechters der persvrijheid. Woensdagavond heeft de raad van Lisse een vrij korte zitting gehouden waarin het principebesluit is geno men om in Lisse over te gaan tot het instellen van een weekmarkt. Een lange reeks van door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten werd door de secretaris voorgelezen. Daar na deelde burgemeester mr. Th. J. M. de Graaf mede, dat er inzake een voetpad vanaf de Engel tot de Beek brug een onderzoek heeft plaats ge had of eigenaren van percelen een strook grond willen afstaan. Deels is men bereid, deels niet of men stelt te hoge eisen. Thans hebben B. en W. tot Rijkswaterstaat het verzoek gericht om van deze kant pogingen in het werk te stellen de nodige grond in bezit te krijgen. Van ge meentewege zal men dan het voetpad aanleggen. De heer E. Hollander had een schriftelijke vraag ingediend betref fende de verhoging van de AOW en de aftrek van deze verhoging van de uitkering van gesteunden. Hij zag gaarne, dat de bejaarden ook van deze verhoging kunnen profiteren. In een duidelijke uiteenzetting, zei de voorzitter, dat de steunnormen ver hoogd worden en dat dan de ver hoogde AOW minus 10 wordt af getrokken. Men heeft dus 10 winst uit de verhoogde AOW-uitkering plus een verhoogde steunuitkering. De behandeling van de eigenlijke agenda nam niet veel tijd in beslag. Het waren grotendeels hamerstuk ken, waarvan we noemen de herbe noeming van de schadevergoedings commissie; herbenoeming van de heer C. van den Aardweg als com missaris van de HLS, terwijl in de vac.-Jac. van Dijk wordt voorzien wanneer de nieuwe raad is geïnstal leerd. De onderwijsvergoedingen werden conform het voorstel van B. en W. geaccepteerd. De verhoging van de salarissen van het gemeentepersoheel gaf de heer P. van Leeuwen (PvdA) gelegenheid op te merken, dat de voorgestelde re geling hem wel niet geheel voldeed, doch dat het wel een stap in de goede richting was. Het geven van straatnamen bij de 3e Poellaan gaf geen moeilijkhe den. De heer Van den Aardweg dacht, dat een zelfde naam in Sassenheim en Lisse (de straten lopen over de grens heen) tot moeilijkheden aanlei ding zou geven. De voorzitter merkte ondeugend op. dat voor dit gedeelte van Sassenheim dan misschien wel in het postadres wordt vermeldpost- Engel"! Zo was men spoedig door de agen da heen, doch er kwam een „kluifje" na: het instellen van een weekmarkt. B. en W. achtten deze zaak belang rijk genoeg om dit punt als extra agendapunt toe te voegen. In een schrijven werd door B. en W. o.m. gezegd, dat de instelling van een weekmarkt reeds lang in de pen is, doch men had geen ruimte. Deze ruimte is er nu wel, nu de haven is gedempt. Dit is een unieke gelegen heid! Er is contact gezocht met het ETI en de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Het gedempte haven terrein ligt vlak bij het dorpscentrum en de bushalteplaatsen. Er is met de plaatselijke middenstand geconfe reerd, welke middenstand vóór de instelling van een weekmarkt is. Door alle betrokken instanties wordt gun stig geadviseerd. De grootste moei lijkheid is wel het bepalen van de dag waarop men markt wil houden. B. en W. hadden aanvankelijk ge dacht aan de vrijdagmiddag, doch dat is voor de omliggende veilingbedrij ven in het seizoen bezwaarlijk, daar om stapte men over op de maandag middag. Tegen deze vrijdagmiddag waren ook bezwaren bij de raad, maar deze waren er ook tegen de maandagmiddag. De heer Hollander juichte een weekmarkt zeer toe voor Lisse als steerkverzorgende ge meente. Na alles overwogen te hebben en op de vraag van de heer M. Montag- ne was vastgesteld, dat een week markt beslist zal voldoen, werd zon der hoofdelijke stemming besloten, dat B. en W. deze zaak verder zullen onderzoeken en uitwerken. De raad ging in principe er mede akkoord, dat de markt 's maandagsmiddags wordt gehouden. De heer J. P. de Koning geliciteer- de de burgemeester met het feit, dat hij en zijn echtgenote het zilveren huwelijksfeest mogen vieren. De bur gemeester dankte voor deze waarde rende woorden. jlllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII VOORRANG: Alleen NEMEN als er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt iyJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN NOORDWIIK Midgetgolf om „Seinpost"-beker Op de midgetgolfbaan van „Sein post" werden weer de traditionele wedstrijden voor badgasten gehou den om de „Seinpost'-wisselbeker. Er bestond veel belangstelling voor dit evenement. Vooral in de damesafdeling had de strijd een spannend verloop. De pres taties liepen maar weinig uiteen en met slechts twee punten voorsprong legde mej. J. de Wit uit Rijswijk, die de 18 holes in 47 slagen maakte, be slag op de trofee. Tweede werd me vrouw Wildschut—Horsman uit Rot terdam. de bekerhoudster van vorig jaar. die 49 slagen maakte, derde mevr. G. Hemes—Rosingh uit Gro ningen met 50 slagen en vierde mevr. Van den Berg uit Amsterdam met 51 slagen. Bij de heren kwam de heer J. Bud ding uit Veenendaal met 41 slagen onbedreigd aan de kop. Daarmede maakte hU de heer J. Zondag uit Schaarsbergen, die in juni 1961 de Seinpost-beker won, de titel afhan dig. De heer J. Wildschut volgde met 47 slagen, op de derde plaats kwam de heer P. Vink uit Woerden met 43 slagen, terwijl de heer F. H. van den Berg uit Amsterdam de rij sloot met 49 slagen. Als bijzonderheid moet nog worden vermeld, dat geen enkele beslissings- partij behoefde te worden gespeeld. Vreugde in Noordwijk De Coöperatieve Raiffeisenbank te met 31 en bedraagt nu Noordwijk hield gisteravond in res taurant Flora haar jaarlijkse leden vergadering. Door de viering van het gouden jubileum was deze ver gadering wat later dan gewoonlijk uitgeschreven, zo zette d evoorzitter, de heer C. G. J. Alkemade in zijn openingswoord uiteen. Uit de bespre king van de rekening en de balans van de Boerenleenbank bleek duide lijk, dat 1961 een goed jaar was ge weest en dat de gunstige conjunctuur niet aan de bank voorbij was ge gaan. De Inkomsten liepen op tot bijna dertig miljoen gulden. In vergelijking met 1960 liep het aantal spaarders met 228 op. Thans telt men er 2140. Het aantal rekeninghouders steeg terwijl Spanje gaat1 status protestanten herzien De Spaanse ambassadeur in Wash ington, Don Antonio Garriguez, heeft in een rede in de nationale persclub verklaard, dat zijn regering de status van de protestanten in Spanje zal gaan herzien zodat hun ontevreden heid zal worden weggenomen. Garriguez zei: „Ik ben zelf katho liek, maar ik erken dat we in Spanje de protestanten onheus hebben be handeld. Ik verzeker u dat daaraan een einde zal worden gemaakt". Op de vraag of het waarschijnlijk was dat het- Spaanse staatshoofd ge neraal Franco de Verenigde Staten zou bezoeken, antwoordde Garriguez: „Als u mij kunt verzekeren dat zulk een bezoek kan plaatshebben, dan kan ik een telegram naar Madrid sturen". Wat de toekomst van de monar chie in Spanje betreft zei de ambas sadeur: „Spanje is een monarchie maar men is het alleen niet eens over de troonsopvolging. Niettemin zijn schikkingen getroffen over de wijze waarop dit zal worden opge lost wanneer de tijd daar is". LISSE S v.d. Ham won in Bennebroek De eerste sportweekronde van Ben nebroek. die onder grote belangstel ling als clubontmoeting tussen De Bolenstreek en De Kampioen (Haar lem) werd verreden, heeft een zege opgeleverd voor de Heemsteedse fa voriet Piet Steenvoorden. De uitslag was: 1. Piet Steenvoorden, Heem stede, de 60 km in 1 uur 21 min. 30 sec.; 2. C. Weijers, Hillegom; 3. J. van Dijk. Lisse; 4. A. Straver, Haar lem; 5. B. Gieske, Haarlem: 6. M. Bouma. Spaarnwoude: 7. E. Riethoff; 8 B. Bogaard; .9 R. Obte; 10. Peters, allen te Haarlem. De uitslag bij de nieuwelingen was: 1. R. Stevens; 2. T. Blom; 3. A. Schenk, allen Haarlem; 4. M. van Hage, Sassenheim; 5. C. Baars. Adspiranten: De uitslag: 1. S. v. d. Ham, Lisse. de 20 km in 31 min. 23 sec.; 2. J. Alderhof; 3. A. de Ruy- ter; 4. J. Handgraaf; 5. K. Dijkman; 6. Wolfers, allen te Haarlem; 7. G. Hekker, Sassenheim; 8. R. Portegies; 9. G. Kuilboer; 10 L. Riethoff, allen Haarlem. (Deze pagina is ged. gecorrigeerd) het aantal voorschothouders met 17 toenam tot 173. Het aantal dagboek- posten beliep 78439, dat zijn er 3194 meer dan het voorafgaande jaar. De totale omzet steeg tot f 59.364.229,82. Thans telt de bank 384 leden. De vergadering besloot de winst over 1961, een bedrag van f 21878,93, benevens de reserveringen van het waarborgfonds B en C over te bren gen naar het resèrvefonds, dat op liep tot f179.050,88. Wegens het overschrijden van de reglementair vastgestelde leeftijds- trad de heer C. J. Hoogeveen als be stuurslid af. Hij heeft ruim 29 jaar in dit college zitting gehad. In een hartelijke toespraak schetste de voorzitter de verdiensten vande heer Hoogeveen, die steeds veel be langstelling voor de bank had ge toond en op de bestuursvergade ringen steeds voor een gezellige noot zorgde. De heer Hoogeveen dankte voor de prettige samenwer king en het vertrouwen, dat het be stuur en de leden hem in zijn be stuursperiode gegeven hebben. Met grote meerderheid van stem men koos men de heer A. J. West geest in de ontstane vakature. De heer A. W. J. J. Alkemade zag zich herbenoemd zicht. in de Raad van Toe- Nederlands schip vraagt dringend medische hulp De gezagvoerder van de Neder landse vrachtvaarder „Korendijk" (5290 ton) van de Holland-Amerika- lijn heeft een dringende oproep ge daan om een helikopter te sturen en een ernstige zieke zeeman naar het ziekenhuis te brengen. De man heeft een maagperforatie en moet onmid dellijk geholpen worden. Het schip vaart op de Atlantische Oceaan, on geveer 250 km ten zuiden van Ier land. In Zuid-Ierland konden de functionarissen van de scheepvaart maatschappij geen helikopter krijgen. Het hoofdkantoor in Londen probeert er een uit Cornwall of een haven in Wales te laten sturen. De „Koren dijk" vaart op topsnelheid naar Cork. „Halve liters" gieren over het circuit van Assen. Aan de kop gaat Mike Hail wood. NOORDWIJK Steeds Sneller houdt koppelwedstrijd Onder voorzitterschap van de heer C. van den Berg hield de Vereniging van Postduivenhouders „Steeds Snel ler' 'te Noordwijk in restaurant De Beurs een goed bezochte ledenverga dering. Nadat enkele ingekomen stukken waren afgedaan en de heren Q. Cas« pers en O. Kramer als nieuwe leden waren aangenomen, werden medede lingen gedaan met betrekking tot de africhtingsvlucht voor jonge duiven, die te Bleiswijk zullen worden losge laten. De vergadering besloot om evenals vorig jaar een koppelwedstrijd te or ganiseren. Hiervoor gaven zich 32 deelnemers op, zodat 16 koppels kun nen worden gevormd. Voor deze kamp stelt de vereniging drie geld prijzen beschikbaar. Spontaan wer den staande de bijeenkomst door de leden voor alle 16 koppels extra-prij zen toegezegd, terwijl de heer Schlim mer een prijs van f 25.- beschikbaar stelde voor de eerst aankomende duif in de vlucht Rufex. De koppels werden bij loting als volgt samengesteld: C. van den Berg L. Glasbergen, G. Timmers-J. Pas- schier, A. KramerJ. Aanhane, W. Zonneveld—H. L. Smit, J. van der NietE. Smit, J. ZonderwijkA. Hassing, P. Borst-J. Schlimmer, Van der NietVan RijnL. van Rijn: J. van Schaik—Duindam en Noorder- meer, E. Smit—G. van der Poel, J, HoekA. van Duin. C. L. SmitTh. Steenvoorden, C. RuigrokA. Ruig- rok, J. BarnhoornJ. Beugelsdijk, C. SmitJ. Star en M. van der Wiel— A. van der Zwan. Er zullen in deze koppelwedatrljd vijf vluchten worden gehouden. LISSE Oude Blauwhond De De postduivenvereniging „De Oude Blauwband" vloog met 54 vogels van af Tergnier, 303 km, waarvan de eer ste duif was van de heer C. de Bruin. Uitslagen: C. de Bruin 1-10, Th. van der Ploeg 2-4-5, K. Ippel 3-8, A. Hogeveen 6. J. van Dijk 7, C. Schip pers 9. Vervolgens werd een wedvlucht ge houden vanuit Augouleme, 802 ton. Gelost werd om 6.15 uur, de eerste prijsduif was thuis om 18.29.07 en de laatste 6.08.40. Uitslag: A. Hogeveen 1. K. Ippel 2-6-7. C. de Bruin 3, Th. van der Ploeg 4-5. Het vakantie-comité bestaande uit deh eren Chr. C. M. v. d. Ven, voor zitter D. de Vogel, secretaris: Tor- renga, penningmeester, Van Hemert en mevrouw Van Arkei-Vergunst; en mej. KI. van Bostelen, heeft voor de week van 25 juli tot en met 1 aug. een zeer aantrekkelijke vakantiepro gramma samengesteld. Woensdagmiddag 25 juli kinder optocht, waarbij het meerijden van reclame-wagens is toegestaan. 's Avonds te 7.30 uur brandweer demonstratie voor de jeugd. Donderdag 26 juli 's morgens 10 uur damtoernooi voor jongens en meisjes van 8-15 jaar. 's Middags te 2.30 uur balwedstrij- den voor meisjes van 8-15 jaar. Voor jongens van 8-15 jaar te 2 uur voetbaltoernooi. 's Avonds is er een wielerwedstrijd met als parcours Hoogewaard—Lage- waard. Vrijdag 27 Juli 's morgens te 10 uur kindervoorstelling, 's middags te 2 uur Jeugdatletiek voor Jongelui van 8-15 jaar. 's Avonds 7.30 uur atletiek voor ouderen. Afgewisseld met een gym- nastiekdemonstratie van „Aspasia". Zaterdagmorgen 28 Juli te half tien viswedstrijd, 's middags te 2.30 uur roeibootwedstrijd, en waterskieën in de Rijn. 's Avonds te 7 uur jeugdvoetbal- toernooi finale. Na afloop gondelvaart in de Rijn. Maandagmorgen 30 juli 's morgens 10 uur vervolg damtoernooi, 's mid dags 2 uur levend ganzenbordwed- strijd voor jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar. 's Avonds half acht vliegerwed strijd. Dinsdag 31 juli volksfeesten. Woensdag 1 aug. 's morgens fiets- puzzelrit. 's Middags vossenjacht, en des 's avonds finale der vakantieweek met muzikale medewerking van de „Vrijbuiters". Besloten wordt met de prijsuitreiking van de diverse wed strijden. VOOR BINNEN- EN BUITENWERK - PRIJS BILLIJK. Brieven onder no. 25875 aan het bureau van dit blad. A katwijk Op onze afdeling Prins Hendrikkade 18 - Postbus 6 KATWIJK AAN ZEE. BOEKHOUDING is plaats voor een Gewenst: u.l.o.-diploma. diploma machineschriJven en belangstelling voor boekhoudwerk. Geboden: een prettige werkkring met goede vooruitzichten en een 5-daagse werkweek. Met gemaakte vakantieafspraken kan rekening wor den gehouden. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te zenden aan boven genoemd adres.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13