Hebben Indonesiërs tonsumbre ontvoerd? rils Kirihio: Belachelijk Ampullen naar Grenoble Loop der bevolking van Leiden PEWAN N.V. NOG 3 AMSTERDAMMERS NAAR HET ZIEKENHUIS ITALIANEN LEREN LEZEN EN SCHRIJVEN DOOR TV Mr MARIS HEEFT KRITIEK OP DE KRITIEK VAN D.A.F. LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 JUNI 1962 55 (Van onze Amsterdamse correspondent) Volgens de heer Nicolaas Jouwe, lid van de Nieuw-Guinea- id, is zijn landgenoot A. Ronsumbre. die in ons land een oplei- bij de P.T.T. volgde maar vorige week besloot naar jonesië te gaan, tegen zijn wil uit ons land weggevoerd. „Men ii gerust stellen dat hij is ontvoerd", aldus de heer Jouwe, die i bij zijn vertrek naar Nieuw-Guinea op Schiphol spraken, leze week zijn de 26 Papoea-jongeren, die in Nederland stude- i, bij elkaar geweest om te overleggen op welke wijze zij msumbre kunnen bevrijden". le heer Jouwe werd op Schiphol eleide gedaan door enige Papoea- rnten, o.a. Frits Kirihio, die een jaar geleden van zich deed spre- doordat hij Indonesië bezocht, heer Kirihio zei ons dat hü Ron- ibre 14 dagen geleden nog had iroken en dat hij een ontvoering esloten acht. „Dat is gewoon be- elijk". Of Kirihio van mening is Ronsumbre de brief, waarin hy overlopen motiveert, niet zelf geschreven? „Daar weet ik s van". „Nationalist" ivoren had de heer Jouwe zich nover ons waarderend uitgela- over Frits Kirihio. die hij een ionalist" noemde, die „niets lie- wil dan een vrij Nieuw-Guinea, iel los van Indonesië". De heer re zei echter óók: „Het spreekt telf dat wij niet Indonesië kun- bezoeken als er parachutisten fieuw-Guinea landen en Papoea's ien neergeschoten", its Kirihio meende: „Men moet icressie van Indonesische para- isten niet zien als gericht tegen erkelijk Leven NED. HERV. KERK iroepen te Sint Philipsland A. Lam lp- en Neder-Andel. •dankt voor Dalfsen (toez.) K. van te Wolfaartsdijk. GEREF. KERKEN •roepen te Vollenhove-Kraggen- H. Weggemans te Oudehorne. CHR. GEREF. KERKEN (roepen te Ede C. van der Weele ïmelo. oekt U een GOED ANKER IORLOGE voor f 30.- en f 40.- het allerbeste van f 200- en f 300.-. d. WATER, Haarl.straat 207, eeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. de Papoea's, maar tegen de halsstar rige Nederlandse politieic". Naar zijn mening zou het gesprek over het plan-Bunker reeds lang op gang kunnen zijn als niet Nederlanders maar Papoea's gesprekspartner zou den zijn. Hij acht het vanzelfsprekend dat Nieuw-Guinea zich over zijn toe komst zal moeten kunnen uitspreken in door de VN georganiseerde ver kiezingen. „Een plebisciet onder In donesische leiding zou een even on juist beeld geven als een volksstem ming onder Nederlandse leiding". „Klaar voor onafhankelijkheid" De heer Jouwe wilde zich nog niet binden aan een tijdstip waarop dc onafhankelijkheid aan de orde is. „Onafhankelijkheid zou op dit ogen blik onverstandig en zelfs onmoge lijk zijn. De tijd hiervoor is nog niet gekomen". De heer Kirihio mede-oprichter van de Nationale Partij en thans vertegenwoordiger van die partij in Nederland zei echter: „Wanneer we klaar zijn voor onafhanke lijkheid? Vandaag!". Assvriologisch congres geopend In de Leidse Academie werd he denochtend het elfde internationale assyriologische congres geopend, waaraan ruim 130 geleerden uit circa veertien landen deelnemen. De deel nemers aan het congres waren reeds zaterdag in ons land aangekomen, en hebben zondag een excursie gemaakt naar de Deltawerken. Het congres is georganiseerd onder auspiciën van het. te Leiden gevestigde Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten. De opening geschiedde door de directeur-generaal voor de buiten landse culturele betrekkingen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. H. J. Reinink, die ook het derde congres van deze aard, dat in 1952 in Leiden werd ge houden, officieel heeft geopend. Dr. Reinink achtte het grootste be lang van dergelijke congressen de mogelijkheid tot he leggen van con tacten, die vooral op internationaal niveau zo vruchtbaar kunnen zijn. De steeds verder gaande specialisatie is een andere reden, waarom dergelijke contacten belangrijk zijn. Dr. Reinink verheugde er zich over, dat de we- i tenschappelijke contacten over de grenzen zo intensief zijn. t I Bij de openingsplechtigheid werd voorts het woord gevoerd door de pre sident van het congres, prof. dr. F. R. Kraus, Leidst hoogleraar in de talen en geschiedenis van Babylo- nië en Assyrië, die dr. A. A. Kamp man. algemeen secretaris van het congres, dank zegde voor zijn orga nisatorische arbeid. Na deze openingsbijeenkomst volgden wetenschappelijke voor drachten, waarmee ook de komende dagen tot de sluiting op 28 juni vrij wel geheel gevuld zullen zijn. Heden middag vindt een ontvangst ten sta- huize plaats, terwijl voorts nog excur sies zijn ingelast naar de firma Brill (dinsdag», en Haarlem en Amster dam (woensdag) en een receptie in het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden, waarmee het congres don derdag wordt besloten. Ter redding van mensenleven (Van onze correspondent) Via de ether en langs internatio nale telëfoonlyncn is in de nacht van zaterdag op zondag een hardnekkige stryd geleverd om te proberen het le ven van een Amerikaan te redden. Deze was in zorgwekkende toestand opgenomen in het hopital France te Grenoble. Naar men zei, leed hij in ernstige mate aan radio-actieve be smetting, welke hy zou hebben op gelopen tydens werkzaamheden in een atoomstation, waar hy werk zaam was. Een zeer belangrijk aandeel in het succes, dat men uiteindelijk heeft ge had bij de jacht op de medicijn dat de Amerikaan zou kunnen redden, hebben gehad een Nederlandse ra dio-amateur, de 57-jarige H. Schlink van de Aelbrechtskade 94 te Rotter dam en de Rotterdamse politie, waai de inspecteur J. A. Blaauw leiding aan de actie gaf. Zes uur nadat de heer Schlink de radio-oproep had ge hoord, was de fel begeerde Degranol met het KLM-lijntoestel, dat om acht uur zondagmorgen van Schip hol opsteeg, onderweg naar Parijs, waar het vliegtuig om 9.10 uur moest landen. Daar stond een lid van het personeel van het Amerikaanse hos pitaal in de Franse hoofdstad ge reed. Hij bracht de twee doosjes met ampullen naar een helikopter, waar mee ze het ziekenhuis in Grenoble hebben bereikt. Zowel de heer Schlink als de heer Blaauw toonden zich bijzonder ver heugd een bijdrage te hebben kunnen leveren bij de pogingen een mensen leven te redden. Advertentie Benoemingen Prinses Margrietschool n de Prinses Margrietschool aan loshuizerkade (hoofd N. L. van zijn met ingang van 1 sep- er benoemd tot onderwijzeres P. E. van Wier en mej. T. J. tink, beiden uit Hattem. Met in- van 1 oktober werden benoemd M. van der Have uit Leiden en onderwijzer de heer H. van der len uit Katwijk. lelatiiigsexamen jnlands Lyceum or het toelatingsexamen voor Rijnlands Lyceum te Oegstgeest den de volgende kandidaten: m Gert Alderslioff, Emil Bave- Frans van Bellen, Ronny Bizot, e Bloembergen, Renée Bodt, Boland, Hans Boland, Eduard er, Nieneke Bouvy, Francine Marja Brouwer, Ada Ciggaar, je Cool, Otto Cramwinckel, Kees Ier, Rudolf van Driel, Jouke ara, Lodewijk van Eeghen, Jan ;eld. Karli Frenks, Mia Gies- i, Pieter de Graelf, Katnentje der Grient, Nico van Gijn, Jan den Haan, Karin van Heerde, rt Hers, Arjan den Heyer, Wou- Hollenberg, Paul Jaeger, Caro maar, Olof Koekebakker, Jan Joost Kok, Ernst Koningsveld, Kromhout, Rob Krouwel, Zeno Micha van Leyen, Hans Luy- s, Margreet van Marle, Heieen der Mey, Yolande Nauta, Frank Ier, Gerard Nyholt, Arja Olivier. Parmentier, Victor Ploos van Katrien Polman, Bert van ie, Hans van Reeuwijk, Eric van Reyden, Eddy van Riemsdijk, Pe- Schansman, Rob Sira, Woodrow ik, Ronald Stalling, Harmen c Willink, Jaan v. Toorenburg, Vink, Klaus Vleeming, Sven lng, Herman Vonk, Erik de Aad van Walchren, Heieen ng, Fons Welters, Karei Wen- Heleen Wiersma, Andries de Jasper de Wilde,. Freddy msen. Jan Willemsen. Loeki van in. Van de 91 kandidaten wer- tr 16 afgewezen. Eindexamens mbrandt-Lyceum ii het Rembrandt-lyceum zijn agd voor het eindexamen •A: Mettie Aribo, Yke Bakker. Flaman. R. Freyzer. Katwijk Zee. D. A. Fritschi, Voorschoten, Heemskerk. A. Hollander. W. F. Horn. J. Riezenkamp (met lof), i Roode, Lia Sloos. H. A. Sper- Annemarij en J. Visser, Katwijk Zee. H. J. Wessels, H. L. Bos- n, Ria Deurhof, D. Horneman, schoten, Annet de Jonge, A. J. I Linden (Leiderdorp), E. C. A. Nooit, N. P. Passchier, Noord- i aan Zee (met lof), C. Rysber- i J. J. C. Sterk. Leiderdorp, Willy i Toom. Voorschoten, E. B. v. d. Carla Verpoorte (met lof', A. Werf. Noordwijk. Daar waar j plaats bij vermeld is, is deze «n. Afgewezen 6. EINDEXAMEN HR. KWEEKSCHOOL »r het eindexamen Chr. Kweek- ol te Leiden (twee leerlingen P 12) zijn geslaagd: de dames Ürendse te Leiderdorp, M. J. C. te Leiden, L. S. van Goor den erlingh te Voorschoten en de C. J. Borsboom te Wassenaar N. de Geus te Alphen a. d. Rijn. WEER KNEEDBOMMEN IN ALGERIJE De Ö.A.S. in Oran heeft zondag opnieuw de Europeanen opgeroepen Oran vóór 1 juli, de datum van het referendum, te verlaten. In een ra dio-uitzending zei ex-kolonel Paul Dufour: „Generaal Gardy <de OAS- leider ex-generaal Paul Gardy) en ik zeggen dat er slechts één weg naai de veiligheid is: vóór 1 juli naar Frankrijk vertrekken". Zondagavond ontploften meer dan 15 kneedbommen in Oran. „Wat nu gebeurt", aldus Dufour in zijn uit zending, „is nog niets vergeleken bij I wat wij gaan doen". Bij een van de kneedbom-aanslagen werd de gemeentebibliotheek van Oran geheel verwoest. Wapenstilstand in LAOS In Laos is een nieuwe coalitie regering geproclameerd, die gisteren in haar eerste kabinetsvergadering besloten heeft een staking van alle vijandelijkheden voor geheel Laos af te kondigen. Deze wapenstilstand ging zondagmiddag 12 uur (plaatse lijke tijd) m. Het nieuwe kabinet, dat onder lei ding staat van de neutralistische prins Soevanna Phoema, bestaat uit leden van de drie voornaamste stromingen in Laos. De neutralisten en de linkse groepen enerzijds zijn de afgelopen twee jaar in een strijd gewikkeld ge weest met de rechtsen. Vergadering Ned. Jack Londonverbond Zaterdag werd te Den Haag in j restaurant De Kroon een geanimeer- i de buitengewone ledenvergadering j van het Ned. Jack London Verbond gehouden. De jaarvergadering zal worden ge- 1 houden in de maand oktober. Als kandidaat zal worden gesteld voor de functie van vice-voorzitter dr. N. W. I van den Brandhof en als bestuurslid j de heer J. W. Eggink. Op verzoek van de voorzitter en j secretaris gaven zich ter vergadering op voor "herziening van de statuten, prof. mr. A. L. de Block, mr. H. M. j van Fenema en dr. N. W. van der Brandhof die de voorzitter en secre taris zullen bijstaan. In de week van 13t/m.20junil962 GEVESTIGD G Haakman en fam., chauffeur, Raamsteeg 53; C. Stolker en fam winkelbediende. Parkstraat 57; T. stam en fam Noordelnde 49. J G. Susebeek en fam. gouvernementsamb tenaar. Marnixstraat 133: A. Sierat- van Beelen en fam Cronjéstr 3. P. de Buck en fam.. rijksambtenaar. Hoge Rijndijk 232; J A. Wildschut en fam.. vertegenwoordiger. V. Vollenho- venplein 27; H. A. Koppens, tapijtwe ver, Madoerastraat 7; L H. I. Hou wing. chem. analiste. Hooigracht 67; W. J. C. Barnard, directrice. Gerecht 10; W. van der Meer, verkoopster. Dijk- straat 5; G. Simon. Schelpenkade 41; J Mulder-Nagtegaal, Lusthoflaan 20; J. A. van der Schoor, 1.1. verpleegster, Mezenstraat 2; B. E. Wille, Rijnsbur- gerweg 81; A. M. J. van Tilburg, Ko- revaarstraat 11a; J. van Leeuwen, hulp in de huishWitte Rozenstr. 21; C. C. M. Fokker, verpleegster, Bree- straat 37; C. C. Lekkerkerker-Gasparij, Noordeindeplein 2b; J. B. A. A. Ele- mans. Rijnkade ID; J. J. F van Dijk, bedrijfsaccountant, de L. de Kanter straat 33; J. P van Lelyveld, Siebold- straat 42; N. J. Prickaertz, directeur, a.b. ligg. Haagweg 57; E M. Dobbin- ga. a.b ligg. Haagweg 57; C. M. J. Kraemers-v. d. Berg. Pelikaanstr. 25; K. A. M. J Wljnands. hulp in de huish.. Fruinlaan 11: H L v. Noort. Kagerstraat 20; W. J. Smit-Heljn. de Genestetstr. 52; J. Aarts, timmerman. Formosastraat 18b: T. M. C. van Ga meren. militair. Noordeinde 2a; W. Stoof-van Voorbergen. verkoopster. Koolhof 16; W. J C. v. d. Dolder- Ouwens. Rich. Holstr. 83: J. Groenen dijk, kantoorbediende. J. van Hout kade 24; J. M. Rodermond, arts. Fa- gelstraat 16; G. J. Verwers, Noordein de 47; K. R. Corver, Lokhorststraat 21; H A. ten Hove, militair. Noordeinde 2a; J. Pander-Vis, Kabeljauwsteeg 1; E. H. L. Verbiest, geneesheer. Rijns- burgerweg 163. VERTROKKEN A M. Berlemon en fam., Kneppel- houtstraat 10. Hazerswoude. Bllderdijk- laan 32; W. G. Linscheer en fam.. Boerhaavelaan 148. Veren St. van N. Amerika: P J. Beij en fam.. Munnik- I straat 59. Harderwijk, de Sav. Loh- manlaan 37; L. van Leeuwen-Keijzer j en fam.. Antillenstraat 130, Leiderdorp Zijldijk 26: A. Zwart en fam.. Utr. Veer 25. Rotterdam. Herman Coster- straat 71a; W. T. Breedeveld en fam., Havenkade 17. Warmond. Dorpsstraat 3: J. W Carton en fam.. Kraaierstr. 14a. Rotterdam. Tapultstr. 9c; L. J. M van Kins en fam.. Magd. Moons- i straat 10. Voorschoten, a.b. w.s. „Cuslanum". ligg. Leidseweg 202; L. C Bik en fam.. Seringenstr.at 4. Hel- mond. Burg. v. Houtlaan 12; B. N I Koopmans en fam.. Oude Singel 78. Malakka; E. W. Danekens en fam., J Moddermanstraat 44. Veren St. van i N. Amerika; P. Waasdorp. Leemans straat 66, Nijmegen, Muntweg 48; J. ten Kate. Nieuwe Rijn 31a, Voorscho ten. Raadhuislaan 122; A. Oudshoorn, P. Paaltjenspad 7, 's-Gravenhage, Trompstraat 274; M. H. A. Marico- v. d. Burg. Boerhaavelaan 41, Tholen, Hoogstraat 30; F. D. van Stein, Vree wijkstraat 19. Rotterdam, Zomerhof straat 6b: W. Dahmen, Boerhaavelaan 42. Leldschendam, Kon. Jullanaplein 5; I. L. W. van Lummel, Rijnsburgerweg 10. Middelharnls, Hobbemastraat 6; H. K. Tan. Rijnsburgerweg 22, 's-Graven hage. Vlvlenstraat 1; J W Roelofsen, Zoeterwoudseweg 124. Rheden Geld Karakter, stijl, persoonlijkheid. Daarmee is die zeer speciale vreugde verklaard van de man, die het voorrecht heeft een ROVER te bezitten. Onderga eens voor één keer de heel bijzondere distinc tie, die uitgaat van dat prachtige notenhout, van dat vóór naam-glanzende leer. Daarna is ieder woord overbodig. Voor wie zelf aanspraak mag maken op het predikaat „persoonlijkheid" - en als zodanig ook een fijnproever is - betekent de ROVER veel meer dan „een auto". Voor hem is de Rover het stijlvolle verlengstuk van zijn hele wezen. HOUTWEG 7-9 - DEN HAAG - TEL 11.21.41 Verdacht van tyfus: (Van onze Amsterdamse correspondent) Opnieuw zijn drie Amsterdammers, die tyfusverschijnselen ver tonen opgenomen in het Wilhelminagasthuis. Zij zijn allen be woners van het gedeelte van Amsterdam-west waar het drink water op 21 mei door rioolwater is besmet. Van twee hunner is inmiddels komen vast te staan dat zij niet aan tyfus lijden; het derde geval is nog in onderzoek. Van dc vijf patiënten die reeds eerder waren opgenomen is van vier onomstotelijk komen vast te staan dat zij aan tyfus lijden. De drie nieu- TT, vi we patiënten werden door huisartsen Ulenkamp 10; H. H. Tjerkstra, de M. I p-pmpiH nadat de GG en GD een cir— van Streefkerkstraat 62. Groot-Brit- rnlafrrnaarrieAmsterdamMmedici tannic; J A. Schrijer, Kolfmakersteeg re I Amsteiaamse mecuci - hari apT.nnripn waarin nn rip mnerp- Chroesjtsjow naar huis Premier Chroesjt-sjow van de Sow- jet-Unie is vandaag, na een bezoek van een week aan Roemenper vliegtuig uit Boekarest naar zijn land teruggekeerd. In een korte afscheids rede zei hij om.: „Wij achten het onze heilige plicht krachtig te blij ven strijden voor de zuiverheid van het marxisme-leninisme, tegen uitin gen van dogmatisme en revisionisme en voor een overwinning van het pro letarische internationalisme". 16a. 's-Gravenhage. Tomatenstraat "26; H. A. M van Eekelcn. Herengracht 25. Utrecht. Nteuwegracht 39; M. G. M. Landman. Kalserstraat 3. Roermond. Kapellerlaan 39; C. C. Landman. Oude Herengracht 22. Boxtel. Bosscheweg 22; A. van Rossem, v. Bemmelenstraat 23. 's-Gravenhage,- Clingendael 58: J. Blom. Thorbeckestraat 35. Utrecht. H. de Grootstraat 25bis; K M. van Iwaarden. Madoerastraat 13. Arnhem, Koningsweg 23a; P. L. Keur. Sophia- straat 59. Voorschoten. Burg. Vernède- park 12; J. C. Sinke. Rijnsburgersingel 2. Oost en West Souburg. Nieuwstraat 28: E. Tanls, Rijnsburgerweg 10. Rot terdam. Groeneveld 15: M Leijnse. Spieghelstraat 21. Terschelling. Burg. I Reedekerstraat 14; E. C M. de Rooij. I Kagerstraat 22. Voorschoten, W. de Zwijgerlaan 41; J B. van Osnabrugge, Hoflaan 2. Ridderkerk. Koninginneweg 215; J. C de Keulenaar. H. de Groot straat 6. Duitsland; J. Honders. Witte Singel 27. Utrecht. J. van Scorelstraat 82: M. C. A. Gicsen. Lange Mare 104a, Wieringermeer. Waeenpad 10; G. van de Kolk. Nieuwe Rijn 29a. Oss. Mo lenstraat 17; B. Scheel. Noordeinde 2a. Cuyk en St -Agatha. Rembrandtstraat 12; C. R Vonk. Nieuwstraat 29. 's-Gra- had gezonden, waarin op de moge lijkheid van tyfusbesmetting is ge wezen. Indien de zieken niet in de besmette wijk hadden gewoond zou den zij wellicht niet eens zijn gemeld. De ziekteverschijnselen waren zo vaag. dat nauwelijks aan tyfus kon worden gedacht. Omdat men geen risico wilde nemen zyn deze patiën ten echter opgenomen. De procureur-generaal te Amster dam. mr. H. R. de Zaayer heeft za terdag niet alleen meegedeeld dat hij reeds dinsdag een justitieel on- MINISTER LUNS UIT KIEL TERUG De minister van Buitenlandse Za ken. mr. J. M. A. H. Luns, is gister middag uit Kiel via Hamburg naar Schiphol teruggekeerd. Naar bekend heeft hij daar in de afgelopen week de zeilwedstrijden van de Kieler Woche bijgewoond. Ook hield hij er derzoek heeft gelast maar er voorts zijn bevreemding over uitgesproken dat dit,feit door het gemeentebestuur is verzwegen toen dit de drinkwater besmetting vrijdag bekend maakte. Van de zijde van de gemeenten is hierop gezegd, dat een dergelijke me dedeling niet op de weg van het stadsbestuur ligt. Het onderzoek ge schiedt onder leiding van de commis saris der rijkspolitie IJ. Taconis. Wordt de gevangenis Alcatraz gesloten? De Amerikaanse autoriteiten over wegen de bekende gevangenis van Alcatraz, die op een rots in de baai van San Francisco staat, op te hef fen. Dit maakte Robert Kennedy, mi nister van Justitie, zaterdag op een persconferentie bekend. Volgens de minister was het plan reeds een half jaar in studie. Als reden voor de sluiting van deze gevangenis voor zware misdadigers noemde de minis ter de hoge kosten van deze inrich ting. die sterk verouderd is. Moder nisering zou vier tot vijf miljoen dollar vergen. Nog niet lang geleden slaagden vier gestraften er in van het eiland te vluchten. Of zij de vastewal be reikt hebben is niet bekend. Door het woelige water in de baai is het nog nimmer een ontvluchte gevan gene gelukt levend de kust te halen. VOORRANG: Alleen NEMEN ais er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt Meer dan vijftigduizend leerlingen Voortreffelijke resultaten In 1961 hebben 35.000 Italianen Ie ren lezen, schrijven en rekenen door elke avond vlijtig aan hun televisie- venhage. Gr Hertoginnelaan 223: E. A voor een gehoor van Duitse ministers, toestel te gaan zitten. Ze zaten in de /-'"aerwnjsaesKunaigen in heel de PLetterl5erk.hoG 22. js-Gra- j Westerse ambassadeurs, hoogleraren klas van 's werelds ongewoonste belangstelling school, bestuurd door de Radiotelevi- venhage. Burnierstraat 34: E. M. van der Bij. Gerecht 7. 's-Gravenhage. Pe- tuniaplein 4; C. A Beek Noordeinde 2a. Noorden. B. van Rooijenstraat 5; M B. M. Jacobs. Klikspaanweg 11, Roosendaal en Nisnen. Wouwseweg 36; M Zeldenrust. Vliet 5a. Oegstgeest. Fred. Hendriklaan 12: W. G. F. Por tengen. Stationsweg 16. 's-Graven hage. Genemuidenstraat Cijfers zijn niet bekend, maar er zijn ook inwoners van gevangenis sen, die hun tijd in de cel doden met het volgen van de instructieve pro gramma's van de RAI. Deze krijgt altijd veel brieven van mensen die nooit hadden kunnen dromen nog eens een pen te zullen hanteren. Onderwijsdeskundigen in heel de voor het Italiaanse experiment ge en studenten een rede over de EEG. stnuui, oesiuuru aoor ac naaioieievi- i tnnnr.- sionp Italian,,. Italics staatsradio- en "°?d- °0* °™da'het we! ecn van de bloem. Hogewoerd 128. Voorschoten televisieomroep. S?.i"iOn0mf "f manieren U.Otn Leidseweg 143. F O A Bouwer. Hel programma was getiteld „Be- w -bestrijden. In 1961 Noordeinde 2a. Den Helder. Buiten- ter iaat dan nooit" en het werd b°- kostte de cursus de Italiaanse schat- haven 5: F M Arlens. Lange. Mare In het kaler van strüd j maar 350 miljoen lire. van de regering in Rome tegen de I ongeletterdheid. Statistieken tonen j 104a. Amsterdam, Lomanstraat 62: H. s-vjraven- Droog. Lusthoflaan la. Noordwijker- 225: J M. I hout. dr. Kuyperstraat 47; J. Droog- Grimbergen-van Dam. Joh. de Witt- Bekooy, Maresingel 35. Noordwijker- aan dat Italië nog altyd byna twee str. 21. Llsse. Irissenstraat 34; A H hout, Dr. Kuyperstraat 47; P. A. C. miljoen mensen telt die lezen noch Grimbergen. Vondellaan 13. Llsse. Ire- Jansen-Lagerberg. Bronkhorststr 33a. schriiven kunnen nestraat 34; H J. van Kooy-Bek. R Alkemade. Achterdijk 6; W. H. en Schiekade 111, Rotterdam. Rem- 1 Freijsen. Breestraat 177. Breda. Feilen- Het programma, dat nu lil zyn oordstraat 5; S. de Graaf, Zonneveld- i derde jaar is, telt meer dan 50.000 straat 8. 's-Gravenhage, Laan van leerlingen. Ze volgen de lessen dage- Meerdervoort. 122; J. C. Broekhulzen. ]iik j-ijknlaaKpn" vnorna- Watersteeg 2. Dell. Dorpsdijk 51: R W. ^K.s °P „kijkplaatsen voorna Goutier, Oude Vest 157, Amsterdam, Amsteldljk 149 I. brandstraat 66 II; A Kukler, Bach straat 390, Weert Kazernelaan 101: A C. Hoogervorst, Telderskade 24, Noordwilk, Beatrixstraat 1?; J. C. Boonman. Oude Rijn 160, Ovezande, Vrouwenpolderseweg 1; P. J. Dijssel- (Van onze Haagse correspondent) De officier van Justitie in Den Haag, mr. J. C. Maris, heeft zaterdag medegedeeld, dat de D.A.F. bij hem geen informaties j heeft ingewonnen. Hij zegt dan ook. dat de door de directie van I T l T> de D.A.F. op hem uitgebrachte kritiek tijdens de persconferentie JOI1311 1>I ctllll^cllll van vrijdag j.l. z.i. niet voldoet aan de minimum-eisen van zorg vuldigheid. die men van een serieuze directie zou mogen ver wachten. melijk in het zuiden van Italië. Van de 45.000 leerlingen die de cur sus verleden jaar volgden, kregen er 35.000 eeil diploma. Het gemiddelde overgangspercentage bedraagt 77 procent. Er is ook een televisieschool voor kinderen. Vijftigduizend, van hen, niet in staat de normale school te bezoeken, studeren via de televisie. Kinderen die in afgelegen streken wonen of ziek zijn. studeren op twee duizend kijkplaatsen. De leerboeken I verschaft de leiding van de RAI in I samenwerking met het ministerie j van Onderwijs in Rome. overleden Drie dagen wandelen De bedrijfsjeugd van de H.C.W. en de N.E.M. heeft van donderdag tot en met zaterdag te Heerlen deelge nomen aan het door de Limburgse wandelsportverenigingen georgani seerde internationale wandelfestijn t.g.v. het zestigjarig bestaan van de Staatsmijnen. Er waren ook deelne mers uit België, Frankrijk, Engeland, Duitsland en Italië. De Leidse groep bestond uit zes tien deelnemers. Leider was de heer M. Jansen, terwijl de heer A. van Heusden als verzorger was mede- gegaan. De Leidenaars, die de tocht (100 km.) geheel uitliepen, ontvingen allen een medaille, waarop een mijnlamp was afgebeeld. Na de prijs uitreiking keerde de groep naar Al phen a. d. Rijn terug, waar de deel nemers in Avifauna voor hun pres taties werden gehuldigd door de voorzitter van „De Stalen Band". MARGRIET DE GROOT vertolkster van de rol van Eliza Doolittle in de musical "My Fair Lady", met haar twee we ken oude dochtertje Fransje F lor ine. Ook de heer L. Worms heeft naar aanleiding van de persconferentie van de DAF enige kritische opmer kingen gemaakt. Hij zegt namelijk: „De journalist, die het door de DAF gewraakte artikel heeft geschreven, had ziin informaties gedeeltelijk van mij. Hij zou echter niets publiceren alvorens de officier van Justitie te 's-Gravenhage hem hiervoor toe stemming zou geven. Toen hij mij mededeelde, dat hij zou publiceren wat hij van mij gehoord had. heb ik mij daartegen verzet en hem ge wezen op zijn belofte niets zonder toestemming van de officier van Ju stitie te zullen publiceren. Hij is toen gaan spreken met de officier van Justitie maar volgens zyn eigen ver klaring heeft deze hem geen inlich tingen willen geven en ook geen in- tingen willen geven en ook geen toe stemming tot publikatie willen ver lenen. Mr. Maris zou trouwens heel moei lijk inlichtingen hebben kunnen ge ven. want hy heeft de heer A. W. Burgert, directeur van het accoun tantskantoor van de EGKS. op ere- 1 woord laten beloven niets naar bui- i ten te zullen brengen van het bespro kene zonder overleg met de Neder landse autoriteiten. Dit is ook opge nomen in het procesverbaal, dat van het onderhoud is opgemaakt". De heer Worms deelde ons voorts mede. dat hij zich nadrukkelijk heeft gedistantieerd van wat er gepubli ceerd was. hetgeen echter volstrekt niet impliceert, dat hij het perscom- o muniqué van de DAF op de overige heeft bêkieed Te zijnen huize in Rotterdam is op 84-jarige leeftijd overleden de heer J. Brautigam. oud-kamerlid voor de SDAP, en oud-wethouder van Rot terdam. Johan Brautigam werd 18 mei 1878 te Uithoorn geboren. Na enige jaren het zeemansleven te hebben meege maakt kwam hy op jeugdige leeftijd in de vakbeweging en wel als be stuurslid van de syndicalistische zee liedenvereniging „Volharding". Deze vereniging werd opgelost in de Cen trale Bond van Transportarbeiders in welke organisatie hij velerlei functies punten onderschrijft. Aan de moge lijkheid van strafbare handelingen gepleegd door de DAF is door hem nimmer gedacht. Zowel mr. Maris als hij was tegen elke publikatie. wat o.a. kan blijken - uit de verklaring Van 1918 tot 1941 was hij lid van de gemeenteraad van Rotterdam, van 1919 tot 1941 lid van Prov. Staten van Zuid-Holland, van 1919 tot 1931 en van 1933 tot 193* lid van de Twee de Kamer voor de SDAP. Van 1935 dgor de heer Burgert afgelegd, dat tot 1942 is hij wethouder geweest hij ertoe zou medewerken dat door Luxemburg geen stappen zouden worden genomen zonder overleg met de Nederlandse autoriteiten. „Ik ver zocht speciaal om een dergelijke ver klaring". aldus de heer Worms, „om dat ik mij liet leiden door mijn ver antwoordelijkheidsgevoel tegenover duizenden Nederlandse werknemers" van de gemeente Rotterdam, welke zetel hij overnam van de heer Ter Laan. Na zyn aftreden als wethouder nam hij zijn oude functie van voor zitter van de Centrale Bond weer op. Van 1946 tot 1948 is hij Rijkshaven- commissaris-Zuid in Rotterdam wecst. ge- Officiële publikatie ONTEIGENING INGEVOLGE DE WE D ERO PBO L WW E T De burgemeester van Leiden brengt ter voidQenlng aan het bepaalde bij artikel 10, lid 4. der Wederopbouw- wet ter openbare kennis, dat tn ver band met een voorgenomen onteige ning ten name van de gemeente Lel den van eigendommen, gelegen ten oosten van de Stationsweg, kadastraal bekend gemente Lelden, sectie L. no. 1752 en L, no. 1505, belde gedeeltelijk, waarover de beschikking moet worden verkregen ter uitvoering van het We- deropbouwplan Lelden Stationsweg en omgeving, herziening 1960. vastgesteld by besluit van de raad der gemeente Lelden, dd 9 februari 1960. no. 49. en van het Wederopbouwplan Lelden Stationsplein en omgeving II (1961) vastgesteld bij besl it van de raad der gemeente Leiden, d.d. 6 november no- 354- met iQgang van 26 lunl 1962. gedurende drie weken op de secretarie van die gemeente, afdeling Openbare Werken, kamer 111, voor 'n leder te Inzage zal liggen een uitge werkt plan van onteigening van ge noemde eigendommen met de overige ln artikel 10, lid 3. der Wederopbouw- wet, genoemde stukken. Lelden. 25 Juni 1969. De burgemeester voornoemd, J. C van Schalk, weth. loco-burgemeester

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9