se 50 GRATIS FOLDER MAPLE LEAF Belgische outsider MON POULOT eerste van start tot finish Storm hield vreselijk huis op „Westeiiuler" Drie teams van Leiclsehe Hout spelen zich een klas hoger GEBR. HUISMAN Grote Prijs der Lage Landen Jour de Java eervolle derde Vele schepen sloegen om De tenniscompetitie Roomburg 111 promoveert ook K 1 1 W G Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 JUNI 1962 (Van onze medewerker) Geweldig groot was gisteren de belangstelling voor de strijd om de Grote Prijs der Lage Lan den te Duindigt en wederom bleek, dat de accommodatie van Nederlands grootste koers- baan alsmede de toegangswegen bij zo'n grote toeloop niet aan de te stellen eisen voldoen. Maar de plannen, die op stapel staan zullen in de toekomst hierin hopelijk op afdoende wijze voorzien. De koers zelf heeft eigenlijk niet ge heel aan de verwachtingen voldaan, daarvoor was de strijd te eenzijdig, doordat de in Bel gisch bezit zijnde Franse import Mon Poulot, die overigens een welverdiende zege behaalde, nimmer ernstig werd bedreigd, en de beroemde merrie Masina, een vorstelijke verschijning, geen moment iets van haar kunnen toonde! Wel had de merrie spoedig een groot deel van haar handicap ingelopen en ging zij meer dere tegenstanders voorbij, doch doorgaan deed zij niet en Masina eindigde geheel achteraan. Na de voorstelling der deelnemende paarden, stelden 16 dravers zich onder de hoede van de starter, van wie Kerrwilliams II, gereden door Geersen buiten weddenschappen liep. Direct na de start leidde de schimmel Tabor even, doch Martens, de pikeur van Mon Poulot, had met het achtste start- nummer de zaak goed bekeken en nam in korte tijd de kop over. Karanos, die fouteerde, werd 6poedig uitgeschakeld en voor de tribune werd de leider gevolgd door Tabor. Kan Pom B. de Zweed Harper Boy en Rijkeboer. Voor de tweede maal langs de tribune komend leidde Mon Poulot nog steeds met enige voorsprong voor Rijkeboer, die aan de overzijde werd uitgeschakeld, Kan Pom B en Tabor. Mon Poulot ging als leider de rechte lijn in, maar Jour de Java kwam dreigend nader evenals de door Sierdsma gereden Franse hengst Okapi II. Honderd meter voor de streep fouteerde de leider even, doch werd spoedig gezet en deze triomfeerde in 1.21.7 km-tijd. Ook Jour de Java kreeg een kleine fout, die hem waarschijnlijk de tweede plaats kostte, want Okapi greep zijn kans en sleepte nu de tweede prijs in de wacht voor Jour de Java, die In 1.20.7 km-tijd eervolle derde werd. Op foto werd Tabor vierde, gevolgd door de Zweed Harper Boy. Theo Messidor won Van de omlijstende Koersen was de internationale draverij zeer interessant. Zoals gebruikelijk nam de snel sprintende Radbout meerdere meters voorsprongge volgd door Upper Ten, Victrix V en Visuil S, terwijl Quicksilver S en Theo Messidor, die beide 60 meter aan de koppaarden moes ten geven, aansluiting hadden. Na een baanronde begon Theo tezamen met Quicksilver S de aanval en wonnen snel terrein. In het rechte eind kreeg Theo, door Eerenberg gestuurd, enig voordeel en de schier onverwoest baar schijnende crack boekte weer als van ouds een jraaie 1.21.4 zege. Quicksilver iverd na een galoppade uitgeschakeld en de fel sprintende Victrix V werd tweede voor Rudolf G. De openingsdraverij werd een ver rassende zege voor X Messidor (Ver hoeve), die op foto op de streep een miniem voordeel had op de hevig aanvallende Zingaro. Derde werd Za- nella. De Junoprijs was succesvol voor de Lissese eigenaar-fokker B. de Meul- der. Ondanks een terreinkostendebe- ginfout stuurde Heskes Allegonda's Juweel In de laatste fase van de strijd naar een zekere 1.26.6 zege. Vergay deed met Axkit Hollanaia nog een poging, maar deze fouteerde, doch werd bijtijds gezet en bleef tweede vóór Annemieke Holland ia. Door galoppades van vele van zijn 10 tegenstanders had de favoriet Ben to Kitty (Wagenaar jr.) weinig moeite zich bij de 2-jarigen de beste te tonen. Boy Scotch en Buziau Nor ton werden resp. tweede «n derde. Eigenaar Raymakers had in de amateurskoers weer succes met zijn fokprodukt Yostra. Zombro Pluto maakte een kleine misstap, doch bleef nog tweede voor Xanthos Nar- ciso. De favoriet Zilvervos nam de Dianaprijs in 1.24.7 voor zijn reke ning, mede doordat de leidende Zefa en Ypermoron elkaar bijna in de wie len reden. Zalkestis van E incasseerde het tweede geld vóór Zuleika. In de slotdraverij kon de favoriet Xuthus T het niet klaren. De vroeger zeer heftige Walter Hollandia (Ver gay), sinds enige maanden ruin, liep een smetteloos snel parkoers en klopte kort voor de streep Washington. Xuthus T werd derde. De twee zeer hoog gedoteerde ren nen werden beide door slechts 4 paarden betwist. Van Dijk klopte in het Van Brienens Memoriaal met Lovely Surprise S de favoriet Aphro dite met 3/4 lengte. Halverwege de rechte lijn wierp Patalon zijn berij der Kammerzelt af, gelukkig zonder ernstige gevolgen. In de prijs om de Generaal van Heemstra-beker lag Sambo van de Noordwijkse eigenaar F. J. Frowein aanvankelijk op de derde plaats. Toen jockey Vandeuren in het rechte eind zijn tijd gekomen achtte, viel hij de leidende Happv Time aan en klopte deze met Ui lengte, op 5 lengten ge volgd door Paturion II. Uitslagen Juplterprijs: 1. X Messidor (J. Ver hoeve) (1.28c 2. Zingaro; 3. Zanella. Tot. win. 12.60. pl. 3.60, 2.60. 4.20. gek. 6.70. cov. 6.70. Junoprijs: 1. Allegonda's Juweel (A. G. Heskes) (126.6); 2. Axklt Hollan- dia; 3. Annemieke Hollandla. Tot.: w. 2.70, pl. 1.40, 130, 4.00, gek. 5.00. cov. Mlnervaprij6: 1. Bento Kitty (J. Wagenaar jr.) (1.31.8); 2. Boy Scotch. 3. Buziau Norton. Tot.; w. f2.00. pl. 1.40. 1.90. 2.30. gek. 5.50. cov. 6.60. Amateurkampioenschapprijs: 1. Yostra (G. Raymakers) (1.26.5): 2. Zombro Pluto: 3. Xanthos Narciso. Tot. w. 2.10. pl. 1.20, 1.30, 2.20. gek. 4.cov. 8.50. Grote Prijs der Lage Landen: 1. Mon Poulot (M. Martens) (1.21.7); 2. Okapi II; 3. Jour de Java. Tot. w. 1790. pl. 680. 12.60, 4.—. gek. 13.60, cov. 24.80. Een beeld van de Grote Prijs der Lage Landen. Sterk op de voorgrond Mon Poulot. die als eerste over de eindstreep zou gaan. Dianaprijs: 1. Zilvervos (Th. H. Kooyman) (1.24.7); 2. Zalke6tis van E. 3. Zuleika. Tot. w. 1.90, pl. 1 20. 1.80. gek. 2.80. cov. 3.20. Venusprijs: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.21.4); 2. Victrix V: 3. Radbout. Toto: w. 5 10, pl. 2.2.10. 3.40. gek. 4.20. cov. 5.20. Marsprijs: 1. Walter Hollandia (M Vergay) (1.23.4), 2. Washington. 3 Xuthus T. Tot. w. 6.pl. 2.80, 2.10, gek. 18.10, cov. 4.20. Het van Brienen's Memoriaal: 1. Lo vely Surprise II (A. W. van Dijk). 2 Aphrodite. 3. Kohinoor. Toto: w. 3.40, pl. 1.10, 1.10, gek. 7.70. cov. 3.10. Generaal G. J. A. A baron v. Heem stra-beker: 1. Sambo (F. van Deuren), 2. Happy Time. 3. Paturion II. Toto w. 1.30, pl. 1.10, 1.10, gek. 1.70, cov. 1.50. Totalisator-omzet f319.988.50. Van de 100 haalden 40 de finish (Van onze zeilmedewerker) De storm heeft grondig huis gehouden bij de WZW'wed strijden, die dit weekeinde op de Westeinder Plassen zijn be gonnen. Nadat de woedende zuidwester in de eerste zondagrace al een vreselijke „slachtpartij" had aangericht tientallen boten sloegen om, vele zeilers staak ten de strijd wegens ernstige averij moest het organiserend comité de middagwedstrijden zelfs afgelasten! Veel animo was er bij de zeilers ook al niet, want velen wisten, dat deze storm brokken zou maken. Aangezien het wedstrijdseizoen nog Let bij aankoop van Uw LADDERVRIJE naadloze nylons op dit herkennlngsembieem.j U loopt dan geen enkel risicoI K rum lang is, oordeelden vélen het beter maar in „veilige haven" te blijven. Zij hebben geen ongelijk gekregen. Immers, van de lionnderd stoutmoe- digen, die gisteren de strijd tegen de elementen aanbonden, kwamen er nog geen veertig op normale wijze binnen De helft van het aantal inge schrevenen in de FD-klasse bond gistermorgen de strijd tegen de stormwind aan, maar van de dertien kwamen er slechts vijf normaal bin nen. De eerste werd Bart Kraan, die zaterdag genoegen had moeten ne men de 4de plaats achter J. van Staveren, F. Kamerling en J. D. Schooneveldt. Zondag werd Schoone- veldt tweede achter Bart Kraan. In de Drakenklasse was het zware weer een kolfje naar de hand van de deelnemers. Ben Verhagen won zondag vóór Cor Groot en A. War ners, terwijl de uitslag van zaterdag was; 1. Cor Groot, 2. J. Bier, 3. B. Verhagen. Cor Groot leidt in het algemeen klassement. „Gereefd" Ook de deelnemers in de Regen boogklasse vreesden de storm niet, maar sommigen gingen zwaar ge reefd weg. Krijn Tol aeed dit niet en aanvankelijk bracht het hem succes, want hy vloog er aan de kop van door. Later bleek het gereefde groot zeil van Hans v. d. Velde effectieven en deze nam daarop de kop over, om ook als eerste te finishen. Dat Krijn Tol desondanks toch als tweede binnenkwam, pleit voor zijn kunnen. Cor Kist werd derde, Leen de Wit vierde en Cor van Staveren vijfde. Ir. Bakker, die zaterdagmiddag had ge wonnen, moest de strijd slaken we gens een gebroken roer, Sieverts zag de giek van zijn mast losslaan en Frans Bos verloor het fokkezeil In de Valkenklasse zegevierde za terdag H. F. Zuiderbaan vóór Jac. Kraan, B. v. d. Akker, C. A. Toetenel en A. J. Klein, maar in de stormra- ce was Rolf v. d. Baumen, die zater dag als zesde was binnengekomen, weer in zijn element. Na hem gingen A. J. Klein, Jac. Kraan B. Staartjes en Th. Kraan over de eindstreep. Bij de Sharpies won G. Vroege za terdag van zeven andere deelnemers. Zondag gingen slechts drie zeilers van start. A. Vroege kwam alleen binnen. Twintig Finnjollen (van de 37) startten zondagmorgen tegen de stormwind in, maar het duurde niet lang of enkele gaven al op, terwijl anderen omsloegen. Onder hen kam pioen Hans Willems en G. Lauten- schutz, die beiden hun scheepjes weer rechtop zetten, door voeren en nog met een behoorlijke plaats ein digden ook. Hans Willems werd twee de achter Harry Lesage, Lautenschutz eindigde als vierde en daarmee wa ren zij de enigen, die de race beëin digden. Zaterdag won Dick Wayboer, W. van Noordt werd toen tweede. Nieuweling In de Pampusklasse finishten acht van de twaalf deelnemers. De nieu- Rondom de korf Seriewedstrij den van Algemene Het korfbalseizoen 1960'62 werd voor Leiden gisteren beëindigd met de seriewedstrijden van De Algemene die dit jaar wat groter van opzet wa ren dan normaal en die dientenge volge niet op het eigen veld aan de Zoeterwoudse Singel plaats vonden, doch op het terreincomplex aan de Montgomerystraat. Het was in elk opzicht een ge slaagd toernooi. Vooral de le klasse afdeling, waarin Vic. Oriëntis met een sterke (-j-combinatie de plaats innam van OEC uit Helmond, dat zich te elfder ure had teruggetrok ken. had een bijzonder spannend verloop. De Algemene won zelf de eerste prijs met 1 punt voorsprong op Fluks Watervliet en Ons Eibernest. Na strafworpen kwam laatstgenoemd team in het bezit van de tweede prijs. Verdere prijswinnaars waren Olym- piaan 1 en 2. GKV jun., Fluks A ad- spiranten, Trekvogels adsp., Olym- piaan c-adsp. De vornaamste uitslagen waren: le klasse: De AlgemeneWater vliet 1-3, Ons EibernestVic. Oriën tis 4-2. FluksDe Algemene 0-1, Ons Eibernest 0-1, Vic. OriëntisFluks 0-1, Ons Eibernest—De Algemene 1-2 Vic. Oriëntis—Watervliet 3-1, Fluks- Ons Eibernest 2-0, De Algemene Vic. Oriëntis 1-1, WatervlietFluks 4-2. le prijs: De Algemene, 2e prijs: Ons Eibernest. 2e klasse: V.O. 2Olympiaan 0-2, O.E. 3Zuiderkw. 2-0, De Algemene 2—V.O. 2 1-3. OlympiaanO.E. 3 1-0, Zuiderkw Algemene 2 3-1. O.E. 3 V.O. 2 5-2, ZuiderkwartierOlym piaan 1-1, De Algemene 2O.E. 3 1-1 V.O, 2Zuiderkw. 2-3. Olympiaan Algemene 2 3-3. le prijs: Olympiaan, 2e prijs: Zuiderkwartier (na straf worpen) Competitie CKB Voor VEO of PKC zal de competi tie in de hoofdklasse West een be paald droevig slot krijgen. De resul taten van zaterdag maken het na melijk noodzakelijk dat deze ploegen een beslissingwedstrijd voor degra datie naar de le klasse moeten spe len. Een ere-saluut intussen voor GKV, dat lange tijd als vrijwel zeke re tweede degradant werd gezien, maar zich tegen Snel in Dordrecht met 3-11 veilig stelde. VEO verloor met 3-6 van een fors Kinderdijk, dat daarmee veilig kwam te staan. Dat Snel met 1 punt uit 18 wedstrijden degradeert is logisch, maar dat PKC en VEO onderling uit moeten maken wie het tweede slachtoffer wordt is bepaald sneu. Beide twaalftallen hebben met 15 punten slechts één punt minder dan drie andere ploe gen. VES 17-32 Pernix 18-23 R'dam Zd 16-22 Excelsior 18-20 GKV 17-16 Kinderd. 18-16 Vr'schaar 18-16 PKC 18-15 VEO 18-15 Snel 18- 1 Neemt Bolnes, kampioen van 1B. automatisch een van beide plaatsen in de hoofdklass West over, de kam pioen van IA, VES 2 mag als reserve twaalftal niet promoveren. De num- mes 2 van beide le klassen, DES (Delft) en Merwede (Sliedrecht) speelden zaterdag om de tweede open gevallen plaats in de hoogste klasse. In Schiedam bleken twee gelijkwaar dige teams tegenover elkaar te staan Merwede bleek met 5-6 de gelukkige ploeg en mag zich hoofdklasser noe men. Nog Is niet beslist wie met War mond uit de le klasse A zal verdwij nen. In een ware titatenstrijd won Excelsior 2 van Tonego en behoudt een kansje om aan degradatie te ont komen. Het werd 9-8 en slagen de Delftse reserves erin om de resteren de wedstrijden tegen Pernix 2 en Warmond te winnen dan zal ook een beslissingswedstrijd nodig zijn tussen Tonego en Excelsior 2 om uit te ma ken wie degradeert. Op het Ons Eiland-terrein boekte Pernix 2 na een 2-2 ruststand een verdienstelijke zege op KVS met 6-5. Gaan de Leidse reserves na alle ge vaar de 5e plaats nog bezetten? Fiks mag blij zijn dat het reeds 14 punten bezit, want de laatste wed strijd tegen Ijsvogels werd met 5-9 verloren. VES 2 18-30 DES 18-22 O. Eiland 18-22 Ijsvogels 18-20 KVS 18-17 Pernix 2 17-16 Fiks 18-14 Tonego 18-13 Excels. 2 16- 9 Warmond 17-5 Twee strafpunten in mindering. De enige vastgestelde wedstrijd in 2A, Fiks 3Succes, werd voor de zo veelste maal uitgesteld op verzoek van de bezoekers. In 3A won Pernix 4 met gemak van Succes 2 zijn laatste wedstrijd. Daarmee is dit veteranen-team van Pernix kampioen geworden en pro moveert automatisch naar de 2e klasse. CRICKET ENGELAND WON TWEEDE TESTMATCH TEGEN PAKISTAN Engeland heeft zaterdag de tweede testmatch tegen Pakistan op Lords gewonnen met negen wickets en nog twee dagen over. Doordat Javed Bur- ki en Nasim-ul-Ghani een vijfde wicketstand van 197 opbouwde, leek het erop of de gasten zich nog niet gewonnen wilden geven. Maar het liep anders uit en toen de Britten voor de tweede maal aan bat kwa men. hadden zij slechts 86 runs nodig voor de overwinning. Dat aantal scoorden zij in 63 minuten voor het verlies van één wicket Scores: Engeland 370 en 86 voor één; Pakistan 100 en 355. weling S. van Staveren werd eerste. Jammer dat hij zaterdag met de 21- ste plaats genoegen had moeten ne men. De Kaagzeiler G. Biesot werd tweemaal tweede. E. Labouchere, die zaterdag met een overwinning was begonnen, eindigde in de stormrace als derde en leidt dus het algemeen klassement. Dat de strijd overigens wel bijzonder hevig was, betuigt een incident, dat zich voordeed bij het rondom van boei II nabij 't Fort. Drie zeilers lagen dicht bij elkaar, terwijl even verder de omgeslagen FD en van De Kat en Freeh lag. De boot lag met de mast in de i>od- der en de sleepboot had reeds tever geefs getracht de boot weg te sle pen. Toen J. Sijtema met zijn „Fu rie'' bedenkelijk in de richting van de gezonken FD-er kwam, werd hij gewaarschuwd af te houden, maar Sijtema dacht naar hij later ver klaarde nog wel te kunnen passe ren. Hij voer er evenwel bovenop, zijn schip nam het roer van de boot mee. Door afduwen werd de „Furie" weggewerkt In de Sternklasse kwamen slechts twee van de tien gestarte deelnemers binnen. Het waren I. v. d. Waal en R. Steeijsma, die zaterdag resp. eerste en zesde waren geworden. Bij de Leidsche Hout is de feestvreugde compleet. De drie kampioensteams, resp. in de vierde-, derde- en tweedeklasse promoveerden alle! Voor de Leidsche Hout 1 betekent de gisteren op eigen grond behaal de zege op de degradant uit de overgangsklasse B, Te Werve 1 een terugkeer naar die klasse. De aan duidelijkheid niets te wen sen over latende cijfers ten spijt, heeft het toch nog even hevig ge spannen bij Leidsche Hout-Te Werve. Mevr. v. Berge-Henehouwen startte zeer sterk tegen mej. Lohman. Vooral de backhand van de Leidsche-Hout speelster oogstte herhaaldelijk een open doekje van het publiek. Met 6-0, 4-0 leek de wedstrijd voor mej. Lohman een debacle te worden. Kra nig bleef deze echter doorvechten en wat men niet voor mogelijk hield, het werd 4-4. Net op tijd echter was mevr. v. Berge-Henegouwen haar in zinking te boven. Zij maakte 5-4 en in het volgende spel kogelde zij op de service van mej. Lohman driemaal een backhand langs de lijn. Dat was teveel voor de Te Werve-speelster. Met 6-4 was het eerste punt voor de Leidsche Hout I binnen. Gelijktijdig werd daarna het eerste HE en het tweede D.E. gespeeld. Voor de Leid sche Hout I leek de domper op de vreugde over het goede werk van mevr. Van Berge-Henegouwen snel te komen. Zowel mevr. Westerhout als H. v. Dongen moesten met 4-6 de eerste set aan hun respectieve te genstanders laten, t.w. mej. Nijzen en de geduchte F. Karhof. Maar terwijl H. van Dongen door Karhof naar een nederlaag werd gedirigeerd. 6-3, herstelde mevr. Westerhout zich formidabel. Tot 6-2 en 4-1 in de der de set kon zij eenvoudig niet winnen. En toen kwam de inzinking. Spel na spel ging naar Te Werve. Mej. Nijzen schoot op de goede momenten uit en kwam zowaar op 6-5. Mevr. Westerhout versaagde niet. Zij vond enkele keurige korte fore hands en 'n moe gespeelde mej. Nijzen gaf zieh over, 9-7 en 2-1 voor de Leidsche Hout I. Bonte maakte er tegen Ongkiehong met 6-2, 6-4, 3-1 van en met die ruggesteun ging de Leidsche Hout I in een sterke finish naar de over winning. Den Holder en Bonte won nen het dubbelspel, 6-1, 6-1, en te gelijk sloegen ook de dames mevr. Westerhout en mevr. v. Berge Hene gouwen het winnende punt. Met 5-1 was de strijd gestreden. Het eerste G.D. van mevr. v. Berge-Henegou- wen/den Holder leverde het zesde winstpunt voor de Leidse Hout op. Het tweede G.D. werd door de Leid sche Hout cadeau gegeven. Eerder klaar De Leidsche Hout II was eerder klaar dan de Leidsche Hout I. Uit de enkelspelen boekten de Leidsche- Hout reserves al een 4-0 voorsprong. Gemakkelijk kwam die voorsprong overigens niet tot stand. E. Oost gaf Vreeken met zijn slimme spelletje van halflage drives, dropshots en lobs geen schijn van kans, 6-4, 6-2. In het eerste D.E. manoeuvreerde mevr. David mej. Kuystra rustig uit dankzij meer beheersing op de drive. Moeilijk hebben mevr. Zandvoort en K. Hut het gehad tegen resp. mej. Hessing en v. Eyck. Mevr. Zandvoort leek tenonder te gaan tegen de so lide defensie van mej. Hessing. Zij verloor de eerste set met 4-6, maar kwam in de tweede set tot zo'n da- Advcrtentle Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Socrweg 2S Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 Cricketuitslagen lste klasse A: HCC IIHBS: draw (HBS 201, HCC 161 voor 9. tijd) Quick H—HCC Igew. door HCC met 5 wickets (Quick 82 en 62. HCC 55 en 92 voor 5); Rood en WitVRA: gew. door RD met 2 wickets C VRA 125, RW 128 voor 8); ACC—Rood en Wit: gew. door RW met 4 wickets (ACC 150, RW 151 voor 6). lste klasse B: HaarlemRW II: gew. door Haarlem,met 7 wickets (Haar lem 171 voor 3. RW 777); Excelsior- Hermes DVS: gew. door HDVS met 104 runs (Hermes 148, Excelsior 44 en 107 voor 7); PWSH HC: gew. door PW met 37 runs (PW 100, SH HC 63). 2de klasse C: Ajax L—HDVS III: gew. door Ajax met 163 runs (Ajax 218, HDVS 55); Concordia-CCG: gew. door Concordia met 5 wickets (CCG 47, Concordia 110 voor 5); HRCCKieviten: draw (Kieviten 175, HRCC 131 voor 7. tijd). 3de klasse C: LCC—CVHW: gew. door LCC met 98 runs en 3 wickets «CVHW 81. LCC 179 voor 9). 3de klasse G: Ajax IIIConcordia II: gew. door Concordia met 68 runs (Concordia 169, Ajax 101). verende .come-back" 6-1, dat mej. Hessing totaal van de kook raakte en ook de beslissende set moest afge ven: 6-3 voor mevr. Zandvoort. K. Hut zorgde voor 4-0. Van Eyck zag geen kans de vastheid van Hut af doende te ontregelen. Het werd 6-4, 7-5 voor Hut. De beslissing viel in de volgende partij, het D.D. dat mevr. Zandvoort mej. Reef in 3 zwaar be vochten sets wonnen. Het resultaat was hier tenslotte 7-1 voor de Leid sche Hout II! Geen moeite Roomburg III heeft geen moeite gehad met de NMC-reserves. Het werd een klinkende 8-0 overwinning De insiders hebben waarschijnlijk wel gelijk gehad met de bewering dat Roomburg III sterker is dan Room burg II dat zijn promotie match ver loor. Overigens is het nog maar de vraag of Roomburg II toch niet naar de Overgangsklasse B zal promoveren, want de tegenstanders hebben niet dezelfde spelers binnen de lijnen ge bracht als in de competitie. Het bondsreglement schrijft voor dat men 3 x in de competitie moet heb ben gespeeld om in de prom.-degr.- competitie mee te kunnen spelen. De zaak zal nog worden onderzocht. H. Ubbink heeft als enige speler van de Roomburg Ill-formatie een 3 sets partij moeten spelen. Zijn te genstander was de geroutineerde mr. Bouman, en die heeft zijn huid duur verkocht 7-5, 1-6,6 -1 voor Ubbink. E. Lim gaf Ravenswaay in 2 droge sets. 6-1. 6-4 geen kans. Mevr. Ubbink kwam met tweemaal 6-0 tegen mej. C. Mittel wel bijzonder goed voor de dag. Mej. Wieriks klopte mej. K. Nittel (6-4, 6-3). De overige partijen gaven een snelle Roomburg-zege. En nu volgende week tegen degradatie kandidaat. vermoedelijk Hilverheide II. We houden het op Roomburg III. Slecht gettroffen Roomburg II heeft het met do promotie-wedstrijd tegen Toeg-Hille- gersberg IV wel heel slecht getrof fen. Dit Rotterdamse overgangs klasse B-team was onderaan geëin digd door dat enkele leden vanwege blessures en examens etc. niet had den kunnen spelen. Zondag was het team echter op volle sterkte en dat bleek te veel voor de Roomburgers. Mevr. Tiele speelde een ware ti- nanenstrijd tegen mej. Entingh. De laatste won na 2'L- uur spelen met 2-6, 8-6, 13-11. De verdere uitslagen waren: mevr. Karsten-mej. Blom 3-6, 1-6, C. Koole-R. den Hoed 5-7, 3-6. Kluivers-Hagen 8-6. 7-5, mevr. Tiele-mevr. Karsten verloren het damesdubbelspel met 5-7, 2-6 en Koole-Kluivers het herendubbel met 6-8, 6-3, 3-6. Het Rotterdamse jeugd- team, gecoached door de oud-voet- balinternationaal Lagendaal. had de zege daarmee binnen. Advertentie Grote overwinning van Ajax Het eerste elftal van Ajax (L) heeft een grote overwinning behaald op HDVS III, waardoor het de vijfde overwinning in successie noteerde. Hermes won de toss en verkoos te fielden. Het begin was voor Ajax niet erg gelukkig, want voor 22 runs wa ren reeds 3 wickets down. N. de Bree wist echter het getij te doen keren, maar helaas kreeg hij een hoog ge- pitchte bal op zijn linkerpols, waar door hij tijdelijk werd uitgeschakeld. P. van Amerom batte echter, ge steund door C. Bouman prima dooi en beide batsmen scoorden resp. 58 en 25 runs. N. de Bree kwam daarna terug en zijn batten was een lust voor het oog. Op 86 werd hij in de slips door H. v. d. Steen prachtig gevangen, waardoor een einde kwam aan een enerverende innings. Het Ajax-totaal werd tenlotte 218 all out, het hoogste totaal in dit sei zoen tot nu toe. De Schiedamse innings was een komen en gaan. Vooral N. de Bree was voor velen onbespeelbaar, getui ge zijn cijfers 6 voor 15. C. Bouman 1 voor 2. B. Spiering 2 voor 20 en P. van Amerom 1 voor 9. Het totaal werd ten slotte 55 runs all out. A.s. zondag in Delft de return- wedstrijd tegen Concordia. Ruime zege van LCC Het Haarlemse CVHW heeft LCC hoegenaamd geen tegenstand gebo den Het snelle en goede bowlen van N. den Hoed was voor de meesten een te zware opgaaf. En toen later H. Laman ook de juiste lengte te pakken kreeg, was het gebeurd op een totaal van 81. Van de Haarlemmers hadden al leen Lokman 29 en Kuenen (22) laten zien, dat de bowlerij toch wel te bespelen viel. De bowlinecijfers waren: N. den Hoed 4-36 en H. La- man 5-32. Wicketkeeper Aad Koren liet geen enkele bve door! Het bleek daarna al gauw dat dit totaal LCC geen moeite zou ODleveren. want al weer waren het N. den Hoed f97 runs!) en H. Laman (26 runs), die snel naar een hoog totaal klommen. Vooral het batten van Nico den Hoed was een waar genot om te zien. Het was dan ook sneu dat hij juist in het zicht, van een centurv gevangen werd. Ziin nrestatie blijft er even voor tref feliik door! Daarna besloot Captain Cantebeen om de staart van LCC een kant te geven, dit gebeurde dan ook want vooral Leo van Es 17 en Piet Kan tebeen Jr. 8 not out lieten zien dat zij hun plaatsje ten volle waard zijn. "Od een totaal van 179 runs voor 8 wickets besloten dp beide aanvoer ders het hierbij te laten. Het is Concordia II gelukt om re vanche te nemen voor de nederlaag, die destijds teeen de Leidenaren werd geleden. Ditmaal werd het een ruime overwinning. Concordia scoor de 169 runs, teeen welk totaal H. de Goev als bowlincijfers stelde 8 voor 70 runs, bepaald geen slechte pres tatie. P. Hagenaar 1 voor 30. Ajax kwam niet verder dan 101 runs. het als topscorer P. Hagenaar 43 runs en als prima tweede R. Schmidt met, 28 runs not out. A.s zondag Aiax II tegen Ouick (H) II op het terrein aan de Kem- penaerstraat. terwül het derde elftal uit speelt tegen Groen Geel II in Wassenaar op het terrein „de Rog- gewoning". J. Krijgsman wint DCL-toernooi Door zijn laatste partij tegen Wijs man in winst om te zetten, heeft J. Krijgsman ongeslagen het door DCL georganiseerde toernooi voor huis dammers op zijn naam gebracht. De tweede en derde plaats waren voor v. d. Geest en Duivenbode. In de verliezersronde van dit toer nooi bezette v. d. Velde de eerste plaats voor Van Kooten, Meiman en Levahrt, die resp. tweede, derde en vierde werden. Morgenavond om 8 uur heeft in het clubgebouw van DCL (Nieuwe Beestenmarkt 15) de prijs uitreiking plaats. Bordenwedstrijden: Levahrtv. d. Reyden 0-2, BrouwerVink 2-0, Blom v. d. Velde 2-0, v. AkkerenDui- venboden 1-1. HakemulderNijenliuis 2-0. Duivenboden—v. d. Reijden 1-1, v. Noortv. Meizen 0-2, Frank Hel- voirtJan v. Meizen 0-2, P. Olivier Levahrt 2-0, v. d. Puttenv. d. Velde 2-0. Huisdamwedstrijden: v. Hovenv. Duijn 2-0, v. d. GeestSchelvis 1-1, v. Duijnv. d. Geest 2-0. DistrictswedstrijdenHeemskerk Slingerland 1-1; NoteboomVink 2-0. De Rotterdamse eredivisieclub Feijenoord heeft zondag na afloop van de intertotowedstrijd Feijenoord Lanerossi scheidsrechter Leo Horn onderscheiden met 'n fraai gebrand schilderd raam. Hom ontving de onderscheiding voor zijn prestaties bij het wereldkampioenschap voetbal in Chili. De Amerikaan Harold Johnson heeft zaterdagavond in Berlijn met succes zijn wereldtitel in het half- zwaargewicht verdedigd tegen de Duitser Gustav Scholz. De Ameri kaan zegevierden op punten in een partij over 15 ronden. HENGELSPORT D.V.S. hield voor haar jeugdleden een wedstrijd in de Vliet. De vangst was slecht <19 maatvissen). Uitslag: 1. S. Dreef 317 gram 3 st. (grootste blei), 2. Th J. Schuchhard 214 gram 5 st.. 3. C. Zandvliet 192 gram, 4 st.: 4. J. Dreef 141 gram 1 st. (grootste voorn), 5. L. Schuchhard 108 gram 2 st., 6. H. Schuchhard 84 gram 2 st., 7. A. Flippo 43 gram 1 st., 8. C. Veef- kind 43 gram 1 st. Visvereniging D.V.K. hield haar eerste prijzenwedstrijd van dit seizoen in Noordwijkerhout. De vangst was matig. Uitslag: 1. F. IJzerman, 2. A. Kop, 3. G. Glasbergen (extra pr. gr. voorn», 4. A. Flippo (extra pr. gr. blei), 5. J. v. Meteren, 6. A. Flippo jr., 7. F. Flippo. 8. P. Zirkzee, 9. J. v. d. Mey, 10. J. v. d. Berg. D.V.V. hield zondag haar eerste wedstrijd van dit seizoen in het Aar kanaal. De vangst was niet best- Uitslag: 1. C. W. v. Rees 10 stuks 1570 gr., 2. W. Hamerling 10 st. 920 gr., 3. I. v. d. Reijden 2 st. 620 gr., 4 A. H. Leuering 3 st. 352 gr., 5. J. Flippo 1 st. 262 gr., 6. P. T. Leuering 2 st. 260 gr., 7. H. Neuteboom 2 st. 235 gr.. 8. J. Berenfenger 1 st. 165 gr., 9. C. v. d. Burg, 2 st. 115 gr., 10. J. Hakker 2 st. 100 gr. Advertentie Verwen Uw baby^/^ Koop zo'n handige Vasenol baby-set. Op reis en thuis... Alles direct bi) de hand. Babypoeder, -pasta, -olie, -zeep, watten en plastic zeepdoos. BABY-SET COMPLEET IN LUXE TOILETTAS 5.50 De Nederlandse kanoploeg (da mes en heren» heeft zondag op het Rhein-Herne kanaal bij Oberhausen haar meerdere moeten erkennen in West-Duitsland. Onze landgenoten verloren de ontmoeting met 66-51. De Phillippijnse bokser Gabriel "Flash" Elorde heeft zaterdag in Ma nilla met succes zijn titel als junior lichtgewicht wereldkampioen verde digd tegen Auburb Copeland (VS.), die hij in vijftien ronden op punten versloeg. Het drielanden golftoernooi tus sen Frankrijk. België en Nederland, is door de Franse dames gewonnen met 16 punten voor België met 8 punt. Nederland eindigde op de der de plaats met 1% punt.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8