Frans Dumee op tournee naar „Nieuw-Guinee" Belgische vissersvloot boekt in 1961 tomienmaatwinst Ik breng een aapje voor je mee' Scholieren TeekenS Maand lang optreden voor soldaten in de rimboe CENTRALE VERWARMINOS-UNIE 1.29 2.19 WOENSDAG: 500 gr GEHAKT h.o.h. 1.28 1.29 a. JONGE DAME b. STENO-TYPISTE (yklop-Slrappings Verpakkingen N. LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 JUNI 1962 GA MAAR EENS na hoe gek het eigenlijk is: 4 juli qaan we weg en precies een maand later komen we terug uit Nieuw- Guinea. Om zes uur stappen we uit op Schiphol en denk maar niet dat ik dan wat rust kan houden, welnee om acht uur j sta ik weer m'n verhaaltjes te vertellen in Woerden. Een pro gramma in Woerdens vakantieweekze willen het niet annuleren. Is wel te begrijpen trouwens want ze hadden er veel geld in gestoken. Of ik zin heb in Nieuw- Guinea?Nou uh ja en nee. Kijk, ik doe 't dol graag voor die jongens. Ze hebben het nodig, ontspanning. Natuurlijk hebben ze dat no dig. En ik vind het een hele eer dat ik er voor uitgekozen ben.. Had ik nooit verwacht. Nee dat is toch logisch. Ik ben twee jaar weggeweest. Helemaal weg. Frans Dumée was dood, uitgeteld met z'n kapotte hartje. Ik zeg dat nou wel populair, maar zo fijn was het echt niet: ik stond in Deventer op de plan ken toen ik plotseling een hartin farct kreeg. Weg, helemaal weg, mets meer. Ik dacht Frans je gaat dood Augustus 1960 was dat. ar Frans ging niét dood, Frans. Ik ben maar net weer volop aan de gang. En nou dit Kun je je voorstellen dat ik verschrikkelijk trots ben? Toen ik ziek was dacht ik jouw tijd komt nog wel, rustig Frans Dumée in een karakteris tieke houding: trekkend aan een oor. Aardige jongen. Straks zijn er nog meer geweest, artiesten. Ze kwa men even langsvaren om me te feliciteren dat ik naar Guinea ga. Dat is leuk hè! Een kwam er op me toe met een soort strijdkreet boehhh, de Papoea's riep-tie. Ha- ha leuke jongens. Vanavond zien we ze weer. Dan gaan we heerlijk gezellig met elkaar uit. Déze kant van het water. Die andere kant niet, dat is verschrikkelijk. Dat is wachten Nou eh die tijd is gekomen. Ik mag weer wer ken voor m'n soldaten en dat vind ik fijn. Van 1945 tot 1956 heb ik bijna niets anders gedaan he lemaal plezierig. En al zeg ik het zelf: de jongens vonden het fijn. Dat is niet om mezelf op de borst te slaan; iedere artiest heeft zo z'n sterkte, en voor mij is dat het op treden voor soldaten. Nu voel ik me een beetje moreel verplicht om naar Nieuw-Guinea te gaan; ik heb hier voor ze gewerkt %n nu zij het niet zo fijn hebben wil ik ze ook wel weer wat laten lachen. Maar ja dat vliegen dat vind ik niet zo fijn. Ik had al ja ge zegd toen ze me vertelden dat ik iedere dag de afstand Amsterdam- Sofia zou moeten vliegen.. Toen schrok ik even. Ik zou geloof ik nog liever bij die Papoea's op een slang trappen dan boven uit de lucht vallen Fijn Is 't hier hè. zomaar op de j pïtssen. Wij verdelen onze vrije tijd tussen Doorn en Loosdrecht. In Doorn woon ik midden in de bossen, prachtig, ik zou er niet weg willenmaar zomers kun je me altijd in Loosdrecht vinden lekker in 't kruisert je. Weken lang.Wil je wel geloven dat ik kan huilen als ik 't ding in november moet opbergen! Echt, ik kan wel huilen. Ik moet dan ook elke week nog even kijken.Gek misschien hé? Ach, je kent ze hier allemaal, die waterenthousiasten. Weet je wie hier ook ligt? Een ouwe poli tieman van jullie, uit Utrecht, oud- j hoofdinspecteur Van Mens. Die doet 'thelemaal mooi; ligt hier all in maart of begin april met z'n schip. Hij heeft een gat in 't dak i gemaakt voor de schoorsteen van z'n potkacheltje. Misschien zien we'm straks nog wel. Iedereen zie 1 je hier Die hoek daar daar zit j 'zomers de hele Hilversumse radio- wereld. Tot Victor Silvester toe Hier, probeer 't maar eens, dat stuur, dan ga ik wat drinken. Heb jé d'r idee in of durf je niet? 1 Denk erom dat alle zeilboten voor gaan, ja? Ik heb al twee jaar gezocht naar een ligplaats voor een woonboot. Jan Corduwener heeft een hele mooie. Aan de Vecht ja.Ik kan daar ook een plaats krijgen en nu wil m'n vrouw weer niet. Nou ja, ik kan toch ook beter een ligplaatsje zoeken in Nieuw-Guinea in de Sorongbocht of zo haha. BANG VOOR VLIEGTUIGEN Ha die Ger! Ja joh, heerlijk I Tt vind 'twel leuk. Mooie boot heb jij Nee, ik ben alleen doodsbang voor vliegtuigen! Ja goed, ik neem een aapje voor je mee hahaha zullen we? Dat was Ger. Ken je Ger? Ger Daalhuizen, woont bij jullie in Utrecht. Je kent dat grapje toch? Hij heet niet Ger Daalhuizen, maar gewoon: gerdaalhuizenbas. Nie- i mand kent hem zonder zn bas Tussen 4 juli en 4 augus tus zullen revueman en ca baretier Frans Dumée en tfier andere artiesten Nieuw- Guinea van noord naar zuid. oost naar west doorkruisen om de Nederlandse militai ren wat ontspanning te be zorgen. Tijdens het afgelopen weekeinde hebben we een middag in de Kruiser over de Loosdrechtse plassen gevaren met hem en zijn vrouw, de oud-olympisch atlete Ellen Castell. De vier andere ar tiesten die naar Nieuw-Gui nea gaan zijn de Marichica's (twee meisjes met gitaar nummers), en de Wico's (man en vrouw, dans, accor deon, zang, tapdans). gewoon Sodom en Gomórrah. Bij wijze van spreken natuurlijk. Nee, hier, aan de Tienhovense kant van de plassen is het nog heerlijk. Rustig en zo. En een wèrfjeü Ola- la, nog helemaal ouwerwets. Géén radio's op 't erf en enfin je kent 'twel, niks van die rommel, heer lijk. Tja zeilen! Zeilen is m'n tweede leven. Loosdrecht. niets mooier dan Loosdrecht De rivie ren, nee dat durf ik niet. Ze zeg gen dat je niks kan gebeuren met zo'n kruiser, 'tzal best waar zijn. Maar ik doe't niet. Ik zat een keer op de Maas met zo'n boot. Doods benauwd Ik dacht hier kom ik nooit meer weg, ik zal maar wach ten tot 'tgaat vriezen dat zet ik wieltjes onder die schuit Ze pes ten je ook nog op die rivieren, die grote schuiten. Als ze 'n plezier jacht zien geven ze nog een dot gas extra en dan ga jij drie me ter de lucht in met je kruisertje. nee, dat hoeft voor mij niet. NIET VOOR DE T.V.! O ja, dat is wel leuk voor jullie: ik kom in december of zo voor de televisie met 'tstuk „De drie vry- gezellen". Dat heb ik na 1940 meer dan twee jaar gespeeld met Lou I Bandy. Liep over de kop, wat je noemt. Dat was nog es wat 't grootste komische kasstuk dat ooit is opgevoerd. Lijkt me wel 1 leuk om dat voor de tévé te doen. Ik zelf niet. ik wil er niet op. Al léén bedoel ik. Durf ik niet. Ik ben veel te bang dat ik al m'n kruit in één keer verschiet. Dan belt de volgende dag de meneer van de vereniging waar je 's avonds moet spelen met de vraag: meneer Du- méé we krijgen toch niet 't zelfde te zien als gisteren op de tillevisie? Daar sta je Stel je voor, ik heb een nieuw geintje gevonden nog niet laten horen je staat voor die camera en 'tgaat leuk je denkt zal ik 'm er aan wagen ja of te nee je doet 'ten je bent je grapje kwijt kun je nooit meer vertellen want half Nederland kent 'tal van z'n kijkkast Mij niet ge zien! Dat vrijgezellenstuk was zo'n beetje in het begin van m'n ar tiestencarrière. Voor 1939 had ik een touringcarbedrijf in Haarlem. Mobilisatie de militairen pikken de wagens in 1940 de Duitsers ronken 'taf: alle wagens weg. Toen moest er dus verdiend worden Ik sta eigenlijk al van m'n elfde jaar op de planken, tot '39 als amateur. M'n eerste rol had ik in Peggy m'n kind"., ja, toen was ik elf jaar oud. De eerste stappen op toneel heb ik gedaan met Hans Tiemeyer we woonden als jon gens allebei in Zandvoort. Voor de radiodistributie gaven we daar op zaterdagavond een programma van 's nachts twaalf tot twee. Met z'n tweeën We waren altijd bij Hans thuis heel groot pension hadden de Tiemeyers en ik. Iedere dag na school bij Hans thuis. Ik weet 't nog precies; bij de Tiemeyers in de serre. Hans was de oudste, hij leidde ons. Niet wetend dat 't nog eens ons vak zou worden, grappig hè We zijn allebei wel weer een wat andere richting opgegaan na tuurlijk. Bij mij is 't alleen maar waanzin, niéts dan waanzin de waanzinnige rotlach, zoals wij dat noemen. Pretentieloze onzin. En ik heb er succes meer. Eerst ben ik bij Fritz Hirsch ge weest, in '39. Toen met Lou Bandy het gezelschap Frans Dumée, en daarna werd ik in 1942 vaste be speler van de theaters van Tuschinski. Meneer Strengholt had geen films meer in die tijd en dus moesten de theaters op andere ma nier gebruikt worden. Een groot succes was destijds de musical-co- medy „Daar was laatst een meisje loos". Ik was Daantje op straat zeiden de mensen toen ha die Daan Legendarisch succes De tweede revue heb ik toen genoemd „Ha, die Daan". Ik krijg er nu nog brieven op. Nu nog steeds! Niet te geloven hè Vraag 't maar eens bij de AVRO hoeveel men sen nog schrijven over „Daar was laatst een meisje loos" Tezijner- tijd gaan we 'tweer doen voor de AVRO-tv. Bonte Dinsdagavondtrei- nen heb ik veel aan meegedaan. Twee jaar de regie gehad. 1947, dat was een gloriejaar. Toen be gonnen ze met die songfestivals. Prijs nummer één ging naar Guus Jansen en mij voort liedje „Daar waar de molens staan". SMOESJES MAKEN 'tKomt vaak zomaar, die onzin. Ik houd 't natuurlijk goed bij. Als je mij vraagt welke grapjes ik op pakweg 12 februari voor de soldaten in Ede heb gemaakt dan kan ik dat zo maar aflezen uit m'n werkboek. Dat moet je wel bij houden want als ze je een jaar later weer vragen moet je wat an ders doen. Anders zie je zure ge zichten en dan lig je er uit! Ik moet ook 'altijd eerst even de sfeer peilen om te „proeven" wat ik kan zeggen en wat niet. 'tls een ge heimpje, je moet 't kunstje leren, en hard werken voor 150 pro cent voor een publiek van lou ter mannen En eenvoudig blijven jezelf niet op 'n voetstuk zetten Ik ga fijn op de rand 't toneel zit ten en klets een end weg. Laatst sloeg ik een microfoon om., ai, wat doe je dan je maakt er een smoes van. 'tKwam op 't zelfde moment bij me op. Ik zeg tegen de jongens: vroeger was ik ook po litieagent, ze hebben me d'r uitge schopt omdat 't fout ging Ik stond op een winterdag verkeer te regelen op een druk punt. Alle maal stoppen deed ik met m'n ar men, maar 'twas zo verschrikke lijk koud dat ik met m'n armen begon te slaan. Onder m'n oksels, Frans Durnèe en zijn vrouw op hun kruiser. De vissersvloot in België be stond in 1961 uit 416 vaartuigen met een totaal bruto-inhoud van 29.713 ton en een motorver mogen van 76.968 pk. Het licht ste vermogen was 15 pk en de zwaarste 1600 pk. Van deze 416 vissersvaartuigen wa ren er 97 met een motor tot 80 pk. Dit type schepen is het z.g. garnalen- scheepje. Voorts zijn er 92 kust- treilers (motor 80-100 pk) .De in houd van deze schepen varieert van 19 tot 57 brt. De derde categorie, te vens de grootste, is de kleine mid- denslagtreiler. Dit aantal bedraagt 147, de motorsterkte van dit type va- rieert van 120-239 pk en de bruto in- I houd van 33 tot 115 brt. De vierde categorie is de z.g. grote middcnslag- treiler. Van dit type zijn er 62 sche pen. De motorsterkte varieert van 240 tot 349 pk en de bruto inhoud van 73 tot 185 brt. je weet wel: ik wilde me warmen. Nou enne toen gebeurde't ik had m'n armen niet meer recht Maar de volgende dag had ik dankbetuigingen van dertig car- rosseriefabrieken. Dat wel. Hahaha, de onzin! Zo moet je je zien te redden. En ze vinden 't prachtig, die jongens. Natuurlijk, ze willen toch lachen. Dan gaan die petten de lucht in, en dat weet ik dat ik 't versierd heb. Zo moet ik 't hebben Allemaal waanzin. Ja leuk dat je geweest bent. Kom nog eens terug, dan gaan we weer wat varen, ja?. Enne niet schrijven over die enfin dat heb ik al gezegd, alsjeblieft niet, want dan krijg ik grote last. Akkoord? Dank je. ja goed, haha, ik neem een aapje voor je mee Voorts komt categorie vijf de z.g. kleine diepzeetreiler, motorvermogen 350-500 pk en een inhoud van 118- 220 ton. Met dit type schip worden ook reizen ondernomen naar IJsland en andere veraf gelegen gebieden. Verder de grote diepzeetreiler, waar van de motorsterkte varieert van 500-1600 pk. Dit type vist het gehele jaar op de visserijgronden nabij IJs land, Faroer of Noorwegen. De in houd van deze vaartuigen varieert van 168 tot 694 ton. Tenslotte 5 stoomtreilers met een vermogen van 800 tot 880 pk en een bruto inhoud van 441 tot 559 brt. Einde 1960 bestond de vloot uit 419 eenheden. Van bovengenoemde 416 schepen werden er 367 of 88.26op Belgische werven gebouwd en 49 of 11.78% op buitenlandse werven. De Belgische vloot bestond op 31 december 1961 uit 103 of 24.76'' stalen schepen en 313 of 75.24% uit houten vaartuigen. In de loop van 1961 werd dit motorvermogen opgevoerd. In to taal was er een aanwinst van 5083 pk. Deze bestond uit: door het in de vaart brengen van 9 nieuwe eenhe den met 2663 pk, door het herstel van 2 schepen 255 pk, door aanschaf van nieuwe motor 405 pk en tenslotte door het terugbrengen onder Belgi sche vlag 1760 pk. Door schipbreuk gingen er 8 een heden verloren met 1628 pk, door sloop eveneens 8 schepen met 1918 pk, en voorts door verlaging van de motorsterkte 225 pk. In totaal 3771 pk. Vergeleken met de aanwinst is de motorsterkte dus in totaal met 1312 pk toegenomen. Zoals hierbo ven vermeld, is het totaal vermogen 76.968 pk. Het gemiddelde motor vermogen komt hierdoor op 185.01 pk (v.j. 180.56 pk». Het overgrote deel van de motoren in de Belgische motorvissersschepen bestaat uit een motor van buiten lands fabrikaat (71.53%) en de rest (28.47%) een Belgische motor. Tonnenmaat Wat de ontwikkeling van de tou- wenmaat aangaat, was er een aan winst van 2202 brt. Deze bestond uit 9 nieuwe eenheden 950 brt., door her stel. van 2 vaartuigen 92 brt, door verbouwing 43 brt en tenslotte door het terugbrengen onder Belgische vlag van 1117 ton. Het verlies be droeg 1554 brt, veroorzaakt voor ver lies ten gevolge van schipbreuk 8 I vaartuigen 630 brt, sloop 8 schepen met 912 ton en verbouwing en her- meting 12 ton. i In 1961 onderging de vloot een ver meerdering van 648 brt. De grootste bruto-inhoud heeft Oostende als ha- ven met 20.085 brt of 67.58% van de gehele tonnenmaat. j De leeftijd van de casco's van de Belgische vissersvaartuigen varieert I van 1-53 jaar. Drie honderd schepen j (72.11%) hebben een casco jonger I dan 30 jaar. De gemiddelde leeftijd bedraagt 21 jaar en 2 maanden. In 1960 was dit gemiddelde 20 jaar en 10 maanden Hieruit zien we een ver hoogde ouderdom van 1/3 jaar. De oudste casco's worden aange troffen bij de garnalenvissers met een gemiddelde van 27 jaar, daaren tegen behoort de categorie diepzee- treilers tot de jeugdigen met een ge middelde van 11%- jaar. De leeftijd van de motoren schom melt van 1-36 jaar, maar slechts 53 of 12.89% is ouder dan 25 jaar. De ouderdom van de stoommachine is van 10-14 jaar. De gemiddelde leef tijd van de motoren bedraagt 12 jaar en 4 maanden. In 1960 12 jaar en 2 maanden, zodat de gemiddelde leef tijd met 2 maanden is toegenomen. Door onlangs genomen maatrege len van de regering in België zijn de subsidies bij nieuwbouw aanzien lijk vergroot, terwijl de kredietver lening gunstig ligt. Verwacht kan worden dat in de toekomst hiervan veel gebruik zal worden gemaakt. van 15 jaar en ouder kunnen in hun VAKANTIE bij ons te werk worden gesteld als HULP by aanleg van centrale verwarmingsinstallaties op diverse bouwwer ken in Rotterdam, Leidschendam en Voorschoten. Gelieve zich persoonlijk of schriftelijk te melden by de Heemraadssingel 182 Telef. 59925. SLEUTELTJES GEVRAAGD S| Voor bijkomende werkzaam- eden zoeken wij een nette We-.v.nemer, gepensioneerd geen bezwaar. Kistenfabriek fa. C. Guldemond, Valkenburgseweg 19 a, Katwijk a/d. Rijn, telef. 01718 - 2843. Na 6 uur 3587. Zoekt U Bijverdienste - randwerk? Ook U helpen wij hier Inl. Postbus 21, H.I. Ambacht. R Jongedame zoekt per 1 a; of half Juli gestoff. kamer r keuken of kookgel., liefst ln centrum. Brieven bur. van dit blad onder no. 3709 k. B Gevr. stenotypiste Duits - oor direct. Hoog honorarium. een typiste. Aanmel- de nUitzendbureau Randstad, Hof laan 129. Tel. 34299. S| Leerling-kapster gevr. ame kapsalon P. Boef, School- str: it 44, Voorsoboten. Telef. 238t( Na 6 uur. Papelaan 41. tel. 3003. EJ Voor direct betonwerkers en sjouwers. Filekstraat 14. Leiden. g| Naast onze hulsjuffrouw hebben wij plaats voor nette u nte, cite behulpzaam ls rr.t ;hoonhouden van ver toon- n dienstruimten. Per- e aanmeldingen maan- c 1318 uur. volgende da- t -18 uur. Peek- en Clop- penburg, Breestraat 78. Lelden 13 Danu>. b.b.h.h., zoekt gestof- i kamer met kookgelegen heid Brieven bur. v. d. blad onder no. 3705 k. Nette kostgangers gevraagd, r bur. v. d. blad no. 3781 k Enige typistes voor direct. dagtaak. Geh. geen bezwaar. Aanmeldingen: Uit zendbureau De Koning, Apo- rk 13, Lelden. Telef. 31710, Wachtslleden gevraagd voor avond- en/of nachturen. Aan melden na 7 uur. Morsweg 40 a. A.s. student zoekt rustige kamer per 1 sept. Brieven: L. Klaassen, Bergweg 39 c, Rot terdam. tel. OIO - 42910. Mevr. Bndde, Backers Ha- genlaan 42, Wassenaar, vraagt een net melsle voor 2 dagen per week. In klein gezin. Tel. 3796. Werkster gevr., vrijdag van 93 uur. Meyers, Margriet- straat li. Leiderdorp. Telef. 21916. BI Zomerhuisje te koop gevr. llderdljkstraat 13. Tel. 24609. Nieuw te openen dameskap salon te Hazerswoude vraagt spoedig aankomende kapster, leerling-kapster. Sollicitaties bur. van dit blad no. 19137 k. J. echtpaar, 25 Jaar, m. k„ 2J^ J., z. dito echtp. o. gez. m.o.t.g. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3806 k. AANGEBODEN Koelkast zonder dat dit u geld kost. Besparing is groter dan de kosten. 135 ltr. koel kast huurt u reeds voor f 2.20 p. w. Geen aanbetaling. Geen onderhoudskosten. Merk naar keuze. Dit biedt Teske, Doeza- straat 5. Automatisch wassen, de droom van Iedere huisvrouw. Deze droom wordt werkelijk heid by Teske voor f 6.40 p. w. Geen aanbetaling. Geen onder houdskosten. Hulp ln de huls houding kost u meer Dit biedt Teske. Doezastraat 5. Televisie kunt u nu huren, geen onderhoudskosten, geen aanbetaling. Merk naar keuze. 43 om, t.v. f4.75 p. w., 59 cm. t.v. f 6.40 p. w. Dit biedt al leen Teske, Doezastraat 5. Tel. 26164. Wasmachines f135. Nog en kele dure machines. Iets be schadigd f 155. Centrifuges. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. Heren, uw haar ls even be langrijk als uw kleren. Laat het Juist daarom door ons mo delleren en Nederlands mo dernste herenkapper John Pierre adviseren. Kraaierstr. 34 Tijdens Uw vakantie kun nen wij uw bedden en matras sen radicaal herstellen, zoals opnieuw overtrekken, bijvul len. vermaken enz. tegen de laagste vakantieprljzen. Brleër's beddenmakerij, Hooi gracht 4 A. Tel. 31459. R Aangeboden, wegens dubbele huizing Ruton stofzuiger, prima zuigkracht f 45. 4 nieu we zitstoelen f 35. terra, goed lopend Frans klokstel. 3-delig f 20. Junghans schoorsteen- klok f 20. loopt 14 dagen. AEG wasmachine, 220 Volt f 100 met wringer, tafel f 15 en f 7.50. Bijdorpstraat 2. Voorschoten, centrum. Nu zijn wij met vakantie, maar na 1 Juli weer uw pas foto's in 24 uur klaar. Foto's door de vakman. Foto's Cine A. G. Ober. Nieuwe Rijn 18. t/o. Koornbeursbrug. Afgemat, overspannen, moe? U bent aan Schieffer's Bloed- wijn toe! By Uw Apoth. en Drogist. Hoest Uw kind? N'atter- manns' Melrosuim Forte helpt. Lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f2.bij uw Apoth. en Drogist Krediet tot f 4000.voor aankoop meubelen en woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Radiotoestel f285 voor f35. platenspeler, versterkercombi natie ln handkofffer, sledestof- zulger f 7.50, naaimachines, rooktafel. boekenkastje f 2. straalkachel fl. Waardgracht 126. Te koop volière 260 x 200 x 120 m., met kleur kanaries, tro- 6en en kwartels. 3-dellge roedkooien en bondskooitjes. Te bevragen "s avonds Tromp straat 30, Rijnsburg. Te koop roetzwarte Poedels, 6 weken oud. Floresstraat 6. Lelden. Lambretta scooter, 19.000 km. gelopen, in prima staat. Prijs f 650. Beuvlng, Plantsoen 25, 's avonds tussen 78 uur. B Aangeboden z.g.a.n. accor deon. 120 bassen. 6 reg., piano klavier, t.e.a.b. Krielkippen met haan Zilverpel. Ligtvoet. Al- bert Schweitzerpl. 11, Voor schoten. Flat 600. 1955/"56. Prima. Geen olieverbruik. T.e.a.b. Maredijk 173, Lelden. Telef. 22505. Aangeboden V.W. de Luxe, bouwjaar eind '57 met roldak en radio en banden met witte zijvlakken. Te bevragen: Konlnglnnelaan 61. Leiden. Te koop aangeboden een houten meubelopstand met bakken en laden. Tevens een imperiaaal voor middelgrote auto. Hoge Rijndijk 112. Aangeb. leuke vakantlewa- i gen, Austin A 40. In z. g. st. Prijs f750.—. Tel. 50108, Oegstgeest. Jonge Boxer te koop. Lief voor kinderen. Sophlastraat 74, Leiden. B Meubelmaker, 57 jaar, biedt zich aan. Ook voor andere werkzaamheden, timmeren enz. Br. bur. v. d. blad no. 3794 k. 'J'e koop llillman Minx f 400, spotprijs, moet weg. Te vens bankstel moet ook weg. Terweeweg 92, Oegstgeest. Eet nu bloemkool niet sau cijsjes. Heerlijk gekruld) per 500 gr. en 5 zilverzegels f 1.38 500 gr. doorregen speklapjes, machinaal gesneden en 3 zll- verzegels f 0.79. Slagerij Gel derblom, Noordeinde 37. Extra rundvleesreclanie, 500 gr. runderlappen en 5 zilver- zegels f 1.38. 500 gr rund- en varkensgehakt en 5 zilverze- gels f 1.38, 200 gram sappig pekelvlees en 3 ztlverzegels slechts f 0.88. Slager Gelder blom. Noordelnde 37, Leiden. Ter overname aangeboden een in prima staat verkerende damesfiets, laag model, merk Fongers. Adres: Haagweg 218, Lelden. Telef. 21244. Vier lieve poesjes zoeken een goed tehuis Ik heb ze vanaf de geboorte weggestopt. Peter Hemerlk, oud 10 jaar. Hoge Rijndijk 16. Zoeterwoude Wegens emigratie te koop, 2 autom. stoomstrijkijzers f 25, elek. mixer f 15,-. parketwrijver f 125. Alles z.g.a.n. en 125 V. Lijsterstraat 7, Lelden. Voor al Uw lompen, papier en metalen naar P. Voorzaat, Caeciliastr. 49, hoek Lljsbeth- steeg. Telef. 26574. WU halen ook af. Met een auto, gehuurd bij garage Tlp-Top geniet U vol op. Keuze uit Mercedes. Volks wagen, Taunus en V.W -busjes St.-Aagtenstraat 14. tel. 25709 B Zig-zag naaimachines vanat i 350 -, met 3 Jaar garantie en gratis les aan huls P. J. v. Steijn. Nieuwe Rijn 46 B. Lei den. Ook li kunt ln het bezit komen van een klasse naaima chine. Na le aanbetaling reeds van f 5.- per week. Komt U eens praten bij: P. J v. Steijn. Nieuwe Ryn 46 B B Rijbewijs. BonasrIJschool Hendriks geeft U vlugge, vei lige en goedkope lessen, in de nieuwste Dauphine 1962. Lekstraat 55, tel. 33623. B Te knop Spartamotor. 250 cc., t.e.a.b P. de la Courtstraat 6. Na 6 uur. B Rotan schelpstoei vanaf f 13.50. tafels met 5 mm. glas plaat vanaf f 14. Rotanstuur- mand met haken en hengsel, grote maat f 7. loperkussens voor elk model rotanstoel. Grote sortering rotanstoelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart. Pleterskerk- koorsteeg 24. tel. 30534 B Versleten boorden? Nieuwe boorden met stevige voering op elk overhemd 2.95. Aan- naaiboorden 2.Herenmode Warnecke. Haarlemmerstr. 158. Lelden. B Triplex, multiplex, meubel plaat in berken, limba, eiken, mahonie, afromosia teak enz. enz. Diverse dikten. Voordijk's Houthandel, Lange Mare 106. Lelden, tel. 22017 B Aannemersbedrijf Jac. Stou ten, alleen Scheipenkade 23. voor al uw metsel- en timmer werk. Tel 21751. Leiden B Reparatie alle soorten meu belen. Wij verzorgen ook Uw stoffeerwerk. D. v. Smaalen. Herengracht 83. tel. 25626. Werkplaats: Oranjegracht 74. Tel. 24209. B Dames- en herenhorioges, gouden ringen, elektr. klokken, gasaanstekers. vanaf f2.per week. Uitsluitend merkartike len. 1 Jaar garantie. Eigen fi nanciering. Brieven bur. v. d. blad onder no. 19117 k. 19 uur autorijles voor f 50.- ln Dauphine en Taunus bij Erkende Bondsautorij school Madl, Lelden. Tel. 24066. B Heren polshorloges, 17 st. anker, schokvrij, onbr. veer, waterproof, koopt u bij ons met garantie en goede service voor f 29.75. De vakzaak v. d. Water Haarlemmerstraat 207 Con tante verkoop. Uw voordeel. B Conversatie moderne talen, voor beginners en gevorderden Kon. Erk. Pltmanschool, Plant soen 65. telef. 22558 B Nieuwe auto's zonder chauf feur. TaunuB 17 M, Consul, Opel Rekord, Volkswagen. Ang- 11a, V.W.-busjes met radio. All-rlsk verz. Werkhoven"s Garagebedrijf. Maredijk 34 a. Tel. 22300 - 32735. B Geslaagd? 'n Horloge Voor elke beurs een prima horloge. Eigen werkplaats dus 100 procent service. Prachtige keuze automatische horloges in chroom, staal of double. Kijk eerst bij de Uurwerkkliniek, Lage Rijndijk 8. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a Mercedes. Opel, Simca. V.W en D.A.F Blerman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef 34403. Leiden B 50 gebruikte snelbrommers alle merken en prijzen. Finan ciering mogelijk. Tevens rijwie len als nieuw, met garantie. Tempo, Groenmarkt, hoek Schoolstraat 2. Den Haag R Nieuwe auto's zonder chauf- ur, Volkswagen Chevrolet, Opel, Consul. V.W busjes, be stelwagens Blonk's automo bielbedrijf, Nleuwstraat 33—41 Tel 30600. B Rijschool Frans Goddyn geeft u een snelle dus voor delige opleiding ln nieuwe Opel Ook theorielessen. Madoera- straat 29. Garenmarkt 5. tel. 34430. B Kampeerschepen (vergr. B.M.'s) .plus b.b motor. Nog enkele weken vrij Bespreek vroegtijdig. Deegënaar a. b. woonschip Herengracht t/o. B Vakantiecamera's. Geen In gewikkeld gedoe, maar vlot. effectvol fotograferen met de moderne Iliord Sportsman reeds vanaf f 79.50. Met ge koppelde lichtmeter vanaf f 172.50. Fotohandel A. G. Ober Nieuwe Rijn 18. bij Koorn beursbrug. B Kampeerders, Verhuur van 1000 dubbeldaks tenten, lucht bedden, slaapzakken, impe riaals, kookappaxaten enz. en alles zonder borg. Kampeerpa- radijs Van Delft, Steenstr. 45. B 4- i) G-persoons kampeerauto te huur aangeboden. 's-Gra- vendamseweg 41, Noordwijker- hout. Tel. 02533 - 633. B Hoofddealer Ralston. Gratis euradvles. Drog. Boerhaave, Haarlemmerstraat 68, Lelden. Herenfiets f25. Damessport- fïets f 20.damessportfiets f32 50. Jongensfiets, 14 j., merk Stokvis, kinderwagen met wieg, wasmachine met wringer. 4e Blnnenvestgracht 33. B Kleinere ged. gein. zonnige kamer voor Jong meisje, b. b. h. h. Centr. verw. enz. Boer- haavelaan 75, tel. 50804. B Te koop een salonwagen, rondom glas. lang 3.58 m., breed 1.50 m. Geschikt voor de verkoop van ijs. patates- frltes en vis. Prijs f 450. Tel. 01710 - 21336. B kolenbunkers (elk 8 be tonnen segmenten a 2 moid), tesamen f 160 Marnixstraat 8, Voorschoten. Tel. 3632. E 3 witte en 1 zwart poesje, gewend aan Felix, zoeken goed tehuis. Noordeinde 29. Lelden. B Te verkrijgen zwart kater tje. 2 mnd. oud. Brouwer. Laan v. Alkemade 54, Oegstgeest. B Te koop een ln zeer goede staat verkerende motor, merk „N.S.U.". Prijs nader overeen te komen. Decimastraat 39, Leiden. B Wegens huwelijk aangebo den N.S.U. scooter, 175 cc., 26.000 km. met res. wiel, wind scherm en 2 helmen voor f 750 Zoeberw. Singel 47. Tel. 24967. DIVERSEN B I" onze bibliotheken vindt U romans, detective- en avon- I turenromans. Jongens- en meisjesboeken en nog veel I meer moderne lectuur. Geen inleggeld. Van Leeuwens bi- I bliotheek. Lokhorststr. (Pie- terskerkgr.). Lombokstraat (Kooi). B Dansen. Iedere donderdag vanaf 8 uur ln „Den Burcht" (Jacobazaal). B Zwerver. Zwart-witte ka- i ter zoekt sinds enige weken I zijn huls. Aangetroffen Zee- I manlaan. Voor eigenaar of te- I huls gezocht. Te bevr.; Kap- I teynstraat 34. B Enige plaatsen vrij In Jon- Kns- en meisjeskampen, eftljd 816 jaar. Inlichtin gen: Haven 11, Leiden. B Aangeboden ln bet Gooi voor de zomermaanden, grote zlt-slaapkamer met gebruik van keuken. Brieven bur. v d. blad onder no. 3809 k. B Weggelopen vrl|d. „Bonzo", 4 J.. reu, rasloos, lijkt j. Her der geel-bruin, spitse sn., plm. 35 cm. h. Inl. Pieterskerkhof 26, gaarne tel. 22888. B Aangeb. vrij benedenhuis nb huiskamer, balkon, 41 m.. zonzijde. 3 slaapkamers, l" met wastafel, keuken, badcel. 7 kasten, schuur. Gevraagd heel huis. minst. 4 kamers, badcel. tuin. gezellige stand, of flat. Er. bur. v. d. blad no. 3713 k. B 6-kamerwoning met vrij uitzicht en achterom, voor- en achtertuin, badkamer enz., in ruil aangeboden, voor een andere woning, in of buiten de stad. Brieven bur. van dit blad onder no. 3777 k. B Aangeboden ruim boven huis. ln Leiden, ln ruil voor benedenhuis. Leiden of omge ving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3805 k. 7&&6-6oe/ vcut, 'n zomerreclame 3 BIEFSTUKKEN TARTAAR 500 gr. VARKENSLEVER gebakken of gekookt heerlijk! 500 gr. KALFSLAPPEN mager en botermals VERSE WORST, heerlijk gekruid MAGERE SPEKLAPPEN Doorregen SPEKLAPPEN VLEES- KRABJES 0.69 BAKSPEK Bakbloedworst Geld. rookworst 3 pakjes MARGARINE 0.79 Lamsvlees Borst 1.29 Karbonade 1.59 Rollade 1.8 Lappen 2.09 1 kg. bijna magere RUNDERLAPPEN 3.59 Voor uw picknick en vakantie een enorme sortering VLEES IN BLIK legen extra lage prijzen. Onze winkel 5 MEIPLEIN 144, is wegens vakantie GESLOTEN. Op ons kantoor hebben wij plaats voor: '618 jaar voor lichte werkzaamheden met kantoorervaring en kennis van de moderne tale Wy bieden een prettige werkkring in modern bedit 's Zaterdags vrij. Sollic taties schriftelijk of mondeling bij: Industrieweg 1 - Voorschoten - Telefoon 01717-3#

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4