[Valkenburgs Harmonie uniek in dorpsleven Zusterverenigingen voeren taptoe uit Sensatie en spanning Supersnelle skelters circuit Bodegraven BEURS VAN AMSTERDAM Hartelijke gelukwensen tijdens receptie Opgericht 1 maart 1860 Maandag 25 juni 1962 Tweede blad no. 30686 Dat Valkenburgs Harmonie een bijzondere plaats inneemt in de dorpsgemeenschap is zater dagmiddag overduidelijk bewe zen tijdens de receptie, die ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan va ndit populaire korps in het met bloemen en planten feestelijk versierde Dorpshuis is gehouden. Zeer velen kwamen getuigen van hun waardering voor de harmonie en boden ge schenken aan. De zustervereni gingen uit de omgeving De Unie uit Katwijk aan Zee, De Harmonie uit Katwijk aan den Rijn en Wilhelmina uit Rijns burg zetten aan dit feest luis ter bij door in de avonduren een mars te maken door het dorp en door het uitvoeren van een tap toe op het Dorpshuisplein. Drie van de vier nog: in leven zijnde oprichters, de heren Gysbert de Wit, Gerrit de Wit en Jan v. d. Zwart, woonden dit hoogtepunt in de geschiedenis van hun zo geliefde harmonie bij. Verder waren aanwe zig het bijna voltallige gemeentebe stuur van Valkenburg, burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg, de oud-dirigent, de heer Bokhoven, af gevaardigden van vele muziekver- nigingen uit de omgeving en verte genwoordigers van talrijke plaatse lijke verenigingen. Er waren vele schriftelijke en telegrafische geluk wensen binnengekomen, onder ande re van de musicus G. van Beek uit Schoonhoven, die tijdens het con cours als jurylid fungeerde. Mr. J. Zwanenburg was de eerste, die Valkenburgs Harmonie compli menteerde tijdens deze receptie. Hij deed dat namens het ere-comité en het Comité herdenking mei 1940. Dat de harmonie ieder jaar weer bereid is voor een stijlvolle muzikale omlijsting te zorgen tijdens de herdenking van de gevallenen bij het monument aan 't Haagse Schouw wordt zeer op prijs gesteld. Als Valkenburger was mr. Zwanenburg zeer trots op de harmo nie. die door het optreden voor de radio ook in den lande bekendheid heeft verworven. Een bijzonder woord van waarde ring richtte hij tot het ere-lid, de heer Joh. Rijnsburger, die zoveel werk heeft verzet bij de voorberei ding van het concours. Mr. Zwanen burg liet zijn woorden vergezeld gaan door de aanbieding van een geschenk onder couvert namens het comité herdenking. Bijzondere gelukwens Een ontroerend moment was het toen door de luidspreker de stem van het erelid Joh. Oosterlee, die reeds geruime tijd ziek is. in de zaal te horen was. Hij heeft de harmonie vele jaren gediend als secretaris en als musikant en bleek ook op zijn ziekbed nog mee te leven met ..zijn" vereniging. Een spontaan applaus van de aanwezigen onderstreepten deze woorden van felicitatie. De heer Noteboom, voorzitter van Wilhelmina uit Rijnsburg gewaagde van de voortreffelijke samenwerking tussen de verenigingen uit de omge ving, mr. H. van Steyn vertolkte de gevoelens van het paardenmarkt-co mité, het dames-comité, dat bij de burgerij gelden had ingezameld voor een huldeblijk, overhandigde de heer S. M. Poot een bedrag van f 625 voor de aankoop van instrumenten voor de zo zeer begeerde lage stemming en de heer Nasveld uit Katwyk aan den Rijn voerde het woord als oud-lid. Al deze toespraken gingen vergezeld van de aanbieding van cadeaus muziekstukken en geschenken onder couvert en werden natuurlijk bij zonder geapprecieerd Unieke plaats Burgemeester M. A. v. d. Have - ook beschermheer van de harmo nie wees erop, dat deze vereniging in de rij van 45 plaatselijke vereni gingen een unieke plaats inneemt. Valkenburg zou niets zijn zonder zijn harmonie, die muzikale medewerking verleent bij alle voorkomende ge beurtenissen blijde en droeve in de gemeente. Valkenburgs eerste burger stelde nadrukkelijk, dat er een groot ver schil is tussen het korps van zestig jaar geleden en nu: eerst was het een boorenkapel en thans is het een muziekvereniging, die in de superieu- afdeling een vooraanstaande plaats inneemt. Hij wees erop, dat dit resul taat mede te danken is aan de diri genten In het bijzonder werden de namen van de heren Hupkes, Bok hoven en De Zwart genoemd en aan de ijver van de besturen en de leden. Bijzonder erkentelijk toonde hij zich. dat Valkenburgs Harmonie de jeugd wist aan te trekken, door het oprichten van een jeugdkorps en een drumband. Personeel h.C.w. en N.E.M. op stap Daartoe in staat gesteld door de di rectie heeft het personeel van de HCW en de NEM tmet dames» zater dag het traditionele uitstapje ge maakt. Reeds vroeg werd in elf bus sen de tocht, welke over de Veluwe leidde vertrokken. In Arnhem, waar ook de lunch werd gebruikt, bezocht het gezelschap het openluchtmuseum. Op de terugtocht werd Avifauna aan gedaan. waar inmiddels ook de deel nemers, die te Heerlen aan de wan delmars van de Staatsmijnen hadden deelgenomen, waren gearriveerd. Tij dens het diner, waaraan ook de directie aanzat, heeft de voorzitter van „De Stalen Band", de heer H. La man, de directieleden bedankt voor de financiële medewerking aan deze tocht, waaraan allen een pret tige herinnering bewaren. WARMOND Personeel van Padox-Panagro maakt boottocht Van de Beestenmarkt te Leiden vertrokken zaterdagmorgen om 11 uur vier autobussen met het personeel van Padox-Panagro uit Warmond. Ditmaal had het bestuur besloten om het, maar kort bij huis te zoeken, zo dat, een bustocht door de duinstreek werd gemaakt. Om ongeveer 1 uur arriveerde het gezelschap in War mond om in het vernieuwde restau rant „Meerrust" de koffietafel te ge bruiken. hierna ging men naar de gemeentehaven waar de salonboot van de heer Harland klaar lag, om het, gezelschap over de Kagerplassen te varen. Men arriveerde omstreeks 5 uur weer in Leiden waar in het St -Antoniusclubhuis op de Mare een diner werd aangeboden. Tijdens de maaltijd werden enige toespraken gehouden en daarna hield het gezel schap Kees Verhulst de personeels leden aangenaam bezig. Nadat burgemeester v, d. Have mene namens de heer Ant. v. d. Berg, die nog niet zo lang geleden naar Tuil is vertrokken en die vooral tij dens de bezetting van grote betekenis voor de harmonie is geweest, zijn ge lukwensen had aangeboden overhan digde hij namens het gemeentebe stuur een envelop met inhoud. Tenslotte voercen nog het woord de oud-dirigent, de heer Van Bokho ven (het was een prettige tijd) en wethouder N. Ouwersloot, namens de Stichting Dorpshuis (wij zijn dank baar de harmonie in dit gebouw te kunnen ontvangen en bieden als blijk van waardering een bedrag aan voor de aankoop van instrumenten lage stemming). De voorzitter van de harmonie, de heer P. v. d. Walle, dankte alle spre kers voor hun waarderende woorden en voor de aangeboden geschenken. In het bijzonder dankte hy de leden van het jeugd-orkest, die een muziek stuk hadden aangeboden en hoopte, dat zij straks de taak van de ouderen zullen willen overnemen. Taptoe In de avonduren werd, na een mars door het dorp. een welluidende taptoe uitgevoerd door de zusterver enigingen De Unie uit Katwijk aan Zee. De Harmonie uit Katwijk aan den Rijn en Wilhelmina uit Rijns burg. Voor deze taptoe onder leiding van de heer Bosveld bestond op het Dorpshuisplein zeer grote belangstel ling van de zijde van de burgerij. Na een dankwoord door voorzitter v. d. Walle heeft burgemeester M. A. v. d. Have aan de voorzitters van de deelnemende verenigingen een aandenken uitgereikt als bewijs van erkentelijkheid voor deze subliem uitgevoerde taptoe, die met het spe len van het volkslied werd besloten. VOORSCHOTEN De afdeling Wassenaar van de i Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op vrijdagavond kwart voor 18 in Deylerhuis de laatste samen komst in dit seizoen. Op het pro gramma staat om. een causerie met demonstratie over het bereiden van nasi goreng, bami e.d. De heer F. Meenhorst, onderwij zer aan de openbare lagere Vliet school, heeft, in verband met zijn benoeming tot onderwijzer bij het openbaar buitengewoon onderwijs op Aruba, ontslag gevraagd B. cn W. stellen voor dit ontslag eervol te ver lenen onder dankzegging voor de aan de gemeente verleende diensten. premievrije woningbouw In juli 1961 werd een bouwvergun ning verleend voor de bouw van 9 winkels met 18 bovenwoningen aan de Van Beethovenlaan (Adegeest) en van 12 flatwoningen in drie woonla gen aan de Chopinlaan (eveneens in Adegeest). Daags na het verlenen van de vergunning kwam echter de bouwstop. Het lang uitblijven van de premie beschikking heeft de NV Nederland se Woningfinanciering Maatschappij doen besluiten aan het gemeentebe stuur van Voorschoten te vragen het project in de premievrije sector te mogen uitvoeren. Dit houdt in, dat de gemiddelde huurprijs van f75 per maand voor de woningen, hoger zal komen te lig gen. maar de maatschappij heeft medegedeeld, dat in geval van pre- mievrijebouw, alle 21 woningen, niet bestemd voor de huurders van de winkels, door B. en W. van Voorscho ten aangewezen zullen mogen wor den. Als de oorspronkelijk voorgenomen premiebouw gehandhaafd wordt be tekent dat in ieder geval verder uit stel van de bouw. En Adegeest heeft dringend behoefte aan winkels. Als het nieuwe voorstel wordt aan vaard. kunnen in de premiesector la ter aangevraagde projecten worden gebouwd en betekent de bouw van dit project een welkome uitbreiding van het totaal aantal in 1962 in aanbouw te nemen woningen. Daarom stellen B en W. de raad voor deze wijziging goed te keuren. raadsagenda De gemeenteraad vergadert op donderdag 5 juli 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw-gekozen raadsleden, voorstel tot aankoop van grond aan de Rijn dijk van de NV Fabriek van Diastati- sche produkten te Voorschoten ten behoeve van de bouw van een trans formatorstation, voorstel tot aanleg en onderhoud van gemeenschappelij ke tuinen in het complex „Adegeest", benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Vlietschool, beschikbaarstelling van een krediet van f3.275 voor de aanschaffing van een nieuwe rekenmethode voor de openbare lagere scholen, voorstel tot verzekering van gemeentegelden, voorstel tot wijziging van de rechts positieregelingen, voorstel tot wijzi ging kindertoelageverordening, voor stel tot het verlenen van medewer king voor de aanschaffing van leer lingensets en vervanging stortbak ken in urinoirs van de R.-K. St.-Jo- sefschool. voorstel beschikbaarstel ling krediet ten behoeve van het aanbrengen van voorzieningen aan de openbare lagere Parkschool, comptabiliteitsbesluiten voorzieningen in cultureel centrum B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot aanschaffing van een katheder voor het Cultureel Centrum. De dienst openbare werken heeft een ontwerp gemaakt van een stijlvol meubel dat uit elkaar genomen kan werden en waarvan de kosten begroot zijn op f 400. Om bij gebruik van de hal de zij gangen te kunnen afsluiten willen B. en W. gordijnen laten aanbrengen, waarvan de kosten op f 300 geraamd worden. WASSENAAR De sportvereniging Wassenaar houdt op vrijdag 13 juli, 's avonds half negen in het clubgebouw aan het Kerkehout de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Van de bestuurs leden zijn de heren H. J. Rattink, C. C. Schutte, A. J. Beck, J. Uitten- bogaard sr. en L. van Driel aftre dend doch herkiesbaar. Aan twee le den zal het ere-insigne voor 25-jarige trouw lidmaatschap worden uitge reikt. De afdeling Wassenaar van het Katholiek Thuisfront heeft een een voudig contactorgaan het licht doen zien dat regelmatig toegezonden wordt aan de Wassenaarse militai ren, die in Nieuw-Guinea dienst doen Het bevat o.m. een woordje van de aalmoezenier, kapelaan Lagerberg en Wassenaarse nieuwtjes. Het corres pondentie-adres van de Wassenaar se afdeling van het Thuisfront is: Adr. Pauwstraat 32. Woensdagavond kwart over 8 zal in gebouw Sion aan de Violieren- weg te Wassenaar een samenkomst worden gehouden van ouders uit de St.-Josephparochie, wier kinderen op 8 juli hun doopbeloften plechtig zul len hernieuwen. Pastoor H. F. Jansen zal op deze avond een korte inleiding houden en daarna een groepsdiscus sie leiden over een aantal punten, dat verband houdt met de voorbereiding tot dit feest. TER AAR Bejaarden „vingen" f150 niet vissen De Hengelsportvereniging hield za terdag een viswedstrijd, waaraan een ieder tegen inleggeld aan kon deel nemen. De ontvangsten kwamen ten goede aan het Comité Ouden van Dagen, dat voor dinsdag as. een reis heeft vastgesteld. Niet minder dan 131 personen namen deel aan deze wedstryd. Gevist werd in het Aarkanaal, omgeving Aardam. De vangst was bijzonder slecht, want door deze 131 vissers werden in to taal 32 vissen gevangen. Voor die gene die de grootste brasem ving was een beker beschikbaar gesteld. Hij werd gewonnen door de heer D. Piepenbrink uit Alphen a. d. Rijn. die deze middag een brasem ving van 31 cm. De uitslag van de 10 hoogst ge plaatsten, die vis gevangen hadden waren: 1. F. Zandbergen, Leiden en 2. J. van Amsterdam. Alphen a. d. Rijn, 3. K. Heynen te Alphen a. d. Rijn, J. van Loon te Leiden en J. van Went te Leiden, 6, 7, 8, 9 en 10 (na loting) C. Raaphorst te Alphen a. d. Rijn, J, Vogelenzang te Leiden, M. Roggeveen te Alphen a. d. Rijn. W. van Berkel te Leiden en A Bot te Leiden, ieder 1 stuks. Als sluitstuk van dit visfestijn, kon de penningmeester van „De Brasem" het mooie bedrag van circa f 150.— aan het Comité Ouden van Dagen overmaken. Hoogst ongepast bezoek Aan de Leidse Dr. van Voorthuysenschool „Waarom", vragen het onder wijzend personeel van de dr. A. van Voorthuysenschool en de politie zich sinds vanochtend vroeg af. Om die vraag te kunnen beantwoorden werd vanochtend in de huishoudklas van de blo- school aan de Marnixstraat naar vinger- en voetafdruken gezocht van de onbekende, die vermoede lijk zondagmiddag de school is binnengedrongen om er een zin loze chaos te scheppen. Een pak cacao en een pak suiker werden over de vloer uitgestrooid, even als een groot aantal spelden. Een flesje baby-olie werd leeggegoten over een zo goed als nieuwe ma tras, waardoor deze voorlopig on bruikbaar geworden is. Ook de ra men moesten het ontgelden. Zij loerden voor een groot deel be smeurd met gluton. Zelfs het zand uit de kattebak werd niet met rust gelaten. Vanochtend vond het onderwijzend personeel va nde school het zand met de cacao, suiker, spelden en waspoe- der over de gehele vloer van het lokaal verspreid terug. Het is niet de eerste maal dat de school een dergelijk hoogst ongepast bezoek krijgt. Het hoofd van de school het zand met de den Haan, is ervan overtuigd, dat de school, indien zij ook tijdens de weekeinden en de vakanties wordt bewaakt, van deze onge wenste bezoeken verstoken zal blijven. Schoolsoftbalwedstrijden soekarno naar bali Gymnasium (jongens) en Rijnlands lyceum Oegstgeest (meisjes) kampioen De jaarlijkse schoolsoftbalwedstrij den onder auspiciën van de Gemeen telijke Schoolsportcommissie zijn za terdagmiddag zowel in het Sportpark Roomburg (jongensteams) als op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel (meisjesteams) met veel succes ver lopen. In de afdeling jongens zorgde de ploeg van het Gymnasium ditmaal voor de grote verrassing door in de finale de ploeg van het Rembrandt- lyceum met niet minder dan 7-1 te verslaan. Met deze verrassende zege legden de gymnasiasten niet alleen ongeslagen beslag op het kampioen schap 1962, doch doorbraken zij te vens de „softbal-hegemonie" van de Rembrandt lyceïsten, die zowel in 1959, 1960 als 1961 ongeslagen kam pioen werden. In de halve finale ver loor de ploeg van de U.T.S. met 2-9 van de Rembrandt-lyceumploeg en bood de ploeg van de ULO-Pieters kerkstraat een dermate prachtige te genstand, dat de uiteindelijk kam- pioensploeg met slechts 4-3 kon zege vieren. In de strijd om de derde plaats kreeg de ÜLO-ploeg echter tegen de UTS's geen schijn van kans en verloor met niet minder dan 12-0. Bij de meisjes kwam zowel de ploeg van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest als de ploeg van het Rijn- buitenboordmotor ontvreemd Bij de Leidse politie is aangifte gedaan van de vermissing van een buitenboordmotor. Deze motor, die bevestigd was aan een in de Meerburgerwetering ge meerde roeiboot, moet in de nacht van zaterdag op zondag zijn ont vreemd. De motor heeft een warde van ongeveer vijfhonderd gulden. Het was zaterdagavond een spookachtig gezicht op de Bode- graafse skelterbaan de snelle wagentjes door de duisternis te zien spuiten. Overigens heel mo derne spoken overigens, die met veel lawaai de bochten namen. Lawaai en snelheid, want de skelters in de 200 cc sportklasse die aan de races deelnamen kon den snelheden produceren tot VOORSCHOTEN Mooi succes Op het zaterdag te Papendrecht gehouden muziek- en zangconcours behaalde de Chr. Gem. Zangvereni ging „Zang zij onze Leus" in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs met 379 punten en lof van de jury. On der leiding van hun nieuwe dirigent Louis van Wijngaarden behaalde het koor hiermede het hoogste aantal punten van het concours. advies sportraad De Voorschotense sportraad is nu voor het eerst officieel ingeschageld voor het geven van adviezen aan B. en W. Er is een commissie gevormd, be staande uit vier vertegenwoordigers van de sportraad en enkele ambte naren. die een advies zullen uitbren gen over de uitbreiding van sport- accomodaties in deze gemeente. „duivenvoorde" nog niet open Het Kasteel Duivenvoorde, dat ge restaureerd wordt en gedeeltelijk als museum ingericht zal worden, zal dit jaar nog niet opengesteld worden voor het publiek. De herstelwerk zaamheden zijn nog niet voltooid. geen wijziging gastarieven Hoewel B en W bij de behandeling van de begroting voor 1962 een wijzi ging van de gastarieven in het voor uitzicht stelden, blijkt nu. dat. de ta- rieve ongewijzigd kunnen blijven in het lopende dienstjaar. Op de begroting was nl. een tekort van ruim 11 duizend: gulden geraamd voor het gasbedrijf, inbaar de stij ging van de kalorische waarde, die Leiden in het vooruitzicht gesteld had. kan dit jaar nog niet tot stand komen. Daardoor en door een daling van de grondstoffenprijzen van f. 50 tot. f 48 is een winst van f. 1400 be rekend in plaats van het gedachte verlies. Dit maakt, dat de tarieven niet gewijzigd behoeven te worden. 130 a 150 kilometer per uur, snelheden die men zich pas rea liseert als ze worden vergeleken b.v. met die van een trein. Met grote interesse heeft het pu bliek deze, aan snelheid, spanning en sensatie zo veel biedende races gevolgd. Overigens zal het wel de eerste en tevens de laatste avond- skelterrace geweest zijn, want het aantal bezoekers <pl.m. 2500) was aanzienlijk kleiner dan bij middag wedstrijden gebruikelijk is. Er werd gestreden in vier klassen, de 100 en 200 cc normaal en de grote snelhe den op de baan. Voor het Bodegraaf- se publiek was de 100 cc sportklasse het meest opwindend omdat de strijd in alle manches daar ging tussen twee Bodegravers, de jeugdige K. van Velzen op een Hacar met Mc 30 mo tor en de skleterfabrikant M. A. P. Klasser op Hacar met Mc 20 motor. Van Velsen, die door het winnen van de eerste twee manches een groot aantal punten veroverd had, startte in de laatste manche zeer slecht en reed de eerste ronden in achtste po sitie. Met behulp van Klasser kon hij zich echter langzaam maar zeker naar voren werken en dankzij zijn derde plaats zeker weten van de eindoverwinning. 100 cc normaal: 1. H. H. J. Been hakker. Amersfoort me tHacar-Stihl. 2. mej. P. v. d. Hooft. Hoofddorp met Landia-Stihl. 3. J. Cartigny, Venlo met Landia-JLO. 100 cc Sport-A: 1. K. van Velzen. Bodegraven met Hacar Mc 30, 2. M A. P. Klasser. Bodegraven met Hacar Mc 20, 3. J. M. C. Joosten, Driel met Italkart-Parilla. 100 cc Sport-B: 1. F. v. d. Mast. Maastricht met Landia Mc. 30, 2. Ed. H. Swart, Wassenaar met Italkar-Ko- met, 3. G. Oosterman, Delft met Landia-Mc 20. 200 cc Normaal: 1. K. Schaftenaar, Wapensveld met Eigenbouw Landia- 2. JLO, 2. C. G. M. Matthijssen. Delft met Delfia-2 JLO, 3. L. Rehorst, Den Haag met Landia-2-Stihl. 200 cc Sport: 1. D. van Staalduinen Maasdijk met Landia 2-M--30, 2. A. Hezemans. Eindhoven met Hacar 2- Mc-20, 3. W. Boshuis, Zeist met Lan- dir 2-Mc-20. lands Lyceum te Wassenaar onge slagen uit de voorronde te voorschijn en werd de finale dus een waar „Rijnlands Lyceum-onderonsje". De Oegstgeester lyceisten zegevierden uiteindelijk met 3-1 en mochten zich dus welverdiend schoolsoftbalkam- pioenen 1962 noemen. De gedetailleerde uitslagen luide» als volgt: Afdeling jongens, poule A: U.T.S.—ULO-Pieterskerkstraat 14-6; Rijnlands Lyceum (Wassenaar)— U.T.S. 2-9: ULO-Pieterkerkstraat— Rijnlands Lyceum 5-4; Rijnlands Ly ceum (Wassenaar)Chr. Lyceum 16- 14; Chr LyceumULO-Pieterskerk straat 1-7; UTSChr. Lyceum 2-5; poule B: Rembrandt LyceumULO- Leidse Hout 18-0: Gymnasium—Rem brandt Lyceum 5-2; Rembrandt Ly ceumRijnlands Lyceum (Oegstg.) 7-4; GymnasiumRijnlands Lyceum (O.) 7-3; Rijnlands Lyceum (O.) ULO-Leidse Hout 8-32; ULO-Leidse HoutGymnasium 1-17; halve finale: UTSRembrandt Lyceum 2-9; Gym nasium (kampioensmedaille); 2. Rembrandt. Lyceum (medaille); 3. UTS; 4. ULO-Pieterskerkstraat. Afdeling meisjes: Rijnlands Lyceum (Oegstgeest i—Gymnasium 4-4; Gym nasium—ULO-Leidse Hout 34-0, ÜLO Leidse HoutRijnlands Lyceum (O.) 2-37; Rijnlands Lyceum (Wassenaar) St. Agnes Lyceum 17-7; ULO-Pie- terskerkstr.—Rijnlands Lyceum (W.) 12-15: St. Agnes Lyceum—ULO-Pie- terskerkstr. 14-4; ULO-Pieterskerkstr. Rembrandt Lyceum 15-10: Rem brandt LyceumSt. Agnes Lyceum 8-11; Rijnlands Lyceum (W Rem brandt Lyceum 22-4; Finale Rijn lands Lvceum (O.»Rijnlands Ly ceum (W.) 3-1 Einduitslag: 1. Rijn lands Lyceum (O.), kampioen (me daille); 2 Rijnlands Lyceum (W.) eveneens medaille Na afloop maakte de heer J. C. F. Coers. gemeentelijk insDecteur van de lichamelijke oefening de uitslagen be kend en reikte hij met een toepas selijk woord de prijzen aan de aan voerders (sters) van de winnende ploegen uit. Concertenserie „Toonkunst" Het bestuur van de Maatschappij Voor Toonkunst is er wederom in geslaagd een prachtige serie concer ten samen te stellen voor het seizoen 19621963 Geëngageerd zijn: „Het Kamerorkest" Tibor Varga; de Ne derlandse. in Frankrijk wonende, zanger Bernard Kruysen en ..Het Nederlands Kamerorkest" o.l.v. Szy- mon Goldberg. „leiden bekeken" De heer Anceaü uit de Tiboel Sie- genbeekstraat wandelde gistermiddag als 2000ste bezoeker het Waaggebouw binnen om daar een bezoek te bren gen aan de tentoonstelling „Leiden Bekeken". Hij was één van de circa 400 personen, die deze zondagmiddag voor de expositie belangstelling toon den. Wethouder A. J. Jongeleen was ook present en stelde de heer Anceaü het fotoboek van Leiden ter hand. ROTO-HENGELTEAM WON WISSELBEKER De Ned. Rotogravure Maatschappij alhier heeft zaterdag met 2 teams deelgenomen aan een landelijke vis wedstrijd te Reeuwijk, uitgeschreven door een inllfabriek in Winschoten. Een der beide Leidse teams legde daarbij uit. 40 deelnemers beslag op de eerste prijs, zijnde een fraaie wis selbeker. Anderhalf miljoen voor jeugdcentra Uit het nationaal geschenk dat het Koninklijk paar ter gelegenheid van zijn zilveren huwelijk door het Nederlandse volk is aangeboden, is op het ogenblik anderhalf miljoen gulden beschikbaar voor de verwe zenlijking van het initiatief van Ko ningin en Prins tot oprichting van twee jeugdcentr: de Zilveren Schor aan het Veerse meer bij Arnemui- den en de Hunneschans bij het Ud- delermeer op de Veluwe. Morgen zullen in paleis Soestdjjk Koningin Juliana en Prins Bernhard het be stuur en dea dviescommissie instal leren van de stichting die deze twee jeugdcentra zal oprichten en behe ren. marktberichten Rotterdam, 25 Juni. Veemarkt: Totale aanvoer 1198. Vette koelen en ossen 1198. Prijzen: vette koelen (ln centen per kg) le kwal. 300345. 2e kwal. 280 300. 3e kwal. 245270 Vette koeien: aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen iets ge drukt. prima's boven notering. Leden van het Engelse comité iegen de kernbewapening heb ben sit-downstaking gehouden bij de Amerikaanse luchtmacht basis in Berkshire. De politie had heel wat moeite om de heren te verwijderen, want wie niet on middellijk werd opgepakt storm de weer naar voren om opnieuw op de grond te gaan zitten en het verkeer tegen te houden Radio Djakarata heeft gemeld, dat president Soekarno naar Ball is ge vlogen voor een vakantie van vijf da gen. die hij in het paleis Tampak Si- rin zal doorbrengen. Voor zijn vertrek naar Ball heeft de president een erewacht geïnspec teerd. ongelukken op straat Het zestienjarige meisje G. Kan bier. wonende aan de Witte Singel, is zaterdagmorgen omstreeks half ne gen op de Herenstraat met haar fiets gevallen. Het meisje brak haar lin kerarm en moest per EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd. De 51-jarige boekbinder N. van Leeuwen uit de Sophiastraat is gis termorgen omstreeks half twaalf toen hij in de Marnitstraat moest uitwij ken voor een kind, dat plotseling de rijbaan overstak, met zijn bromfiets tegen een lantaarnpaal gereden. De man liep daarbij verwondingen aan het hoofd op. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Zie kenhuis. WARMOND Concert op de Baan Bij goed weer zal de muziekver eniging Warmonds Fanfare donder dagavond om 8 uur een concert ge ven op de Baan. beursoverzicht philips zeer vast; andere fondsen lager Amsterdam, 25 juni. De eerste dag van de nieuwe beursweek heeft verrast met een zeer vaste stemming voor Philips. Nu de druk op de koers van deze aandelen is weggevallen omdat er geen aan bod van claims meer aanwezig was (vrijdag jJ. was het de laatste ver- handeldag van deze claims), stond de weg open naar een opgaande tenden tie. Er was in de Philipshoek flinke vraag, vooral van lokale zijde met daarnaast voor Westduitse rekening, ^aardoor bij de opening kon worden ingezet op 578, tegen 562 als slotkoers van vrijdag. Aanhoudende vraag zorgde er voor dat de koers opliep tot 588, neerkomende op een claimprijs van circa f 220, tegen vrijdag f 181. Later vond een technische reactie plaats waardoor de koers daalde tot 581. Er vonden in de Philipshoek te vens dekkingsaankopen plaats die vanzelfsprekend tot de zeer vaste stemming hebben bijgedragen. De overige internationale waarden lagen lager, vergeleken met het voorgaande slotniveau. Aku liep op van 326% tot 328% (330%). Uni levers f 2 lager op f 128.80. Kon, Olies op f 122,60 eveneens min f 2.-, Hoogovens 10 punten lager op 538. Wall Street sloot vrijdag de beurs week af met een flauwe stemming waaraan ook de Nederlandse inter nationals zich niet konden onttrek ken. Dit was van invloed op de stem ming voor de hoofdfondsen op het Damrak, met uitzondering dan voor Philips. In de Scheepvaarthoek lagen de koersen tot 3 punten beneden het vo rige slot. Van de leidende cultures werden certificaten Deli f8.- lager op f 121.00 geadviseerd vanwege aan bod in een lege markt. Amsterdam Rubbers en HVA's eerder aangebo den. In de Staatsfondsenhoek was de stemming vrij opgewekt, echter met weinig handel. De eerste notering van de nieuwste 4%% obligaties 1963 Nederlandse Antillen" werd op 99 8/4 geadviseerd. Maandag, 25 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 4% 99% 99% Ned. '59 4% 99 99% Ned. '60-1 4% 99% 99% Ned '60 II 4% 99% 99% Ned. '59 4% 97% 97% Ned. '60 4% 97% 97% Ned. '61 4% 97 97% Ned. '53 3% 92% 92% Ned. Gb. obi. 3% 80 78% b Ned. '47 3% 87 87% 8 Ned. '51 3% 95% 95% Ned. '53 I-II 3'. 92 92 Ned. '56 3% 91 91 Ned. '48 3% 84% 84% Ned bel. cert. 3% 86% Ned. '50 I-II 3% 84% 84% Ned '54 I-II 3% 87% 87 Ned. '55 I 3% 87 87 Ned '55 II 3% 89% 89% Ned. '37 3 87% 88 Ned.G.b.obl. '46 3 89x 88% Ned. dol. In. '47 3 95% Ned. Inv. cert. 3 98% 8 98% Ned. 62-64 3 98* 99* Indië '37 3 97% Indië *37 A 3 93% 93 Ned. won.b.l. '57 6 1061 106 98% Ned. w. b.l. '58 4% 98% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 103" 100% Ver. HVA-mij. 113% 111% A.K.U 330% 328 y4 Deli M(j cert. 129 124.10 Hoogovens cert. 548% 541% Philips gem bez. 56211 583% Unilever cert. 130,80 128.50 563% 554 Kon P (50 a f 20) 124.60 122.60 Holl. Amer. lijn 118% 116 Java China Pak. 118 120 KIM 55.— 54.- Kon. Ned. St.boot 139% 137 Kon. Paket My. 125% 125% Stoom. My Ned 121 123 Niev. Goudr cert. 108% 105 v. Ommeren cert. 240 235% Kon. Rott Lloyd 115 117 N.Scheepsv Unie 119% 118* NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.I en GemJeningen A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) id. '37 I-II (3%) Z.-Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N.Gem. 58 5% ld. NWB '52 (4V<) BVG rsbr f 500 BVG rsbr *52 Industr. Obligaties Philips Doll '51 91 91% 102% 95 197% 139% 88% 91'. 92'; 102 94% 197 139% Premieleningen A'dam *53 3 A'dam'51 12% A'dam 56 12% A'dam '56 II 2% A'dam'56 in 2% Eindhoven '54 Enschede "54 2% DenHaag'52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% vorige Slotkoers koers v. heden. 107% 107 84% 83% 80% 80% 90 90 89% 88% 80% 80 79 91% 91 x 96x 94% 88% 90% 91 90 x 85 84% 94 93 83% 84% 103% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interlinie f50.-.. Unitas f50.- Ver.Bez. v. 94 f50 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert. Ned. Handelmij. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernei Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmij K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. Bmy. Internatio Int. Kunstst. Ind. v. Kemp. en Beg. Leidse Wolspjy Müller en Co ND. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. Mij Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's BetJnij Wilton Feijenoord v. Wijk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r414% Kon. Petr. (f20) 124.10 Amerik. fondsen 169 167 192,— 190 435 420 119,— 118 356 355 30% 30% 212 210% 311 311 338 328 282 282% 320 S 320 ilngen 620b 627 236 235 63 63 665 652 355 303 302% 159 157% 402 405 198% 198% 179 173 65 67 139% 139 415 401 333 327 488 480 220% 221% 433 430 680 682 365 365 95 90 192% 182% 273 273 84 81 124 123 Canad. Intern. Pacific R Nickel Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Laten Ex-dividend Exclaim 23fJ 23* 59% 58 40* 40 33 32% 48 47% 45% 45% 70 69% 93 36% 32 30 28% 45% 43% b X d 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3