MFESSO BEÏTU BBË&UT Jouwe denkt niet dat Indonesië wil praten Mr P. J. M. Aalberse voorzitter van de KVP AGENDA Beroep op wereldgeweten MET EEN ENKEL WOORD Papoea - vertegenwoordiging Opvolger van mr Van Doorn LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 JUNI 1962 (Van onze Amsterdamse correspondent) „Ik geloof niet dat Indonesië bereid zal zijn tot een gesprek met Nederland op basis van het plan Bunker, dus met inbegrip van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's. Djakarta heeft immers al ruim tien jaar aange drongen op overdracht zonder meer". Deze bittere woorden sprak de heer Uicolaas Jouwe zaterdagavond op Schiphol voor zijn vertrek naar Nieuw-Guinea. Hij kwam in april met een aantal medeleden van de Nieuw-Guinearaad naar ons land om te worden geinformeerd over het plan-Bunker en bracht voorts een bezoek aan de V.S., waar hij om. met vertegenwoordigers van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken en met de heer Bun ker zelf heeft gesproken. Vandaag zou hij het woord voeren in de ver gadering van de Nieuw-Guinearaad om, zoals hij ons verzekerde, „te ver klaren dat onze zaak er in interna tionaal verband gezien niet zo hope loos voorstaat als velen in Nieuw- Guinea denken". De heer Jouwe zei uiteen te zullen zetten dat niet alleen door de Neder landse regering, maar ook door de regeringsvertegenwoordigers in Washington en door leden van de VN het zelfbeschikkingsrecht als een onvervreemdbaar recht van de Papoea's wordt erkend. „Het is dui delijk dat Indonesië onder die garan tie van zelfbeschikking uit wil ko men. Dat is ook de reden waarom het de VN buiten de zaak wil hou den". De Papoea-vertegenwoordiger is ervan overtuigd dat Nederland slechts met de uitvoering van het plan-Bunker akkoord zal gaan als de bewoners van Nieuw-Guinea zich onder toezicht van de VN over hun toekomst zullen kunnen uitspreken. „Als Nederland dat niet doet en zwicht voor Indonesië, zullen de Pa poea's Nederland verwijten dat het woordbreuk heeft gepleegd". PAPOEA'S ALS DERDE PARTIJ De heer Jouwe zei de toezegging te hebben gekregen dat tijdens een eventueel geheim vooroverleg tussen Nederland en Indonesië, waarbij de agenda voor de feitelijke besprekin gen zal worden opgemaakt, van Ne derlandse zijde met klem de wense lijkheid naar voren zal worden ge bracht, dat de Papoea's als derde partij meepraten. In Nieuw-Guinea zal de heer Jou we het hervormingsplan stimuleren, dat de Papoea's beoogt in te schake len bij het binnenlands bestuur en daarnaast ook vaste Papoea-verte genwoordigingen in Nederland en bij de Verenigde Naties inhoudt. „De Ne derlandse regering staat hier niet on welwillend tegenover", aldus de Pa poea-vertegenwoordiger. Tijdens zijn verblijf in ons land Vervolg van pag. 1 GOUVERNEUR PLATTEEL Gouverneur Platteel van Ned. Nieuw-Guinea heeft vandaag zijn „grote verontwaardiging" uitgespro ken over de „cynische wjjze waarop de Indonesische leiders menen te kunnen voortgaan met hun bereke ning dat agressie in deze tijden lo nender is dan vredelievende onder handelingen". Sprekende tijdens de plechtigheid waarmee de tweede zit ting van de Nieuw-Guinearaad werd geopend, zei hij over de nieuwe lan ding van Indonesische parachutisten bij Merauke voorts: „Met spanning wachten wjj jff of het geweten van de wereld thans zal spreken en dege ne die de algemeen aanvaarde be ginselen ter beslechting van een in ternationale problemen met voeten treedt, metterdaad een halt zal toe roepen". Gouverneur Platteel besloot zijn toespraak met „de bede dat God West-Papoea voor de ramp van oor logsmisdaden moge bewaren". Menzies verstoord De Australische premier, Robert Menzies, heeft gisteren op een pers conferentie in Canberra verklaard, dat men in Groot-Brittannië en de V.S. zeer verstoord is over het nog steeds voortdurende gebruik van ge weld in het gebied van Weste lijk Nieuw-Guinea. Premier Menzies zei, dat men dit „ongetwijfeld" aan zowel de Indonesische als de Neder landse regering heeft laten weten. De Australische premier heeft in de afgelopen dagen besprekingen ge voerd in Londen en Washington. Vliegtuigje in N.-Guinea verongelukt Zaterdagochtend is een een-mo- torig Cessnavliegtuigje van de „Me- lanesian Airservice" op het vliegveld je van Moelia in het centrale berg land van Nieuw-Guinea (in de Ila- ga-vallei) verongelukt en totaal ver nield. Piloot Veenhuizen van de MAS, bestuursambtenaar Huizinga van de bestuurspost Bokondini en een amb tenaar van het mijnwezen werden gewond. Zy werden door de zendings luchtvaart overgebracht naar Hol- landia waar zij in het centrale zie kenhuis werden opgenomen. Vandaag is een commissie van on derzoek van de burgerluchtvaart met een gouvernements-cessna naar Moe lia gegaan om de oorzaak van het ongeluk vast te stellen. Moelia is een zendingspost in de Ilagavallei die voor de Oosten rijkse bergbeklimmer Heinrich Har- rer kortgeleden tot springplank dien de voor beklimmingen van de Carstensztoppen. heeft de heer Jouwe contact gehad met diverse groeperingen, o.m. met het moderamen van de Ned. Herv. Kerk en met de in Nederland stude rende Papoea-jongeren. Over zijn besprekingen met de Papoea-studen ten zei de heer Jouwe: „Ik heb de jongeren vermaand Indonesië niet in de kaart te spelen". BRAND IN HOTEL RAUCH TE SCHEVENINGEN Gisteren is omstreeks 12 uur een binnenbrand uitgebroken in hotel Rauch in de Keizerstraat in Sche- veningen. De brandweer liet veilig heidshalve en uit voorzorg in ver band met het seizoen veel materiaal aanrukken, doch al vrij spoedig had men de brand onder de knie. Ver moedelijk is er kortsluiting ontstaan in leidingen in de bovenste etage. De schade, die door verzekering ge dekt wordt, is nog onbekend. Wel staat vast, dat de herstelwerkzaamheden van langdurige aard zullen zijn zo dat gevreesd wordt, dat voor het lo pende seizoen het hotel niet meer be woonbaar zal zijn. De 55 logeergasten zijn tijdelijk ondergebracht in het Savoyhotel en het Grand hotel. De bestuursraad van de KVP heeft mr. P. J. M. Aalberse zaterdagmiddag op een buitengewone vergadering in Utrecht bij acclamatie benoemd tot opvolger van mr. H. W. van Doorn als voorzitter van de KVP. De heer Aalberse is advocaat en procureur, voorzitter van de KVP-gemeenteraadsfractie in Den Haag, secretaris van het Katholiek Maatschappelijk Beraad en van de Raad van overleg van de Katholieke Vakcentrales. Mr. Van Doorn, die op 1 juli a.s. zijn functie neerlegt, zei tijdens zijn afscheidsrede, dat het goed is dat er, nadat hij 8% jaar de leiding van de partij heeft gehad, eens een ander aan het woord komt. Mr. Van Doorn was in anciënniteit na prof. Oud de oudste partijvoorzitter in ons land. De taak die hij zich bij zijn benoe ming in januari 1954 stelde, was het versterken van de goodwill en de invloed van de KVP. Het Nederlandse volk beleeft thans een redelijke tot ruime welvaart, zo merkte hij op, en wie dit erkent moet ook erkennen, dat dat toch voor een groot deel te danken moet zijn aan de grootste politieke partij in ons land. Mr. Van Doorn meent dat het aan beveling verdient, de organisatori sche structuur van de partij in de toekomst nog eens nader te bezien. Ook is er volgens hem reden voor een bezinning op de juiste plaats van en de juiste verhouding tussen partijbe stuur en de parlementsfractie. In de rede waarmee mr. Aalberse zijn benoeming aanvaardde, stelde hij, dat de KVP zich zowel in politiek en organisattrisch als in electoraal opzicht in een opgaande lijn beweegt. Hij meent echter, dat men zich moet hoeden voor ieder gevoel van zelf voldaanheid, omdat een politieke be weging zich geen stilstand kan ver oorloven. Als een van de taken van de partij ziet mr. Aalberse het scheppen van de ruimste mogelijkheid tot mede- denken en mede-spreken, zodat de Nederlandse katholieken hun visie tot gelding kunnen brengen ten aan zien van de praktische politiek. Mr. Aalberse verklaarde verder o.a., dat de bijzondere belangstelling van de KVP zal uitgaan naar de pro testants-christelijke partijen, mede in verband met de verheugende ge luiden die hier en daar opklinken met betrekking tot een nauwere sa menwerking tussen degenen die zich ook in de politiek nadrukkelijk op christelijke grondslag stellen. De tijger, symbool van kracht en snelheid. ESSO EXTRA, de ben zine die het waar maakt: méér kracht, fellere ac celeratie, geen gepingel. Ook voor uw auto. Ont dek, ervaar, geniet van plezierigerautorijden in ieder opzicht: TANK ESSO EXTRA! Stop 'n tijger in uw tank! SOEKARNO VERBIEDT DE FIETS-TAXI'S Presidtnt Soekarno heeft tijdens een massa-bijeenkomst ter viering van de verjaardag van de stichting van Djakarta het opheffen van de 60.000 betja's, bakfietsen voor per sonenvervoer, geëist. De betja is het zuiverste voorbeeld van uitbuiting van de ene mens door de andere, en een vernedering voor het gehele Indonesische volk", zo zei hij. Feiten en dromen (Van onze t.v.-medewerker) Terug van een volslagen televisie- loze vakantie werd zonder noodzaak nl. zonder opdracht tot het maken van een verslag het. toestel aangezet op de zaterdagavond en ziet: dit le verde onverwacht een bijzondere oogst Ieder, dié de knop aan had, zal begrijpen waarop we doelen. Het is vanzelfsprekend die Leidse hob byist. die zijn en onze vaderstad had verkozen tot het onderwerp van zijn toegewijde studie en die het, bestond te treden voor het veelogige mon ster om zich te onderwerpen aan het grillige vragenspel waarmee de kans op geld, maar evenzeer de gelegen heid tot eer of teleurstelling voor het grijpen liggen. Welnu, de heer Tegelaar. die de in telligentie naast de spanning- van het gezicht lezen liet trad in het, 'krijt tegen een minder geconcentreerde Rotterdammer, die het erbij liet lig gen. Wij hebben niet alleen de groot ste bewondering voor de kennis, die de Leidenaar van zyn stad toonde te bezitten maar we hebben niet min der waardering voor zijn karakter eigenschappen. voor zover die over kwamen. Hij durfde risico's te nemen, nadat hij even verstek had moeten laten gaan. liet de kijker op spelden zitten, toen hij alles bijeen zamelde om de gevelsteen te overmannen en kwam daarop met. Lucas van Ley- den's befaamde schilderstuk glans rijk over de eerste eindstreep. Indien men zich bij het onderwerp zelf be trokken weet zo bleek ons nu kan deze quiz toch werkelijk wel span- j nend ziin. Om niet al te incompleet te zijn, nog enige aantekeningen over de rest. van het programma. Het bleek, dat er over „Top of flop" veel. soms ge peperde correspondentie binnenkomt.. I De discussieleider beklaagde zich over de onheuse toon. Wat had hij anders verwacht? Iedereen bij de omroep weet toch. dat een flink per centage van de binnengekomen brie ven grof van toon is. Dat is het risico van het bedrijf en vooral van een jeugdprogramma, dat prikkelend wer ken moet en zulks ook nu weer deed j door de grote divergentie van de me- i ningen van deskundigen bijvoorbeeld, j Ons bezwaar tegen dit. nummer ligt veeleer in het onbenullige materiaal.1 waaraan opvoedkundige waarde vreemd is. En dat vinden we jammer voor de muziek ook voor de lichte en voor de jeugd. Het slot van de avond was depri merend. want het verslag over de er varingen in Nieuw-Guinea bleek maar een trieste zaak. De zondagavond gaf ook wat bij zonders. Daar was in de eerste plaats het fraaie verslag van de roei-wed- strijden op de Bosbaan, waar een t.v._ camera in gesloten circuit de kijkers aan de kant een schitterend over zicht bood. Een monitor was op de draad geschakeld en die was verbon den (naar het ons voorkwammet de Ampex. waardoor er een beeldverslag uit de buis kwam zo scherp en schil derachtig: als wij nimmer aanschouw d-en. Voe? daardan nog bij. dat repor ter Van Leeuwen dit de wedstrijd van zi.in leven achtte, dan mag de conclu sie luiden dat we van het neusje van een roeiende zalm hebben genoten. Over het tot t.v.-spel omgebouwde stuk „Requiem voor een vogel", kun nen ons eveneens slechts lovende woorden uit de pen vloeien. Een poë tisch stuk. een droom van een grote en diepe innigheid, knap en beheerst gespeeld door de robuuste en toch ge voelige Ko von Dijk. Hulde aan Willy van Hemert en zijn ploeggenoten voor het fijne werk. In de epiloog nam rector Coppens de uitdaging van dr. Visser 't Hooft over het Concilie als uitgangspunt voor een mea culpa. Hij vermocht niet voor zijn overheden te spreken en deed zulks dus in nationale zin. recht op de man af. zonder reserve, niettemin en vanzelfsprekend dus begrensd. Een vermakelijk duo in de te- levisie-quizz ..Willens en we tens'' vormden zaterdagavond onze stadgenoot, de 67-jarige heer I. Tegelaar, (links) die zijn kansen kwam verdedigen met zijn kennis over de geschiedenis van Leiden, en de 72-jarige heer I. Aubret rechtskenner van de geschiedenis van Rotterdam. De heer Tegelaar mag de volgende keer terugkomen om zijn kennis verder te spuien. BINNENLAND De Mexicaanse ambassadeur en mevrouw Fuentes recipieerden zater dagavond ter ere van de echtgenote van de Mexicaanse president mevrouw Lopez en haar dochter. Prinses Irene en enige leden van de hofhouding woonden deze ontvangst bij. Gisteravond heeft zich op de Zuiderzeestraatweg bij Elburg een botsing tussen twee personenauto's voorgedaan, die aan mevrouw Heikens uit Den Ham (O.) het leven heeft gekost. Zeven personen werden bij dit ongeluk gewond. De echtgenoot van mevrouw Heikens kreeg een zware shock, haar dochter bleef ongedeerd. De gewonden zijn naar een ziekenhuis in zwolle overgebracht. Bij het Nationaal Monument op de Darh in Amsterdam is zaterdag ochtend tijdens een sobere plechtig heid ter gelegenheid van de Wereld- veteranenaag de lamp van de Broe derschap overgedragen aan de weduwe van een oorlogsslachtoffer uit de pro vincie Noord-Holland, mevr. Th. C. Neyndorff-Westhof uit Amsterdam. De plechtigheid bij het Nationaal Monu ment werd besloten met een krans- legging en een défilé langs het mo nument. De 10-jarige Theo Wolterbeek uit Boven-Hardinxveld is zaterdagmiddag in de Merwede verdronken. De jongen speelde op een zandplaat en daarbij waarschijnlijk in een kuil terecht ge komen. Men vond zijn kleren op de oever. Theo Wolterbeek was de oudste Jongen uit een gezin met acht kin deren. Zaterdagavond is de trein Den Bosch-Nijmegen tussen Geffen en Oss in botsing gekomen met zes koeien, welke zich op de spoorlijn be vonden. Vijf dieren werden op slag ge dood, het zesde moest worden afge maakt. De trein had 40 minuten ver traging. Hr. Ms. oorlogsbodem „Van Ewijck" zal van heden af een twee daags bezoek aan Barbados brengen. De gouverneur van dit gebied Sir John Stow zal drie uur na de aankomst van het schip een beleefdheidsbezoek aan de gezagvoerder brengen. Tot nu toe is nog geen spoor ge vonden van een sinds zaterdag ter hoogte van Andijk aan het IJsselmeer vermiste kanovaarder. De 21-Jarige T. P. Schipper en zijn even oude vriend J. C. Rozendaal, beiden uit Wognum, maakten met hun twee persoonskano een tocht. Vlak voor Andijk sloeg de kano door de hoge golven om. De rndaal m brengen. De 5-jarige Bartje Koenen uit Ravestein is zatermiddag op de niet beveiligde overweg in de Kerkweg te Ravestein onder de trein Nijmegen Den Bosch geraakt. Hij werd ernstig gewond en is naar het Sint Anna Ziekenhuis in Oss gebracht. De trein had een kwartier vertraging. De Vrije Universiteit van Brussel heeft aan prof. dr. M. J. Druyvesteyn hoogleraar aan de Technische Hoge school te Delft het eredoctoraat ver leend. De ere-promotie zal op 8 no vember te Brussel plaats hebben. Prof. Druyvestein doceert aan de tussenaf- deling der metaalkunde van de Tech nische Hogeschool. De Staatssecretaris van Binnen landse Zaken. mr. Th. H. Bot en zijn echtgenote zijn gisterochtend uit New York op Schiphol teruggekeerd. Zij hebben in de V.S. het huwelijk van hun zoon bijgewoond. Tijdens een buitengewone alge mene vergadering, die in Utrecht is gehouden, is ir. B. Wilton uit Schie dam tot voorzitter van de Nederlandse vereniging van suikerzieken gekozen. De heer Wilton is de opvolger van mr. J. A. Berger, die vorig jaar over leed. Zaterdagmiddag is te Camper duin. gemeente Schoorl, de 30-jarige heer G C. Looyaard uit Rotterdam bij het vermoedelijk te ruim nemen van een bocht met zijn motorfiets frontaal opgereden tegen een auto uit Amstel veen. Het vierjarig zoontje van de heer Looyaard dat voorop het motor rijwiel zat, was op slag dood. De heer Looyaard en zijn echtgenote werden zwaar gewond naar het centraal zie kenhuis in Alkmaar overgebracht, waar de heer Looyaard kort daarna overleed. Gistermiddag is in de Jachthaven Zaad-Noordijk bij Uitgeest de drie jarige Annelies Bom uit Velzen-zuid In de Jachthaven gevallen en verdron ken. Kunstmatige ademhaling werd toegepast, maar mocht niet meer baten. De anjerfondsen in Den Haag en Zuid-Holland hebben het thans één jaar bestaande Symfonisch Kameror- kes een bedrag van f 2000,- geschon ken. Hiervoor heeft het orkest, dat geleid wordt door Dick Broekarts, een stel pauken en orkestmateriaal aange schaft. Gisteravond ontdekte een portier van de Verenigde Touwfabrleken in Maassluis op een van zijn rondes daj er brand was ontstaan in de bedrijfs- garage. De brandweer rukte snel uit met twee wagens. Samen met de be- drijfsbrandweér wist men het vuur snel te blussen. Een tractor ging bij de brand verloren Acht bedrijfswagens die in deze I schade op. BUITENLAND Ongeveer 130 anti-kernbom-de- monstranten, van wie vele de gehele nacht op de toegangsweg tot een basis voor Amerikaanse kernbommenwer pers nabij Newsbury in het Engelse graafschap Berkshire hadden gezeten, zijn zondag wegens obstructie aange houden. Sommige gearresteerden be vonden zich ook onder 196 betogers die zaterdag op dezelfde grond in hechtenis waren genomen. Zij waren vrijgelaten na een boete te hebben be taald. Zes Oostduitsers, onder wie een gewapende „Vopo" en een winkelier met zijn vrouw en een kind van een maand, zijn zaterdag naar West- Duitsland uitgeweken, aldus is uit Hof gemeld. In de Victoria-gevangenis te San Domingo is zaterdag een massale op stand uitgebroken. De politie maakte van de vuurwapens gebruik. Een ge vangene werd doodgeschoten en negen werden gewond. Negen gevangenen ontsnapten. 233 Amerikanen, voornamelijk geleerden en schrijvers, hebben de Sowjet-Unie verzocht de doodstraf voor economische misdrijven af te schaffen. Onder hen bevinden zich de toneelschrijver Arthur Miller, Nobel prijswinnaar voor Scheikunde Linus Pauling en de socialist Norman Tho mas. De Japanse politie heeft een zekere Josjito Foeroeja gearresteerd, die bekeffd heeft dat hij in Tokio en Osaka 63 branden heeft gesticht na het plegen van diefstallen om sporen uit te wissen. Bij een van deze bran den kwam iemand om het leven. De buit van Foroeja beloopt in totaal een bedrag van 200 miljoen jen (twee miljoen gulden). Ongeveer 300.000 mensen in de Westduitse Bondsrepubliek lijden thans nog aan actieve t.b.c., waarvan 85.000 besmettelijke gevallen. Per Jaar sterven ongeveer 9.500 patiënten aan deze ziekte, aldus een statistiek van de verzekeringsinstanties in Hessen. Bij een hevig onweer in het ge bied van Skoplje, in het zuiden van Joego-Slavië, zijn vier mensen door de bliksem gedood. u De Sowjet-Unie en Egypte heb ben een driejarige handelsovereen komst gesloten, die 1 januari 1963 in gaat. Egypte zal katoen, rijst en cltrusprodukten tot een totaalbedrag van ongeveer 600 miljoen gulden le veren in ruil voor olieprodukten, ma chinerieën, horloges, fotografisch ma teriaal, medicijnen, metalen, chemische produkten en hout. President Tubman van Liberië en zijn echtgenote zijn vorige week in Is raël aangekomen voor een tiendaags bezoek. Hij kreeg bij zijn aankomst in Haifa een bijzonder spectaculair wel kom. De stoet van auto's, waarmee het gezelschap later naar Jeruzalem vertrok, was een kilometer lang Pre sident BenZwi verklaarde aan een di ner, dat het een voorrecht voor Israël is met de Afrikaanse landen ervaringen te kunnen uitwisselen. Volgens het semi-officlële Zuid- vletnamese persbureau hebben rege ringsstrijdkrachten bij een zuiverings operatie ln de procinvle Ba Xoeyen 138 communistische guerillastrijders gedood. De operatie had twee maan den geduurd. De leiders van drie politieke par tijen op Brits Noord-Borneo hebben zaterdag de aanspraken van de Phi- lippijnen op dit gebied met veront waardiging van de hand gewezen De Philippijnse waarnemende minister van Buitenlandse Zaken. Salvador Lo pez, heeft Inmiddels in Manilla ver klaard te hopen, dat de Britse rege ring. nadat zij de Philippijnse aan spraken had afgewezen, dë kwestie nog eens „met meer kalmte en over leg" zal bezien. Bij overstromingen tijdens het weekeinde zijn ln westelijk Turkije vijftien mensen verdronken. Zeven van hen kwamen om doordat een vracht wagen in de rivier Buyuk Menderes bij Demlrci viel bij het bezwijken van een brug. Vijfhonderd stuks vee ver dronken. Van betrouwbare zijde in Leo- poldstad is meegedeeld, dat de cen trale regering geen ernstige bezwaren heeft Ingebracht tegen Katanga's wens voorlopig zijn eigen geld te be houden. Een commissie zal waarschijn lijk tot taak krijgen na te gaan op welke wijze de frank van Katanga kan worden aangepast aan die welke in de andere vijf Kongolese provincies in omloop is. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Instrum. trio: amus.muz. *8.40 Jazz trio met zangsoliste. 19.00 Parlemen tair overz. 19.15 Regeringsuitz.Her man Stok presenteert de Radiozilver- vloot. 19.30 Tsjechisch nonet: Moderne muz. 20.00 Nws. 20.05 Licht ork. 20.35 Op de praatstoel. 21.05 Omroepdubbel- kwartet. 21.20 Omroepork. en solist: Klass, muz. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Dansork. met zangsolisten. 23.05 Woor den met stilte er om heen. poëzie- progr. 23.25 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Populair orgelspel. 18.30 Gram. 18 50 Openbaar kunstbezit. 19.00 KONINGIN BEZOCHT FRANS HALS-EXPOSITIE Zaterdagmorgen heeft Koningin Juliana een bezoek van bijna twee uur gebracht aan de Frans Hals tentoonstelling te Haarlem. Zij werd met haar gevolg begroet door de burgemeester van deze gemeente, mr. O. P. F. M. Cremers, en mevrouw Cremers. Onder leiding van de di recteur van het Frans Hals-museum, de heer H. P. Baard, werd een rond wandeling gemaakt De Koningin arriveerde om onge veer half elf en verliet om half één het museum. Italiaan verdacht van kindermoord Een Westduitse rechter van in structie heeft zaterdag een Italiaan se hulparbeider in voorlopige hechte nis doen nemen omdat deze ervan wordt verdacht woensdagavond de dertienjarige Monika Batrow uit Gelsenkirchen in een bos bij Wanne- Eickel vermoord te hebben. Volgens de politie ontkent de Italiaan de moord te hebben gepleegd. Staking bij Ford geëindigd Een staking bij de Fordfabriek in Cleveland (Ohio), die sinds 7 juni duurde en 77.000 arbeiders omvatte, is zondagavond geëindigd door het aannemen van een resolutie, waarin nieuwe produktiestandaarden en het beëindigen van de staking werden voorgesteld. MAANDAG Breestraat 19: Vola. Lezing P. M. Heilig over houtsoorten. 8 uur n.m. Kam Onneslaboratorium: K. en O.- excursie. 7 55 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovah's getuigen 7.25 uur n.m. In den vergulden Turk: Aandeel- houdersverg. N.V. Boekhandel en Druk kerij v/h E. J. Brill. 11 uur v.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. van Gijs. 8 uur n.m. WOENSDAG Breestraat 19: Slotavond Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering Van Wijk en He ringa. 3 uur nm. Schouwburg: Operetteklasse Muziek school m.m.v. jeugdaccordeonklasse. 7.30 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk te 1011 uur vm. bijbelstudie: 1112 u., ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Leiden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur n.m.); zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 Juli). BIOSCOPEN Trianon: „Om 4 uur breekt de hel los". 14 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Re\: „Maciste, zoon van Hercules". 14 jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus „Trottoirmeisjes van Parijs". Casino: „De vampier". 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Carrousel van het nachtleven". 18 jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Transport der verdoemden". 14 Jr Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een stuk hemel te koop". A.l. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 915 uur „John Wayne de Grote vechter". 14 Jaar. Zond. 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „De Getekende". 18 jr. Dond. 8 uur „Huwelijkslessen". 14 jr. Zon dag- en woensdagmiddag half drie „Stan Laurel en Oliver Hardy als Dansmeesters". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek van Driesum. Mare 110, tel. 20406, Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht ens. 20.10 750 jaar Thomasschool, rep. uit Leipzig. 20.20 Holland Festival 1962: Radio Filharm. ork. en solist: moderne muz. 21.25 Gram. 21.30 Nationaal Orgel Im provisatie concours Bolsward 1962. 22,00 Pari. comm. 22.15 Metropole-ork., koor en solisten: amus.muz. 22.30 Nws. en S.O.S.-ber. 22.40 Avondoverd 22.55 Boekbespr. 23.05 Nationaal Orgel Im provisatie concours Bolsward 1962. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Vader weet het beter, film. 20.55 Gevar. muz. progr. 21.20 V for Victory, documentaire over de tweede wereldoorlog. 21 45 Werkende scholieren in de vakantie, forum. VOOR DINSDAG 26 JUNI Hilversum I, 402 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Ochtendvaria. VPRODagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram, 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muz. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen. 10.50 V. d, kleuters. 11.00 V. d. zieken. 12.00 Instum. sext. en zangsolisten: lichte muziek. 12.20 Regeringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht ork. met zangsoliste. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole orkest met zangsolist. 14.00 Kamerork. en solist: Klass. muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Sopraan en piano:-Moderne liederen. 15.30 De vrouw ln het wit, hoorspel (herh. van 8 okt. 1961). 16.10 Licht ork. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Ama- teursprogr. 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18 20 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - VI, door Hans Ci troen. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuz. 20.00 Nws. 20.05 Discolaria. 20.55 Promenade ork. 21.35 In gesprek met Simon Vestdijk, gesprek (12e en laatste). 22.00 Holland Festival 1962: Koorzang: Oude muz. 22.30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23.00 Vioolconcert. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Pianorecital, 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klass. gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.40 Lichte gram. 11.50 Vol- aanvooruit, praatje. 12.00 Middag- klko - noodklok. 12.04 Franse Chan- klok - noodklok. 12.04 Franse Chan- bouw. 12.33 Licht lunchconc. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws, 13.35 Dansork. en zangsolisten. 14.05 School radio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Omroepdubbelvrouwenkwart. 15.00 Radio Filharm. ork.: moderne muziek. 15.20 Popul. ork.muz. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitz.: Ontwikkelingswerk op Saba, door dr. J. Winsemius. KRO: 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Piano spel. 18.35 Lichte ork.muz. en zang solisten. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19 25 Licht te verteren. 20.15 Holland Fes tival 1962: Zangrecital. 21.00 Brabants halfuur, klankb. 21.40 Brabants ork.: klass. muz. 22.05 De zllverflult, licht progr. 22.25 Boekspr. 22.30 Nws. 22 40 Volksmuz. 23.10 Lichte gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Politieke uitz.: VVD. 20.30 De Elleboogwerker, filmpje. 20.45 1001 Tekeningen, ko mische instructiefilm uit Joegoslavië. 21,00-22.40 Shadow of a doubt (Achter docht), Hitchcock-film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 in. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 13.40 Pianoreci tal. 14.00 Schoolradio. 15.00 Reportage tenniskampioenschapp. in Wimbledon. 15,15 Hoorsp. 15.45 Gevar. gram. 16 30 Rep. tenniskampioensch. in Wimble don. 16.45 Praatje. 17.00 Gitaar en zang. 17.15 V. d. jeugd. 17.55 Weer ber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East: reg. progr. 19.00 Klass. muziek. 19.30 Amus.muz. 20.30 Lezing. 20.50 Amus. muz. (verv). 21.30 Discussie. 22.00 Nws 22.30 Cabaretliedjes. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15-23.35 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Popul. gram. 12.31 V. d. arb. 13.00 Dansmuz. 13.30 Nws. 13.35 Uitsl. cricket. 13.45 V. d. kind. 14 00 V d. vrouw 15.00 Lichte muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Uitsl. races en cricket 17,00 Jong talent. 17.31 Gevar. gram. 18.33 Sport- progr. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.31 Opsporen van oude vrien den 20.00 Gevar. muz. 21.00 Verzoek- progr 22.00 BBC Schots Varlété-ork. 22.30 Nws., sport en act. 22.41 Gevar. muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk, 309 m. 12 00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Amus muz. 16.00 Kamermuziek. 17.00 Nws. 17.20 Amus.muziek. 17.45 Gevar. gram. 19.00 Nws 19.45 Gevar. gram. 21.45 Nws. 23 35 Pianoconc. 24.00 Nws. 0 10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 23f» m. 12.10 Ork.conc. 13.40 Symf. concert. 14 15 Kamermuz. 14.45 Operaconcert. 17 00 Kamermuziek. 18 30 Nwe opera sterren. 19.00 Nws. 20.00 Ork.concert 21.10 Kamermuz. 22.25 Spaanse muz. 23.13 Kamermuz. 23 53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12 30 Weerber. 12.35 Vlaamse refrein tjes 12.50 Beurskron. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Operaconc. 15.10 Ka mermuz. 16.00 Beursber. 16.06 Duitse les 16 21 Lichte gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d jeugd 18.20 V. d. sold. 18 45 Comm. bij de Ronde van Frankrijk. 19 00 Nws. 19.40 Muzikaal portret. 19.50 De libe rale middenstandsfederatie. 20 00 Hoor spel. 21.15 Gevar. gram,. 22,00 Nws. 22.15 Voordr. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Gevar. gram. 14.03 Belgische muziek. 14.45 Koorzang. 17.00 Nws. 17.15 Ope ramuz. 18.30 Gevar. gram. 19 00 Ge var. gram. (verv 19.30 Nws. 20.00 Amus.muz. 20.30 Kamermuziek. 21.45 Gram. 22 00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. WEFRRAPPGRTEN (Van hedenmorgen 7 uur) p. 1 §5 ■d w- ïl tl f s S'Eó Cn Amsterdam onbewolkt nw 6 19 0 Den Helder half bew. nw 9 17 0 xpenburg Vlissingen zwaar bew onbewolkt w nw 6 4 19 17 0 0 Eelde zwaar bew wnw 6 18 0 De Bilt licht bew. wnw 4 19 0 Twente half bew. wnw 4 20 0 Eindhoven licht bew wnw 3 21 0 Z.-Limburg onbewolkt w 3 21 0 Helsinki geh. bew. z 3 22 10 Stockholm regenbuf zzw 4 19 3 Oslo zwaar bew 1 13 7 Kopenhager regenbui w 2 18 C.6 1 Aberdeen zwaar bew w 6 15 Londen onbewolkt wnw 3 21 0 Brussel onbewolkt w.stil 21 0 Luxemburg half bew. n 4 25 0 Parijs half bew n 3 24 0 Bordeaux licht bew. nno 4 28 0 Grenoble zwaar bew no 3 33 0 Nice zwaar bew o 5 27 0 Berlijn Frankfort licht bew w 8 27 0 licht bew nnw 5 30 0 München zwaar bew w 1 31 4 ZUrtch zwaar bew 2 30 0 Genève half bew. w.stil 32 0 Locarno licht bew no 1 32 0 Wenen half bew v.and 33 0 Innsbruck regenbui ozo 4 34 0 Belgrado onbewolki w 1 33 0 Athene onbewolkt n 6 33 0 Rome onbewolkt w.stil 33 Ajaccio onbewolk1 no 1 0 Madrid licht bew n 1 34 0 Mallorcu onbewolkt w.stll 29 0 Lissabon licht bew nnw 34 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2