Weer overwinning van Mackenzie op Groen Gevoelige straf voor dronken automobilist Jos Debakker won opnieuw de Grote Prijs van Amsterdam Moeder Nikula naderl vijf meter Bol derde in FD-ldasse Massa's motoren reageren plotseling veel scherper! Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix! Inbrekersduo hoort zware straf eisen BABYDERMSÜekbu1f Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 23 Juni 1962 Derde blad no. 30683 Ronde van Oostenrijk )en Hartog wint ook zevende rit )nze landgenoot Kees den Hartog evierde voor de tweede maal in cessie donderdag won hij de ie etappe in de Ronde van stenrijk. Met anderhalve minuut rsprong finishte hij in de zevende etappe, een rit van St.-Johann sr Linz over 186 km. in 4 uur min. 52 sec. voor de Oostenrijker istian Frisch in 4.50.25. li het algemeen klassement be- de Oostduitser Mueller de lei- Ie uitslagen luiden: 1. Den Hartog id.) 4.49.52; 2. Frisch (Oostenr.) 25; 3. Deimboeck (Ost.r.) 4.50.35; iVeissleder (O-Dld.) z.t.; 5. Eben- (O-Dld.) z.t.; 6. Visser (Ned.) 7. Solaro (Ned.) z.t. 9. ex aequo pvangers (Ned.) z.t. et algemeen klassement ziet er rolgt uit: 1. Mueller (O-Dld.) .58; 2. Christian (Oostenr.) 0.07; 3. Schur (O-Dld.) 35.46.57; Joelke W-Dld.) 35.48.32; 5. Hoff- U1 (O-Dld. 35.48.49; 10. Solaro d.) 35.54.54; 11. Snepvangers 35.55.09; 12. Den Hartog (Nd.) 5.41; 18. Visser (Ned.) 36.03.43. iet landenklassement luidt: 1. O.- itsland 107.28.30; 2. Nederland 35.01; 3. Oostenrijk 107.43.27. Door de voetbalvereniging Ajax een aantal spelers op de trans- ijst geplaatst. Het zijn oud-aan- der Ger van Mourik, Visser, irs, Westra en de tweede elftal- ers Koghee en Beek. WIELRENNEN 'olitiek verstoort ortle van Tour oor het eerst in de geschiedenis It de politiek de altijd bijzonder ■dende gang van zaken in de Tour France verstoord. In het Frank- van vóór de periode-De Gaulle, de kabinetten elkaar in snel po opvolgden, lieten de politici wel uit hun hoofd om dergelijke tijdens de ronde te veroorzaken, de politiek zou dan maar wei- publiciteit gekregen hebben. Ook ingen en demonstraties werden d tijdelijk uitgesteld als het eve- ent naderde. it jaar echter heeft de Tour moe- wijken voor de gevolgen van de se politiek in Algerije. Niet dat de route afgeweken zal moe- worden, maar de stroom van ise vluchtelingen die Algerije de hebben toegekeerd, heeft de per- draaiende huisvestings-organi- van de Tour in ernstige moei- len gebracht. Voor het onder- n van deze repatriërende ase burgers zijn in het zuiden lis en schoolgebouwen, die al voor tourkaravaan besproken waren, seling gevorderd, zodat de tour- nisatie nu in allerijl naar ande- aogelijkheden moet gaan zoeken. iedei igen De Belg Jos Debakker heeft gisteravond in het Olympisch Stadion voor de tweede achter eenvolgende maal de Grote Prijs van Amsterdam voor sprinters gewonnen. Hij versloeg in de fi nale onze landgenoot fan Derk- sen en de wereldkampioende Italiaan Antonio Maspes. Dit drietal heeft het sprinttoernooi beheerstook al heeft Maspes tot tweemaal toe een herkansing moeten rijden om zich voor de finale te kunnen plaatsen. Reeds in de series deden zij zich als de grote favorieten gelden. Derksen versloeg in zijn serie Plattner en de voor de Italiaan Morettini ingeval len Belg Leo Sterkx. die vanaf kop vertrokken was. De Bakker zegevier de va,n kop af over Gaignard en Ogna waarna onze landgenoot Joop Cap- tein in de derde serie verraste met een fel bevochten zege op Maspes en de Belg Lambrechts. Plattner scha kelde in de herkansing gemakkelijk Ogna uit. Sterkx blokkeerde Gaig nard de weg naar de halve finales, terwijl tenslotte als derde Maspes op één been Lambrechts uit de strijd wierp. Resoluut Resoluut, nam Derksen in de eerste halve finale, waarin hij Plattner en Sterkx als tegenstander had. de kop, demarreerde voor de marathon- tribune en pareerde op prachtige wijze in de laatste 200 meter de aan val van Plattner. Ook Debakker won van kop af van Maspes en Captein. Als derde finalist 'kwam Maspes uit de herkansing. De eindstrijd werd een prachtig duel tussen Derksen en Debakker. dat in de laatste centime ters werd beslist ten gunste van de Belg. Met Maspes voorop, gevolgd door Derksen en Debakker ging het drietal de laatste ronde in. Wederom ging Derksen in het offensief en lang handhaafde hij zich aan de leiding. In de laatste bocht kwam Debakker aan zijn zijde om vlak voor de eind streep de Nederlander voorbij te snel len. VOLLEYBAL Winst voor VVS 2 en New. Bruiihilile VVS 2 heeft gisteravond in het Gymnasium een belangrijke stap ge zet op de weg naar Ov.klasse. In een spannende ontmoeting zagen Jan v. d. Lelie en zijn mannen kans om PW 2, versterkt met Bas Leurink, naar een 13 nederlaag te spelen. Nieuw Brunhilde (dames) versloeg TNO met 30 in een wedstrijd die het aankijken nauwelijks waard was. TNO was technisch zo zwak, datNw. Brunhilde, geen schaduw van het team dat op zo keurige wijze het afd.kampioenschap veroverde, ge makkelijk de winst binnen kon ha len. Kandidatentoernooi Paul Benkoe klopt Rus Kortsuoj Voor het kandidatentoernooi op Curacao zijn gisterenavond de afge broken partijen uit de 25e ronde uit gespeeld. De resultaten waren: Benkoe (VS)Kortsnoj (Rusland) 10; Filip (Tsjech)Geiler (Rus land) V>y2; KortsnojFischer (VS) y—K. De stand is nu: 1. en 2. Petrosjan (Rusland) en Keres (Rusland) bei den 16'j pnt., 3. Geiler (Rusland) 16 pnt., 4. Fischer (VS) 13 pnt., 5. Kortsnoj (Rusland) 12 Vi pnt., 6. Benkoe (VS) 11 pnt., 7. Tal (Rus land) 7 pnt., 8 Filip (Tsjech) 6V2 p. Magistraal De Spanjaard Timoner won op ma gistrale wijze de Grote Prijs van Am sterdam voor stayers. Na een enigs zins teleurstellende eerste rit toonde hij in de tweede manche zijn grote klasse. De ex-wereldkampioen deed toen wat hij wilde. Timoner begon in een moordend tempo. Na tien ronden hadden op de wereldkampioen bij de amateurs 1962. Leen van der Meulen na. alle deel nemers een „lap" gehad. Peter Post kwam echter terug en toen volgde een boeiende strijd. Een gevecht tussen twee coureurs die el kaar geen duimbreedte wilden toe geven. Pas in de 50ste van de 80 ron den deed Timoner Post buigen. Hoe wel Timoner in de resterende ronden nog hardnekkig probeerde Post een tweede ronde achterstand te bezor gen lukte hem dat niet. Wereldkampioen Marsell was in beide manches nergens. Zijn achtste plaats in het eindklassement, ver achter de Fransman Raynal en de Belg Depaepe. was beschamend. Leen van der Meulen reed een goede wed strijd. In beide manches werd de jonge Amsterdammer tweede waar door hij in het eindklassement voor Post en de Nederlandse kampioen Wierstra als tweede eindigde. Argo-sprintwedstrijden Oude vier van Njord verloor van Nereus Ook op de 500 meter baan heeft Rob Groen van Aegir zijn meerdere moet erkennen in zijn Australische tegenstander Stuart Mackenzie. Evenals vorige week kwam Groen in de tweede helft van de race sterk naar voren waarna Mackenzie met een aan tal keiharde halen zijn overwin ning veilig stelde. Het kwam ons voor, dat de Australiër niet al zijn reserves behoefde aan te spreken om onze landgenoot de baas te blijven. Argo, de Wcigeningse Studen ten Roeiverenigingorganiseerde voor de derde keer de sprintwed strijden op de Bosbaan. Bij deze wedstrijden, waarbij hogere eisen aan de techniek dan aan het uit houdingsvermogen worden ge steld viel, ook voor de buiten staander, veel spectaculairs te beleven. Het ivas dan ook een goede gedachte juist deze wed strijden op de televisie uitzenden, den. Het weer was gunstig voor snelle tijden, er werden dan ook twee baan records verbeterd. Mackenzie verbe terde het twee jaar oude record van Redele met 2.5 sec. en bracht het op 1.33.5, en de vier zonder stuurman van Nereus verbeterde het eigen re cord met 3.5 sec. (1.25.6). Ook Njord bleef onder het oude record. De oude acht, alsmede de jonge acht B werden gewonnen door een sinds kort optredende, opvallend goe de ploeg van het Delftse Laga. Helaas was de Tritonacht afwezig. De oude vier van Laga boekte een succes door Njord te verslaan. De Njordploeg wist later op de avond het Argo- sprintkampioenschap in een tot de laatste meter spannende race. voor Argo en Nereus te behalen. De on gestuurde vier was voor Nereus, dat evenals vorige week in het gestuurde nummer meer profijt uit de sterke meewind wist te trekken dan Njord, dat tweede werd. De jonge acht A was voor de sterke ploeg van Aegir met een opvallende tweede plaats van de nog jonge vereniging Tachos. uit Eindhoven, dat voor Nereus en Njord eindigde. De beide jonge tweenum mers werden gemakkelijke overwin ningen voor Njord. Wienese van De Amstel liet zien, dat er ook op de 500 meterbaan niet met hem te spotten valt. Hij versloeg De Jonge van Njord, in de jonge skiff A, in het B-nummer zegevierde Alwin van Willem III. Het dubbel' tweenummer werd een geheel buiten landse aangelegenheid, het is spijtig dat dit werkelijk prachtige nummer in Nederland zo weinig belangstelling heeft. Voor een aardig intermezzo zorg den de Wageningse Senaat, de So- cieteitscommissie en de Lustrumcom missie, die in overnaadse vieren, in een wedstrijd met draaiboeken het verleden deden herleven, de uitslag deed hier minder ter zake dan het schouwspel, hoewel de uitgeloofd' prijs, zes flesjes champagne, niet te versmaden viel. Uil-slagen Jonge Vier A: 1. Angaria (W.-Dld) 1.34.1, 2. Aegir 1.40.-, 3. Triton. Lichte Vier zonder stuurman: 1. Dusseldorfer RV 1.28.3, 2. Nereus 1.33.5. Lichte vier B zonder stuurman: 1. Laga 1.34.-, 2. Nereus 1.34.6, 3. Argo. Jonge acht B: 1. Laga 1.23.2, 2. Aegir 1.24.4. Vier: 1. Njord 1.30.-, 2. Argo 1.30.1, 3. Nereus 1.30.4, 4. Ric 1.33.9. Dubbel scull: 1. Ducla-Theresia (Tsj.) 1.29.-. Dubbel twee: 1. Viking 1.34.-, 2. Amsterdam 1.34.7. Oude vier zonder stuurman: 1. Ne reus 1.25.6, 2. Njord 1.27.3, 3. Ko- benhavn 4. Triton. Lichte vier A: 1. Laga 1.35.8, 2. Tri ton 1.37.1. Oude lichte vier: 1. Dusseldorfer RV 1.33.3, 2. Argo 1.36 8. Lichte acht: 1. Dormagener RV 1.25.9, 2. Nereus 1.26.1, 3. Triton 4 Aegir 2. Oude twee zonder stuurman: 1, Kobenhavn Rowklub 1.36.-, 2. Het Spaarne 1.36.8, 3. Aegir 4. Nereus. Oude skiff: 1. MacKenzie (Austr.) 1.33.5, 2. Groen 1.34.-. Lichte skiff: 1. Keiler 1.42.2, 2. Voorn 1.43.1. Sportagenda Montgomerystraat (10 uur). Seriewedstrijden Algemene (korfbal) Voorburg. Promotiewedstrijd To- negidoLugdunum (voetbal). Duindigt (1.30 uur). Grote Prijs der Lage Landen (paardesport). Amstelveen (Bosbaan). Inter nationale roeiwedstrijden Nereus. Nancy (Fr.). Start Ronde van Frankrijk (wielrennen). Westeinderplassen. Internatio nale zeilwedstrijden. Oedstijn (Polen). Atletiekinter- land (dames) PolenNederland. Vier tennissterren naar Nederland (Van onze Haagse correspondent) Ook dit jaar zullen er op de zondag na de sluiting van Wimbledon, op 8 juli, tennisexhibitions op de Mets- banen te Scheveningen worden gege ven. Hiervoor zijn de vier spelers ge- engageerd die voor Wimbledon het hoogst genoteerd staan, nl. De Australiër Laver, Emerson en Neale Fraser alsmede Krishnan uit India. Aangenomen mag worden dat onder dit viertal zich ook de nieuwt Wim- bledon-winnaar zal bevinden. Wedstrijden van LWV en LZC De Leidse Watervrienden zullen ter gelegenheid van het 25-jarig be staan zwemwedstrijden organiseren waaraan zal worden deelgenomen door Raret (Delft), AZC Alphen 1, Njord (Haarlem) en LWV. Het hoogtepunt van de festiviteiten zal in augustus plaatshebben. De LZC houdt zondag in Poelmeer het jaarlijkse veteranentoernooi met als deelnemende verenigingen: HZPC, HVGB, A 1870 en LZC. ATLETIEK De Finse polsstokhoogspringer Pentti Nikula verbeterde tijdens wedstrijden in Kauhava het wereld- Europees record polsstokhoog springen met een sprong van 4.94 meter. Het oude record stond met 4.92 meter op naam van de Ameri kaan Dave Tork. Precies een week geleden kwam Pentti Nikula eveneens tot 4.94 me ter maar toen viel de stok onder de lat door, zodat zijn prestatie niet kon worden erkend. Kieler Woche Na de rustdag van donderdag waren de weergoden de zeilers van de Kieler Woche, gisteren bijzonder gunstig gezind. Ondanks de ideale weersom standigheden zonnig weer en een zuidwesten wind kapseis den toch enkele schepen. Een van de slachtoffers was de Oos tenrijker Eereberger, die de tweede plaats bezette in het al gemene klassement. Bij de Draken ging de dagzege voor de vierde maal naar de Italiaan Sorrentino, terwijl bij de FD's de Fransman Auccai door een overwin ning de leiding in het algemene klas sement nam. Bij de Stars heeft zich nu een kop- groepje van drie zeilers gevormd, dat uit gaat maken wie uiteindelijk win naar wordt. De Nederlandse FD-zei- ler, Jan Bol, bezette in de race van gisteren de vijfde plaats. In het al gemene klassement is hij derde. In de Sharpieklasse werden de Ne derlanders Guldemond en Vle kresp. tweede en vijfde. De uitslagen van de vijfde race luiden Finjollen: 1. Petersen (Den.); 2. Jammes (Fr.); 3. Devülard (Fr.). Stand: 1. Devillard 7783 pnt.; 2. Li- bor-Benmke 6871 pnt.; 3. Jammes 6794 pnt. FD-klasse: 1. Auccai (Fr.); 2. Kaemmerer (Did.); 3. Buffet (Fr.). Stand: 1. Aauccai 1452 pnt..; 2. Ka- delbach (Did.) 1408 pnt.; 3. Bol (Ned.) 1177 pnt. Star-klasse: 1. Fischer (Did.); 2. Splieth (Did.); 3. Thybo (Den.). Stand: 1. Splieth 2493 pnt. Draken: 1. Sorrentino (It.); 2. Harmstorf (Did.); 3. Ravenborg (Did.) Stand: 1. Sorrentino 3640 punten. 5,5 m.-klasse: 1. Stein (Did.); 2. Vathke (Did.); 3. Sander (Zw.). Stand: 1. Stein 20 pnt. Be Quick blijft in betaalde voetbal Het Groningse Be Quick blijft in de sectie betaald voetbal. Met grote meerderheid van stemmen is hier toe op een buitengewone algemene ledenvergadering besloten. De be stuursvoorstellen tot een hoofdelijke omslag van f 100.per lid ter dek king van het huidige tekort aan kas middelen, alsmede een machtiging voor het bestuur voor een tweede omslag van f 100.en een contribu tieverhoging werden eveneens met grote meerderheid van stemmen aan genomen. Advertentie De 20-jarige Belg Gaston Vastiau zegevierde gisteren in de Ronde van het eiland Man voor amateurs. Met slechts vier en halve seconde voorsprong ging hij als eerste door de finish, de 182 km afleggend in 5 uur 17 min 47,5 sec. De beste Nederlander was Van der Kloot met een twintigste plaats. De Jager werd 34ste, terwijl Tolhoek en Boonman de strijd staakten. De 32-jarige Engelse coureur Stirling Moss is vrijdag uit het zie kenhuis ontslagen, acht weken na het fatale ongeluk op eerste paasdag. Stirling Moss verklaarde dat wan neer de doktoren hem geheel fit ver klaren hij volgende maand wil deel nemen aan races te Aintree. De Brit se coureur kan zich nog steeds niets van het ongeluk herinneren. Merkwaardige ommekeer! Sinds 'motor- zuiver tanken' een feit is (dank zij BP Super Mix) zitten duizenden automobilisten met veel meer animo achter het stuur. Autorijden is ineens anders geworden. Volmaakter, verfijnder! 't Is met moforen als met mensen: zwaar werk vraagt stevige voeding. Licht werk vraagt lichte kost. En de vele nuances daar tussen? Daar was tot voor kort bij motoren niet aan te voldoen. Men kon slechts kiezen uit normale benzine en super. En nu? Nu is er individuele voeding voor elke motor. Er is BP Super Mix en dat maakt in totaal 5 soorten BP benzine: 1 BP Benzine 2 BP Super Mix 25 25% super) 3 BP Super Mix 50 50% super) 4 BP Super Mix 75 75% super) 5 BP Super Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op i gewone benzine. Probeer nu BP Super Mix\ 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nuI BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf proberen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel, niet te weinig. Benzins en Petroleum Handel Maatschappij rt.v. Fredeciksplein 42, Amsterdam-Ci Donderdagavond is in een Weens ziekenhuis de Oostenrijkse amateur wielrenner Anton Fisch overleden, i Fish kwam woensdag, tijdens de v ;f- de etappe van de Ronde van Oost' 1- rïjk, in St.-Anton ten val toen Een boete van f 1500 of drie maan den, een voorwaardelijke gevangenis straf van een maand met een proef tijd van drie jaar en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid met aftrek. Dit eiste de officier van Justi tie, mr. P. Y. J. Roscam Abbing, gis teren tegen een directeur van een groothandel in centrale verwarmin gen uit Wassenaar, tijdens de zitting van de Utrechtse politierechter, mr. W. baron Roëll. Hij stond terecht, omdat hij onder invloed van alcohol had gereden. Verdachte ontkende dit ten dele. „Ik ben waarschijnlijk in slaap gevallen achter het stuur. Na tien dagen wer ken op de jaarbeurs als standhouder, was ik erg vermoeid", vertelde hij. Verdachte had, zoals mr. Röell het uitdrukte, de jaarbeurs vervolgens begraven met een diner. Een soort zeemansgraf met borrels, verklaarde de rechter. Chauffeur onder eigen wagen gedood Voor het café Lord van der Burg aan de Leidsestraat te Hille- gom is een ernstig ongeluk ge beurd. Door onverklaarbare oorzaak is een zwaar met mosterdzaad ge laden vrachtauto, waaronder de chauffeur lag te sleutelen, gaan rij den. De man kreeg de achterwielen over zijn lichaam en werd zo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden is overleden. De wagen van een graanhandel uit Rotterdam, die met mosterdzaad was geladen bij de N.V. Edelkerna aan de Leidsestraat, had direct na het wegrijden gebreken vertoond. De chauffeur, de 27-jarige Evert Bruin uit Noordeloos had reeds een man kement verholpen. Hij was toe ge waarschuwd niet onder de wagen te gaan liggen, wanneer de handrem niet was aangetrokken. De auto had enige meters gereden toen er weer iets fout ging en de chauffeur voor de tweede maal onder de auto kroop. Toen ging de wagen met een nood lottige gevolg rijden. Aanvankelijk bemerkten andere weggebruikers niet, dat de man was overreden. Een inwoner van Hille- gom reed er eerst langs, maar keerde later terug omdat hij het niet ver trouwde. Toen bleek dat de auto- „Ik heb voldoende verantwoorde lijkheidsgevoel", meende de directeur, „vooral in mijn positie. In de dertien jaar, dat ik rijd, heb ik slechts één bekeuring gekregen". Eén keer is erg genoeg, zei de officier. De verdachte vertelde, dat het wel eens meer gebeurde, dat hij door slaap werd overmand. „Ik zet de auto dan aan de kant, om wat te slapen". Volgens getuigeverklaringen reed hij zig-zag over Rijksweg 12 (Utrecht- Arnhem). Een vrachtwagenrijder had hem klemgereden, om hem te laten stoppen. De officier meende, dat verdachte een dikke stok achter de deur nodig had. Verdachte zei op de eis van de officier: „De auto is voor mij wat gereedschap voor de timmerman is". De politierechter veroordeelde B. tot een maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van twee maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met aftrek. Objecten in Leiden e.o. Negen maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaarde lijk en aftrek van het voorarrest, heeft de officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag gisteren ge- eist tegen een 31-jarige fabrieksar beider uit Zoeterwoude en diens 28- jarige broer uit Amsterdam. Huilend stonden deze twee broers voor de rechtbank. Hoewel de offi cier slechts drie inbraken in de dag vaarding had genoemd, zouden daar aan nog 34 andere kunnen worden toegevoegd. Na de 37ste inbraak wa ren de broers betrapt. Ze hadden rooftochten ondernomen, speciaal ge durende de weekeinden in Zoeterwou de, Leidschendam, Voorschoten, Kou dekerk a/d Rijn, Leiden en nog een aantal andere plaatsen in deze om geving. Het waren inbraken in wo ningen, kantoren, kerken en fabrie ken. Over het algemeen was de buit gering: in totaal ongeveer f3.600. De oudste verdachte woont met vrouw en zes kinderen in een woon schuit. „Het was er 'n allerverschrik kelijkste bende. De kinderen hadden bijna geen kleren aan. De vrouw kon Beschuldigingen tegen zwendelaar stapelen zicli op Een Amerikaanse grand jury heeft in El Paso, Texas, een nieuwe en omvangrijke aanklacht ingediend te gen de voormalige kunstmest- en graanopslag-„koning" Billie Sol Estes, die van miljoenenzwendel wordt beschuldigd. De federale grand jury heeft met assistentie van een hoge ambtenaar van het ministerie van Justitie zijn eerste, van 5 april daterende akte van beschuldiging die zeven punten telde, tot 29 punten uitgebreid! Estes is inzake de nieuwe punten onmiddellijk in staat van beschuldi ging gesteld, maar zijn borgtocht van 100.000 dollar zou niet behoeven te worden verhoogd. Advertentie Baby-huidje zeir Martin Scheepers bij New York City Ballet De Nederlandse balletdanser Mar tin Scheeper (31)die eerste ster solist van het ballet van de Ned. Opera is geweest, is geëngageerd als eerste solist bij het New York City Ballet, dat in september een tournee door Europa begin. Martin Scheeper, die 7 jaar in Utrecht heeft gewoond en daar de HBS volgde, heeft 2 jaar gewerkt 'bij het Amerikaans Ballet theater. Verschillende engagementen, in de Nederlandse balletwereld: wis selde hij in de loop dei- jaren af met werk bij het ballet van Anton Dollin in Engeland, zeer kort bij de Marquis de Cuevas, bij het ballet van Mazine in Frankrijk en bij Roland Petit. Met het Amerikaanse Balletbheater heeft hij een tournee door Europa gemaakt. Handelsakkoord Japan-E.E.G. Gisteren is in Genève in het ka der van de algemene overeenkomst voor handel en tarieven (G.A.T.T.) een overeenkomst tussen Japan en de Europese Economische Gemeen- -chap ondertekend, die voorziet in de verlaging van een aantal invoer rechten. De overeenkomst heeft be trekking op een handelswaarde van maximaal vijf miljoen dollar aan beide zijden. In Tokio is men van mening dat de douane-overeenkomst met de gemeenschappelijke markt de Japanse positie in de onderhande lingen met Frankrijk en de Benelux over het. afschaffen van de beper kingen die aan de handel met die landen zijn opgelegd, zal versterken wielen op de buik van de chauffeur kennelijk het huishouden niet aan' „V11 ^ai VCi^iCin.cu stonden. Onmiddellijk sloeg de Hille- aldus de officier. Overigens hadden en Japan zal helpen bij het her- 60-jarige vrouw vlak voor hem de gommer alarm Het slachtoffer werd j beide verdachten, vanwie de jongste overen van een normale plaats op weg overstak. Hij liep een zware naar Leiden vervoerd. Tijdens het ongehuwd is, werk. Uitspraak op 4 j het gebied van de handel met de schedelbasisfractuur op. transport is de man overleden. I juli. landen van Europa

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5