Honderd doden bij vliegramp Nieuw bankgebouw in Leiderdorp geopend P. van Wijnen kampioen van L.S.V. Vlamingen ongewenst in E.G.K.S.? Taptoe op het Dorpshuisplein BEURS VAN AMSTERDAM SURINAME IS VERHEUGD OVER FRINSESSENBEZOEK Ontvangst zal groots zijn LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 JUNI 1962 Laatste nieuws Meer dan honderd mensen zijn om het leven gekomen bij een vliegramp die zich vanmorgen op het eiland Guadeloupe heeft vol trokken. Het toestel, een Boeiing-707 van de Air France, had 97 passagiers en tien bemanningsleden aan boord. Een sportvlieger die boven de plaats van het ongeluk heeft ge vlogen, heeft meegedeeld dat het ernaar uitziet dat er geen over levenden zijn. De wrakstukken zijn over een groot gebied ver spreid en boven de plaats van de ramp hing een dichte rook. Het Franse straalverkeersvliegtuig is in een bos terechtgekomen. Het toestel was op weg van Parijs naar Santiago in Chili. Pe- soneel van de Amerikaanse kustwacht zou in de loop van vanmid dag reeds op de plaats van het ongeluk zijn aangekomen. Sacramentsdag in Warschau In Warschau is by gelegenheid van de viering van sacramentsdag giste ren een van de grootste kerkeiyke bijeenkomsten in de open lucht se dert vele jaren gehouden, aldus me nen waarnemers. Ongeveer 150.000 mensen waren langs de route van de sacraments processie bijeengestroomd Vele vrou wen en kinderen vielen flauw in de hitte en het verkeer ter plaatse werd vijf uur lang opgehouden Kardinaal Wyszynski, de R.-K. primaat in Po len, die in de processie liep, zei in een korte toespraak tot de menigte dat haar aanwezigheid een levend getuigenis van geloof was Daar volgens de nieuwe regelingen betreffende openluchtbijeenkomsten geen vaste luidspreker-installatie ge bruikt kon worden, sprak de kardi naal voor een microfoon die met wit lint aan zijn kromstaf was gebonden en zyn woorden werden weergegeven door luidsprekers welke door priesters werden gedragen. LEIDERDORP PRINSES IRENE BEGROET MEVROUW MATEOS Prinses Irene heeft vanochtend mevrouw Lopez Mateos, echtgenote van de president van Mexico, op Schiphol afgehaald. Mevrouw Mateos arriveerde met een lynvliegtuig uit Parijs. Naar bekend bestaan er nauwe vriendschapsbanden tussen ons Ko ninklijk gezin en de familie Mateos. Prins Bernhard heeft diverse bezoe ken aan de Mexicaanse president ge bracht. Prinses Irene heeft de vorige zomer enkele weken bij de familie Mateos in Mexico gelogeerd. Van Schiphol reed het gezelschap in enkele auto's naar 't peleis Soest- dijk, waar mevrouw Mateos de lunch gebruikte. Vanmiddag zou zij, samen met Prins Bernhard de opening bij wonen van de viering van de studen ten van het 66ste lustrum der Am sterdamse Universiteit. Zondag zal mevrouw Mateos per KLM de terugreis naar Mexico via New York aanvaarden. P.S.P. in opspraak Lijsttrekker was in Duitse dienst (Van onze correspondent) De lystaanvoerder van de Pacifis tisch Socialistische Partij by de re cente gemeenteraadsverkiezingen te Rotterdam, de heer P. J. Troost, blijkt zich in de laatste oorlog schul dig te hebben gemaakt aan collabo ratie met de vijand. Hij is indertyd vrijwilliger geweest by de Duitse Arbeidsdienst, voor welk feit hy na de bevrijding werd geïnterneerd en in 1946 voor de tyd van 10 jaar uit zyn burgerrechten ontzet. Naar een woordvoerder van de PSP heeft verklaard, was deze party tot voor enkele dagen onkundig van het verleden van de heer Troost. Na overleg met het hoofdbestuur heeft het afdelingsbestuur gisteren beslo ten de kwestie voor te leggen aan de ledenvergadering en deze te adviseren de heer Troost te verzoeken zijn ze tel in de Rotterdamse gemeenteraad ter beschikking te stellen. De heer Troost zal daarby de gelegenheid krygen zyn standpunt naar voren te brengen. NIEUWE VERLICHTING WITTE SINGEL Nadat met het oog op de waar nemingen van de Sterrewacht vele malen een proef met een nieuwe straatverlichting voor de Witte Sin gel was genomen, is men thans over gegaan tot het plaatsen van nieuwe lichtmasten. Voor deze verlichting, welke langs de gehele singel wordt aangebracht, is de keuze gevallen op H.P.L.-(kwik) lampen, welke een veel groter spreidingseffect hebben. Voor de Witte Singel, waarvan de verlichting reeds lang niet meer vol deed, betekent de plaatsing van deze lampen een grote verbetering. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Caspar Michiel, zn van J. Roest en I. de Groot; Theodorus Bernardus Jo hannes, zn van C. B. Paddenburg en W. T. de Wit; Lian Giok Ingrid, dr van T. T. Tan en S. J. Schoot;*; Maria Theodora Anna, dr van P. J. J. Straat hof en A. M. Juffermans; Alida Maria, dr van L. M. Bouwmeester en E. C. Goedemans; Maria Catharina, dr van L. M. Bouwmeester en E C. Goede mans; Joseph Hendrik, zn van C. Roe- landse en M, A. van Koert; Rudolf Petrus, zn van T. P. Mourits en M. C. Marcelis; Franciscus Albertus, zn van F A. Koemans en C. de Winter; Ger- truda M., dr van J. F. M. Jongmans en M. A T, Bergers; Christiaan, zn van C. Molenaar en M, Slingerland; Johanna Maria, dr van J. Fokker en C. C. v. d. Drift. GETROUWD C. M. Jansen en P. A. C. Lagerberg; J. van Ommeren en H. Goedhart; H. Droog en J Bekooij; L. Descendre en H. M. Hendriks; W. J. P. Geurts en E A van Gijzen; P. M. Juffermans en M. M IJzerman: A. Trouwee en J. J Levarht; J. H. A. Meskers en J Dis te] velt; F Bink en A. Duffels; W. Smit en W. L. D. van de Werken. OVERLEDEN J. A. van den Brink, 46 jr, man. Mr. Gallas hijst de vlag In de Kampioensgroep van de Leiderdorpse Schaakvereniging heeft de heer P. van Wynen, evenals ver leden jaar, opnieuw het kampioen schap behaald. In deze groep is de eindstand als volgt: 1. P. van Wynen 8 punten uit 10 partyen; 2. F. Teleng 6 pnt; 3. J. P. Verwys en B. Corts elk 5 punten. 4. rector J. C. de Groot 4% pnt,en 5. Joh. de Jong 2 pnt. In groep II moeten nog enkele uit gestelde en afgebroken partyen ge speeld worden. Winnaar groep III A werd de heer A. W. F. Geerlings met 4% pnt uit 5 partijen; 2 en 3 T. Basser en C. Boon elk 3 pnt; 4 H. v. d. Ploeg 2 pnt en 5 Ph Goedhart 1 pnt. In groep III B veroverde de heer C. van Garderen de eerste prijs met 5% pnt uit 6 partijen; 2 S. Wels 4% pnt; 3 C. van Tol en H. S. Ginjaar elk 3 pnt; 4 M. Splinter 2% pnt; 5 W. van der Leek 2 pnt en 6 J. den Hoed pnt. Dinsdagavond wordt de laatste clubavond van dit seizoen gehouden. Fr zullen dan gong-wedstrijden wor den gespeeld. Mej. S. Sleeboom te Leiderdorp is aan de Chr. Kweekschool geslaagd voor het eindexamen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 22 Juni Kaasmarkt: aan gevoerd 19 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen Goudse extra kwal tot f2.42, le kwal. f 2.25-2.31. Leidse extra kwal. f2.50- 2.64. Handel matig. LEIDEN, 22 juni Veemarkt: aan voer melkkoeien 35, vette koeien 310, vare koeien 30, vette kalveren 88, nuchtere kalveren 67, vette schapen 95. vette lammeren 373, zuig- en weide- lammeren 1148, Texelse lammeren 991. Totaal 3164 stuks. Prijzen: melkkoeien f 750-975 p. st., vette koelen f 2.70-3.45 per kg schoon gew., vare koelen f 450-975 p. st., vette kalveren f 2.00-2.50 per kg levend gew nuchtere kalveren f 1.20-1.50 id., f35- 60 p. st., vette schapen f 75-95 p. st., vette lammeren f 90-135 id., zuig- en weidelamm. f 60-95 id„ Texelse lamaa f 62-80 ld. Handel: melkkoeien rustig, vette koeien zeer lui, vare koeien rustig, vette kalveren matig, nuchtere kalve ren matig, vette schapen stug, vette lnmm stn" 7"'"- en weldelammeren In Irene te Leiderdorp had gister middag een ontvangst plaats ter ge legenheid van de opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöp. i Raiffeisenbank. De voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer C. Meerburg, ver welkomde de aanwezigen, o.w. burge meester en mevrouw Gallas, de oud bestuursleden van de bank, de heren Roest. Ramp, Goedhart en Van Leeuwen, de gemeente-seertaris, de heer Hobo, de architect die het plan voor de bouw gemaakt heeft, de heer P. van der Sterre en afgevaardigden van Boerenleen- en Raiffeisenban- ken uit de omstreken, van de Kerk- voogdy der Ned. Herv. Kerk en van j de Commissie van Beheer der Geref. Kerk. Verder waren aanwezig nota ris J. A. Dil en notaris W. F. Kars tens. Deze laatste was gedurende 8 jaar kassier van de bank. De heer Meerburg dankte allen, die aan de totstandkoming van dit nieu we gebouw hadden meegewerkt. Allen gingen vervolgens naar bui ten, en burgemeester Gallas hees de vlag. Ada Verboon, dochtertje van de kassier, de heer M. Verboon, bood de burgemeester de sleutel aan van het gebouw. Harmonisch geheel Nadat de burgemeester de deur ge opend had, kon het gezelschap het bankgebouw bezichtigen. Het bestaat uit een woongedeelte en een kantoorruimte met hal en vestibule. By het ontwerpen van het bouwwerk is er van uitgegaan een harmonisch geheel te verkrijgen met de omliggende bebouwing en in het byzonder met het gebouw „Irene". Er is een lichte kluis in aange bracht, geschikt voor safe-loketten. Er is een, ter vermindering van ru moer, akoestisch plafond in aange bracht. Het gebouw is ontworpen door ar chitect P. van der Sterre en gebouwd door het aannemersbedrijf C. Meer burg. Na de bezichtiging, zei burgemees ter Gallas, dat hy het bijzonder op prys stelde, dat hy, na 1% dag in functie te zyn, nu meteen al deze opening heeft mogen verrichten. Hij wees op de aparte plaats, die de i Raiffeisenbank in de gemeenschap inneemt. Door stimulering van de spaarzin heeft de bank er toe mee- gewerkt, dat de economische weer stand van de bevolking groter is ge worden, speciaal die van de agrariërs Ook meende de burgemeester, dat het bestuur van de bank, door oor deelkundige kredietverlening, het zyne er toe bydraagt de stoffelyke welvaart van de bevolking te ver hogen. Goede leiding De hoofdinspecteur van de Centra le Bank, de heer N. Wilschut, com plimenteerde het bestuur en zei, dat leiding, by deze bank aanwezig is. Hij wenste het bestuur toe, het gebouw niet met enkele maar met vele ste nen te zullen kunnen optrekken. Notaris Karstens zei. dat hy een bewogen periode in het bestaan van de bank had meegemaakt, en doelde hiermede op de geldzuivering in die tijd, maar ook, dat hij heeft mee mo gen werken aan het begin van de bloei van de bank. Hierna werden nog tal van geluk - een belangrijke voorwaarde n.l. goede wensen aangeboden. VALKENBURG Valkenburgs Harmonie maakt za terdagavond een rondgang met mu" ziek door het dorp ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan en daar na wordt op het Dorpshuisplein een taptoe uitgevoerd door de muziek verenigingen uit Katwijk aan Zee. Katwijk aan den Rijn en Rijnsburg onder leiding van de heer Bosveld, dirigent van Valkenburgs Harmonie. De muziekkorpsen vertrekken om acht uur van het terrein van de Zuid-Hollandse Loonbedrijven aan voor vertalers in het Nederlands, dat de Katwijkerweg. Natuurlijk ver door de Europese Gemeenschap voor wacht men veel belangstelling van Kolen en Staal (E.G.K.S.) te Lux- de burgerij voor dit muzikale eve- emburg werd georganiseerd. nement. „De drie nieuwe vertalers, die op „Vlamingen ongewenst in E.G.K.S.?" Onder deze kop brengt het Belgische blad „De Standaard" een bericht, waarin wordt gezegd „dat de Vla mingen niet alleen in eigen land doch ook bij onze noorderburen nog op onbegrip en bekrompen taalchau- vinisme stuiten". Dit zou blijken uit de uitslag van het laatste examen grond van dit examen zullen worden j aangeworven zijn alle drie Nederlan- ders, hoewel het statuut van de E.G.K.S. bepaalt dat de aanwerving van personeel op een zo ruim moge lijke geografische basis dient te ge schieden. Dat het hier niet gaat om VOEDSELVERGIFTIGING TE OLDFNZAAL Byna het hele gezin van de land bouwer Meyer uit de Twentse ge meente Weerselo is plotseling in het ADA VERBOON een dochtertje van de kassier, biedt aan burgemeester Gallas de sleutel van het nieuwe bank gebouw aan. DE „UTRECHT" KEERT MAANDAG TERUG Maandag zal de torpedobootjager „Utrecht" naar ons land terugkeren. Omstreeks 10 augustus wordt het schip in Den Helder verwacht. De terugreis wordt gemaakt via Cura cao. De „Utrecht vertrok 14 januari uit Nederland en heeft sindsdien 85.000 zeemijlen ofwel vier maal de afstand rond de aarde afgelegd. De „Utrecht" heeft bij intensieve pa trouilles in de wateren van Nieuw- Wijkzuster van het Groene Kruis op reis De wijkzuster van het Groene Kruis hoopt voor een half jaar naar Nieuw - Zeeland te gaan, en heeft daartoe buitengewoon verlof gekregen. Ge durende de maand augustus zal de di ist worden waargenomen door zr. Molenskyt. Per 1 september is tot wykzuster benoemd mej. zr. Van der Leer. Deze heeft gedurende 5 jaar gewerkt in Maassluis, is daarna een half jaar in Zweden geweest, en werkt sinds vorig jaar als wykhoofd ln Sliedrecht. ZOET ERW OUDE Mej. M. Hoving uit Zoeterwoude (Hoge Rijndijk) heeft tijdens een schilderijententoonstelling te Thorn (Limburg) de eerste prijs behaald voor het beste werkstuk. RAAD KOMT BIJEEN De Raad van Zoeterwoude komt dinsdagavond 8 uur in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de exploitatievergoe ding over 1961 voor het bijzonder la ger onderwijs, het voorstel tot aan koop van grond in het uitbreidings plan recreatiegebied Nieuwe weg en het voorstel tot afwijzing van de sub sidie aanvraag van het Humanistisch Thuisfront. WASSENAAR Bejaarden-uitstapje voortaan per bus Het comité autotocht ouden van dagen heeft de datum van de jaar lijkse uitgaansdag bepaald op woens dag 11 juli. Voor het eerst zal een deel van de ongeveer 300 bejaarden die aan deze uitgaansdag plegen deel te nemen niet in particuliere auto's maar in autobussen worden vervoerd. In de praktijk wordt namelijk met grote aantallen auto's veel last on dervonden in het steeds drukker wor dende verkeer. Het doel van de reis op 11 juli staat nog niet geheel vast. Wel kunnen bejaarden zich nu reeds aanmelden en wel by het VVV-in- formatiekantoor in de Joh. de Witt- straat en op de wekelykse sociëteits middagen. Bydragen voor de uit- gaansdag kunnen worden gestort op giro 33.45.30 van de Rotterdamse Bank NV te Wassenaar, met vermel ding „Autotocht ouden van dagen". UITZONDERING OP KAMPEERVERORDENING Burgemeester en wethouders heb ben het gebied tussen de Eikenhorst laan, de Raaphorstlaan en de Rijks- straatweg uitgezonderd van enkele bepalingen betreffende het kam peren, die verleden jaar in de politie verordening werden opgenomen. Vol gens deze bepalingen mag gedurende I ten hoogste 72 uren gekampeerd wor den door houders van een kampeer - paspoort op terreinen van eigenaars, die daarvoor toestemming hebben ge geven, zonder dat een vergunning van B. en W. vereist is. In het nu aangegeven gebied geldt een uitzon dering op deze bepaling: daar is wel toestemming van B. en W. nodig. Verbouwing van Nutsschool Vrijdag is namens burgemeester en wethouders aanbesteed het ver- I bouwen en uitbreiden van het school- gebouw in de Zijllaan, waarin sinds 1954 de Nutsschool gehuisvest is. Vo- rig jaar besloot de Wassenaarse ge- meenteraad een bedrag van ruim f 100.000 te besteden aan het treffen van een aantal noodzakelijke voor zieningen aan het gebouw, dat door ouderdom vele ernstige gebreken ver toonde. O.m. moesten volgens de rap porten, voorzieningen getroffen wor den aan het dak. de plaJonds en de vloeren. Voor het uitvoeren van deze verbouwingsplannen moest gewacht worden op rijksgoedkeuring welke intussen verleend is. Na de verbou wing zal het gebouw aldus B. en W. in hun preadvies aar. de raad in 1961 weer een permanent karakter hebben gekregen. Na juli zal mevrouw M. Mun- tendam-Isebree Moens zich niet lan ger kunnen belasten met het in ont vangst nemen van boeken en tijd schriften voor het Rode Kruis-lec- tuurdepot. Haar taak zal worden overgenomen door mevrouw E. G. Drexhage-Llth. Groot Hoefijzerlaan 56, Wassenaar. Vijf inbraakjes in één nacht Weinig vermist In de nacht van dinsdag op woens dag is op vyf plaatsen in Wassenaar ingebroken. Blijkbaar is het de inbre- ker(s) om geld te doen geweest, want er? veel wordt er in de bezochte hui zen niet gemist. De eerste meldine kwam 's nachts 1 uur van bewoners van de Konijnen laan. buren van burgemeester Geert- sema die gestommel hadden gehoord. Er werd echter door de politie nie mand aangetroffen. Om half 5 des morgens kwam de tweede melding, uit een woning aan de Schouwweg, dicht by de politiepost. Een uur later ont dekten bewoners van de Teylinger- horstlaan dat zij ongewenst bezoek hadden gehad. Later op de dag kwa men noe meldingen binnen van een inbraak in de clubtent op de tennis banen achter Kasteel Oud Wassenaar en van een huis op de hoek van de Groen van Prinstererlaan en de Oud- Wassenaarseweg. De recherche stelt een onderzoek in. WARMOND Raad gaat vergaderen Dinsdag 26 juni a.s. komt de raad van Warmond in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda staan on der meer de volgende puntenvoorstel tot verlenging van het huurcontract met de heer P. Geraedts inzake de verhuur van het pand Groot Leerust, voorstel tot tegemoetkoming aan ambtenaren der gemeente in de kos ten verbonden aan de studie van vakexamens en benoeming van twee onbezoldigde ambtenaren van de bur gerlijke stand, aanbevolen worden de heren H. M. Tromp en L. W. J. Duiker. Feesten in aantocht De commissie tot viering van War- monds Feesten heeft een begin ge maakt met de voorbereiding van de kinder-en volksfeesten en de tradi tionele harddraverijen voor paarden. De harddraverij zal dit jaar reeds ge houden worden op dinsdag 17 juli Dit i.v.m. de feestelykheden ter ge legenheid van de Kaagweek. De harddraverij begint om 19.00 uur pre cies. De feesten worden dit jaar ge organiseerd op dinsdag 4 en woensdag 5 september. Spreekuur burgemeester De burgemeester van Warmond maakt bekend, dat hy op 28 juni, 5 juli en 12 juli verhinderd is zyn wekeiyks spreekuur te houden. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Eduardus J. M., zn van D. T. van Veen en M, C. A. Bergen; Ka rin. dr van J. de Graaf en M. J. Nlenhuls; Nicole H. H., dr van J. C. M. Horsten en C. T. M. C. Franken; Leonle L., dr van P. P. Wilting en C. Modderman; Johanna M., dr van H. J. Toet en N. M. van der Cingel; Ma- rinus F., zn van B. M. de Wit en M. M. Abbink. Ondertrouwd: B. Hoefakker en M. S Fürllger; R. C. Veldhuis en H. de Man. Getrouwd: S. P. den Hollander en C. W. Kramer; J. C. Baan en E. A Meijer; H. H Geveke en G. Visser; J. L Gerrlts en A M. Martens; N. A. van Leeuwen en A. A Hakkeling; B. C. den Dunnen en M. J. T. Banning. Overleden: G W. Mioch, 76 Jr; F. M Hövert, 88 Jr; A. T. M. van Rijckevor- sel. 71 Ir; A. P. Schoonderwoerd, 58 Jr; J. C C. W. van der Slults. 75 Jr: G. W. Arends, 6 Jr; A. van Hoorn. 67 Jr. Medische Diensten Leiderdorp Dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208, Oegstgeest Dokter VanWalchren tel. 52130. En dokter Van Vliet—De Vries. tel. 22331. Voorschoten Dokter J. E. Ja mes. Leidseweg 51 tel. 2520. Wijk verpleging; Gezondheidscentrum, teL 2177. Warmond Dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 01711-220. Wykver- pleging: zuster Konyn, Kerkdam 3, tel. 01711-250. Wassenaar Dokter E. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056. En dokter H. D. de Boer, Mitterbur- gerweg 188, tel. 9124. Apotheek: De Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS WEER LAGER Amsterdam, 22 juni De beurs heeft vandaag afscheid genomen van deze beursweek en te- gelykertijd van de claimhandel Phi lips. Deze handel heeft circa 3 weken geduurd. De stemming voor de hoofd fondsen was zwak voor Unilever en Philips, ten opzichte van het voor gaande slotniveau. Kon. Olie en AKU by de opening wat lager, terwyl Hoogovenc goed pryshoudend in de markt lagen. In de Philipshoek werden alle re gisters voor deze laatste dag van de claimhandel nog eens extra openge trokken. Er was dan ook in deze hoek weer een flinke drukte. Uitgesproken op het laagste niveau van de gehele claimhandelperiode werd geopend, na melijk op f 181 voor de claims, tegen gisteren als slotprys f202. De aan delen deden by de opening 564, tegen gisteren als slotkoers 573. De beurs heeft ditmaal niet veel vreugde aan de claimhandel Philips beleefd. Van Amerikaanse zyde is er vry- wel constant aanbod in de claims op 't Damrak geweest, waartegenover 't publiek en hier en daar het buiten land kochten. De aanhoudende zwak ke tendentie van de laatste weken in Wall Street heeft de stemming voor de claimhandel Philips in Am sterdam zeer nadelig beïnvloed. In de overige internationale waar den ging weinig om Hoogovens zak ten in tot 548, na 551, AKU tot 331 na 333. Wall Street stelde gisteren bitter teleur door opnieuw lager te sluiten, waardoor het indexcijfer er op een nieuw dieptepunt voor 1962 kwam. De Nederlandse hoofdfondsen no teerden op de Newyorkse beurs een weinig lager. Het Damrak stond dan ook vandaag wederom onder invloed van de zwakke stemming in Wall Street. In de scheepvaarthoek en die van de leidende cultures viel bitter weinig te beleven. De koersen schommelden rond het vorige slotniveau. De Staatsfondsenhoek gaf een licht herstel te zien op dé flauwe stem ming van gisteren. WISSELKOERSEN Amsterdam. 22 juni. Londen 10.09—10.09%; New York 3.59's—3.58%; Montreal 3.29 ft— 3.29ftParijs 73.30—73.35; Brussel 7.21%7.22% Frankfort 90.02—90.07 Stockholm 69.88—69.93; Zürich 83.23%—83 28%; Milaan 57.85%— 57.90%; Kopenhagen 52.1452.19; Oslo 50.33%—50.38%; Wenen 13.92V* —13.93%; Lissabon 12.58%—12 59%. In de gereformeerde gemeente in Wassenaar-noord zyn tot ouder ling benoemd de heren B. Horst, H. Wesseling, A. Westdyk en R. Zijlstra en tot diaken de heer C. J. van der Putte. De laatse samenkomst van de afdeling Wassenaar van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen in dit seizoen zal op 3 juli plaats hebben. Om half 11 wordt dan in Guinea o.m. begin juni een prauw 1 Kasteel Oud-Wassenaar een contact met 20 infiltranten opgebracht. ochtend gehouden. (Speciale berichtgeving) De Prinsesseti Irene en Margriet, die dinsdagmiddag 3 juli om kwart voor drie 's middags (dat is kwart over zeven 's avonds in Nederland) per KLM-vliegtuig op Surinames luchthaven Zanderij zullen landen, wacht een vol, bijzonder interessant programma. Wanneer de Prinsessen, wier komst met vreugde en belangstelling wordt tegemoet gezien, dinsdag 17 juli weer zullen vertrekken dan gaat de reis naar Curagao heeft men haar alles laten zien. wat in dit vriendelijke, mooie land de moeite waard is en dat is héél wat! een reeds bestaande wanverhouding r.-k.-ziekenhuis te Oldenzaal opgeno- tussen Vlamingen en Nederlanders men wegens voedselvergiftiging. De recht te zetten is duideiyk, aangezien heer H. J. Meyer en mevr. G. J. E. het aantal Vlamingen in de vertaal- Meyer-Lohuis hadden met hun twee dienst van de EGKS. (en dan nog oudste kinderen soep eeceten van maar sedert enkele jaren en op de een kip, die de heer Meijer kort te- Rijtoeren door de hoofdstad Para- ivan Suriname, maar ook met hun laagste posten welteverstaan) nooit voren had geslacht. Omdat direct na manbo brengen de Prinsessen naar mogelyke opvolgers: voor een sa- meer dan één heeft bedragen terwijl de maaltijd vergiftigingsverschijnse- de bureaus, waar men elke dag weer menzyn met vertegenwoordigers van het aantal Nederlanders na het jong- len optraden, werd een arts gewaar- aan de ontwikkeling van Suriname i de studerende Surinaamse jeugd is ste examen op een tiental zal worden schuwd. Daar de vergiftiging zich na °°k een deel van een mld' gebracht". De „Standaard" meent het „discri minatoire optreden tegenover de Vlaamse kandidaten" (by de verge- iykende examens) niet anders dan aan misplaatst taalchauvinisme toe te moeten schryven. Uit de feiten blykt namelyk, aldus het blad, dat zelfs Vlamingen die aan alle voor het examen gestelde eisen voldoen, niet in aanmerking worden genomen, ter wyl men het met deze voorwaarden (vnl. wat de academische opleiding betreft) niet zo nauw neemt wanneer het Nederlandse -k&hdldÈrtéh beti'èft aanvankelyk ernstig liet aanzien, ge- naar de gebouwen, waar de verschil- dag uitgetrokken, lastte deze onmiddellyk opneming in 1 lende bevolkingsgroepen hun geloof het ziekenhuis, waar een arts voor belijden, naar de belangrykste be- interne ziekten de patiënten behan- dry ven. delde. Al gauw kwam vast te staan J Per vliegtuig en boot gaat het naar dat de vergiftiging inderdaad was ont- de districten, waar de bevolking al staan als gevolg van het eten van het volop is allerlei feestelykheden vlees van 'n zieke kip, zodat er spra- y00r te bereiden. Een gala-receptie ke is van een geheel incidenteel ge val. ten gouvernementshuize vindt plaats In ziekenhuizen, in musea, in fa brieken, in scholen, in militaire kam pementen, is men druk doende zich op te maken voor dit zo hoog ge waardeerde bezoek. De bevolking van Suriname, die zulke goede en feesteiyke herinnerin- op woensdagavond 4 juli Later zyn gen heeft aan de bezoeken van Ko er nog twee culturele gala-avonden, ningin Juliana, Prins Bernhard en een in het gebouw van het Cultureel Prinses Beatrix, zal ook Irene en Centrum Suriname, een in Parama- [Margriet met blijdschap en warmte ribo's schouwburg, „Thalia". 1 tegemoet treden. Heel Suriname Prinses Irene en Prinses Margriet maakt zich nu al op, om de twee Vrydag. 22 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '58 4% 99 99% Ned '59 4% 99 99% Ned '60-1 4% 99 99% Ned '60 II 4% 99 99% Ned '59 4% 96% 97% Ned '60 4% 96% 97% Ned '61 4% 96% 97% Ned '53 3% 92% 92% Ned Gb obi 3% 80 Ned '47 3% 86% 87 Ned '51 3% 95% 95% Ned '53 I-II 3% 92 92 Ned '56 3% 91% x 91 Ned '48 3% 84% 84% Ned bel cert 3% 86% Ned '50 I-II 3% 84% 84% Ned '54 I-II 3% 87 87% Ned '55 13% 87 87 Ned '55 II 3% 89% 89% Ned *37 3 89 87% Ned G.b obi '46 3 89ft 89x Ned dol In '47 3 85% 95% Ned Inv cert. 3 98% 98%5 Ned 62-64 3 98% 98ft Indië *37 3 97% Indië 37 A 3 93% 93% Ned. won b.l. '57 6 106ft 106 ft Ned. w b.l '58 4% 98% 98% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 102% 103* Ver HVA-my 113 113% AKU 336% 330% Deli Mij cert. 130.60 129 Hoogovens cert 549% 548% Philips gem bez 573 562% Unilever cert 134.10 130.80 Dordtse Petr 570 563% Kon P '50 f20> 125 90 124 60 Holl. Amer iyn 119% S 118% Java China Pak 123 118 KLM 55 60 55.— Kon Ned St.boot 142 139% Kon Paket My 130 125% Sto^m My Ned 125 121 Nlev Goudr cert 110 108% v. Ommeren cert 242 240 Kon Rott Lloyd 120 115 N. Scheepsv Unie 120% 119% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen dat het Europese Hof in Luxemburg dez-e, handelwyze als niet regelmatig _r, Zóti Verklaren als de zaak aatihahgip zullen voorts niet alleen contact heb- Prinsessen een grootse ontvangst te A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld. -37 I-II (3%) Z.-Holl '55 4%. Bankwezen Bb N Gem 58 5% td NWB'52 (4%) BVG rsbr f 500 BVG rsbr '52 Industr. Obligaties Philips Doll '51 88% 88% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden 92 x 92 x 92 96% 101% 95 197% 139% 91% 91% 102% 197% 139% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam 56 12% A'dam '56 II 2% A'dam *56 m 2% Eindhoven '54 Enschede *54 2% DenHaag'52 12% Idem II 2% R'dam '52 12%.. Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% Zuid-HoU. '59 2% vorige Slotkoers koers v heden. 108 107% 84 84% 80% 90 90 90 89% 80% 80 80% 89 91% 95 96x 91 x 88% 91 84 85 94 84% 83% 103% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. Unitas f50.- Ver. Bez. v. 94 f50 Amst Bank Cultuurbank Holl Bank D eert. Ned Handelmy. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Albert Heyn 617 Berkel's Pat241 Borsumy-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasmy K Pap. v. Gelder K Ned. Grofsm Holl Constructie Ing. bur v B.ny Internatlo Int. Kunstst. Ind v Kemp. en Beg Leidse Wolsp.ry Müller en Co N B Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd My Sikkens Groep Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Betmij Wilton Feyenoord v Wyk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Blliton 2de r418 Kon Petr (f20) 124.70 Amerik. fondsen Canad Pacific R 23% Intern. Nickel 62 Anaconda 41 Bethlehem Steel 33% Cities Service 49% General Motors.. 46% Kennecott 70% 171 169 194.50 192,— 453 435 120.50 119, 356 356 30% 211% 212 320 311 333 338 382 282 320 S ningen 617 620b 241 236 63% 63 669%. 665 355 b 355 310 303 157% 159 410 402 198% 181 179 64% 65 140 139% 414 415 332% 333 492 488 225 220% 438 433 680 680 370 365 95 193% 192% 277% 273 85 84 127 124 Republic Steei Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 41 31% 28% 46 "i 414% 124,10 23H 59% 40ft 33 48 45% 70 93 32 28% 45% Bieden Laten Ex-dlvidend

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9