Kat op heet zinken dak Meer dan 450 zeilers op de „Westeinder" Servee Wijsen sprong met polsstok 4.22 m. Aanzienlijke daling resultaten der N.S. NATIONALE SKELTERRACES Militairen atletiek in Leidse Hout Kwestie-Feijenoorcl Ronde van Oostenrijk Verwen Uzelf De Sleutelstad behaalde zeer verdienstelijke zege op AZ LZC versloeg Brandenburg Sterke stijging der kosten Kruitvat VVV ontploft Sportsplinters BRfiUfl Duitse invasie Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 22 juni 1962 Vierde blad no. 30684 WIELRENNEN De Nederlander Den Hartog heeft de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs gewonnen. Aanvankelijk hadden de organisa toren de Oostduitser Weissleder als eerste geplaatst. Hij zegevierde na melijk in de eindsprint over een groepje van vijf renners van wie Den Hartog als tweede eindigde. Weiss leder werd later wegens hinderen te ruggesteld tot de vijfde plaats. De tijd. die de kopgroep voor de 173 kilometer lange rit van Landeck naar St.-Johann kreeg toegewezen was: 4 uur 32 minuten en 39 secon den. De uitslag luidt: 1. Den Hartog (Ned.) 4.32.39; 2. Schutz (Lux.) z.t.; 3 Striedner (Oostenr.) z.t. 4. Damm (Oostenr.) z.t.; 5. Weissleder (Oost- Dld)6. Solaro (Ned.) 4.33.43 8. Visser (Ned.) z.t.; 9. Ex Aequo Snep vangers z.t. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Mueller (O.-Did.) 30.45.23; 2. Christian (Oostenr.) 30.49.32; 3. Schur (O.-Did.) 30.56.22; 4. Boelke W.-Dld.) 30.57.57; 5. Hoffmann (O.- Dld.) 30.59.14; 10. Solaro (Ned.) 31.04.19, 11. Snepvangers (Ned.) 31.04.34; 16. Den Hartog (Ned.) 31.07.49; 17. Visser (Ned.) 31.13.08; Ser iewedstrij den De Algemene Als sluitstuk van het seizoen 1961/ 1962 vinden er zondag as. op het ter rein aan de Montgomerystraat de jaarlijkse seriewedstryden plaats van. De Algemene. Het toernooi vangt aan om 10 uur. Er zijn 7 afdelingen ge vormd, elk van 5 teams. Ook staat er- een veteranenwedstrijd op het pro gramma tussen De Algemene en Wa tervliet. Deelnemende clubs zijn: Watervliet (Velsen); OEC (Hel mond) Ons Eibernest, Olympiaan en GKV uit Den Haag. Trekvogels (Rot terdam) en de Leidse clubs De Alge mene. Crescendo, Fluks, Vicus Orien- tis. Morskwartier, Zuiderkwartier. (Van onze Rotterdamse correspondent) Wie gedacht had dat na de bondsvergadering van zaterdag jj. nu nog slechts het wachten was op het sereen besluit van de commissie van beroep, moeten wij teleurstellen. Iedereen die met de kwestie-Feijenoord te maken heeft, voelt zich als in het toneelstuk van Tenessee Williams, „als een kat op een heet zinken dak". Bang om de tenen te branden. Allereerst is het bestuur van de KNVB maandagavond ln vergade ring bijeen geweest om de vraag on der de ogen te zien of dit bestuur, door het besluit van de bondsverga dering om de commissie van beroep bevoegd te verklaren in de kwestie- Feijenoord uitspraak te doen, zijn gezicht had verloren. Enkele be stuursleden liepen met het plan rond hun zetel alsnog ter beschikking te stellen. Anderen de meerderheid waren een tegenovergestelde me ning toegedaan. De uitspraak van de vergadering was in hun ogen geen nederlaag maar een overwinning. Zy is immers in de prettigste harmonie met het bondsbestuur tot stand ge komen. En nu heeft de bondsverga dering de verantwoording van het bondsbestuur overgenomen. Over de bevoegdheden van de commissie van beroep aldus deze leden valt la ter te praten. Wellicht zullen de re glementen in dit opzicht moeten worden gewijzigd. Met dit inzicht kon de minderheid zich tenslotte ver enigen en men ging dus uiteen zon der dat het naargeestige geluid klonk van „rollende hoofden". Venoenterfel Nu de twee andere partijen. De groep-Feyenoord kon zich bij nade re beschouwing toch niet aan de in druk onttrekken, dat de over winning van zaterdag bij nader in zien wel eens een pyrrhus-zege zou kunnen zijn. Vandaar dat mr. Sla ger, de raadsman, een brief liet uit gaan naar het bondsbestuur om, vóór de uitspraak van de commissie van beroep, om de grote verzoentafel plaats te nemen. En eerlijk ge zegd wil de commissie van beroep ook niets liever dan dat. Zaterdag komt SCHAKEN Kandidatentoernooi Voor het kandidatentoernooi in Willemstad werden gisteravond de partijen van de 26ste ronde gespeeld. De uitslagen waren: PetrosjanBenkoe %-%, Gelier Keres %-%, Kortsnoj—Fischer afge broken. De stand ls nu: 1/2 Petrosjan (Rusland) en Keres (Rusland) beiden 16% pnt (25 part.) 3. Gelier (Rusland) 15% pnt en 1 af gebroken partij (26), 4. Fischer (VS) 12% pnt en 1 afgebr. partij (25), 5. Kortsnoj (Rusland) 12 pnt en 2 af gebroken partyer. (26), 6. Benkoe (VS) 10 pnt en 1 afgebr. party (25), 7. Tal (Rusland) 7 pnt (21), 8. Filip (Tsj.-Slow.) 6 pnt en 1 afgebr. party 25). CRICKET Cricketprogramma Eerste-klasse A: ACC—BW (22/6); HCC 2—HBS; Quick Hg—HCC 1; Rood en WitVRA. Eerste-klasse B: Excelsior—Hermes DVS; HaarlemRood en Wit 2; PW SCHC. Tweede-klasse C: Ajax LHermes DVS 3- Antwerp CC— B Br S C; Br. Army XI—HTCC; Concordia—CCG HRCC—Kieviten. Derde-klasse CLCCCVHW Groen Geel—Olympia; Hercules 3— Kampong 2 Oterr. Kampong). Derde-klasse G: Ajax L 3Con cordia 2. ze weer by elkaar, ditmaal om het bondsbestuur te „horen". Men is al twee keer by elkaar geweest, doch elke keer had deze samenkomst een andere interpretatie. Deze commissie Houd Uw lichaamshuid fris en jeugdig. Voorkom onaangename transpiratie- geurtjes bij ontspanning en bij Uw werk. De gehelé dag fris en fit. TOILETPOEDER STROOI BUS f. 1,35 NAVULZAKJE 85 ct. zou echter niets liever doen dan er een verzoentafel van maken. Is daarvoor een mogelykheid aanwezig? Het bestuur van Feijenoord kan niets beters wensen. Want zyn we goed ingelicht dan dreigt er by een uitspraak van de commissie van beroep, die Feyenoord in het gehjk stelt nieuw gevaar. Een gevaar dat wordt ingegeven door verkapte dreigementen van andere clubs in de toekomst ook niet meer zo willig te zyn met hun spelers voor het Ne derlands elftal. Zy eisen een voor beeld en wat zou dit anders kunnen zyn dan schorsing van enke le bestuursleden, die reeds een voor- waardelyke straf kregen na overtre ding van de contractbepalingen. En de reglementen geven wat dit betreft het bestuur wel wapens in de hand. Zyn de Rotterdammers dus te somber wanneer zij zich voelen als „een kat op een heet zinken dak Hoe belangrijk de militaire sport voor de Nederlandse sportwereld is, werd donderdag middag tijdens de atletiekkam- pioenschappen van de Konink lijke Landmacht op de sintel- baan in de Leidse Hout eens duidelijk gedemonstreerd. Van de vroege ochtend tot de late avond is er gestreden om de titels door atleten die reeds lang bij een club waren aangesloten, maar ook door militairen, die nog nimmer een atletiekbaan van nabij hebben gezien. Een treffend voorbeeld hiervan is wel de 21-jarige Friese soldaat uit het 3000 inwoners tellende Kollum, Wlm Huizinga, die zenuwachtig voor de start van de 1500 meter rondliep, doodongelukkig omdat hij geen hard loopschoentjes had. Dankzij de goede zorgen van de bekende hoogspringer Henny Warmenhoven kreeg hy een paar splinternieuwe spikes aange meten en dat stimuleerde de jonge Fries zodanig dat hy in zyn serie zeer snel van start en zo hard door ging, dat niemand tegen hem was opgewassen. Alleen over de baan gaande zonder enige tegenstand, be reikte het onvolgroeide loperstalent Huizinga een tyd van 4 min. 11.3 sec, een prestatie die aanmerkelijk beter zou zyn geweest wanneer hy in de serie met Frans Kunen en Keizer van Atletika-Amsterdam zou hebben gelopen. Keizer won hier dank zy zyn grotere snelheid in de eindfase. Wim Huizinga eindigde nu als derde en mocht uit handen van luitenant kolonel Jansen zyn welverdiende prys in ontvangst nemen. De schoe nen waarop hy dit succes behaalde mocht, hy behouden. Misschien dat hy atletiek biyft beoefenen, of zal Blue Diamond... Rudy de Wolff, een van de Blue Diamonds, kwam tydens de militaire landmacht kampi oenschappen in de Leidse Hout 1 niet verder dan de halve finales 1 van de 100 meter. In de series 1 toonde hy niet alleen te kunnen zingen maar ook te kunnen lo pen gezien zyn tweede plaats in 11.6 sec. Overigens heeft hy na afloop talloze handtekeningen moeten uitdelen aan de Leidse teen agers. Waterpolo-competitie In een wedstrijd waarbij de arbitrage zo nu en dan nogal aanvechtbaar was, heeft Sleutel stad een kleine 4-3 zege behaald op AZ '70. Het winnende doel- (Van onze zeilmedewerker) Het zal in de twee komende weekeinden zeer druk zijn op de Westeinderplassen, want de deelname aan de jaarlijkse wed strijden van de W.Z.W. is dit maal nog groter dan vorig jaar, toen het derde lustrum herdacht werd van de samenwerking tus sen Amsterdamse Watersport verenigingen Westend, Amster dam en De Schinkel, de Aals meers verenigingen „Aalsmeer". Westend en De Nieuwe Meer en de N.V. Schiphol uit Haar lemmermeer. Deze belangstelling is in de eerste plaats het gevolg van de grote deel name in de Olympiajollenklassen, waarin gedurende de drie volgende dagen van de a.s. week de grote in ternationale stryd om de Goldene O-Jolle zal worden uitgevochten. Voor de nationale wedstrijden van de WZW, die hierdoor internationaal worden, hebben niet minder dan 44 deelnemers ingeschreven, onder wie 16 Duitsers. Krachtmeting Ter inleiding van de Internationale wedstrijden van volgende week zyn de wedstrijden van morgen en zater dag dus een prachtige krachtmeting tussen de Nederlandse en buiten landse deelnemers. Voor de buitenlanders vooral een goede gelegenheid zich aan te passen aan de sfeer en het wedstrydwater van de Westeinder. Voorts zyn dit jaar weer negen deelnemers in de Drakenklasse inge schreven, voor welke klasse vorig jaar geen gelegenheid tot deelname was. Als we verder nog enige getallen mogen noemen: de FD-klasse telt 25 deelnemers, de Valkenklasse 20, de Finnjollen is met niet minder dan 37 boten ook uitstekend vertegen woordigd evenals de 12 m2 Streep- klasse met 33, de Vryheidsklasse A met 29, de Pampusklasse met 25, de Sternklasse met 24. Naar het zich laat aanzien belo ven de weekeinden van 23 en 30 juni en 1 juli een grootse zeilmanifestatie op de Westeinder te worden. punt van de Leidenaars werd in de laatste minuut gescoord. Sleutelstad heeft nu drie wed strijden gespeeld waarvan nog geen enkele werd verloren. In de eerste periode liep de aan val van AZ steeds dood op de hechte muur die de Sleutelstadverdedigers voor hun doel optrokken. Een snelle uitval van de Leidenaars werd AZ '70 tenslotte noodlottig. Van Hooidonk en Van Tilburg werkten zich los en eerstgenoemde was in staat te sco ren (0-1). Sleutelstad kwam toen sterk opzetten en een breed opgezette aanval werd kort daarop door Cock v. d. WUk met een tweede treffer be kroond (0-2). Van Rooyen, die al eens het water had moeten verlaten, moest er voor de tweede maal uit en AZ kon door Daatselaar tegenscoren (1-2). Sleutelstad antwoordde direct met een stevig afstandsschot van Wim van zyi (1-3). Maar toen ver loor Sleutelstad het initiatief. Door Daatselaar werd het 2-3 en nadat de scheidsrechter er weer een Leidenaar (Kapaan) had uitgezwiept, maakte Trimp voor AZ zelfs geiyk (3-3). In de laatste halve minuut van de wedstryd stoof Sleutelstad met een alles of niets aanval op het AZ-doel af. De AZ-verdedigers trokken direct aan de noodrem en een van hen werd daarop door de scheidsrechter uit het water „gehaald". De numerie ke meerderheid was voor Sleutelstad voldoende om op beide punten beslag te leggen. Een kogel van Kapaan sloeg via de onderkant van de lat in het AZ-doel. (3-4). Een goede wed stryd van Sleutelstad, dat aantoonde onder moeiiyke omstandigheden niet in te storten maar hard te kunnen doorgaan. De reserves van Sleutelstad behaal den een verdiensteiyk gelijk spel (3-3) tegen de reserves van GZC. De Leidenaars liepen in deze wedstryd een 0-3 achterstand in. hy wanneer de diensttyd voorby ls voor de atletiek verloren zyn? Uitslagen De belangrijkste resultaten waren: 100 meter: 1. Vasse 11.2, 2. De Haan 11.4, 3. v. d. Hoff 11.5. discus: 1. Hamer 36.85. 2. Buys 35.67, 3. Lange 34.87. hoog: 1. Konynenburg 1.75, 2. Van de Muur 1.70, 3. Keiling 1.70. 800 meter: 1. Snepvangers 1.56.4, 2. Hendriks 1.58.3, 3. Meiersonne 1.59.2. 1500 meter: 1. Keizer 4.02.9, 2. Ku nen 4.03.4, 3. Huizinga 4.11.3. verspringen: 1. Hulshof 6.61, 2. Van Beek 6.37, 3. Hoekstra 6.31. kogel: 1. Felius 12.26, 2. De Lange 12.25, 3. Jansen 11.66. hinkstap: 1. Reissenweber 13.14, 2. Hoekstra 13.11, 3. v. d. Berg 13.02 m. 400 meter: 1. Houthuis 51.-, 2. Kat 52.5, 3. Kuipers 52.6. 200 meter: 1. Harderink 23.5, 2. Gruintjes 23.6, 3. De Haan 23 7. speer: 1. De Geus 58.49. 2. Van Merode 50.12, 3. Siemons 48.67. Ferme LFC-zege op Wassenaar (7-3) Dank zy een ferme 7-3 zege op de derde klasser Wassenaar heeft LFC zich gekwalificeerd voor de halve fi nale in het Ooievaarstoernooi om de Harry de Hartogbeker. De wedstrijd werd op het Laakkwartier-terrein in Den Haag gespeeld. Voor de halve finales hebben zich geplaatst: RVC, Rijswyk, een ama teurcombinatie van ADO en LFC. Donderdagavond 28 juni komt LFC uit tegen de ploeg van ADO. De fi nale zal op dinsdag 3 juli worden ge speeld. V oetbalprogramma Amateurs Promotie naar 2e-klasse: VCS— ODS; KranenburgVIOS. Promotie naar 3e-klasse: Tonegido Lugdamum; Quick Steps—Velo. Promotie naar res. 2e-klasse: Ar chipel 3GDA 2; Wilhelmus 2-UVS 2 Zaterdagvoetbal Kampioenschap van Nederland: Spakenburg—Quick Boys. Opstelling Lugdunum Aan de Rodelaan te Voorburg komt Lugdunum zondag a.s. tegen Tone gido als volgt uit: Kerkvliet; Van As, Van Meygaar- den; De Roo, Bavelaar, Logeman; Vermond. Krygsman. Pet, Leget De Cler. De Leidsche Zwemclub heeft haar aanhangers weer eens de nodige hartkloppingen bezorgd. In de eerste periode van de wedstryd tegen Bran denburg waren de Leidenaars heer en meester om daarna een inzinking te krijgen, die de 41 voorsprong geheel deed verdwijnen. Tenslotte ging de winst toch nog juist naar LZC (4—5). In de eerste speeltijden ging het by LZC van een leien dakje. De Bilt- hovenaren kregen nauwelijk een hand tussen de gladde combinaties van Slooter, Koedoder, Ouwerkerk en Timmermans. Met een stevig schot werd het door Siem Ouwerkerk 0-1 en dezelfde speler maakte na goed aangeven van Dick Timmermans ook het tweede doelpunt. In de tweede periode bleven de Leidenaars domineren. Ouwerkerk scoorde zyn derde treffer, alsvorens Brandenburg ook eens aan bod kwam (1-3). Met een Leidse aanval (Slooter - Koe- doder - Ouwerkerk) zo uit het boek je werd het 1-4. Toen ging het mis in de Leidse ploeg. Zonder dat de uitstekend kee pende Jan Heek er iets aan kon doen werd het 2-4, 3-4 en in de laatste periode zelfs 4-4. Met een schok werden de LZC-ers wakker; de gehele ploeg ging naar voren en het werd daardoor op het nippertje een 54-zege voor LZC. Slooter werd er nog wel uitgestuurd, maar aan de score veranderde dat niets meer. Het Noorse voetbalelftal heeft donderdag in Oslo met 20 verloren van Zweden. Deze stand was by de rust reeds bereikt. Advertentie Verrassende prestatie Kamerbeek weer in vorm Servee Wijsen, de 27-jarige onderwijzer uit Maastricht is er gistermiddag tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Aken in geslaagd het Nederlands record polsstokhoogspringen met een glasfiberstok op 4.22 meter te brengen. Servee Wij sen wist daarmee zijn prestatie van enkele weken geleden toen hij in Leiden 4.10 meter sprong aanzienlijk te verbeteren. Zondag j.l. na afloop van de inter land BelgiëNederlandMittelrhein probeerde Wijsen het voor het eerst met de nieuwe stok, maar hy durfde niet goed. omdat deze te ver door boog. In Aken was hy de polsstok dank zy zijn techniek met de stalen stok al spoedig meester. By 3.60 en 3.80 ging het aanvankelijk wat moei- lyk. maar 3.94, 4 04. 4.10 en 4.22 haal de hy by zyn eerste poging. Driemaal miste de Maastrichtenaar die in de wolken was over zyn verrichting, de hoogte van 4.3o meter. Hy was er na afloop van de wedstryd van over tuigd dat hy de limiet, voor Belgrado (4.40 meter) nog kan halen. Jaap Noordenbos liet zich niet on betuigd op de 100 en 200 meter. Op de kortste afstand eindigde hij achter winnaar Hebauf (10.6) en Bender (10.6) met 10.8 sec als derde voor Manfred Germar die vierde werd maar op de 200 meter moesten allen, Het jaar 1961 is voor de N.V. Ned. Spoorwegen niet zonder zorg en moeilijkheden geweest. Dit deelt de directie van de N.S. mede in haar jaarverslag over 1961. Het bedrijfsresultaat daalde van f. 12.6 miljoen in 1960 tot f. 148.000.'—. Door toevoeging van onverdeelde winst van voorgaande jaren bedraagt het beschik bare winstsaldo f. 6.7 miljoen. Voorgesteld wordt, dit bedrag over te brengen naar de nieuwe rekening. De totale ontvangsten van de spoorwegen stegen in het afgelopen jaar met f. S.l miljoen tot f. 5S2.5 miljoen. Hiertegenover stond echter een toeneming van de kosten met 20,6 miljoen tot f. 532,1, miljoen. Deze stijging moet, volgens de directie, voornamelijk worden toe geschreven aan het feit, dat de exploitatiekosten (f. 1,39,6 miljoen) rond f. 20,1, miljoen hoger lagen dan in 1960. De voornaamste post op de exploi tatierekening wordt gevormd door de personeelsuitgaven die - in hoofd zaak door de verbetering van de se cundaire arbeidsvoorwaarden aan- zienlyk zijn gestegen. Daarnaast heeft de invoering van de vijfdaagse Het reeds enige tyd aanwezige kruitvat in het VVV-bestuur is ty dens een bestuursvergadering van afgelopen nacht ontploft. Aanleiding tot deze zeer ernstige crisis in het bestuur van de gedegradeerde Ven- iose ere-divisieclub was de transfer van drie spelers, Van den Hurk, de Meulemeester en Erkens, het VVV- bestuur was het met de besturen van Fortuna '54 en Go Ahead eens ge worden over de transfers van deze spelers, die zelf een mondelinge toe zegging zouden hebben gedaan. Op het laatste nippertje meldde zich echter Sittardia als gegadigde en de penningmeester van VVV, de heer G. Smeets, ging deze week met de drie spelers naar Sittard om de zaak te beklinken. De spelers tekenden toen het contract met Sittardia. Het VVV-bestuur hekelt nu het eigenmachtig optreden van de pen ningmeester, hetgeen ertoe leidde dat deze de afgelopen nacht bedank te. De secretaris, de heer W. Bruens, had 's daags tevoren al te kennen gegeven, dat hy zijn functie wilde neerleggen. Nu de rechtsgeldigheid van het door de drie spelers met Sittardia gesloten contract voor Fortuna '54 Go Ahead zowel als door het VVV- bestuur wordt betwist, zal de KNVB in deze aangelegenheid gemengd worden om een beslissing te nemen. Piet Dubbelman, tot voor kort oefenmeester van Leeuwarden, zal met ingang van 1 juli a.s. Volendam gaan trainen. Hij volgt Bram Appel op, die door PSV gecontracteerd werd. Competitie CKB Het programma voor morgen luidt: Hoofdklasse-west: VEOKinderdijk, Snel—LKV. Ie kl. A: FiksIjsvogels, Pernix 2 KVS (2.30 uur, terr. Ons Eiland), Excelsior 2Tonego. 2e kl. A: Fiks 3Succes. 3e kl. A: Pernix 4Succes 2 (4.15 uur, terr. Velocitas, L' dorp). Promotie Hoofdklasse-west: DES (Delft)Merwede (Sliedrecht) te Schiedam. Advertentie alleen de Duitsers Kaiser wist Ger- mar. die te laat met zyn eindsprint begon te weerstaan, zich de meerder heid van Germar laten welgevallen. Jaap Noordenbos werd vierde in 21.7 sec. Joep Delnoye liep wat zwaar en stroef de 5000 meter en werd derde in 14 min 33.8 sec achter de Turk Pakel (14.31.6) en de Duitser Nordhausen (14.31.8) Onze nationale tienkamper Eef Kamerbeek heeft bet voor de eerste maal dit seizoen geprobeerd op de 110 meter horden en werd winnaar in 15.- sec precies. Ook zyn speerworp van 59.97 meter. 14.43 meter met de kogei en 45.47 met de discus waren weer prestaties die hem opnieuw de moed geven dit seizoen nog niet ge heel als verloren te beschouwen. Eef Kamerbeek die maandenlang met blessures gesukkeld heeft en hierover zeer geprikkeld was dat hy juist in dit belangrijke jaar van de Europese kampioenschappen een ach terstand opliep inplaats van door d« harde wintertraining vooruitgang te boeken heeft woensdag in Amster dam en donderdag in Aken zyn mo reel hervonden en dat ls voor de na tionale recordhouder ongetwyfeld heft belangrijkste. Ook Herman Timme, die maandenlang het bed heeft moe ten houden in verband niet een reu ma-aandoening begon in Aken op nieuw en ofschoon zy'n eerste wed stryd nog geen grootse prestaties liefc zien waren zyn 43.42 met de discus en 13.77 met de kogel toch van goed gehalte. Op de tweede dag van de drie- landen golfwedstryd dames Frank rijkBelgiëNederland, hebben de Nederlandse dames met 81 van Frankryk verloren. - Willem Maris en Piet van Eys- den hebben zich in het kwalificatie toernooi van Roehampton niet kun nen plaatsen voor het dubbelspel in Wimbledon. Zy verloren op het nip pertje met 8—6, 9—7, 4—6 en 6—3 van de Japanners Ishiguro en Fujii. Bij PSV zijn op eigen verzoek op de transferlyst geplaatst de spe lers J. Renders en M. van Osch. Op verzoek van de vereniging werden Heesakkers, Van Iersel, Lafaire. Rob van Leeuwen, Swanenberg, Botter en Voorjans op de ïyst gezet. Advertentie BODEGRAVEN. Zaterdagavond half acht. werkweek een gewyzigde verdeling van het goederenvervoer over de da gen van de week veroorzaakt, waar door de behoefte aan goederenmate- rieel groter werd en meer buiten landse wagens moesten worden by- gehuurd. Ook de kosten die de NS aan de N.V. Van Gend en Loos moest vergoeden voor de behandeling van stukgoederen zyn aanmerkelyk hoger geworden. De styging van de ontvangsten was vooral te danken aan het reizigers- vervoc-, waarvan de opbrengsten met 2.5% stegen tot f 280.7 miljoen. De opbrengsten van het goederenvervoer daalden echter met 1.6% tot f 207 miljoen. De ontvangsten werden on gunstig beinvloed door de moeilijk heden die zich b\j de invoering van de zomerdicnstrege*ing 19)1 hebben voorgedaan. Deze werden, volgens haar, veroorzaakt door samenloop van een aantal factoren zoaF enkele ontsporingen, blikseminslag en ont stemming bij het pe" neel dat meende dat de 45-urige werkweek te laat werd ingevoerd en dat de com pensatie voor de ongemakken niet voldoende achtte. Teneinde de in 1961 opgetreden spanningen tussen kosten en op brengsten op te heffen heeft de di rectie de minister van Verkeer en Waterstaat zoals bekend goed keuring gevraagd voor een verhoging van een aantal reizigers- en goede rentarieven. De toekomst van het bedryf wordt mede bepaald door de taak, die de spoorwegen als deel van het openbare vervoer in de eerstkomende decennia zullen vervullen, aldus de directie. zy pleit voor het hanteren van ge- lyke maatstaven voor de spoorwegen en andere vervoerstechnieken by be slissingen over uitbreiding van de in frastructuur ten behoeve van het verkeer, omdat de spoorwegen, vol gens haar, deze groeiende taak alleen dan behoorlyk zullen kunnen vervullen. Spoorboekje blijft een jaar geldig De Ned. Spoorwegen zyn van plan met ingang van mei 1963 over te gaan op één dienstregeling per jaar, die dan het hele jaar geldig zal zyn. Dat betekent, dat er een eind komt aan de sind9 de vorige eeuw be staande zomer- en winterdienstrege- lingen. Deze maatregel houdt verband met het streven naar stabilisering van de dienstregeling, waarbfj met behoud van de structuur, waar nodig op on derdelen, aanpassing by de behoef ten van het verkeer kan plaats hebben. In de praktyk betekent het, dat de treinreizig iets uitgebreidere ta bellen in zyn spoorboekje zal vinden en dat aan de andere kant ook het aantal beperkende bepalingen by de tabellen zal toenemen. Men zal nl. ook 'szormers gecon fronteerd worden met het niet-ryden van treinen op bijv. 26-12 en 's win ters met treinen, die alleen rijden in het vakantieseizoen. Perron-aanwijzer Het Utrechtse station, dat op zijn perrons de Nederlandse pri meur heeft van centraal bedien de treinaanwijzers, krijgt in de hal een centraal bediende per ronaanwijzer. Het is de bedoeling dat de perronaanwijzer in augus tus geinstalleerd wordt. In de hal kan men dan met een oogopslag zien, wélke treinen in de eerst komende tijd vertrekken met plaats van bestemming, vertrek tijd en perron. Nieuw. Braun luchtcirculator. 's Zomers, 's winters, altijd een aangename frisse atmosfeer. Ge heel nieuw, tochtvrij schoepenrad- systeem. Veel nieuwe toepassin gen thuis en in bedrijf. Interessan te bijzonderheden in folder 2059 bij Braun N.V., A'dam-C, tel.63957. Bekeuringen aan lopende band (Van onze correspondent) Gisteren was Sacramentsdag voor vele Duitsers weer het sein om de Nederlandse grens over te steken en in Venlo inkopen te doen. Wagen aan wagen rolde de stad binnen. Er was op een gegeven moment zelfs geen mo gelijkheid meer om een auto te parkeren. De Venlose politie is toen zonder pardon overgegaan tot het bekeuren van die Duitse verkeersovertreders, die er een paar gulden boete voor over had den om makkelijk op verbo den plaatsen hun wagen kwijt te raken. In tegenstelling tot in hun land, waar overtreding van het parkeer verbod, wordt beboet met slechts twee tot vyf mark, moest men in Venlo f7.50 betalen. Over de goedkoopte in ons land was men ineens niet meer te spreken. „Bei uns in Venlo" vond men plotseling de politie het duurste van alles. De bekeuringen werden dan ook als het ware aan de lopende band uitgedeeld. Daarby kwam nog dat de politie weigerde om Duits geld aan te nemen. Vele Duitsers toonden zich dan ook, volkomen ten onrechte overigens, erg boe- BEGRAFENIS DR. ENDEPOLS TE MAASTRICHT Onder grote belangstelling uit kringen van corporaties der Neder landse en Vlaamse taalgeleerden, letterkundigen en dialectenbevorder aars vond gisteren de uitvaart plaats van dr. H. J. E. Endepols, in leven oud-rector van h«t stedelijk gymna sium, taalgeleerde en als zodanig lyj en erelid van talrijke letterkundige genootschappen in binnen- en bui tenland. De Nederlandse maatschappy voor Letterkunde te Leiden de Kon. Ned. Academie voor Letterkunde, het Alg. Ned. Verbond, de vereniging van Limburgse schryvers in Vlaanderen en de Kon. Vlaamse Academie, maar ook het Limburgs geschied- en oud heidkundig genootschap. De Lim burgse dialectenvereniging ..Veldeke" en tal van oud-collega's van dr. En depols uit kringen van middelbaar en voorbereidend hoger onderwys gaven blyk van belangstelling Het college van B. en W. van Maastricht was er eveneens om aan dr. Endepols. die in 1953 in de ry van verdiensteiyke Maastrichtse burgers was opgenomen als ereburger, de laatste eer te be- wyzen. Na de kerkeiyke plechtigheid in de basiliek van On2e Lieve Vrouw, vond op het kerkhof aan de Tong er- se weg dP teraardebestelling plaats in het familiegraf van dx. Endepols.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7