De Kamer gaat stug loor met Mammoetwet 7 BOSCH tfl&rmnefasfiC *ïu Havo, Mavo, Lavo, aan de beurt DE NIEUWE KLEURENDE SHAMPOO Twee Duitse leraren Dij botsing gedood Onderscheiding voor Prins en generaal Ontslag na wegnemen enkele postzegels Totale aanvoer was f 5.000.000 hoger Nog tientallen vergacleri ngen WAST EN KLEURT TEGELIJK Trekker contra personenauto Afgestemd op het hedendaagse verkeer Taptoe en groots vuurwerk iiiiiiiii Visserij in cijfers 1961 Ipgericht 1 maart 1860 Vrijdag 22 juni 1962 Derde blad no. 30684 Ook gisteren heeft de Tweede Kamer al haar aandacht gewijd minister Cals' wetsontwerp op het voortgezet onderwijs. Dit- lal waren het H.A.V.O., M.A.V.O. en L.A.V.O. aan de beurt uitvoerig te worden besproken. Deze rijmende afkortingen zijn namen van evenzovele nieuwe schoolvormen die minister Cals het oog heeft. Het H.A.V.O. (Hoger Algemeen Voortgezet Onderwijs) dat gedacht als opvolger van de tegenwoordige H.B.S., voorzover ze niet voorbereidt voor het wetenschappelijk onderwijs, zou ens het wetsontwerp moeten worden gegeven aan scholen et een cursusduur van vijf jaar. vo zal min of meer de erfgenaam van het tegenwoordige Mulo-onder - wijs worden. Mej. Nolte wilde de cursusduur hier uitsluitend vierjarig maken. Minister Cals had de moge lijkheid van een keus tussen drie en vier jaar opengelaten, om gelegen heid tot, experimenteren met dit schooltype te geven. Mej. Nolte vrees de van een 3-jarige opleiding allerlei ongewenste gevolgen zoals een min dere waarde van het Mavo-diploma. Volgens haar zou de kortere oplei ding ten koste gaan van de belang stelling voor de vierjarige cursus. Minister Cals beloofde dat de 4-ja- rige Mavo aansluiting zou kunnen geven op het hoger beroepsonderwijs. Daarna verwierp de Kamer het amendement-Nolte met 59 tegen 40 stemmen. Tegen waren de PvdA, de VVD, 4 KVP-ers, de meeste AR, de CPN en de PSP. Tussenweg Tenslotte nam de Kamer gisteren nog het Lavo (Lager Algemeen Voortgezet Onderwijs) in behande ling. Mevrouw Heroma-Meilink (PvdA) was tegen de mogelijkheid van een zelfstandige tweejarige Lavo school, zoals de minister wilde. Een dergelijke schoolvorm zou volgens haar nergens bij aansluiten, zodat de leerlingen min of meer in 'n „fuik" zouden terechtkomen. Zij stelde daarom voor, Lavo-onderwijs slechts mogelijk te maken in combinatie met lager beroepsonderwijs. De heer En- gelbertink (KVP) zocht naar een tussenweg: enerzijds handhaving van aparte Lavo-scholen, anderzijds een combinatie met het lager beroepson derwijs. Volgende week dinsdag zal de Kamer hierover beslissen. Nog 100 artikelen Als de behandeling van de Mam moetwet voortgaat in hetzelfde tempo als dat van de laatste dagen zullen nog tientallen vergaderingen nodig zyn voor en aleer het laatste artikel is aanvaard. Gisteren kwam de Kamer na drie dagen vergaderen tot art. 10. Zy heeft er nog ruim [evrouw Van Someren (VVD) Ide niet veel voor dergelijke zelf- idige Havo-scholen. Zij wilde het Havo voorlopig slechts een ef nemen als aansluiting aan het de leerjaar van scholen voor voor- jidend wetenschappelijk onder- Minister Cals was tegenstan- van deze gedachten. Ten slotte d dr. Tans (PvdA) een tussen- sssing aan de hand. Hierbij werd mogelijkheid van zelfstandige Ha- scholen gehandhaafd, maar overi- zou deze onderwijsvorm kunnen en gekoppeld aan drie jaar O. of vier jaar M.A.V.O. en te- kunnen dienen als voorberei de kweekschoolafdeling. Dit „on- standige" Havo zou een cursus- r van twee jaar moeten hebben, gezonderd de meeste KVP-ers leg- iedereen zich bij dit voorstel neer. Vrouw Van Someren trok het ha- in. Mej. Nolte (KVP) stelde wat |Havo betreft voor, dat de moge- yieid zou worden geopend, op de en natuurkundige vakken min- nadruk te leggen en meer aan- cht te geven aan de literaire leer- Minister Cals beloofde dat hij dit voorstel de nodige aandac|ft besteden. mendemeiit Nolte verworpen ilej. Nolte boekte nog een succes. Kamer aanvaardde een door haar ediend amendement om alle Ha- scholen waar het onderwijs in de raire en culturele vakken op de irgrond staat vrij te stellen van inomie en handelswetenschappen, rspronkelijk gold volgens het Isontwerp deze vrijstelling alleen ir meisjesscholen. fen nederlaag leed mej. Nolte ech- bij de bespreking van het wets- ikel ver het Mavo (Middelbaar Voortgezet Onderwijs). Het Ma- Advertentie DROOMFABRDEKEIV CREËERDEN CLEOPATRA t de droomfabrieken van Holly- rad en Home wordt een Buper- e oduktie gecreëerd. Even indruk- skkend is het meesterwerk dat in m eigen Deventer droomfabrieken ontstaan. Ook hier is sprake van a klassieke schoonheid. Ook hier r m we prachtige kleuren. Ja, zelfs naam la hetzelfde; Cleopatra! stuurlijk zijn er ook verschillen. In kunt u van de film ruim 3 uur nieten, maar het prachtige oping divanbed schenkt u jaren en 3 ten lang een heerlijke voldoening, zult het permanent met groot in uw interieur prolongeren, moderne, kleurrijke divanbed ■travanAuping uit Deventer. Aup|NG Belgen halen weer mos weg (Van onze correspondent) een tyd lang niets meer van te hebben laten horen, zijn er ms weer tal van Belgen in Noord- I iburg opgedoken, die veel geld bie- om de bossen te mogen ontdoen het aanwezige mos. Gezien de (ragen, die geboden worden geeft zelfs tot f 500 per hectare ligt het voor de hand, dat i hun toestemming geven om bossen te laten ontmossen. 'it geld beschouwt men immers als Je schoot geworpen, omdat er to il niets voor behoeft te worden ge- 'n. Men stelt zich daarbij op het ndpunt dat het weggehaalde mos het ware vanzelf weer aangroeit, tegenwerping, als zou het bos zelf ade ondervinden van het ontmos- beschouwt men slechts als een !orie, die in de praktijk nauwelijks ikbaar is. Zij, die tegen het ontmossen ge it zyn, stellen dat het mos voe rstoffen inhoudt, die onontbeer- zjjn voor de gezondheid en het boud van het bos. Gelet op het «ltaat van gehouden proefnemin- 11 adviseert het Staatsbosbeheer "ook de bossen niet te laten ont- **n. Verreweg in de meeste gevallen i dan ook de particuliere boseige- ren slechts te vinden om mos te kopen. Rijks- en gemeentebossen in de regel taboe, al biedt men zoveel geld. De bosgrond wordt België tegen goed geld verkocht n kwekers van azalea's en sier- ^ters. Deze kwekers verliezen 'rlijks veel van hun teeltaar- doordat zij hun produkten moe verkopen met een kluit aarde. 100 voor de boeg. Daarom deed de Kamervoorzitter, dr. Kortenhorst, het voorstel om eerst de belangrijkste punten uit het wetsontwerp te be handelen en daarna minder uitvoe rig te praten over de resterende on derwerpen. De betrokken Kamercom missie, onder leiding van de heer Kleywegt (PvdA), zou zich over deze mogelijkheid beraden. Wellicht is er dan kans op een snellere behande ling. Dit is wel nodig, want over drie weken gaat de Kamer met zomer vakantie. Alles weer koek en ei in Laos Gisteravond is tussen de vertegen woordigers van de drie partijen in Laos overeenstemming bereikt over de laatste hinderpaal die het optre den van een coalitieregering in de v/eg stond. Het in de Vlakte der Kruiken tus sen de drie prinsen bereikte akkoord liep enkele dagen geleden gevaar door een eis van de rechterzijde dat de rechtsgezinde Nationale Vergade ring de proclamatie door de koning eerst zou moeten goedkeuren. De of ficiële afkondiging zal nu geschieden bij koninklijk besluit. Men is het er over eens geworden dat goedkeuring door de Nationale Vergadering niet nodig is. Het zogenaamde congres, dat be staat uit de twee parlementen, de Nationale Vergadering en de Konink lijke Raad. zou vandaag bijeenkomen om de koning volledige volmacht te verstrekken. In 18 prachtige, natuurlijke tinten Geeft Uw haar de kleur die U wenst In grote tube voor 2 kleur- Spoelingen f. 2,25 (Van onze correspondent) Twee doden en twee gewonden, onder wie een zwaar, vielen gisteravond te betreuren, toen op de verkeersader Roermond- Maastricht bij Susteren een zware trekker met oplegger door de remmen schoot en in de flank werd gegrepen door een Duitse personenauto. Alle vier de inzittenden van de Duitse wagen, leraren aan een gymnasium te Duisburg, werden uit de auto geslingerd. Een van hen, de directeur van het gymnasium, de 54-jarige heer W. Wild, werd hierbij op slag gedood. De bestuur der, de 50-jarige Karl Kemmler, werd, evenals de andere inzitten den .ernstig gewond in het zoekenhuis te Sittard opgenomen. Kort na aankomst overleed de heer Vos. De vierde Duitser, de heer Klein, verkeert niet in levensgevaar. Hoogste graansilo te Deventer De hoogste tot nu toe in ons land gebouwde graansilo is gisteren door burgemeester N. Bolkestein van Deventer in zijn gemeente in gebruik gesteld. De silo is 51 meter hoog en omvat 32 cellen met een inhoud van 42.000 kubieke meter. Zij is gebouwd voor de coöperatieve op- en overslag vereniging van Deventer en Omstreken ,,Codo" en vroeg een investering van f. 1.100.000. De aanwezigen by de ingebruik stelling kregen een staaltje te zien van de capaciteit van de nieuwe silo. Binnen tien minuten werden door middel van twee slurven 20 grote vrachtauto's aan de aangesloten coöperaties vol graan gestopt. Voor dien had men voor elke wagen 20 minuten nodig. Biertapwedstrijd in Hillegoni Voor de eerste maal organiseerde het Centraal Brouwerij Kantoor voor de Bollenstreek in hotel Flora te Hil- legom een Nationale Biertapwed strijd, waarvoor zich 17 deelnemers hadden aangemeld. De heer Pot uit Doorn fungeerde als voortapper en Leo Pagano verzorgde de microfoon reportage. Tussen de ronden door werd een instructieve film inzake juist biertappen gedraaid. De eerste prijs was voor mevrouw Van Winsen-Evert te Leiden, de tweede prijs voor de heer P. Weijers te Leiden en derde prijs voor de heer H. J. Heisteeg te Hillegom. Bij de teams waren de prijswin naars 1. de heren Postma en Hoog kamer te Sassenheim, 2. G. van Leeuwen en A. Boot te Leiderdorp. De wisselbeker, door de Bloem bollenstreek ter beschikking gesteld, overhandigde de heer Leo Pagano aan mevrouw Van Winsen-Evers. BOUGIES Jubileumviering Ons Leger (Van onze Haagse correspondent) Tijdens een feestelijke jaarvergadering, gevolgd door een receptie en een diner, een klinkende taptoe op de boulevard en ee¥i groots vuurwerk op het strand heeft de Kon. Ned. Ver. „Ons Leger", die zich ten doel stelt de krijgsmacht de sympathie en de belangstelling van het volk deelachtig te doen worden, gister avond in Scheveningen het 50-jarig bestaan gevierd. Hoogtepunt in deze feestelijke, te gelijk toch ook stemmige jubileum viering was de uitreiking van twee zeldzame onderscheidingen, van de vereniging, t.w. een draagpennine en een legpenning van de „Prins Mau- ritsmedaille". De draagmedaille wordt toegekend aan militairen, die door loflijke daden of verrichtingen hebben bijgedragen, hetzij 'tot verhoging van het aanzien der Kon. Landmacht, hetzij tot in standhouding of verbetering ervan. De medaille waarvan de toekenning de goedkeuring van de minister van Defensie behoeft, is slechts heel zel den uitgereikt. Het ongeluk vond plaats toen een voor de trekker rijdende personen auto onverwacht sterk afremde. De chauffeur van de trekker van een firma uit Haarlem, die eveneens wil de afremmen, bemerkte echter plot seling dat zijn remmen het begaven. Om een aanrijding met zijn voorgan ger te voorkomen, gooide hij het stuur naar links en kwam toen op de linkerrijbaan terecht. Na deze ma noeuvre zag hij plotseling de Duitse Strenge politie-maatregel (Van onze Amsterdamse correspondent) Twee leden van de huishoudelijke dienst van de Amsterdamse politie zullen worden voorgedragen voor disciplinair ontslag omdat zy zich een aantal oude postzegels hebben toegeëigend waarvan de waarde on geveer f 0.25 bedraagt. Beide mannen een stoker van 47 en een surveillant van 26 jaar waren belast met het overbrengen van de inboedel van een vrouw in de Roompotstraat. De vrouw was de vriendin van een dezer dagen in Noordwijk gearresteerde dief, die o.a. in de Roompotstraat te Amsterdam een enorme hoeveelheid gestolen goederen had opgeslagen. Om deze goederen te kunnen schei den van de eigendommen van de arrestant en diens vriendin, besloot de recherche alles te doen overbren gen naar het hoofdbureau. Bij het uitzoeken van de inboedel kwam een kist met oude ansichtkaarten voor de dag, die de arrestant had ver zameld. Enkele tientallen van deze kaarten bleken echter van de post zegels te zijn ontdaan. Al spoedig werd duidelyk dat de twee leden van de huishoudelijke dienst van de politie, die met het transport van de goederen waren be last, deze zegels van de kaarten hadden gescheurd. Beide mannen zyn postzegelverzamelaars en waren zich er niet van bewust, dat zij in feite diefstal pleegden. De waarnemend chef van de cen trale recherche zei, dat een dergelijk onbeduidend vergrijp bij een andere overheidsdienst wellicht met een be risping zou kunnen worden afgedaan, maar dat een politiekorps voor het eigen personeel andere normen dient aan te leggen. De oude postzegels hebben volgens de officiële koers een waarde van ongeveer drie kwartjes. De werkelijke waarde moet op een derde hiervan worden geschat. De beide mannen zullen niet alleen worden ontslagen, maar worden bovendien verbaliseerd waarna de officier van Justitie zal beslissen of er een vervolging tegen hen zal worden ingesteld. Siam respecteert de uitspraak van het Haagse Hof De premier van Thailand (Siam), veldmaarschalk Sarit Thanarat, heeft gisteren meegedeeld dat zijn land de uitspraak van het Internationaal Ge rechtshof in Den Haag, waarbij de tempel van Prcah Vihear aan Cam bodja werd toegewezen, zal respec teren. Van harte heeft Siam zich overi gens niet bij de uitspraak neergelegd. De ambassadeur van Siam in Frank rijk heeft instructie gekregen „zich voor te bereiden op terugkeer", naar zijn land. De regering in Bangkok is namelijk van mening, dat twee juridische adviseurs van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken hun positie hebben misbruikt door als raadsman voor Cambodja op te treden. Voorts heeft de Siamese pre mier bekendgemaakt, dat aan een Poolse handelsfunctionaris in Bang kok verzocht is het land te verlaten. Ook heeft Siam Poolse schepen verboden Siamese havens aan te doen en het zal Poolse burgers visa weigeren. Dit alles omdat de presi dent van het Internationale Ge rechtshof in Den Haag een Pool is In Bangkok heben ongeveer tien duizend studenten en scholieren een betoging gehouden tegen het besluit van het Haagse Hof. Gizenga niet dood De Kongolese minister van Bin nenlandse Zaken, Kamitatoe, heeft gisteren de geruchten tegengespro ken, dat Gizenga, de afgezette Kon golese vice-premier, dood is. Volgens de minister staat Gizenga nog steeds onder militaire bewaking od het eiland Boelambemba in de monding van de rivier de Kongo, afwachting van zijn berechting Leopoldstad op beschuldiging van opstand tegen de regering. Kamitatoe zei nog, dat de gezond heidstoestand van Gizenga goed is. De besprekingen tussen de Kongo lese minister-president, Adoela, en de regeringsleider van Katanga, Tsjom- be, zijn woensdag onderbroken nadat Tsjombe de Kongolese regering schriftelijk van had beschuldigd een aanval te hebben doen ondernemen op de Katangese gendarmerie. Tsjombe schreef Adoela dat Kom golese troepen in het gebied van Kongolo en dat van Boudewijnstad Katangese gendarmes hebben aange vallen en dat het hem om die reden niet mogelijk is door te gaan met de besprekingen, die ten doel hebben een einde te maken aan de afscheiding van Katanga. De Kongolese regering heeft geantwoord dat zij niet van een dergelijke incident heeft gehoord en dat zij bereid is een commissie van onderzoek bestaande uit Kon golese en Katangese officieren er V.N.-ambtenaren naar de aangeduide gebieden te zenden. wagen opduiken en tevergeefs pro beerde hy wederom een botsing te voorkomen. Met grote snelheid sloeg de Duitse personenauto tegen de zware wielen van de oplegger. De voor de trekker rijdende personen auto werd daarop door de trekker alsnog aan de acherzijde gekraakt. De leraren maakten gezamenlijk een uitstapje. HOGE AMBTENAREN IN ITALIË STAKEN Vandaag en morgen staken In ge heel Italië de hoge ambtenaren. Dinsdag j.l. was een dergelijke actie beperkt tot de ministeries in Rome. De hoge Italiaanse functionarissen eisen een hervorming van de „staats bureaucratie", die door het publiek en de pers gehekeld wordt. Zij herin neren eraan, dat reeds jaren een minister zonder portefeuille is belast met een hervorming van het be stuursapparaat zonder dat een merk bare verbetering is ingetreden. Kernproef in Nevada De Amerikaanse Commissie voor Kernenergie heeft bekendgemaakt, dat de 38ste ondergrondse kernproef in Nevada is verricht. Het kernwapen was van klein kaliber. HOOIGRACHT 54 PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK Onder de titel Visserij fn cijfers 1961 heeft de afdeling Visserij van het Landbouw- Economisch Instituut een rap port gepubliceerd, waarin de be drijfsresultaten over 1961 van de voornaamste takken van vis serij zijn vermeld. De waarde van de totale aanvoer steeg met bijna f. 5 miljoen (4%) tot f. 142 miljoen. De gemiddelde aan- voerprijs lag echter in 1961 iets lager dan in het voorafgaande In Darien in de V.Sis Frank lin Delano Roosevelt, een klein zoon van de vroegere president, in het huwelijk getreden met Grace GoodyearHet bruids* paar in gezelschap van de we duwe van de president en haar zoon F. D. Roosevelt, de vader van de bruidegom jaar, hoofdzakelijk als gevolg van de grotere aanvoer. De export nam toe met ca. f 19 miljoen (13%) tot f167 miljoen. De uitvoer werd gunstig beïnvloed door de liberalisatie van de import van visserijprodukten in verschillende landen alsmede door het geleidelijk in werking treden van de Euromarkt. De haring-export is van groot be lang. Ca. 70% van de aanvoer gaat naar het buitenland. Vooral de kleine zeevisserij met kotters de aanvoer van deze vaar tuigen bestaat voornamelijk uit plat vis (tong en schol) heeft tot deze stijging bijgedragen. Van de totale aanvoerwaarde nam deze tak van visserij met f 47 miljoen, een derde deel van de totale aanvoerwaarde voor zijn rekening. In het algemeen werden met de kotters gunstige be drijfsresultaten behaald. De grote zeevisserij met loggers en treilers bleef met een aanvoerwaar de van f 59 miljoen ca. f 2 miljoen achter bij het resultaat van 1960. Deze daling werd veroorzaakt door een vermindering van de aanvoer in 1961 van gezouten haring door de dryfnetvisserij (loggers), alsmede door een prijsdaling van deze vissoort. De bedrijfsresultaten van de drijfnetloggers waren dan ook teleurstellend; in tegenstelling tot 1960 sloot de exploitatierekening met een tekort. Aangezien het arbeids loon in de visserij bestaat uit een deel van de opbrengst van de vangst, was dus ook het inkomen van de vis sers lager dan in de voorafgaande jaren en werd het steeds moeilijker de drijfnetloggers te bemannen. De moderne treilers behaalden daarentegen gunstige bedrijfsresulta ten met de haringvisserij. Daar de wintervissery op rondvis slechtere uitkomsten gaf dan in 1960, waren de totale bedrijfsresultaten van de treilvissery toch nog iets minder gunstig dan in het voorafgaande jaar, zy het dat ook in 1961 een netto overschot behaald werd. De garnalenvisserij had een jaar van goede vangsten en grote export: 96% van de aanvoer van consump tiegarnalen werd geëxporteerd. De t.o.v. 1960 sterk toegenomen export van garnalen was echter slechts mo gelijk tegen aanzienlijk lagere prij zen. De waarde van de aanvoer van consumptiegarnalen verminderde dan ook met 1.5 miljoen tot ca. f 9 miljoen in 1961. De exploitatie reke ningen der schepen vertoonden ech ter over het algemeen een voordelig saldo. De totale opbrengst der IJs- selmeervisserij was in 1961 bijna f 9 miljoen, hetgeen f 1 miljoen lager was dan in 1960. De bedrijfsresulta ten waren dientengevolge minder gunstig dan in laatstgenoemd jaar, alhoewel toch nog een positief netto resultaat werd verkregen. Tenslotte vermeldt het rapport dat de oester- en mosselcultuur met f 16 miljoen een totale opbrengst had, welke ca. f 1.5 miljoen hoger was dan in 1960. Over de bedrijfsresultaten waren nog geen gegevens beschik baar. „Er is thans een persoon in ons midden", zo zei voorzitter jhr. F. Beelaerts van Blokland in een na een heildronk op de Koningin en haar huis uitgesproken tafelrede, „die door hetgeen hij tijdens en na de laatst* oorlog voor de opbouw en de verbe tering van het Nederlandse leger ver richt heeft, recht op de toekenning kan doen gelden. Gij allen zult heb ben begrepen, dat deze persoon de Prins der Nederlanden is." Jhr. Beelaerts bood de Prins vervolgens de draagmedaille aan. Tijdens de eerder gehouden jaar vergadering werd de legpenning: uit gereikt aan luitenant-generaal b.d, J. J. C. P. Wilson, wegens zijn ver dienstelijke bijdrage tot de kennis van de geschiedenis der Nederlandse,- sttrijdkrachten. Sedert de instelling in 1935 werd dit ereteken slechts' twaalf maal toegekend. Na afloop van de vergadering recipieerde het hoofd bestuur. Onder degenen, die „Ons Leger" hun gelukwensen kwamen aanbieden bevond zich Prins Bern- thard als (beschermheer. Verder de staatssecretaris van Defensie, luite nant-generaal b.d. M. R. H. Calmeyer, de burgemeester van Den Haag mr. H. A. M. T. Kolfschoten, luit.-gene raal b.d. H. F. M. van Voorst tot Voorts, oud-commandant van de lichte brigade, luit-generaal G. J. Le Fèvre de Montigny. adjudant in bui tengewone dienst van HM. de Ko ningin. chef van de verenigde chefs van staven, luit-generaal A. V. van den Wall Bake, chef van de. Generale staf. luitenant-generaal C. J. Valk. adjudant in buitengewone dienst, de gouverneur der residentie brigade generaal O. A. Kaub. de voorzitters van de Kon. Ned. verenigingen „Onze Vloot" en „Onze Luchtmacht" en ver. tegenwoordigers van het bedrijfsle ven. Terwijl de schijnwerpers het monu ment voor leger ©n vloot op de boule vard niet ver van het Kurhausterras verlichtten, concerteerde de K.M.K. in ceremonieel tenue ter muzikale op luistering van de feestviering. Een warm applaus symboliseerde de dank van alle toehoorders voor deze pit tige taptoe. Klokslag half elf gingen alle lichten uit en begon op het strand voor het Kurhaus de opbloei van ©en groots vuurwerk dat in een speciaal stuk hulde bracht aan de jubilerende vereniging, en dat voor de duizendvoudig toegestroomde Ha genaars als eerste vuurwerk van het seizoen bewees, dat de zomer nu toch werkelijk is aangebroken! Tasjesroof op klaarlichte dag (Van onze correspondent) Gistermiddag om ongeveer 3 uur is een 63-jarige dame te Hilversum overvallen door tas jesrovers. Nadat rij, ro gemeend werd, geld had gehaald bij het postkantoor, werd rij op weg naar huis op de Steijnlaan, tegenover de VARA-hoorspel- studio, door twee knapen op een bromfiets met een dolk be dreigd. Zij moest haar tasje afgeven. De jongens kregen in de gaten dat zij door een automobilist werden ge volgd en ontdeden zich van het tas je, waarin een oortemonnee inhou dende f 30.-. De automobilist zag kans de bromfiets klem te rijden op het kruispunt Bothalaan-Heuvellaan. De onverlaten sprongen eraf en lie ten de bromfiets in de heg liggen. De automobilist zag geen kans de jon gens, die het op een lopen zetten, in te halen. De politie ontfermde zich over de blauwgrijze snelbrommer, die bij de VARA-studio was gebracht. De rijwielbewaarder van het post kantoor meent de jongens te hebben gezien. De knapen hadden reeds ge ruime tijd verdacht om het postkan toor rondgezworven, tot hij ze plot seling op een bromfiets zag weg rijden. Waarschijnlijk hadden de knapen de dame opgewacht. Zij zijn ongeveer 20 jaar oud. Een van hen droeg een donkere winterjas, de an der een blauwachtig kort jack. De daders zijn nog niet gevonden. BRONBEEK 100 JAAR Het Koninklijk Militair Invaliden huis „Bronbeek", waarin nog onge veer honderd in de tropen gediend hebbende gepensioneerde militairen worden verpleegd, bestaat op 19 fe bruari 1963 100 jaar. Ter verbetering van de accommo datie voor de verpleegden zullen dit jaar belangrijke verbouwingen wor den uitgevoerd. Ook het aan de stichting verbon den museum zal een grondige restau ratie en modernisering ondergaan en met nieuwe aanwinsten worden uit gebreid. In verband hiermee wordt het museum tot 19 februari gesloten.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5