„Met eervol ontslag" Deuren van de E.E.G. moet men open houden AGENDA m tisMt A Knap spel van Ton Lutz c.s. ZOMERJACKETS /t rfiiïi Spaak bijt fel van zich af AUPING LEDIKANTEN W.J. ZIRKZEE Bonn heeft ander standpunt MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 JUNI 1962 Sterk en boeiend is het toneelspel van de bekende auteur Terence Rattigan: ,,Met eervol ontslag'' (The Browning Version). Daarvan gaf het Rotterdams Toneel gisteravond een geconcen treerde televisiebewerking onder de knappe regie van Walter van der KampTon Lutz gaf een uitermate beheerste uitbeelding van de mislukteleraar, die zonder pensioen naar een andere school gaat, nadat hij door zijn vrouw met een van zijn collega's bedrogen is. Een enerzijds zielige, doch anderzijds toch zéér sympathieke figuur deze „Himmler van Va" die slechts door bijzonder strenge discipline de orde onder zijn leerlingen kan handhaven. Welk een bekwaam acteur is toch deze Ton Lutz: hij boeide van A. tot Z. hoewel hij een gans andere vertolking van zijn rol gaf dan indertijd op het toneel Albert van Dalsum. die de emotionaliteit meer de vrije loop gaf. Hem stonden Enny Meunier als zijn „onbevredigde" vrouw, Pim Dikkers als de zo bijzonder „populaire" leraar Wim Ruys als de rector en Willem Nijholt als de leerling Taplow op uit stekend niveau terzijde, zodat het ganse verloop van dit psychologisch gevoelig opgebouwde verhaal in al zijn facetten overtuigend op het scherm werd gezet en de aandacht van de toeschouwer geen moment verflauwde. Het slot is anders dan indertijd de film: dan vormt de toespraak van de leraar Andrew Crocker-Harris, die hij per slot tóch na die van Fletcher houdt, de climax en neemt hij af scheid van zijn vrouw. Hier blijft het bij de aankondiging ervan en heeft het er alle schijn van, dat zij ten slotte tóch geïmponeerd door zijn plotseling besliste houding bij hem zal blijven. Het grote talent van Ton Lutz heeft ons voor de zoveelste maal getroffen, zün veelzijdigheid is opvallend. An dere malen pakt zijn humor, ditmaal zijn grote ernst en speciaal zijn diep gaande „menselijkheid", waardoor hij speciaal op indringende wijze contact met de toeschouwer weet te leggen. Hij had dan ook voor deze uitbeel ding alles mee: het leek, alsof deze rol hem „op het lijf geschreven was". Wij achten deze uitzending, waar aan Jan Koenraads met zijn voor treffelijk harmoniërend décor extra relief verleende, een der beste van de laatste tijd en brengen er dan ook zonder reserve gaarne onze hulde voor. Van grote kunde, ook in historisch opzicht, getuigde de interessante uit- Prachtige jackets van Zwitserse poplin met ingebreid glansgaren. Ideaal te dragen i.p.v. colbert, jack of overhemd. In diverse uit voeringen, modellen en kleuren. Omdat de zomer zo Iaat gekomen is, kunt U profiteren van een wer kelijk verrassend koopje. Normale prijs 39.75, maar nu betaalt U voor deze prachtige, sportieve ZOMERJACKETS de prijs, die U voor onmogelijk had gehouden:■**75 LLTDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudse- slngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 ZEIST: Slotlaan 158-160 VLAARDINGEN: Liesveld 7-9 1 eenzetting van mr. G. J. B. Hilter- man over „Spanje in en buiten Euro pa", waarin hij helder en gedocu menteerd aangaf, hoe de huidige De minister van Buitenlandse Za ken van België, Paul Henri Spaak, heeft fel van zich afgebeten toen hu in de Beheerschapscommissie der Verenigde Naties de Russische be schuldiging, dat België niet oprecht was in de kwestie-Roeanda-Boeroen- di, van de hand wees. De commissie vergaderde gisteren over de toekomst van deze Centraal Afrikaanse gebieden, die op 1 juli onafhankelijk zullen worden. België heeft, eerst onder een mandaat van de Volkerenbond en later onder een beheerschapsovereenkomst met de Verenigde Naties, gedurende meer dan veertig jaar voogdijschap over deze gebieden uitgeoefend. Communistische afgevaardigden hadden België ervan beschuldigd het argument van mogelijke binnenland se onlusten na de onafhankelijkheid te misbruiken om economisch en mi litair in deze landen een voet aan de grond te houden. Minister Spaak, die het vertrouwen van de 104-landencommissie vroeg, zei dat de communisten blijkbaar volkomen onbekend zijn met de toe situatie in Spanje alsmede het ka rakter van het volk is geroeid en hoe de houding van andere landen daartegenover dient te zijn. Een in hoge mate actueel onder werp, dat dan ook de levendige aan dacht getrokken heeft. AI. UIvcrtpntK1 80/190 Cleopatra f52.50; Clipper f52.50; Cricket f59.— Ariëlle f69.—; Carroe f 85.Libardoo f 89.—; Wentel bed f79.—. Auping matrassen, vanaf f 75. Rubbermatrassen f 134.— Textielhandel en Woninginrichting VAN 'T HOFFSTRAAT 7—7A TEL. 24610 - LEIDEN - MIDZA stand in Roeanda en Boeroendi wan neer zij zeggen dat het een rijk ge bied is, waaruit België voordelen wil halen. België heeft voor drieënnegen- tig miljoen dollar steun aan dit ge bied verleend en zal ook na de onaf hankelijkheid doorgaan steun te ver lenen. Er zullen geen Belgische mi litairen in Roeanda en Boeroendi blijven, aldus Spaak. De Sowjetrussische gedelegeerde, Oberemko, was van mening dat de scherpe woorden van de Belgische minister blijkbaar het gevolg waren van een slecht geweten. Op een persconferentie verklaarde minister Spaak later, dat hij niet vreesde voor een tweede Kongo in Roeanda-Boeroendi. Wanneer echter de militairen op de datum van de on afhankelijkheid zouden wegtrekken zal er geen Belgische technicus blij ven en zonder technici kunnen deze landen niet bestaan, aldus minister Spaak. Minister Luns te Kiel: (Van onze correspondent in Bonn) De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. heeft gisteren in Kiel ter gelegenheid van de interna tionale zeilwedstrijden der Kieler Woche. gepleit voor het open houden van de deuren van de Europese Gemeenschap. Met een verwijzing naar de middeleeuwse bond van Hansesteden, waartoe de stad Kiel ook behoorde, zette de minister uiteen dat ver door gevoerde samenwerking op zo breed mogelijke basis de enige mogelijkheid is voor het scheppen van een levensvatbare volke rengemeenschap. De Hansabond ging ten onder, toen de Neder landse en Britse handel buiten de bond om een hoge vlucht nam,' aldus mr. Luns. Scène uit ..Met eervol ontslag" v.l.n.r. Willem Nijholt. Pim Dik kers. Enny Meunier en Ton Lutz. Prijs voor jeugdboeken Het bestuur van de Haagse Jan Campertstichting heeft een prijs in gesteld ter bekroning van een Neder lands jeugdboek voor de leeftijd van 13 jaar en ouder. De prijs zal de naam dragen van de overleden schrijfster Nienke van Hichtum, is f 1000.- groot en zal voor het eerst in het najaar van 1962 wor den uitgereikt. In aanmerking voor bekroning komen boeken verschenen tussen 1 januari 1958 en 1 januari 1962. AL TE DICTATORIAAL De Andalusische industrieel Benito Villamarin, bezitter van conserven- fabrieken, is tot een boete van 50.000 peseta veroordeeld omdat hij gewei gerd had een commissie van arbei ders van een hem toebehorende on derneming te ontvangen voor het bespreken van een nieuw arbeids contract overeenkomstig de wettelijke procedure, aldus is van welingelichte zijde vernomen. MILITAIRE MUTATIES Het ligt in het voornemen met in gang van 1 november de brigade generaal der aan- en afvoertroepen, M. P. Feith, te bestemmen voor de functie van algemeen inspecteur te vens commandant van het korps mo biele colonnes, zulks onder gelijk tijdige eervolle ontheffing van zijn functie van inspecteur van het ver voerswezen, de brigade-generaal der infanterie, W. M. Berkhout, te be stemmen voor de functie van inspec teur van het vervoerswezen, zulks onder gelijktijdige eervolle onthef fing van zijn functie van plaatsver vangend commandant van de onder steuningsstrijdkrachten en de briga de-generaal van de generale staf. J. H. G. van Marle, te bestemmen voor de functie van plaatsvervangende commandant van de ondersteunings strijdkrachten, zulks onder gelijktij dige eervolle ontheffing van zijn functie van chef van de staf bij het comité Verenigde chefs van staven. Jaag dia ondragelijke Rheumatische Pijnen er uit! Dat lukt U met Krnschen Inderdaad - een simpele bloedzuive rende kuur doet wonderen. Naar mate de bloedzuiverende organen krachtiger gaan werken, daartoe aangespoord door Kruschens zes minerale zouten, wordt het bloed allengs weer puur en zuiver als weleer. Alle onzuiverheid erin wordt losgemaakt en afgevoerd en kan zo geen schade meer doen aan Uw gestel. Pijnen nemen hand over hand af en U voelt U al gauw weer de oude. vief, fit en veerkrachtig. Wacht er niet mee. Begin Uw Kruschen kuur liever vandaag dan morgen. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia", 8 uur nm. ZATERDAG Station N.S.: Excursie Ned. Chr.Reis- ver. naar Rozententoonstelling West- broekpark in Den Haag. 2.50 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur v.m. bijbelstudie; 11-12 uur ds. W. Betram van Zeist. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefi-bewe- ging. Spr. mevr. S. Khan „Leven met God". 11 uur v.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist Zijlstra. 10 uur v.nv Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Breestraat 19: Vola. Lezing P. M. Heilig over houtsoorten. 8 uur n.m. Kam. Onneslaboratorium: K. en O.- excursie. 7 55 uur n.m. Schouwburg: Uitvoering Chr. Ly- ceïstenver. 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. In den vergulden Turk: Aandeel- houdersverg, N.V. Boekhandel en Druk kerij v/h E. J. Brill. 11 uur v.m. Prediker: Volle Evang. Zending. Evangelist J. van Gljs. 8 uur n.m. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. In den Vergulden Turk: Aandeel houdersvergadering Van Wijk en He ringa. 3 uur n.m. Schouwburg: Operetteklasse Muziek school m.m v. Jeugdaccordeonklasse. 7.30 uur n.m. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Naast het ontbreken van een basis, die breed genoeg was, noemde de mi nister het gebrek aan politieke sa menwerking tussen de hansesteden als tweede reden voor het ondergaan van de machtige stedenbond. Aan de hand van dit historische voorbeeld pleitte minister Luns voor een Europese politiek, waarbij Enge land, maar ook landen als Dene marken en de neutrale Fnropese sta ten, niet afgestoten worden maar juist binnen worden gehaald. Oe Britse toetreding tot de Europese Gemeenschap noemde hij van het allergrootste belang. De vorming van een Europese politieke unie bepleitte de minister eveneens, maar het tijd stip voor deze vorming legde hij uiteraard na de toetreding van En geland tot de Zes. Bü de rede van minister Luns was helaas geen minister van de Bonds regering aanwezig. Helaas, omdat de regering in Bonn een heel ander j standpunt inneemt dan minister Luns. In Bonn gelooft men meer in de Franse benadering van Europa, namelijk in een snel afsluiten van een politieke unie, desnoods onder straffe leiding en voorlopig zonder Engeland. Juist de laatste dagen, de Slees wij k-Holsteinse minister-president Von Hassel wees hier gisteren op, is over dit thema veel gesproken, na dat kanselier Adenauer zich had ver stout te zeggen dat eventueel een po litieke unie met Italië, Frankrijk en West-Duitsland moest worden ge vormd, als de Beneluxlanden halsstar rig blijven in hun weigering aan een unie zonder Engeland mee te wer ken. Met deze uitspraak heeft Aden auer overigens weinig eer ingelegd. Van alle kanten, ook van zijn eigen ministers en zijn eigen CDU-fractie, kreeg hij de wind van voren. Maar dat betekent niet dat Adenauers om geving het wel met het Nederlandse standpunt eens zou zijn. In Nederlandse kringen hoopt men dan ook dat de gisteren bij minister Luns' rede wel aanwezige CDU-par- tijvice-voorzitter Von Hassel in Bonn uitvoerig verslag zal uitbrengen van de aan plaats en gelegenheid zo goed aangepaste rede van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken. Advertentie mmm. - i' BINNENLAND De 52-jarige arbeider J. H. A. Rost uit Schiedam is gistermorgen op het terrein van de acetyleendissous- gasfabriek „Oxygenium" aan de Over- schieseweg in Rotterdam om het le ven gekomen door een val in een kalk put. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van de familie van Elzelingen uit Nleuwendijk (Werkendam) te water feraakt in een sloot achter het ouder ijk huis en verdronken. Gistermiddag is de 13-Jarlge Gijs- bert Schopenhouwer uit Schiedam in de Poldervaart in zijn woonplaats ge vallen en verdronken. Op de grote verkeersweg te Hoog halen in de gemeente Beilen is gis termorgen een verkeersongeluk ge beurd met dodelijke afloop. De 16- Jarige H. Dekker stak zonder op het verkeer te letten per fiets de auto weg over. Hij werd gegrepen door een auto en werd zodanig gewond dat vrij wel onmiddellijk de dood intrad. Aan de gevolgen van een aan rijding is gisteravond in het Marine- hospitaal de 14-jarlge Thomas Kuur- stra uit Haarlem overleden. Hij werd bij een kruising in de villabuurt van Bloemendaal door een auto aangere den en zou geen voorrang hebben ge geven. De Jongen werd in zwaarge wonde toestand naar het hospitaal ge bracht. In het Diakonessenhuis te Mep- pel is overleden de 71-jarige heer L. Welde uit Meppel. die gistermorgen even buiten de stad. bij het plotseling oversteken van de weg door een auto bus uit Surhuisterveen werd gegrepen en ernstig werd gewond. Op de Oploseweg in Overloon is gistermiddag het 5-jarig zoontje van de heer C. Verhoeven tc Overloon na bij zijn woning door een vrachtauto, bestuurd door een meneer uit Oploo, aangereden en vrijwel op slag gedood De vader zag het ongeluk gebeuren Hij waarschuwde het ventje nog ,maar het was te laat. Op 16 en 17 Juli zullen de in ternationale keuringscommissie en de internationale jury in het rosarium in het Westbroekpark in Den Haag keu ren. De gouden medailles zullen voor het eerst worden toegekend voor de beste grootbloemige en de beste tros- roos, de gouden roos zal voor de tweede keer worden toegekend voor de beste roos. Voorts is er nog een prijs voor de best geurende roos en zijn een aantal certificaten beschikbaar De prijsuit reiking geschiedt 17 Juli in het Kur- haus te Scheveningen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. en zang. 18.40 Lichte gram. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 V. d. kind. 19.10 Muz. voor kind. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek over de heroriëntatie der kerken. 19..45 Kunst- kron. 20 00 Nws. 20.05 Leven op het land. gesprek. 20.20 Muzikale uitstap jes. 20.40 Vlaanderen is vlakbij - IV - Huidig toneel in Vlaams-Belgié. VARA: Zee - haven - thuis, veertiendaags journaal voor de scheepvaart. 21.40 Lichte ork.muz. en zangsolisten. 22.15 Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Te waar om mooi te zijn, overdenking. VARA- 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikaal gesprek. 23 55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18 20 Limburgs halfuur. 18.50 Regeringsuitz.: Bescherming Bevolking vraagt Uw aandacht. 19 00 Nws. 19.10 Act 19.25 BoekbesDr. v. d. jeugd. 19.30 Politieke lezing. 19 40 Verzoekprogr. v. d. militairen. 20.30 V. d. Jeugd. 20.50 Lichte gram, met comm. 21.05 De vuurlelie onder de vilgeboom, hoorsp. 99. 90 22.30 Nws. 22 40 Christus, onze medemens, lezing 27 50 Musice rende diiott^nten. 23.15 Lichte gram. 23 55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.00 Roeien: sprintwedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 At tentie. feiten die de aandacht waard zijn. 21.05 Nederlands muziekprogram ma met Nederlandse artiesten. 21.45 Literair portret. 22.05-22.15 Dagslui ting. GRAMMOFOONPLATKNPIfOGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18-20 uur) I. Jean Baptlste Lully. Ballet-Suite. Allegretto. Notturno. MÏnuetto. Prelu- dio e Marcia. Orchestra Allessandro Scarlatti o.l.v. Franco Caracciolo. II. Jean Philippe Rameau uit. „Les Indes Galantes". Solell. on a détruit tes superbes aslles. Gérard Souzay, ba riton. The New Symphony Orchestra of London o.l.v. Paul Bonneau. III. Wolfgang Amadeus Mozart. 1. ..Bastien und Bastienne". Opera buffo in 1 bedrijf KV 50. Rita Streich, so praan (Bastienne. een herderin): Ri chard Holm, tenor (Bastien. haar ge liefde): Toni Blankenheim. bas (Colas, pen vermeend tovenaar); Dialoogregie: Herbert List. Kamerorkest van Mün- chen. Dirigent: Christonh Stepn. 2. ..Les Petits Rlens". Ballet K. Anh. 10. Ouverture: Largo: Gavotte: Andantino: Alieero; Larghetto Gavotte loveuse (Allegro): Adagio: Presto: Gavotte graeieuse- Pantomime: Passepied- Ga votte: Andente Wamerork. van Stutt gart olv Karl Müchinger. TV; Pomerdeo Oimarosa. ..II Maestro Hi Canelie" Komisch Intermezzo. Sesto Bruscantini. bariton (Maestro di Ca- Radio Televisie 1'A-TE LfcV ISIE^jAp DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. levering met waarborgcertificaat. Generaal Gursel, president van Turkije, heeft gisteravond in een ra diorede een sombere uiteenzetting ge geven van de toestand, die door de regeringscrisis is ontstaan Hij noemde het dringend noodzakelijk, dat Ismet Inönü, premier in de afgetreden rege ring, die opnieuw tot formateur is benoemd, erin slaagt een nieuwe rege ring te vormen. Inönü verklaarde later tegenover Journalisten dat hij de op dracht had aanvaard en dat hij ge loofde spoedig te zullen slagen. De Rotterdamse rivierpolitie heeft gistermorgen in de Nieuwe Maas bij de Petroleumhaven het stoffelijk over schot gedregd van de 21-jarige matroos Kriatian Bogh uit Hollstedt. Denemar ken. opvarende van het Deense schip Danholm, dat bij de werf van Verolme op Rozenburg ligt. Waarschijnlijk is hij 's nachts bij de steiger van een veer in het water gevallen. BUITENLAND De Zweedse luchtmacht heeft twee Zweedse firma's een order ge geven voor het vervaardigen van ap paraten voor een automatisch „radar- gordljn". dat het land tegen luchtaan vallen moet beveiligen. Vijftien personen zijn verdronken toen een boot, waarin dertig bruilofts- gangers waren gezeten, in de rivier de Bagmati in de Indiase staat Bihar om sloeg. De politie heeft drie beman ningsleden gearresteerd, die van boord sprongen, toen zij bemerkten dat het vaartuig ging zinken en zich niet ver der om de veiligheid van de passagiers bekommerden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft Soevanna Phoema. de leider van de neutrallstische stroming in Laos. die een Laotiaanse coalitieregering heeft gevormd, waarin h(j premier is, op nieuw uitgenodigd voor een bezoek aan Washington na de komende Geneefse conferentie over Laos. In twaalf Amerikaanse staten, waar vorige maand een sterke stijging van het gehalte van radio-actief jo dium in gepasteuriseerde melk was ge constateerd, blijkt nu dit gehalte sterk te zijn gedaald. Prinses Astrld, het dochtertje van Prins Albert van Luik en Prinses Paola, is gistermiddag door de primaat van België, kardinaal-aartsbisschop Suenen6, gedoopt. De plechtigheid in de St.-Jacob-op-Koudenberg nabij het koninklijk paleis in Brussel, werd bij gewoond door Koning Boudewijn. Ko ningin Fabiola. andere leden van de koninklijke familie en vele autoritei ten. Peter en meter waren Prins Fa- brizlo Ruffo, de oudste broer van Prinses Paola, en erfgroothertogin Josephine-Charlotte, echtgenote van de erfprins van Luxemburg en oudste zuster van Prins Albert. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappenDagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. Waaggebouw: „Lelden bekeken". Dag. 10 uur v.m.9 uur n.m. (vrijdags 2-9 uur n.m.); zond. 1-5 uur n.m. (t/m 16 juli). BIOSCOPEN Trianon: „Om 4 uur breekt de hel los". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Maciste, zoon van Hercules". 14 jr. Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdagcyclus „Trottoirmeisjes van Parijs". Casino: „De vampier". 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Carrousel van het nachtleven". 18 jr Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „Transport der verdoemden". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een stuk hemel te koop". A.l. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra Theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „John Wayne de Grote vechter". 14 Jaar. Zond. 7 en 9.15 uur; ma. en wo. 8 uur „De Getekende". 18 jr. Dond. 8 uur „Huwelijkslessen". 14 Jr. Zon dag- en woensdagmiddag half drie ..Stan Laurel en Oliver Hardy als Dansmeesters". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken De avond- en naeh+rU' - der Apo theken wordt deze week (tot zater dagmorgen 8 uur) waav-nomen door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenbutg te Leiderdorp is geopend. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of (K«is waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Van 26 tot 28 Juni zal ln heel Italië een staking van metaalarbeiders gehouden worden die 48 uur zal duren. Alle vakverbonden doen aan de staking mee waarbij ongeveer 1.200.000 arbei ders zijn betrokken. De metaalarbeiders hebben 12 Juni ook reeds gestaakt. De arbeiders eisen o.a. een werkweek van 5 dagen en 40 uur en verhoging van de minimumlonen. Volgens het Egyptische nieuws blad Al Ahram hebben grote groepen witte mieren, die enige dorpen ln de provincie Beheira in Neder-Egypte bin nenvielen, vier kinderen gedood en een aantal huizen verwoest. In de vijf be dreigde dorpen is paniek ontstaan. Zo lang de mierenkoningin niet is ge vonden, zijn de verdelgingspogingen weinig effectief. Vandaag en morgen zouden de hogere ambtenaren ln Italië in staking gaan om hun eisen voor hogere sa larissen en herwaardering van het werk kracht bij te zetten. De Italiaanse kranten zijn donderdag weer versche nen na een staking van 48 uur van de drukkers. Zaterdag zullen zij we derom voor 24 uur ln staking gaan. Op London Airport gebruikt men thans een luidsprekerwagen die opge nomen geluiden van in nood verkeren de vogels laat horen om de vogels van het vliegveld weg te houden. President Nkroemah van Ghana heeft gisteren gepleit voor een nieuwe Internationale moraal, ontwapening, beëindiging van het kolonialisme en een akkoord van de grote mogendhe den waarbij zij zich losmaken van Afri ka. Dit alles is nodig om de wereld voor een oorlog en voor uitroeiing door atoomwapens te behoeden. Nkroemah I zei dit in een openingstoespraak van een conferentie te Accra over „de we reld zonder de bom", die een week zal I duren. Ongeveer, honderd mensen uit alle delen van de wereld nemen aan de I conferentie deel. pella). Instrumentale groep van het Collegium Musicum Italicum. Solisten ,.I Virtuosi di Roma". Cembalo: Romeo Olivieri. Dirigent: Renato Fasano. VOOR ZATERDAG 23 JUNI Hilversum 1, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte och tendklanken. 7.30 Van de voorpagina, praatje. 8.00 Nws., postduivenber. en soc. strijdlied. 8.19 Muzikale ochtend post. 8.50 Wegwijzer, tips voor vakan tiegangers. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9 10 Klass. pianoconcerten. 9.35 Waterstan den. 9.40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, gesprek. 10.05 Bijbels verhaal met muzikale begeleiding VARA: 10.20 Orgelspel. 10.45 Man in de stad, cabaret. 11.10 Lichte gram. 11.20 Sportnws. 11.45 Melodieën-Expres. 12.15 Cultuurgewassen en hun geschie denis, lezing. 12.30 Meded. t.b.v. land en tulnb. Aansluitend: Postduivenber. 12 34 Vers van de pers. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla. 13.20 Tijd voor teenagers. VARA: 14.10 Streekuitz. 14.30 Hol land Festival 1962: Mezzo-sopraan en plano: Spaanse liederen. 15.00 Muziek- matinee: Amusjnuz. 16.40 Boekbespr. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Draaiorgelmuz, 18 30 Theaterork. en zangsolisten. 19 00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek over de herorlën- tatle der kerken. 19.45 Lichte ork muz. 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Marinierskapel der Kon. Marine: Amerikaanse lichte muz. 20 40 Tango-Rumba ork. 21.10 Soc comm. 21.25 Italiaans ens. en zangsollst. 21.50 Oude liedjes. 22.20 Sportnieuws. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.10 Muz. uit films en musicals. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Klass. ka- mermuz. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Mo derne muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Licht lunchconcert. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12 33 Instrum. sextet: lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennws. 13.25 Musicerende dilettanten. 13.50 Lichte gram. KRO: 14.10 Franse les. 14.30 V. d. jeugd. 15 30 Sopranen en plano: duet ten. 15.55 Moderne muz. 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16.40 Lichte gram. v. d. jeugd. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Volksmuz. 17.30 Boekbespr. 17 40 Nouveauté's: nwe klass. gram. 18.00 Kunstkron. 18.30 Jazzens. 18 50 Praatle voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram.: Russische lie deren. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19 55 Ponulaire klassieken- omroeporkest en soliste: klass. muz. 20 50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21 00 De Platen- koffer. gevar. oroer. 21.45 Lichte gram. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wii luiden de zondag in. godsd Drogr. 23 00 Meesterwerken van de religieuze muz. 23.45 Klassieke gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Tips voor Uw vakantie. 15.25 Amerikaanse TV-film. 15.50 Tsjechische tekenfilm, 16.10 Ameri kaanse TV-film. 16.35 Op de drempel van de kosmos, de ontwikkeling van de luchtvaart. 17.00-17.30 V. d jeugd. 19.30 Top of flop. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. VARA: 20.20 Amus.progr. 21.10 TV-film. 21.35 Willens en wetens, quiz. 22.35-22.45 Achter het nieuws. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobillstenkron. 12.30 In terviews. 12.55 Weerber. 13.00 Nieuws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Gram. met comm. 14.10 Hoorsp. 14.55 Rugby- wedstr. 15.50 Gram. 16.00 BBC Schots ork. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18 15 Sportprogr 18.45 Pari. overz. 19.00 Amus. ork. 19.30 Gevar. muz. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22 10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Strijk kwartet. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 lil. 12.00 Hersengvm 12.31 Lichte gram. 13.20 Cricket. 13.35 Crlcketuitsl. 13 45 Latijns-Amerikaans ork. (Om 14.30- 14.35 Sportnws. en uitsl. races). 14.45 Lichte ork.muziek. 15.30 Sportnws. en ultsl. races 15.35 Gevar. progr. 16 30 Sportnws. en ultsl. races. 16 35 Auto- races te Le Mans 16.50 Gevar. muz 17.30 Sportnws. en ultsl. races. 1740 Autoraces te Le Mans. 17.45 Zwemwed strijden Groot Brit.tannlëWest Duits land. 18 00 Cricket. 18 35 Jazzmuziek. 19 00 N^s en 1ourn. 19 18 Snortjourn. 19.31 BBC Light Music Festival 196*1. *>0 40 Gram. 21.00 BBC Lieht Music Festival 1962 (deel 2). 22 00 Gevar. Drogr. 22.30 Nws. en sonrt 22 40 Auto races te Le Mans 22 50 Dansmuziek °3.50 Autoraces te Le Mans. 23.55-24 00 Nws. Nordwestdeutsclier Rundfunk. 309 ni. 12.00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13 15 Amus.muz. 15.30 Volksdansen uit Grie kenland. 17 45 Dansmuz. 19.00 Nieuws. 19.30 Koorzang. 20.10 Amus. progr. 21.45 Nws. 22.10 Symf ork. en solist. 23.00 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.05 Gevar. muz. 1.00 Dans- en amus. muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.02 Nws 12.10 Ork.conc. en solist. 14.40 Italiaanse muz. 15.45 Gevar. gram. 17.20 Symf. conc. en solist. 19.00 Nws. 19.05 Gevar. gram. 23.05 Kamer- muz. 23.25 ld. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 V. d jeugd. 14.00 Filmkron. 14.30 De Academie der Discofielen. 15.40 Nwe gram. 16.00 Theaterkroniek. 16.20 Gevar. gram. 16.45 Reportages over de technische bilstand aan de ont wikkelingslanden. 17 00 Nws, 17.15 Dag klapper en liturgische kalender. 17.20 Ad te Levavi: liturgische gezangen. 17.30 Koorzang 17.45 Engelse les. 18.00 Koorzang. 18 30 V. d sold. 19.00 Nws. 19.30 Festival van lichte muz, 20 40 Amus.muz. 21 00 BBC light, music Fes tival (verv.). 22.00 Nws. 23.00 Nieuws. 23.05 Am.us muz. 23.35 Lichte gram. 73.55-24 00 Nws. 484 m.: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 1503 Ork.conc. 16.03 Bel Canto. 17 00 Nws. 18.38 Amus.muz 19 30 Nws. 21.30 Ge var. gram. 22 00 Wereldnieuws. 22 15 Jazzmuziek. 22.55 Nws. 23.00 Klassiek conc. 23.55 Nws. W**PPAPPORTEM (Van hedenmorgen 7 uur). o. I? Amsterdam zwaar bew Den Helder zwaar bew Ypenburg half bew. Vlissingen regenbul Eelde zwaar bew De Bilt zwaar bew Twente zwaar bew Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg zwaar bew Helsinki onbewolkl Stockholm geh. bew. Oslo regen Londen motregen Brussel geh bew. Luxemburg onbewolkt Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berliln Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen fnnsbrucï Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon geh bew mist onbewolkl onbewolkt, onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew onbewolkl onbewolkt licht bew onbewolkl onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wind m/s. Bu tl O Cel zw 7 20 0 wzw 10 16 0 zzw 4 21 0 zw 4 17 0.1 zw 8 19 0 zzw 3 19 0 zw 3 20 0 z 1 20 0 zzw 4 21 0 zzw 1 16 1 0.4 w 4 19 z 3 21 4 zzw 5 20 0 zw 7 19 1 01 zw 5 22 zzw 2 20 0 zw 1 22 0 w.stil 23 0 nno 1 26 0 w.stil 27 0 n 6 26 0 zzw 2 24 0 wzw 1 25 0 w.stil 23 0 w.stil 25 0 w.stil 26 0 ozo 1 23 0 w.stil 26 0 w 2 27 0 wzw 2 31 0 nno 4 33 0 w.stil 30 0 no 2 27 0 w.stil 33 0 w.stil 30 0 wzw 2 35 0 1

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2