Stuart Mackenzie opnieuw 'Holland grijpt Beker' Njord-vier won de zondagrace Kwade Kasper Kardolus was dubbel gevaarlijk Rotterdam vereven „Zilveren Sleutels Jongeneelverrassend overwinnaar van Bart Kraan en Ben Verhagen GRATt FOLDE GEBR. UITSTEKEND VERWEER VAN ROB GROEN Emotioneel Kieler Woche Sleutelstad werd tweede Goede revanche van A. J. Klein Hocking stop met racen, LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 JUNI 1962 (Van onze roeimedewerker) De befaamde Engels-Australische skiffeur Stuart Mackenzie, vijfvoudig winnaar van de Diamond Sculls op Henley, heeft bij de dit weekeinde op de Bosbaan in Amsterdam gehouden Koninklijke en Hollandbeker wedstrijden opnieuw beslag gelegd op de Hol landbeker, Nederlands kostbaarste roeitrofee. In de race van zaterdag gaf de Nederlandse skiffeur Rob Groen hem uitstekend partij. Mackenzie won toen slechts met een taflengte. Zondag, toen de Hollandbeker op het spel stond, was het verschil groter. grotere kracht van Mackenzie bleek nu duidelijk. In de tweede race, dit maal met de Holland-beker als inzet, verkreeg hij al spoedig een comfor tabele voorsprong. Hij won onbe dreigd, hoewel Groen in de laatste 500 meter fel spurtend nog een lengte wist in te lopen. Mackenzie prolon geerde daarmee z'n bezit van de Hol land-beker. Alwin van Willem III, de derde finalist, kon zich met de beide seniorskiffeurs niet meten. De vieren van Njord en Ne- reus zorgden eveneens voor twee zeer emotionele races. In het ge- stuurde nummer van zaterdag verloren de Leidse studenten vrij teleurstellend van Nereus en Gelsenkirchen. maar in de race van zondag .pakte" de Njord- ploeg voortreffelijk en met iede re haal liepen zij verder weg van de Amsterdammers en Force Navale. een Belgische ploeg. Vooral zaterdag had de race tussen Groen en Mackenzie een enerverend verloop Mackenzie nam reeds by de start een kleine voorsprong, maar Groen volgde goed en liet zyn tegen stander geen ogenblik meer dan een lengte voor komen. Het scullen van de Australiër was imponerend, zyn lange, diep ingezette haal maakte een krachtiger indruk dan die van de Aegirskiffeur. De krachtige meewind maakte het voor de minder sterke, maar technisch zeer goede Groninger mogelijk de snelheid van Mackenzie by te houden. Op de laatste 250 me ter kwam Groen met een prachtige eindsprint naast de Australiër. Een ogenblik scheen het zelfs dat Groen de race op de eindstreep zou winnen. De laatst etien halen van Mackenzie waren echter net iets krachtiger en met miniem verschil passeerde hy de finish als eerste, zyn tyd, 7 min. 00.1 betekende een nieuw baanrecord, de tyd van Groen, 1/10 seconde meer. een nieuw Nederlands record. Belde records stonden sinds 1960 op naam van Rentmeester. Zondag was de wind recht tegen en waren snelle tyden uitgesloten. De Nereus won Het hoofdnummer by de boord roeiers, de Jonge Acht B, ging tussen Nereus en Laga. Laga startte fel en nam een kleine voorsprong. Het hoge en zeer goed pakkende baantempo van de Nereïden, 36, tegen 32 voor Laga, bracht de ploegen op 500 meter weer naast elkaar. Na een kilometer lag Nereus een halve, en na 1250 me ter zelfs een hele lengte voor. Op 1400 meter begon Laga de eindspurt reeds en de Delftenaren liep duideiyk op de Amsterdammers in. Nereus liet zich echter niet verrassen en beant woorde de Delftse aanval. Met een krappe lengte ging de Nereus ploeg met de zege in het hoofdnummer stryken. Een deelnemende Duitse ploeg kwam met een straatlengte achterstand als derde binnen. De Varsityvleren van Njord en Ne reus zorgden voor twee verrassende races. Na wat ze in Duisburg hadden gezien, mochten we verwachten dat Njord vooral in het gestuurde num mer zeer sterk zou zyn. Het kwam echter heel anders uit. Nereus, in zyn hoge tempo (38-40) gesteund door de sterke meewind, roeide zich gemak- keiyk los. en verbeterde het sinds 1952 bestaande, ook door een Nereus- ploeg gevestigde Nederlandse record met 9,1 seconde. Ook Njord, dat na Gelsenkirchen als derde finishte, kwam nog onder de oude recordtyd. Zondag, in het ongestuurde nummer, waren de rollen totaal omgedraaid. Nu lag Nereus, de ploeg die vorig jaar de Nederlandse kleuren op de Europese kampioenschappen verde digde, al meteen achter op Njord, dat na zijn nederlaag van zaterdag ge laden aan de start verscheen. Nu, met de sterke tegenwind kwam het lage (30-32) baantempo van de Leidse studenten volledig tot zyn recht. Iedere haal liepen zy verder van hun tegenstanders weg. Een gedesillusio neerd Nereus werd tweede. Force Na- vale, een Belgische ploeg, derde. Het is jammer, dat deze Leidse ploeg zo weinig constant roeit. Het lykt wel als of ze eerst een nederlaag moet Ujden alvorens ze tot topprestaties kan komen. Een handdruk na de grote strijd links Staut McKenzie. rechts Rob Groen. De jonge skiff B was voor Van der Togt van Skadi, die de hele race in fel gevecht gewikkeld was met Wie- nese van De Amstel, de winnaar van het A-nuinmer. 250 meter voor de fi nish bleek Wienese, die door zyn ge ringe wedstrijdervaring zyn krachten nog niet goed weet te verdelen, ge heel leeggeroeid te zyn zodat hy ter nauwernood als tweede kon eindigen De Vliet wist met haar dubbelvier zowel het jonge als het oude nummer te winnen. Het verschil met de Argo- ploeg, die steeds in tweede positie lag wordt echter iedere weds cry d gerin ger, zodat het ons niet zou verbazen by een volgende gelegenheid Argo te zien winnen. De beide achtnummers by de dames waren voor Phocas, dat in het oude nummer de acht van Willem III wist te verslaan. De damesvier van Viking versloeg die van Die Leythe, in dit nummer hopen we de volgende keer by Die Leythe dat kleine beetje extra vecht lust, dat haar van de overwinning, scheidde, aan te treffen. Bij de skiffeuses won mej. DeBou uit Gent voor Elsbeth Sprangers van Willem II, die Meike de Vlas. winna res op de Willem III-wedstryden de baas bleef. By de dames beschikt Ne derland over een sterk scullersveld, waarvan ook internationaal wel wat mag verwacht worden. Samen met Ineke Brans van Po seidon won Elsbeth Sprangers de dub bel twee, voor de Nautilus twee, die in Duisburg roeide. Jonge vier A: 1. Nereus 7.54,9, 2. Triton 7.59,5. Oud skiff II (hoofdnummer Hol land-beker): 1. Mackenzie (Austr.) 8.25,6, 2. Groen (Aegir) 8.34,9, 3. Al- win (Willem III) 8.53,7. Jonge acht B (hoofdnummer Ko ninklijke): 1. Nereus 6.57.3; 2. Laga 7.01.5, 3. Gelsenkirchen 7.29,5. Oude twee zonder stuurman: 1.Ne reus 8.17,8. 2. Gelsenkirchen 8.32,1, 3. Reng (Gent) 8 36,1. Jonge vier B: 1. Nereus 7.26,2, 2. Ar go 7 26,5. Jonge acht A: 1. Aegir II 6.50,2, 2. Nereus 6.52,3. Oude acht II: 1. Laga 6.46,8, 2. Tri ton 6.49,2. Dames: Oud skiff: 1. mej. De Bou (Gent) 4.42,9, 2. mej. Sprangers «Willem 3» 4.48.6, 3. mej. De Vlas (De Hunze) 4.56,3. Jonge skiff: 1. mej. De Hoog (Nau tilus) 4.45,6 2. mej. Goedknecht van Gasteren (Poseidon) 4.47,8. Jonge acht: 1. Phocas 3.54,1, 2. De Amstel 3 56,4. Oude dubbe ltwee: 1. Willem III/ Poseidon Comb. 4.17,-, 2. Nautilus 4.21,-, 3. De Hunze 4.28,-. Oude dubbel vier: 1. De Vliet 4.07,5, 2. Argo 4.08,2. Oude acht: Phocas 3.56,-, 2. Willem IH 4.00,8. De FD-zeiler Jon Bol heeft op de eerste dag van de Kieler Woche voor een fraai Nederlands succes gezorgd door met grote voorsprong als eerste te eindigen voor de Franse Olym pische deelnemers Henry Samuel. Door de schiftende wind waren de omstandigheden waaronder gezeild werd, zeer ongelijk. Terwijl bijvoor beeld in de Strander-bocht op de binnenbaan de Flying Dutchman en de Finnjollen met matige oostenwind flink doorzetten, heerste op de zee baan. de Olympische koers, waar de Draken en Stars zich bevonden, een byna volledige windstilte. Aanvankehjk lag de „Tilium" van Jan Bol in tweede positie, maar in het kruisrak ging de Nederlander de Fransman Samuel voorbij en finishte met grote voorsprong. In de Finn jollen behaalden de Franse deel nemers een dubbele overwinning. Jean Claude Jammes, de broer van Francis Jammes, tweede bij het Europees kampioenschap éénmans- zwaardboten. zegevierde voor zijn landgenoot Gerald Devillard. De zwakke oostenwind, die later zelfs naar noord-oost draaide was er de oorzaak van dat de 42 draken uit vier landen meer dan zeven uur no dig hadden eer ze werden afgevlagd. Daarbij moest de baan zelfs nog worden ingekort. Eerste in deze drijfpartij werd de Italiaan Sorrentlno voor de Duitser Harmstrof. Een curieus voorval deed zich voor by de Stars, waar de Oos- tenryker Musiol by een windkracht van nog geen één, kans zag zijn mast over boord te zeilen. De wedstryd in de 12 m2-Sharpies was een geheel Nederlandse aangelegenheid. Eerste werd Guldemond voor Van Swol en Van Veen. De tenniswedstrijd tussen de universiteitsploeg van Cambridge en de I.C. Nederland welke dit week einde in Cambridge werd gehou den. heeft een overwinning met 13—8 voor de gastheren opgeleverd. Waterpolotoernooi Rotterdam heeft na een zeer span nende finale tegen Sleutelstad het door de Leidse vereniging georgani seerde waterpolotoernooi voor twee deklassers gewonnen. Pas ver in de derde speeltyd moesten de mannen van Sleutelstad buigen voor Rotter dam. (2-1). Aan het toernooi namen acht verenigingen deel. Zaterdag werd ln twee poules van vier uitgemaakt, welke ploegen naar de finale-poule van drie teams die op zondag werd gespeeld, zouden overgaan. Daar LZC, waarvan de spelers naar de bondstraining moes ten, en De Gouwe reeds 't bad had den verlaten in de mening dat elke ploeg slechts drie wedstrijden be hoefde te spelen, gingen de andere teams automatisch naar de volgende ronde over. Zondagmiddag bleek dat de in de poule behaalde resultaten niet door tellen in de finale zodat de ploegen opnieuw moesten strijden om zich een plaats in de eindstrijd te ver werven. Sleutelstad dat zaterdag met 6-1 van De Zfll had gewonnen, won de volgende dag met 6-2 van deze vereniging. De tweede wedstrijd tussen Rotterdam en HVGs' tegenstelling tot de eeni fttel in de eerste perio^ verdedigde zich 2 ?oeg 5 Door een 7—1 zege op Salzbur- ger AK is Austria Wenen zondag kampioen van Oostenryk geworden. Wedstrijden op Vinkeveense Plassen maar kon toch niet de Rotterdammers aë'? schil wonnen (6-0) k Sleutelstad won' na m, van AZ 1870. Kapaanal vochten met succes v,i, V met de AZ-spelers iwc Tnmp en zij gaven maar k kansen weg. Met snelle i' stookte Sleutelstad hoede. De tactiek had suer« een 4-3 zege plaatste Sle-jv- in de finale. In de eindstrijd wacht»; stad Rotterdam, dat teen'L reserves in he) water had omdat men dacht dat dl'*? zouden redden. In de i»iy, de Rotterdammers naaettjG van deze ploeg gewonnen ves redden het inderdaad het nippertje: 5-4. De wedstryd om de derde f plaats tussen AZ 1870 p' vond geen doorgang omdau niet kon vereniging metd»'* HVGB kreetr van de wedsë! de derde plaats toegeweaT De finale bracht het b van het toernooi. Rotterih- sneller in zwemmen en er-- maar de Leidenaars ware" siever. Kansen kwamen er de kanten, maar zuivere waren ver te zoeken. Rotter pas de leiding nemen toen het water uit moest. In dt periode, die zeer spannend maakte Van Zijl gelijk. V- derde periode kwamen dammers opnieuw voor. Dit ten zij hun voorsprone tie glippen Rotterdam veroverd» Zilveren Sleutels. Uitslagen zaterdag; LZC-d» 2-3. HVGB-AZ 1870 3-8. F Gouwe 4-3, LZC-AZ 1870 3-5 -LZC 6-6, AZ 1870-de Co de Zill-Swift 5-1. Rotterd' tel stad 3-1, Swift-Sleutels!-, Zijl-Rotterdam 3-6, de Zij stad 1-6, Swift-Rotterdam Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: Zaterdag: Jonge dubbel twee: 1. De Hoop 3.54.-; 2. Willem 3. 3.59.7. Jonge dubbel vier: 1. De Vliet 3.35.-, 2. Argo 3.36,4. Jonge vier: 1. Viking 3.49.7, 2. Die Leythe 3.51.6. Heren: jonge twee A: 1. Njord 7.42.3, 2. Willem 3, 8.00.1. Oude skiff: 1. Mackenzie (Austra lië) 7.00,1 nieuw baanrecord; 2. Rob Groen (Aegir) 7.00.2 nieuwe Neder lands record; 3. Buzeeman (Thames Rowing Club) geen tyd. Jonge vier A tweedeklasse: 1. Ric 7.06.1; 2. Laga 7.10.6. Jonge twee B: 1. De Amstel 7.51.2; 2. Argo 1, 7.66. 7. Oude vier met stuurman: 1. Nereus 6.32.9 nieuw Nederlands record; 2. Gelsenkirchen 6.39.1; 3. Njord 6.41.5. Oude twee zonder: 1. Rcng (Belg.) 7.08,6; 2. Proteus 7.16,4. Zondag: Lichte skiff: 1. Keiler (Triton) 9.06,4 2. Braakenburg van Backum (Argo 9.25.2. Jonge skiff A: 1. Wienese (De Am stel) 8.49,6, 2. Van Holst (Nautilus) 8.52.5. Oude vier zonder stuurman: 1. Njord 7.24.2. 2. Nereus 7.35,7, 3. Force Navale (België) 7.46,6. Lichte vier: 1. Argo 7.51,-, 2. Laga 7.52.4. Oude twee met stuurman: 1. Gel senkirchen «W.-Dld.) 8.45,9, 2. Rcng (Gent) 8.57,5, 3. Het Spaarne 9.01,6 Jonge dubbel twee: 1. Willem III 8.06.6, 2. Viking 8.12,7. (Van onze zeilmedewerker) De nationale wedstrijden van de w.v. Vinkeveen-Abcoude, die elk jaar meer deelnemers trek ken, hebben in de diverse klas sen fraaie en vinnige strijd op geleverd. Bij de Valken zege vierde dit keer A. J. Klein, ter wijl bij de Flying Dutchman Jongeneel met de eerste plaats ging strijken. B. Kraan werd in de laatste klasse tweede. Vooral ln de Valkenklasse hebben we dit keer een zeer felle stryd ge zien. De Kaag-zeiler A. J. Klein, die tydens de Goudse Zeilweek zyn kan sen zo leiyk vergooide, revancheerde 1 zich fraai. Hy begon zaterdag met rentie van Jager. In het. heetst van Een der zeilers was nl. te vroeg ge- gehandicapt doordat een jsjorlier het Vraag de Vespa start, hetgeen helemaal niet onge woon was by deze in-de-windse start. Aangezien het signaal om hem te waarschuwen nogal lang aanhield, meenden enkele zeilers, dat de start j ongeldig was verklaard. Zy keerden terugom te horen, dat er hele maal niets bijzonders aan de hand was geweest! Het had toen voor hen evenwel geen zin meer alsnog te starten. Van Dijk won tenslotte voor Prins en Klem. Einduitslag: 1. A. J. Klein, tevens winnaar van de wisselbeker, 2. H. Prins, 3. R. van Dyk, 4. G. Staartjes. Ander beeld een uitstekende zege en wilde zondag met hetzelfde élan voortgaan. Hy was ditmaal echter te voorba rig, want by de in-de-windse start dreigde Klein zich te bezondigen aan een indringstart Maar hy koos de wyste partij, keerde tydig om, maar het gevolg was toch, dat hy in de achterhoede verzeild raakte. Staartjes lag nu aan kop. kwam het eerst by de eerste boeien aan. In het eerste kruisrak slaagde Klein erin reeds een aantal minder groten voor- by te lopen. Hij behoorde tot de kop groep van vier by de tweede boei: Staartjes, Prins, Van Dyk, Klein. In het volgende kruisrak slaagde hy er weer in twee concurrenten voorbij te komen en zo lag hy tenslotte achter Staartjes op de tweede plaats. Toen. vergiste Staartjes zich in de koers, en Klein nam de kop over. Daarna kreeg hy nog wel geduchte stryd t? leveren met Prins, maar hy hield de kop en won opnieuw, zodat hy zyn leiderspositie niet weinig versterkte. De derde wedstryd werd voorname- ïyk een stryd tussen Van Dyk, Prins en Klein, de drie leiders van een mi- nimaal klein veld, want er was by de I Voortdurend lag hy aan kop en hy start iets mis gegaan. Iwon vry onbedreigd. Verhagen was De stryd in de Flying Dutchman- klasse leverde een ander beeld op dan gewoonlyk. Zaterdagmiddag be gon G. Jongeneel vol goede moed met de kop te nemen, gevolgd door J. van Nimwegen, die de „Suzie Wong" van Jongkind stuurde, U. Jager en B. Kraan. Stenhuis moest de stryd al spoedig staken wegens een bak- boord-stuurbord-aanvarir.g. Jonge neel aan kop kreeg geduchte concur- de stryd kapseisde de boot van de laatste toen zyn roer onklaar raak te. Jongeneel had toen gewonnen spel. B. Kraan werkte zich nog naar de tweede plaats. Van Nimwegen werd derde, Imhoff vierde. Zondag morgen was Ben Verhagen weer van de party en merkwaardig ge noeg ging de stryd nu tussen hem en Jongeneel en weer bleef Kraan achter. Jongeneel had by de tweede boei de leiding vóór Verhagen en Kraan. Geleideiyk kwam Verhagen dichter by zyn rivaal, doch in het rak aan de wind moester beiden veel slagen maken om eikaars positie te verzwakken, waarby Verhagen ten slotte voor de wind erin slaagde Jon geneel voorby te komen. In het kruisrak verspeelde hy de leiding, toen hy moest wyken voor een Shar pie met voorrang, doch op het laat ste kruisrak slaagde hy er in de kop te heroveren om die niet meer af te staan. Jongeneel werd toen tweede, Jager derde en Kraan was naar de achterhoede afgezakt. In de laatste wedstryd evenwel vocht de Oudewe- teringer voor wat hy waard was. Suprematie Blaiftse en Veenmans, de boeg en de slag uit de Nereusvier bewezen, nu I voor Nederlandse publiek, hun supre matie In de twee sterkste ongestuurde j twee, werden door de Nereïden over tuigend verslagen. By de oude achten ging de repu tatie van Triton, by de Hollandia- wedstryden gevestigd, ln Duisburg reeds ernstig aangetast, geheel ver loren. De Lagaploeg was het eerste I weg en wist ln 750 meter een voor sprong van 3/4 leetengteayTufegh dubbel zo gevaarlijk is, werd sprong van 3/4 lengte te krygen. Daarna rammelde het wat ln Schermivedstrijden in Noordtvijk Dat een kwade Kasper Kar-1 dolus vo'or zijn tegenstanders Door een 7-4 zege op Ons Eibernest is Westerkwartier landskampioen korfbal gewor den. Na de zege ging aanvoer der Nico de Jong op de schou ders. Delftse ploeg, zodat de Utrechtenaren wat konden inlopen. Toen de ploegen het tribuneterrein naderden, zette Triton de eindspurt ln. Het mocht niet baten, Laga won met een halve lengte. Incident Helaas moeten wy ook van een on aangename gebeurtenis gewag maken, de lichte acht van Proteus, de roei vereniging van St. Virgillus uit Delft, werd gediskwalificeerd omdat in de ploeg een roeier bleek mee te varen, voor wie een andere, lichtere, naar de verplichte weging was gegaan. De Ne derlandse Roelbond zal zich over ver dere stappen tegen ploeg en vereni ging beraden. De overwinning in dit nummer kwam na aan Laga, dat voor Nereus en Aegir finishte. zondag eens te meer bewezen tijdens de internationale scherm - wedstrijden te Noordwijk. De Hagenaar verloor zijn eerste partij in de sabelfinale ietwat onfortuinlijk van de Rotterdam mer Hans Haenen, momenteel zijn grootste concurrent in Nederland. Het gezicht van Kardolus stond na afloop van dit duel op storm, doch dat hij zich nog lang niet gewonnen had gegeven bleek weldra. De overige finalisten waren kans loos tegen het geweld dat de Haagse sabreur ontketende. De Engelsen Ron McNeal en Richard Oldcorn bleven al evenzeer het antwoord schuldig als de Nederlanders Ter Weer en Thomassen. Aangezien Hans Haenen zowel tegen Ter Weer als tegen McNeal niet tot een overwinning kon komen, was de eerste prys uit- eindeiyk evenals in 1961 voor Kardolus, ongetwyfeld de sterkste 1 sabreur in dit gezelschap. Beste vorm Lenie Kokkes-Hanepen bewaart haar beste vorm meestal voor dit jaariykse toernooi van Parade et Ri poste Verleden jaar zegevierde zy verrassend en ook ditmaal was zy ten nauwste betrokken by de stryd om de eerste plaats. Ondanks de aanwezigheid van de nationale kam pioene Elly Botbyl (wat tegenvallend met haar vierde plaats), Nina Noor- dermeer en Danie van Rossum in de finale, was de hoogste eer voor een ander. De Rotterdamse Riet Noels zegevierde met vier gewonnen par tyen, eenzelfde aantal als Lenle Kokkes. Het aantal ontvangen tref fers (711) gaf evenwel de door slag ten gunste van Riet Noels. De Duitsers beheersten de stryd volkomen, want pas na Helmut An- schutz en Wolfgang Fischer kwam de Nederlander Frits van Kregten op de overigens alleszins eervolle vierde plaats. Kaestner verloor slechts één van zyn vyf gevechten. Hy wees de run- ners-up duideiyk terug, maar liet zich zoals zo vaak gebeurt verras sen door een van „de mindere go den", in dit geval de Engelsman Michael Bright. Lande nwedstrijd De landenwedstryd op drje wapens begeven had. Hij eindigde als vyfde. Nu werd v. Nimwegen tweede, Jager derde, De Jong vierde en Jongeneel zesde, maar deze bezette toch de eer ste plaats in het eindklassement, 2. B. Kraan, 3. J. van Nimwegen en 4. B Verhagen. G. Vroege zegevierde opnieuw in de 12 M2 Klasse. Driemaal werd hij eerste, Th. Goetjes driemaal tweede en J. A. M. Bosland driemaal derde. Gelijkmatiger kon het al niet. De 16 M2 Streepklasse had het grootst aantal deelnemers. Zaterdag won de Rotterdammer W. Barzilay, zondag zegevierden W. Spaarga ren en J. de Ruyter, die eerste werd in het eindklassement. Tweede werd W. Barzilay. 3. J. Visser, 4. F. W. D. Grlmm, 5. W. Spaargaren. J. de Ruyter werd tevens winnaar van de wisselbeker. In de Vryheidsklasse was het C. de Haas jr., die de beste resultaten be haalde. Na hem volgde zyn clubge noot P. van Voorden, vervolgens P. S. van Walbeek en W. Snyders. Met vlag en wimpel Drievoudig winnaar werd L. R. Koopmans in de Finnjollenklasse, zo dat het met vlag en wimpel eerste werd In het eincA.lassement. Hy werd gevolgd door ir. W. van Noordt, W. van Wijngaarden en C. de Waal. K. Husslage veroverde de eerste prys in de Olympiajollen, tweede werd G. W. Stellingwerf, derde Chr. van Vliet. Met twee overwinningen en een tweede plaats plaatste B. R. de Vries zich eerste in de Sternklasse vóór F. H. A. Beck, R. G. Smitshuyzen, R. Steensma en Kruyer. In de Flying Juniors zegevierde J. van Hellemond, lid van Het Witte Huis voor drie clubgenoten van hem: F. A. Meeuwissen, R. Elders en M. Saur. Geen wonder, dat Het Wit te Huis zich als eerste plaatste in de stryd om de verenigingswisselprijs, waarvoor de gemeentebesturen van Vinkeveen en Abcoude een prfjs be schikbaar hadden gesteld. Tweede ln deze stryd werd de vereniging „De Kaag". Jeugdklasse: 1. M. M. Appel, 2. A. Dekker, 3. J. Molengraaf. met grammofoonplaat IMPORTEURS: IMPORT"NEGJ n.v. g.a.m. I n.v.nedes Rotterdam Soerwej 2S Rooms: Telefoon 176600 TtkfanO VESPA-DEALER voor Leiden en omstreka HOGEWOERD 66-61 MOTORSPORT VOETBAL „Zilveren Molen" met groot feest uitgeleide gedaan Met een onstuimig feest heeft LFC zaterdagavond in de HCVV-kantine voor een jaar afscheid genomen van zijn „Zilveren Molen". Dit kleinood werd dit jaar, zoals men weet, door het Rotterdamse Zwart Wit ver overd. LFC-voorzitter Frits van Wa- veren reikte aan Jan Nieuwstraten („We hebben die Molen niet alleen, we houden hem ook") de fraaie tro fee uit. Alvorens de heer Van Waveren de pryzen uitreikte en het feest „in be weging bracht", stond hy even stil by de huidige situatie in 't Leidse voet balwereldje. „Ik betreur het ten zeer ste aldus de heer Van Waveren dat op het ogenblik de sfeer tussen' Lugdunum, een der deelnemers aan net Zilveren Molentoernooi, en LFC al gedurende enige tyd zo uitermate koel is. ik betreur het ook daarom, omdat de voetbalsport, waarvoor wij ons allen inzetten, er alleen maar on der kan lijden. En dat alles om het heengaan van een trainer, die ook Dij een andere vereniging is wegge gaan «Quick Boys) zonder dat onze betrekkingen met die club er onder ÜSfTLS? SSSSSK^ÏS^ ^nb»orto Sem^n'omlie s'S Werner Kaestner veroverde even als vorig jaar de eerste prys in de degenfinale. die ditmaal geheel be heerst werd door de Duitse deel nemers. Voor Kaestner is een reis naar Nederland trouwens de laats'y tyd steeds lucratief, want ook by de internationale wedstryden te Am sterdam ging hy met -4e hoogste eer stryken. van Groot Bnttannië en een Neder landse formatie eindigde zaterdag avond laat in een duideiyke Britse zege. De spannendste stryd werd ge- leverd door de florettistes, die van Lucratief vrywel geiyke kracht waren. De ge wonnen pa-tyen konden geen beslis sing brengen (8—8), Nederland ver loor echter door meer ontvangen treffers. De Britse degenschermers waren duideiyk sterker dan onze landge noten «10—6) en aangezien Neder land op sabel al evenmin tot een overwinning kon komen (9—7) werd de eindstand 3—0 in het voordeel van 1 Groot Brittannlë. -sische wereidnai»)»""* weer te verbeteren", aldus besloot de klasse heeft rondas ui heer van Waveren, „zal Ik niet aar- klaart! zich met onmiddell»" zelen als eerste de vriendenhand te uit de motorsport terus reiken - Voor Quick Boys nam Peter Viool de tweede prys in ontvangst terwyi de voorzitter van Rynsburgse Boys, «!L f-r Paauw, de derde prys ^Dndïr11 Ler?Wg kreeB uitgereikt, u talryke aanwezigen za- Kmm1 n a w hter J Ro°s van de KNVB. de heer T. Arts, die de fi- leidde. op het eiland A Gary Hocking de 24-jarig< sische wereldkampioen jn a Hocking gaf geen rede®.^» om hy tot deze stap 31 Hij zei alleen dat *un con n de Italiaanse MV Af**? |B was beëindigd en dat hjj r geval zal gaan bezighoud' autoraces. ,nmd* den£ In het begin van deze n nala -• ««..o, uie ue 11- Hocking bij de training w „SS? Boys—Zwart Wit leidde, op het eiland Man ge,a van vele vereni- ernstig gewond geraakt E "Vmuslkale omlijsting heef p" Steval Stars"' oXv de I'S hü 0n (0 gen later gende w(jze in de 500 cc de Engelse TT.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6