wee oude reheel in pakhuizen as gelegd Molen „Zelden van Passé" weer in oude luister het geheim van genoegens Sieraad van Zoeterwoude Kon. zilver voor mej. Segaar Advertentie ericht 1 maart 1860 Maandag 18 juni 1962 Tweede blad no. 30680 15 eer een brand in Leiden I Toelatingsexamens Rembrandt-Lyceum J Voor het toelatingsexamen van het Rembrandt-lyceum zijn geslaagd Henriet Bakker, Leiderdorp; Gerrit Frans Bal jet. Leiderdorp; Onno v. Barneveld. Voorschoten, Gidion v. Beek; Carine de Beer; Arnold Ber ger; Peter Beij; Nicolaas Bliek: Hans v. d. Blom; Hans de Boer: Rob v. d. Bos; Guus Bouman; Mar ja Brandjes, Leiderdorp; Koos Breuker; Kees Brinkman: Johnny Petiet; Wim Brugman: Maureen v Caubergh; Egbert Delfos: Wim Duinker, Leider dorp met lof; Herman Dukers. Voor schoten: Marijke Egberts: Erik Ger- brands. Oeesteeest; Michê! de Geus; Teke Giniaar. Leiderdorn Kees Grif fioen: Albert de Groot- Carla de Groot: Ries de Groot: Ce<"c en Jan v. Grating, Leiderdorp: Hans den Haan- Holeer Hagedoorn: Els Hen zen; Hans Hoocrendoorn, Zoeterwou de: j?n Hooeendoorn, Zoeterwoude; Frits Jans, Leiderdorn: Dolly Klein; NED. HEKY. KEKK Aangenomen naar Hllvarenbeek I. J. Walpot, kand. te Amsterdam. Bedankt voor 's-Grevelduln-Capelle Jac Jon- gerden te Bruchem en Kerkwijk. GEREF. KEKKEN Beroepen te Edmonton (Ontario. Canada» (Chr Ref. Church» J E F Dresselhuis te Belleville (Ontario, Ca nada) (voorheen te Loblth». Weerstanden tegen bet pacifisme In het conferentieoord Woudscho- ten bij Zeist is dit weekeinde de jaarlijkse conferentie van „Kerk en Vrede'' gehouden waaraan ongeveer 200 leden hebben deelgenomen. Het hoofdthema van deze conferentie, die zaterdagmiddag werd geopend door de voorzitter prof. dr. J. de Graaf uit De Bilt, was „Weerstanden tegen het pacifisme". Prof. dr. De Graaf sprak in zyn openingsrede van enkele lichtpunten in de wereldsituatie van het afgelo Ron Koole: Rob Kramer- Marike pen jaar. Hij noemde de „moedige Krats* Niek Kwestie: Marti Lamen boodschap" van de Franse protes- met lof: Anneke Lansberg; Mattie tantse kerken naar aanleiding van r~i het Algerijnse conflict, het toene- twee onbewoonbaar ver- rde woningen aan de lste rstraat brak gistermiddag wart voor drie brand uit. De len, die tot pakhuis waren icht, werden geheel in as ge- evenals een aangrenzende waarin zich een vracht- bevond. In de pakhuizen la- lutobanden en auto-onderde- \pgeslagen. Evenals de auto is materiaal aan het vuur ten i gevallen. De schade bedroeg ieer drieduizend gulden. De iaar, de autohandelaar J. van leren, was niet tegen brand kerd. GEN UIT WATER GEHAALD ïrmiddag omstreeks half zes Is irige Koos Ravensbergen met ?pje ter hoogte van de Ketting- der Kon. Ned. Grofsmederij water van de Rijn geraakt. De £®rige M. de la Rie, die het onge- 'zag gebeuren, sprong onmiddel- te water en smaakte de voldoe- de jeugdige drenkeling behou- op het droge te brengen, zodat s'Jgevolgen beperkt bleven tot de Gfilc en een nat pak. De brand Is zeer waarschijnlijk ontstaan doordat drie jongens, resp. van zeven en acht jaar. met vuur speelden. De brandweer heeft het vuur zowel met water als met nevelstralen geblust. d. Linden; Jen Laurier: John l oon- Maria de Metier met lof, Lei derdorn: Wim v. d. Meulen- Jacques Molenaar met lof; Ali Muntinga; Hotze Oldhoff, Voorschoten: Ah v. Oostenriik; I.ourens v. Pesch, Leider dorn: Rinv Pico; Ronnie Polane; "b/Tattie Schipper; Rudv Schouten; Rinus Schutten; Maria Sjardln; Carien Stephan, Leiderdorp; Jaco- mien Strijk; Rob v. Suijlekom, Oegst geest; Rogi°r Swart; Annelies Thoc- nes: Jan Vlasveld: Kees v. Nood; Rei nier Volkersz: Tonv Vroom, Kat wijk z. Zee; Aad v. d W^als: Rob de Wate- Daan de Weger, Woubrug- ge: Martien v. Weizen: Carolien Wickel, Leiderdorp; Siem Willems of Brilman- Mariike v Wiik, Leider dorp; Wilma Wijlinc- Marijke de Wijn, Zoeterwoude; Flip v d. Zan den; Evert Zwolle, I.eid°rdorp: Annie de Mey: Jan Bas Wilmink: Jack v. nam: Jopie Japsers; Leo de Wekker: Hans de Jon? Daar waar geen plaatsnaam bij vermeld is. is deze Leiden. Eindexamen Chr. Kweekschool Voor her eindexamen van de Chr. Kweekschool (twee leerkring. groep 7z iin geslaagd i de dames J. >7. Buiis te Katwijk aan Zee. E. S. C Buiis te Katwyk aan Zee. S J. Colpa te Boskoop en C. J. de Die te Leiden en de heer J. van Duijn te Katwijk aan Zee. Toekomstige eigenaars van de door de NV. Ned. Bouwmaatschap pij Zaandam aan de Churchilllaan te bouwen 74 woningen, waarvan enkele blokken inmiddels reeds zijn be woond. ontvingen zaterdag van di rectiezijde. voorlichting over de loka liteit en inrichting van deze wonin gen. mencte oecumenische ongeduld, de contacten tussen Oost en West en het toekennen van de Nobel prijs aan de vredesstrijder Albert Luthuli. De studie-secretaris, dr. K. Strijd, behandelde in een toespraak de weerstanden tegen het pacifisme zo wel cie weerstanden tegen de persoonlijke tekortkomingen van de pacifist als de weerstanden tegen de boodschap van het pacifisme. Ter be strijding van deze weerstanden acht te dr. Strijd het gewenst, dat men zich steeds de werkelijkheid van het atoomconflict blijft realiseren, dat men zich steeds moet blijven afvra gen of het gebruik van wapenen is te verantwoorden tegenover Christus en dat voor de verwerkelijking van de vrede nieuwe wegen moeten wor den gezocht. Zaterdagavond werd het woord ge voerd door ds. Heinrich Gruber uit Berlijn, die een belangrijk aandeel in het kerkelyk verzet tegen het na ziregime had. Zondag was er voor de deelnemers aan de conferentie gelegenheid zich in discussiegroepen te beraden over de bestaande weerstanden tegen het christen pacifisme, dat in gehoor zaamheid aan de Heer der Kerk de vrede en de verzoening wil dienen en daarom alle oorlog en oorlogstoe standen afwijst. Ruim f 121.090 voor Evang. Broederschap In de kerk van de Evangelische Broederschap in Zeist is zaterdag de jaarlijkse collectantendag gehouden, die werd bijgewoond door 300 collec tanten uit alle delen van het land. De voorzitter van het kwartaal- kwartjes-steunfonds Suriname, prof. J. M. van der Linde, deelde mee dat voor dit fonds in 1961 ruim f 121.000 is bijeengebracht. In 1960 was dit be drag ruim 118.500 gulden. oekt U een GOED ANKER Ui IORLOGE voor f30.- en f40.- f het allerbeste van f 200.- en f 300.-. ié. d. WATER, Haarl.straat 207, p5»eeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken. «scheiden winst j li] Van Wijk en Heringa oals in het verslag over 1960 d gemeld, zyn de omzetten in het r ste halfjaar 1961 bij Van Wijk en 1 inga N.V. alhier (wollen textiel) x tergcbleven bij de verwachtingen. het tweede halfjaar is de situatie r beterd. waardoor een bescheiden 1st werd geboekt. aftrek van rente en afschrij- ig sluit het boekjaar met een bru- winst van f 19.125.-. Het bestuur lt voor deze winst toe te voegen i de reserve, die daarna f 768.552,- bedragen. Ce revaluatie heeft de resultaten delig beïnvloed tot een bedrag van m. f80.000,-. Het saldo der exploi- ierekening bedroeg f 10.35.140.- enover f 1.070.799.- in 1960. De rentelast daalde van f407.586,- 1960 tot f351.909.- in 1961. Lang ende schulden daalden met 14252.- n.l. van f 1.980.580,- tot "36.328,- Krediteuren en diversen fschuldigd daalden met f 406.810.- van f2.733.162.- naar f2.326.352.-. Ook de bankschuld daalde niet on zienlijk n.l met f 592.192.-. Hier- enover stonden daling der posten erraden en debiteuren. De investeringen in machines en houwen waren in het verslagjaar ger dan de afschrijvingen. Te men waren gebouwen en machines 39.794.- per 1-1-1962 hoger dan per 1-1961. De afschrijvingen waren ïiwel gelijk aan die over 1960 n.l. 84.106.- tegenover f 663.213,- in 60. Van de N.V. v.h. R. M. Beuth 'rden enkele panden, gelegen aan 1 Kaiserstraat en de Vliet aange- cht. Over de verwachtingen van het ans lopende boekjaar schrijft de rectie slechts, dat de verbetering in verkoop, die in het tweede half- ar 1961 is begonnen, zich heeft tortgezet. Afgewacht zal dienen te orden wat hiervan en van dc in het roede halfjaar 1961 ingevoerde organisatie de resultaten zullen Ün. 0p de agenda voor aandeelhou- ersvergadering, welke 28 juni wordt tarnden. staat vermeld, dat voorge leid wordt te benoemen tot Com- ilssaris in de vacature, ontstaan door bet uittreden van ir. J. S. van Ny- jegen Schonegevel, ir. W. A. Bos te wdrecht. Groot of klein, elk écht genoegen haalt u even uit de sleur. Neem Arsenal: een gróte sigaret in formaat, smaak en aroma. Overigensrookt al Arsenal? Europese priesterhulp De wij-bisschop van Den Bosch, mgr. J. W. M. Bluissen, heeft zon dagmorgen te Rothem-Meerssen de eerste steen gelegd voor het nieuwe Europa-seminarie van de stichting Europese priesterhulp. Dit seminarie leidt priesters op voor zogenaamde kerkelijke noodgebieden in Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk en de Scan dinavische landen. Er werden in twee jaar tijd reeds 60 priester-kan didaten door dit priester-seminarie uitgezonden. Politieke spanning in Brits Guyana In Brits Guyana is de politie in staat van alarm om voorbereid te zijn op alle mogelijkheden in ver band met de politieke spanning in het land die ontstaan is door bet ont slag van de minister van Binnen landse Zaken, Balram Singh Rai, door premier Cheddi Jagan. Jagan heeft de uiterst linkse senator Clau de Christian als opvolger van Singh Rai benoemd. De ontslagen minister heeft ver klaard. dat dr. Jagan „de ernstigste politieke fout in zijn loopbaan" heeft gemaakt. De ontslagene weigerde eveneens zijn verklaring in te trek ken volgens welke de onlangs in zyn partij gehouden verkiezingen niet eerlijk zyn geweest. In antwoord hierop heeft dr. Ja gan zijn besluit om Rai te ontslaan doen bekrachtigen door de algemene raad van de Progressieve Volkspartij (PPPt. Rai is verder voor zijn leven buiten gesloten van het parlement. In het gehele land zijn talrijke po litieke leiders een campagne tegen de afgezette minister begonnen. Er zijn vele beschuldigingen tegen de voor malige minister gericht. Hij zou te veel naar rechts neigen en de leiding van de party hebben willen verove ren. Hy zou de regering verraden hebben door geheimen aan de vyan- den van de partij te verstrekken. Tenslotte zou hij dr. Jagan beschul digd hebben van het onderhouden van te vriendschappelijk betrekkin gen met de Sowjet-Unie. Cuba en nog andere communistiesche landen. Drie reclamefilms van Geesink bekroond Joop Geesink telegrafeert uit Ve netië dat hy op de slotavond van het negende reclame filmfestival, aldaar driemaal een prys in ontvangst mocht nemen voor zyn films, die sa men met ongeveer 1000 andere recla mefilms door een internationale jury waren beoordeeld. Joop Geesink won een eerste prijs met een voor Amerika geproduceerde televisiespot in de „model ani- mation'Mechnlek. De twee andere prijzen waren voor een poppenfilm, bestemd voor de lokale bioscopen in West-Afrika, en een poppen televi siespot voor de V.S. BALLONWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIË De Ballon wedstryd Nederland België, die zaterdag te Dongen is ge houden, had tot uitslag: eerste prijs en winnaar van de wisselbeker (zil veren ballon), destijds beschikbaar gesteld door Prins Hendrik: drs. J. Boesman. De afgelegde afstand was 70.5 km. De ballon landde in Deurne (N.-Br). Tweede was A. Smit, (Enge land). Deze legde 68 km af en landde onder de gemeente Asten. Er werden geen geldige tussenlandingen ge maakt. De burgemeester van Don gen, mr. A. W. Kooyman heeft in hotel Musis Sacrum te Dongen de prijzen uitgereikt. Volgende maand zal de uit 1646 daterende watermolen ..Zelden van Passe", die voor de bemaling van de Zoeter- woudse Grote Westeinderpol- der zorgt, na een grondige restauratie weer in oude luister zijn hersteld. Jarenlang verkeerde de molen in een dusdanige staat van verval, dat met totale afbraak van deze ruim drie eeuwen oude molen reeds ernstig rekening werd gehouden. Wellicht, dat de aanleg van de Rijksweg 4 A, die immers vlak langs de molen loopt, het behoud van deze fraaie molen beeft betekend. Vooral vanaf de Rijksweg 4 A heeft men een prachtig gezicht op de mo len. Het was voor vele automobilisten een doorn in het oog. dat deze wen telwiek in zo deplorabele toestand ge raakte. Gelukkig is door de betrokken instanties tijdig ingezien, dat ook deze molen in belangrijke mate aan de stoffering van het Zuidhollandse polderlandschap bijdraagt en feitelijk op die plaats niet gemist kan worden. Tot de velen, die met deze restau ratie bijzonder ingenomen zyn, be- hoc zeker in de eerste plaats de molenaar, Willem Borst. De bekende Oegstgeester molen bouwer en restaurateur Jan de Gel der, hoopt volgende maand de molen weer te kunnen opleveren, waardoor het voortbestaan van de „Zelden van Passé" weer voor vele jaren verze kerd ls. Regeling boter- export naar Engeland Het produktschap voor Zuivel heeft een regeling getroffen om te voor komen dat het voor de boteruitvoer naar Engeland beschikbare contin- gent te snel wordt uitgeput en een redelijke voorziening van geregelde i afnemers In Engeland in gevaar komt. Engeland heeft, zoals bekend, de boterinvoer voor het jaar april 1962 tot april 1963 gecontingenteerd. Nederland mag in dat jaar niet meer dan 14.200 ton leveren. I De regeling van het produktschap houdt nu in. dat de wekelijks naar Engeland uit te voeren hoeveelheid in zekere zin aan een maximum wordt gebonden. Daartoe zal de toe slag. die gedurende een bepaalde pe riode op de export naar Engeland wordt gegeven, slechts worden ver leend voor een hoeveelheid, die niet groter is dan een vast te stellen per centage van de gemiddelde wekelijkse invoer van het aan die periode voor afgegane jaar. Die ..basisperiode" van een jaar zal steeds gedurende drie maanden ongewijzigd worden gela ten. Na die 3 maanden zal zy wor den aangepast aan de meest recente 52 kalenderweken. Voor de week van 18 tot 24 juni is de toeslag, die op 60 cent stond, be paald op 50 cent per kg voor een hoe veelheid. niet groter dan 150 van de gemiddelde wekelijkse export in het jaar juni 1961juni 1962. Mej. M. C. Segaar vierde vandaag haar veertigjarige jubileum als ar chivaris bij de N.V. Ned. Rotogravure Maatschappy. Vanochtend reikte wethouder J. C. van Schalk haar in de koffiekamer van het Stadhuis in tegenwoordigheid van leden der di rectie de zilveren medaille, beho rend bij de Orde van Oranje-Nassau uit. Hij merkte daarbij o.m. op. dat het werk van mej. Segaar minder saai is dan velen denken. Juist door- Toelatingsexamen gymnasium Tot de eersteklasse van het Gym nasium te Leiden zijn toegelaten: Kati Andor, Laci Andor, Marion van Berge Henegouwen. Annet Blaauwen- draad te Koudekerk. Pim den Boer, Paulien Bok. Henk Bonarius. Willem Jan Claas te Leiderdorp. Sybout Co lenbrander. Wietze Dorsman te Bos koop, Anneke van Es. Allard Feen- stra. Willem Hugo Fockema Andreae, Henk Hekking te Den Haag. Duco Hellema, Lenie van der Hoek te Zoeterwoude, Egbert Hoogenberk te Oegstgeest, André van der Horst, Lodewyk Hulsman, Rob Jansen. Gaspard de Jong, Joki Kooyman, Hein Krantz, Roland de Leeuw te Leiderdorp. Mark Meelker, Liesbeth Perdeck, Elly Karin van der Plas te Oegstgeest, Mar jon Poort. Thys van Praag. Frank Roos. Rob Sannes, Goedele Schaiy te Sassenheim. Hans Schutte. Anke Sloos. Renée Smit te Noordwijk, Anita Steenhauer. Lontje den Tex. Herman de Tollenaere. Hans Verwey te Warmond. Annema- rieke van Weizen, Annelies Wirth, Rob Zeeman. Anneke Zuidema te Sassenheim. Rob Bronsgeest te Lei derdorp. Peter - Hans Littooy te Oegstgeest. Vyf kandidaten werden afgewezen. Waar geen plaatsnaam vermeld is deze Leiden. dat een archivaris inzage krUgt van wét er moet worden weggelegd, krijgt hij of zij een brede kennis van het bedrijf. Bovendien is mej. Segaar thans belast met de leiding van de snelgroeiende afdeling knippatronen (acht personeelsleden). Vanmiddag werd mej. Segaar in de kantine van het bedrijf gehuldigd. HOND EN KIND Het Comité Jeugdnatuurwacht Lei den hield zaterdagmiddag op de Speelplaats van de openbare school aan de Lorentzkade een honden- show, waarvoor onder de jeugd grote belangstelling bestond. Waren het vorig jaar toen deze show voor het eerst werd gehouden ruim twin tig honden ingeschreven, thans ver schenen circa zestig jongens en meis jes met hun hond binnen de ring. Zowel ras als niet-rashonden werden ter keuring voorgedragen. Na een in leidend woord van de heer N. L. van Dalsen, lid van het comité, beoordeel de een jury. bestaande uit de heren G. W. M. Smits, secretaris van de Kynologenvereniging „Rynland" en H. J. Stol, dierenarts, de dieren op hun kwaliteiten, waarbij ditmaal spe ciaal werd gelet op de verzorging en de verhouding kind-honc*. Voor elke groep waren er drie medailles en een aantal pry zen. terwijl aan alle jeug dige deelnemers (sters) aan deze show voor hun hond een pak hondebrood werd uitgereikt. In de categorie „ras honden" vielen de medailles ten deel aan Geert Nagtegaal te Leiden (ter riër), Hans Muller te Leiden (boxer) en Janneke Vletter teRljnsburg (poe del). De eerste, tweede en dercle prijs in de groep niet-rashonden werd resp. toegekend aan Wim Brugman (Leiden). Sietske van Werkum (Oegstgeest) en Nelleke Woortman (Leider.'.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3