Zeeuwse meisjes de gelukkige winnaressen AGENDA Weer cabaret TROEPEN VAN THAILAND EN CAMBODJA NAAR TEMPEL Pech voor band uit Leiden Reclame MET EEN ENKEL WOORD I'M 0 k LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 18 JUNI 1962 Voor het mooie was het echt wat te snel achter elkaar. Nog geen vier entwintig uur, nadat de leden van het Rotterdams Toneel voor de VPRO met cabaret op het televisie scherm verschenen, was het zaterdag de beurt aan de werkgroep Haagsche Comedie om precies hetzelfde te doen. Ook hier ging het om een greep uit een vast programma. Men kan dat zien in het „Paradijs", zoals de nok van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag het werkterrein van deze werkgroep wordt genoemd. Dolf de Vries was als tekstschrij ver, regisseur en medewerker van zelfsprekend de centrale figuur in deze „Wissewas", waaraan verder nog gebouwd werd door Maria de Booy, Else Valk en Kees Coolen. Niet altijd waren de teksten even sterk, niet altyd de humor even ge slaagd en niet altijd de ironie even trefzeker. Maar in zijn geheel had ook dit programmaatje een lichte toon, een vrolijke sfeer en een luch tige uitvoering. Prettige ontspanning dus voor een heerlijke zomeravond. Zomer of geen zomer, voor Pi Scheffer en de zijnen maakt dat geen verschil. In Van der Heems ontspanningsgebouw maken zij in korte mouwen „Muziek voor u" en hangen daarbij het jasje desnoods maar over de leuning van de stoel. Voor de liefhebbers van dergelijke ritmische en pittige klanken zal dat wellicht niet veel uitmaken, maar voor hen, die er minder op gesteld zijn, is dit zeker een ergernis temeer. Bette Davis draafde weer eens op in een aangenaam Amerikaans filmpje. Zij liet daarin zien, dat zij wel veel ouder, maar als filmactrice beslist nog niet minder is geworden. Tenslotte de laatste van de acht ontmoetingen met Elisabeth Ander- VERKEERSONGELUKKEN Prof. dr. R. van Dijk bij Muiden gedood Bij een auto-ongeluk op Rijksweg I bij Muiden is zater dagavond omstreeks half elf de 55-jarige prof. dr. R. van Dijk uit Aerdenhout om het leven gekomen. Prof. Van Dijk, die van 1945—1949 lector was aan de Leidse Universiteit, doceerde sinds 1949 sociologie aan de Vrije Universiteit in Amster dam. Volgens de politie moeten twee personenauto's bij de oostelijke oprit van de brug over de Vecht frontaal met elkaar in botsing zijn gekomen. Mevrouw Van Dijk en de bestuurder van de andere auto, de Amsterdamse aannemer J. Gerritsen, moesten ernstig ge wond naar ziekenhuizen in resp. Utrecht en Bussum worden ver voerd. Ongeveer op dezelfde plaats is gis teravond om kwart over elf opnieuw een ongeluk gebeurd, waarbij de on geveer 25-jarige mevrouw Ter Beek- Kos uit Muiderberg het leven verloor. Zij zat achter op een door haar man bestuurde bromfiets. Aanvankelijk wachtte de man met het oversteken van de Rijksweg op het snelverkeer Juist op het moment, dat een uit de richting Amsterdam komende perso nenauto passeerde, stak de bromfiet ser over. De vrouw werd op slag ge dood. De bromfietser liep lichte ver wondingen op. De 16-jarige J. W. Costeris te Doorn is zaterdagmiddag na een aan rijding aan de bekomen verwondin gen overleden. Als deelnemer aan de „Avondvierdaagse" te Doorn werd hy vrijdagavond ter hoogte van de Beu- kenrodelaan door een hem achterop komende auto uit Driebergen, gegre pen, waarbij het slachtoffer een sche- delbasisbreuk opliep. Hij werd eerst naar een ziekenhuis te Zeist en later naar he; .Mads- en academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Tengevolge van dit ongeluk werd het slot van de avondvierdaagse, een gezamenlijke optocht, afgelast. De 66-jarige gardenier J. Sierkstra uit Witmarsum (Fr.) is zaterdag in de Hoofdstraat in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij deze straat met zijn bromfiets wilde over steken en daarbij werd aangereden door een personenauto. De man was op slag dood. Te St. Oedenrode is zaterdag de 12-jarige H. de Jong uit St. Oeden rode bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij stak plotseling de we gover, kwam in botsing met een passerende personenauto en werd vervolgens door een autobus over reden. De jongen was op slag dood. De 6-jarige Fransje de Jong uit Koedijk is daar gistermorgen met zijn fietsje aangereden door een perso nenauto. Het kind werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat het 's mid dags in het ziekenhuis te Alkmaar is overleden. Het jongetje leerde fietsen en reed daarbij links van de weg. Toen hij plotseling uitweek naar rechts, werd hij aangereden. Gisteren is op de Rijksweg Aar- denburg-Oostburg de 57-jange land arbeider A Deij uit Aardenburg door een Belgische personenauto aangere den en op slag gedood. Het slacht offer stak plotseling de weg over na bij een draaibrug. Acht doofstommen uit Maasbree (L). t.w. vijf volwassenen en drie kin deren. sloegen gistermorgen in hun woonplaats met de auto enkele ma len over de kop. Eén der kinderen moest onder de auto vandaan worden gehaald, doch hij had nauwelijks let sel opgelopen. Eén der volwassenen was bij zijn tocht door het luchtruim op een boomtak blijven hangen en durfde niet meer uit de boom te ko men. Slechts twee personen bleken zwaar gewond te zijn. Het waren de heer en mevrouw Janssen. Zij werden in het St.-Joseph-ziekenhuis in Ven- lo opgenomen. Het ongeval gebeurde toen de bestuurder van de als het ware volgepakte wagen met veel te grote snelheid door een bocht wilde rijden. Vervolg van pag. 1 Nog 70 deelnemers aan opstand iu gevangenis Vijf anti-communistische organi saties en de commissie van onder zoek van de Vrije Juristen in Berlijn hebben meegedeeld, dat zich nog zeventig deelnemers aan de opstand van 17 juni 1953 in Oost-Duitsland in de gevangenis bevinden. Zij zeiden dat de opstand het leven had gekost aan 120 Oost-Duitsers, onder wie veertien die door Oost- duitse vuurpelotons werden terecht gesteld, en „tenminste" 21 die door pelotons van het Rode leger waren neergeschoten. De personen die nu nog vastzitten zijn volgens de anti-communistische organisaties en de commissie van on derzoek, veroordeeld omdat ze spreekbuis voor de demonstranten of stakingsleiders waren geweest. Zestienhonderd mensen kregen ge vangenisstraffen van in totaal 4800 jaar. Dertien mensen werden tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld. De premier van Thailand, maar schalk Thanarat, heeft tegenover journalisten verklaard, dat er ver sterkingen worden gezonden naar de tempel van Preah Vinear, die vol gens een uitspraak van het Interna tionale Gerechtshof in Den Haag aan de Cambodjaanse zijde van de grens met Thailand ligt. Zondagoch tend deelde de Thailandse minister sen. Ditmaal had zij haar uitzending gewijd aan het machtige werk van de Spaanse dichter en toneelschrij ver Federico Garcia Lorca. Ongetwij feld heeft een dergelijke belichting van dit werk verdiensten, maar juist door de kracht van het werk laat slechts het spelen van enkele frag menten uit een stuk als „Yerma" assistentie van Frans van der Lin- gen door zijn onvolledigheid een onvoldaanheid achter. Men mag de smaak proeven, maar men kan niet drinken. A. I. „Meneer gaat op jacht" In zijn als steeds interessante causerie over ,,De wereld van vandaag, heeft dr. L. de Jong er gisteravond nog eens op gewe zen, dat in tegenstelling tot de opvattingen van De Gaulle, in het huidige stadium zulks met het oog op het Russische gevaar een op eigen benen staan van Europa, dus zonder Amerikaan se steun, onmogelijk en dus zin loos is. In hoge mate actueel waren de beelden uit Nieuw Guinea (Biak). Men kon meeleven met de aankomst van geblinddoekte Indonesische pa- rachutisten, die vervolgens in het I van Binnenlandse Zaken mee. dat vooronder van Hr. Ms. „Dreg" naar Cambodjaanse troepen naar de grens het gevangenkamp op het eiland waren opgerukt. Hij voegde eraan Woendi vervoerd werden. Daar be- toe: „Wat wij ook mogen doen, dat vinden zich thans ongeveer 180 Indo- doen we uit zelfverdedieing". De be- nesiërs. In het kamp worden zij, i"~1 naar hun eigen zeggen, erg goed be handeld. Enkele hunner werden ge ïnterviewd en beantwoordden op de hun gestelde vragen in het Neder lands. De blinddoek werd hun bij aankomst te Biak voorgedaan, opdat zij niets van de omgeving zouden zien, wat overigens misschien onno- nog niet officieel dig was, omdat er, aldus het com- heeft vastgesteld mentaar", „niets te zien is". Het had hun echter veel angst ingeboezemd, omdat zy niet wisten, wat er met hen gebeuren ging. Het was eigenlijk een zielig en angstig stelletje knapen, dat men zag passeren. Een van hen zei eerlijk, dat hij er niets voor gevoeld had, uitgestuurd te worden naar Nw- Guinea, maar dat hij gegaan was, omdat het móest. Na drie maanden opleiding kunnen zy er nu over na denken, dat 't nog niet zo eenvoudig is om de stryd met de Nederlanders aan te binden! Hoofdschotel van het programma was het blijspel eerder een klucht van Georges Feydeau „Meneer gaat op jacht", dat ook al in de Leidse Schouwburg met groot succes is opgevoerd. Wit al verwikkelingen rond on trouwe echtgenoten: een heksen ketel in de nacht! Het is geestig ge schreven (voortreffelijke vertaling van Remco Campert) en er kan da nig gelachen worden. Kitty Janssen, Henk Rigters, Guus Oster, Hans Croiset en Mien Duymaer van Twist in de hoofdrollen van dit „spel van sotterny en spotternij": de lach heeft talloze malen hartelijk kunnen opklinken. Het ging luchtig, spran kelend en met veel vaart toe onder de regie van Fons Rademakers. Een guitig en ondeugend geheel, waar men op deze zondagavond het groot ste plezier aan kon beleven! Wie er in de Schouwburg al van genoot, heeft aan dit gezellige geval opnieuw zijn hart kunnen ophalen! A. I. twiste tempel is op het ogenblik bezet door Thailandse politie. Volgens de „Bangkok Post" heeft de Thailandse vice-premier, generaal Kittikatsjorn, gezegd dat hy wat hem betrof „zou strijden om te behouden hetgeen Thailands is". Hij voegde echter hieraan toe. dat het kabinet zijn standpunt hoogoven v weer in gebruik De reparatie aan hoogoven V van de Kon. Nederl. Hoogovens en Staal fabrieken N.V. is voltooid. De oven is vanochtend aangeblazen. Zoals be kend geschiedde het aansteken voor de eerste maal op 12 december 1961. Een storing had echter tot gevolg dat de hoogoven op 25 maart van dit jaar buiten werking moest worden gesteld. De haard en een gedeelte van de rust van de oven zijn voorzien van een nieuwe bemetseling. Rusk optimistisch over ontwapening De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft in een toespraak tot leden van de ver eniging „Raad voor wereldaangele genheden" te Concord (New Hamp shire) gezegd „gematigd optimis tisch" te zijn over de toekomst voor de ontwapeningsbesprekingen in Genève. Volgens de minister beperkt men zich thans, in tegenstelling tot vorige besprekingen, meer tot zake lijke feiten en wordt er minder ge polemiseerd. De Amerikaanse minister van De fensie, Robert McNamara, heeft za terdag ter gelegenheid van een pro motieplechtigheid aan de universi teit van Michigan een rede gehou den, waarin hij o m. als zijn mening uitsprak, dat kleine atoommogend- heden „gevaarlijk en duur" zyn en als zodanig geen indruk maken. Mc Namara noemde het een foutieve op vatting, dat de Ver. Staten, door een toenemende kwetsbaarheid voor aan vallen met kernwapens, minder voe len voor him taak als partner in de verdediging van Europa, en als zou den onafhankelijke nationale atoom strijdkrachten voldoende zyn om de Europese naties te beschermen. De minister legde er de nadruk op dat in geval van een kernoorlog „onze enige hoop bestaat uit een actie on der centrale leiding". Hy voegde hieraan tot dat ingeval van een aan val door een grote mogendheid tegen het Atlantisch bondgenootschap het voornaamste militaire doel de ver nietiging van de vijandelijke mili taire macht en niet de uitroeiing van de burgerbevolking zou zyn. Hij zei voorts dat de Verenigde Staten van zyn bondgenoten ver wachten, dat deze hun niet met kernwapens uitgeruste strijdkrachten verder versterken. Wij zullen voort gaan sterke atoomstrijdkrachten voor het bondgenootschap als geheel gereed te houden, doch dit dient niet geheel en al op kernwapens geba seerd te zijn, aldus minister McNa mara. Afrikaanse EEG De afgevaardigden op de topconfe rentie van de Casablanca-staten heb ben zaterdag in Cairo besloten een Afrikaanse gemeenschappelijke markt te stichten. In iktober zullen gede tailleerde besprekingen over alle as- specten ervan worden gehouden en men zal in januari een begin maken met de uitvoering van de marktover- eenkomst. Zij besloten tevens in Accra het hoofdkwartier in te richten van een Afrikaans militair opperbevel. Een woordvoerder, die dit mee deelde. zei dat Ghana, Guinea, Mali, Marokko en Egypte de kosten zullen dragen. Algerije zal voor het ogenblik niet bijdragen. De afgevaardigden steunden voorts voorstellen voor een Afrikaanse bank, een Afrikaanse betalingsunie en een raad voor Afrikaanse econo mische eenheid. Advertentie TUSSEN NEUS EN KarelI charmant Msfraetce; 2 O VOOR EEN GULOEN Onler van f. 4,5 min voor N.V. Aan de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest- Rotterdam (I.B.B.) is voor rekening van de Centrale Organisatie TNO de bouw opgedragen van een labo ratoriumcomplex te Delft voor een bedrag van circa f 4.5 miljoen. Ar chitect is het Ingenieurs- en Archi tectenbureau voorheen J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen. Finale d'Oprechte Amateur Soebandrio: „Tliants boodschap in studie" De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Soebandrio, heeft maandagochtend bevestigd, dat hij een telegram had ontvangen van de wnd. V.N.-secretaris-generaal, Oe Thant. Hij zei tegen journalis ten dat de regering „zeer zorgvuldig" de nieuwe situatie moet bestuderen alvorens een antwoord aan Oe Thant te zenden. De minister had zojuist een bijeen komst van het „operationele com mando" onder voorzitterschap van president Soekarno bijgewoond. Op deze bijeenkomst was de boodschap van Oe Thant bestudeerd. ia- f de f Een gebaarde man heeft terdag bij de opening van tweejaarlijkse tentoonstelling van moderne kunst in Venetië grote verwarring gesticht door vier blauw en zilver geschilder de ratten los te laten. De man, de 29-jarige in Span je wonende Venezolaanse schil der Francisco Valero la Cruz, verklaarde dat het een oud Ve- nezolaans gebruik was om ratten los te laten teneinde het wel slagen van een onderneming te i verzekeren. Deze verklaring vond weinig geloof, temeer toen een Venezolaanse diplomaat vertel de dat hij nooit van deze tra ditie had gehoord. Later zei de schilder bij een verhoor door de politie, dat hij de aandacht had willen vesti gen op zijn eigen schilderijen, die uitsluitend muizen en ratten voorstellen. „Moskou bezorgd over de Chinese ag ressie Suus en Emma Francke van de afdeling Zeeland van de Stichting d'Oprechte Amateur zijn zaterdagavond als eerste geëindigd op de landelijke finale van deze Stichting, die in de feestelijk aangeklede Prins Bemhardhoeve te Zuidlaren (Drente) werd gehouden. Van de 20 deel nemende solisten en ensembles kwam dit zangduo met gitaarbegeleiding als beste uit de bus. De voorzitter van de AVRO, jhr. Th. Röell, die tevens landelijk voorzitter is van d'Oprechte Amateur, ïeikte de Zeeuwse meisjes „met veel genoegen" de AVRO wisselbeker over „voor de beste alround prestatie". hun elektrische gitaren niet ln orde te zyn. Karei Prior tenslotte had voor eni ge deelnemers nog een prettige ver rassing in petto: een televisie-optre den. De gelukkigen waren de accor deonisten de Chromatica's (afdeling Den Haag) het kampioenspaar Suus en Emma Francke (Zeeland) het kwartet Los Andes (Arnhem) het (Cabaret» duo SchoonenboomSy- brandy (Amsterdam) het vitrafoon- orkest uit Alkmaar en die Lustige Bursch'n (Breda). Deze Avrobeker was overigens niet de enige prijs die aan d'Oprechte amateurs zyn overhandigd. Het Zuidamerikaanse kwintet Los Andes van de afdeling Arnhem won de tele visiebeker. Goochelaar Ted Winkel uit Utrecht de semi prof. die de beker in zijn bezit had, deed er uit eigener beweging een busje zilver poets bij. De z.g. Röellwisselbekers gingen naar het mandoline-ensemble Humoreske van de afdeling Twente (als het beste ensemble), de Tiroler kapel die Lustige Bursch'n van de afdeling Breda (de origineelste pre sentatie) en de zangeres Tini van der Dijk van het vitrafoonorkest van de afdeling Alkmaar (de beste solisti sche presentatie). De zesde landelijk finale van d'Op- recht Amateur in het moderne genre werd door ongeveer 1500 belangstel lenden bijgewoond. Het gebodene stond op hoog peil. The Strangers een band uit Lei den. die als nummer 13 op het pro gramma prijkte hebben beslist geen geluk gehad. Zij moesten het stellen zonder hun leider (piano) die ziek geworden was en tijdens hun optre den bleek er iets met het geluid van Jongen uit Delft verdwenen Uit de Sasboutstraat te Delft, waaruit de vorige week een 16-jarig meisje van huis wegliep dat inmid dels in Rotterdam is gevonden, is thans de 14-jarige scholier Robert Frens verdwenen. Sinds woensdag j.l. is hij spoorloos. Om kwart over vier die dag verliet hij de ouderlijke wo ning en is daarin sindsdien niet te ruggekeerd. De jongen was in het bezit van f 285,— en een zwart ge lakte merklo's herenfiets. De Amerikaanse Senator Hubert Humphrey is ervan overtuigd, dat de ontwikkelingen in India en Laos be tekenen dat de Sowjet-Unie tracht de expansionistische politiek van de Chinese volksreubliek in het Verre Oosten af te remmen, aldus verklaar de hij in een vraaggesprek voor de radio. „Op dit ogenblik verschaft de Sowjet-Unie zware artillerie, muni tie en voorraden aan de Indische strijdkrachten aan de Chinees-com munistische grens". „Voeg hierby de ontwikkeling in Laos. en het zenden van een zeer hartelijke brief aan president Ken nedy door Chroesjtsjow. Dat zegt mij dat de Sowjet-Unie met diepe be- zorgheid de Chinese agressie gade slaat en tracht die af te remmen, aldus deze senator. Tegen journalisten zei hij dat de Sowjetrussische helikopters voor In dia door in de Sowjet-Unie opgeleide Indiase piloten worden bemand. Regeringscrisis in Zuid—Korea De Zuldkoreaanse Opperste Raad heeft het ontslag aanvaard van pre mier Jo Tsjan-song en minister van Financiën Bjoeng Kjoe-Tsjoen. Het is nog niet hekend wie de beide mi nisters zullen opvolgen. In de be kendmaking werd voorts gezegd, dat de raad de ontslagaanvragen van twaalf andere leden van het kabi net heeft geweigerd. De Opperste Raad heeft voorts on geveer eenderde van het in omloop zynde geld naar schatting 11,6 miljard won (ongeveer 320 miljoen gulden) voor omstreeks een half jaar bevroren teneinde kapitaal te hebben voor het vijf-jarenplan, waarvan de uitvoering dit jaar is begonnen. De voorzitter van de raad, generaal Joeng Hoei-park, zei in een verkla ring dat onder de burgerlijke rege ringen een '/root deel van het geld voor speculatie werd gebruikt of werd opgepot voor andere niet-produktieve doeleinden. De Zuldkoreaanse geheime dienst heeft bekendgemaakt, dat 74 perso nen zijn gearresteerd die van plan waren geweest ongeveer 47 regerings leiders te vermoorden en de regering van generaal Joeng Hoei-park om ver te werpen. Ontsnaptenf van Alcatraz vermoedelijk verdronken In San Francisco hebben kust wachten bij de brug over „The gooi den gate" een plastic tas gevonden, toebehorend aan de drie gevangenen die de vorige week uit de gevangenis van Alcatraz zijn ontsnapt. In de tas zat een lijst met namen en adres sen van mensen met wie de ont snapte gevangenen in contact hoop ten te komen. Men neemt nu aan, dat zij verdronken zijn. Zouden zy de kust bij San Francisco hebben bereikt, dan zouden zij zo wordt verondersteld de tas niet hebben achtergelaten. VOOR HEDENAVOND AVRO: 18.00 Nws., 18.15 Politieke lezing. 18.25 Amateursprog., 19.00 Alt en plano, 19.30 Voor de Jeugd, 20.00 Nws., Lichte orkestmuz. en zang, 20.35 Jazzmuz., 21.05 Speuren als hobby, lezing, 21.25 Lichte muz. en zangso- Usten, 21.45 Voordracht, 22.05 Neder lands Kamerkoor en orgelspel. 22.30 Nws.. 22.40 Actualiteiten, 23.00 Piano en zang. 23.15 Klassieke muz. (gr.), 23.55—24.00 Nws. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Moderne muz. (gr.). 18.50 Openbaar Kunstbezit, 19.00 Nws en weerberich ten, 19.10 Volksliederen, 19.30 Radio krant, 19.50 Licht ensemble, 20.10 De beste schatten zijn die van 't gebed, hoorspel, 20.50 Cello en plano, 21.20 Moderne muz. (opn.), 22.00 Parle mentair commentaar, 22.15 Pianospel, 22.30 Nws en S.O.S.-berichten, 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespre king. 23.05 Planoduo: klassieke muz., 23.35 Lichte grammofoonmuz.. 23.55— 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en weeroverz.. AVRO: 20.20 Nieuwe Oogst, ge v. prog.. 21.05 Portret van Spanje. 21.50 Jazz '62. NTS: 22.1523.45 Eurovisie: We reldkampioenschappen voetbal in Chili. DINSDAG 19 JUNI Hilversum I 402 m. AVRO: 7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym., 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws.. 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman, 9.15 Klassieke grammofoonmuz. 9.35 Waterstanden. 9 40 Morgenwijding, 10.00 Arbeldsvlt. (gr.), 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Radio-Volksunlversltelt: Voordragen als literatuurbeoefening door Albert Vogel. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Hammondorgelspel en zang, 12.20 Re- geringsultz.: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.33 Lichte orkestmuz., 13.00 Nws., 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammofoonmuz. 13.25 Beursber. 13 30 Ned. koperorkest: populaire blaasmuz.. 14.00 Klassieke kamermuz., 14.40 Schoolradio, 15.00 Planorecital: klas sieke en moderne muz., 15.30 De vrouw in het wit, hoorspel (dl 1), 16.10 Hammondorgelspel met ritmische begeleiding (gr.). 16.30 Voor de Jeugd, 17.30 Dansorkest en zangsollsten, 17.55 New York calling. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Actualitei ten, 18.20 Pianospel: lichte muz. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Hedendaagse letterkunde - V, door Jacques den Haan, 19.00 Paris vous parle, 1905 Zwerftochten door Operaland (gr.), 19.50 Pianorecital (gr.), 20.00 Nws., Daag. f Vijf Oostduitsers, onder wie een kind, zyn gisteren naar West-Duits- land uitgeweken in een vrachtauto waarmee zy op een ondiepe plaats de Saaie inreden, die ter plaatse de grens tussen de twee Duitslanden vormt. De auto bleef halverwege ste ken maar de inzittenden slaagden erin de Westduitse oever te bereiken. Dit gebeurde in de buurt van de autoweg LeipzigBayreuth. BINNENLAND In zijn woning te Scheveningen is na een langdurige ziekte op 53- Jarige leeftijd overleden de operazanger (bas) Gee Smith, sedert 1950 verbon den aan de Ned. Opera te Amsterdam. De 33-Jarlge sectiebaas J. Blind, die ernstige brandwonden opliep bij de explosie, die vrijdagavond te Gouda, voorviel bij de N.V. Kon. Stearine Kaarsenfabrieken Gouda-Apollo. is gis teren overleden. De Bluitlngszitting van de Jonge Balie bij de Hoge Raad der Neder landen heeft zaterdagmiddag plaats gevonden. Aanwezig waren om. de mi nister van Justitie, mr. A. C. W. Beer man. De president van de Hoge Raad en de deken van Parijs. Verder waren er dekens uit andere plaatsen. De pleit- beker is uitgereikt aan mr. J. Pruim. Een tweede prijs was voor mr. J. Scha per. Eervolle vermeldingen zijn toege kend aan mr. Van Harlnxma thoe Slooten en mr. Korthals Altes. Vannacht heeft zich brand voor gedaan in de rietopslagplaatsen van de te Baarn gevestigde firma gebr. Fran sen. Het vuur werd door de brand weren van Baarn en Soest bestreden. Bijna de gehele rletvoorraad is ln vlammen opgegaan. De aangerichte schade wordt op een ton geraamd. Wegens het bereiken van de 70- Jarige leeftyd zal prof. ir. C. M. van Wijngaarden, donderdag 21 Juni ln het laboratorium voor werktuig- en scheepstulgkunde aan de Mekelweg te Delft, zijn afscheidscollege geven, dat '6 middags om drie uur begint. Prof. van Wijngaarden is ln de loop van dit Jaar 40 Jaar hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft en thans nestor van de Delftse hoogleraren. Het jaarlijkse Internationale danscongres van de Ned. Ver. van Dansleraren wordt dit jaar gehouden van 4 tot en met 6 Juli ln Krasna- polsky te Amsterdam. Tijdens een bal in de avond van de tweede dag worden demonstraties gegeven in de moderne dansen door Benny Tolmeyer en Sylvia Sylve, en in de afdeling Latyns- Amerlkaanse dansen door Walter Laird en Lorraine Het congres ls overigens aan studie gewjjd. Tijdens een stoeipartij met een 18-jarige collega op het Finse motor schip „Aurore", ls de 16-Jarlge derde kok Felkko Ingerstrom uit Pletarsaari uit Finland plotseling onwel geworden en kort daarop overleden. Het schip was Juist de Rotterdamse haven bin nengelopen De rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot ln beslag genomen. BUITENLAND Een staking voor vandaag en morgen, die door het algemeen ver bond van vakverenigingen ln Argen tinië was uitgeroepen, ls zaterdagavond afgelast. De peronlstlsche en commu nistische vakverenigingen die ln dit verbond ln de meerderheid zijn, ge lastten de staking af. nadat andere (neutrale) vakverenigingen geweigerd hadden aan de staking mee te doen. De Amerikanen hebben zondag boven Christmas Island weer een kern bom een middelzware uit een vliegtuig geworpen. Het was de 20ste proef van de lopende reeks. Dr. Telo de Mascarenhas, een 64- Jarlge advocaat uit Mormugao (voor malig Portugees India). 16 zaterdag tot 24 Jaar gevangenisstraf veroordeeld na dat hij schuldig was bevonden aan verraad. Hij zou hebben getracht Goa, Damao en Dlu van Portugal te schei den en opneming in India hebben be pleit. Hij had daartoe in Bombay een krant en voorts een beweging gesticht. Dieven hebben vrijdagnacht de spoorwegwagon van de Italiaanse pre sident geplunderd. Het rijtuig stond in een spoorwegloods om enkele herstel lingen te ondergaan. De dieven ver dwenen ongemerkt met zilverwerk, por selein en kristal. Een bommenwerper van de Britse luchtmacht, die op weg was van En geland naar Aden. ls zaterdag by het vertrek van het vliegveld van Akrotiri ln het zuidwesten van Cyprus neer gestort. De zes bemanningsleden kwa men om het leven. De 2700 meter hoge vulkaan Jake ln de Noordjapanse Alpen heeft zon dagavond na 47 Jaren dreigende stilte zwavel en gloeiend gesteente gespuwd. Vier mensen worden vermist. Volgens de Japanse meteorologische dienst zal het niet by deze ene eruptie biyven. In verband hiermede worden de dorpen ln de omgeving geëvacueerd. In een krater van Death Valley ln Californlë hebben geleerden de fos siele resten aangetroffen van kamelen, paarden, schildpadden en vogels, die dit gebied 8000 tot 10.000 Jaar geleden bevolkt moeten hebben. Dr. Pierre St. Amand. het hoofd van de wetenschap pelijke afdeling van een marlnepost die zich hier bevindt, verklaarde, dat deze vondst een van de beste collecties fos sielen had opgeleverd, ooit ln deze streek gevonden,. Kinderen verdronken Het 2'/i-jarig dochtertje van de fa milie Pries uit Kampen is zaterdag middag onder Elburg verdronken in het Veluwemeer. Het meisje was met haar ouders aan het baden. Ter plaatse loopt de vaargeul vrij dichl langs de dyk, van ongeveer 60 cm wordt de diepte van het water daar plotseling ongeveer drie meter. Bor den ter plaatse wijzen op dit gevaar. De moeder van het meisje raakte het eerst in de vaargeul. Toen de vader haar wilde helpen verdween ook het kind onder water. De moeder werd gered door een voorbijkomend zeilbootje. Het kind werd na twee uur levenloos opgedregd. Zaterdagmiddag is het 6-jarig zoontje uit het gezin Sunder, wonen de aan de gaagweg te Schipluiden, verdronken. Het kind was in een on bewaakt ogenblik te wrater geraakt in een langs de weg lopende sloot bij de ouderlijke woning. Gistermiddag is nabij het Zuider- bad te Wijk aan Zee het stoffelijk overschot gevonden van de elfjarige Peter Lodewijks uit Beverwijk. De jongen was met zakkend water met vrienden aan het spelen geweest en is onopgemerkt met een bal afgedre ven. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Breestraat 27: Ledenverg. Openbare Leeszaal „Reuvens", 8.30 uur nm. Schouwburg: Uitvoering balletklas sen Leidse Muziekschool. 8 uur nm. Steenschuur 6: Ledenverg. ..De Na tuurvriend", 8 uur nm. Burgerzaal Stadhuis: Minister Kort hals opent „Lelden Bekeken 10 uur voorm. In den Vergulden Turk: Ledenver gadering LKK „Voor Allen", 8.15 uur nm. Zuiderkerk: Holland Festival, Con cert. Ned. Strykkwartet, 8.15 uur nm. WOENSDAG Kaasmarkt 1: Jaarverg. Geref. Schoolvereniging. 8 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur nm. Zoeter w oude. (H. Rijndijk 49) Excursie K. en O. Pottery Zaalberg. 7.55 uur nm, DONDERDAG Prediker: Spreker ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nm. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Reeuwyk en Moordrecht. 8.45 uur vm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia", 8 uur nm. ZATERDAG Station N.S.: Excursie Ned. Chr.Rels- ver, naar Rozententoonstelling West- broekpark in Den Haag. 2.50 uur n.m. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10- 11 uur vm. bijbelstudie; 11-12 uur ds. W. Betram van Zeist. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Some like It hot", 18 1., Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Scotland Yard grijpt keihard In", 14 J. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Les trlcheurs". Studio: „Jules en Jlm", 18 J. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De geheimzinnige dubbelgan ger". 14 j. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Parijs ln paniek", 18 J. Dag. oo« -.43, Casino: „Losgeslagen meisjes", 18 J., Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrydag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Ba jonetten tegen tanks". 14 j. Zond. 7 en 9.15 uur, maandag en woens dag 8 u. „La Frangalse et 1' amour", 18 J. Donderdag 8 uur „Een engel ln Brooklyn", 14 J. Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „Uit Hol ly woods lachfabriek", a. 1. Avond- en nachtdienst der Apotheken De avond- en nachtdi^- t der Apo theken wordt deze week (tot zater dagmorgen 8 uur) waargenomen door Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp ls geopend. By geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. a 20.05 Opklaringen, licht program 20.50 Het ABC van het Heelal: Q geboorte het leven en de dood vaa ster, lezing, 21.10 Snip en Snap, venlrs, 22.00 Alt en plano: Spa liederen. 22.30 Nws., 22.40 Actual ten. 23.00 Pizzicato: Nieuwsflitset actualiteiten uit de wereld van lichte muziek, 23.5524.00 Nws. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nws., 7.15 Pianoiu^ (gr.), 7.30 Voor de Jeugd, 7.45 Mor- gebed en overweging, 8.00 Nws., Lichte grammofoonmuz., 8.50 Voq hulsvrouw. 9.40 Schoolradio, Voor de kleuters. 10.15 Llchtbakei zing, 10.25 Modern© kamermuz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 l grammofoonmuz.. 11.50 Volaan. vooruit. 12.00 Middagklok - 11004 12.04 Dansorkest en zangsolist. Mededelingen ten behoeve van 1 en tuinb. 12.33 Koorzang (gr.). Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 tennleuws, 13.30 Metropole orke» zangsoliste. 14.10 Cello en plano 1 moderne muz., 14.35 Voor de p] landsvrouwen, 14.45 Paris et se» dettes. 15.10 Utrechts stedelijk 01 15.35 Lichte grammofoonmuz., Voor de zieken, 16.30 Ziekenlof, Voor de Jeugd. 17.40 Beursberic 17.45 Regeringsuitz.: Culturele ui seling Nederland Nederlandse tillen, door drs. M. D. Thijs, KRO: 18.00 Voor de Jeugd, Kaarten op tafel, gesprekken ove tuele problemen. 18.30 Licht 0 met solisten. 19.00 Nws.. 19.10 A liteiten, 19.25 Lichte grammofoon 20.30 Promenade-orkest en soil Klassieke en moderne muz., 21.20 planomuz. (gr.). 21.30 Koorzang, De halve maan(d), cabaret. 22.1 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws., Volksmuz.. 23.10 Promenade-01 koor en solisten. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRA.MMA NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zen pol. part..: AR-partiJ, 20.30 Docui taire film, 22.0022.40 Eurovisie: reldkamploenschapp. voetbal ln GRAMMOFOONPLATENPROGRA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Nlcolal Rlmsky Korsakov. Cap clo Espagnol op. 34. Alborada. Va zioni. Alborada. Scena e canto git Fandango asturiano. Londens Symp nle Orkest o.l.v. Ataulfo Argenta. II. Igor Strawinsky. l'Olseau de j Orchestre de la SuiUe Romande 0 Ernest Ansermet. III. Ottorlno Resplghi. Fontan» Roma (Symphonisch gedicht). Laf tana di Valle Glulla all'alba. La P tana del Trltone all mattlno. La tana di Trevi nel meriggio. La Font dl Villa Medici al tramonto. NJ Symphonle Orkest o.l.v. Arturo Ta ninl. IV. Claude Debussy. Dansen 1 harp en strijkorkest. Danse sacré Danse profane. Suzanne Cotelle, h Orchestre des Concerts Lamoui o.l.v. Igor Markevitch. V. Maurice Ravel. 1. La Valse. 1 chestre de la Société des Concerti Conservatoire de Paris o.l.v. Ernest sermet. 2. Bolero. Rias Symphonle kest. Berlijn o.l.v. Ferenc Fricsay. BUITENLANDSE PROGRAMMA*! Engeland. BBC Home Service 330 n 12.00 Cricket. 12.10 BBC Com orkest. 12.55 Weerber.. 13.00 Nieu 13.10 Discussie. 14.00 Schooi™ 15.00 Hoorspel. 15.30 Cricket. 1( Grammofoonmuz.. 16.45 Praatje. 11 Voor de jeugd. 17.55 Weerber., 1» Nws., 18.15 In the South-East. R« naai programma. 19.00 Alt en pis klassieke en moderne muz., li Klankbeeld. 20.30 BBC Schots orl en zangsollsten: Operamuz., 11 Klankbeeld. 20.30 BBC Schots orl en zangsolisten: Operamuz., 21.45 zing. 22 00 Nieuws en ber.. 22.30 1 baretliedjes. 22.45 Parlementsove 22.59 Weerber.. 23.00 Nws., 23.02 V( dracht. 23.1523.45 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 217 111. 12.00 Populaire grammofoonro 21.31 Gev. prog. voor de arbeiders. 11 Dansmuz., 13.30 Nws.. 13.35 Crick uitslagen. 13.45 Voor de kleuters. 11 Voor de vrouw. 15.00 Licht ensem en zang. 15.31 Grammofoonmuz., 15 Races te Ascot, 16.00 Lichte gramn foonmuz.. 16.15 The Dales, dagbo 16.31 Uitslagen races. 16.35 Gramn foonmuz. voor de Jeugd, 17.00 Jc talent, 17.31 Gev. muz. en ber IS Sportoverz.. 18.45 Hoorspel. 19.00 N' en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Ops| ren van oude vrienden, 20.00 C muz., 21.00 Verzoekprog., 22.00 Licl orkestmuz.. 22.30 Nws. sport en 1 tualiteiten. 22.41 Gev. muz., 23.5! 24.00 Nws. NDR 'AVDR. 309 m. 12.00 Amusementsmuz., 13 00 N» 13.15 Amusementsmuz., 16.00 G grammofoonmuz.. 17.00 Nws., 17 Amusementsconcert. 19.00 Nws.. 20 Dansmuz.. 21.45 Nws.. 23.30 Kami muz., 24.00 Nws.. 0.10 Gev. gramn foonmuz.. 1.00 Weerber. en gev. mi Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.02 Nws.. 12.10 Orkestconcert, 13 Gev. grammofoonmuz.. 14.15 Piano viool. 14.45 Concert des Beaux-Ar 17.00 Kamermu7„ 18.30 Nieuwe oper sterren. 19.00 Nws.. 20.00 Kamermu (In de pauze: muz. nws.). 22.25 Gt grammofoonmuz 23.13 Grammofoo muz., 23.5324.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws., 12.03 Lichte muz.. 12 Weerber. 12.35 Amusementsmuz 1" Beurskroniek. 13 00 Nws.. 13.15 mermuz.. 14.00 Opera. 15.15 Pian recital. 15.30 Kamermuz.. 16 00 Beui ber.. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaan svmfonlsche muz.. 17.00 Nws.. 17 Lichte grammofoonmuz., 17.40 Boe] bespreking. 17.50 V. d. Jeugd. 181 Voor de soldaten. 18.50 Sportpro? 19.00 Nws.. 19.40 Filmmuz., 19 50 Sr dlcale kroniek. 2000 Hoorspel. 21 Jazzmuz., 22.00 Nws.. 22.15 Gramn foonmuz., 22.5523.00 Nws. 484 m.: 11.55 Grammofoonmuz. 13.00 N» 13.15 Gev. grammofoonmuz., 11 Belgische muz., 14.45 Koorzang. 15! Kamermuz.. 17.00 Nws.. 17.15 Oper muz., 18.30 Gev. grammofoonmn 19.30 Nws.. 20.00 Symfonieconcert soliste. (In de pauze om 21.00 C muz.). 22 00 Wereldnieuws, 22.15 JM muz., 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). p. s 1 4 5 S lu 1 Amsterdam licht bew. zo 4 19 0 Den Helder licht bew. z 3 18 0 Ypenburg Vlisslngen Uoht bew. licht bew. O 2 ozo 3 19 19 'i 1 Eelde zwaar bew ozo 2 18 0 De Bilt licht bew zo 1 20 0 Twente onbewolkt zo 2 19 0 Eindhoven licht bew ozo 1 20 Z.-Limburg licht bew. z 2 21 0 Helsinki onbewolkt ZZW 3 18 Stockholm half bew. w 6 21 1] Oslo zwaar bew ZZO 1 15 Kopenhager onbewolkt w.stil 19 Aberdeen regen zzo 6 Londen regen licht bew z 5 25 Brussel w.stil 21 Luxemburg licht bew w.stil 27 Parys licht bew. W.stil Bordeaux zwaar bew WZW 1 28 Grenoble onbewolkt w.stil 29 Nice onbewolkt n 2 24 1! Berlhn Frankfort half bew. 0 4 21 0 regenbui lient bew. ono 2 27 1 MUnchen zo 1 26 c Ztirich zwaar bew zzo 2 27 Genève onbewolkt w.stll 27 Locarno zwaar bew zzo 2 27 Wenen half bew n 3 27 0 Innsbruck zwaar be v.and. 30 0 Belgrado zwaar bew w.stll 26 1» Athene onbewolkt n 2 31 Rome onbewolkt w.stil 27 Alaccio licht bew. no 2 23 0 Madrid licht bew. v.and. 30 0 Mal lorca licht bew w.stil 26 0 Lissabon licht bew wnw 4 26

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2