NIEUWE „HONGERTOCHT" UW KRANT NAAR UW VAKANTIE-ADRES Gaat U met vakantie? Laat Vader niet op een droogje zitten Grenswijziging in 1963? ODORONO Ir. M. Elioii Officier in de Orde van Oranje Nassau ZZ" SFJTSSSS van de Singel. De 'blosier Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 15 juni 1962 Tweede blad no. 30678 Diaconessenhuis aan Witte Singel zal worden gesloopt PRINSES BEATRIX VERVANGT HAAR VADER j De Rijksvoorlichtingsdienst deelt mee. dat Prinses Beatrix zaterdag 16 juni a.s., inplaats van haar va- der, die verhinderd is. de door hem beschikbaar gestelde beker zal uit reiken ter gelegenheid van de fina- Wethouder A. J. Jongeleen en ir. J. C. H. Drost hadden zich gisteren een !?s. de^ Westeuropese kadclten-atle- 6 i liakwadclrndpn if Rrarla waaraan groot gedeelte van de dag vrijgemaakt om de pers, met het oog op de dinsdag a.s. te openen tentoonstelling „Leiden bekeken", nog weer eens een indruk te geven van het grote belang, dat gemoeid is met de realisering van het gemeentelijk wegenplan en het basisplan voor sanering en stads vernieuwing, waarin de stedebouwkundige toekomst van Leiden voor vele decennia is vastgelegd. Bij het opstellen van deze plannen waarover wij reeds vele malen uitvoerig schreven moest rekening worden gehouden met de te verwach ten grote bevolkingsaanwas in de komende 20 jaar geschat op plm. 80.000 personen van het woon- complpx van Leiden en omliggende gemeenten, onder meer door de over loop van de Haagse agglomeratie, voorts met de eis, dat de honderden monumentale gebouwen in de bin nenstad gespaard zouden blijven evenals het stedebouwkundige karak ter van de binnenstad, en bovenal met de eisen van de sanering. Onge veer negentig hectare, waarop zeven duizend woningen staan, moeten voor deze sanering geheel w orden gesloopt. Hiervan ligt circa 40 hectare binnen de singels. Men is er in geslaagd, een wegen- 6chema op te stellen, dat vrijwel alle karakteristieke oude grachten in stand kan houden evenals de tot dusver vrijwel ongeschonden singels, terwijl bovendien de oude gebouwen van cultuurhistorische waarde ge spaard blijven ondanks het feit. dat de binnenstad beter toegankelijk zal worden voor het verkeer. Tijdens deze uiteenzetting, welke plaats vond in de koffiekamer van het Stadhuis, heeft wethouder Jon geleen er nog eens met nadruk op j gewezen, dat vooral de sanerings plannen (die nauw met de verkeers- projecten verweven zijn) alleen doorgang zullen kunnen vinden wanneer op korte termijn de grens- wüzigingsvoorstellen. die reeds gerui me tijd bij de betrokken ministeries In behandeling zijn, worden aan vaard. Indien deze grenscorrecties niet in 1963 zijn aangebracht, bete kent dit voor Leiden, aldus de wethouder, een grote handicap, aan- gezien dan maar weer moet worden afgewacht hoe of een nieuw Kabinet in 1963 zijn er Kamerverkiezingen over de voorstellen denkt. Diaconessenhuis gaat tegen de grond Na deze toelichting op de plannen namen de aanwezigen met grote Interesse kennis van de maquête van het nieuwe Leiden, welke straks ook op de tentoonstelling in het Waag gebouw te zien zal zijn. Hieruit bleek o.m., dat het Diaco nessenhuis aan de Witte Singel in de toekomst men moet eerst ver huizen naar de Houtlaan zal worden gesloopt. Het pand. dat reeds is aangekocht door de Leidse Univer siteit, moet plaats maken voor een nieuw te bouwen Universiteitsbiblio theek. tiekwedstrijden te Breda, waaraan wordt deel genomen door kadettcn van militaire academies van de lan den van het Pact van Brussel (Frankrijk, Engeland, België en Ne derland). Prinses Beatrix heeft voorts het voornemen op donderdag 28 juni as. het clubgebouw van de „Internatio nale club", een sociëteit voor de ver eniging van buitenlandse landbouw kundigen en studenten te Wagenin- gen, officieel te openen. Prins Bernhard zal maandag a.s. een vergadering bijwonen van cura toren van de stichting „Het Neder lands Economisch Instituut", gevolgd door een vergadering van curatoren, stichters en beschermeis van deze De persexcursie werd besloten met stichting in de senaatskamer van de een maaltijd in de Koksschool en een |Ned. Economische Hogeschool te Rot- rondvaart door de Sleutelstad. terdam. U een uitzondering? Maak U zelf niets wijs! Tli. Gijbeis 25 jaar bij V. D. „Niet alleen uw meubels maar ook uw echtgenote hebt U bij de zaak 1 weggehaald." Deze opmerking kwam vanmorgen uit de mond van bedrijfs leider G. M. Gribnau van V en D in zijn geestige toespraak, gehouden I ter gelegenheid van de zilveren jubi leumviering van de heer Th. M. Gij beis. Vanmorgen om half negen al was het gehele personeel bijeen op de eerste .etage om de jubilaris te huldi gen. De heer Gribnau prees de heer Gij bels om zijn arbeidzaamheid, zijn toewijding en bescheidenheid die hij in de afgelopen 25 jaren aan de dag heeft gelegd. In 1946 trouwde de ju bilaris niet mej. C. P. van Vooren, die op de afdeling kleinvak werkzaam was. Namens het gehele personeel bood de heer Gribnau de jubilaris een dia-projector aan. Uit handen van de directe chef ontving hij tevens een fototoestel en een projectie scherm. benevens de hartelijke ge lukwensen van de afdeling meubel verkoop. De heer H. Juffermans sprak de felicitaties uit namens de bedirijfs-EHBO. Op het dakterras is de heer Gijbeis met zijn echtgenote nogmaals in het zonnetje eezet. Hier bood de direc- i teur. de heer C. A. A. Kerckhoff de jubilaris het. vererend getuigschrift me,;, de bijbehorende draag, en leg penningen aan van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel. De directeur sprak over de jubilaris als een allround vakman omdat hü vrijwel alle afdelingen heeft doorlo pen. „Zelfs," aldus de heer Kerck- hoff. meen ik dat U nog broodbakker bent geweest" hiermee doelend op de j onderduikperiode m de oorlog toen j de heer Gijbeis in Zoeterwoude bak ker is geweest. j Dank voor het trouwe werk drukte de directeur uit in de overhandiging van een couvert namens de directie. De jubilaris daakte alle aanwezigen j voor de belangstelling en de cadeaus 1 en sprak de hoop uit. nog vele jaren in het bedrijf te kunnen blijven werken. We zullen, ondanks het vervelende tekort aan aardappelen. werkelijk niet verhongeren in het welvarend Nederland van vandaag, maar toch moesten wij gisteren even denken aan die ..hoii- gertochten" van zeventien jaar geleden: bij de studentenmensa in het Prytanaeum aan het Rapenburg arriveerde een bestelauto met een forse lading aardappelen, die uit Groningen wa ren gehaald. In deze mensa worden enorme hoe veelheden aardappelen geconsumeerd door de studenten, die nu eenmaal op een leeftijd zijn dat er best een forse portie in kan. Maar de aard appelvoorziening liep vast, zodat gisterochtend vroeg enige ondernemende lieden naar het „hoge noorden" togen om te fourageren. Ze hadden het met een kostbare lading aardappelen op de terugweg heel wat eenvoudiger dan de beklagens waardige mensen, die zeventien jaar geleden met kleine beetjes eten lopend uit noord en oost naar de randstad terugkeerden en die het risico liepen bij de IJssel of elders dichter bij huis hun buit weer kwijt te raken. Gisteravond was de auto namelijk weer op het Rapenburg. Deze foto toont de studenten Van der Heiden, de Graaf en Juffermans in actie bij het lossen van de buit: de mensa kan weer even door draaien. (Foto L.D./Holvaat) Zoekt U moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen v. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten Ieder mens transpireert. Ook U! Maar zelf merkt U 't niet. Neem toch dat risico niet. Met één streek Odorono beschermt U zich snel en veilig... 24 volle uren lang! ODORONO voorkomt overmatige transpiratie en verjaagt nare transpiratie-geur onmiddellijk, 't Is prettig koel, direct droog en veilig voor Uw kleding. Voel U zeker, gebruik elke morgen ODORONO! stick-deodorant Leidse Jeugd Tous Enkele tientallen jongeren maken er zich bezorgd over of de Leidse Jeugd-Tour dit jaar wei door kan gaan. Dit is niet helemaal zonder grond, Als U Uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunt U ons blad zonder extra kosten op Uw vakantie-adges ontvangen. Gaat U met vakantie naar het buitenland, danw orden U atleen de portokosten in rekening gebracht. Schenk aandacht aan de volgende belangrijke punten. 1. Vul nevenstaand formulier volledig in, d.w.z. behalve Uw volledig- vakantie-adres en de duur van Uw verblijf, ook Uw (vaste» huisadres en of U week-, maand- of kwartaalabonnee bent. Adresseer het aan onze abonnementen-afdeling. Verzenden als brief (porto 12 cent). 2. Geef Uw vakantie-adres tenminste 5 dagen voor de eerste dag van opzending aan ons op. Nummers, welke op de dag van ontvangst reeds zijn verschenen, kunnen niet worden nagezonden. 3 Elk jaar weer is het abonnementen-opzendingswerk een race met klok en kalender. Telefoneer niet, als het niet noodzakelijk is, ook niet voor het opgeven van vakantie-adressen. Doe het schriftelijk Vrijdags en zaterdags kunnen geen telefonische opdrachten aangenomen worden. 4. Weekabonpees moeten geen abonnementsgeld betalen aan de bezorger over die weken, waarin zij 's maandags met vakantie zijn. Ook als zij na maandag thuiskomen, moeten zij het abonnementsgeld over die week NIET aan de bezorger betalen. Na hun thuiskomst wordt per kwitantie over dit weekabonneméntsgeld gedisponeerd. 5. Abonnees, die op kampeerterreinen of in vakantie-oorden verblijven, moeten zich met de beheerder van dit terrein verstaan over de wijze waarop zij de krant in hun bezit krijgen. Niet overal wordt n.l. door de post aan tenten of huisjes bezorgd. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon j ingevuld aan ons toezendt. HUISADRES Naam: Straat:-No. .Woonplaats:- aangezien het actie-comité zich voor extra moeilijkheden ziet geplaatst. De wielerbaan „Duinhorst" in Was senaar is dit jaar niet beschikbaar in verband met jubileumwedstrijden van de W.V. „De Spartaan". Het co mité is er evenwel in geslaagd om voor enkele avonden geschikte par- coursen te vinden .al zijn nog niet alle vijf de wedstrijddagen vol. Zeker één. étappe zal dit keer een grasbaanwedstrijd worden. Zoals altijd is de laatste volle week van juni aangewezen als Tour-Week. Uit Zoeterwoude, Warmond. Voor schoten. Sassenheim en Leiden zijn reeds ploegen opgegeven. Zowel in de A-klasse 'race-afde ling) als B-klasse i toerfietsent zijn ploegen ingeschreven. Indien er vol doende deelname is komt er ook een C-klasse. speciaal voor jongens van 12 en 13 jaar, uitsluitend op toer fietsen. Zoeterwoude komt dit jaai sterk aan de strijd om de „Trammelant"- wisselbeker definitief te veroveren. De „Van Zijp"-wisselbeker is de inzet van de A-klasse, waarin „Sassen heim" en „De Leidse Nationale Ploeg" als favorieten starten. Hoewel Nam na 37 jaar afscheid van I.B.B. In de gisteren gehouden algemene vergadering van aandeelhouders van de N V. Ingenieursbureau Bouwnij verheid (I.B.B.) te Oegstgeest werden de jaarstukken goedgekeurd en het dividend over 1961 bepaald op 8%. Aan de president-directeur, ir. M. Elion. werd m.i.v. 1 juli 1962 op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend; hij werd tot com missaris benoemd. Ir. P. G. Waller, president-commis saris, die aan de beurt van aftreden was, werd met algemene stemmen herbenoemd. De Raad van Commissarissen heeft besloten ir. M. Elion te benoemen tot gedelegeerd commissaris. In een na afloop in het „Deyler- huis" te Wassenaar gehouden bijeen komst, die o.a. werd bijgewoond door de burgemeester van Wassenaar en mevrouw Geertsema, werd ir. M. vraagt niet alleen van de voetgan ger dc nodige oplettendheid maar eist. ook van de weggebruiker alle aandacht. Er zijn weggebruikers die er „geen been inzien" een ander voertuig te passeren dat voor een zebra stilstaat met de kennelijke be- t,,- I doeling voetgangers te laten passe- Elion, in tegenwoordigheid van ca. ren 250 leden van de staf, het leidende stopt er een voertuig voor een ze- uitvoerende personeel en hen, die bra-pad dan rekent de voetganger minstens tien jaar lang in dienst van er overigens terecht op dat hij de IBB zon in de eerste plaats toege- J kans krijgt over te steken en dat sproken door de president-commissa- ris. ir. P. G. Waller, die hem htil- digde voor zijn werk als oprichter, di- recteur en president-directeur in de BROMFIETSER afgelopen 37 jaar. Voorts werd hij .VT toegesproken door de directeur, ir. H j TEGEN AUTO PASSEER NIET BIJ ZEBRA'S °°k s^ptpe0nverlge verl"*r ïoor hem De voetgangerfeoversteekplaats i Gebeurt dit niet dan zal zo'n voet- Op de hoek van het Plantsoen en de Kraaierstraat had gistermiddag omstreeks kwart voor vijf een bot sing plaats tussen een personenauto De auto reed in de richting van de W. L. Heyning en het oudste, nog actief in dienst zijnde lid van het personeel, de heer W. Th. van den Broeke, hoofduitvoerder van IBB. Vervolgens sprak de burgemeester van Wassenaar, mr. W. J. Geertsema. die de vele functies van ir. Elion in en een bromfiets, het maatschappelijk leven noemde, alsmede zijn werkzaamheden binnen de gemeente Wassenaar. Hij ver- j Plantage, de brommer ln de richting raadslid en deelde mee, dat het H.M. bromfietser, een 18-jarige leerling- behaagd hem te be- kapper uit Leiden, kreeg een hersen- het. nu reeds zeker is. dat Voorscho- noemen tot Officier in de Orde van ten met een sterke ploeg komt. is de Oranje Nassau, waarna mr. Geertse- schudding alsmede enkele snij- en kracht van Warmend minder bekend, ma de aan deze onderscheiding ver- schaafwonden. Zowel de auto als de T t» bonden versierselen uitreikte. I bromfiets werden vrfj ernstig be- i schadigd. De Leidse ploeg zit nog te wachten op de toezegging van Rob Faber om in deze ploeg te rijden. Dit zou deze ploeg extra sterk maken. Onder leiding van het actie-comi té belooft de Leidse Jeugd Tour, on danks enkele tegenslagen, dit jaar v/eer een sportief verloop te hebben. De weddenschap, waaruit dit co mité is geboren, heeft de mensen in het gelijk gesteld, die met eenvou dige middelen een traditie wilden opbouwen. In de loop van deze 10 jaar hebben bijna 1000 sportieve jon geren genoten van de acties van dit jongeren-comité. ganger in het gunstigste geval schrikken, maar erger is zeker niet uitgesloten. De ANWB is dan ook beslist geen voorstander van een dergelijke rijwijze en raadt dan ook daarom alle weggebruikers af voor voetgangersoversteekplaat.sen te pas seren en daardoor de voetganger in gevaar te brengen. ivynt Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing ls VAKANTIE-ADRES p.a: Straat: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen. cWjjnen en QedlólilUerd J|). Alleen onze zaak STEENSTRAAT 8 is wegens verplichte vakantie GESLOTEN VAN 18 TOT EN MET 23 JUNI. C.H.U. hield jaarsvergadering Bij de opening van de gisteravond in restaurant Van der Heijden ge houden jaarvergadering van de af- I deling Leiden der C.H.U., gaf de I voorzitter, de heer D. van der Kwaak een terugblik op de beide in de af- gelopen maanden gehouden verkie zingen. welke z.i. sterk stonden in het teken van de landspolitiek. Nau welijks richtte zich de belangstelling op hetgeen zich in eigen gemeente afspeelt. Eindexamen Chr. Kweekschool Voor het eindexamen van de Chr. Kweekschool tweede leerkring groep 6» zijn geslaagd de dames S. Koning j te Rotterdam. E. J. Bette te Sassen- j helm, J. van Harten te Ter-Aar en j de heren E. F. Wieringa te Leiden en W. Blok te Leiden. Hoogheemraadschap van Rijnland Beveiliging hart van Holland tegen stormvloeden Verhoging beslaande binnendijken De Verenigde vergadering van het, Hoogheemraadschap van Rijn land kwam bijeen voor haar reke ning-vergadering. De dijkgraaf herdacht de onlangs overleden oud-hoogheemraad, de heer Ch M. Reinders Folmer te Heem stede. die gedurende zijn leven lange tijd deel uitmaakte van Rijnlands bestuur, laatstelijk als waarnemend dijkgraaf. Jhr. mr. dr. O. F A. H. van Nispen tot Pannerden te Hillegom, benoemd Het is, aldus spreker, geen sinecure om in deze tijd. met zijn vele proble men. bestuurder te zijn. Veel hangt j daarbij af van de parate kennis, ter- j Bij de bestuursverkiezing werd de wijl een vertegenwoordiger in open- heer G. v. d Vliet herkozen en in de I bare lichamen over voldoende tijd vacature van mr. dr. K. de Vries die j en werkkracht dient te beschikken j binnenkort naar Leeuwarden 'ver- wil deze iets voor de gemeenschap trekt, de heer A. de la Rie gekozen j behelzen. Aan de instelling en de De heer Van der Kwaak dankte I kwaliteit van een gemeentebestuur mr. dr. De Vries zoals bekend is hangt het. af van wat in een ge- deze in een wetenschappelijke functie meente lukt en niet lukt. De heer benoemd aan de Friese Akademie Van der Kwaak achtte het verblij- voor al hetgeen hij in zijn zeven dend, dat de kern van de C.H.-ge- i Leidse jaren van de C.H U heeft trouwen steeds groter wordt. In te- verricht. Nimmer is het voorgeko- genstelling met. de liberalen en de i men. aldus spreker, dat wij op U P.v.d.A. s de bijbel voor de C.H.U. de I tevergeefs een beroep deden De aan- start- en landingsbasis. In deze tijd bieding van een boekenbon onder- van hoogconjunctuur velen is het streepte deze woorden van dank en Twee studenten van Birming ham hebben met deze watertan dem een tocht over het Kanaal gemaakt. Een opname van het ondernemende tweetal kort na de start in Dover. uitsluitend om geld te doen moe ten wij. aldus spreker, krachtig stel ling nemen tegen de goden van deze tijd. Uit de deze avond uitgebrachte jaarverslagen van secretaris en pen- ningmeesteresse bleek o.m.. dat de afdeling in ledental toeneemt in 1961 veertig nieuwe leden en dat er een batig saldo was van f 464,—. waardering. Mr. dr. De Vries, die de beste herinneringen aan zijn Leidse tijd bewaart, zeide steeds zeer ge troffen te zijn geweest door de sfeer van prettige samenwerking in Unie- verband. Na de pauze volgde een gezellig samenzijn. Een C.H.-puzzelrit gaf het bestuur gelegenheid de aanwezigen op hun parate kennis te testen. tot hoofdingeland-plaatsvervanger wegens het gebouwd eigendom in de gemeente Hillegom. Lisse, Oegstgeest en Sassenheim, werd als zodanig toe gelaten. Het jaarverslag van het Hoog heemraadschap over 1961 gaf aan leiding tot een gedachtenwisseling over beveiliging van het hart van Holland tegen hoge stormvloeden. De kwestie van verhoging van bestaan de binnendijken in het kader van de compartimentering van bedoeld vi taal gebied bleek de aandacht van dijkgraaf en hoogheemraden te hebben. De nodige besluiten werden geno men inzake aanpassing van de Rijn landse salarissen aan de rijksmaat regelen per 1 januari 1962. Het over het dienstjaar 1961 door dijkgraaf en hoogheemraden gevoer de financiële beleid werd goedge keurd. Hoewel niet onaanzienlijk be neden de ramingen werd gebleven, kon niettemin voor het eerst niet meer worden rondgekomen van de sedert 1957 op f 12 gehandhaafde om slag. Aan de Verenigde polder aan de Oostzijde van de Gouwe werd ver gunning verleend tot vermeerdering en versterking der middelen van uitmaling. In verband met de uitzon derlijk grote capaciteit van het te stichten nieuwe poldergemaal werd o.m. als voorwaarde gesteld, dat. de polder, wanneer Rijnland te zijner tijd zijn boezembemaling zal moeten versterken, aan het Hoogheemraad schap de kosten daarvan zal vergoe den. voor zover gemaakt ter opvan ging van de boven normale lozings capaciteit van de polder.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3