>IT IS LEIDEN ]ericht 1 maart 1860 Donderdag 14 Juni 1962 Derde blad no. 30677 nhet hart van deze pagina een beeld, dat de voortdurende uitbouw i de Sleutelstad symboliseert. Aan de grenzen van de bebouwde n. zoals hier aan het einde van de Vijf Meilaan, heerst een koorts- itige bouwactiviteit. ïchter ook tussen de reeds voltooide blokken woningen wordt rder gebouwd. Bijvoorbeeld aan het bejaardencentrum (luchtfoto ro-Camera links boven) dat vermoedelijk in september aanstaande Itooid zal zijn. Het hoge linker gedeelte is het verzorgingshuis, de ere rechter vleugel bevat aparte woningen. Dit moderne bejaar- ïcentrum verrijst op de hoek van Churchilllaan en Cornelis huytlaan. In de uiterste noordpunt van Leiden Zuidwest vinden we een van Boshuizerscholen, de grote Chr. nijverheidsschool voor meisjes, larvan de glazen halwand (foto rechts boven) een heldere, open •er schept. Dit is een van de zeven permanente en enkele houten lelijke scholen, die in Zuidwest zijn gebouwd. In de komende jaren zullen er nog acht scholen in deze wijk komen. Voltooid of in aanbouw zijn reeds de Boshuizerschool, de chr. technische school, een aantal halscholen 1 hervormde, 1 openbare en twee ge-reformeerde) en een r.-k. school. Het hart van Zuid-West wordt gevormd <^oor het Vijf Meiplein, een ruim opgezet plein met winkelgalerijen, waarboven de luifel (foto rechts onder) het winkelen onder alle weersomstandigheden tot een plezierige bezigheid maakt. Niet voor niets heeft dit hart de bijnaam ..Luifelbaan" gekregen. In deze buurt herinneren vele namen aan de jongste historie en aan de mannen, die de vrijheid en daardoor de bloei ook van Leiden mogelijk hebben gemaakt: Vijf Meiplein, Bevrijd dtngsplein. Churchilllaan. Montgomerystraat. Nog niet alle landelijkheid is uit de nieuwe stad verdwenen. Aan da Haagweg staat nog de molen d'Heesterboom, waarvan de restauratie zo goed als voltooid is. en daar tegenover liggen nog kleine landelijke woningen langs een slootje. Maar die woningen (foto rechts onder) moeten verdwijnen, zoals de befaamde boerderij van Marcel Keezer reeds verdwenen is. Gelukkig blijft de molen herinneren aan de landelijkheid, die hier voor de groeiende stad het veld heeft moeten ruimen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5