PAIWËÈïïÉÏMi' Miljoeneiiscliandaal bimieii cle K.S.G.? 'Hosier AGENDA HAAGSE AGENDA 99Omvangrijke knoeierijen ,Ned. maclit vernietigen' Laat Vader niet op een droogje zitten Gouden Roos DAF- TRUCKS GEBR. VAN ULDEN MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCTT DAGBLAD - DONDERDAG 14 JUNI 1962 Zakenmoraal in het geding" r (Van onze Haagse correspondent) Er dreigt zich binnen het verband van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap een nieuw schandaal te openbaren, dat voor de naam van Nederland bijzonder pijnlijk kan zijn. De justitie heeft n.l. ontdekt, dat er tussen de belangrijke bedrijven Demka te Utrecht en DAF te Eindhoven transacties plaatsvinden die het daglicht niet zouden kunnen verdragen. De (..Koninklijke fabriek v.h. De Muinck Keyser) Demka zou namelijk al geruime tijd carrosseriestaai en stalen chassisbalken aan de DAF leveren vergezeld van dubbele facturen, die onderling 30% in de prijs- bedragen verschillen. Dit wijst duidelijk op overtreding van de bepaling, die binnen de landen van de EGKS geldt, n.l. dat staalleveranciers gehouden zijn aan minimum prijzen. Van deze regel kan slechts bij hoge uitzondering worden afge weken, echter niet dan met toestemming van de Hoge Autoriteit. Zware boeten bedreigen de staalleveranciers, die zich niet aan de minimum prijzen houden. De „dubbele boekhouding" kan ook op andere wijze worden uitgebuit. B.v. ten nadele van de Nederlandse fiscus. Een zeer tragische noot in deze trieste affaire is, dat het weer de heer L. Worms is, die dit schandaal zij het onbewust en zonder de consequenteies te kennen aan de dag heeft gebracht. Het is aanneme- w- SOEKARNO: De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio heeft gisteren op een perscon ferentie in Djakarta gezegd dat president Soekarno tot de slot som gekomen is dat de kwestie Nieuw-Guinea moeilijk zal zijn op te lossen, tenzij Indonesië de Nederlandse macht in dat ge bied vernietigt. Soebandrio zei dit na een bijeenkomst van twee uur van de Indonesische opera tionele staf ter bevrijding van Nieuw-Guinea, die in het presi dentiële paleis te Djakarta werd gehouden. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van Soe karno. Soebandrio zei voorts dat Soekarno van mening is dat de gedurige stroom van Nederlandse militaire versterkin gen naar Westelijk Nieuw-Guinea aantoont dat Nederland niet bereid is de kwestie vreedzaam te regelen. „De politiek ten aanzien van dit ge bied zal worden gebaseerd op dit standpunt", zo zei hij. Generaal-majoor Achmed Jani, commandant van de operaties voor Nieuw-Guinea, die de bijeenkomst eveneens heeft bijgewoond, zei tegen verslaggevers dat de strijdkrachten bevel zullen krijgen de noodzakelijke voorbereidingen te maken „voor de werkelijke uitvoering van het bevel van het volk Westelijk Nieuw-Guinea te bevrijden". Jani lichtte dit niet nader toe. maar men meent dat hij hiermee de noodzakelijke opbouw van de strijdkrachten voor militaire ope raties op grote schaal bedoelde. Hij gaf te verstaan dat de deur voor vreedzame onderhandelingen snel toevalt. „Er is nu nog slechts een kleine opening", zo zei hij. „Zoals U weet zijn wij klaar om te beginnen Turkije krijgt nieuwe regering De Turkse kandidaat-premier Is- met Inönü heeft erin toegestemd een nieuwe regering te vormen, die zal steunen op drie partijen. Dit besluit van de 75-jarige vete raan-politicus luidt het einde in van een crisis die dertien dagen geleden ontstond, toen Inönü aftrad na on enigheid met de „Partij van het recht" over amnestie aan gevangen volgelingen van de terechtgestelde vroegere premier van Turkije, Ad- nan Menderes. Inönü heeft president Kemal Gür- sel van zijn besluit op de hoogte ge steld. Inönü zal ministers opnemen uit zijn eigen Republikeinse Volks partij, de Partij van het nieuwe Tur kije en de Republikeinse Nationale Boerenpartij. Inönü had erin toegestemd de aan hangers van wijlen Menderes op ba sis van geleidelijkheid in vrijheid te stellen. De Partij van het recht, die veel elementen uit Menderes' ontbon den politieke groepering onder haar leden telt, had aangedrongen op vrijlating ineens. „Geen dodelijke slag" Premier Nehroe van India heeft gisteren op een persconferentie ver- kltaard dat Britse toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap de banden van het Gemenebest zou verzwakken, maar „ik zou het geen dodelijk eslag willen noemen". Er is enige hoop dat wij erin zullen slagen te verzekeren dat de Indiase eenport niet wordt getroffen indien Engeland tot de E.E.G. toetreedt .al dus de premier. Hij is wel bezorgd over de volgen de stap van de landen van de ge meenschappelijke markt „een of andere soort van politieke samen werking" maar het ligt niet in de lijn van India om de Ë.E.G. hierin tegen te werken. Staking in Italiaanse metaalnijverheid Ongeveer één en een kwart miljoen metaalbewerkers in Italië zijn giste ren een door de katholieke, de socia listische en de communistische bon den gelaste 24-uursstaking begonnen. De bonden willen een nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst waarin een algemene 40-urige werkweek, verhoging van de lonen en enkele andere voorwaarden worden opgeno men. Volgens het communistische blad „Unita" zijn de lonen in de Ita liaanse metaalindustrie dc laagste in de Europese Gemeenschap. lijk. dat de fraudes zeker betrekking hebben op vele miljoenen: er zijn n.l. gegevens bekend geworden, die wij zen op fraudes, die reeds drie jaar geleden zijn gepleegd. „Ik had gehoopt, dat de publikatie in één van de ochtendbladen voor lopig achterwege was gebleven", zo zei de heer Worms ons, toen wij van morgen, kort voor zijn vertrek naar Italië, een gesprek met hem hadden. „Men heeft echter met mijn wensen geen rekening gehouden en ik zie nu wel in. dat ik ook in deze zaak wel weer betrokken zal worden. Om het precies te zeggen: ik vind dergelijke zaken meer dan afschuwelijk. Alle grenzen van zakenmoreel schijnen in deze tijd overschreden te kunnen worden". Radioapparatuur in Hamburg weer in werking Op 17 mei j.l. meldde onze cor respondent in Bonn, dat de Ham- burgse politie een einde had gemaakt aan haar controle van snelheden door middel van radar-apparatuur omdat deze apparatuur niet betrouw baar zou zijn. De Nederlandse Rijkspolitie, die een dergelijke apparatuur gebruikt, was toen al van mening, dat dit niet juist kon zijn. Een kapitein van de Rijkspolitie, bracht een bezoek aan Hamburg en Braunschweig «waar de Duitse TNO is gevestigd) en kwam te weten, dat de feiten door het weekblad „Der Stern" niet juist wa ren weergegeven. In Hamburg waren de metingen op verzoek van het openbaar ministe rie hangende het onderzoek in een verkeerszaak tijdelijk gestaakt. Nu controleert men in Hamburg weer met radar. De Nederlandse Rijkspolitie is van oordeel, dat fouten niet te wijten zijn aan de apparatuur, maar aan de be diening. Daarom is de radar-contro le hier te lande ook ondergebracht in een centraal landelijk onderdeel van de Rijkspolitie, dat de beschik king heeft over specialisten. De Rijkspolitie heeft de ministers van Justitie en van Verkeer en Wa terstaat inlichtingen verstrekt Over het gebruik van radar hier te lande in verband met vragen, die het lid van de Tweede Kamer Van de We tering <CHU> hierover aan deze mi nisters heeft gesteld. Onderscheiding voor prof. dr. L. D. Eerland (Van onze Londense correspondent) Prof. dr. L. D. Eerland, hoogleraar in de heelkunde aan de Rijksuniver siteit te Groningen ,is gisteren in het statige majestueuze gebouw van het Royal College of Surgeons of Eng land in Londen, het centrum van de Britse chirurgie, tijdens een grote plechtigheid als erelid geïnstalleerd. ^flOi/neit en (§ediitil(eerd POSITIE VAN KERKORGANIST Zeer slechte honorering De Nederlandse organisten-vere niging heeft tijdens haar in Arnhem gehouden jaarvergadering gegevens meegedeeld, die verkregen zijn via een dit jaar onder haar leden ge houden enquête. Hieruit is gebleken, dat de kerk musicus in Nederland in vergelij king met de omliggende landen een zeer ongunstige plaats inneemt. Voor de scheiding van staat en kerk stond de organist in hoger aanzien dan na de doleantie en de verdere splitsin gen in de kerken. Door de zeer slech te honorering gaat de belangstelling voor de opleiding tot kerkorganist steeds meer achteruit. „De kerken verwaarlozen de erfenis, die de re formatie vooral ook in de kerkmu ziek geschonken heeft", zo conclu deerde men. Uit de gehouden enquête is geble ken, dat voor 97 der kerkorganis ten geen pensioenregeling is getrof fen. Voorts geniet circa 17% der orga nisten gedeeltelijk sociale voorzie ningen, terwijl voor 83 geen en kele voorziening is getroffen. Verder heeft de enquete aan het licht ge bracht, dat ongeveer 50% van de kerkmusici een vergoeding van f 5.- tot f7,50 per zondagsdiens ontvangt. De Nederlandse organisten-vere niging heeft tijdens de in Arnhem gehouden vergadering een resolutie aangenomen, waarin zij haar grote verontrustheid uitspreekt over de wijze van honoreren van de kerk organist. Voorts heeft de algemene vergadering besloten een jurist aan te stellen, die haar op het gebied van de sociale wetgeving zal adviseren. Tevens zal aan alle besturen van protestantse kerken binnenkort een schrijven worden gericht, waarin zal worden gewezen op de grote wantoe standen. die bij een onlangs gehou den enquête aan hetl icht zijng e- komen. Alleen onze zaak STEENSTRAAT 8 is wegens verplichte vakantie GESLOTEN VAN 18 TOT EN MET 23 JUNI. Prof. Eerland is de tweede Neder lander die door het college wordt ge- eerd. Dezelfde onderscheiding viel enkele jaren geleden prof. Nuboer uit Utrecht ten deel. Dat Corrie Brokkens eenzame en eentonige „Party" op het internatio nale televisiefestival in Montreux destijds niet aan bod is gekomen, zal een ieder begrijpen, die de twee an dere inzendingen gezien heeft, wel ke tot nu toe op de Neder landse beeldschermen zijn ver schenen. Zaterdagavond bood de AVRO ons de geraffineerde show, waarmee de BBC een eervolle ver melding oogstte. Maar ook dit Brit se produkt kon niet tippen aan het gave werkstuk van de Zweedse re gisseur Ake Falck, dat met de Gou den Roos bekroond werd en dat de VARA ons gisteravond voorzette. Zel den hebben wij in een showprogram ma zo'n knappe demonstratie gezien van wat televisie kan zijn. „Cascade" is zonder een vast gegeven toch een bijna volmaakt harmonisch opge bouwd programma geworden, waarin de maker steeds weer verrast door zijn origineel gebruik van camera, belichting, geluid en andere midde len, die hem ten dienste staan. De donkere Amerikaanse zangeres Ear- tha Kitt vormde het middelpunt, een dynamische persoonlijkheid met een overweldigende expressiviteit, waar van Ake Falck prachtig gebruik ge maakt had. Haar liedjes waren ech- Denemarken doet niet mee aan kunstmaan De Engelse minister voor lucht vaart. Peter Thorneycroft. zal deze maand tien dagen in Australië ver blijven om het gebruik van de lan ceer basis Woom era voor het lance ren van de eerste Europese kunst maan te bespreken, zo heeft de Australische premier. Menzies bij zijn vertrek uit Engeland gezegd. Australië is een van de leden van de „Eldo" de organisatie voor de ont wikkeling van een Europese raket. „Denemarken heeft bekendgemaakt zich om bezuinigingsredenen uit het project te zullen terugtrekken. ter soms zo ondeugend, dat de pen van de vertaler was blijven steken. Deze topprestatie in het lichte genre was niet het enige boeiende onderdeel van het VARA programma van gis teravond. De laatste drie kwartier waren uitgetrokken voor een voor treffelijke Amerikaanse documentai re over het leven van de grote schrij ver Ernest Hemmingway. Door de kaleidoscoop van dat bewogen le ven werden wij ook dichter gebracht bij zijn werk. Een en ander zijn bij Hemmingway immers veel sterker verweven dan bij de meeste auteurs. Voor het overige was het sport, wat gisteren de televisieklok sloeg: waar bij beelden van de kwartfinales van de strijd om de wereldtitel voetbal in Chili. Op de dag dus, dat daar de halve finales gespeeld worden. De af stand speelt bij de actualiteit in de televisie nog steeds een grote rol. A.I. 4 O DEALER VERDAMSTR. 6 - TEL. 23041 £xc/êcsce//ft ■//ete*j}c/u>6n£K DONKERSTEEG 21 IN RUSLAND Vierkeer doodstraf voor klandestiene deviezenliaiidel In Moskou zijn vier deviezenhan- delaars ter dood veroordeeld, zo meldt het jongste nummer van het blad „Sowjet-Rusland". Het klan- destien verhandelde bedrag beliep ruim tienmüjoen oude roebels (onge veer 3.75 miljoen gulden). De voor naamste beklaagde was een bouw kundig ingenieur. Andere beklaagden in dit proces werden tot gevangenisstraffen ver oordeeld. DONDERDAG Geref. Jeugdhuis: Vola. Lezing met dia's over Deltawerken. Spr. dhr. J. Lingsma. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rehoboth: Ver. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring CHU. 8 uur n.m. Rijksherbarium (Nonnensteeg)Mi- croscoplseeravond Kon. Ned. Natuur historische Ver. 8 uur n.m. Patronaatsgeb. Rhijngeesterstraat- weg: Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting: Modeshow, 7.30 uur nm. Het Gulden Vlies: Jaarvergadering afd. Zuid-Holland Nat. Woningraad. 2 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10 tot 10.30 uur vm„ Bijbelstudie: 10.30 tot 11.30 uur, ds. H. C. van Oossanen; 11.30 tot 12 uur Avondmaal. Jan van Houtkade: Excursie Ver. „Oud Leiden" naar Dordrecht. 8.15 u. vm. Speelplaats school Lorentzkade 61: Hondenshow Jeugd Natuurwacht. 2.30 uur nam. Stationsplein (bus 41): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Pan van Persijn, 1.43 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en S.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. MAANDAG Breestraat 27: Ledenverg. Openbare Leeszaal „Reuvens", 8.30 uur nm. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Na tuurvriend"-. 8 uur nm. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nm. DINSDAG Burgerzaal Stadhuis: Minister Kort hals opent „Lelden Bekeken", 10 uur voorin. In den Vergulden Turk: Ledenver gadering LKK „Voor Allen", 8.15 uur nm. WOENSDAG Kaasmarkt 1Jaarverg. Geref. Schoolvereniging, 8 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte, 7.30 uur nm. Zoeter w oude. (H. Rijndijk 49): Excursie K. en O. Pottery Zaalberg. 7.55 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Academie (nieuwe vleugel): Lelds Acad. Kunstcentrum. Schilderijen en tekeningen van Guy-Marie Nouvel (tot 15 juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Bal en zijn groep" (tot 18 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen BINNENLAND Gisteravond is in de gemeente Mierlo het zesjarig zoontje van de fa milie Stiphout uit Mierlo bij het oversteken van de rijksweg Weert- Helmond door een vrachtwagen over reden. Het kind is direct overleden. Het was onverwacht de weg overge stoken. Op de spoorbaan tussen Hengelo en Almelo is gistermiddag de 12- Jarige J. Bergman uit Hengelo door een sneltrein aangereden. Tijdens het transport naar het ziekenhuis is de Jongen overleden. Hij was met een 7- jarig broertje de spoorbaan opgegaan om naar oud ijzer te zoeken. Blijkbaar is hij voor de naderende trein over gestoken voor de veiligheid van zijn broer tja. Bij het spelen aan boord van het schip van haar vader is gistermiddag het vijfjarig meisje Deurwaarder over boord gevallen en verdronken. De Franse ambassadeur in ons land, E. Graaf de Crouy-Chanel heeft gistermiddag in de Rijksakademie van Beeldende Kunsten van de Fran- een expositie van werken van de Fran se schilder van havens, bruggen, ri vieren. schepen, bannieren en land schappen Albert Marquet geopend. Het is de eerste overzichttentoonstel ling in ons land van deze beroemde Franse schilder. Die zowel in 1914 als in 1938 geruime tijd in Nederland werkte. In 1947 overleed hij. 72 jaar oud. In Den Haag is op de leeftijd van 77 jaar overleden lr. G. Hofstede, gedurende vele jaren een vooraan staande figuur op het gebied van het technisch onderwijs en de vakoplei ding in ons land. BUITENLAND In 715 jeugdherbergen in West- Dultsland werden vorig jaar 7.8 mil joen overnachtingen geboekt. Voor de uitbreiding en verbetering werden in 1961 van overheidswege ruim 10 mil joen mark uitgegeven. De Verenigde Staten hebben op het proefterrein in Nevada een kern- 6roef van geringe kracht genomen. et was de 37ste proef van de lopende serie, zo heeft de commissie voor kernenergie gisteren meegedeeld. Geleerden van een Russisch- expeditieschip hebben 5.120 meter als grootste diepte van de Middellandse Zee gemeten. Zeven Jaar geleden mat een Franse geleerde 4.619 meter als grootste dieptepunt. West-Duitsland telt thans 8.795 miljonairs, tweemaal zoveel als vijf Jaar geleden. Dit heeft de staats secretaris van Economische Zaken, dr. Hettlage. gisteren in antwoord op een vraag in het parlement in Bonn ver klaard. President AJoeb van Pakistan heeft zeven nieuwe ministers be noemd. vijf voor Oost- en twee voor West-Pakistan. Het Zuldafrikaanse bankdisconto is gisteren van 4V2 procent tot 4 pro cent verlaagd. Dit" is gebeurd met het oog op de aanhoudende gunstige ont wikkeling van de betalingsbalans ge durende een periode die gewoonlyk een seizoensslapte te zien geeft. De Britse dirigent en componist Sir Eugene is. behalve in Groot-Brit- Londen overleden. Hij was 69 Jaar. Sis Eugene is, behalve in Groot-Brit- tannie, werkzaam geweest in de Ver enigde Staten en in Australië waar hij werd aangesteld als dirigent van het Symfonie-orkest van Sydney. Tot de wérken van Goossens behoren o a zijn opera „Judith", een oratorium „The Apocalypse" genaamd, twee sym fonieën en e'en groot aantal liederen. Drie Griekse Cyprioten zijn gis teren wegens moord opgehangen. Hel is de eerste terechtstelling op Cyprus sinds het eiland in augustus 1960 on afhankelijk werd. De Britse componist John Ireland die o m. „London ouverture" (1936) en ..Concertino Pastorale" (1939) schreef, is op 82-jarige leeftijd in Rock Mill in Sussex overleden. Zijn populairste werk was zijn mu ziek op een gedicht van John Mase- field, „Sea Fever". Hij schreef kamer muziek. stukken voor piano, liederen en filmmuziek. Voor het grote publiek werd hij pas in 1917 bekend door zijn „Violin Sonata". De staking van de Italiaanse me taalarbeiders is gisteren volgens de i vakbonden op vijf procent van de ar- I beiders na volledig geweest. De staking j werd wegens looneisen gehouden. Er j zijn in Italië meer dan 1.200.000 me taalarbeiders. van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „Jules en Jim". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en maand 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Een voor allen - allen voor een". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en maand. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Liefde is mijn beroep". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en maand. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Hercules en de Koningin der Amazones". 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. en maand. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Trianon: „De Koning der Boekaniers". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en maand. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur Rex: „De koelbloedige sheriff". 14 Jr Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. en maand. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Dond.cyclus „Bloed in de sneeuw" Astra Theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur „Mes- salina". Zond. en maand. 7 en 9.15 uur „Het Teken aan de Wand". Jr Wo. en do 8 uur „Om zonden huilt men later". 18 Jr. Zondagmid dag. maandagmiddag en woensdag middag 2.30 uur „Alles draait om Conny,,. A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. Bij geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR HEDENAVOND Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Lichte orkestmuziek. 18.55 Gesproken brief. 19 00 Gevarieerd pro gramma. 19.55 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.00 Omroeporkest, groot omroepkoor en zangsolisten: Opera-aria's, 21.15 'n Gezellige avond bij de Severins, hoorsp. 22.30 Nieuws. 22.40 Journaal. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum I, 402 m. NCRV: 17.45 Strijkorkest: lichte mu ziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ensemble. 18.50 Sociaal perspectiefle zing 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gewijde muziek. 19.30 Radiokrant. 19.5 Politieke lezing. 20.00 Jacht- en Jagers liederen (gr.) 20.30 Schip Ahoy! amu sementsprogramma. 21.30 Muziek voor miljoenen (gr.) 22.00 Kerkorgelconcert 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespre king. 23.00 Zangrecital. 23.30 Nobel prijswinnaars in vertaling, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Kijk opkunst. 21.00-22.40 Ik herinner me Mama (I remember Mama), TV-spel. VOOR VRIJDAG 15 JUNI Hilversum I, 402 in. VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9 10 Moderne grammofoonmuziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Lichte grammofoonmu ziek. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Alt en piano: moder ne muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12.00 Trompet met ritmische begelei ding. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t b.v. land- en tuinb. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel: lichte muziek 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, ac tualiteiten of grammofoonmuz 13.25 Beursberichten. 13 30 Tirools orkest en zangsolisten. 14 00 Jeugdensemble lichte muz., 14.25 Jeugdboekenschouw 14.45 Moderne kamermuziek. 15.15 Die ren in en rondom het huis. klankbeeld. VARA: 16.00 Oude muziek (gr.) 16.30 Voor de zieken. 17.00 Roemeens orkest. 17 25 Licht ensemble. 17.50 Actualitei ten. VARA: 18.00 Nieuws, 18.15 Politieke lezing. 18.25 Amateurprogramma. 18.50 De puntjes op de i. lezing. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 mod. muz., (gr.) 19.50 Daar om praatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Atlantische vraagstukken, gesprek. 20.20 Grammofoonmuz. met commen taar. 20.45 Vlaanderen is vlakbij, ge sprek. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, Oplossing voor het aardappeltekort Koog a/d Zaan, 13 juni Heel wat huisvrouwen hebben weinig last van het aardappeltekort. Sinds jaar en dag maken ze al lekkere maaltijden klaar, zonder dat daar een aardappel aan te pas komt. Zij zetten macaroni op tafel. Honig Macaroni Het is echt niet nodig, veel geld uit te geven voor aardappelen. Voor 33 cent koopt U een pak Honig maca roni. genoeg om drie grote mensen een stevige maaltijd voor te zetten. Macaroni is voedzaam! Dat weet men heel goed in al die landen waar macaroni altijd de hoofdschotel vormt. Het koken van Honig macaroni is gemakkelijk Op elk pak staan duide lijke recepten. U heeft keus uit diverse soorten: o.a. Honig elleboogjes maca roni. gaar in 15 minuten en Honig vlugkokende macaroni, die in de helft van de tyd gaar is. Probeer morgen eens hoe het smaakt. De kans is groot dat u het méér gaat eten. Oók als er weer volop aardap pelen zijn VRIJDAG 15 JUNI Prinsenhof. Delft. „Elckerlijc" door de Nederlandse Comedie, 21.15 uur. Houtrustkerk, orgelconcert door Aart Smink, 20.15 uur. ZATERDAG 16 JUNI Guido van Deth. .Jessie en de grijze koning", 14.30 uur. Frank Kooman. „Manus de vogel- 14.30 uur. Delft. Nederlandse Co- verschrikker Prinsenhof, medle speelt „Elckerlijc", 21.15 uur. Kurzaal Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. 20.15 uur. ZONDAG 17 JUNI Guido van Deth, „De koningsdoch ter en het tovermannetje", 14.30 uur. Frank Kooman. „Mimi de wonder kat". 14.30 uur. Kon. Schouwburg, De Royal Shake speare Theatre Company „The hollow Crown", 20.15 uur. Kurzaal. 11.30 uur, zondagochtend- recital door Jo Juda en Gerard Hen- geveld. Kurzaal, Optreden Mariene Dietrich, 20.15 uur. MAANDAG 18 JUNI Gebouw voor K en W Nederlandse Opera geeft Monteverdi's „II ritorno di Ulisse in pagrla" en Dallapiccola's „II prlgioniero", 20.15 uur. DINDAG 19 JUNI Kon. Schouwburg. Holland Festival Opera Geeft Rossini's „II Barbiere di Siviglia", 20.15 uur. „Le president". Kurzaal, Film 20.15 uur. WOENSDAG 20 JUNI Zuiderpark (openl. th.) Klndervoor- Kon. Schouwburg. Nederlandse Co medie speelt „Andorra", 20.15 uur. Kurzaal. Residentie-orkest o.l.v. Wil- Goede Vrijdagkerk, orgelspel van Nico van der Hooven. Jan J. van den Berg en Gerard Akkerhuis. 20.15 uur. DONDERDAG 21 JUNI Kon. Schouwburg. Old Vic speelt „Macbeth", 20.15 uur. Prinsenhof. Delft, Nederlandse Co medie speelt „Elckerlijc". 2115 uur. Kurzaal Film „Le president", 20.15 u. BIOSCOPEN Apollo. „Een vrouw tegen vier legers" a 1. Dag. 12.15. 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur. Asta. „Cliff Richard Show", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondags 1.30, 4.00, 7.00 en 9 15 uur. Bijou. „La belle Americaine", a. 1. Dag. 2.00, 7.15 en 9.30 uur. Zondags 2.00, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera. „De smaak van honing". 18 Dag. 2.30, 6.45, 9.15 uur. Zondags 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Capitol. „MerIJntje Gijzens jeugd", a. Do. en vr. 2 en 8 uur. Za. 2.00, 6.30. en 9 15 uur. Zo. 4 00. 6.30 en 9.15 uur. Ma. en dl. 2 en 8 uur. Cineac Zilveren huwelijksfeest ko ninklijk paar en staatsiebezoek aan Oostenrijk. Dag. 924 uur. Zo. 11.30 tot 24 uur. City. „Twee beste vijanden", a. 1. Dag 2.30, 6 45 en 9.15 uur. Za. en zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso „Psycho", a. 1. Dag. 2.15 en 8 15 uur. Za. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zo. 2.00, 4.30. 6.45 en 9.15 uur. Du Midi. „De kanonnen van Navarone" 14 J. Dag. en zo. 2.30 en 8.15 uur. Zaterdag en woensdag geen matinee, Flora. „Samar, het duivelseiland". 14 j. Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zo. 2.00. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Hollywood. „De molen van de ver steende vrouwen", 18 j. Dag. 2.30, 7.00. 9.15 uur. Za. en zo. 2 30. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Kriterion. „Zazie dans le metro". 18 J Dag. 2 15. 7.00 en 9 15 uur. Za. en zo. 1.45, 4.00, 7.00, 9.15 uur. Metropole-Tuschinski. „Drie is te veel". 18 J. Dag. 2 15 en 8.15 uur. Za. 2.15. 6.45 en 9.15 uur Zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Musica. „Zweedse meisjes in Parijs". 18 J. Dag. 2.15 en 8 00 uur. Za. 8.00 uur. Zo, 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Odeon. „Een pyjama voor twee". 14 J Dag. 2.30 en 8 uur. Za. 2.30. 6 45, 9.15 uur. Zo. 1.45, 6.45 en 9.15 uur. Olvmpia. „Angst". 18 j. Dag. 2 en 8 u. Zo. 2, 5 en 8 uur. Passage. .Mr. Vlubber", a. 1. Dag. 2 30, 6 45. 9.15 uur. Zo. 1 45, 4.15, 6 45 en 9.15 uur. Rembrandt. „Houdt U van Brahms" 18 J. Dag 2 en 8 uur. Za. 2, 6.45 en 9.15 uur. Zo. 4.00, 6.45. 9.15 uur. Rex. „Madame sans gêne". 14 J Dag 9 30. 11.30. 1.30. 3 30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur. Zo. van 1.30 uur af. Roxv. „Het mysterie van de dodende slinger". 18 j. Dag. 2.30. 7 00 en 9.15 uur Za. en zo. 2 30. 4.30, 7.00, 9 15 uur. Seinpost „Diamanten bij het ontbijt". 18 J. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zo. 2.15 5.00 en 8.15 uur. Studio. „In de riolen van een wereld stad". 18 J. Dag. 2. 4. 7. 9.15 uur. Thalia. ..Die man is gevaarlijk". 18 J. Dag. 2.30, 7. 9.15 uur. Zo. 7.00 en 9.15 uur. De Uitkijk. „The lavender hi)' mob", a 1. Dag. 2. 7. en 9.1. uur. Zo. 2. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. West End. „De nacht van de adelaar", 18 1. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Za. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zo. 1.30. 3.45, 6 45 I eA 9.15 uur. cabaret. 21.45 Zonder blinddoek, opJ •e zitting van bijz. rechtscolil 22 15 Buitenlands weekoverzicht. 221 Nieuws. VPRO: 22.40 Literair progr&I ma. VARA: 23.00 Socialistisch nieij in Esperanto. 23.10 Lichte gram foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewt muziek. 7.30 Lichte grammofoon® 7.50 Het brood des levens, medita1 8.00 Nieuws. 8 15 Radiokrant. 8.35 derlandse volksliederen (gr.). 8.50 cordeonmuz. (gr.), 9.00 Voor de ken. 9.35 Gitaarspel. 9.40 Voor de 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 M gendienst. 10.45 Zangrecital. 11,15 't zilver: programma voor oudere lq teraars. 12.00 Amusementsmuziek n de dertiger Jaren. 12.33 Lichte mui (Om 12.30-12.33 Mededelingen tb land- en tuinbouw). 12.53 Gran® foonmuziek of actualiteiten. 13.00 K 13.15 Muziek uit Argentinië (gr.) lj Operettemuziek (gr.). 14.15 Lid grammofoonmuziek. 14.25 Radiofilh monisch orkest en solisten: Klassl en moderne muziek. 15.20 Klassl grammofoonmuz. 16.00 Klavecina recital. 16.15 Bloemen en planten, zing. 16.30 Zangrecital. 17.00 Declao tie. 17.20 Jazzmuziek (gr.) 17.40 Beu berichten. 17.45 Lichte grammofot muziek. NCRV: 18.00 Amateurorkest, lj Volksliederen uit Wales. 18.50 Re ringsuitzending: De functie van 1 het Nederlands in Suriname, door J. F. Einaar. 19.00 Nieuws en weer! richt. 19.10 In de Muzeval, Muzlk wedstrijd. 19.30 Radiokrant. 19.50 menzang. 20.20 Prisma, gevarieerd p> gramma. 21.35 Rond Haarlems Heil landen, klankbeeld over de stad i Frans Hals als centrum van cultu; 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22 Wijd als de wereld, lezingen. 23 Harprecital. 23.20 Klassieke kamen» (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRA.M) DRAADOMROEP (Over de 4e l(jn van 18-20 uur) I. Jules Massenet uit „Werther", Prelude. Orkest van de Société Concerts du Conservatoire de p» 0.1.v. Albert Wolff. 2. Werther! m'aurait dit. Giulietta Simionato. kest van de Accademia di Santa cilia, Rome o.l.v. Fernando Prevtt II. Camille Saint Saëns uit „Sanu et Dalila". Printemps qui comrneu Giulietta Simionato. III. Georges Bizet uit „Cartnn l'Amour est un oiseau rebelle. Gl lietta Simionato. IV. Ambroise Thomas uit „Migna Connais tu le pays? Giulietta Sim nato. V. Leo Delibes „Coppelia" (Ball* Orchestre de la Suisse Romande ol Ernest Ansermet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journaal en overzicht. VPRO: 20.20 Gesprek aan schrijftafel. 20.30 Opzicht, programi met en zender problemen voor oud Jong, 21.00 'n Reportage uit Studio' tus, gevarieerd programma. 21.50 Zi zijn beter worden, medisch gramma. BUITENLANDSE PROGRAMMA! Engeland. BBC Home Service. 330 12.00 Cricket. 12.15 Vragenbeant 12,45 Mededelingen, 12.55 Weerbi 13.00 Nws., 13.10 Hoogtepunten uit programma's van de afgelopen w 14 00 Onbekend. 15.00 Cricket, 16 BBC Schots orkest, 17.00 Voor Jeugd. 17.55 Weerber., 18.00 Nws. 18 In the South-East - Regionaal gramma, 19.00 Cello en piano. Arbeiderskroniek, 20.00 Schots Nat: naai orkest. I.d. pauze: 20.45—21 Lezing; 21.30 Lezingen. 22,00 Nleu en berichten, 22.10 Politiek praat 22.20 Berichten. 22 35 Onbekend. 22 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voa dracht. 23.1523.35 Kamernvuziek, Engeland. BBC Light Programme 150 en 247 m. 12.31 Gevarieerd programma, 13: Nws. 13.35 Cricketultslagen. 13 Voor de kleuters. 1400 Voor vrouw. 14 55 Races, 15.10 Onbeket 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 Tl Dales, dagboek, 16.31 Uitslagen rae 16.35 Grammofoonmuziek voor i Jeugd: 17.00 Gevarieerd program» 17.31 Gevarieerde muziek en berichte 18.33 Sportoverzicht, 18.45 fioorspe 19.00 Nieuws en journaal. 19.25 Spoi 19.31 Hoorspel, 20.00 Lichte orkestnvr 20.31 Discussie. 21.15 Gevarieerde mu 22.30 Nws. sport en actualiteiten, 22 Ouderwetse dansmuziek. 2331 Orge spel, 23.5524 00 Nieuws. NDR/WDR 399 ni. 12.00 Amusementsmuziek, 13 00 Ns 13 15 Amusementsmuziek. 14.00 Sji fonieconcert en solisten, 16.00 Kamt muz., 17.00 Nws.. 17 45 Gev. muz., 19' Nws., 19.30 Amusementsmuziek, 20' Operaconcert, 2145 Nws. 23.30 Klu sleke muziek. 24.00 Nieuws: 0.10 Liet muziek, 1.00 Weerberichten gevarlte de muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.02 Nws., 12.10 Orkestconcert, 14 Gev. grammofoonmuziek 14.10, mermuziek, 17.00 Russische muzli 18.30 Nieuwe grammofoonmuziek. 19 Nieuws, 20.00 Operaconcert (In Êauze om 21.00: Gesprek). 23J evarieerde muziek, 23.5324.00 Ni Brussel 324 en 484 m 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte gramm foonmuziek. 12.30 Weerbericht. 11 Dansmuziek. 12 50 Beursberichte 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel en zan 14.00 Jephte, oratorium. I. d. paus Klavecimbelrecital. 15.30 Lichte muz.. 16.00 Beursberichten. Zangrecital. 16.40 Lichte orkestmuzii 17.00 Nieuws, 17.15 Lichte muzk 17.45 Duitse les. 18.00 BalletmuzU' 18.20 Voor de soldaten. 19.40 Schoo wedstrijd Vlaams Radioschoolke 1962. 20.00 Symfonie-orkest en solist- 1. d. pauze: De zeven kunsten; 21- Zangrecital. 22.00 Nieuws, 22.15 J»ï muziek. 22.5523.00 Nieuws. 484 m. 11.55 Grammofoonmuziek. 1^ Chansons. 13.00 Nieuws, 13.15 Lid grammofoonmuziek: 14 03 Kamen»! ziek, 15.03 Oude muziek. 16 08 Liet' gevarieerde grammofoonmuziek, 1' Nieuws. 17,15 Amusementsmuz.. 18 Gevarieerde muziek, 19.30 Nieu* 20 00 Hoorspel (Om 22.00—22.05 reldnieuws) 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur). 1 4 Si 5 S 6* Amsterdam zwaar bew z Den Helder zwaar bew zzw Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven half bew. licht bew. zwaar bew licht bew. zwaar bew zwaar bew •Limburg onbewolkt Helsinki regen Stockholm zwaar be Oslo zwaar bew Kopenhager zwaar bew w.stil 18 J 2 21 5 19 2 22 1 22 2 20 2 22 2 22 1 23 4 24 2 16 4 18 W.stil 15 f Aberdeen regen Londen zwaar bew Brussel licht bew. Luxemburg licht bew Parijs licht bew. Bordeaux half bew. Grenoble regen 7 17 2 23 4 23 2 23 5 26 3 25 Nice Berlijn Frankfort München Ztlrich Genéve Locarno Wenen rnnsbruck Athene Rome Maccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew licht bew. onbewolkt geh. bew. half bew. half bew geh. bew. zwaar bew zwaar bew onbewolkt licht bew zwaar bew regenbui zwaar bew geh. bew. zzo w.stil nnw 2 21 z 2 22 zw 2 26 zw 4 23 zw 2 26 W.stil 24 w.stil 27 v.and 20 w 3 26 w 1 27 w.stil 26 w.stil 24 w.stil 22 z 4 25 wnw 3

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2