Einde Chileense droom op elk dubbelgroot pak Tilly van der Zwaard 400 meter in 55.5 Brazilië en Tsjecho Slowakije plaatsen zich in eindstrijd EEN SPORTCADEAU VOOR PAPA Geen fusie in Helmond Wereldkampioenschap voetbal Sterke finish van Tsjechen Garrincha ongrijpbaar SERVICE VOOR EEN GEBRUIKTE AUTO? Wout Borders Koos de Jon» in vorm Moeilijkheden bij NEC HAARCREME F. y. Balluseck overleden Donderdag 14 juni 1962 Vierde blad no. 30677 Hoewel de wereldkampioen f voetbal 1962 nog niet bekend is, 4 staat wel vast dat het toernooi om de Coupe Jules Rimet een f financieel succes zal worden. Ondanks het feit dat er nog a geen volledige afrekeningen kun- a nen worden gemaakt, heeft Ernst Thommen, de president van het FIFA-organisatiecomité, f donderdag verklaard: „Gerekend f naar de voorronden en de kwart- finales en gezien de grotere be- (1 langstelling voor de halve fina- f les en de eindstrijd zal de op- a brengst van het wereldkam- a pioenschap film en televisie- rechten inbegrepen ruim veer- J tig miljoen gulden bedragen, f Weliswaar overtreft die niet dc f recordrecette van 1950 (Brazilië) f maar het is toch het op twee na hoogste bedrag dat werd gein- f casseerd bij de tot nu toe zeven a gehouden toernooien om het we- a reldkampioenschap". Van de 14 miljoen is een be- drag van ruim 7 ton betaald voor f SC film en TV-rechten. De Eurovi- sie betaalde hiervan f 250.000 i Toch blijft de opbrengst ruim 1 beneden de raming (18,7 milj), f die de kort voor het wereldkam- a pioenschap overleden Carlos Dittborn, had gemaakt. Na aftrek van de kosten (or- J ganisatie, reiskosten van deel- f nemende landen e.d.) blijft onge- reer een bedrag van ruim 6 mil- i joen gulden over aan zuivere winst. Dat op de volgende wyze a verdeeld zal worden: FIFA (10 a procent), Chili, als organiserend land (25 procent) terwijl de res- f terende 65 procent in verschil- lende aandelen over de zestien f deelnemende landen wordt ver- deeld. f (Van een onzer verslaggevers) Er komt géén fusie tussen de beide «taalde clubs in Helmond, t.w. Hei non en Helmondia '55. Tijdens de luitengewone algemene ledenverga- leringen die gisteravond werden ge- wuden kwam men aan de zijde van iondia tot een grote meerderheid de fusie. Met 300 tegen één stem besloten zich achter het be te stellen en de voorstellen van Commissie van Goede Diensten te tpteren. Helaas de leden van Helmond inden zich ondanks een stok ach- i de deur in de vorm van het af- n van het bestuur niet voor rede atbaar en verwierpen het fusie-plan net 76 tegen en 40 voor. Na deze uitspraak trad het bestuur en werd uit de vergadering een irietal leden benoemd, die de lopen- Ie zaken zullen regelen, tot de deze maand te houden jaarvergadering. De consequentie van dit alles is dat dat Helmond (vrijwillig) en Helmon dia '55 (gedwongen) betaald voetbal lullen blijven spelen. Uiteraard als de Commissie van Industriëlen haar woord gestand doet voortaan zon der de steun van de fabrikanten. Ni af e Advertentie Wat de nationale feestdag van Chili had kunnen worden, werd een dag van diepe rouw. Ruim 77.000 dicht opeengepakte Chileense sup porters het Estadio Nacional was voor het eerst uitverkocht konden schreeuwen wat ze wilden. Het hielp niets. In een briljant duel met een onprettig slot toonde wereldkampioen 1958 Brazilië opnieuw zijn grote kracht. Gar- rincha en „killer" Vava waren, net als in de In Vina del Mar, w-aar ZuidySlavië en Tsjecho-Slowakije hun „Europese" halve finale speelden, was de belangstelling heel wat minder. Nog geen 5.000 toeschouwers waren hier getuige van een duel waarin de ploegen nauwelijks ten aanval durfden trekken. Tsjecho-Slowakye toonde zich desondanks ongekend produktief en zegevierde dank zij een sterke finish met 31. in het kamp van de Chilenen. Een corner van Garrincha bracht de bal precies op het hoofd van Vava die onbarmhartig toesloeg (13). De tegenstand van Chili was on gekend. Het doel van Gylmar werd keer op keer belaagd. In de 16de mi nuut stopte linkshalf Zozimo een schot van linksbinnen Tobar met de lukkig. In twee wedstrijden had de hand. Hard kogelde specialist Leonel Sanchez de strafschop achter Gylmar Chileense linksback de grote Garnn- (23, cha vorig seizoen volkomen uitge- Nauwelijks een kwartier heeft het Chileense legioen de illusie behouden schakeld. Trainer Riero had de tac- ^at zege nQg bjnnen het. be- tiek van zijn ploeg geheel gebaseerd reik was, Opnieuw was het Vava, veus trokken de aanvalslinies naar voren. Door de onzuivere passes kwa men ze zelden ver. Sijakovic, de Zuidslavische rechtsbuiten, kreeg na 10 minuten een prachtige kans.On- besuisd schoot de 31-jarige invaller echter naast. Linksbinnen Galic deed het kort daarop al niet beter, even min als midvoor Jerkovic. Bij de Tsjechen ging het evenmin. Drie mi nuten voor de rust stond de lat een eindstrijd van 1958, de machtige wapens van Tr£aSnStdSngt ran ^"schaars de Brazilianen. Beide scherpschutters bleken verspreide toeschouwers gold al lang noed vnnr twee kosthare treffers Slechts één het duel Tsjecho-Slowakije—Zuid- goea voor twee Kostoare treiters, öiecnts een J sia-vië niet meer toen aan de tweede helft werd begonnen. Rondom de tientallen draagbare radio's vormden zich groepen mensen die alleen nog maar oor hadden voor de titanen strijd in Santiago. In de tweede minuut na de her vatting gebeurde het dan toch. Een hoge voorzet van rechts werd door Kadraba over doelman Soskic in het Zuidslavische doel gekopt (01». De I Balkan-bewoners legden, noodge dwongen, het accent op de aanval, i Een fout van Schroif de Tsjechi- sche doelman stelde zich volkomen verkeerd op bood Jerkovic een niet te missen kans. Beheerst kopte de Zuidslaviër in (11). Verdien 24 Chileen kon, zij het met wat moeite, woensdag avond nog lachen: de penningmeester van het organisatie-comité. De 77.000 bezoekers in de hoofdstad hadden gezamenlijk gezorgd voor een recette van 350.000 dollar (ruim 1,2 miljoen gulden een „wereldrecord".® Pedro Rodriguez was diep onge- op de wetenschap dat dc. snelle Bra ziliaanse rechtsbuiten een dodelijke angst voor Rodriguez had. De op stelling van de Chilenen was er zelfs voor gewijzigd. Na een half uur wist iedereen het: het ging niet. Garrincha toonde niet het minste ontzag voor de„vinding" van de arme Riero. Tweemaal flitste hij met een sim pele, maar razendsnelle schijnbewe ging, waarvan alleen de Braziliaan het geheim kent, langs de fel-beju- belde Rodriguez. Tweemaal ook had doelman Escuti niet het minste ver weer op de gerichte schoten van de Braziliaanse vleugelspeler. Twee-nul na 31 minuten. Chili scheen een ge slagen ploeg. De aanmoedigingen van het publiek werden weliswaar niet minder luid maar wel veel on vriendelijker van inhoud. Chili was echter nog niet versla gen. Twee minuten voordat de Pe ruaan Yamasaki het rustsignaal gaf, sloeg Toro, de Chileense rechtsbin nen toe. Een vrije trap kogelde de Chileen keihard in. Hoog in dc rech terhoek smoorde het net de bal (1—2). Helft van Vava Toen kwam echter de ..helft van Vava" Al in de tweede minuut na de hervatting bracht de aanvals leider van Brazilië opnieuw diep leed die 12 minuten voor tijd, met een kopbal scoorde Incidenten De strijd was beslist. Brazilië „be vroor" het spel tot grote woede van de tienduizenden heet-gebakerde Chileense supporters. Voor een sen sationeel slot zorgden Landa en Gar rincha. Negen minuten voor het ein de beheerste de Chileense aanvals leider de gespannen zenuwen niet meer. Een harde charge tegen een van de Braziliaanse verdedigers maakte dat arbiter Yamasaki hem van het veld moest sturen. Amper een minuut later maakte Garrincha zijn enige fout in deze sensationale wed strijd. Hij loste een meningsverschil met Rojas hardhandig op. Ook de Braziliaanse vleugelspeler kon de kleedkamer opzoeken. De kans dat werd hü zondag niet in de eindstrijd mag (12) Ondanks deze reductie op elk pak toch de kostbare spaaremmertjes voor prach- tige gratis geschenken of artikelen met 1 enorme korting, zoals luxe reiswekkcr, transistor radio, pedaalemmer en rol schaatsen. Vraag een spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging. Sterk moreel Het pleit voor het moreel van de Tsjechen dat zij de tegenslag bijzon- Ideaal-Persil verzorgt Uw was ideaal dei- snel verwerkten. De ploeg namL. het initiatief en steeds sterker werd vnnl tnprnJfS 1h« de druk. Tot een tiental minuten voor &?S?Sf^ln^5InhPifpr het eindsignaal van de Zwitser Dienst S E SïJ rimr Hp wpSSh hield Zuid-Slavië stand. Een fantas- i&fSJïKïJ P Rnnnür nl hp" tische solo van rechtsbinnen Scherer nS! de Zuidslaviers noodlottig Markovic, die in het straf- ren Bongers en Bus zullen hem as- j i siteren. uitkomen is lang niet denkbeeldig, schopgebied hands maakte, bood Voor aanvankelijk welgeteld ze- Scherer een unieke kans om de voor- ventien toeschouwers heeft het West- sprong te vergroten. Koel en bere- duitse studenten-voetbalteam gister- kend schoot de Tsjechische rechts- avond op het VUC-terrein in Den binnen de strafschop in (13>. |Haag een verdiende maar wat ge- Een verdiende zege voor de Tsje- 'flatteerde 41 zege behaald op het chen die de fouten in de verdediging I Nederlandse studentenelftal. Bij de van de gasten direct afstraften. Irust leidde West-Duitsland met 21. Gemiste kansen In Vina del Mar speelden Tsjecho- Slowakije en Zuid-Slavië de wed- strijd-der-gemiste-kansen. Dood-ner- Advertentlc Alle vakkennis, alle service. Om'een gebruikte auto te inspecteren én-te- kunnen garanderen, moet men deze door en door kennen. Elke Volkswagendealer kent de Volkswagen als zijn broekzak. Hij zal zich in zijn expertise en waardering nóóit vergissen. Daarom kunt u vol vertrouwen bij hem een gebruikte Volkswagen kopen. Want de be roemde Volkswagen-service staat óók ach ter zo'n gebruikte Volkswagen. Bovendien ontvangt u bij aankoop een gewaarmerkt rapport, waarop voluit de toestand van de wagen omschreven staat. U koopt dus nim mer een kat in de zak. Het teken dat hier naast staat afgebeeld geeft u op alle punten 'zekerheid. Koop daarom bij een Volkswagendealer uw gebruikte Volkswagen. ■3KB Trausferlijst Het DOS-bestuur heeft de volgende spelers op de transferlijst geplaatst: Brokx (naar Volewyckers?), Ne- HVC stichting In een gisteravond te Amers- ür0KX foort eehouöen voorgezette vergade- derhand (naar Enschedese Boys?), iSéB™Seerede™e^o£-cl^ HVC Is Theunissen .naar ADO?, cn Sulzle. door de leden met overgrote meer derheid van stemmen besloten door een werkgroep van negen man een structuurwijziging te laten voorberei den. Men wil. wat betreft het betaal- d8 voetbal komen tot een stiohtings- "jff' vorm. Dat. was eén van d-e voorwaar- j ^y^men De spelers Van der Meent en Van Asselt gaan als amateur respectie velijk naar VUC (Den Haag) en DEV (Doorn). Louis van de Bogert wordt jeugd trainer bij de Kanaries en zal dus in het betaalde voetbal den die de Amersfoortse industrie De in Den Haag woonachtige, maar stelde toen haar door een commissie voor Leeuwarden uitkomende voet- gevraagd werd financiële steun te bayers jan van (jer Meer en Jan ten verlenen Een andere voorwaarde I jjoopen, zijn op eigen verzoek op ae was- dat het huidige bestuur in zyn I transferlijst geplaatst, geheel zou aftreden. Leden en be- q0j. reserve-doelman van SHS, Amsterdamse kampioenschappen Op de eerste avond van de open Amsterdamse atletickkampioenschap- pen heeft de Amsterdamse Sagitta- allete Tilly van der Zwaard het Ne derlands record op de 400 meter ge ëvenaard. Zij liep de afstand in 55,5 sec. en liet daarmee dezelfde tijd afdrukken als Ine ter Laak-Spijk (RKEAV) en Gerda Kraan (Bata ven) op respectievelijk 12 juni 1960 (Frechen) en 27 augustus 1961 (Boe karest). Het wat niet de enige recordeve- naring. Want de 22-jarige, in Mainz studerende Japanner Morimoto zorg de na een sensationeel snelle start op de 800 meter voor een tijd van U50.9, hetgeen een evenaring van het Japanse record betekende. Wat de Nederlandse atleten betreft, moet ons van het hart, dat ondanks de zachte baan er bijzonder hard en met inzet van alle krachten is gestreden. Met de gedachte aan de Europese kampioenschappen te Belgrado in het achterhoofd, was de strijd bij zonder fel. Zo zagen wij op de 200 meter heren het duel tussen Jaap Noordenbos en Hans Smit, waarin Noordenbos wederom bewees de beste sprinter te zijn. Voor de twee- be maal dit seizoen liep de Rotter dammer 21.4 seconden, maar tevre den was hij er niet mee. Hij heeft zijn zinnen gezet op het Nederlands record. Zijn stadgenoot Cees Koch was oppermachtig bij het discuswer pen. Met een serie worpen van 54,68 meter, 56.15 50.29 55.50 55 53 meter bewees hij zijn constante Vorm. HEREN: stuur hebben besloten deze voorwaar den te aanvaarden, Stevige wedstrijd Quick Boys deelt eer met Wembley Gisteravond speelde Quick Boys op Nieuw-Zuid een wedstrijd tegen het Londense Wembley F.C. De Engelse gasten vielen vooral op door hun balbehandeling en lichaamsbeheer- sing en ook door hun harde, soms te harde, spel, zonder nochtans uitgesproken ruw te zijn. Aanvanke lijk stond Quick Boys hiervan wat vreemd te kijken, maar had dan ook al spoedig door, dat met vakantie voetbal zeker geen succes te behalen zou zijn. Noodgedwongen ging ook Quick Boys er steviger tegenaan, maar alles bleef binnen de perken van het geoorloofde. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd, vooral na de rust, toen Quick Boys naar een zeer goede wedstrijd groeide. Verschillen de aanvallen werden uitgevoerd, „volgens het boekje", en dat deze volstrekte aanvalsmeerderheid van Quick Boys in deze periode geen suc ces opleverde, is voor het allergroot ste deel te wijten aan de prachtig op dreef zijnde Engelse doelman, en voor een deel ook aan pech. Verschil lende schoten (en mooie» gingen net „CJSL langs de verkeerde kant van de paal Wint* of net over- Klopte het aanvankelijk 1 in de Katwijkse achterhoede, ge armd door De Mooy Van der Plas - Dijkdrenth, niet in alle onderdelen I Frans Kok, komt op eigen verzoek op de transferlijst. Drie spelers van de Apeldoornse semi-profclub AGOVV zijn op de transferlijst geplaatst. De spelers zijn S. de Vies, H. Kan selaar en W. Bakker. Advertentie Uitslagen HEEFT HET ZEKER HAARLEMMERSTRAAT 232 RIJNSBURGERWEG 121 110 meter horden: 1. Nederhand (ALO) 15.0, 2. De Haas (Hellas) 15.5; discuswerpen: 1. Cees Koch (Pro Patria» 56.15 meter, 2. Jens Rei- mers (W. Did) 48.06; 5000 meter: 1. Klaas de Ruiter (AV 34» 14.29.7. 2. Fons Veldhuizen <KNAU) 14.30.9; verspringen: 1. Gerard Weisscher (AAC) 6.84 meter, 2. De "?„A„Cl ,6^' i\¥0r;%0'n° "ormd 'Van dïr PÏas Jap.) 1.50.9, Janssen (AAC) 1.5-.0. nuifHrpntJi niet in alle onderdelen kogelstoten heren: 1. Van Wees (AAC) 15.66 meter, 2. Van der Kruk (AV 40) 14.84: polsstokhoogspringen: 1. Wijsen (Kimbria) 4.00 meter, 2. Gelens (K. en K.i 3.80; 200 meter 1. Norodenbos Smit (AVG (Minerva) 21.4 sec., 21.6. 400 meter: 1. Tilly van der Zwaard (Sagitta) 55.5 sec. (evenaring Ned. record) 2. Janny van EyckVos (GAC Hilversum) 57.1 sec.; 100 me ter: 1. Joke Bijleveld (Celebes) 11.9 sec., 2. Ellen Ort (Atmodes) 12.0 sec.; hoogspringen dames: 1. Nel Zwier (Sagitta) 1.60 meter; 2 Marian Kort (Hollandia) 1.55: 80 meter horen; 1. Toos Mutter (Sagitta) 11.5 sec. 2. Lia Hinten (KNKi 11.6 sec.; speer werpen: 1. Wil Hulshof—van Mont- foort. (Oss-Volot 42.89. 2. Bea van der Groep (Sagitta) 40.21. later werd dit veel beter zodat na H* rncf Hp Fncelse aanval volkomen "yicidia vueiuui De heren J de Haan en D. J. van Varik. bestuursleden van de Nijmeeg se tweede-divisieclub NEC. hebben aan de voorzitter van deze vereni ging. de heer N. S. Verbeek, 'n schrij ven gezonden waarin zij bedanken voor hun functie als lid van de sectie de rust de Engelse aanval volkomen in bedwang werd gehouden, en de goed op dreef zijnde De Hollander het niet moeilijk kreeg. Eigenaardig dat de twee doelpun ten. aan elke zijde één. volkomen identiek waren, n.l. alle twee door een kopbal uit een corner, en alle twee door een grove dekkingsfout. Deze doelpunten werden gescoord in de eerste fase van de wedstrijd, het Katwijkse door v. d. Plas. Hoewel Quick Boys door haar spel na de rust de overwinning verdiende, bleef het echter 1-1. van de Nijmeegse club. Beide bestuursleden zijn het. on eens met de houding van de meer derheid in NEC omtrent het aangaan van een fusie met een andere vereni ging. De Snelvlieger. Wedvlucht vanaf Orleans. De duiven werden gelost om 7.15 uur met kalme noordoosten wind. Eerst aankomende duif 15.34.42 laatste prijs winnende duif 16.30.20 uur. Uitslag: 1. Gebr. v. Schie, 2. G. J. Berg. 3. J. Staffeleu, 4. D. Mosselveld, 5-6-10. L. Bax, 7. v. d. Reyden, 8. A. van Noord. De internationale schaatsfede- ratie heeft in Portofino (It) bekend gemaakt. dat de strijd om de wereld- schaatstitels 1964 in de Noordita- liaanse wintersportplaats Cortina d'Ampezzo zal worden gehouden. Voor de intertotocompetitie is woensdagavond in Bern gespeeld de ontmoeting Young Boys—Rode Ster Bratislava. De Tsjechische club ze gevierde met 40 (rust 3—0). De grote winnaar op de tweede dag van het Europees kampioenschap finnjollen, dat voor Kiel gevaren wordt, was onze landgenoot Koos de Jong. In de voormiddag behaalde de Nederlander die met zijn 54 jaar de oudste deelnemer is. een tweede plaats en later op de dag wees hij en kele meters voor de finish de Frans man Francis Famines terug en beëin digde daardoor deze race als eerste. De uitslag van de derde wedstrijd was: 1. Koos de Jong (Ned); 2. Fam ines (Fr); 3. Raudahschl (Oostenrijk) 4 Jacobson (Zweden); 5. Creagh-Os- borne (GB) De stand is nu: 1. Fammes 2637 pnt.; 2. De Jong 2540 pnt.; 3. Jacob son 1895 pnt.: 4. CreaghOsborne 1661 pnt; 5. Kuhweide (Did) 1586 pnt. Rijnmond toernooi In het Rijnmondschaaktoernooi van de schaakvereniging Katwijk is een aantal afgebroken en uitgestelde par tijen uit de vorige ronden beslist. In de eerste groep, waarin de deelnemers strijden om de Parlevliet-wisselbeker, staan, met nog slechts één ronde te spelen, drie spelers ex-aequo aan de leiding, n.l. de LSG-ers De Groot en Demmendal en Jerry Bey (van Lei- then). Al zijn eventuele beslissingspartijen lang niet denkbeeldig, toch heeft De Groot wel de beste papieren. In de laatste partij ontmoet hy de Kat- wijker Barnhoorn. terwijl zijn twee concurrenten de strijd tegen elkaar gaan aanbinden. Deze stand werd mogelijk doordat Demmendal twee afgebroken partijen tot winst kon voeren. Tegen de Kat- w ijker Edeling ging dat vanuit een iets gunstiger eindspel, terwijl Wes- tra na analyse van zijn afgebroken partij tot de conclusie kwam, dat zijn stelling hopeloos was en derhalve zonder meer capituleerde. Bey won volgens de verwachtingen van Barn hoorn en bleef daarmee in de run ning. Stand: De Groot. Demmendal en Be.v elk 3. Westra (Philidor) 2, Barn hoorn 1, Edeling 0 punten. In groep B haalde A. v. d. Berg een tweetal partijen uit vorige ronden in en nam daarmee de leiding over. Te gen zijn clubgenoot Th. v. d. Berg kon hij de volle winst behalen, maar J. Koet slaagde erin hem een half puntje afhandig te maken. De Kat- wijker M. v. d. Plas, die eveneens van Th v. d. Berg won, is thans de grootste concurrent. In de laatste ronde spelen v. d. Plas en A. v. d. Berg echter hun onderlinge partij, zo dat ook hier een spannende finale is. Stand: A. v. d. Berg (Philidor) 3%, v. d. Plas 3. Koet (Leithen) 2M>, Hoek (Katwijk) 1 (uit 3). Th. v. d. Berg 1, en Bizot (Noordwijk) 0 (uit 3). Kandidatentoernooi Gisteren zijn te Willemstad de par tijen gespeeld voor de 21ste ronde van het kandidaten-schaaktoernooi. De resultaten waren: Tal (Rusland)Kortchnoi (Rus land) UU; Filip (Tsjecho-Slo wakije)Petrosjan (Rusland) afge broken; Benkoe (Verenigde Staten)- Geiler (Rusland) J.— De ontmoeting Fischer (Verenigde Staten)—Keres (Rusland) werd uit gesteld wegens ziekte van de Rus De stand luidt nu: 1. Geiler 14 pnt., 2. Keres 13J L- pnt (uit 20), 3. Petrosjan 13 pnt -f 1 afgebr. partij, 4. Kortchnoi 11 pnt, 5. Fischer 10 pnt (uit 20), 6. Benkoe 9 pnt, 7. Tal 7 pnt, 8. Filip 4U pnt 1 afgebr. partij. Advertentie BIO dop EEN PRODUKT VAN L'QRÈAL DE PARIS Oud-directeur K.L.M. Op 70-jarige leeftijd is gistermid dag in Den Haag overleden de heer F. von Balluseck, oud-directeur van de KLM. Felix von Balluseck werd 26 augustus 1891 te Batavia geboren. Hij bezocht de HBS en vervolgens do KMA te Breda. Na als reserve-twee de luitenant der artillerie de dienst te hebben verlaten was hy van 1919 tot 1922 werkzaam bij Hollandse Bank voor Zuld-Amerika. Hier na verbleef hy gedurende zes jaar voor hst zakenleven in Noord-Ame- rika. In 1928 keerde hij naar Neder land terug en was tot 1934 als finan cieel deskundige werkzaam. In laatst genoemd jaar trad hy In dienst van de KLM. Op 31 december 1956 verkreeg de heer Von Balluseck eervol ontslag bij de KLM wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hierna was hij nog als speciaal adviseur aan de directie van de KLM verbonden. Na de oorlog vervulde hij aanvan kelijk de functie van hoofd van het bedrijfsbureau van de KLM waarna hij nog korte tijd hoofd was van de hoofdinspectie bedrijfsuitvoering. Per 1 september 1948 werd de heer Von Balluseck benoemd tot onder-direc teur van de KLM en kreeg daarmee de leiding over de lijnbedrijven Euro pa, Afrika en bijzondere vluchten. Tevens leidde hij de stafbureau van het directoraat vervoer. Tot de leiding van het gehele di rectoraat vervoer van de KLM werd de heer Von Balluseck geroepen in 1949 als opvolger van de heer Hans Martin. Dank zij het samenspel in de leiding van de KLM tussen de heren Plesman, Van der Ploeg en Von Balluseck doorstond dit lucht vaartbedrijf in 1949 een moeilyke periode en werd er krachtig gewerkt aan de ontwikkeling van het bedrijf. De heer Von Balluseck bepaalde in deze jaren de commerciële koers van de KLM. Op 31 augustus 1950 be noemde de algemene vergadering van aandeelhouders hem tot direc teur van de vennootschap. Terstond na de oorlog werd aan de heer Von Balluseck de supervisie over de be handeling van de tarieven en ver- voersvoorwaarden in IATA-verband toevertrouwd. Op alle na-oorlogse IATA-Traffic conferenties trad de heer Von Balluseck dan ook op als leider van de KLM-delegatie en hij kreeg in IATA-kringen grote bekend heid als een van de kundigste en meest ervaren luchtvaart-experts op het ingewikkeld gebied van tarieven en vervoervoorwaarden. WIELRENNEN Henk Nijdam wist het niet meer Henk Nydam heeft zich gisteren niet kunnen handhaven als leider in de Ronde van België voor onafhan- kelijken. In de derde etappe van Deinze naar Bouillon over 216 km deden zich van het begin af aan zoveel ontsnappingspogingen voor, dat de Nederlander niet meer wist uitslagen van de gisteren gehou- w|e hy wel terug moest halen en draverijen luidenwje Koersen Dnindigt De uitsl; den Bcr- Jacob van Heemskerk-prijs: 1. tha P (E. Leeman) (1.35.2); 2. Ben jamin: 3. Bijou van 's-Gravenhof. Tot. w. f2.30. pl. f 1.60, f6.20, gek. f 16.50, cov. f 5.80. Willem Barentsz-prljs: 1. Actie Scotch (P. M. Smit) (1.31.4); 2. Amad Kinley; 3. Zeester Tot: w. f5.20, pl. f 1.70, f 1.20, f2.40. gek. f5.-, cov. f 4.10. Piet Hein-prijs: 1. Zanto (F. A. Bosveld) (1.25.5); 2 Ypsilon; 3. Zus; Hanover. Tot. w. f4.90, pl. f 1.80, f2.-, f4.30, gek. f3.90, cov. f5.-. Jan van Galen-prijs: 1. Triton Ere bus (M. Vergay) 11.24.6); 2. Xlrene Hollandia; 3 Yasmlne. Tot.: w. f4.20, pl. f130. f 1.30, gek. f3.70, cov. f3.70. Witte Cornells de With-prijs: 1. Vic tor Emanuel (M. W. M. Lange) (1.22.9) 2. Vrijbuiter: 3. William Z. Tot: f5.40. pl. f 1.70. f2.70. f2.30, gek. f 15.20, cov. f 8.80. Jacob van Wassenaar loper (P. M. Smit) (1.1 kestis van E; 3, Yellow Six. Tot.: w. f 2.70, pl. f 1.70, f 1.40, f 1.60, gek cov. f 3.3C iaar-prijs: 1. Ys- (1.25.1); _2. Zal- De rennen: Maarten H Tromp-prhs: 1. Aphrodite (F Delbrasslnne); 2. Lovely Surprise S: 3. Patalon. Tot. w. f2.10. pl. f 1.10, f 1.10. gek. f 3 40. cov. f2.50. Michiel Adr. de Ruyter-prijs1.1 Country Girl (C. v. d Harst); 2. Mer maid; 3. Petina. Tot. w. f 8 40, pl. f6.80. f2.40. gek. f38 40, cov. f2.40. Jan van Speyk-prijs: 1. Nina (G. Bier): 2. Stormll; 3. Seven Sisters S. Tot w. f3.30. pl. f2.90, f 1.60. gek. f 16.30. cov. f 2.30 Totaal-omzet: f80.248,-. Achtereenvolgens gingen De Breucker, Leenaerts, Smits, Chou- chez, de Nederlander Miel Verstraete, Thyssen, Henckaerts en Muylgert er van door. De voorsprong van dit achttal groeide geleidelijk en slechts Scrayen en Bouquet konden nog het gat tussen peloton en kopgroep over bruggen. De sprint werd gewonnen door Henckaerts voor Thyssen. De vijftien seconden bonificatie, die deze laatste voor zijn tweede plaats kreeg, waren juist genoeg om de eerste plaats in het algemeen klassement te veroveren. Henk Nijdam viel terug tot de zesde plaats met een achterstand van meer dan vier minuten. De uitslag van de derde etappe was: 1. Sylvain Henckaerts (B) 5.39.27, 2. Renè Thyssen <B) 5.39.42, 3. Gee- raerts (B) 5.59.57, 4. De Breucker <B> z.t.9. Miel Verstraete (N) 5.44.07, 18. Janssen (N) 5.45.20,22 Knops (N) z.t.24. NUdam (N) 5.45.41, 26. Van Kreuningen (N) z.t., 40. De Waard (N) 557.00. 59. Se- brengts 6.36.20. Algemeen klassement: 1. Thyssen (B) 9.56.05, 2. Henckaerts (B) 9.56.19, 3 De Breucker (Bi 956.21, 4. Bock- landt (B) 9.56.50, 5. Geeraerts (E) 9.56.52, 6. Nijdam (N) 10.00.25. 9. Verstraete (N) 10.00.38. 19. Knops 10.02.15, 20 Janssen (N> 10.02.16, 25 Van Kreuningen (N) 10.0256, 37. De Waard (N) 10.1353.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13