Misverstand artikel Lunshof opgehelderd Waterman 1 z li ACTIECOMITÉ HANDEL IN TEGEN WILDE HUISDIEREN Italiaanse verkiezing voor gemeenteraden: socialistische winst Kamerlid Th. Koersen plotseling overleden mm a«| Opmerkingen ingetrokken TERRY WINT IN PERU Vele misdadige praktijken Meerderheid van Engelsen en Fransen verkiest een tunnel Hero aan de top! In de ouderdom van 61 jaar LEIDSCH DAGBLAD - WOENSDAG 13 JUNI 1962 Na aangenaam onderhoud tl J'J. De hoofdredacteur van „Elseviers Weekblad", de heer H. A. ate Lunshof, is gisteren door Prins Bernhard ontvangen in het paleis S Soestdijk. Tijdens het gesprek tussen de Prins en de heer Lunshof is gebleken, dat, zoals de Prins de heer Lunshof heeft gemachtigd iïoee te delen, de aanvankelijke indruk, die Prins Bernhard had ko° over een door hem gewraakte passage in een artikel in Elseviers rki Weekblad van 26 mei, onjuist was. De heer Lunshof zei dit gisteravond in het N.T.S.-journaal. b- De heer Lunshof, die verklaarde, ere dat het onderhoud met Prins Bern- jard bijzonder aangenaam was ge- arkVeest, heeft de Prins ervan kunnen °t overtuigen, dat hij er in de verste T verte niet aan heeft gedacht deze in arf bet geding te brengen in het bewuste artikel. Overigens kon de heer Luns- gi Sof de aanvankelijke misvatting van Prins Bernhard wel begrijpen. 7M Met het onderhoud te Soestdijk is n het misverstand uit de weg geruimd", IL io zei de heer Lunshof nog. m 21 TE GOEDER TROUW Het secretariaat van Z.K.H. de ..•ins der Nederlanden deelt het vol- rende mede: ,Na een onderhoud dat Z.K.H. met .6e heer Lunshof, hoofdredacteur van nijjElseviers Weekblad over de strekking rt jvan een door deze geschreven artikel de-J Advertentie Verhoeks terug naar Oegstgeest Naar wy vernemen heeft de UVS- contractspeler Han Verhoeks over- tchrijving aangevraagd naar de za- tèrdagclub Oegstgeest, zijn oude ver eniging. heeft gehad,is Z.K.H. van mening dat de heer Lunshof het betreffende ar tikel in diens blad ten opzichte van hem te goeder trouw heeft geschre ven. Z.K.H. heeft een verklaring van de heer Lunshof dat hij noch de Prins noch de Bilderberg-groep in een ver keerd daglicht heeft wille* stellen, als waar aanvaard. De heer Lunshof heeft toegegeven dat hij zich in dit artikel uitgaan de van ten dele onjuiste informaties minder gelukkig heeft uitgedrukt, waardoor een verkeerde indruk bij de Prins is gevestigd, hetgeen door de heer Lunshof bijzonder wordt be treurd. De Prins heeft zijn opmerkingen ingetrokken en zijn verontschuldi gingen aan de heer Lunshof aange boden". Astronauten-team wordt uitgebreid Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart zal in de herfst van dit jaar vijf tot tien nieu we astronauten opnemen in zijn kernploeg. Onlangs is gelegenheid geboden tot aanmelding. Het federale bureau heeft 250 sollicitanten gekregen, waarvan het er 70 als voorlopige kandidaten aanmerkt. Rhodesië op agenda der Algemene Vergadering De Algemene Vergadering der VN heeft met 62 tegen 26 stemmen bij 15 onthoudingen besloten, de kwes- tie-Zuid-Rhodesië definitief op de agenda van de huidige zitting te plaatsen. Tot de tegenstemmers behoorden o.a. Nederland, België, Dene marken, Engeland, Finland, Frank rijk, Griekenland, Ierland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Portugal, Spanje en Zweden. De Engelse afgevaardigde had be toogd, dat het onverstandig zou zijn de kwestie thans te bespreken, nu de hele toekomst van de Rhodesische Federatie onderzocht werd. Hij werd bijgevallen door de Amerikaanse af gevaardigde Stevenson. Deze zei, dat het uitstel van de verkiezingen in Zuid-Rhodesië het element van ur gentie had weggenomen. Engeland dient een kans te krijgen om verder te gaan met wat het was begonnen. Het debat over Zuid-Rhodesië zal morgen beginnen. Fernando Belaunde Terry wordt be schouwd als de winnaar van de pre sidentsverkiezingen in Peru. Dit is gisteravond uit Lima vernomen toen ongeveer tachtig procent van de uit gebrachte stemmen waren geteld. In welingelichte kringen in Lima meent men dat Terry er zeker van is meer dan éénderde van de stemmen te hebben gekregen, zodat hij voor zes jaar president van Peru kan worden zonder eerst nog een stemming in het parlement. Uit gegevens die verkregen zijn door middel van elektronische rekenma chines blijkt dat hij een flinke voor sprong heeft op Victor Haya de la Torre. In de verkiezingscampagne heeft Terry ontwikkeling van de landbouw en de industrie en sociale hervormin gen in het vooruitzicht gesteld. Terry is 48 jaar en oprichter van de Volks actiepartij. In 1956 nam hij ook aan de presidentsverkiezingen deel en kreeg toen na dr. Manuel Prado de meeste stemmen. Hij is architect en heeft zich op politiek terrein voorna melijk beziggehouden met sociale hervormingen en stedebouw. De 67-jarige Haya de la Torre neemt zeer geruime tijd deel aan het politieke leven. In zijn politieke loop baan leidde hij zijn partij, het Ame rikaanse Revolutionaire Volksver bond, van uiterst links naar gema tigd rechts. De derde belangrijke kandidaat bij de verkiezingen, generaal Manuel Odria, is van 1950 tot 1956 president geweest. In de twee jaar die daaraan voorafgingen was hij voorzitter van de junta die Peru bestuurde na de militaire staatsgreep waarbij presi dent José Bustamente werd afgezet. éZ/7 /S tSé&r K+: .V.V. Eerbied voor het leven! (Van onze correspondent) Het blijkt dat de wilde handel in huisdieren in Nederland ge baseerd is op allerhande misdadige praktijken als diefstal, roof en heling, vervalsing van stambomen en andere officiële documenten, corruptie ten aanzien van ambtenaren in functie en sadistische dierenmishandeling. Het wordt tijd dat er iets aan gedaan wordt en dat er tegenover de passieve activiteit van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren een meer ferme houding wordt aange nomen. Op deze wijze richt een actiecomi té tegen de wilde handel in huisdie ren zich tot het Nederlandse volk. Aanleiding tot het oprichten van dit comité is het incident geweest bij de grenspost Glanerbrug op 21 maart van dit jaar. Mevrouw L. Polak- Moor heeft toen de Duitse honden handelaar Heinz Vieten een klap ge geven, uit protest tegen de schande lijke praktijken by de handel in huisdieren. Ook Duitsers hebben zit ting in dit actiecomité. „GANGSTERS" Zowel mevrouw Polak als haar echtgenoot, prof. dr. F. L. Polak, heeft zich sedert die 21ste maart zeer verdiept in de handel in huisdieren. Gisteren vertelden zij in Utrecht van hun ervaringen. „Nederland", zo zei den zij, is het uitverkoren internatio nale handels- en doorgangscentrum, met Tilburg als een der openbare hoofdmarkten. Er zijn ook tal van worden, toch wel over te hellen naar de tunnel. Niet alleen zou een brug, die ruim 1 miljard gulden moet kosten, de helft goedkoper kunnen blijven dan een tunnel, maar bovendien zou de constructie van een tunnel maar vier a vijf jaren behoeven te duren, ter wijl voor een brug tenminste zes jaar zal moeten worden uitgetrok ken. Op korte termijn zullen de werkzaamheden echter in geen ge val nog beginnen, want de beide re geringen zouden op zijn vroegst pas aan het einde van dit jaar de principiële beslissing tunnel of brug kunnen nemen. Brug zou duurder zijn en later klaar Beslissing zeker niet eerder dan eind van dit jaar Twee gelijktijdige opiniepeilingen hebben aan het licht gebracht, dat towel in Engeland als in Frankrijk een meerderheid een tunnel boven een brug verkiest als middel om de oevers der Engelse en Franse kus ten te verbinden. Terwijl zich onder de Engelsen echter een absolute meerderheid van 51,9 procent afte kende voor die tunnel, sprak in Frankrijk zich slechts een betrekke lijke meerderheid van 38 procent (tegen 24 voor de brug) voor diezelf de oplossing uit. De Franse opiniepeilers hadden het publiek ook nog de vraag, ge steld of men, nu de volksstemmin gen bij trossen in de lucht schij nen te hangen, ingeval van een re ferendum eenzelfde antwoord zou geven. Nogal opvallend was dat hier aan het licht gebracht'werd, dat bij een referendum niet alleen 19 pro cent zich van een uitspraak zou ont houden, maar dat bovendien nog ongeveer 10 procent van het publiek dan van plan was een andere me ning tot uiting te brengen! Uit de Engelse resultaten van dit onderzoek lijkt men de conclusie te mogen trekken, dat de overbrugging van het Kanaal, waartoe in beginsel al besloten is, inderdaad beant woordt aan een wassende behoefte de al of niet „splendid isolation" van het Britse eiland te doorbreken. Ruim 55 procent der Engelsen gaf als zjjn mening te kennen het Euro pese continent veelvuldig te zullen bezoeken, zodra per trein of auto het Kanaal zou kunnen worden overgestoken. Op de vraag of het met het oog op een eventueel toetre den van Engeland tot de Euromarkt hiet verstandiger zou zijn de regels op de weg, en die van het rechts- houden in het bijzonder, nu vast in continentale zin te herzien, ant woordden 35 op de 100 „ja" en 38 ..neen", een verhouding die men, al naar gelang zijn persoonlijk op timisme, hoopvol ofwel teleurstellend han achten. De veldslag tussen de voorstan ders van tunnel en van brug is in tussen ook door deze enquête na tuurlijk nog niet beslist Niettemin schijnen de autoriteiten, ofschoon de kosten in beide gevallen geheel door particulieren gedragen zouden klandestiene markten. Alleen Heinz Vieten al heeft de laatste jaren on geveer 200.000 honden en katten naar Duitsland uitgevoerd. Woorden als „gangsters" en „concentratiekamp- mentaliteit" werden gebruikt om de handelwijze van sommige dierenex- porteurs te kenschetsen. „Men is uit stekend georganiseerd", aldus prof. Polak, en heeft ook contact met de illegale handel in medicamenten. Het gaat er niet om dat er dieren worden verhandeld," zo zei hij, maar hoé dit wordt gedaan. Wij, Neder landers hebben een naam te verlie zen als rechtsstaat. Eerbied voor het leven dienen wij te hebben, ook voor dat van de dieren", riep prof. Polak uit. Als positieve resultaten die wa ren bereikt sedert de klap van 21 maart, noemde hij het verloop van de markt in Nijverdal en de moge lijke opheffing van de markt in Til burg. Overigens laakte hij het aan vankelijk koele optreden van de Ne derlandse Justitie en de negatieve in stelling van het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren. Wel hebben bestuursleden van plaatselijke afdelingen van de ver eniging zitting genomen in ons actie comité", deelde prof. Polak mee. EIGEN KORPS INSPECTEURS Het, comité wil proberen de be schikking te krijgen over een eigen korps van inspecteurs met politiële bevoegdheden, dat toezicht zou kun nen houden op de dierenmarkten. Men wil de regering ertoe zien te be wegen dat Vieten de toegang tot Ne derlandse bodem wordt ontzegd. Voorts zou men graag willen dat het Ministerie van Justitie de centrale recherche inzet, om samen met de Duitse recherche en Interpol tegen de groeiende criminaliteit in verband met de wilde handel in dieren op te treden. Ook een tijdelijk uitvoerver bod van huisdieren wil men zien te verkrijgen. Bovendien wil het actie-comité strenge regelingen voor en controle op asiels, hetzelfde voor de honden fokkerij, propaganda voor goedkope preventieve geboortebeperking bij huisdieren en actieve inschakeling van de jeugd. Aangezien een en an der nogal wat kost, hoopt het actie comité dat het Nederlandse volk wil bijdragen. Bosbrand op landgoed van Koning Boudewijn De Belgische politie maakt jacht op een bende, die in het afgelopen weekeinde heeft gepoogd een land huis van Koning Boudewijn in brand te steken. Dit landhuis heeft de Ko ning zijn gemalin, Koningin Fabiola, als huwelijksgeschenk gegeven. Het werd zaterdag door een bosbrand bedreigd maar op het laatste nip pertje gered doordat de wind draaide. Het landhuis, dat gelegen is in een dicht bebost gebied in Wanders, is onlangs gereed gekomen en het vor stelijke paar was van plan er spoe dig zijn intrek in te nemen. De bosbrand, die bestreden werd door militairen en burgervrijwilligers, heeft minstens 200 ha. in as gelegd. Het politie-onderzoek heeft uitge wezen, dat de brand op twee ver schillende plaatsen is uitgebroken en dat opzet in het spel is geweest. Zaterdag heeft Koning Boudewijn zelf in een militair vliegtuig boven het brandende bos gevlogen. Advertentie Vlag in top voor Hero. Verrukke lijk verkwikkend, gezond en ver frissend. Het unieke fruitaroma... u proeft 't. Die smaak voor elke smaak... wie doet Hero dat na? Hero is anders, fijner. Hero is vèruitfavoriet.Omdatmodern Ne derland zo'r» goede smaak heeft! Het grootste assortiment zuiverder van kwaliteit: per! sinas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit. (Van onze Romeinse correspondent) In het algemeen kan men zeggen, dat zij, die van de Italiaanse gemeente raadsverkiezingen van zondag j.l. een veroordeling van de nieuwe koers (centrum-links) verwacht hadden, ongelijk hebben gekregen. De socialisten, die met de republikeinen het meest tot deze vernieuwing in de Italiaanse politiek hebben bijgedragen, zagen overal hun stemmenaantal sterk toe nemen, in Bari zelfs meer dan verdubbelen. De christen-democraten leden in de meeste steden verliezen, die worden goedgemaakt door de winst van de socialisten. In Rome, Bari, Pisa en waarschijnlijk ook in Foggia zal een college van B. en W. gevormd kunnen worden uit christen-democraten, die met de republikeinen het meest tot deze vernieuwing in de Italiaanse sociaal-democraten en republikeinen, met de rechtstreekse of indirecte steun van de socialisten van Nenni. Zoals bekend is het „experiment van centum- links" op de samenwerking van deze partijen gebaseerd. helemaal üw smaak (Van onze parlementaire redacteur) Volkomen onverwachts is gisteren, vroeg in de avond, over leden de heer Th. D. J. M. Koersen, lid van de Tweede Kamer, waar hij sedert juni 1946 deel uitmaakte van de fractie van de KVP. Hij is 61 jaar oud geworden. De heer Koersen behoorde tot de vooraanstaande leden der Kamer. Als zodanig is hij o.m. enige jaren voorzitter geweest van de parlementaire enquêtecommissie inzake het regeringsbeleid 19401945 en voorzitter van de in 1958 ingestelde commissie tot onderzoek van het militair aankoopbeleid. De Cypriotische regerings leider. aartsbisschop Makarios. werd bij zijn bezoek aan New York ontvangen door de waar nemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant. De heer Koersen bevond zich gis termiddag in de leeszaal van het Kamergebouw toen hij plotseling onwel werd. Na te zijn onderzocht door zijn socialistische medelid dr. J. H. Lamberts, de enige arts in de Kamer, werd hij snel overgebracht naar het r.k.-ziekenhuis aan het Westeinde in Den Haag. Bij hem waren zijn fractiegenoot dr. Schuyt alsmede dr. Lamberts. In het zie kenhuis kwam korte tijd later het einde. Bij de stemming over het ont- werp-huurwet werd de naam van de heer Koersen, die bij het begin van de middagvergadering de pre sentielijst had getekend, nog afge roepen. Waarschijnlijk was hij toen juist in het ziekenhuis overleden. Na dat dr. De Kort, de fractievoorzitter van de K.V.P., op de hoogte was gesteld, verspreidde het treurige be richt zich snel door het Kamerge bouw. waar de openbare vergade ring juist was gesloten. De ontstel tenis was uiteraard groot. De heer Koersen was een man die zich niet op de voorgrond stelde, maar zijn karaktereigenschappen, zijn capaciteiten en zijn nauwgezet te parlementaire arbeid deden hem een belangrijke plaats onder zijn medeleden innemen. Een enkele maal Is zijn naam zelfs genoemd als mogelijke opvolger van de tegenwoor dige Kamervoorzitter. Moedig was de houding van de heer Koersen tijdens de Duitse over heersing. Zijn drukkerijbedrijf te Am sterdam was een centrum voor de vervaardiging van illegale bladen. In het gebouw waren trouwens ook „ondergrondse" wapenvoorraden aanwezig. Toen het Nederlandse Parlement niet kon tunctioneren was het de heer Koersen die zijn De communisten leden procentsge- wijze overal verliezen behalve in Pisa. In Napels verloren zij 2 van hun 19 zetels. In Rome kregen zij wel 18.000 stemmen meer, maar, daar het aan tal stemgerechtigden groter is gewor den, ging hun percentage achteruit van 23,1 tot 22,8 procent. De fascis ten, die ongehoorde bedragen aan propaganda hebben uitgegeven, meer dan alle andere partijen tezamen, hebben alleen in Rome een kleine vooruitgang kunnen boeken van 15,2 tot 15,8 procent. Als men bedenkt dat hiervoor tientallen miljarden lire zijn uitgegeven door de grondspecu- lanten en bepaalde industriëlen, dan is het resultaat niet erg bemoedi gend voor de aanhangers van deze gewelddadige groep. Men bedenke wel dat de fascislen in geheel Italië slechts een totaal hebben van iets meer dan 4 procent. Liberalen vooruit Zeer sterke winst boekten vrijwel overal de liberalen die in Rome van 47.000 stegen tot 105.000 en percents gewijze van 4.1 tot 8.3 pet. Dat zijn dus kennelijk de stemmen die de christen-democraten hebben verlo ren. Het gaat hier dus om personen, die totnutoe in de christendemocrati sche partij de bescherming zagen tegen het communisme en die nu meer vertrouwen stellen in de li beralen. Die liberalen zullen in de nieuwe gemeenteraad wel de demo cratische oppositie vormen, hetgeen echter betekent dat zij doorgaans precies zo zullen moeten stemmen als de communisten en fascisten, die elk ruim dubbel zoveel zetels hebben als de liberalen. Waarschijnlijk ko men er zes liberalen in de nieuwe ge meenteraad van Rome en 13 commu nisten en eveneens 12 of 13 fascis ten. De enige stad, waar het ook dit maal onmogelijk zal biyken een col lege van B. en W. te vormen, is Na pels. Men krijgt daar 23 christen democraten, twee sociaal-democra ten en zeven socialisten. Dat zijn er tezamen dus 32 tegenover 25 royalis ten en vier fascisten, die overigens niet willen samenwerken, terwijl er dan nog 17 communisten en twee li beralen zijn, die van geen der beide eventuele coalities gediend zijn. Dat Is precies dezelfde toestand, waaronder Napels al jarenlang heeft te lijden. De royalisten hebben welis waar vijf zetels verloren maar dit is nog lang niet genoeg. De meerder heid in Napels is 41, daar er 80 ge meenteraadsleden z(jn. Zulk een meerderheid kunnen de partijen van centrum-link9 met hun 32 zetels nog lang niet halen. Napels is dus op nieuw aangewezen op een bestuur door middel van een regeringscom missaris, hetgeen neerkomt op een soort gemeentelijke dictatuur. Onderscheiding voor prof. Van Dam Prof. C. F. A. van Dam, directeur van het Spaans-Portugees en Ibero- Amerikaans Instituut in Utrecht is benoemd tot corresponderend lid van de nationale academie voor letter kunde van Uruguay. Dit is hem gis termiddag tijdens een bijeenkomst in de Rijksuniversiteit in Utrecht in aanwezigheid van Prins Bernhard medegedeeld door de ambassadeur van Uruguay in ons land, de heer Juan Felipe Yrlart. Deze herinnerde er aan hoe prof. Van Dam al 30 jaar ijvert voor de bekendheid van het Nederlandse pu bliek met de Spaanse en Spaans- Amerikaanse taal en cultuur. „Zijn inspanningen hebben", zo zei de am bassadeur, „de werkelijke basis ge legd voor de hechte vriendschap tus sen Uruguay en Nederland. De heer Yriart legde bijzondere nadruk op de waarde van de toegekende onder scheiding. Hij merkte In dit verband op dat zelfs de regering van Uru guay prof. Van Dam niet op meer veelzeggende wijze had kunnen eren. Prof. Van Dam sprak een woord van dank. levensgevaarlijke bijdrage leverde aan de bevrijding van ons land en aan het herstel van een vrije par lementaire democratie. Niet alleen in de Tweede Kamer, ook in het r.k. maatschappelijke leven vervul de de heer Koersen een belangrijke rol. Hij was iemand met een sterke sociale overtuiging. De heer Koersen werd 13 januari 1901 te Amsterdam geboren. Hij be zocht een handelsschool, de Rijks school voor kunstnijverheid en ont ving een grafische opleiding. Hij was drukker-uitgever te Amsterdam, tevens lid van de defensiecommissie en lid van de Raad van Toezicht en Advies voor het Staatsdrukkerij en uitgeversbedrijf. Ook had hij zitting in de Raad van Toezicht op het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie. De verdiensten van de heer Koer sen werden erkend door zijn benoe ming tot Commandeur in de Or de van Oranje-Nassau en tot ridder n de Orde van de Nederlandse i Leeuw Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Harderwijk J. Jongerden te Bruonem en Kerkwijk te Neder- hemert J. Catsman te Genderen te Rotterdam-HUlegersberg (2 vacatures) H. C. Kranendonk te Emmen en dr. C. Graafland te Woerden te Leld- schendam (2de pred. pl.) F. O. van Gennep, kand, te Amsterdam-West. Aangenomen naar Hoogkarsf>el-Lut jebroek P. Bijleveld, vicaris te Deven ter naar Anna Paulowna-Wlerin- gerwaard A. H. A. Hellendoorn, vicaris te Utrecht. Bedankt voor Hel- en Boelcop L. Doppenberg te Wilsum (O.) voor Vlaardlngen (vac. P. Zijlstra) K. Ooms te Leerdam. GEREF. KERKEN Beroepen te Klazlenaveen N. H. Helner te Helnkenszand. Aangenomen naar Rhoon A. Grif fioen te Ens (N.O.P.) naar Leeuwar den G. ter Steege te Amsterdam-N.- Buiksloot, die bedankte voor Hoog vliet (3de pred. pl.). Bedankt voor Haarlem-Z. (vac. C. Goeman) D. Kloppenburg te Broek onder Akkerwoude voor Spijk (Gron.) N. J. Gorls te Barchem voor Hardegarijp en voor Helpman (Gron.) J. Winter te Jutryp-Hom- merts. Benoemd tot hulpprediker te Nij megen Joh. Meynen. emeritus predi kant en hulpprediker te Velp. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hulzen (NU.) J. Brona te Bunschoten en J. Keunlng te Vee- nendaal. te Amsterdam-Zuid M. Drayer te Drachten en C. den Hertog te 's-Gravenhage-W. Beroepen te Zutphen H. van Schaaf te Opperdoes. Bedankt voor 's-Gravenhage-Rijs- wijk H. W. Eerland te Amersfoort. Interkerkelijke samenwerking De classis van de Nederlands spre kende gemeenten der Evangelisch Christelijke Kerk In Ned. Nieuw- Guinea heeft In een open brief aan de generale synode der Ned. Herv. Kerk en aan de generale synode der Geref. Kerken ln Nederland haar vol doening geuit over de pogingen, wel ke in Nederland worden onderno men „om te komen tot grotere sa menwerking tussen de Geref. Ker ken en de Ned. Herv. Kerk". In de brief, die is ondertekend door de praeses en de schriba van de classis der Nederlands sprekende gemeenten der kerk op Nieuw-Gui- nea wordt gezegd, dat de Evang. Chr. Kerk op Nieuw-Gulnea zich wil onthouden van advies ten aanzien van de kerkelijke eenheid in Neder land. maar hoopt dat de kerken in Nederland dezelfde vreugde mogen ervaren als die van de Verenigde Kerk op Nieuw-Gulnea, een vreugde, die bestaat in „het gezamenlijk wer ken en getuigen in de dienst van Hem, die zich noemt de goede Her der van de ene kudde". De brief getuigt verder van de vreugde die er is binnen de Evang Chr. Kerk te mogen behoren tot een jonge kerk. alsook over de eenheid die steeds weer openbaar wordt rond om de ene avondmaalstafel.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5