Relletjes in China - Vader op een voetstuk 1 Wedvluchten Stormachtige „rust'' in XERXES -kleedkamer ZO ZACHT EN ZUIVÊR OPE L KAPITAN N.v. HET MOTOR HU IS Juvenilis wil Helderziende Jones kopen KNVB-beker De Jong vijfde in Kiel Geen zwemsters naar JAPAN Stolker wint in Frankrijk Scheveningse visserij ziet concurrent in handelsvaart Sportsplinters 'a§ 17 juni icht 1 maart 1860 Woensdag 13 juni 1962 Vierde blad no. 30676 ïtH' DUIVENSPORT imSEIDSE CONCOURS COMMISSIE Wedvlucht met oude duiven vanaf jorbeil. Aantal vogels 1766, gelost te ,erÏJ uur met n.w. wind. Afstand plm. 10 km; le duif te 12.45.40 uur. Gebr. !ok 1, 20; Gebr. v. Schie 2, 48; C. d. Berg 3, 14; J. Kukler 4; C. v. kostiam 5; D. v. Mosseveld 6; J. v. d. k n» iet 7; K. le Fèbre 8; W. Siera 9; ink-v. d. IJssel 10; M. v. d. Wiel 11; .Venker 12, 15, 30; P. Mooten 13; Rozier 16, 22; J. v. d. Assem 17, 28; Oudshoorn 18, 21, 41; J. denDun- 19; W. Teske 23; H. Filippo 24; L. Bax 25; J. Schlimmer 26; G. ude Eferink 27, 40; J. Warmond 29; Staffeleu 31; F. Hofman 32; H. ïooten 33; J. Passchier 34; R. Pet 35; hjd« uindam-Noord 36; P. Vogelenzang G. Grebel 38; C. v. d. Zwart 39- Knegt-Boon 42; K. v. d. Berg 43; Dijsselbloem 44; G. Zwart 45; P. }J Wissen 47H. Drenth 49Chr. v. d. 'luym 50. astn r' f 4(K ■n et rath ■ling Pos: den. 'ben TERGNIER Wedvlucht, met oude duiven vanaf ïmr 'ergnier. Afstand plm. 290 km, ge- ost te 7 uur met n.o. wind. Leidse Postduiven Club. In con- ours 133 vogels, le duif te 11.41.43 ur. D. v. d. Nieuwendijk 1, 4, 6; G. Stein 2; M. de Lange 3; H. v. Al- •nd« 'hen 5; H. Zeegers 7; W. Teske 8; R. A. Schippers 9; J. Filippo 10. De Rijnklievers. In concours 212 ;els; le duif te 11.43.00 uur. J. d. Wal 1; P. v. Grinsven 2, 9; Ihr. v. d. Pluym 3, 4; M. Jongeleen A. Rijsbergen 6; A. Dubbelaar 7; 95°|I. Reyerse 8; C. de Ridder 10. De Bonte Duif. In concours 82 vo- Jdec els; le duif te 11.43.14 uur. W. Siera 'oort2; N. Oudshoorn 3, 8. 9, 10; D. de tterltomeyn 4: J* kukler 5, 6; Bink-v. d. eind Jssel 7* Ruzie en vuistslagen Trainer onder te grote spanning? Dat ook in het amateurvoet bal grote spanningen leven die tot zeer onprettige uitbarstingen kunnen leiden is gebleken bij de wedstrijd Vlissingen—-Xerxes. Na afloop hiervan werd niet alleen een scheidsrechter gemo lesteerd, in de rust kwam het in de kleedkamer van Xerxes bovendien tot een uitbarsting tussen trainer Jan Bens en een commissielid van het eerste elf tal, oud-speler Kees van de Peppel. Bens was de kleedkamer bin nengekomen met allerlei onpret tige opmerkingen aan het adres van de spelers, die met 20 ach ter stonden. „Wat zijn jullie voor voetbal lers" hoonde hij, „kijk naar Vlis- singen, dat zijn pas spelers Kees van de Peppel, die erbij stond, vond het optreden van Bens zeer on tactisch en verzocht hem de kleed kamer te verlaten. Het antwoord van de trainer hierop was een vuistslag, die Van de Peppel velde. Enkele spe lers, die het voor Van de Peppel op namen, kregen ook een paar behoor lijke opstoppers en slechts met de grootste moeite kon de trainer, die buiten zichzelf was van drift, uit de kleedkamer worden verwijderd. De voorzitter van X_rxes, Harry Keeven, heeft de trainer toen meege nomen naar een rustig plekje en hem daar aan het verstand gebracht, dat hij zich voorlopig beter niet bij de club kon vertonen. Bens begreep dit en zinspeelde reeds op „weggaan" en „solliciteren bij een andere vereni ging". Men is begrijpelijk bij Xerxes over deze gebeurtenis zeer ontdaan. De club staat op de drempel van een nieuw kampioenschap en zulke ge beurtenissen zijn niet bepaald bevor derlijk voor een goede mentale con ditie. De heer Van de Peppel be strijdt, dat zoals Bens elders liet publiceren hij „de eerste klap heeft gegeven". Voor genoegen P.V. „De Reisduif" Wedvlucht met 111 oude duiven vanaf Orleans, plm. 508 km, gelost om 7.15 uur met n.o. wind en mooi weer. Uitslag: J. de Deine 1, 3, 4; T. v. Amsterdam 2, 5, 8, 10: W. Kop 6; S. Koster 7; A. van der Hulst 9. Advertentie OVER DE GO GOEDE TOON EN GLADSTONE Men fluistert dat Vaderdag een uitvinding is van Amerikaanse winkeliers. Maar is dat belangrijk? Het is een goede uitvinding: Vader verdient dat hij zo ééns in bet jaar op een voetstuk gezet wordtHij is de koning die dag! Uitslapen tot tien uur Hij mag Ontbijt op bed? Hij krijgt het! Diner met forel, en griesmeel pudding toe? Wel vreemd, maar hij vindt het geweldig, dus het komt op tafel Cadeautje? Dat hoeft niet kostbaar te zijn. Die zorgeloze dag is al véél waard. Sigaretten zijn natuurlijk altijd welkom. Vooral Gladstone, want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt. sfzmc KING 4 SIZE „Stel je voor", zegt Van de Peppel, „ik doe dit werk louter voor m'n ge noegen. Ik kan dan ook maar één verklaring vinden: Bens was zichzelf niet meer de spanning tussen hem en de spelers is hem te groot gewor den". Harry Keeven, de voorzitter, zei: „En we hadden nog wel eens tegen elkaar gezegd, dat we nog nooit zo'n goede trainer hadden gehad als Jan Bens". Het werk bij de Rotterdamse ver eniging moet inmiddels toch door gaan. Zaterdag en zondag moet Xer xes de laatste wedstrijden spelen tegen Standaard uit Limburg. Eén punt is voldoende voor het kam pioenschap, doch zelfs het grote Feijenoord ondervond hoe zwaar de laatste loodjes kunnen zijn. Jan Middeldorp, oud-speler van Xerxes, heeft nu de taak om de gemoederen te kalmeren en de spelers voor te be reiden op de wedstrijd van zaterdag, die te Rotterdam wordt gespeeld. Hoe ongaarne ook dit muisje zal bij Xerxes toch een staartje hebben. Xerxes-spelers van goede naam ach ten zich in hun eer aangetast. Bo vendien zal de KNVB een rapport van het gebeurde verlangen. Mis schien zal men zich in het bondsbe- stuur ook afvragen of dit systeem van dubbbeie wedstrijden geen her ziening behoeft. Want al zijn het dan ook amateurs, zij hebben dezelfde spanningen te verwerken als semi- profs en niet iedereen is daartegen opgewassen. COMFORT PRESTATIE Pv PRESENTATIE Dat zijn nog maar enige der vele kenmerken van deze ruime 6 persoons automobiel. Behalve voortreffelijk rijgenot biedt deze wagen van klassieke allure de hoogste veiligheid. Bovendien een groot aantal extra's die U tot nu toe alleen in de superklasse aantrof. Leverbaar in standaard en luxe uitvoering. Desgewenst met de alom bekende Hydramatic automatische transmissie. Nu schakelen overbodig. De luxe uitvoering ook lever baar met vouwdak of overdrive. Zoveel redenen meer dus om kennis te maken met dit uitzonderlijk product in deze prijsklasse. Overtuig U door een proefrit. Wij staan voor U klaar. STATIONSWEG 1 en 2 - LEIDEN - TEL. 01710-24741 r Een bestuurslid van de Italiaanse club Juventus, Felice Borel, is in Londen aangekomen met het doel tot overeenstemming te kernen met. Tot tenham Hotspur over een transfer van Cliff Jones, de rechtsbuiten van de Spurs. Borel zei volledige vol machten te hebben om Jones aan te trekken, indien Tottenham Hotspur en Jones met de condities akkoord gaan. Borel is eveneens naar Engeland gekomen om contact met de tweede divisieclub Leeds United te zoeken over een mogelijke terugkeer van John Charles, die in 1957 van Leeds naar Juventus overging. Leeds Uni ted heeft reeds een aanbod gedaan het bedrag; is niet genoemd, maar Juventus schijnt voor Charles 50.000 pnd. sterling (ruim 500.000 gld.) te vragen dat Borel heeft voorgelegd aan de president van Juventus, Um- berto Agnelli. Dinsdagavond zijn de data en plaatsen vastgesteld van de wed strijden, die in de halve finales van de strijd om de K.N.V.B.-beker ge speeld zullen worden. De ontmoeting PSV-DHC is vastgesteld op donder dag 14 juni a.s. in het sportpark „De Vliert" in Den Bosch. Voor de wedstrijd tussen Sparta en Wagenin- gen is de keus gevallen op het Gof- fertstadion in Nijmegen. Deze ont moeting wordt zaterdag 16 juni a.s. gespeeld. ZEILEN Bij Kiel is gisteren de strijd om het Europese kampioenschap Finn- jollen begonnen. In de eerste race leidde de Brit Creagh-Osborne van start tot finish. Koos de Jong, de Nederlandse vertegenwoordiger, werd vijfde. De uitslag was: 1. Creagh-Osborne (GB) 2. Kuhweide (W.Dld) 3. Jacob- son (Zweden), 4. Fammes (Frank rijk), 5. De Jong (Nederland). Elf zeilers namen aan de wedstrij den deel. Keres en Geiler in Willemstad op kop Voor het kandidatentoernooi te Willemstad zijn gisteren de afgebro ken partijen voor de 19e en 20e ronde Uitgespeeld. De resultaten waren: 19e ronde; Fischer (VS)Kort- chnoi (Rusland) 0—1; Benkoe (VS) —Petrosjan (Rusland) 01. 20e ronde: Kortchnoi (Rusland) Filip (Tsj.-Sl.) 1—0; Geiler (Rus land)—Tal (Rusland) 1—0. De stand luidt nu als volgt: 1/2. Keres en Gelier beiden 13Va Pnt.; 3. Petrosjan- 13 pnt; 4. Kort chnoi 10% pnt; 5. Fischer 10 pnt; 6. Benkoe 8% pnt- 7. Tal 6% pnt; 8. HENGELSPORT Viscollege „De Brasem" hield zijn openingswedstrijd in het Oegstgees- terkanaal. De vangst viel tegen. Uitslag; 1. A. v. d. Vos Cgr. voorn); 2. H. Brussché; 3. J. Vos (gr. blei); 4. G. Lakervelt; 5 D. Vos; 6. S. Dub belde; 7. H. Vos; 8. H. Jansen ar; 9. P, Eradus; 10. J Wetering. Visvereniging „WWV" hield haai* eerste wedstrijd in de Haarlemmer trekvaart. De vangst was slecht. Uitslag: 1. G. Keizer 455 gram: 2. N. Holswilder 455 gram; 3. A. Dub belman 454 gram; 4. S. Kukler 295 gram; 5. P. Eradus 255 gram; 6. G. Keizer jr. 240 gram; 7. K. Groenen dijk 198 gram; 8. J. Vermond 180 gram- 9. C. Montanje 116 gram; 10. T. Hnlswilder 90 gram. Joao Goulart, de sportieve pre sident van Brazilië had het zon dagmiddag heel erg moeilijk. Zyn betere-ik zei hem dat hij een kerkdienst behoorde bij te wonen; in zijn hart was het Braziliaanse staatshoofd meer bij de wedstrijd Brazilië-Enge- land, die in Vina del Mar voor de kwart finales van het toer nooi om de wereldbeker werd gespeeld. Een bescheiden transistor ra- dio'tje met een oor-telefoon die discreet was weggewerkt, hielp de president. Achteraf bleek ove rigens niet alleen Joao Goulart bijzonder goed op de hoogte van hetgeen in Vina del Mar ge schiedde. Zonder ook maar iemand te hebben gosproken sprak de geestelijke als was hij helderziende, na de dienst een dankgebed uit voor de overwin ning van de wereldkampioenen. De KNZB heeft een invitatie van de Japanse Zwembond om eind juli drie zwemsters naar wedstrijden in Japan te zenden, van de hand ge wezen. Het betrof een invitatie voor een schoolslag-, een vlinderslag-, en een rugslagzwemster, die in de periode van 21 juli tot 5 augustus tezamen met Australische en Amerikaanse zwemsters aan wedstrijden in Ja pan zouden deelnemen. De KNZB acht het te bezwaarlijk om in deze periode, waarin de be langrijke selectiewedstrijden (inclu sief de nationale kampioenschap pen) voor de strijd om de Europese titels te Leipzig worden gehouden, drie topzwemsters een zo vermoeien de tournee te laten maken. De zwembond heeft de Japanse orga nisatoren voorgesteld de wedstrijden naar oktober te verschuiven. Aangezien ook de Olympische Spe len van 1964 in oktober worden ge houden zou met een verschuiving te vens worden bereikt, dat de wedstrij den onder vermoedelijk gelijke kli matologische omstandigheden plaats hebben. ATLETIEK Trialmeet Bataven Zondag a.s. om 1 uur organiseert „De Bataven" een drie-verenigings wedstrijd op de sintelbaan in het Leidse Hout. Onze stadgenoten zullen de strijd aanbinden tegen „Sprint" uit Breda en „DEM" uit Beverwijk. GEWICHTHEFFEN De LKV organiseert morgenavond om 7 uur in de clubzaal aan de Oude Vest (Gemeenteschool) clubwedstrij den. Er wordt gewerkt in vier groe pen. Belangstellenden hebben vrij toegang. wfelrennVn Huub Zilverberg en Piet van Est naar Tour tie France De Belgische ploegleider Driessens heeft gisteren het team bekend ge maakt waarmee hij zal deelne men aan de komende Ronde van Frankrijk. De ploeg bestaat uit de Belgen Rik van Looy, Edgard Sorge- loos, Guillaume van Tongerloo, Ar- mand Desmet, Joseph Planckaert, Willy Schroeders, Martin van Ge- neugden, Leon van Daele en de Ne derlandse renners Piet van Est en Huub Zilverberg. Als reserves zijn de Nederlander Peter Post en de Belg Roger Baens aangewezen. Nijtlam verovert de leiding in België De Nederlandse amateur-wereld kampioen achtervolging Henk Ny- dam is gisteren als eerste geëindigd in de tweede etappe van de wieler ronde van België voor onafhanke- lijken. Hij legde de 164 km van Brus sel naar Deinze af in 3 uur 52 min. 30 sec. Nijdam won de sprint van een groepje van vier renners en finishte voor zijn ploeggenoot Jan Janssen en de Belgen Baeyens en Leenaerts. Het viertal had een minuut voorsprong op de overige coureurs. De plaatsingen van de andere Ne derlanders in deze etappe waren: 23. Lex van Kreuningen. 50. Miel Ver- straete, 56. Jaap de Waard, 57. Leo Knops. Na twee etappes heeft Henk Nij dam de leiding in het algemene klas sement veroverd. Hij heeft 21 secon den voorsprong op no. twee, de Belg Baeysen. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Nijdam 4 uur 14 min. 41 sec., 2. Baeyens (Belg).) 4.15.02, 3. Leebaerts (Belg.) 4.15.19, 4. Hael- terman (Belg.j 4.16.05, 5. Van Baele (Belg.) 4 16.05, 24. Van Kreuningen 4.16.32, 27. De Waard 4.16.33, 28. Knops z.t., 29. Janssen 4.16.34, 31. Verstraete 4.16.36. In de ploegenrangschikking bezet de Nederlandse ploeg, die onder lei ding staat van Sjefke Janssen, de tweede plaats. Eerste is de Belgische equipe van De Sadeleer. De Nederlandse wielrenner Michel Stolker heeft het 19de wielercrite- rium van Ploudalmezeau gewonnen. Op het snelle circuit, dat veertig keer moest worden afgelegd, ont snapte Stolker in de 32de ronde uit het peloton, nam een voorsprong van meer dan een minuut om tenslotte onbedreigd als eerste over de eind streep te gaan. De uitslag luidt: 1. Stolker (Ned.) 140 km in 3 uur 16 min., 2. Bihannic (Fr.) op 51 sec., 3. Geldermans (Ned.) op 1 min. 4 sec., 4. Wolfshohl (Did.) z.t.. 5. Picot (Fr.) z.t., 6. Lavigne (Fr.) z.t., 7. Simpson (Gr.-B.) z.t. Ronde van Krommenie Gerben Karstens heeft gisteren deelgenomen aan de Ronde van Krommenie, waarvoor een zeer sterk veld amateurs aan de start kwam. De Belg Stevens, die vrijwel on- middelijk na de start het peloton zijn achterwiel liet zien, legde beslag op de winst. Onze stadgenoot Karstens werd door de jury van aankomst op de vierde plaats gezet, hoewel hij de eindstreep als derde passeerde. De uitslag luidt: 1. Julien Stevens (Belg.), 2. Jan Timmer (Velsen), 3. Visser <'s-Gra- venmoer), 4. Karstens (Leiden), 5. Schuring (Amsterdam). 5. Luik (Belg.), 6. Schouten (Badhoevedorp) 7. Cornelisse (Amsterdam), 8. H, Pe ters (Haarlem). Steun van RCH De ledenvergadering van de 2e di visieclub RCH heeft na langdurige beraadslagingen met 111 tegen 28 stemmen het voorstel aangenomen van een groep anoniem gebleven le den, die RCH een renteloze lening tot een bedrag van honderdduizend gulden wil verstrekken, aldus meldt „De Sportkroniek". De heer N. de Lange, een fabrikant uit Haarlem, verdedigde dit voorstel, waarin als voorwaarde voor de lening werd ge steld, dat het bestuur zou aftreden. Daartoe besloot tenslotte de leden vergadering. Slechts één van de be- stuursders werd in het nieuwe be stuur, dat overwegend uit zakenlie den bestaat, gehandhaafd. Salvadori niet meer in autoraces De Britse coureur Roy Salvadori heeft na afloop van de autoraces van Crystal Palace, waarbij hij aan het stuur van een Jaguar voor 30.000 toe schouwers de race in de grand tou- risme-klasse won, verklaard: „Dit was mijn laatste race. Ik heb beslo ten mij uit de wedstrijdsport terug te trekken". De nu 40-jarige Salvadori was een uitstekend coureur in de klasse formule 1 en eindigde ver scheidene keren in grand prix-races op een ereplaats. Met zijn landge noot Carol Shelby won Salvadori in 1959 met een Aston Martin de 24 uursrace van Le Mans. TENNIS Zweden niet naar 't Wimbledon-toernooi Zweden is het enige toptennisland dat niet zal zijn vertegenwoordigd op de Wimbledonkampioenschappen, die van 25 juni t/m 7 juli worden ge houden. Ulf Schmidt en Jan-Erik Lundquist zijn voor dit toernooi, dat zoals bekend op grasbanen wordt ge speeld, niet ingeschreven omdat Zwe den erop rekent in de kwartfinales van de Davis Cup van Tsjecho-Slo- wakije te zullen winnen en dus een week na Wimbledon op harde banen in de halve eindstrijden te moeten uitkomen. Zweden neeft tegelijkertijd aan de Davis-Cupcommissie voorgesteld de halve finales van de Europese zone voortaan twee weken na Wimbledon te laten beginnen. Nederlands tiental voor Oberhausen Het Nederlands schaaktiental, dat zaterdag 16 en zondag 17 juni in Oberhausen tegen Duitsland speelt, bestaat uit de volgende schakers: 1. Van Soheltinga, 2. Bouwmeester, 3. Cortlever 4. Prins. 5. Kramer. 6. Langeweg. 7. Van den Berg. 8. Roes- sel, 9. Barendregt, 10. H. van Oos- terom. Onde vishal aan de Dr. Lelykade bestemd voor de „Norfolk - li jn" Ook het Scheveningse visserijbe drijf ziet thans, niet zonder bezorgd heid, de ontwikkeling aan, dat een voor de visserij bestemde haven de belangstelling opwekt van andere vormen van bedrijvigheid, die tevens in zich houden een concurrentie voor het visserijbedrijf. In Scheveningen wordt een nieuw hallencomplex ge bouwd aan de Vissersnavenweg, dat in mei 1963 in gebruik zal worden genomen. Voor de oude vishal aan de Dr. Lelykade, die dan overbodig wordt, heeft zich intussen een nieu we gegadigde gemeld. De N.V. L. Re- meeus uit Rotterdam zou er, na een verbouwing, haar „Norfolk-lijn" in willen onderbrengen en de indruk bestaat, dat dit voornemen by het gemeentebestuur van 's-Gravenha- ge een gunstig onthaal heeft ge vonden. De in- en exportfirma heeft voor de dienst Scheveningen-Great Yar mouth thans twee kustvaarders in gebruik. In augustus wordt de kiel gelegd voor een derde schip. Het is namelijk de bedoeling ook een dienst op Zuid-Engeland te openen. De firma, die o.m. groenten en fruit naar Engeland uitvoert en vee importeert, heeft in Scheveningen thans slechts de beschikking over een kantoor en een veekraal aan de haven. Om in de toekomst twee of drie kustvaarders tegelijk te kun nen lossen heeft men plannen ont worpen om in de oude vishal, be halve een afdeling voor de opslagen verpakking van groente en fruit, een douaneloods met bijbehorend kantoor en veestallen met een kan toor voor de veearts, onder te bren gen. Verder omvatten de plannen bergplaatsen voor los- en laadmate- riaal en voor hooi en stro. Boven dien is het de bedoeling door uit breiding aan de vishal kantoren toe te voegen. Hoewel over deze plan nen volgens een nog altijd van kracht zijnde regeling eerst nog overleg tussen het gemeentebestuur en de reders zal moeten plaats vin den, verwacht men, dat van de zij de van het visserijbedrijf geen over wegende bezwaren zullen worden in gebracht. nu het de beschikking krijgt over een nieuw hallencom plex aan de Eerste Binnenhaven. 9?1 handen overgegaan en thans wordt in de voormalige veilinghal een op slagplaats voor levensmiddelen ge vestigd. Intussen blijkt de „Norfolk-lijn" niet de enige gegadigde te zijn, maar wel de firma, die het meest concrete voorstel heeft ingediend. Men verwacht dan ook, dat binnen afzienbare tijd deze hoek van de haventerreinen danig van karakter zal gaan veranderen. Dit te meer omdat de Redersvereniging voor de overkapping naast de oude vishal, die op het ogenblik doorgaans wordt gebruikt als stallingruimte voor vrachtauto's, al een aanvraag heeft gekregen van een aannemersbedrijf, die er materialen wil opslaan. Men ziet in Scheveningen dus lang zamerhand zich dezelfde ontwikke ling aftekenen als IJmuiden die heeft meegeknaakt. Accommodatie ten behoeve van de visserij, dankbaar benut, blijkt ook voor andere secto ren van het bedrijfsleven, inzonder heid die welke zijn ingesteld op de scheepvaart, dermate grote aantrek kelijkheden te bezitten, dat ze er neerstrijken als vliegen bij de stroop. Maar voor de visserij is er de onprettige ervaring, dat op langere termijn deze ontwikkeling ten nade le van de visserij uitvalt, omdat het dan steeds moeilijker wordt juist voor het visserijbedrijf voldoende personeel aan te trekken. Het is een in visseryplaatsen algemene erva ring, dat winst aan economische be drijvigheid ten koste gaat van het visserijbedrijf. Tal van visserijplaat sen zijn er evenzovele sprekende voorbeelden van. Het is niet de enige ontwikkeling, die wijst op een koerswijziging rond de Scheveningse vissershaven. Aan de Koppelstokstraat is een terrein, dat eigendom was van de Handels onderneming IJsvis, een dochter maatschappij van de Verre Visserij Maatschappij, in gebruik geweest als veilinghal van de N.V. Eerste Ne derlandse Autoveiling Organisatie. Het terrein is inmiddels in andere De Nederlandse Sport Federatie is er in geslaagd de alleenvertonings- rechten voor Nederland te verkrij gen van de uitgebreide film van de wereldkampioenschappen voetbal 1962 in Chili. Omstreeks 1 juli a.s. is het negatief van de film gereed. Begin september zal de film door de N.S.F. in circulatie worden gebracht. Premier Nikita Chroesjtsjow heeft de Amerikaan Avery Brun- dage, president van het Internatio naal Olympisch Comité in Moskou, waar het IOC-congres wordt gehou den, op het Kremlin ontvangen. Chroesjtsjow en Brundage hebben een lang, geanimeerd gesprek ge voerd. Koerswijziging ZET VADER IN DEMODE vader(j. In een dinsdag te St. Nicolaas (België) gehouden wielerwegwed- strijd voor professionals heeft de Nederlander Bas Maliepaard de tweede plaats bereikt. De rit werd gewonnen door de Belg Marcel van den Boogaert. die de 163 kilometer aflegde in 4 uur 32 minuten. Malie paard finishte in dezelfde tijd als de winnaar. Vluchtelingen uit de Chinese Volksrepubliek die in de Por tugese kolonie Macao aanko men, maken melding van onlusten in de Chinese stad Kanton. Zij vertelden van een demonstratie van vluchtelingen-in-spé voor het station van Kanton omdat er geen treinkaartjes meer waren voor een reis naar het zuiden, naar gebieden dicht bij de grens van Hongkong. Er zouden vele demonstranten ge wond zijn geraakt toen politie en leger de orde herstelden. Ook zou een groot aantal betogers zijn gear resteerd. Een 22-jarig student in de chemie zei, dat het leger te hulp werd geroepen toen de politie niet opgewassen bleek tegen de woedende menigte, die zeker uit tienduizend personen bestond. De student, die zijn naam niet wilde noemen omdat zijn familie nog in de volksrepubliek was, zei, dat er ook een massa-vlucht was geweest uit de stad Tseng Tjeng. Belgische troepen naar Roeanda? De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, heeft giste ren in de Beheerschapscommissie van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties voorgesteld, dat Belgische troepen voor de tijd van drie maanden ter beschikking wor den gesteld van de regering van Roeanda en van Boeroendi als deze twee gebieden op 1 juli onafhankelijk worden. België is bereid de twee nieuwe staten de middelen tot handhaving van de orde te verstrekken met het oog op het feit dat leger en politie van Roeanda en Boeroendi nog niet voor hun taak berekend zijn. Minister Spaak stelde voor dat de Verenigde Naties economische mis sies naar de twee gebieden zenden om België behulpzaam te zijn bij het verstrekken van technische bijstand. Zoals bekend, bestuurt België de twee gebieden als het beheerschapsgebied Roeandr.-OeroendL

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11