Sterk Nw. Brunhilcle klopte ook De Staart Sparta vraagt kwart miljoen voor De Vries Altijd liever IVÓRÖL' ONVOLLEDIGE REKENSOM HKV SUPRIMAL Gerda Kraan naar Polen Noord wijk uit bekertoernooi Arriveer net zo fris als u vertrekt. AMSTERDAMSE GRACHTEN IN SPROOKJES-LICHT Nikula nu over 4.85 meter 3 „Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 9 juni 1962 Vierde blad no. 30674 VAf\ VADÓAACV Promotie-competitie volleybal „Excelsior" vierde twaalfde lustrum De herenturnvereniging Excelsior heeft gisteravond haar zestigjarig bestaan gevierd met een bijzonder ;ezellige feestavond in het Sint An- onius Clubhuis. Onder de aanwezigen op deze avond was de voorzitter van de Leid- se Turnkring, de heer A. Metz. Alvorens de voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Sieval, het feest kon laten beginnen, werden eerst nog enige leden gehuldigd. Evenals zaterdag op de receptie ont ving de 76 jarige penningmeester van de vereniging, de heer J. J. Ket- tenis een speciaal compliment voor het feit dat hij van de oprichting af een bestuursfunctie heeft bekleed. Een woord van dank bracht voorzit ter J. J. Pommer ook aan Jacques Pommer voor het vele werk dat hij nu reeds 20 jaar voor de jeugdafde ling van Excelsior heeft verricht. De heer Sieval overhandigde de heer I Pommer namens de adspiranten een i geschenk onder couvert. Daarna 7 bracht het cabaret-variété gezel schap „De Optimisten" er direct de 8 geestvaart" in. Een leuk, vlot van stapel lopend programma waar de uitstekend bezette zaal bijzonder van heeft genoten. ATLETIEK. Beatty verbeterde wereldrecord op twee mijl i| De 27-jarige Amerikaan Jim Beatty die in de laatste drie maanden drie maal een beenblessure opliep, heeft gisteren in Los Angeles het wereld record op de twee mijl op zijn naam gebracht met een tijd van 8 minuten 29.8 seconden. Het officiële record stond sinds augustus 1958 op naam van de Australiër Albert Thomas met een tijd van 8 min. 32 seconden. Murray Halberg (Nieuw Zeeland) liep verleden jaar op 7 juli in Turku 8 min. 30.0 seconden, een tijd die nog niet als wereldrecord is erkend. Beatty slaagde er bij de Olympi sche Spelen 1960 niet in zich te kwa- j lificeren voor de finale van de 5000 meter. In de wedstrijd van vrijdag werd het tempo in de eerste ronden aan- gegeven door Jim Grelle Al spoe dt echter nam Beatty de leiding over en finishte met flinke voor- j sprong voor Grelle, die 8.36.9 liet af drukken. In de dames interland-atletiekwed strijd PolenNederland, welke op 24 juni in Oldstyn wordt gehouden, komt de Leidse atlete Gerda Kraan (Bataven) uit op de 800 meter. CRICKET Journalisten met „geheim wapen" Het cricketelftal van radio- en tv- journalisten, dat zaterdag 16 juni een wedstrijd speelt tegen Ajax (Leiden), zal er als volgt uitzien: Frans Henrichs, Dick van Rijn, Slebe van der Zee, Henk Scholte, Menschaar, Frans Hoekstra, Eckebus, Racké, Van Ginkel en een „geheim wapen", waarschijnlijk een speler van het Nederlands cricketelftal. De ontmoeting vangt om 11 uur aan. Nieuw Brunhilde heeft de promotie-competitie volleybal voortgezet met een uitstekende 3 1 zege op De Staart uit Dordrecht. De Leidse dames speelden veel beter dan verle den week. VVS sloeg het Dordtse Torpedo met 3—2 na aanvankelijk ruim (2—0) te hebben geleid. De wedstrijd Nieuw-Brunhilde De Staart stond op redelijk niveau. In de eerste set namen de Leidse dames direct een 30 voorsprong, maar spoedig was het al weer gelijk (55). In een spannend en gelykop- gaand duel vocht de Dordtse ploeg zich naar een kleine voorsprong (87) om daarna te moeten capitu leren voor een fantastische eindsprint van Brunhilde. Geen punt stonden de Leidse dames meer af: 15—8. De tweede set ging ook naar Leiden. 159, doch in de derde set kwam er een inzinking bij Nieuw-Brunhilde. De Staart greep haar laatste kans en won overtuigend met 157, waarmee de setstand op 21 voor Nieuw- Brunhilde werd gebracht. In de spannende, enerverende vierde set greep Nieuw-Brunhilde de zege echter definitief (1512 en 31). Nieuw-Brunhilde is dus onge slagen gebleven. Zij dankt dat vooral aan het goede spel van de dames Van Puffelen en Selier. VVS—Torpedo VVS kwam hierna in het veld tegen Torpedo uit Dordrecht. In de eerste sets sloegen de Leide- naars hun tegenstanders eenvoudig weg: 156, 1510. De Dordtenaren speelden te onbesuisd en misten de nodige routine om tot prestaties van Noordwfjk heeft zich teruggetrok ken uit het toernooi om de KNVB- zaterdagbeker. De roodbroeken had den vanmiddag een wedstrijd moeten spelen tegen Hulzen. Daar de Noord wij kers voor hedenmiddag ook een ontmoeting op het programma had den staan tegen Rot Weiss '01 uit Frankfort Main verzochten zij Hui zen de bekerwedstrijd uit te stellen tot tweede pinksterdag. Huizen wenste hierop niet in te gaan, waar op Noordwijk zich uit het. bekertoer nooi terugtrok. Ronde van Italië Balmanion kan zege bijna niet ontgaan De twintigste en voorlaatste etappe van de Ronde van Italië, een berg achtige rit over 238 km van St.-Vin- cent naar Le Balcanate Valdostane, is gisteren gewonnen door de Itali aan Alberto Assirelli. Zijn landgenoot Franco Balmanion behield de roze leiderstrui. Het is bijna zeker dat hij de Ronde van Italië-1962 gaat win nen. De officiële uitslag was: 1. Alberto Assirelli (It.) 8.20.45, 2. Vito Taccone (It.) 8.21.20, 3. Nino Defilippis (It.) 8.21.22, 4. Franco Balmanion (It.) z.t., 5. Vittorio Adorni (It.) z.t., 6. Guido Carlesi (It.) 8.21.38, 7. Imerio Mas- signan (It.) 8.21.40, 8. Guido de Ros so (It.) 8.23.08. 9. Ercole Baldini (It.) 8.23.20, 10. Angelino Soler (Sp.) 8.23.53, 11. Jose Perez Frances (Sp.) 8^26.22, 15. Graziano Battistini (It.) 8.27.29. Onze landgenoot Zilverberg werd 25e in 8.39.54 uur. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Balmanion 118.31.33, 2. Massignan op 3.57, 3. Defilippis op 5.02, 4. Taccone op 5.21, 5. Adorni op 7.11, 6. Perez Francab op 7.29, 7. Baldini op 7.54, 8. Battistin op 8.05, 9. Carlesi op 14.22, 10. Desmet op 15.55, 15. Zilverberg op 31.31. Sp ortagentla Maandag Leidse Hout (3 uur) Leiden— Krefeld (voetbal). Sportpark Roomburg (14.15 uur) - LeidenBirmingham (honkbal). Gouda Goudse Zeilweek. Zandvoort (circuit) Nationale sportwagenraces. Tubbergen Nationale sportwa genraces. pajiiiiMMiit'IIBIfWB 1 Extra vluchten naar PALMA DE MALL0RCA„ 15 Dagen volledig verzorgde vliegvakantie fe van f 398.- af 10. INLICHTINGEN BIJ ONS KANTOOR BREESTRAAT 36, LEIDEN. TELEFOON (01710) 30345. CRICKET Cricketcompetitie Eersteklasse A: ACCQuick Hg (terr. Kampong i (9/6); HBSRood en Wit (10/6); VOC—VRA (10/6); HCC—HCC II (le dag» (10/6); VRA -HBS (11/6); HCC—HCC II (2e dag) (11/6). Eersteklasse B: SCHCQuick N. (96); HaarlemExcelsior (11/6); HermesDVSPW (11/6); Rood en Wit II—SCHC (11/6); Sparta—Quick N (11/6). Tweedeklasse C: Br. Army XI CCG (10—6); Hermes/DVS III—Kie viten (10/6); HTCC—Antwerp CC (10/6)Ajax L—Concordia (11/6) B. Br. S.C.HRCC (11/6). Derdeklasse C: Hercules IIILCC (10/6). Derdeklasse E: Ajax L IIHaar lem III (10/6); HCC V-VCC II (10/6). Derdeklasse G: Ajax L IIIVOC IV (10/6) Concordia IIHRCC II (10/6»; Groen Geel II—de Krekels II (10/6). formaat te komen. In de derde en vierde set gingen de bezoekers accu- rater spelen en zij maakten zowaar gelijk: 11—15, 12—15. Maar in de laatste set, toen WS terugkwam van zijn wissel in de derde set en dus weer in de basisopstelling speelde, kreeg Torpedo geen voet meer aan de grond. Met Kees v. d. Berg en Jan v. d. Lelie als grote mannen won WS de beslissende set met 156 (3—2). VOETBAL. LEO HORN LEIDT RUSLAND—CHILI Leo Horn die als scheidsrechter bij het wereldkampioenschap tot dusverre een zeer goede indruk heeft gemaakt, is aangewezen om in Arica de ontmoeting RustendChili voor de kwartfinales van het kampioen schap te leiden. Hij zal worden ge assisteerd door de Tsjech Galba en de Braziliaan Etzel Filho als grens rechters. Voor de overige drie wed strijden zijn de volgende arbiters a angewezenS an ti agoDuitsl and Zuid-Slavië; scheidsrechter: Yama- saki (Peru). Vina del Mar: BraziliëEngeland scheidsrechter Pierre Schwinte (Fr.). Rancagua: HongarijeTsjecho- S]owakije: scheidsrechter Laishev (Rusland). Een natuurgetrouwe naboot- sing van het achttiende eeuwse Britse oorlogsschip Bounty ligt in de haven van Long Beach in Californie. Het schip is gebouwd voor een nieuwe verfilming van de beroemd geworden muiterij. Het gaat binnenkort naar Seattle om te worden tentoongesteld op de wereldexpositie in die stad. Transferlijst Naast Andries van Dijk, de keeper, heeft Piet de Vries het bestuur van Sparta verzocht om hem op de trans ferlijst te plaatsen. Door Sparta wor den op de transferlijst geplaatst de spelers Allard, Daniels, Schenk en Ad Verhoeven. Wil Sparta Piet de Vries kwijt? Nee. Hij is pas 22 jaar, heeft zich ontwikkeld tot een bekwaam binnen- speler en kreeg als zodanig ook faam in vertegenwoordigende elftallen. Maar als hij zelf weg wil, kan men hem niet tegenhouden. De Vries zal er echter op moeten rekenen, zo werd ons medegedeeld, dat hij veel geld moet opbrengen. Men dacht in dit verband aan een bedrag van min stens een kwart miljoen. Of een club zou hem moeten ruilen voor een ander, bijvoorbeeld voor een Tony van der Linden. Andries van Dijk voelt zich, met nog drie andere gecontracteerde kee pers (Van Leeuwen. Doesburg, Van der Velde) overbodig. Hij neemt eventueel een goed getuigschrift mee: in de laatste tien wedstrijden één doelpunt doorgelaten. Van de door Sparta aangeboden spelers is er eigenlijk één verrassing: Ad Verhoeven. Hij wilde zelf al eens eerder weg (Feijenoord had toen be langstelling voor hem), maar werd destijds door Sparta tegengehouden. Nu biedt Sparta hem zelf te koop Heijnen naar ADO De 21-jarige rechtsbuiten van VVV, Harry Heijnen, die verscheidene malen werd gekozen In het Neder lands B-elftal, heeft zijn handteke ning gezet onder het contract, dat de Haagse eredivisieclub ADO hem had aangeboden. MOTORSPORT IT-i races op Man De TT-races op het eiland Man werden gisteren besloten met de races in de 50 cc-klasse en de 500 cc- klasse. Winnaar in de 50 cc-klasse werd de Duitser Ernst Degner met een Suzuki met op de tweede en der de plaats respectievelijk de Zwitser Luigi Taveri en de Ier Robb, beiden met Honda. De race in de 500 cc- klasse werd gewonnen door de Rho- desiër Gary Hocking op M. V. Agusta met een record gemiddelde van 166,58 km per uur. Met een gemiddelde snelheid van 170,18 km per uur ves tigde Hocking eveneens een nieuw ronderecord. Als tweede finishte de Brit E. Boyce op Norton, terwyl zijn landgenoot Stevens, eveneens op Norton, op de derde plaats eindigde. In de race in de 50 cc-klasse plaat ste de Nederlander Jan Huberts, die op Kreidler reed, zich zevende. Met een gelijk aantal punten als Degner (8), bezet Hubert in het klassement voor het wereldkampioenschap de vierde plaats achter Taveri (14 pun ten), Anscheidt (11) en Robb (9). Kwestie Feijenoord (Van onze Rotterdamse correspondent) De commissie van beroep van de KNVB heeft het bestuur van de sportclub Feijenoord opgeroepen om op vrijdag 15 juni des namiddags om vier uur te Rotterdam zijn zienswijze te geven over het geschil met de KNVB. Vele inschrijvers bij Vierdaagse te Apeldoorn Hoewel de Apeldoornse Vierdaagse pas over enkele weken wordt gehou den, ziet het er naar uit, dat het aantal inschrijvingen dit jaar een recordhoogte zal bereiken. De bestuursleden van de Neder landse Wandelsportbond, die deze Vierdaagse organiseert, hebben tij dens een persconferentie meegedeeld dat het aantal totnutoe hinnenge- komen inschrijvingen belangrijk ho ger is dan het aantal dat men in vo rige jaren omstreeks deze tijd boekte. De VVV heeft daardoor extra moei lijk werk te verrichten, omdat het onderbrengen van al deze wandelaars een moeilijke taak is. Men beschikt namelijk niet over grote localiteiten. De parcoursen voor deze Vierdaag se zijn ongeveer gelyk aan die van het vorig jaar. Alleen is er in de da gen een kleine verschuiving aange bracht. Tijdens de persconferentie werd nog meegedeeld, dat pogingen die door de Nederlandse Sportfedera tie zijn gedaan om een gesprek te arrangeren tussen de NWB en de KNBVLO, de organisator van de Vierdaagse in Nijmegen, op niets zijn uitgelopen. De leider van de Nij meegse Vierdaagse, majoor Breunisse aldus vertelde het NWB-bestuur heeft meegedeeld, het moment voor een gesprek nog niet rij»? te ach ten. Vorig jaar namen 1106 wandelaar aan dp Apeldoornse Vierdaagse deel. Mr. De Groot lieeft beste papieren Mr. A. de Groot (LSG) heeft door een overwinning op Katwfjks eerste man, Edeling, de beste papieren be houden om de Parlevliet-wisselbe- ker te winnen. Edeling die totnutoe wel wat minder heeft bereikt dan hij op grond van zijn spel zou verdienen, maakte ook nu weer een fout waar door zfjn stelling dodelijk verzwakt werd. De Groot houdt nu de beste kan sen daar zyn naaste mededingers Westra (Philidor) en Demmendal (LSG) waarschijnlijk aan elkaar een half punt zullen verliezen. In de zo veelste ontmoeting tussen deze twee rivalen was weer van scherpe strijd sprake. Nadat Westra een goede kans had verzuimd, werd de partij in een nogal onoverzichtelijke stand afge broken. Remise lijkt het meest logi sche resultaat te worden. Ook Bev, die gisteravond niet aan het bord verscheen heeft nog een goede kans op de eindzege, maar dan zal de Lelthen-man toch van de gevaarlijke Demmendal moeten winnen. Eigenlijk stond voor gisteravond I een inhaalronde op het programma, maar door enkele onnauwkeurighe den in de organisatie kwamen enige spelers niet opdagen. De wedstrijd leiding hoopt nu a.s. dinsdag alle uitgestelde en afgebroken partijen af te werken om daarna aan een nieuwe ronde te beginnen. In groep B haalde de jeugdige A. v. d. Berg (Philidor) zijn partij te gen de Katwijker Hoek in. Met élan bracht hij de partij tot winst om daarmee de leiding in de groep te kunnen overnemen. In C deed de Katwijk jeugdspeler Dijkdrent het opnieuw goed door te gen de geroutineerder eerste-bordspe- ler van Valkenburg Langeler tot de volle winst te komen. Twee andere Katwijkers, Bavelaar en A. Haasnoot, speelden remise in een vooruitge- speelde partij. In D wist Swets (Katwijk) zijn party tegen Verkuyl (SPW) in winst om te zetten. De situatie blyft in de verschillende groepen erg verward. Sommige spelers hebben reeds vier partijen gespeeld, anderen pas één! speelden in een vooruitgespeelde par tij. TENNIS Rod Laver speelt in Hilversum Rod Laver, de winnaar van Parijs en Rome, de favoriet voor de titel te Wimbledon, zal in de week van 23 tot en met 29 juli uitkomen in de inter nationale tenniskampioenschappen van Nederland te Hilversum. Dat hiermede deze kampioenschappen een zeer bijzonder accent krijgen behoeft nauwelijks te worden gelegd. Hij zal niet de enige speler zijn uit de internationale topklasse. De win naar van vorig jaar, de Indiase kampioen Krishnan, no 7 van de we reldranglijst, zal zijn Nederlandse ti tel komen verdedigen. Voorts de Australiër Bob Mulligan, die te Rome op matchpoint kwam tegen Laver. Verder, evenals vorig jaar (toen Mul ligan in de finale kwam legen Krish nan) enkele jonge Australiërs, de Venezolaanse no 1 Pimentel vorig jaar by de laatste acht te Wimble don en de jonge Ecuadoriaan Miguel Olvera, die verrast heeft met overwinningen op Reed (VS), Billy Knight (GB) en de Spanjaard San- tana. Bij de dames is de finaliste van Parys, die zo dicht bij een overwin ning op Margaret Smith kwam, Lesie Turner (Austr) van de partij. Haar voornaamste rivale is de Zuidafri- kaanse mevr. Price-Reynolds die twee jaren geleden finaliste te Wimbledon was en dit jaar te Parijs het kam pioenschap damesdubbelspel won. Er zijn ook toezeggingen van andere buitenlandse speelsters van naam. Iedere avond tot medio september (Van onze Amsterdamse correspondent) Amsterdam heelt de traditionele illuminatie ontstoken, waarmee men de toeristen een onvergetelijke herinnering aan de schoon heid van de grachten wil meegeven en die ook telkenjare grote belang stelling van eigen bewoners trekt. De door strijdlicht beschenen gevelrijen zijn thans zo gekozen dat men wandelend of per rondvaartboot een onafgebroken verlichte route kan volgen waardoor de illuminatie nog attractiever is geworden dan in vorige jaren. Beide oevers van de Amstel, van Munt tot voorbij de Magere Brug zfjn weer verlicht, vervolgens de He rengracht tot aan de Leidsegracht, de Leidsegracht zelf en de Keizers gracht tot aan de Brouwersgracht. Naast deze route is een groot aan tal objecten van schijnwerpers of prikkabellampjes voorzien zoals de bekende brugbogen van de Regu liersgracht. de gevelrijen van Prins Hendrikkade, Damrak en Rokin, de Westertoren, Munttoren, Zuiderkerk toren, Schreierstoren en Waagge bouw. de bloemenschepen in de Sin gel, fonteinen en plantsoenen en de Oude Schans. Voor het eerst is dit jaar ook ge- Koen veroverde de tennistitel bij de studenten Niet een van onze Davis Cupspe lers, Maris en Schneider, die in ver band met de boycot door de Inter nationale Club van Nederland van de banen van de Noordwykse Sport vereniging niet aan de kampioen schappen mochten deelnemen, maar de 17-jarige Rotterdammer Koen is winnaar geworden van de titel in het herenenkelspel bij de Nederlandse studentenkampioenschappen, die de zer dagen te Noordwyk zijn gehou den. Koen versloeg in de finale, na daarvoor op verrassende wijze gere nommeerde spelers als Lucassen en Lagendaal te hebben uitgeschakeld, Nijeboer met 2-6 7-5 6-2. In het he ren-enkelspel B kwam de overwin ning aan Haslinghuis (Leiden), die in de eindstrijd zegevierde over Moe- rel (Leiden) met 7-5 6-4. In het dames-enkelspel scheen eveneens een verrassing in het ver schiet, toen Ina Onnes tegen de fa voriete, Henny van Rijn, op 6-4 5-4 en 30-15 kwam. Henny van Rijn kwam op dat moment ongelukkig ten val. Er volgde een pauze, waardoor Ina Onnes uit haar spel raakte. Hen ny van Rijn slaagde erin zich te herstellen, won de tweede set met 7-5 en tenslotte de beslissende derde met 6-4. Het dames enkelspel werd gespeeld in een halve competitie met vijf deelneemsters, waaruit Henny van Rijn (Amsterdam) als kam pioene tevoorschijn kwam na een zege met 1-6 6-1 6-4 in de finale op mej. E Kramer (Delft). Winnares in het dames-enkelspel B werd mej. W. Nienhuys Mulder (Leiden) na een overwinning in de finale op haar stadgenote mej. A. Goedkoop met 6-3 6-4. De uitslagen van de finales in de dubbelspel luiden: heren-dub- belsDel: Stijl (Rotterdam)Laeen- daal (Delfti versl. Nijeboer (Rotter dam)—Steffelaar (Leiden) 11-9 10-12 6-2 6-3. Gemengd-dubbelspel: mej. I. On nes (Leiden) en Steffelaar (Leiden) versl. mej. E. Kramer 'Delft) en Maas (Groningen) 6-1 4-6 6-4. velverlichting aangebracht in de Zandhoek en op de Realen- en Prin» seneilandgracht, waardoor dit ro mantische buurtje met zyn fraaie pakhuizen en gerestaureerde woon huizen wellicht ook door de rond vaartboten zal worden bezocht. Omdat men toch bezig was heeft men in het Oosterdok ook maar de IJtunnel-werken in het schynwer- perlicht gezet om te laten zien dat de tunnel er werkeiyk zal komen. De stadsilluminatie-commlssie, die zich door kunstenaars en technici heeft laten adviseren, betreurt het dat men slechts f 80.000,- voor het gehele seizoen ter beschikking heeft, zodat men zich vele beperkingen heeft moeten opleggen. Niettemin heeft men een sprook jesachtig effect weten te bereiken, met de 800 schijnwerpers en 9.000 lampjes, waarvoor 21 kilometer ka bel nodig waren. Niet minder dan 110 klokken zor gen er voor dat de verlichting tot medio september iedere avond by zonsondergang wordt ingeschakeld en op half een 's nachts wordt ge doofd. Noordzee—race Een record aantal van 90 jachten uit 5 landen is gisteren in Harwich van start gegaan voor de jaariykse Noordzee-race. De boten zyn onder verdeeld in vier klassen. Tot de deel nemers behoort ook het Nederlandse marine opleidingsschip Uranla. Er wordt verwacht, dat de eerste sche pen niet voor zondagmorgen in Hoek van Holland, de plaats van aan komst, zullen binnenlopen. De Finse atleet Penttl Nikula heeft gisteren tydens wedstryden in Kar- hula voor de vierde maal in dit sei zoen het Europese record polsstok hoogspringen scherper gesteld. Hy kwam ditmaal tot 4,85 meter, 5 cen timeter hoger dan het oude record, dat sedert 29 mei JJ. op zyn naam stond. Na zijn geslaagde poging trachtte Nikula tot driemaal toe vergeefs 4.94 meter te springen, waarmee hy het wereldrecord van de Amerikaan Dave Tork (4.92 meter) verbeterd zou hebben. Als opvolger van de heer F. Donenfeld als hoofdtrainer van de Delft.se eerste divisieclub DHC be noemd de oud-eerste elftal-speler van de Delftenaren, Elias van Geest. De thans 41-jarige Van Geest is sinds kort docent by de trainerscur sussen van de KNVB. Advertentie dan zeker van frisse mond en witte tanden B ABCBE FQHKL 3 FQ tegen reisziekte (in do blëUwt vorpokking 1*1 op dojuiito dotoring) 5 M AB C DE Kandidatentoernooi Filip verovert een half punt De uitslagen van de partyen, die gisteren voor de negentiende ronde van het kandidatentoernooi op Cu rasao werden gespeeld, luiden: Fi scher (VS-Kortsnoj tRusl.) afg., Benkoe (VS)-Petrosjan (Rusl.) afg., Keres (Rusl.)-Geiler (Rusl.) Filip (Tsj. Slow.)-Tal (Rusl.) De stand is nu: 12. Keres en Gei ler, beiden 12'.> pnt, 3. Petros jan ll^ pnt en 1 afgebroken partij; 4. Fischer 94 pnt en 1 afgebroken party 5. Kortsnoj 84 pnt en 1 afgebroken partij, 6. Benkoe 8'2 pnt en 1 afge broken party, 7. Tal 61: pnt, 8. Filip 41: pnt. Het Franse paard Monade, eigendom van Georges Goulandris en gereden door Yves Saint-Martin, heeft de vrydag te Epsom gehouden klassieke ren, de Oaks, die gedoteerd is met 18.435 pond sterling (185.000 gulden) gewonnen. B In deze vermenigvuldiging en de ling zyn de cyfers grotendeels ver vangen door punten, de andere cij fers door letters. Verschillende letters stellen steeds verschillende cijfers en gelyke letters gehjke cyfers voor. Kunt U door beredenering de oor- spronkeiyke kloppende som in cyfers reconstrueren? Er is slechts één oplossing mogeiyk. Oplossingen onder het motto „Re- kenpuzzel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zyn van de redactie, Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wy een eerste prys van f 5 en twee pry zen van f2,50 beschik baar waarnaar alleen abonnees kun nen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. telefoon; 5. kas tanje; 10. vod; 12. tor; 13. varen; 15 halma; 17. tol; 19 tui; 20 aak; 21. van; 23. adel; 25. restant; 26. vore 27. kerel; 29. benee; 30. kies; 31. pet: 33. zand: 34. kater: 36 verhaal; 37 kordaat; 39. tegel; 42. berm; 44 ten; 45. heks; 48. garen; 52. traan; 54. eren; 55. patroon; 57. olim; 58. nee; 59. gal; 60. rem; 62. ore; 63. deels; 65. staan; 67. die; 68. tal; 69. regen ton: 70. voortaan. Verticaal: 1. tentakel; 2. eva; 3 fort; 4. odeur; 6. staat; 7 tolk; 8 arm: 9. eveneens; 11. portret; 13. i vlerk: 14. niet: 15. hand; 10. avond; 18. ode; 22. are; 24. lei; 26. ven; 28. leghorn: 29. bandiet; 31. palet; 32. teken; 34. kat; 35. rol; 38. eige naar; 40. gebruik; 41. aanmeten; 42. breed; 43. een; 46. KRO; 47. salon; 49. are; 50. hals; 51. nors; 53. air; 55. palet; 56. netto; 59. gein; 61. mar; 64. Ede; 66. alt. De eerste prys van f5 werd toege kend aan mej. J. S. de Graaf, In ternaat Kweekschool Rapenburg 131 te Leiden, de twee pryzen van f2,50 aan de heer L. W. v. d. Biy, Fred. Hendrikplantsoen 35 te Leiderdorp en aan mej. G. van Rossen, Leidse - weg 415 te Voorschoten. De pryzen worden de winnaars 1 toegezonden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7