BEELDHOUWWERKEN IN HET WASSENAARSE DIERENPARK Feest voor de Leidse jeugd in liet Bospark AANTREKKELIJK CONCERT DORPSKERK WASSENAAR Oerpaard in dierenpark Exclusieve herenconfed. C.HTNÖLET BEURS VAN AMSTERDAM LE1DSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 JUNI 1962 Leiden won BLO-toernooi De BLO-scholen van Leiden, Lisse en Haarlem hielden in het Gemeen telijk Sportpark te Lisse de vijfde sportdag. Leiden zegevierde op de nummers 100 m. hardlopen, hoog spring en balgooien. Lisse won de voetbalwedstrijd van Haarlem met 21. Lisse won tevens het vèrsprin- gen. Leiend veroverde de wisselbeker, Lisse werd in het eindklassement tweede en Haarlem derde. Groep jonge kunstenaars [n het Dierënpark Wassenaar gisteren een tentoonstelling spend van 120 werkstukken de enige maanden geleden rormde groep Zuid-Holland- Beeldhouwers". De beeld- uwwerken en plastieken heb- een plaats gekregen, ver leid in het park, in de bijzon- t fraaie open volière van de uisehal, terwijl een groot aan- kleinere werken op bijzonder jmbte indei Jfltere" ot we Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van luiatoren der Leidse Universiteit !)n benoemd of herbenoemd: H. Bakker, hoofdassistent op ar- eidsovereenkomst bij botanie, tot retenschappelijk ambtenaar le- lasse in tijdelijke dienst; dr. T. leugeling, hoofdassistent op ar- eidsovereenkomst bij de anorgani- che chemie, tot wetenschappelijk mbtenaar le-klasse in tijdelijke lenst; P. de Buck, assistent op ar- eidsovereenkomst bij de faculteit er letteren en wijsbegeerte, tot we- snschappelijk ambtenaar in tijde- Qke dienst; R. de Bruyn Ouboter, 'etenschappelijk ambtenaar le- lasse in tijdelijke dienst bij de na- uurkunde, tot wetenschappelijk mbtenaar le-klasse in vaste dienst; I. J. Dukker, tot wetenschappelijk mbtenaar in tijdelijke dienst bij de chemie; J. J. van Ge dund, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de lergeneeskunde; M. H. M. A. iin, hoofdassistent op arbeids- 'ereenkomst bij de oogheelkunde, it wetenschappelijk ambtenaar le- tortlasse in tijdelijke dienst; dr. J. B. laag, tot wetenschappelijk hoofd- mbtenaar A in tijdelijke dienst bij ie farmacie; dr. W. T. J. M. Hek- l||ens, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de nwendige geneeskunde; M. E. Nord- ohne, hoofdassistent op arbeids overeenkomst bij de oogheelkunde, 'i'ekot wetenschappelijk ambtenaar le- tlasse in tijdelijke dienst; G. L. San, ■rk%sistent op arbeidsovereenkomst bij ecMe farmacie, tot wetenschappelijk m-unbtenaar le-klasse in tijdelijke i^ienst; R. H. Terwiel, assistent op irbeidsovereenkomst bij de theore- ische natuurkunde, tot wetenschap- lelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; nej C. J. Venverloo, hoofdassisten- e op arbeidsovereenkomst by de bo- anie, tot wetenschappelijk ambte naar le-klasse in tijdelijke dienst; Ir. W. A. de Voogd van der Straa- en, wetenschappelijk hoofdambte laar in vaste dienst bij de cytologie in experimentele historie, tot we- enschappelijk hoofdambtenaar A in raste dienst; dr. C. A. Wagenvoort, lot wetenschappelijk hoofdambte- Liar in tijdelijke dienst bij de pa- lologie; B. J. IJssel de Schepper, etenschappelijk ambtenaar in laste dienst bij de conflictpsycholo- Jie, tot wetenschappelijk ambtenaar le-klasse in vaste dienst. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Juni Veemarkt: aan- er stieren 8, melkkoeien 65, vette eien 350, vare koeien 62, pinken 7. tte kalveren 77, nuchtere kalveren 2, vette schapen 50, vette lammeren B, gelten 29, zuiglamm. 1577, weide- bm. 1300, totaal 4265 stuks. \>PrlJzen: melkkoeien f 750-975 p. st., koeien f 2.80-3.45 per kg schoon Yte kalveren f 2.00-2.55 per kg levend w.. nuchtere kalveren f 1.20-1.55 ld., iijtte schapen f 80-100 p. st., vette "am. f 100-145 id., weldelamm. f62- ,•82 ld. 'Handel: melkkoeien stil, vette koeien er lui, vare koeien rustig, vette kal- ren zeer traag, nuchtere kalveren lui, tte schapen stug, vette lammeren ug, weldelamm. stug. REIDEN, 8 juni Kaasmarkt: aan- Poerd 15 partijen Goudse kaas en 2 iFWjen Leidse kaas. t |Notenngen: Goudse extra kwal. tot 1.43, le kwal. 12.22-2,32, Leidse extra tot f2.55. Handel stug, AALSMEER, 7 Juni Gerbera 55- L Bouvardia 25-45, Calla 20-33, Cle- Mis 80-140 per tak, Amaryllis 14-28 kelk, Fresia 95-200, Iris 100-215, ,50ithyrus 80-120 per bos. Anjers: rood *26. roze 12-25, wit 10-20, Orchid snlauty 25-49, Rozen: 10-20, Parel v. .„ilsméer 10-20, Geh. Duisberg 12-27, Vhtold 8-16, Towny Gold 10-21, Mad man 10-24. Baccarat 25-42, Monte- jma 10-23. Stokman 7-15. Florlade -24, New Yorker 15-35, Carroll 7-15. pk Sensation 12-25, Sweetheart 12- 'i Nymph 20-42 per stuk. aantrekkelijke wijze werd uitge stald in het apenhuis, waarin men over vrijwel de gehele leng te een vitrine heeft gemaakt. De groep Zuid-Hollandse beeld houwers bestaat uit een 23-tal jeug dige kunstenaars, die zich aaneen sloten om met elkaar mogelijkheden te vinden hun werk op een aantrek kelijke wijze onder de mensen te brengen. De tentoonstelling in het dierenpark die zal duren tot 27 juli, is de eerste grote manifestatie in de ze richting. Het ingezonden werk werd beoordeeld door een jury. be staande uit de heren J. H. Ronday, wetenschappelijk ambtenaar bij het bureau van de Rijksinspecteur van Roerende Monumenten, K. E. Schuurman, hoofdconservator van het Haagse gemeentemuseum en drs. J. N. van Wessem. directeur van het Leids Stedelijk Museum „De Laken hal". Bescheiden Ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling heeft drs. G. van Kesteren, psycholoog te Amster dam, een inleiding gehouden over de bedoelingen van de groep. Hij con stateerde, dat iedere werker, vooral ook de kunstenaar het nodig heeft omgeven te zijn door een groep men sen. Niet egocentrische motieven lig gen daaraan ten grondslag, want de jonge beeldhouwers behoren tot het gilde van de bescheiden mensen. Hun bedoeling is, de kunst weer onder de mensen te brengen. Er is een afstand gegroeid tussen de beeld houwkunst en het publiek. Deze jon ge beeldhouwers hebben het aan gedurfd, pogingen in het werk te stellen daaraan iets te doen. De uit slag van hun onderneming is niet te voorspellen; dat maakt hun actie echter des te sympathieker. Moeilijk Jonge beeldhouwers bevinden zich in een moeilijke situatie. Een lit terator die niet slaagt, kan altijd nog een verdienstelijk journalist worden. En ook voor schilders zijn er mogelijkheden voor zijpaden als zij niet slagen als kunstenaar. Voor beeldhouwers zijn de uitwijkmoge lijkheden echter gering. Als een jonge beeldhouwer te lang moet wachten op erkenning, op op drachten, geraakt hij in een vacuum En de enige manier om daar uit te komen is zelf iets ondernemen, zoals deze Zuidhollandse kunstenaars nu hebben gedaan, aldus drs. Van Kes teren. Operette in openlucht Ver van het drukke stadsgewoel, stond het zonovergoten Bos park in de Kikkerpolder zowel vanmorgen als vanmiddag in het teken van het feest voor de Leidse speeltuinjeugd. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen hebben vandaag verdeeld over een ochtend- en een middagvoorstelling. Ruim 1500 jeugdige bezoekers en bezoeksters van het Bospark-Openluchttheater genoten van de opvoeringen die de Operette Club van de Speeltuinvereniging Oosterkwartier" gaf van de kinderoperette ,,Het geheim van de Hofmaarschalk". Zilveren jubileum van speeltuinbond Medio mei wijdden wij reeds een waarderend woord aan de opvoering die de operetteclub in de Schouwburg van deze door Jan A. T. van der Wal op tekst van Lou J. C. van As gecom poneerde operette gaf. Het gaat hier om een gezongen sprookje, waarin de waarheid zege viert en het kwade wordt gestraft. De bijval, die de jeugdige zangers en zangeressen ook nu weer oogstten, accentueerde nog eens te meer, dat zij onder de bekwame regie van mej. Jeanette Mank en dirigent Wim van der Broek wat muzikaliteit, dictie en uitspraak betreft „hun publiek" een aantrekkelijke sprookjesopvoering „The Strangers", die onlangs in de auditie van d' Oprechte Amateur in de afdeling „licht genre" als eer ste eindigden, hebben een uitnodi ging ontvangen om zaterdag 16 juni te Zuidlaren (Dr.) deel te nemen aan de landelijke finale, ook „The Electro Boys", die reeds drie maal achtereen als eerste in de plaatse lijke finale eindigden, komen in deze finale uit. Medische Dienst Leiderdorp Eerste pinksterdag: dokter H. A. Blaeuwendraad, Hoge- 40, tel. 30070. Tweede pinksterdag: dokter H. A. Blauwendraad, Hoge- waard 4, Koudekerk, tel. 01714-208. Oegstgeest Eerste pinksterdag: dokter Reterink,, tel. 50394. Tweede pinksterdag: dokter Held, tel. 52255. Voorschoten Eerste pinksterdag: dokter F. J. M. Tonino. Voorstraat 23, tel. 2439. Tweede pinksterdag: dokter J. M. Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Beide dagen wijkver pleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar Eerste pinksterdag: dokter E. M. N. Oosterbaan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056. En dokter K. de Wit. Jonkerlaan 83. tel. 2460. Tweede pinksterdag: dokter J. C. de Neef. Wilhelminaplein 1, tel. 8303. En dokter H. W. Plink, Lange Kerk- dam 66, tel. 2075. Apothekersdienst (beide dagen): Wassenaarse Apo- thJeft, Schouwweg 32, tel. 2402. weten te bieden. Ditmaal verborgen achter een dichtbegroeide liguster haag zorgde Koos Sieval weer voor een voortreffelijke pianobegeleiding. De toepasselijke kostuums vervaar digd door de leidsters van Ooster kwartier o.l.v. mevrouw J. C. Philip- po kwamen tegen de groene achter grond van het Bospark prachtig tot hun recht. Dit gold eveneens voor de fraaie decors ontworpen door de heer J. de Bruin en zijn staf. Het Rijnsburgse corsocomité had voor een kleurrijke bloemendecoratie gezorgd, welke geste zeer op prijs werd gesteld. Morgenmiddag zullen ongeveer 1500 kinderen de derde en laatste voor stelling bezoeken. OEGSTGEEST Raad komt bijeen De raad van Oegstgeest komt vrij dag 15 juni 's avonds half acht in de raadzaal in openbare vergadering bij. een. De agenda vermeldt o.a.: voor stel van burgemeester en wethouders in zake de verwijdering der tram sporen: idem tot ontpoldering van de Polder Oudenhof en tot aankoop van gedeelte molentocht; idem tot aan koop van sloten van de Polder Kamphuizen, idem tot beschikbaar stelling van een krediet voor het ont werpen van plannen voor uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinriohting idem tot beschikbaarstelling van een krediet voor herstel van de grasmat van het voetbalveld t.o. de Laan van Alkemade, en beschikbaarstelling tij delijk voetbalveld; idem om over te gaan tot mechanisatie van de be lastingadministratie; idem tot toe kenning van een schadeloosstelling aan de erven Hogervorst; idem tot wijziging van de subsidieregeling huishoudelijke voorlichting; idem om medewerking te veerlenen aan de tij delijke bijstandsregeling voor minder validen; idem om ingevoLge artikel 72 der LO wet medewerking te verlenen voor: aanvulling leermiddelen ten behoeve van de dr. K. Schildersohool herbetegeling schoolplein en aanvul ling meubilair ten behoeve van de Groen van Prinstererschool, Hoge Morsweg 101; uitbreiding van de vglo-school Duinzicht met twee loka len en krediet voor uitbreiding R.-K. Jongensschool; tdem tot vergoeding van rente met betrekking tot de schadevergoedingen aan pachters. Pinkster-zendingsappel Uitgaande van de Hervormde en de Gereformeerde Zendingscommis sie wordt a.s. zaterdagavond van 8-9 uur in de Gereformeerde kerk aan de Mauritslaan het jaarlijks Pink ster-zendingsappèl gehouden. Litur gie: J. J. Siljee. Meditatie: ds. C. B. Bot, zendingspredikant. Het Her vormd Kinderkoor o.l.v. Hans Boelee zal medewerking verlenen. AANBESTEDING WEGWERKEN In het Witte Huis had vanmorgen de aanbesteding plaats van het aan leggen van wegen en rioleringen in het eerste gedeelte van het uitbrei dingsplan ten westen van de Rhijn- geesterstraatweg. Er waren in totaal 23 Inschrijvin gen. De laagste was die van het aan nemersbedrijf G. van Duijn te Kat wijk aan Zee, f 122.400, en de op een na laagste van het aannemersbedrijf Stam te Voorschoten, f 124.690. Op eerste pinksterdag zijn jon gens en meisjes van 713 jaar wel kom in „Irene", Endegeesterstraat- weg, waar om 10.15 uur een jeugd- bijeenkomst begint. Het Kinderkoor verleent medewerking. Mevr. Enklaar -Thomas van het Zendingshuis zal deze bijeenkomst leiden. VOORSCHOTEN Postduivenvlucht „De Zwaluw" De Postduivenvereniging „De Zwa luw" hield een wedvlucht vanaf Terg- nier, afstand plm. 286,5 km. De dui ven werden om 7 uur gelost. Aan komst eerste prijsduif 11-34-00, snel heid 1040,32 meter per minuut; aan komst laatste pr.dulf 12-07-36, snel heid 929,28 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. d' Haens 1; W. Onstenk 2; P. N. van Wissen 3, 5, 6, 8; J. P. v. d. As sem 4, 7; H. v. d. Wal 9; C. Zwaan 10. WARMOND Uitstapje bejaarden op dinsdag 3 juli De jaarlijkse tocht voor ouden van dagen zal dit jaar plaats hebben op dinsdag 3 juli. Het vervoer zal weer met bussen geschieden en ouderge woonte is de deelneming aan de tocht gratis. Er zullen drie bussen om 10.30 uur bij 't Trefpunt gereed staan. Een van de bussen zal vooraf de passagiers van huize St.-Liduina ophalen. Men wordt verzocht zich dinsdagavond tussen 7 en 8 uur op te geven bij de wijkverpleegsters aan het Wit-Gele Kruisgebouw. Drie prinsen in Laos faalden De drie Laotiaanse prinsen, van wie gisteren werd gemeld dat zij in j beginsel tot overeenstemming over de i vorming van een coalitieregering voor j Laos waren gekomen, hebben van daag by hun besprekingen op de Vlakte der kruiken géén overeen stemming kunnen bereiken. Wat is er met het orgel De ,.Chr. Wassenaarse Oratoriumvereniging" onder leiding van Gerard Akkerhuis, heeft in de Dorpskerk te Wassenaar een bij zonder aantrekkelijk programma aangeboden. De zang was gedisciplineerd, beschaafd en vrij duidelijk en zuiver in de belijning, voor zoveel het Christian Bach's Magnifi cat" en Mozart's ,,Te Deum" betrof. Het koor is ernstig, willend, voegzaam en soepel hanteerbaar. In Johann Sebastian Bach's Kan date 140, kon Akkerhuis echter niet de indruk wegwissen, dat de studie ervan te vroeg was losgelaten. Voor al in de hoogte leek de stemvoering niet rijp genoeg. In Mozart en Bach junior had de stemming daarentegen een veel instrumentaler cachet. De Kantate In studie houden lijkt aangewezen, men wil dit meester werk met z'n visionaire kwaliteiten graag steeds opnieuw beluisteren: de cantus firmus in „Wachet auf", de beroemde tegenstem van de strijkers in „Zion hört die Wachter singen" en de harmonisatie van het geheel ln het Gloria als derde vers van het sublieme koraal. Om de aan de soli gegeven duetten, als symbolische sa menspraak tussen Jezus en de ziel, niet te vergeten. Het vierstemmige welsprekende en suggestieve Magnificat, er is ook een achtstemmig en het bijna over verfijnde, elegante Te Deum zyn beide kort en probleemloos (het hele concert duurde maar ruim een uur). Het eerste is niet van de meer be kende Londense instrumentale Chris tian, maar van de nog vocale. Mi- laanse en de jonge Mozart lijkt er stilistisch veel aan te danken te heb ben. De kleine soli in dit Magnificat en de duetten en recitatieven in de Kantate waren toevertrouwd aan Truus Atema, sopraan, Jan van Doorn, tenor, en Jan Hulsbosch als bas en invaller voor Hollestelle. Het kon hier niet gaan om briljant solië- ren en het drietal was op z'n minst berekend voor de taak. Desniettemin zijn de mooiste solo's, door Bach ge lijkwaardig bedoeld, gekomen van de viool- en hobo-obligaten. Het één jaar oude Symfonisch Kamerorkest hoorden w# voor het WARMOND Vissers vingen veel bot Bejaardenkas toch 650 gulden rijker De door de Warmondse hengel- i sportvereniging De Leede georgani- seerde wedstrijd, ten bate van de uit gaansdag voor de oude van dagen, heeft weer een succesrijk verloop ge had. Alleen de vis reageerde niet al te best, slechts 57 hengelaars brach- ten 118 stuks aan de controle. De I overigen vingen bot. De grootste vis was een brasem van 35cm, die door de heer Lamboog jr. op het droge werd gebracht. De held van de dag was de heer H. Schouten, die 8 keer een maatvis verschalkte. Het dichtst bij hem in de buurt kwamen de heer De Groot met 7 en de heer Leuering met 6 st. De wisselprjjs werd dit jaar voor de derde keer veroverd door „De Bliek" Uit Leiden. De burgemeester van Warmond overhandigde de prijzen met een toe passelijk woord. De controleprijzen waren voor de heren Schrier, v. d. Heide, Broek hof en Steenvoorden. Aangezien er 80 prijzen waren en er slechts 57 man vis hadden inge leverd, werden de overige prijzen bij opbod verkocht. Al met al was het weer een zeer prettige dag voor de deelnemers en de oude van dagen, want de kas is nu weer ca. f650,- ryker. WASSENAAR Excursies van de tuinbouwvereniging De Tuinbouwvereniging Wasse naar en omstreken brengt op woens dagavond 13 juni een bezoek aan de kwekerij Oud Clingendaal van de heer H. C. Cardinaal. Op donderdag avond 21 juni wordt een bezoek ge bracht aan de rozententoonstelling in het Westbroekpark te Den Haag. Voor donderdagavond 26 juli staat een excursie op het programma naar de kwekerij ..Klein Zwitserland" te Den Haag. Bij voldoende belangstel ling zullen in de avond van 7 septem ber de wagens van het Aalsmeerse bloemencorso bezichtigd worden. De jaarlijkse dag-excursie wordt ee- maakt op woensdag 27 juni. Er zal een toch gemaakt worden over, de Veluwe met een bezoek aan de Vis kwekerijen van de Ned. Heidemaat schappij te Vaassen, gevolgd door een tocht naar de Achterhoek. Henry Blackmon zingt in de Zijllaankerk Op eerste pinksterdag wordt er 's middags om vijf uur een bijzondere dienst gehouden in de Zijllaankerk. Ds. G. Toornvliet van Bloemendaal zal spreken over het onderwerp „Contact met de hemel" en de be kende bariton Henry Blackmon zal enkele negrospirituals en andere lie deren zingen. Organist is Gerard Ak kerhuis. Belangstellenden zijn harte lijk welkom. Orgel Bloemcampkerk wordt ingewijd Vrijdagavond kwart over acht wordt het nieuwe orgel in de Gere formeerde Kerk aan de Bloemcamp- laan in gebruik genomen. De orga nist G. Wielenga zal het orgel be spelen. Deze avond is tevens bedoeld als een wat verlate officiële inge bruikneming van de kerk, die zoals bekend geheel gerestaureerd werd. Er staan voor de komende maan den enkele orgelconcerten op het programma. Op 29 juni zal optreden Piet van der Kerkhoff, organist van de Nieuw Zuiderkerk te Rotterdam en leraar orgel aan het Rotterdams Conservatorium. Op 7 juli treden het Symphonisch Kamerorkest o.l.v. Dick Broekaarts en de organist Gerard Akkerhuis op. Een van de zeldzaamste grote zoog dieren van onze aarde zal van van daag af in het Dierenpark Wasse naar te zien zijn, namelijk het Prze- walski-paard of oerpaard afkomstig uit de steppen van Mongolië. Men vreest sinds lange tijd dat deze Aziatische stamvader van ons huispaard het lot van het Europese wildpaard (Tarpan), dat volledig uit gestorven is, zal moeten delen. Door internationale samenwerking doet men op het ogenblik alles om deze soort te behouden, waarbij voor al de dierentuinen een levendig aan deel hebben in het vormen van een nieuwe kern van fokbare dieren, waarvoor men op de duur een herbe volking van het oorspronkelijke le vensgebied hoopt te bereiken. Vol gens de laatste telling zyn er nog slechts 73 exemplaren, 30 hengsten en 43 merries. MGR. A. RINKEL 25 jaar aartsbisschop De aartsbisschop van de Oud-Ka tholieke Kerk. mgr. dr. Andreas Rin kel. zal vrydag 15 juni 25 jaar aarts bisschop zijn. Op die dag wordt er in de morgen in de kathedrale kerk van St. Gertrudis in Utrecht een ponti ficale mis gecelebreerd, 's middags recipieert de jubilaris. Op zondag 17 juni worden in dezelfde kerk 's mid dags de pontificale vespers gehouden. Mgr. Rinkel werd op 15 juni 1937 tot bisschop gewijd. In de nu verstreken 25 Jaar heeft aartsbisschop Rinkel acht nieuwe bisschoppen voor de Oud-Katholieke kerken de handen opgelegd. Bijna al le oud-katholieke bisschoppen, die in Europa hun ambt bekleden, werden door mr. Rinkel gewijd. Prinsessen naar de West De Prinsessen Irene en Margriet zullen op 2 juli a.s. van Schiphol voor een bezoek aan Suriname en de Ned. Antillen vertrekken. Zij reizen via New York en zullen op 3 juli in Su riname op het vliegveld Zanderij aankomen. Op 17 juli vertrekken de Prinses seen naar Curacao. Vandaar uit worden bezoeken aan Aruba, Bonaire en de Bovenwindse Eilanden ge bracht. Op 31 juli zullen de Prinsessen naar Nederland terugkeren. POSTWISSELS VERVALST Tot 12 maanden gevangenisstraf m.a. waarvan 5 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar onder toezicht van de R.-K. reclas sering veroordeelde de rechtbank in Utrecht een 20-jarige student uit Utrecht wegens vervalsing van post wissels. De jongeman, afkomstig uit Lim burg en studerend aan de universi teit in Utrecht, stuurde postwissels aan zichzelf, waarvan hij de bedra gen verhoogde alvorens ze te incas seren. BABY GESTIKT In zijn woning ln de Riouwstraat in Amsterdam is vannacht een baby van zeven maanden, Rudy Chrispijn, in zijn bedje door verstikking om het leven gekomen. De moeder vond de kleine met het gezichtje op de ma tras. VOETGANGERS: Het is verbode^ binnen dertig me ter varj een zebrapad over te steken. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Cornélle Cb„ dr van L. ter Mul en J. de Bondt; Richard H^. zn van A. G. ter Cock en G. G. Krikke; Petronella G. M., dr van W. A. van der Helm en C. Th. A. Spiegeler; Cor nells J. M„ zn van C. Th. M. Karre- mans en Ch. Wllthagen; Karollne W., dr van C. J. Mol en J. R. Zuljderduln; Nancy J. M. A., dr van G. de Coole en J. Teunissen; Ronald Th., zn van Th. A. Joseph en W. Ch. C. van der Burg; Marcelllnus J. C„ zn van W. A. Ver- plancke en W. Th. M. Spiegeler; Hen drik. zn van J. B. de Graaff en N. S. Brinkman. Ondertrouwd: L. J. M. Groeneweg en J. H. Kraan. Getrouwd: H. J. Rath en N. Ch. Seller. Overleden: A. Breedljk. 90 Jr. w.v. W. Heljkoop: A. L. Brouwer, 62 Jr, vrouw. Franse import (for chic) LICHTGEWICHT KOSTUUMS COLBERTS EN PANTALONS Falcon en Big Ben JASSEN Botermarkt 8-9 BEURSOVERZICHT INTERNATIONALE WAARDEN IETS LAGER Amsterdam, 8 juni Het Damrak heeft vanmiddag af scheid van deze beursweek genomen met iets lagere koersen voor de in ternationale waarden ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De handel had een kalm verloop. Alleen in de Philipshoek heerste zo nu en dan enige bedrijvigheid. De buiten landse orders hielden elkaar in deze hoek in evenwicht met als gevolg, dat de koersfluctuaties gedurende de gehele beursduur binnen nauwe grenzen bleven. Het publiek geloofde het voor vandaag wel. De beroeps- handel nam een afwachtende hou ding aan temeer, daar het Damrak tot dinsdag gesloten blijft wegens Pinksteren. Wall Street is maandag wèl open. Na een opening op 625 zakte de koers van de Philips-aan- delen later in tot 619 om de markt op circa 620 te verlaten. De claims werden laag ingezet op f290, waarna f 300 werd gedaan. De vorige slot- koers van Philips was 628, voor da claims f 310. Unilever liep op van f 137.50 tot f138.- (f 138.10). Kon, Olie circa een halve gulden lager op f 128.50. Hoogovens min negen pun ten op 602. Aku verloor anderhalf punt op 343. De laagste koers van da ochtendhandel was voor Philips 610, claims f 280, Unilever f 136,50, Kon, Olie f 128,60, Hoogovens 603 en voor Aku 342. Ten opzichte van de slot- koers van de vorige week daalde Philips deze beursweek circa tien, Hoogovens 30 en Aku twee punten, Unilever gaf circa vier en Kon, Olie drie gulden prijs. Claims Philips daalden twintig gulden. In Wall Street was het gisteren een stuk rustiger. De slotkoersen gaven er weinig verandering te zien, ook voor de Nederlandse hoofdfond-* sen. In de Scheepvaarthoek was het opnieuw zeer kalm. Er werden in deze hoek fractionele koersverliezen waargenomen. De leidende cultures lagen doorelkaar Iets beter ln de markt. Staatsfondsen praktisch on veranderd met zeer weinig zaken. De stemming op de overige belegglngs- markt was prijshoudend zonde? meer. In de lokale afdelingen viel weinig te beleven. De laatste Verhandeldag van claims „Twenfcsche Bank,, bracht een adviesprijs van f78, neerkomen de op circa 280 procent voor de nieu we aandelen. De hoogste clalmprijs van deze handel was f 86. WISSELKOERSEN Amsterdam. 8 Juni, Londen 10.10.%—10.11%; New York 3.59(33 60A: Montreal 3 3(h%— 3.30,V: Parijs 73.45%—73.50%Brus sel 7.23s;—7.24%; Frankfort 90.07^ 90.12; Stockholm 69,91%—69.96% Zürich 83.39%—83.44%; Milaan 57.98%58.03%; Kopenhagen 52.22% —52.27; Oslo 50.44—50.49; Wenen 13.94%—13.95%; Lissabon 12.60 3/-t- 12.62%, Vrijdag 8 juni ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. eerst in begeleidende functie, maar ofschoon het maar twee repetities aan het geheel besteed had (een onder de eigen dirigent Dick Broek-- arts, een met Akkerhuis), was het resultaat een lust voor de oren! Jan v. d. Berg speelde als inter mezzo het 5de orgelconcert in F van Handel, de orgelpartij als concertino met de strijkers als ripiené. De door hem gebruikte bewerking presenteer de een gracieuse Handel zonder pe daal op lichte voeten, en niet met de soldatenlaarzen aan zoals ook voorkomt. Wat er nu, inmiddels met het Was senaarsc orgel aan de hand is, ach ten we beneden het toelaatbare, iets als met de toren van Pisa, de regis- terkleuren hadden zelfs iets vuils van toon. De organist overigens was voortreffelijk, o.m. ritmisch en dy namisch, en trok registers die uit stekend aansloten by de orkestklank. V. Vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 4% 100%} 10QA Ned. '59 4% 100% 5 100A Ned. '60-1 4%. 100% 100,% Ned. '60 II 4% 100% 5 100,% Ned. '59 4% 98% 98}* Ned. '60 4% 98% 98H Ned. '61 4% 98% 98} J Ned. '53 3% 94% 94% Ned. Gb. obi. 3% 80 Ned. '47 3% 88% 87% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 I-II 3% 93% 94 Ned. '56 3% 93% 93% Ned. '48 3% 87 87 Ned. bel. cert. 3% 86% Ned. '50 I-II 3% 87 87 Ned. '54 I-II 3% 89 89 Ned. '55 I 3% 88% 98 Ned. '55 II 3% 91 91% Ned. *37 3 91% Ned. Gb. obi. '46 3 90,% 90A Ned. dol. ln. '47 3 89%. 90 Ned. Inv. cert. 3 98,*, 98% Ned. 62-64 3 98% 99§ 97% 98% Indië '37 A 3 94% 94% Ned.won.b.l. '57 6 107 106% Ned. w.b.l. '58 4% 100 9911 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 104 107* Ver. HVA-mij. 117% ii8s; A.K.U 344% Deli Mij cert. 138.50 138.10 Hoogovens cert. 611 608% Philips gem. bez. 628 619 Unilever cert. 138.10 138.20 Dordtse Petr 586% 582% Kon. P. (50 a f 20) 129.20 128 50 Holl. Amer. lijn 124% 122% Java China Pak. 143 141 KJLM 58.50 59.— Kon. Ned. St.boot 144 146b Kon. Paket Mij. 139 140 Stoom. Mij Ned. 136%. 137% Niev. Goudr. cert. 118 b 118 v. Ommeren cert. 260% 264 Kon. Rott. Lloyd 128 129 N. Scheepsv. Unie 129% 129% NIET ACTIEVE OBLIGATIE? Prov.l en Gem.leningen A'dam '47 (3%) 3 94 95 idem 48 (3%).. 94 R'dam '52-1 (4%) 97 id. *37 I-II (3%) 94% Z.-Holl. '55 4%.. 98% Bankwezen Bb N.Gem. 58 5V4 103 103% id. NWB'52 (4%) 97A 98 BVG rsbr. f500 198 x 198 BVG rsbr. '52 139% 139% Industr. Obligaties Philips Doll '51 91% 91% VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen A'dam '53 3 A'dam'51 12% A'dam 56 12% A'dam '56 II 2% A'dam'56 III 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% DenHaag'52 12% Idem II 2% R'dam '52 I 2%.. Idem II 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-Holl. 1957 2% Zuid-Holl. '59 2% vorige Slotkoers koers v. heden. 108% 85% 81 89% 81% 90%b W a 89 82 80% 81% 90% 89% 95 94% 89% 89% 90% 91 88,% 97% 92 92 86 86% 103% 103(2 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 178.50 178 50 Robeco 20650 205.50 Unitas f50.- 453 45° Ver. Bez. v 94 f50 126 50 125 50 Amst. Bank 370 374% Cultuurbank 31% 31% Holl. Bank U eert. 215% 216% Ned. Handelmij. 329% 330 Rott. Bank 336 335% Twentsche Bank 286 d Senembah 360 x 355x Industrie Ondernemingen Albert Heyn 710 699 Berkel's Pat233 Borsumij-Wehrv 63% 63 Calvè Delft eert. 712 711% Electrolasmij 232% K. Pap. v. Gelder 319 324% K. Ned. Grofsm. i62,;> 165% Holl. Constructie 395 b 400b Ing. bur. v. Bmy. 211 Internatio 187 188 Int. Kunstst. Ind. 67 67 v. Kemp. en Beg. 148 Leidse Wolspry 430 430 Müller en Co NB. 360 360 Ned. Kabelfabr. 498 500 Philips pref227 227 Rott. Droogd. Mij 466 469 Sikkens Groep 715 716 Ver. Touwfabr. 378 383 Walvisvaart 85 84'- Wernink's Bet mij 192 191% Wilton Feijenoord 287 286 v. Wyk - Heringa 90% 90 Zaalberg 131 132 lynbouw en petroleum Biliton 2de r426 4201; Kon. Petr. (f20) 129.10 126 60 Amerik. fondsen Canad. Pacific R Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors. Kennecott 72 23% 67 42% 37% 51 56% Republic Steel Shell Oü Union Pacific Un. State. Steel 43% 35% 30 52% 23% 67% 42% 36 50% 50 71% 44% 35% 30 Bieden Laten Ex-dividend Exclaim

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7