a Chili Italië werd complete veldslag Regen en sneeuw vegen 56(!) renners uit Giro eh Tweemaal politie op het veld Sauerbier herovert zijn florettitel HARING ZONDER UITJES meekbede Onsportiviteit viert hoogtij in Chili j |§poj*btOtO Bloeddorstige supporters Joop Devilee trainer bij Roodenburg Handballesje Zilverberg handhaaft zich Gaul nam een warm bad isg ericht 1 maart 1860 Maandag 4 juni 1962 Derde blad no. 30669 veel weer ocht„ ammuit naam van de FIFA heeft l kon president van de Internatio- je Voetbalfederatie, Sir Stan- len j Rous, de scheidsrechters in ier oii toernooi om het wereldkam- ken>enschap opgedragen in het rvoig strenger op te treden 68.jen unfaire spelers. „Het mag :en voorkomen", aldus Sir Stan- r, „dat spelers getrapt, gesla- ^u4i, gespuwd en moedwillig ver- 3er sj>nd worden, zoals dat in de eer Irste acht wedstrijden vrijwel Aanieral is voorgekomen". aanmaning is in de eer- PriJfe, plaats bedoeld voor de Euro- ^ai%e scheidsrechters, die vrijwel "a4ët optraden tegen de grofhe- r°®£ in van sommige voetballers, fit bestuurslid van de FIFA i f f 1 trklaarde dat gemeenheden, zo- leve% de Italiaan Sivori beging in t wedstrijd tegen Duitsland, in pid-Amerika bestraft zouden jn met een schorsing van ver- j valil leidene weken. Aanleiding voor het optreden i uanier wa; redstrijd I fcidde. Eén 1 iense dagb lek oefent Sir Stanley Rous vormden smeekbeden van de Zuid- lerikaanse voetballeiders, in et byzonder van het trainers- triumviraat van Uruguay en van trainer van Brazilië, Moreira, een strengere bestraffing. Zy m verlegden by hun verzoek een I jst van 34 spelers, die by de H erste acht wedstrijden gewond 'erden. Overigens schijnen de klach- en van de Zuid-Amerikanen een betrekking te hebben op de ïanier waarop Leon Horn de EngelandHongarije Eén van de grote Chi- dagbladen, die hevige kri- oefent op het scheidsrech- Yp«rlUk beleid, schreef tenminste: Dat het ook anders kan, heb- ma^en Hongarije en Engeland be- rezen. In deze wedstrijd ont- ™%ak het alleen aan de smo- Hng Wereldkampioenschap jjtslagen - Standen ®'oor het toernooi om het wereld- npioenschap voetbal werden het elopen weekeinde de volgende 1st rij den gespeeld: IruguayZuid-Slavië 13; Chili lië 20; BraziliëTsjecho-Slowa- »00; ArgentiniëEngeland 13! NttlandColumbia 44; Zwitser - idWest-Duitsland 12; Mexico anje O1; Bulgarije—Hongarije del6- sn Standen oep lt exjband id-Slavië el<tiguay lumbia ïHoep 2: tl kli tst-Dultsland Uië rUlitserland ■oep 3: ^azilië j.-Slowakije ije 4: •ngarije :land mtinië ilgarije Wkger 1 1 1 1 0 0 0 1 0 1 0 2 6—4 3—3 3—4 5—1 2—1 0—2 2—5 2—0 1—0 1—1 0-3 8—2 4—3 2—3 1—7 J Oldenzaal slachtoffer Aangezien in de beslissingscompe- lie van de tweede divisie alle clubs ■IEC, De Graafschap en Oldenzaal) Het 2 punten zijn geëindigd, komt ■denzaal in aanmerking voor terug- |mg naar het amateurvoetbal. Te- jren was namelijk beslist, dat in ■)4t geval het doelgemiddelde aan het nde van de normale competitie de prforslag zou geven. De onsportiviteit viert in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal hoogtij. In de wedstrijd ChiliItalië, zaterdagavond in Santiago gespeeld, is het er wel heel bar en boos aan toe gegaan. Hoewel de Britse arbiter Ken Aston en twee Italianen naar de kleedkamer stuurde voor de Chileense overtreders kneep de kennelijk aan zijn gezondheid denkende fluitist een oogje dicht kon hij daarmee het stuk niet redden. Tot tweemaal toe moest de politie het veld betre den. In de laatste fase van de strijd vormden honderden agenten een kordon om het toernooiveld. Zelfs journalisten, die al zo'n halve mensenleeftijd vrijwel alle belangrijke voetbalwedstrijden ter wereld zien, moesten het toegeven: dit hadden ze nog nooit meegemaakt. Voor de sporttoto van deze week hebben 398.793 deelnemers 489.056 gulden Ingelegd. Voor de eerste prjjs is een bedrag van 96.835 gulden be schikbaar, voor de tweede 64.555 gul den. Zoals bekend is er geen extra- prys meer voor de vyf gelijke spelen. Zondag kort voor middernacht had zich één gegadigde gemeld voor de hoofdprijs. De „expert" met de der tien goede voorspellingen was Gijs Nas, ex-speler van VVV uit Venlo. Er waren verder 11 meldingen van 12 goede uitslagen. Goed ingevuld moet het formulier er als volgt uitzien: 1, 3, 2, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 3, 2, 2, 2. Tsjechen, die met een gelijk spel meer dan tevreden waren, trokken zich terug in de verdediging tot groot ongenoegen van dc toeschou wers. De beste man van het veld? De nog altyd onvermoeibare Didi, die overal opdook waar dat nodig was. Eentonig Het verhaal wordt eentonig: ook in Arica bij Uraguay-Zuid Slavië werd op het scherp van de snede gestre den. Ook hier moesten twee spelers het veld verlaten. Achttien minuten voor tijd stuurde scheidsrechter Gal- ba de linksbinnen van Uruguay. An gel Cabrera, naar de kleedkamers. Nog geen minuut later werd hij ge volgd door de Zuidslavièr Popovic. Hoewel Uruguay na 20 minuten de leiding nam heeft de ploeg nau welijks kansen op de overwinning gehad. Nadat Skoblar uit een straf schop kort daarop gelijk maakte beheerste Zuid-Slavië de wedstrijd volkomen. Doelpunten van Milan Galic, de man die in de eindstrijd van het Olympische voetbaltoernooi van het veld werd gezonden, en Jerkovic brachten het team uit Europa een 3-1 zege. Niet moeilijk Na afloop van de ontmoeting wachtte de Italiaanse ploeg nog een heel moeilijk uurtje. Meer dan 2000 wild dringende en schreeuwende Chileense supporters omstuwden de bus, die de spelers naar hun verblijfplaats zou vervoeren. De politie moest hardhandig optreden om de voetballers veilig het vervoermiddel binnen te loodsen, waarna het in vliegende vaart naar de lucht- machtschool ging, waar de Italiaanse ploeg is ondergebracht. Daar wachtte de politie nog een klein karwei: het uiteen slaan van 500 demonstranten, die Italiaans bloed wilden zien vloeien Pelege blesseer*! Maar niet alleen in de ontmoeting ChiliItalië werd de grens van de sportiviteit ver overschreden. Ook in de wedstrijd UruguayZuid- Slavië moest de arbiter van beide partijen een speler vaar de kleed kamer sturen, terwijl in de match BraziliëTsjecho-Slowakije de Bra ziliaanse wondervoetballer Pele der mate ernstig werd gekwetst, dat hij waarschijnlijk in dit wereldkam pioenschap niet meer in het veld zal komen Direct na de aanvang In de wedstrijd Chili-Italië lieten de vijandelijkheden niet lang op zich wachten. Zes minuten waren er gespeeld, toen Aston de politie te hulp moest roepen om Giorgio Fer- rini, de Italiaanse linksbinnen, van het veld te verwijderen, nadat deze linkshalf Eladio Rajos tegen de grond had geslagen. Er was overi gens al een incident aan voorafge gaan want Leonel Sanchez was reeds k.o. gegaan na een klap van de Chileen Maschio. Een vrije trap vond de Brit, gadegeslagen door 70.000 warmbloedige Chilenen, een afdoende bestraffing. En zo ging het door. De ene over treding volgde onmiddellijk op de andere. Het werd een dramatische wedstrijd waarin scheidsi echter As ton lang niet vrij van schuld was. In de 43ste minuut besliste Leonel Sanches een duel met David, de Italiaanse rechtsback, met de vuist. Aston zag het niet, of wilde het niet zien. Toen echter drie minuten la ter Mario David oog-om-oog-tand- om-tand liet gelden moest de twee de Italiaan de kleedkamer opzoe ken. Gebroken neus In de rust van dit een wereld kampioenschap onwaardige duel stelde herder een arts by Umberto Maschio een neusbeenbreuk vast. De Italiaan speelde echter door om zijn ploeg tenminste nog een kans te geven. De strijd was te ongelijk. Toch duurde het nog bijna een half uur voordat rechtsbuiten Ramirez zijn ploeg de leiding kon geven. De ge hele tweede helft bleef het Italiaan se strafschopgebied centrum van de strijd. Pas vier minuten voor het einde kon rechtsbinnen Jorge Toro de zege veilig stellen (2-0). Het enige positieve punt van dit trieste „gevecht" is dat Chili een plaats in de kwartfinales eigenlijk niet meer kan ontgaan. Meedogenloos hard Brazilië heeft evenals vier jaar geleden in Zweden, in de tweede wedstrijd van het eindloernooi met een 0-0 gelijkspel genoegen moeten nemen. Ditmaal echter niet door bij zonder sterk spel van de tegenstan ders der wereldkampioenen. Hard, meedogenloos hard is Tsjecho Slowa kije voor amper 16.000 toeschou wers in Vina del Mar te werk ge gaan. De grenzen van de sportivi teit werden bedenkelijk dicht bena derd. De Tsjechen mochten van ge luk spreken dat de Fransman Schwinte een overtreding van Lala tegen de snelle Garrincha binnen de Zwaar bewaakt door politie verlaat de naar de kleedkamer gezonden Italiaan Ferrini het speelveld. (Telefoto) beruchte lijnen onbestraft liet. Ge luk hadden zij ook, toen de Franse arbiter een handsbal van linksback Novak over het hoofd zag. Maar al heeft dit gelijke spel vrij wel zeker gemaakt dat Brazilië en de Tsjechen beiden landen heb ben 3 punten uit 2 wedstrijden de kwartfinales zullen bereiken, toch gingen de wereldkampioenen van 1958 als de grote verliezers van het veld. In de 25ste minput werd wonder-voetballer Pele door een har de charge zo erg aan de linkeren kel geblesseerd dat hij verder een figurantenrol moest spelen. De popu laire Braziliaan is, zo werd na af loop vastgesteld, zeker voor acht k tien dagen uitgeschakeld. De kans is zelfs groot dat hij het gehele toer nooi niet meer kan spelen. Niet meer zichzelf Brazilië was daarna zich zelf niet meer. Wel behielden de Zuid-Ameri kanen een overwicht maar tot doel punten kwamen zij toch niet. De Dankzij voortreffelijk werk van de Engelse verdediging hebben de mannen van Walter Winter bottom hun kans op een plaats in de kwart finales behouden. Met 3-1 werd voor een kleine 12.000 toeschouwers in Rancagua Argentinië verslagen. Heel erg moeilijk hebben de Argen tijnen het de Engelsen overigens niet gemaakt. Uit een strafschop wegens hands scoorde Ron Flowers na 17 minuten het eerste doelpunt voor Albion. Dank zij linksbuiten Bobby Charl ton werd het, kort voor de rust 2-0. Nadat Jimmy Greaves. 22 minu ten na de hervatting, een fout van doelman Antonio Roma afgestraft had (3-0), scoorde José Sanfilippo, de Argentijnse linksbinnen, einde lijk tegen (.2-1). Uitgeschakeld Dc comc-back was voortref felijk. Hans Sauerbier, vorig jaar niet in staat zijn Neder landse florettitel te verdedigen, was zondag in Den Haag wel van de partij. Zijn tegenstanders hebben het maar al te goed ge merkt: de 22-jarige aspirant reserve officier der Mariniers gaf zichzelf namelijk een vroeg verlovingscadeau door op fraaie wijze zijn titel terug te winnen. Jammer was het, dat Joseph Makk, de kampioen van het vorig jaar, ditmaal op zijn beurt aan de kant zat. Makk was kortgeleden bij wedstrijden te Oirschot zodanig aan zijn knie geblesseerd geraakt, dat hy op doktersadvies niet mocht uitko men. Sauerbier dus kampioen en gezien zijn schermen (hij kreeg ook de stijl- prijs) verdiende hij de eerste plaats volkomen. Toch ging het allemaal sen van hun eerste schrik bekomen of midvoor Klinger scoorde tot groot enthousiasme van 10.000 meelevende toeschouwers, de gelijkmaker. Een verwoed Russisch offensief volgde doch de Zuidamerikanen lie ten zich niet meer verrassen. Hoge score Voor Zwitserland, Mexico en Bul garije was het eindtoernooi om de Coupe Jules Rimet zondagavond In Chill ten einde. Met nul punten uit twee wedstrijden staan de ploegen onderaan ln hun groep en een twee de plaats noodzakelijk voor de kwart finales behoort niet meer tot de mogelijkheden. Chili en Hongarije zijn voorts vrijwel zeker van een plaats ln de tweede eindronde. De teams behaal den in de eerste twee ontmoetingen de volle winst. De doelgemiddelden van beide landen zijn zo bijzonder gunstig dat slechts „onmogelijke" scores beide ploegen nog in moei lijkheden kunnen brengen. In zes minuten Ook Rusland had zijn kwart fi nale-plaats zondagavond veilig kun nen stellen. Het leek zeker dat de ploeg van Gavril Katsjalin in Arica een grootse overwinning op het zwakke Columbia zou gaan beha len. Dank zij Ivanov, Kanersky en nogmaals Ivanov leidde Rusland na een kwartier al met 3-0. Via 3-1 werd het, kort na de rust, 4-1. Toen kwam het „Columbiaanse kwartier tje". In de 23ste minuut bracht rechtsbinnen Coll de stand op 4-2. Bepaald verontrustend werd het am per twee minuten later nadat Radar, de linksbinnen van Columbia, doel man Yashin voor de derde maal passeerde. Nauwelijks waren de Rus- Niet de minste moeite heeft Hon garije in Rancagua met het door blessures verzwakte Bulgarije gehad. Met 6-1 gingen de Bulgaren ten onder. Na 12 minuten was de strijd al ruimschoots beslist. Midvoor Flo- rian Albert <2x), Tichy en Solymosi hadden de Magyaren toen al een 4-0 voorsprong gegeven. Pas nadat Albert zijn hattrick voltooid had 5-0kreeg Bulgarije eindelijk door rechtsbinnen Sokilof zijn tegendoel punt. Tichy bracht tenslotte twintig minuten voor het eindsignaal de stand op 6-1. Bijzonder slecht In een bijzonder slechte wedstrijd heeft West-Duitsland de ploeg van Zwitserland verslagen. De beste man in dit matige duel was ongetwij feld scheidsrechter Leo Hom. die voortreffelijk floot en jok nu heer en meester was van het terrein. Iets wat te weinig voorkomt in deze wed strijdenreeks voor de wereldtitel. Een harde charge van linkshalf Horst Szymaniak schakelde in de tweede minuut van de wedstrijd Norbert Eschmann, de linksbinnen van de Zwitsers, uit. Weliswaar kwam hij na een twintigtal minuten weer in het veld terug, doch veel nut had dat niet. In de rust wees een onder zoek van de blessure uit. dat de on fortuinlijke Helveet een kuitbeen had gebroken, zodat hij in een zie kenhuis moest worden opgenomen. Pas in de 44ste minuut zag links binnen Bruells kans zijn ploeg de leiding te geven na een voortreffe lijke solo gevolgd door een gericht schot in de rechterhoek (1-0). Toen Heinz Schneiter. 12 minuten na de rust. een duel met Uwe Seeler verloor kreeg de Westduitse aan valsleider een niet te missen kans. Van 12 meter afstand sloeg hij doel man Elsener kansloos (2-0). Schneiter maakte een kwartier voor tijd zijn fout goed. Uit een slecht weggewerkte bal schoot de Zwitserse verdediger keihard in. Zijn schot verraste doelman Fahrian volkomen (2-1). „Muis" Mexico In de allerlaatste minuut van de wedstrijd tegen Mexico, voor 12.000 bezoekers in Vina del Mar gespeeld, greep Spanje zijn kans de kwart fi nales te bereiken. Een doelpunt van rechtsbinnen Peiro bracht de Span jaarden nog Juist de zege (1-0). Opnieuw is het een spel van kat- en-muis geweest waarin „muis Me xico" bijzonder knap verdedigde. niet zo gemakkelijk. De Amsterdam mer Jos Kars bijv. toonde zich even eens een serieuze gegadigde voor de eerste plaats en door zyn 51 zege op de latere winnaar hield hij zijn kansen in eigen hand. Bij het ingaan van de laatste ronde had hij, evenals Sauerbier, twee verliespartyen, zodat er nog van alles mogelijk was. De sabreur Kasper Kardolus „hielp" echter Sauerbier een handje. Fel schermend maakte hij het Jos Kars in zijn laatste duel zo moeilijk, dat de Amsterdammer tenslotte zelfs capituleerde: 53. Hans Sauerbier maakte geen fout en dus was de titel voor hem, terwijl Kars nog van de tweede plaats werd verdrongen door de verrassend goed voor de dag ko mende Jan Verschoot. Uitslag 1. Hans Sauerbier (zaal Abra hams) 10 gewonnen partijen, 2. Jan Verschoot (zaal Vandervoordt) 9 gew part, 27 ontv treffers, 3. Jos Kars (zaal Van den Berg) 9 gew part, 37 ontv treffers, 4/5. Hans Haenen (zaal Vandervoodt» en R. Baron (KOS) beiden 7 gew part, 43 ontv en 50 gegeven treffers, 6. Kasper Kardolus (Vrye Wapenbroeders), 6 gew part, 45 ontv treffers, 7. Hennv ter Weer (zaal Tewe) 6 gew part, 46 ontv treffers, 8. Frans Mosman jr. (Shell Amsterdam) 6 gew part, 48 ontv treffers. (Van één onzer verslaggevers) Het hing reeds lang in de lucht doch eerst zaterdag viel de beslissing: Joop Devilee wordt trainer by de Leidse tweedeklasser Roodenburg en volgt dus Piet Kantebeen op. Devilee was tot op heden verbon den aan de vereniging Altior. Dank zij de prettige medewerking van laatstgenoemde club kon Joop zich vrijmaken van zijn contract in Lan- geraar. By Altior werd tezelfder tyd onze stadgenoot H. Kruit als trainer aangesteld. Joop Devilee ls in Leiden geen on bekende en heeft als stopperspil van UVS een succesvolle carrière achter de rug. De Nederlandse handbalploegen hebben zondagmiddag voor 3000 toe schouwers op het gemeentelijke sportpark in Roermond een hand ballesje gekregen van West-Duits land. Zowel de Nederlandse dames (25) als de heren (1220) waren kansloos tegen onze oosterburen, die nota bene in de herenwedstrijd niet eens hun sterkste ploeg in het veld hadden gebracht. In beide ontmoe tingen, maar vooral bij de heren, kwam de achterstand van oranje op het gebied van conditie en techniek duidelijk tot uiting. Tegenover het snelle en wisselende spel van de Duitse ploegen stak de statische speelwijze van de Nederlanders, die het teveel van solo-acties moesten hebben, sterk af. GOLF Mevr. Hartogs won In de competitie van het Neder lands Golf Comité stonden dit week einde voor de Noordwijksche Golf club geen wedstrijden op het pro gramma. De dames streden gisteren om de Graaf van Limburg Stirum Beker. De trofee werd veroverd door mevrouw Hartogs. Tweede werd mevr. Westermann en de derde plaats was voor mevr. Stuker. lig d a: ,De vorige week zaten we op -bzen, nu op doornen Dit was een uitlating van een 'laardingse dame bij de wedstrijd 'ortuna VI.Heracles, de eerste m een plaats in de ere-divisie. Zo erg ivas het nu ook weer niet Us deze schone uit de haringstad iet afschilderde, want de wed- trijd eindigde zoals hij begonnen Das: 00. De jonge spandoeken- dagers uit Almelose dreven von- len in deze uitslag niettemin een Vron van inspiratie voor uitbun- Jig vreugdebetoon, want de klip, 4ie men had gevreesd, was om- jeild en de oostelijken hebben nu lan een overwinning thuis genoeg )m het walhalla van ons voetbal tinnen te mogen. En daartoe ach- 'en zij zich op Almelose grond en leruggesteund door een ogen schijnlijk lakoniek doch om het voetbalveld zeer fanatiek volkje leker in staat We zullen zien. Vast staat, dat de Vlaardingers zich een koste lijke kans lieten ontnemen om in fieze race de leiding ie nemen. Wij zaten bij de wedstrijd te midden van het publiek en dat heeft wel eens z'n voordelen. Nu kon een ingezetene van de ha ringstad ons voor de wedstrijd be gon aanstoten en met glimmer- tjes van plezier in zijn ogen toe vertrouwen: „Let op Robbemond De opstelling vertelde, dat onze buurman de linksbuiten van For- tuna VI. bedoelde. Nauwelijks had de Rotterdamse arbiter Piet Roomer afgefloten of onze buurman stootte ons aan. „Heb je het gezien Wij hadden het nog niet gezien, maar we zouden het snel zien. Robbemond ivas het geheime wa pen-van Fortuna VI. Hij had no. 11 op zijn rug. maar nauwelijks was de wedstrijd begonnen of hij liep niet naar voren maar naar achteren en werd dan een soort van tweede sopper. We hebben nog meer gezien. We zagen dat Fortuna VI. drie, hoog uit vier man in de voorhoede had. dat bijvoorbeeld de linksbinnen moest werken als een paard en dat niet eens slecht deed. We heb ben ook gezien, dat de verdedi ging van Heracles zich op dit bik kelharde veld helemaal niet lek ker voelde, dat er nogal eens mis werd getrapt en we hebben ons verbaasd afgevraagd of de Vlaar dingers dit niet zagen en waar om zij hun schildpadsysteem niet onmiddellijk lieten varen en als echte haringvaarders tot een frisse aanval overgingen Al leen maar uit angst voor de Alme lose voorhoede, die een record aantal doelpunten heeft gescoord om de gevaarlijkste man uit deze voorhoede, Schuman, af te dekken Maar zelfs dat lukte niet eens, want ive hebben de goalgetter uit het oosten nog me nigmaal een schot zien lossen, al was het dan ook niet raak. Eens te meer is gebleken, dat angst een slechte raadgeefster is en dat de Vlaardingers juist alle zeilen hadden moeten bijzetten om deze wedstrijd, zonder al die moderne foefjes, te winnen. Het is niet gebeurd. Omgekeerd ook niet en zo kwam eigenlijk het einde alsals een haring zonder uitjes, wanneer men ons deze uit drukking wil veroorloven. De veertiende etappe van de Ronde van Italiëdie zaterdag na de enige rustdag in N eve gal de renners van Belluno naar Moena zou leiden, bleef letter lijk in de sneeuw steken. Sneeuwstormen, afgewisseld door een ijskoude regen en spie gelgladde wegen in de Dolomie ten dwongen de organisatoren deze etappe op de top van de Rolle te laten eindigen, inplaats van in het 38 km verder liggende oorspronkelijke einddoel Moena. Zesenvijftig van de 109 gestarte renners staakten de strijd tegen de abominale weersomstandigheden, zo dat het rennersveld van de Giro met één klap tot minder dan de helft teruggebracht werd. Bij de „slachtoffers" waren favo rieten als Gaul. Rik van Looy, Pam- bianco, Ronchini en onze landgenoot Piet van Est. Ondergang Het meest tragisch was de onder gang van Charly Gaul, de man van kou. wind en sneeuw, die zes jaar geleden onder soortgelijke omstan digheden de Giro won. Het drama van Gaul begon reeds bij de afdaling van de eerste col, toen de Luxem burger geen enkel risico durfde te nemen en werd achtergelaten door het peloton. Een val vergrootte zyn achterstand en een half uur nadat de hoofdmacht de Forcella Strau- lenza was gepasseerd, arriveerde Gaul pas aan de top. Lopend hij had een warm bad genomen en andere kleren aangetrokken! Evenals de meeste andere renners durfde hy niet op de fiets aan de afdaling te beginnen, zodat men hem kon zien lopen naast een toeschou wer, die met de rechterhand de fiets van de Luxemburger stuurde en met de linkerhand een parapluie boven het hoofd van de ongelukkige cou reur hield. Marcel Ernzer, zijn trou we helper, was op de fiets gebleven en volgde zijn broodheer als een schaduw De sneeuwstorm minderde geen moment in kracht en in Pescul een gehucht vijf kilometer na de top, duldde een hoop op elkaar gegooide fietsen erop, dat een dertigtal ren ners, onder wie wereldkampioen Rik van Looy, een toevlucht in de hul zen had gevonden. Ondanks alles ging de koers ech ter door. De sneeuw had plaatsge maakt voor een striemende ijsregen, maar dat verhinderde Cestari, i'alla-- rini en Soler niet om bij de beklim ming van de Forcella Staulanza een kleine voorsprong te nemen. Zy wer den ingelopen en op de passage van de Santa Lucia (na 72 km) kwam een gesloten groep van twaalf ren ners door bij wie de geletrui-drager Desmet. Battistini en Massignan. De uiteindelijke etappewinnaar Meco had hier een achterstand van 4 min 15 seconden. Val van Desmet In de lange afdaling naar Gordo kwam Desmet tweemaal te vallen, waardoor de Belg het contact met de kopgroep verloor. Na 100 kilometer had hij een achterstand van 11 mi nuten 35 seconden, zodat de Frans man Anglade op dat moment vir tueel leider in het algemeen klasse ment was. Het schouwspel kreeg steeds meer weg van een hallucinatie van renners, die door dikke sneeuw- randen op de wenkbrauwen nauwe lijks meer waren te herkennen. Ci- cenzo Meco, die de kopgroep had in gehaald. verzwakte niet. Hij ging alleen door terwijl Massignan, Bat tistini en Baldini op hun beurt An glade achter zich lieten omdat de Italiaanse toeschouwers „vergaten" de Fransman te duwen. Dat kostte Anglade de eerste plaats in de alge mene rangschikking. Klassementen De uitslag van de veertiende étap pe luidde: 1. Vicenzo Meco (It.) 6.41.06 (ge ruid. snelh. 23.933 km/u), 2. Ercole Baldini (It.) 6.44.33, 3. Imerio Mes- signan (It.) z.t., 4. Defilippis (It.), z.t., 5. Battistini (It.) z.t., 6. Tac- cone (It), z.t., 7. Perez Frances (Sp.) z.t., 8. Balmanion (It.) 6.45.13, 9. Pellegrini (It.) 6.45.23, 10. Fallari- ni (It), 6.45.35, 12. Anglade (Fr). 6.46.10, 14. Zilverberg (Ned). 6.46.25, 19. Nencini (It.) 6.49.22, 29. Desmet (België) 6.59.39. De Italiaan Vittorio Adorni won gisteren de vijftiende étappe die leid de van Moena naar Aprica (215 km). Zijn landgenoot Raccone ein digde op 3 minuten en 25 seconden achter de winnaar als tweede. Onze landgenoot Zilverberg arriveerde als derde. De uitslag was: 1. V. Adorni (It.) 645.32. 2. V. Taccone (It.) 6.48.57, 3. Zilverberg (Ned.) 6.50.07, 4. Soler (Sp.) 6.50.52 5. Neri (It.) 6.51.17, 6 Perez Fran ces (Sp) 6.52.11. 7 Massignan (It.) CHARLY GAUL in bad 8. Desmet (Belg). 9 Baldini (It.) 10. Moser (It.) allen z.t als Perez Frances. Het algemeen klassement luidt na de 1 e rit als volgt: 1. Battistini 88.45.13, 2. Perez Fiances op 31 sec., 3. Massignan op 1.07, 4. Defilippis op 2.20, 5. Angla de op 2.51, 6. Baldini op 3.42. 7. Tac cone op 4.10, 8. Adorni op 6.00, 9. Suarez op 7.01, 10. Balmanion op 8.49, 13. Z i 1 v erb erg op 10.13.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5