Minister Van Aartsen verdedigt bouwbeleid Willem Ravelli 70 jaar Squazzardi doodde de Italiaan Colombo Woiiingvoorziening in toekomst richtlijn Bibliotheekwezen is slagader der cultuur WAS-AUTOMAAT Hij zat naast de vermoorde COM FORT? CHALET KAAS Hechte binding is noodzaak Hij had de naam, dat hij z'n studieboeken maar zo'n beetje be hoefde door te blade ren om ze te kennen, maar hij kreeg van zijn vader dan ook een Ook al aan de sigaar? Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 29 mei 1962 Derde blad no. 30665 De baszanger Willem. Ravelli, indertijd o.a. hooggeroemd om zijn vertolking der Christuspartij in Bachs „Mattheus Passion", viert op Hemelvaartsdag zijn 70ste verjaardag Deze zanger van een „vorige generatie" heeft jarenlang zijn audi torium ook in vele andere oratoria weten te boeien, zowel door het nobele timbre van zijn stem, als door het voorname karakter van zijn voordracht. Ook als pedagoog verdiende hij ruimschoots zijn sporen: nog steeds stellen velen zich onder zijn bekwame en betrouwbare leiding. Het getuigde van wijs inzicht en grote moed, dat Ravelli in 1953, na de uitvoering van de „Mattheus Passion" door het Haagse Excel- sior-koor onder directie van Anthon van der Horst, het ingrijpende besluit nam niet meer op het podium te verschijnen. Ravelli ivas toen nog in de volle kracht van zijn kunnen, maar hij achtte het beter het publiek daaraan de herinnering na te laten, dan aan een stem, wélke op haar retour zou zijn. Lange tijd maakte Ravelli ook deel uit van het „Hollands Vocaal Kwartet" met Jo Vincent, Suze Luger en Louis van Tulder) en oogstte ook daarmee grote successen. Vele malen hébben wij, na met Ravelli samen zanglessen van de destijds bekende Haagse zangleraar Hans Cleuver (later koorrepeti tor van het Amsterdams Toonkunstkoorte hebben genoten, Ravelli beluisterd en telkenmale kunnen constateren hoe fris hij zijn stem wist te houden. Daarbij bleek telkenmale tevens op welk een muzi kaal verantwoorde wijze Ravelli een hoge zangerstraditie, met onver gelijkelijke voorbeelden als Joh. Messchaert en Thom Denijs voor ogen, wist voort te zetten. Ravelli moge nog een reeks van jaren voortgaan anderen te leren wat werkelijk zingen" betekent. Dat is in een tijd, waarin talloze menen te kunnen zingen, wel broodnodig! CHROESJTSJOW trok van leer tegen Euromarkt De Sowjetrussische premier Chroesjtsjow heeft gisteren de Ame rikaanse ruimtevaarder Carpenter geprezen voor diens zeer grote moed. In een rede ter gelegenheid van de opening van een Italiaanse industrië le tentoonstelling in Moskou ver klaarde de premier, dat de mensen, die tegen handel met de communisten zijn, „even stom zijn als de kosmos hoog is". „Vanzelfsprekend beheersen wij de kosmos niet, omdat de Verenigde Staten er tenslotte twee mensen in hebben gebracht." Opmerkend dat de Amerikaanse ruimtevaarders ieder niet meer dan drie banen om de aarde hebben be schreven, vervolgde Chroesjtsjow: „Ik wens hen geluk, speciaal de laatste ruimtevaarder omdat hy tij dens zyn ruimtevlucht een bijzonder grote moed aan de dag heeft gelegd. Niet alleen trotseerde hy het gevaar in zijn ruimteschip levend te ver branden als er iets mis ging, doch ook het gevaar van verdrinking in zee. Doch ik ben biy dat hy veilig is en de tocht heeft overleefd". In zyn toespraak deed Chroesjt sjow ook een aanval op de „krachten die tegen ontwikkeling van de han del zijn en associaties vormen zoals de gemeenschappelijke markt. (EEG. Euromarkt). Op het eerste gezicht is de gemeenschappeiyke markt een handels- en economische organisatie, doch zij heeft ook politieke motieven, hetgeen een factor is die het aan knopen van handelsbetrekkingen moeilijk maakt. Wij hebben evenwel vyfenveertig jaar lang laten zien dat alle tegen ons gerichte inspanning heeft gefaald. En ook de gemeen schappelijke markt heeft geen resu- taten laten zien", aldus beweerde de Sowjetrussische premier. Vele Spaanse arbeiders weer aan het werk In bijna alle streken van Spanje zyn de meeste arbeiders weer aan het werk gegaan. Ook in de omge ving van Bilbao waar 48.000 arbeiders staakten is de toestand vrywel nor maal geworden. De enige uitzonde ring vormt Barcelona, waar nog door 16.000 arbeiders gestaakt wordt. De meeste industriële ondernemingen in dat gebied werken met minder dan de helft van hun personeel. In Bar celona is volgens betrouwbare bron een roomskatholieke priester onder vraagd en later vrijgelaten nadat hij tydens het weekeinde een demonstra tie van 300 stakers had geleid. Advertentie De N.H.M.-bankspaarde. laat zijn geld niet renteloos liggen De N.H.M.-bankspaarder behoeft zijn geld niet renteloos te laten liggen. Hij kan ieder teveel aan renteloze gelden onmiddel lijk per giro storten op zijn spaarreke ning bij de N.H.M. Hij profiteert dan van: 3'/*% rente soepele opvragingsregeling belastingaanslagen automatisch op tijd voldaan geen extra kosten NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ, N.V. Spaar veilig, spaar modern - Spaar bij de N.H.M. Eindelijk bekentenis (Van onze Romeinse correspondent) Gistermorgen is klaarheid gebracht in de beruchte moordzaak op de jeugdige Italiaanse schoenenfabrikant uit Parabiago. Bruno Colombo, die in november j.l. werd vermoord in het Amsterdamse Bos door twee van zijn landgenoten. De student Sergio Squaz zardi heeft bekend schuldig te zijn. Zoals men zich herinnert, werd een van de beide schuldigen, de Romeinse student Prisco, te Rome gearresteerd. De andere, Sergio Squazzardi, die in Amsterdam, naar het heette, het beroep van horlogemaker uitoefende, was naar Parijs gevlucht en werd daar gearresteerd op aanwijzing van de Romeinse politie, die een telefoongesprek had onderschept tussen hem en zijn moeder. Tien dagen geleden is Squazzardi structie, waarbij zij door de dienst- door de Franse politie uitgeleverd 'doende agenten moesten worden ge- aan de Italiaanse en werd in de ge- scheiden. Van weerszijden werden vangenis te Rome opgesloten. Hij i beschuldigingen geuit. De rechter was buitengewoon nerveus, zodat hij onder voortdurende bewaking stond, daar men vreesde dat hij zelfmoord zou plegen. Bij de ondervragingen zei hij steeds, dat de werkelijke schuldi ge de student Prisco zou zyn geweest en dat deze in de auto had gezeten op de plaats naast Colombo, dat wil zeggen de plaats, die volgens de aan- wyzingen van de Nederlandse poli tie werd ingenomen door degene, die het pistoolschot had gelost. De confrontatie tussen de twee leidde tot een vechtparty in tegen woordigheid van de rechter van in- Zoek het niet te ver, u vindt het In Valkenburg-Houthem Kom in mei of juni. dan bent u zeker van comfort en persoonlijke attentie. Laat u gratis inlichten over Valkenburg's Vakantie Variaties. V.V.V. Valkenburg (LX Tel. 04406-2048 MINISTER SEGERS IN ONS LAND (Van onze Haagse corrspondent) Gisteren heeft de Belgische minis ter van Landsverdediging, Z.E. P. W. Segers, een bezoek aan zyn Neder landse ambtgenoot, ir. S. H. Visser, gebracht. Dit bezoek, dat om de zes maanden plaats heeft, om de drie maanden ontmoeten de ministers van Defensie elkaar beurtelings in België en Nederland gaf de bewindslieden gelegenheid gedachten uit te wisse len, betrekking hebbend op hun ge meenschappeiyke problemen. Van Nederlandse zyde waren by de besprekingen aanwezig de beide staatssecretarissen Calmeyer en De Jong, alsmede luitenant-admiraal H. H. L. Pröpper en de secretaris-gene raal J. J. van Houten. De Belgische minister was vergezeld door luite nant-generaal De Cumont, voorzitter van het comité van stafchefs, luite nant-generaal Detige, administra teur-generaal van het budget, kolonel Dekkers, militair attaché in Den Haag en luitenant-kolonel Roman, kabinetsattaché. Advertentie 2 LITER KOSTELIJKE ALPENMELK IN ÉÉN DOOSJE VAN 170 GRAM "^^FIJNPROEVERS -cv:;;: KIEZEN DUS P/'J) STEEDS VOOR UW UITSTAPJES In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de de begroting voor 1962 bestrijdt de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, dat het regeringsbeleid op het stuk van de volkshuisvesting sedert 1945 slechts nu en dan op ondergeschikte punten is gewijzigd en dat dit beleid zich niet kenmerkt door een ruime visie op de toekomst. De minister wijst daarbij op de ge wijzigde subsidieregelingen ter bevordering van de particuliere woningbouw, op de meer gezonde verhoudingen in het woning- beheer en op de verbeterde kwaliteit der woningen. Imp. J.C.N. Boering Amsterdam HANDELSBESPREKINGEN JAPAN—BENELUX Een Japanse delegatie en afgevaar digden van de Benelux voeren bespre kingen in Den Haag over de uitbrei ding van de handel tussen de betrok ken landen. Het overleg wordt gehou den op uitnodiging van Japan, in verband met de handelsovereenkomst tussen dit land en de Benelux. De Japanse delegatie wordt geleid door de Japanse ambassadeur in Ne derland de heer Akira Mijazaki. Aan het hoofd van de Benelux-afvaardi- ging staat dr. H. L. M. van Oorschot, van het directoraat-generaal voor buitenlandse economische betrekkin gen van het ministerie van Econo mische Zaken. In 1961 voerden de Benelux-landen goederen uit Japan in ter waarde van 224 miljoen gulden. Japan impor teerde in dat jaar voor 214 miljoen gulden uit de Benelux. Het beleid moet zich gaan richten op de problemen van de toekomstige woningvoorziening. Wat betreft het huurbeleid meent de minister dat ook in de komende huuraanpassmgsperio- de ('64 en '66) nog voldoende ruimte zal zijn voor loonsverho gingen naast loonconipensaties van 1 per jaar voor de komende huurverhogingen. Het prijsver loop wordt daarbij nauwlettend in het oog gehouden. De minister betwist het dat de na oorlogse volkswoningbouw van min dere kwaliteit zou zyn. Aan de ge luidshinder wordt aandacht besteed. De minister is van oordeel, dat het thans bestaande subsidiëringsstelsel, dat door alle naoorlogse kabinetten is voorgestaan, ook nu nog in de Ne derlandse verhoudingen als het meest aangewezen is te beschouwen. Dit systeem is, afgezien van de sub sidies op typisch sociale indicatie, te zien als een complement van de huurprijsbeheersing op kunstmatig laag niveau. De bewindsman voelt niets voor meer geïndividualiseerde subsidies. Met betrekking tot het invoeren van een prysbeheersing voor wo ningen in de niet-gesubsidieerde sector merkt de minister op, dat zulks wel heel erg tegen de lijn der ontwikkeling zou ingaan. Een afzon- derlyke prijsbeheersing voor nieuwe, niet-gesubsidieerde woningen, zonder dat de prijzen van de bestaande wo ningvoorraad tevens worden geregu leerd. lijkt een heilloze zaak. Een al gehele prijsregeling voor het onroe rend goed is een te ver strekkend en ook niet doeltreffend middel. Nog hoge kosten De minister overweegt by de wy- ziging van de subsidieregelingen in hoging, de b- en c-categorie van de premieregeling op te heffen. Hy stelt zich voor de mogelykheid om voor eigen woningen voor lenin gen tot 90 van de netto-stichtings- kosten een garantie te verkrijgen, ongewijzigd te handhaven. Het wo ningtekort dat op 1 januari 1961 nog plm. 86.000 woningen of 2.9 van de woningvoorraad bedroeg, is in de loop van het jaar 1961 vermin derd tot plm. 73.000 woningen of 2.4 Onder de grote steden hebben vooral Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Eindhoven en Enschede zowel in ab solute als in relatieve zin nog met hoge statistische tekorten te kampen. Deze vijf steden hebben een tekort, dat tezamen rond 30 bedraagt van het landelijke statistische tekort. Per 1 januari 1962 hadden nog cir ca 130 gemeenten tekortpercentages van 6 of meer, dat is meer dan 2 maal zoveel als het percentage voor het land als geheel. Hiertegenover staat, dat het statistisch tekort voor circa 420 gemeenten was opgeheven. Ongerust Over de bouwproduktie toont de minister zich ongerust. Zo was byv. in het eerste kwartaal 1962 het aan tal produktieve uren 34 lager dan het gemiddelde in de eerste kwarta len van de laatste 5 jaren. De minis ter schryft dit voornamelyk aan de werktydverkorting toe. ten stegen met 3 Om een verdere toeneming van de spanning te voorkomen heeft de mi nister zowel de goedkeuring van on gesubsidieerde woningen als die van gebouwen doen varschuiven. Aangezien de bezwaren van ge meentewege tegen het buiten werking stellen van de woonruimte- wet naar het oordeel van de minister niet geheel van redelyke grond Een kleine interdepartementale werkgroep onder leiding van de secretaris-generaal van het Departe ment van Volkshuisvesting en Bouw- nyverheid zal aan de regering voor stellen doen voor beleidsbeslissingen inzake de overplaatsing van Rijksin stellingen. Hangende het beraad hierover is het bekendmaken van de aanbevelingen in het rapport van de commissie-Drees niet opportuun. van instructie begreep echter toen al, dat de werkelijke schuldige zeer waarschynlijk Squazzardi zou zyn. Zenuwaanval Gistermorgen is hij na een zeer ernstige zenuwaanval dan ook tot een volledige bekentenis gekomen en heeft toegegeven dat hij de man was, die naast Colombo had gezeten. Hij heeft er echter tevens bij ge zegd dat de student Enrico Prisco samen met hem de zaak had voorbe reid en in ieder opzicht aan de roof moord even schuldig is als hijzelf, al is Prisco er dan niet de materiële uitvoerder van. Dit betekent voor Prisco dan ook allerminst, dat hy er met een lichte straf zal afkomen, want tegen hem blyft de zeer ernstige aanklacht be staan van medeplichtigheid aan roof moord, gepleegd in het buitenland. Waarschijnlyk zal deze zaak eerst in het volgende najaar voorkomen voor het Hof van Assisen te Rome. Na de door Squazzardi afgelegde bekentenis hebben beide beklaagden voor de eerste keer hun ouders kun nen begroeten en hebben zy tevens voor het eerst contact op kunnen ne men met de advocaten, die hen in deze zaak verder terzijde zullen staan. KONINGIN NAAR CONGRES VER. NED. GEMEENTEN (Van onze Haagse correspondent) De Vereniging van Nederlandse Ge meenten. die 28 februari j.l. 50 jaar bestond, houdt dit jaar haar congres op 5 en 6 juni a.s. in Den Haag. Op de eerste dag heeft in het Kurhaus te Scheveningen de algemene vergade ring plaats, tydens welke o.a. de voor zitter, de heer mr. H. A. M. T. Kolf schoten, burgemeester van Den Haag ?en rede zal uitspreken. Tydens de ochtendvergadering van de tweede dag. 6 juni. eveneens in het Kur haus. zal H.M. de Koningin aanwezig zyn. In deze vergadering zal een rede worden gehouden door prof. mr. C. H. F. Polak uit Leiden. Politie schiet op stakers in Italië dode en gewonden Bij een stakingsincident te Ceccano, op ongeveer 80 km van Rome, is gisteravond een man om het leven gekomen, terwyl vier mensen ver wondingen opliepen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken is een der gewonden er ernstig aan toe. De ongeregeldheden begonnen toen stakende fabrieksarbeiders demon streerden tegen het gebruik van werkwilligen. Aanvankelijk probeer de de politie door middel van traangasbommen een einde aan de betoging te maken. Toen dit niet gelukte, werden „waarschuwings schoten" gelost waardoor enkele stakers werden getroffen. In geheel Italië zijn gisteren dag loners in de landbouw in staking gegaan om aan eisen inzake zie kengeld en uniforme arbeidsvoor waarden kracht bij te zetten. De actie, welke 48 uur zal duren, wordt gesteund door christen-de mocratische, sociaal-democratische en communistische vakbonden. Proef schoolzwemmen leerlingen van eerste klas is geslaagd Heden is verschenen een rapport van de consulent voor de Uchamely- ke opvoeding in de inspecties Al phen a.d. Ryn en Gouda over de door hem genomen landelijke proef met het geven van schoolzwemles aan kinderen van de eerste klas van een Goudse lagere school. Hij komt na veertig lessen tot de conclusie, dat het experiment geslaagd is en stelt, dat kinderen van de eerste klas be ter en sneller leren zwemmen dan die van de vijfde en zesde, die nu schoolzwemmen hebben. De consulent vindt, dat de over heidsgelden op deze manier beter be steed zullen worden aan zwemles als basisonderwys. Hy concludeert, dat zwemles geen bezwaren van onder - wijs-organisatorische aard oplevert, dat uit zwemeducatief oogpunt ge zien er ook geen moeilykheden zyn, dat er van de zyde van de ouders geen bezwaar bestaat tegen het bij toerbeurt hulp verlenen bij het om kleden en dat een duldeiyke winst ontstaat by de bestrijding van het verdrinkingsgevaar in ons land. Advertentie Boltini's beren op weg naar Blijdorp De twee beren van circus Boltini zyn vandaag van Hilversum naar de Diergaarde Blijdorp in Rotterdam vertrokken. Mannen van Blijdorp kwamen naar Hilversum waar de circustrein op het ogenblik is om de beren op te halen. Zoals gemeld wil Toni Boltini de beren na de re cente aanvallen op het het zangeresje Ria Kuvken en dompteur Bobby Alt- hoff niet meer in zyn circus hand haven Bij gouden jubileum (Van onze Haagse correspondent) ,,U weet wat samenwerken is", zei gistermiddag in het Scheveningse Kurhaus, waar binnen- en buitenlandse biblio thecarissen en vooral -ressen congresseren. staatssecretaris mr. Y. Scholten van O.K. en W. Namens de regering bracht hij ge lukwensen over aan de Nederlandse Vereniging van Bibliotheca rissen, die met een tweedaags congres haar gouden jubileum viert. 27 leden, in 1925 100 en nu zijn er 1200. Overigens is een bouwknecht van het circus er met een auto van de Duitse slangenmensen ..De Morelly's" vandoor gegaan. Waarheen weet nie mand. Men vermoedt echter dat hy naar Duitsland is om zich daar by een circus aan te sluiten. De man heeft, kortgeleden verteld, dat hy van werkgever wilde veranderen. Rijkspolitie is ontevreden Eist hoger salaris De voorzitter van de Rykspolitie- vereniging, de heer L. H. M. Nottet, heeft zich op de vanmorgen in Utrecht gehouden vergadering van deze vereniging afgevraagd of de vei ligheid van de Nederlandse staats burger wel gewaarborgd wordt by de ontwrichting van de politiekorpsen die zich thans bezig is te voltrekken. Het tekort aan Rijkspolitiepersoneel in de provincie schatte de heer Not tet op 25%. Voor de verkeersgroepen geldt eveneens dit percentage. Het politie toezicht kan in de pro vincie slechts in minimale vorm wor den uitgeoefend. Het wordt, volgens hem, de hoogste tyd dat de regering op korte termyn dit achtergebleven gebied daadwerkelyk gaat steunen met daden, waardoor niet alleen aan de salariseisen van het, politieperso neel wordt voldaan, maar ook de werfkracht voor nieuw en jong per soneel kan worden gestimuleerd. Alleen door een drastische salaris herziening zal de Rijkspolitie-ambte- naar. volgens de heer Nottet.die plaats krijgen die in overeenstem ming is met zijn taak en functie als gezagsdrager. toelage, zeiden ze, die hem veroorloofde prima sigaren te roken. Ik vroeg, wat het een met het ander te maken had. Of ik dan niet wist, vroegen zij op hun beurt, dat een goede sigaar je zo intelligent maakte. Nonsens, dacht ik. En het is natuurlijk nonsens. Maar toch was ik onder de indruk. Ik heb niet zo'n geweldige toelage. Maar tóch koop ik nu sigaren. Bevorderen ze m'n intelligentie? Onzin! Maar wèl m'n concentratie! Zo'n sigaar houdt me wakker en richt mijn geest op wat terzake doet. Met 'n sigaar ben je toe gespitst! Met Doornroosje Ballet de Cuevas naar Amsterdam Op dinsdag 5 juni geeft het ballet van de markies van Cuevas in thea ter Carré te Amsterdam de Neder landse première van ,,Le belle au bois dormant" (Doornroosje), een ballet dat in 1890 gemaakt is door de cho reograaf IVIarius Petipa op muziek van Tsjaikowsky. Gedurende de zes voorstellingen (513 juni) zullen vier verschillende bezettingen de hoofdrollen vertolken. Op 5 en 10 juni treden daarin op Liane Daydé, eerste sterdanseres van de Paryse opera. en Serge Golovine, op 6 en 8 Juni Genia Melikova en Henning Kronstam. de jonge eerste sterdanseres van het Koninklyk Deens Ballet, op 7 juni de jonge Ma rilyn Jones en George Goviloff en op 9 juni Marilyn Jones en Nicolas Polajenko. De begeleiding geschiedt door het Noordhollands Philharmo- nisch orkest onder Jean Doussant. Op 11. 12 en 13 juni geeft de groep een „soiree de ballets". „De overheid moet ervoor waken", zei hy, dat in haar cultuurpolitiek de zelfwerkzaamheid in leven blyft. „In ons land" aldus de staatssecretaris, doelend op de vergaande verzuiling wordt het culturele leven sterk be heerst door levensbeschouwelijke stromingen. „In de wereld van de bibliotheken, bestaat echter samen werking", aldus de heer Scholten. Het interbibliothecair leenverkeer is er een duidelijk voorbeeld van „Maar", zei hij, „coöperatie moet ge baseerd zyn op menselyke contacten. Zonder een forum, waarin gedach- tenwisseling mogelyk is en uitwisse ling van eikaars problemen, kan geen hechte binding ontstaan", waar schuwde hy. verband met de eventuele huurver-satiemaatregelen uit te lokken. De Staatssecretaris noemde het bi- De bouwkos- bliotheekwezen een slagader van het 'culturele leven. „Het is belangrijk dat hier een dergelijk samengaan tot stand is gekomen in ons land" zei hy. Congresvoorzitter prof. dr. L. Brummel, directeur van de Kon. Bi bliotheek in Den Haag, was bij de opening van het congres, op de voor geschiedenis ingegaan. „In 1912", zo zei hy, namen zeven ambtenaren van ode Utrechtse Universiteitsbibliotheek ren ontbloot, heeft hy er tot dusverre j het initiatief tot oprichting van de van afgezien van zyn kant liborali- N.V.B. De Eerste voorzitter was dr. Naast de Ned. Ver. van Biblio thecarissen ontstond de Centrale ver eniging van openbare bibliotheken (C.V.), maar men vond elkaar en het kwam tot een vruchtbaar samen gaan. Na mr. Scholten wensten velen het bestuur van de gouden N.V.B. geluk met het halve eeuwfeest. In het oude stadhuis aan de Groenmarkt deden dat 's avonds, tydens een zeer geani meerde ontvangst, B. en W. van den Haag. Aanwezig waren o.a. burge meester mr. H. A. M. T. Kolfscho ten en wethouder van Zwyndrecht. 's Avonds gingen de congressisten niet naar de Pier, zoals voorgenomen maar naar de Rotterdamse Euromast. Vandaag vergaderde men in secties. Vanmorgen sprak drs. P. J. van Swigchem, directeur van de Haagse Openbare Leeszaal en Bibliotheek, over „Drievoudig antwoord op een veelvoudige literatuurvraag". IT. P. Sevensma. Eind 1912 waren er toe, Een woordvoerder van de Joego slavische regering heeft gisteren mede gedeeld. dat de Sowjetrussische rege ring president Tlto heeft uitgenodigd een vakantie in de Sowjet-Unie door te brengen. „Er ls echter nog niets be paalds afgesproken", voegde hy eraan Advertentie fan striata Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voor- weken centrifugeren - voorwas - hoofd was spoelen - wegpompen - spoelen wegpompen - spoelen - centrifugeren spoelen-centrifugeren - spoelen - droog- centrifugeren. Alles automatisch. En Skip, het matig - schuimende wasmiddel, dat speciaal voor moderne wasmachines is ontwikkeld, hoort bij deze verfijnde werk wijze. Wij zenden U gaarne informatie over de Constructa. Skip: Hét wasmiddel voor de Constructa Zend mij Uw catalogus Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Constructa Nederland Keizers gracht 522 Amsterdam-C. Telefoon 020-323 98 O CO

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9