PYJAMA'S OAS wil met FLN praten 4: Comité ijvert voor „derde programma" AGENDA Chalet d' „VIJFF VLIEGHEN"-Warmond Ned. soldaat door eigen kogel gedood Messali Hadj weer vrij Jxmgensmarkt 95 Peek&Cloppenburg Castella Schoonheidszeep MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 MEI 1962 Artistiek en politiek (Van onze t.v.-medewerker) Twee punten nemen wy uit de NCRV-uitzending van gisteren. Het artistieke onderdeel kwam tot ons door samenwerking van Marjo Tal en Conny Stuart, De pianiste deed zich (andermaal) kennen als een zeer mu zikale musicienne, die voortreffelijk Beethoven, Schubert en Liszt ver tolkte. Dat was het deel recital. Het restant heette recitatief, waarbij uit sluitend Franse chansons en gedich ten door Conny Stuart werden ge zongen op melodieën en onder bege leiding van mevrouw Tal. Dit leek ons iets voor fijnproevers. In de eerste plaats waren de tek sten bepaald nogal moeilijk. De mu ziek was anders dan we gewend zijn bij het Franse lied. Zy was tegen de commercialiteit in geschreven en al leen het streven al. dat hieraan ten grondslag moet liggen, is ons sym pathiek. Dat er van de totaliteit zo veel uitging, was stellig te danken aan de sterke expressiviteit in voor dracht en regie, waarin duidelijk de meesterhand van Gerard Rekers te bespeuren viel. Al evenmin goedkoop was het fo rum. dat handelde over de vraag of Nederland boven zijn stanr leeft. Men slaagde er niet in tot een alge meen geldende uitspraak te komen. Dat was ook nauwelijks te verwach ten. Wat misschien nog belangrijker was: het boeide van begin tot eind en gaf stof tot overdenking. Het ge zelschap was wat grillig samengesteld en dat kwam het pittige karakter ten goede. Wij hebben niets dan goede woorden voor mevrouw Fortanier-De Wit, die een didactisch talent bleek te bezitten, dat zeldzaam is. Ze bleef daarbij levendig, verviel nimmer in een belerende toon en hield de zaak fris. Een pikant nieuwtje onthulde prof. Pen, voor wie de microfoon van de VARA gesloten blijkt te zijn. Hij liet een onderwerp, dat hem kenne lijk hoog zat, links liggen, omdat hij beducht was, dat de NCRV hem an ders ook niet meer zou uitnodigen. We zouden zulks betreuren, want we zouden dan zijn peroraties over de Christelijke naasteliefde (met verwij zing naar een publikatie van de Gro ninger Roscam Abbing over ethiek) in verband met de verdeling van de rijkdommen over de wereld hebben gemist. We begrijpen, dat de spanning ge durende zo'n forumzitting er wel eens i In Nieuw-Guinea: De Legervoorlichtingsdienst deelt mee dat in Nieuw-Guinea is omgekomen dienstplichtig sol daat der eerste klasse J. H. M. Groels. Soldaat Groels kwam na een verkenningstocht in het gebied van Kaimana ten val en werd getroffen door een kogel of ko gels uit zijn eigen geweer. Na drukkelijk werd meegedeeld dat soldaat Groels niet tengevolge van oorlogshandelingen is om gekomen, maar door een onge luk. Soldaat Groels was 20 jaar oud en woonde in Waalre. Hij maakte deel uit van de C-com- pagnie van het zesde infanterie- bataljon. Het ongeluk gebeurde in Moerara (Kaimana) aan de zuidkust, ten westen van de Et- na-baai. Soldaat Groels is in Kaimana begraven. oorzaak van is, dat een op zichzelf boeiende zijweg niet onderkend wordt. Dat was dan hier het geval, toen prof. Polak erop wees. dat primair is, dat het nationale inkomen wordt ver hoogd en eerst daarna naar een bil lijke verdeling van de koek dient te worden gestreefd (we zijn al op weg, meende het forum). Tv-waarscliuwiiig aan automobilisten Op de vrijdagavond voor Pinkste ren vertoont de KR.O. de veel be sproken Engelse verkeersfilm „Six Candles" die werd gemaakt in op dracht van de British Insurance Association, de organisatie voor het verzekeringsbedrijf in Groot-Brit- tannië. In Engeland werd de film niet al leen verschillende malen vertoond voor de televisie, maar ook voor gro te groepen belanghebbenden bij het verkeerswezen. Onder auspiciën van de Voorlichtingscommissie uit het Schadeverzekeringsbedrijf beleefde deze verkeersfilm op 26 april jJ. haar Nederlandse première. De film ..Six Candles", vertelt de navrante geschiedenis van een En gelse automobilist een verzeke ringsinspecteur die. zoals de com mentator al onmiddellijk by het be gin aankondigt, zelfmoord zal ple gen. Niet de zelfmoord van een wan hopige, die geen uitweg meer ziet, maar de ongewenste en ongewilde zelfmoord, ontstaan door onvoor zichtigheid in het verkeer. De film geeft het beeld van een dag uit het leven, zoals iedere automobilist die wel eens meemaakt door te late af spraken. oponthoud en niet te ver geten de haast. Alhoewel deze film wel wordt aan gekondigd wil de KRO. het voor beeld van de BJB.C. volgen en deze film aan de Nederlandse kijkers la ten zien voorafgaande aan de feest dagen, waarop een extra grote ver keersdrukte valt te verwachten. De B.B.C. vertoonde de film onaan gekondigd op de avond voor Kerstmis. Men hoopt ook in Neder land door deze vertoning een drin gend beroep te doen op alle wegge bruikers om de uiterste voorzichtig heid in het verkeer in acht te ne men. Messali Hadj, de leider van de MNA (Algerijnse Nationale Beweging, een concurrent van de FLN, het na tionale bevrijdingsfront) heeft een algehele vrijheid gekregen, aldus hebben personen uit zijn omgeving meegedeeld. Hadj was sedert 1 april 1934 vrijwel voortdurend gevangene van de Franse autoriteiten, die hem een gedwongen verblijfplaats bij Chantilly ten noorden van Parijs aanwezen. Het hergeven van de vrijheid aan Messali Hadj is een voortvloeisel uit het besluit van de Franse regering om de '.openbare vrijheden" in Alge rije te herstellen met het oog op het op 1 juli te houden referendum. Volgens waarnemers zal het Mes sali Hadj vrijwel onmogelijk zijn om naar Algerije terug te gaan gezien de vijandigheid van de leden van het Nationale Bevrijdingsfront tegenover hem. Messali Hadj begon zijn nationa listische activiteit in 1923. Hij werd in 1928 de eerste maal gearresteerd en het Jaar daarop werd zyn bewe ging „Noordafrikaanse Ster" ont bonden. Een nieuwe, in 1931 gestichte beweging ter vervanging daarvan werd in 1934 opgeheven en Messali Hadj kreeg gevangenisstraf, waarop nog een lange rij veroordelingen volgde. Toen de Algerijnse opstand uitbrak werd Messali Hadj overgebracht naar Belle-Ile by de Franse Atlantische kust. elke woensdag •••••••••••••••••a* sterke keperflanel royale pasvorm prima wasbaar kleurecht in bleu en grijs met vrolijke contrastkleuren speciaal verlaagde J. M. prijs 4 jr. Kleine stijging per maat Radio voor selecte groep Staatssecretaris mr. Y. Scholten van Onderwas, Kunsten en Weten schappen beschikt al büna een jaar (sinds 19 juli 1961) over een rapport, dat handelt over de mogelijkheid om ook in Nederland te komen tot uit zending van een radioprogramma voor een beperkte groep luisteraars, dat naar Engels voorbeeld als „derde programma" zou kunnen worden aangeduid. IN speelt 't orkest TATA MIRANDO, bekend van radio en televisie. Telefoon 01711—855 Generaal wil geen vuurpeleton voor Jouliaud formeren De Franse generaal Francois Partiot heeft geweigerd het vuurpeleton samen te stellen, dat ex-generaal Jouhaud moet terechtstellen. De 55-jarige generaal, bevelhebber van het district Versailles, heeft ver klaard dat hij op eigen verzoek met vervroegd pensioen zal gaan. Partiot en Jouhaud zijn samen op de Franse krijgsschool in Saint Cyr geweest. Partiot was door de regering aange wezen om het vuurpeleton samen te stellen voor de terechtstelling van personen die door het bijzon dere militaire gerechtshof ter dood zijn veroordeeld. Dit gerechtshof is door de Franse regering ontbon den na het vonnis waarbij ex-gene raal Salan niet ter dood maar tot levenslang werd veroordeeld. Zoals bekend is de terechtstelling van Jouhaud opgeschort, hangende een beslissing van het hof van beroep aangaande een verzoek van Jou- nauds advocaten om een nieuw proces. MINISTER BEERMAN IN BRUSSEL De Nederlandse minister van Jus titie. mr. Beerman, heeft gisteren in Brussel met *ün Belgische collega, Vermeylen. en een vertegenwoordiger van de Luxemburgse minister van Justitie. Lelck. problemen besproken die in behandeling zijn bij de Bene- lux-commlssie voor de eenmaking van het recht. w.o. de kwestie vnn de instelling van een - enelux-gerechts- hof. Dc ministers hebben richtlijnen op gesteld voor het rapport, dat de drie regeringen binnenkort aan het Bene- lux-parlement (dc raadgevende in terparlementaire Benelux-raad) zul len uitbrengen over het werk dat vo rig jaar op het gebied van de een making van het recht is verricht. De OAS heeft zich gisteren bijna met name tot de FLN (het Nationale Bevrijdingsfront) ge richt, toen zij gisteravond in een klandestiene radio-uitzending verklaarde, dat het voor de toe komst van Algerije noodzakelijk is dat de OAS door de tegen stander wordt erkend. De woordvoerder van het Ge heime Leger zei verder, dat de twee revolutionaire krachten tegenover elkaar het eens moe ten worden, met uitsluiting van Frankrijk, om Algerije uit de chaos te redden. Vrijdag en zaterdag had de OAS in clandestiene uitzendingen reeds te verstaan gegeven, dat zy als gesprek- 9 Vervolg van pag. 1 Beursdaling Onze financiële medewerker tekent by deze inzinking in New York o.m. het volgende aan: Het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat een herhaling van 1929 niet zeer waarschijniyk is. Thans zul len er ongetwijfeld zwakke posities worden afgewikkeld, maar van een zo voze structuur als in 1929 het ge val was, is thans geen sprake. Het gevaar schuilt dan ook niet in speculatieve affaires, maar veel meer in de grote beleggingsfondsen, waar van men tijdens de hausse meende, dat ze tot de „ingebouwde stabilisa toren" mochten worden gerekend, maar die nu blijkbaar tot verscher ping van de koersdaling hebben mee gewerkt. Het gevaar van nu bestaat hierin, dat zich grote fondsen in één hand bevinden zodat de Newyorkse beurs kan worden gebruikt als een wapen tegen de regeringspolitiek, die een prijsstyging tegengaat en de fabri kanten dwingt met kleinere winsten genoegen te nemen. Het is niet on mogelijk, dat een dergelijke strijd thans op de ruggen van de fondsen houders wordt uitgestreden. Voor de verdere ontwikkeling van de fondsenmarkt in New York hangt er thans veel van af wat de regering zal doen. Gelet op de gevaren, die een verdere koersdaling meebrengen, mag worden verwacht dat ernstig zal worden gepoogd de onrust en de op winding rondom de effectenbeurs tot bedaren te brengen. Voor de Amsterdamse beurs wor den nu de nadelen van het buiten lands bezit aan Nederlandse fondsen zichtbaar. Reeds lange tijd is de koersbeweging van deze zogenaamde internationale fondsen op onze beurs afhankeiyk van het buitenland, in zonderheid van Amerika. En ook thans zijn het vooral de internatio nale fondsen, die onder de verkoop druk te lijden hebben en daardoor grote verliezen lijden. Wat Amsterdam betreft: hier zal de koersdaling minder ernstig be hoeven te zyn, temeer omdat het koerspeil er veel minder sterk over dreven is, de speculatieve affaires be trekkelijk gering zijn en de Neder landse economie in hel algemeen ge sproken gezond kan worden genoemd. genoot erkend wilde worden. Voor deze erkenning zou zyn afzien van haar politiek der verschroeide aarde. Intussen heeft het rechtse Franse blad „L'Aurore" melding gemaakt van „hardnekkige geruchten" dat de OAS en de FLN in het geheim con tact met elkaar hebben gehad. Dit overleg zou volgens het blad ten doel hebben een einde te maken aan het bloedvergieten en Algerije „zonder bloedbad en onderdrukking" tot on afhankelijkheid te brengen. Tengevolge van gewelddaden zijn gisteren in Algerije 22 mensen <13 moslims en 9 Europeanen) om het leven gekomen. Alleen al in Algiers vielen 18 doden, onder wie 6 Euro peanen, en 21 gewonden. Gisteren zijn voor het eerst mohammedaanse ordetroepen in Algiers opgetreden, zy openden het vuur op Europeanen, toen OAS-leden, die in drie auto's waren gekomen, Algerijnse havenar beiders onder schot namen. De mo hammedaanse politietroepen veegden met mitrailleurvuur de kade schoon. Toen daarop de Algerijnse havenar beiders zich bewapenden met ijzeren staven en stokken om andere Euro peanen te lijf te gaan, grepen Fran se politietroepen in. Bij de schietpar- ty werden 16 personen gewond. De OAS heeft gisteren in Algiers der tien scholen en twee villa's in brand gestoken. Het persbureau van de Algerijnse voorlopige regering in Tunis heeft gisteren verklaard, dat de „ver schroeide aarde", politiek van de OAS „operatie 1830" genoemd dient te worden, omdat zy beoogt, Algerije terug te brengen tot de omstandighe den die daar heersten toen de Fran sen het land begonnen te kolonise ren. Het persbureau eist drastische maatregelen om het toekomstige eco nomische leven van het land te be schermen. Het beschuldigt bovendien zekere Franse legereenheden ervan, bij te dragen tot de afslachting van Algerijnen. Een groep Nederlanders, die zich hebben verenigd in het comité „Het derde programma" heeft op die da tum aan de bewindsman het resul taat overlegd van een onderzoek, dat op eigen initiatief werd ondernomen. In verband met verschillende publi- katies acht het comité nu het tijd stip aangebroken om de toen onder nomen stap openbaar te maken. Het comité heeft zich in zyn sohryven aan de staatssecretaris na drukkelijk bereid verklaard, voor het geval in beginsel een stichting als in het rapport wordt voorgesteld voor een zendmachtiging in aanmerking zou komen, de voorbereidende stap pen te nemen om tot oprichting van een dergelijke stichting te geraken en ieder daartoe noodzakelijk over leg te plegen. Het is de bedoeling, dat dit rapport in handen komt van de Cammissie- Scholten voor radio- en televisiewet geving. Los van zuilen Het aangeboden rapport behelst een volledige opzet voor een derde programma via het FM-net te ver zorgen door een organisatie, die los staat van de bestaande omroepver enigingen. Volgens deze voorlopige opzet zal het derde programma op vijf punten zich onderscheiden van de bestaande radioprogramma's. 1.Het zal trachten het beste wat de menselijke geest op het gebied van kunst en wetenschap heeft te bie den in een boeiende en radiofo nisch verantwoorde vorm uit te zenden. 2. Het richt zich in principe tot de steeds groter wordende groep van cultureel geïnteresseerden in alle lagen van de Nederlandse bevol king, aan wier voorkeur en ont wikkeling in de huidige radiopro gramma's onvoldoende recht wordt gedaan. 3. Het is niet gebonden aan enige richting van levensbeschouwing of politiek, maar het wil de op deze gebieden bestaande verschillen en controversen in hun zuivere vorm tot hun recht laten komen. 4. Het wil de luisteraar, ook al zal hij zich niet voor alle programma onderdelen interesseren, de zeker heid bieden dat él die onderdelen niveau hebben. 5. Het zal alleen in de avonduren en op zondagochtenduren worden uit gezonden. Het comité is als volgt samenge steld: prof. dr. W. Asselbergs te Nij megen, prof. dr. O. Bottema tc Delft, jhr. mr. P. J. W. de Brauw te Den Haag, H. A. Gomperts te Amsterdam, A. Koolhaas te Amsterdam, drs. A. M. Mees te Sassenheim, Jan Mul te Overveen, prof. dr, G. C. van Niftrik te Amsterdam, W. P. Pos te Amster dam, prof. mr. dr. M. Rooy te Am sterdam (voorzitter), prof. dr. Charlotte Ruys te Amsterdam, dr. J. W. Schulte Nordholt te Wassenaar, mr. Herman Vlug te Rotterdam, prof. K. Wiersma te Groningen, dr. D. A. Wumkes te Emmen en mr. J. van Schalk te Amsterdam (secretaris) Dagbladpers bij de regering Toestand verontrustend De minister-president en de staatssecreatris van O.K. en W. hebben gisterochtend een dele gatie van het bestuur van de vereniging ,,De Nederlandse Dagbladpers'' ontvangen. Naar van de zijde van het kabinet van de minister-president verklaard wordt had deze bespreking ten doel van gedachten te wisselen over bepaalde omstandigheden voor de verschijning van de dag bladen op zaterdag, die door de dagbladdirecties verontrustend werden geacht. De aanwezigheid van Staatssecre taris Scholten bij deze bespreking duidt er volgens deze verklaring reeds op. dat het niet in de bedoe ling lag hierbij C.A.O.-problemen op de voorgrond te stellen, doch dat het gesprek ging over de problemen, die de vrije zaterdag met zich brengt voor het verschijnen van de dagbla den en voor de nieuwsvoorziening door de pers tijdens het weekeinde in het. algemeen. Problemen, die ver band houden met de C.A.O. voor het grafische bedrijf, zyn daarbij slechts zijdelings als een van de facetten van het gehele probleem aan de orde ge weest, zo werd ons van genoemde zijde verklaard. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actuali teiten. 18.20 Pianospel. 18.30 Radio Volksuniverslt.: Mens en wetenschap pen VI Filosofie II, door prof. dr. C. A. van Peursen. 19.00 Voor de kinderen 19.05 Paris vous parle. 19.10 Operamuziek (gr.). 19.55 Wielrennen: Olympia's Tour door Nederland. 20.00 Nieuws. 20 05 Spectacle coupé: geva rieerd programma. 22.00 Zangrecital. 22 30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Klassieke grammof oonmuziek. 23 25 Kamermuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Voor de Jeugd. 18.20 Dansorkest en zangsolisten. 18.45 Pia nospel. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.25 Licht te verteren, (gr.). 20.00 Eerste slotultzending SUS 9. 21,00 Weet je weetje, fotocursus. 21.20 Kerkorgel recital. 21.45 Sopraan, bariton en piano 21 55 De zilverflult: licht programma. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Gehuwd en onge huwd. lezing. 22.55 Vreemd ..litera tuur en muziek in cabaretvorm. 23.25 Noordhollands Filharmonisch orkest: amusementsmuz. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20 00 Journaal. 20 20 Politieke uitz.; PSP. 20.30 Europa 1957-1962, Film over de ontwikkeling v. d. Euro pese samenwerking. 20.40 Chiles Uhren gehen anders (In Chili lopen de klok ken anders), uitz. in verband met de wereldkampioenschappen voetbal. 21.10-22.40 Geordle, film (alle leeftij den). VOOR WOENSDAG 30 MEI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend- fvmnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 23 Lichte ochtendklanken (gr 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte klanken uit Zwe den (gr.). 8.30 Verkeerswenken. 8.35 Muzikale ochtendpost (gr.). 8.55 Kook- praatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw 9.10 Moderne orkestmuziek (gr.). (9.35 9 40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Melodieën Expres. 11.30 Walsor- kest (herh. van zondag jl.12.00 Lich te muziek. 1230 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor 't plat teland. lezing. 12.38 Hammondorgel- spel: amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13 15 Grand Gala-orkest (herh. v. maandagavond). 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Klassieke kamermuz.. 15 00 Hoe worden we geregeerd? lezing. 15 10 Voor de Jeugd. 17.00 Tentoonstel- llngsagenda. 17.05 Balletmuziek (gr.). 17.50 Regeringsuitzending: De steden van Nieuw Guinea, door W. A. L. van Doorenmaalen. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualit., 1830 Tango-Rumba orkest en zang. 18.57 Olympia's Tour door Nederland. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 Jazztrio. VPRO: 19.30 Voor de jeugd VARA: 20.00 Nieuws. 20.05- 02 00 Uitslagen Gemeenteraadsverkie zingen 1962. met commentaren en be schouwingen. afgewisseld met grammo- foonmuziek (Van 22.30-22.40 Nieuws-. (Van 23.55-24.00 Nieuws). Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Lichte ?rammofoonmuziek. 7.30 Gewijde muz. .50 Het brood des levens, meditatie 8 00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lich te grammof oonmuziek. 9 Voor de zie ken. 9 35 Grammofoonmuzlek. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Grammofoonmuz. 10.15 Morgendienst. 10 45 Samenzang. 11.10 Radio Filharmonisch orkest. 12 00 Mu ziek bij de lunch (gr.), 12 30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gewijde muziek. 12.37 Alle-Dag-Kerk- dienst. 13.15 Lichte muziek. 13.35 Ka merorkest: Klassieke muz. (gr.) 15.00 Moderne muziek (gr.). 15.15 Interscho- lair Muzlektournooi Haarlem '62, 15.45 Vrije tijd wel besteed. 16.00 V. d. jeugd 17.20 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten, 17.45 Theaterorkest, zang en orgel. NCRV: 1810 Het Kerkelijk Jaar in koor- en orgelmuziek. 18.30 Het Spek- trum. 18.45 Lichte muziek (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Leger des Hells- Advertentie Tijdelijk ter kennismaking 4 stukken voor de prijs van 3 De 73-Jarlge weduwe Verbocht uit Roosendaal ls gisteren door een vrachtauto gegrepen en op slag ge dood. Het slachtoffer was per flets op weg naar de r.-k. kerk in Nispen en sloeg vlak voor de achterop komen de en signalen gevende vrachtauto plotseling linksaf. Deze zomer zal het eiland Texel een rechtstreekse luchtverbinding krijgen met de vliegvelden Zestienho ven te Rotterdam. Schiphol. Eelde en Ameland. In nauwe samenwerking met de N.V. Teso te Texel en een aantal Industriële ondernemingen te Gronin gen zal de N.V. Sindberg Luchtvaart bedrijf te Rotterdam. Ingaande 6 Juli, beginnen met een lijndienst Rotter damEelde v.v„ «aarbij Schiphol. Texel en Ameland als tussenstations dienst zullen doen. Dr. R. Slot uit Rotterdam is be noemd tot gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht in de fa culteit der rechtsgeleerdheid. Van 1949 tot 1951 was dr. Slot werkzaam bij de Ned. Bank en daarna als hoofd-assistent en wetenschappelijk hoofdambtennaar bedrljfshuishoud- kunde aan de Economische Hogeschool Verscheidene publikatles verschenen van zijn hand. De 57-Jarige wegwerker H. van Rlemsdyk uit Geldermalsen ls glste- BINNENLAND ren ln Schalkwijk op het baanvak UtrechtCulemborg aangereden door de sneltrein UtrechtMaastricht en aan zijn verwondingen overleden. Hij was ln dienst van een particuliere aannemingsmaatschappij. De trein kreeg 20 minuten vertraging. BUITENLAND De Belgische douanebeambten zijn gisteren een stiptheidsactie be gonnen om kracht bij te zetten aan hun salariseisen. De afwikkeling van de douaneformaliteiten op het vlieg veld van Brussel ondervond hierdoor vertraging en het goederenverkeer aan de grens tussen België en Frankrijk kwam ln moeilijkheden. De Belgische minister van Financiën. Andre De- quae. heeft ervoor gewaarschuwd, dat hij „onmiddellijk ernstige maat regelen" zal nemen als de actie mocht voortduren. Het Britse ministerie van Ge zondheid heeft een schok therapie ln zijn campagne tegen het roken ge bruikt. Aanplakbiljetten beelden de deksels af van vijf doodkisten waar mee de toeneming van het aantal sterfgevallen aan longkanker wordt aangeduid. De doodkisten worden gro ter naarmate het aantal sterfgevallen toeneemt, namelijk van 5.303 ln 1940 tot 25.288 in 1961. Het Noorse vakverbond heeft be sloten de stakers in Spanje met een gift van 25.000 kronen by te staan. DINSDAG Antonius Clubhuis: Toneelgroep Pro- fessorenwijk voert „Het meisje van het schilderij" op. 8 uur n.m, Den Burcht: Uitvoering Chr. kinder koor „Ex Animo". 7.30 uur n.m, Hogewoerd 175: Jehovah's Getuigen. Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. v. d. Bink. 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden Jaarvergade ring V.V.V. Leiden. 8 uur n.m. Stadhuis: Afscheid Th. Barnard van gemeentedienst. 4.45 uur n.m. WOENSDAG Den Burcht: Uitreiking gouden plaat aan „Leidse Sleuteltjes". 8 uur n.m. Het Gulden Vlies: V.V.D. Bespreking verkiezingsuitslag. 9.30 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte. 7.30 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur n.m. Prediker: Prot. Chr. groep. Bespre king uitslag verkiezing. 8 uur n.m. SchouwburgLeerlingenuitvoering Balletschool Hendrichs. 8 uur n.m. Zulderkerk: Concert Lyra Academica ten bate van Ned. Roode Kruis. 8 uur n.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Stationsplein: Autotocht Ned. Chr. Reisver. door Brabant en naar Ant werpen. 8 uur v.m. VRIJDAG Lakenhal: Uitvoering Leidse Muziek school. 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Prediker: Finale ,,d' Oprechte Ama teur", 7.30 uur nm. ZATERDAG St.-AntonlusclubhulsToneelgroep „Euripides" speelt ,,'n Zomerzotheid 8 uur nm. Siberische meteoriet was komeet Radio Moskou heeft dinsdag ge zegd dat uit een onderzoek in ver scheidene landen gebleken ls dat de bekende meteoriet, die in 1908 in Siberië is gevallen en honderden vierkante kilometer bebost gebied aldaar heeft verwoest, in feite een komeet geweest moet zijn. Verscheidene landen hebben ant woorden op een Sowjetrussische vra- geniyst ingediend, waaruit blijkt dat het licht van het hemellichaam al leen in Europa en Noordoost-Azië is waargenomen. Wanneer de „meteo riet" een komeet geweest is, zou zijn staart van de zon af gericht staan en zou hy ten westen van de meridiaan van Greenwich niet waargenomen zyn. Doopsgezinde kerk: Adventkerk 10 11 uur vm.. Bijbelstudie; 1112 uur, ds. J. T. Knopper, van Gouda. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Botanisch Laboratorium (Nonnen steeg 3): K en O-cursus biologie o.l.v. drs. T. H. ten Berge en drs. P. H. Nooteboom, 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Academie (nieuwe vleugel)Lelds Acad. Kunstcentrum. Schilderijen en tekeningen van Guy-Marie Nouvel (tot 15 juni). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur .zondag 1-4 uur. LakenhalTentoonstelling „Bal en zyn groep" (tot 18 Juni). Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van maandag, dag. van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Ryksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- lyks 10-5 uur, zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheid: Ten toonstelling „Glas uit de oudheid", (t/m 15 augustus). Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Llclo: „Die Fledermaus". A l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaarts dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Als ln een donkere spiegel". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Spartacus". 14 Jr. Dag. 2 en 7.30 uur. Luxor: „Jerry als piccolo". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en He melvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Bloedgeld". 18 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De wraak met de tomahawk". Casino: „De kneusjes van het regi ment". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en Hemelvaartsdag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: vrijdag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur „De Ont wrichten". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 u ma. en wo. 8 'uur „Afspraak in sep tember". 14 Jr. Dond. 8 uur „Meneer Hulot gaat met vakantie". A.l. Zon dag-, woensdag- en donderdagmiddag 2.30 uur „Toto en de Stropers". A.l. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp is geopend. B|| geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. kwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuzlek. 20.15 Ge- meenteraadsverkiezingen 1962. 20 45 Lichte muziek (gr.). 21.00 Gemeente, raadsverkiezingen 1962. 21.20 Grammo. foonmuziek. 21.30 Gemeenteraadsver. kiezingen 1962. 21.50 Grammofoonmij. ziek. 22 30 Gemeenteraadsverkiezingen 1962. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten 22.55 Gemeenteraadsverkiezingen 1962. 23.30 Beschouwingen en Wethouders. 23.55 Nieuws. 00.00-01.00 Gemeente raadsverkiezingen 1962. GRAMMOFOON PL ATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l||n van 18-20 uur) The surrey with the fringe on top (Rodgers). orkest Edmundo flos; Wis; you were here. (Rome), id.; Dancr little lady (Coward). Orkest Victor Silvester; Mary make believe (Coward) Id.; Orchids ln the moonlight (You. mans), orkest Edmundo Ros; La Ro. slta (Dupont) Id.; Poor little rich girl (Coward), orkest Victor Silvester Rock around the clock (de Knight)' id Under the bridges of Paris (Scottoi orkest Edmundo Ros; National emblem ld.; Zigeuner (Coward), orkest Victor Silvester; Kiss me (Coward), id: Jealousy (Cade), orkest Edmundo Ros' Dolores (Loesser), id.; Marina (Gra.' nata), Carlos Miranda; Rome by Night (Cantora). Id; Three coins in the fountain (Styne), orkest Frank Chacksfield; Capltano d'amore (Gletzi Inés Taddlo; Que sera, sera (Living, ston), orkest Frank Chacksfield; Luna caprese (Ricclardi) Bob Azzam; Love (Flea), Id.; High noon (Tiomkins) orkest Frank Chacksfield; Historia de un amor (Almaran) Trio Los Para, guayos; Chlquita linda. Id.: Secret love (Fain), orkest Frank Chacksfield; Two (Curtis). Guy Mitchell; Heartaches by the number (Howard). Id.; Love ls a many splendoured thing (Fain), or- kest Frank Chacksfield; Babv face (Davis), Brenda Lee; All the wav (v. Heusen). orkest Frank Chacksfield- Clementine (Harris). Bobby Darin; Mack the knife (Weill), id.; Night, watch (Mandei), Gerry Mulligan, Art Farmer, Frank Rosolino. Bud Shank Pete Jolly. Red Mitchel. Shelly Manne; Life's a funny thing (Mandel) ic' Gone with the wind (Wrubel), Cohn Zoot Sims Quintet; 'Deed do (Hirsch), Rosemarv Clooney met het Buddy Cole Trio; Blue moon (Rodgers). id.; Do nothing till you hear from me. (Ellington). Id.: Organ grinder's swing (Mills). Joe Newman Quartet met Shirley Scott; Rosetta (Hines), id. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17 00 Voor de kinderen. NTS; 17.35 De Verrekijker, jeugdjournaal KERKEN: 17.45-1805 Logboek. Bijbel programma voor de Jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizler. 20.30 Geknipt voor herhaling: licht muzikaal programma. NTS: 21.00 Uitslagen en commentaren van de vandaag gehouden Gemeente raadsverkiezingen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Volksdansen. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Licht programma over de adver tentiewereld. 13.40 Zangrecital. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 16 00 Ves pers. 16.45 Lezing of voordracht. 17.00 Voor de Jeugd. 17.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws. 18.15 In the South-East. Re gionaal programma. 19.00 Kamermuz. 19.30 Twintig vragen. Orkest, instru mentaal ensemble, koren en solisten. 21 30 Voordracht. 22.00 Nieuws. 22.30 Cello en piano. 22.45 Parlementsoverz. 22 59 Weerbericht. 23.00 Nieuws. 23.02 Voordracht. 23.25-23.36 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12 00 Populaire grammof oonmuziek. 12 31 Populaire muziek. 13.30 Nieuws. 13.35 Cricketuitslagen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Volksliederen. 15.31 Muziek bij het werk. 16.15 The Dales dagboek. 16.31 Uitslagen races. 16.35 Grammofoonmu zlek. voor de Jeugd. 17.00 Gevarieerd programma. 17.31 Gevarieerde muziek en berichten. 18 33 Sportoverz18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19.25 Sport. 19.31 Amusementsmuziek. 20 31 Hoorspel. 21.31 Populaire muziek. 22 30 Nieuws, sport en actualiteiten. 22.41 Gevarieerde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 111. 12.00 Muziek voor blaasinstrumenten 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke operette muziek, 16.00 Lichte orkestmuz., 17.45 Gevarieerde muziek. 19.00 Nieuws. 19.3 24.00 Nieuws. 0 10 Volksmuziek. 0.30 Volksmuziek. 0.30 Amusementsmuziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muz, Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.10 Symfonie-orkest en solisten: Klassieke 'en moderne muziek. 13.25 Grammofoonmuziek. 14.15 Kamermuz. 15 05 Orkestconcert met solisten: Mo derne en klassieke muziek. 18.30 Gram mofoonmuziek. 23.10 Kamermuziek. 23.53-24.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuzlek. 12.30 Weerberich ten. 12.35 Lichte grammofoonmuzlek. 12 50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13 15 Kamermuziek: Klassieke muziek. 14 00 Schoolradio. 15.00 Koorzang. 15.30 Klassieke grammofoonmuzlek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Engelse les. 16.21 Lichte grammofoonmuzlek. 17.00 Nws. 17.15 Viool en plano: Klassieke muziek. 17.50 Boekbespreking. 18 00 Grammo foonmuziek. 18 10 Lekenmoraal en fi losofie. 18 30 Voor de soldaten. 18.50 Sport - actualiteit - toerisme. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte grammofoonmuz. 19.50 Herinneringen aan toen.. 20.00 Chansons. 20.30 Voordracht van gedichten. 21.00 Omroeporkest en so list: Moderne muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonmuzlek. 22.25 Ethnische muziek. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. 484 m.: 12.03 De wereld in de muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Grammofoonmuz. 14.03 Kamerorkest en soliste: Klassie ke muziek. 15.30 Grammofoonmuzlek. 16.08 Lichte grammofoonmuzlek. 17.00 Nieuws. 18.30 Jazz. 19.30 Nieuws. 20 00 Gevarieerd programma. 21.45 Grammo foonmuziek. 22 00 Wereldnieuws. 22.15 Franse chansons. 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). h 1 V) K| is a B'S h Amsterdam motregen W 6 16 10 Den Helder geh. bew. w 6 14 1 Ypenburg Vllssingen zwaar bew zwaar bew wzw w 4 2 15 14 13 8 Eelde mist w.stil 15 5 De Bilt mist w 2 16 8 Twente mist zzw 2 16 2 Eindhoven motregen w 2 16 0.2 Z.-Limburg regen w 2 14 3 Helsinki half bew. z 4 18 0 Stockholm zwaar bew zw 2 15 6 Oslo regenbui w.stil 17 0.1 Kopenhagen half bew. wnw 6 11 0.1 Aberdeen half bew. nnw 5 13 2 Londen onbewolkt w.stil 14 3 Brussel motregen wnw 2 15 4 Luxemburg zwaar bew w.stil 13 0.4 Parijs mist nw 1 15 1 Bordeaux zwaar bew nnw 2 15 0 Grenoble zwaar bew w 1 17 1 Nice licht bew. nnw 3 19 0 Berlijn geh. bew. w 3 13 4 Frankfort half bew. zw 2 14 0 Mtlnchen hal* bew. z 1 16 0.4 1 Zürich zwaar bew w 1 16 Genéve regenbul w.stil 16 4 Locarno licht bew. w.stil 13 16 Wenen zwaar bew wnw 4 16 1 Innsbruck zwaar bew 0 1 18 1 Belgrado licht bew. nnw 2 26 0 Athene onbewolk zzw 2 24 0 Rome licht bew. w.stil 23 0 Ajacclo onbewolkt no 2 19 0 Madrid onbewolkt w.stil 22 0 Mallorca onbewolkt w.stil 21 0 Lissabon onbewolkt nnw 6 19 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2