Verkeerstunnel en viaduct in I '9 l BOSKOOP naderen voltooiing Golddl FlCtlOIl Voor de vijfde keer «Jazz at the Plas" Ook verbeteringen bij Gouwsluis Opening gerestaureerde Theater an der Wien Door Amerika's zachtste tabakken Het juweel van Schikaneder Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 29 mei 1962 Vierde blad no. 30665 De laatste hand wordt thans gelegd aan de afwerking van de provinciale verkeerstunnel in Boskoop, evenals trouwens aan het provinciale viaduct over de Rijneveldse sluis. Bovendien is het werk aan de verkeersrotonde bij Gouwsluis. zijnde de kruising met de weg LeidenUtrecht begonnen. Dit zijn de drie belang rijkste schakels in de provinciale wegverbinding, die zo lang zamerhand haar voltooiing nadert. Het meest spectaculair zijn de onder Boskoop gelegen tunnel en het op de grens van Boskoop en Alphen a. d. Rijn gelegen viaduct. TUNNEL By de tunnel worden op het ogen blik de baksteenbekledingen op de verschillende betonconstructies aan gebracht. Verder is men bezig met de deklagen voor de tunnelvloer en de belijning van de weg. Het beta lingssysteem voor de tunnel wordt eveneens gemonteerd. Dit laatste is noodzakelijk voor het wegmalen van het hemelwater, dat zich op het diepste punt van de tunneldoorgang in een put verzamelt. Door middel van automatische pompen wordt dit water naar de Gouwe afgevoerd. Een verbetering voor het plaatse lijk verkeer in Boskoop zal het zijn, als de oostelijke oprit naar de hef- brug boven de tunneldoorgang ge reed is. De lastige verkeersomleiding zal dan tot het verleden behoren. Getracht zal worden boven de tunnel in deze oprit een "verfraaiing aan te brengen tussen de panden Streekstra en Hoogduijn. Op dit punt zal in de oprit een afscheiding tus sen deze panden worden aange bracht in een fraaie met de omge ving harmoniërende uitvoering. De afscheidingswand zal een decoratief karakter verkrijgen, ook in een pas sende begroeiing. Aan de beplanting wordt ook alle aandacht besteed. Aan de zuidzij de van de tunnel komt een beplan ting op een.breed grondtalud. Aan de noordzijde wordt een omvangrij ke beplanting aangebracht tussen de Galerij en de Biezen. Met name aldaar zal worden getracht het min der fraaie aanzien van de achter erven van de oostelijke bebouwing van de Nieuwstraat zo goed moge lijk te camoufleren. Spionnenjaclit in West-Dnitsland Het Westduitse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft meegedeeld dat Westduitse autoriteiten in de af gelopen acht weken vijf communis tische spionagegroepen hebben opge rold. Van de 304 agenten van deze organisaties zijn er vele in hechtenis. Een woordvoerder zei het juiste aan- tal niet te kunnen geven. Eén van de groepen die in het ge bied van Coblenz werkte, had een eigen seiner en verzamelde gegevens I van militaire bureaus. Een andere groep opereerde overal in West- Duitsland. Volgens het ministerie van Binnen landse Zaken zijn de meeste arres tanten fanatieke Oostdultse commu- Aan de oostzijde van de Hef- brug bij Gouwsluis zijn rijks ambtenaren bezig met opmetin gen voor het grote verkeers plein (rotonde), dat daar wordt aangelegd teneinde een veilige kruising te verkrijgen met de Rijksweg 11 (Foto Leidsch Dagblad) Een bijzonaenieid is. dat hierbij uitsluitend gebruik wordt gemaakt van in Boskoop gekweekte produk- ten. Dit alles wordt mogelijk door de uitstekende samenwerking, welke op Het viaduct op de grens Al phen—Boskoop bij het Rijne- veld is vrijwel klaar. Links een gedeelte van de brug over het sluisje van de Gouwe naar de Rijneveldse polder. Over dit viaduct zal straks het snelverkeer razen. (Foto Leidsch Dagblad) dit punt bestaat tussen de provin ciale waterstaat van Zuid-Holland, staatsbosbeheer en het gemeentebe stuur, waarbij zeker niet mag wor den vergeten te vermelden de acti viteit van het Boskoopse verfraai ingscomité „Mooi Boskoop". VIADUCT Op de grens van Boskoop en Al phen a.d. Rijn is gelegen het via duct over de Rijneveldse sluis. Aan weerszijden van het viaduct worden de opritten aantrekkelijk gemaakt door een beplanting met polyantha- rozen, eveneens een Boskoops pro- dukt. Dit kunstwerk was nodig om de vaarverbinding via de sluis tussen het achtergelegen poldergebied en de Gouwe in stand te houden. Een ge lukkige bijkomstigheid is. dat daar mee tevens het plaatselijk verkeer van en naar de Rijneveldseweg de nieuwe provinciale weg niet behoeft te kruisen, doch onder deze weg door kan worden geleid. Als straks de verkeerstunnel in Boskoop voor het verkeer zal wor den opengesteld, kan worden gesteld dat plaatselijk voor het verkeer een aanzienlijke verlichting tot stand komt. Voor het interlocaal verkeer wordt deze tunnel pas van belang, als de rotonde in Gouwsluis gereed zal zijn. Eerst dan zal een belang rijke verbetering voor het doorgaan de verkeer door Boskoop langs de Zijde een feit zijn. hetgeen tevens inhoudt een vermindering van de verkeersdrukte over de Hoogeveen- seweg en de zg. Gemeneweg onder Hazerswoude naar de Rijndijk. PROBLEMEN Teneinde de problemen, welke voor de provinciale weg langs de oostzijde van de Gouwe door de gro tere verkeersintensiteit ontstaan, het hoofd te kunnen bieden, wordt te vens door de provinciale waterstaat gewerkt aan het plan voor de aan* leg van een parallelweg voor het plaatselijk verkeer onder Boskoop. Onder Boskoop zal op die manier het verkeer over de oostelijke Gou- wedijk worden ontlast. De plannen voor deze parallelweg zijn oorzaak, dat de nieuwe bemalingsinstallatie voor de Vereenigde Polder aan de Oostzijde van de Gouwe in meer oostelijke richting zal verrijzen. Met al deze werkzaamheden zaJ het aanzien van het oostelijk gedeel te van de kom van de gemeente Boskoop aanzienlijk veranderen. Het aantrekkelijke is, dat men bij de uitvoering alles op alles zet om de aankleding van een en ander een specifiek Boskoops karakter te ge ven. Alles «dist erop, dat dit pogen, met succes zal worden bekroond. (Van onze Hilversumse correspond.) Voor de vijfde keer „Jazz at the Plas". De schepping van Max van Praag, nu officieel het Jazzconcours en het Cabaret der Onbekenden. De belang stelling voor deze „jacht op talent" in Loosdrecht. is wederom geweldig. Het ziet er zelfs naar uit, dat Max van Praag een record-aantal arties- ten-in-spé en ensembles zal kunnen noteren. Voor het cabaret hebben zich reeds 150 on- en een beetje be kenden aangemeld, terwijl er plaats is voor 120. Voor de jazz hebben 60 bands om een plaatsje verzocht, ter wijl Max slechts voor 40 „ruimte" heeft. En nóg is de sluitingsdatum «10 juni» niet bereikt. Wel een bewijs dat het initiatief, dat Max van Praag nam toen Tony Schifferstein zijn cabaret in restaurant Van Dijk stop te. weerklank vindt bij hen. die ho pen eens voor radio of televisie te komen. De twee concoursen worden in juli en augustus gehouden in totaal op 14 avonden met als fi naledatum 12 augustus voor het Jazz concours en 15 augustus voor het Cabaret der Onbekenden. De jury herbergt namen van bekende figuren uit de radio-, televisie- en grammo- foonplatenwereld. Coen Serree gaat weer de annonces verzorgen. Max van Praag doet dit voor de eerste keer op de cabaretavonden. Beroeps- De tunnel in Boskoop is bijna klaar, zoals de [oto duidelijk laat zien. (Foto Leidsch Dagblad) ensembles, zoals het Trio Pim Jacobs met Rita Reys en de Dixieland Pi- pers zullen ter opluistering nog een opwachting maken. De VARA brengt de finale van het Jazzconcours op het televisiescherm. Een grammo foonplatenmaatschappij zal het ver vaardigen van platen van de win nende groepen in overweging nemen. Onder de vele ensembles, welke zich onder de gegadigden schaarden, be vindt zich een Amsterdams gezel schap met de langst denkbeeldige naam: The Big Bee-Boys Ballad Bounce Boogie Blues Beat Band. ge makshalve afgekort tot The Nine B's-Band. Zweedse parlement tegen piratenzender Het Zweedse parlement heeft gis teravond een wet aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat het wer ken voor piratenzenders, het voor zien van deze zenders van nieuws, advertenties of uitrustingsstukken EEN LAURENS PRODUCT 20 STUKS 95 CENT Voor 14 miljoen gulden: een misdaad Is. Men wil hiermee een einde maken aan de activitei ten van twee radiostations, die op schepen buiten de Zweedse territoria le wateren uitzenden. 5? (Van onze Weense correspondent) Met alle barokke prachtwaar de Weense bevolking zo mee dweept, is het oude Theater an der Wien na grondig herstel op nieuw geopend. Dit juweeltje werd gebouwd door Schikaneder, een vriend van Mozart en de schrijver van het libretto voor ..Die Zauberflöte"en het kon in het jaar 1801 worden geopend. In de geschiedenis van de Europese muziek heeft het een grote rol ge speeld, want hier werden o.a. de Fidelio van Beethoven, Rosalinde van Schubert, Der Zigeunerbaron van Johann Strauss en Die Lus tige Wit we van Léhar voor het eerst opgevoerd. Het was echter in de laatste decennia totaal uitgewoond en bijna vervallen, zodat een gara- ge-ondeneming en een filmcon cern reeds klaar stonden om dit kleinood op te kopen en te slo pen. Toen kwam het gemeente bestuur van Wenen tussen beide. Het kocht het vervallen gebouw, liet alles restaureren en moderniseren en betaalde daar voor de kapitale som van bijna f M miljoen. Intiem Het ls een kleine Intieme schouw burg met 1095 plaatsen, bijna een 1 poppentheater, in roomgele tint met veel goud. Biedermeier-blauw en ro de gordijntjes met gouden kwasten. De oude loges zijn bewaard gebleven, de tweede ry rust op torsende karya- tiden en op gouden pilaartjes, die door Griekse tympanons worden af gesloten. Uiterlijk is er aan het in- j terieur vrywel niets veranderd, maar achter en ónder het toneel heeft men de modernste installaties aan gebracht: een draaibaar toneel met c'e nieuwste belichting, air-conditio ning en centrale verwarming. Ook de foyers en de garderobes werden ver groot en vernieuwd, maar alles blijft toch inwendig kleiner aan gewoon lijk. De deuren zijn klein, de loges laag en de gangen smal Uit de tijd van De bezoekers voelen zich als het ware één familie en hebben de in druk in het vroegere knusse schouw burgje te zitten uit de tijd van Mo zart, Schubert of uit de eerste bloei tijd van de Weense operette. Daarbij komt r.og dat de akoestiek, die vroe ger al zo uitstekend was, nog verbe terd kon worden. Dit konden alle aanwezigen vast stellen, die de officiële opening bij- I woonden, o.a. ook de Nederlandse ambassadeur. Tevens waren aanwe zig vele bekende Weense zangers, I zangeressen en toneelspelers, die on middellijk constateerden, dat de akoestiek voortreffelijk is. Men hoor de geen hinderlijke echo's en be merkte niets van „gaten", ook niet op de hoogste galerij, maar de klank kwam overal zuiver en vol door. Toen de feestgasten de oude. maar vernieuwde schouwburg verlieten, stond het buiten zwart van de men sen. Ook zij leven mee en niemand heeft kritiek op de enorme som. die hiervoor werd uitgegeven. Want We nen heeft er weer een theater bijge- kregen, dat ook in de toekomst een rol zal gaan spelen in de muzikale geschiedenis van de stad. MET GRATIS CHOCOLADEPEPEN De Indianse minister van Defen sie. Krlsjna Menon. heeft gisteren in het parlement medegedeeld, dat India overweegt om meer zware transport vliegtuigen en hefschroefvllegtulgen van de SowJet-JDie te kopen. Reeds eerder kocht India een aantal Russi sche transportvliegtuigen. Kortgeleden hebben Engeland en de Verenigde Staten aan de Indiase regering hun bezorgdheid kenbaar gemaakt over het Indiase voornemen om een aantal Mlg-21-straaljagers aan te kopen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11