101 aar is iet? In vinnige kou Weens Festival geopend Noodlottig einde van onbesuisde puzzelrit De Gaulle bleef bij de ontwikkeling achter John Fletcher Christian - vol van Nederland - op thuisreis Willem Ruys brengt hem en vele geschenken weer naar Pitcairn Miss Holland naar Beiroet 25 opera's en 18 dirigenten Slachtoffers in het verkeer Congres Europese Beweging Stefani werd goochelaar nr. 1 Vliegtuigramp door misdaad? „Ommezwaai*" van Peppone Opgericht 1 maart 1860 Maandag 28 mei 1962 Derde blad no. 30664 Het Is een overweldigende schat, waarmee de befaamde muiterafstam- meling vanuit een droomwereld te rugkeert naar de beslotenheid van het vijf km grote eilandje in de Stille Oceaan, waar men nog ver leeft van illes, wat wy de moderne bescha- ring noemen. Zo'n grote schat en zo'n overwel digende herinnering, dat John Fletcher nauwelyks woorden van dankbaarheid kon vinden, toen hij weer aan boord van de „Willem Ruys" stapte. „Iedereen is zo lief voor me ge weest, zo vol begrip", zei hij met een blik van genegenheid naar de perschef van de Koninklijke Rotter - damsche Lloyd, Carel Knijff, en diens assistente Annemarie Louwe- •enburg, die zijn reis tot een festijn hebben gemaakt. „Ik verlang weer naar Pitcairn. Maar ik zou nog graag een jaartje door de wereld hebben gezworven". Pro-Nederlands De acht dagen in ons land heb ben John Christian Fletcher, de on betwiste heerser van zijn met het Britse rijk verbonden gemeenschap ïo pro-Nederlands gemaakt, dat hij bij het vertrek grapte: „Ik ga de banden met Engeland verbreken. Kunnen wij ons niet bij jullie aan sluiten..?" Iets van het muiters- >loed is duidelijk bewaard gebleven jij deze Pitcairn-generatie" John Christians aanhankelijkheid niet verwonderlijk. Hij is in Ne derland ontvangen door drie burge meesters (Rotterdam, Amsterdam, Roermond)Hij was enkele dagen de gast van dagbladdirecties, die hem met uitstapjes naar alle ver maarde plaatsen verwende. Hij be- ïocht Madurodam, Schiphol, Dieren tuin, de Scheveningse Pier. Hij stond steeds in het middelpunt van de pu bliciteit: Zeven keer kwam hij in die ene week voor de radio en boven dien nog één keer voor de televisie. EINDE VAN EEN SPROOKJE Acht dagen geleden, bij zijn aankomst in Rotterdam, had John Christian Fletcher niet meer bij zich dan een paar mandjes met snuisterijen. Gistermiddag verliet hy ons land met kisten, koffers en tassen vol cadeaus, asbakken, zilveren lepels, kazen, platen, boeken, kleurendia's, fototoestellen, een compleet filmprojectie-apparaat en tientallen andere voorwerpen, die straks by zyn terugkeer, op 7 juli, zijn medebewoners van het pittoreske Pitcairn grote ogen van verbazing zullen doen opzetten. voor had, het vliegtuig. „Flying is dying" zei hij huiverend tegen zijn gastheren op Schiphol en hij verbijs terde hen volkomen met een schalk- Massaal Het meest onder de indruk is hij geweest voor alles, wat massaal is: stallingen bijvoorbeeld bij sportvel den, rijen auto's, fietsers in het spitsuur, maar ook voor ons sim pele dingen heeft hij volop geno ten van een autotocht, een treinreis, een tramrit. Zijn beste herinnering? De triomftocht in een open landau er door Roermond met de gezag voerder van de „Willem Ruys", de heer H. van den Heuvel, in vol or- t op de bok. De wagen heeft meer stil gestaan dan gereden, want overal vroeg men John Fletcher om handtekeningen. En als die gezet wa ren, was er als beloning altijd wel een doosje chocolade, een kaas of iets anders lekkers van de gulle winkeliers, die hem steeds weer toe fluisterden: „Voor straks, op Pit cairn Een andere heerlijke herinnering? Een psalm, een concert, maar ook eenvoudige deuntjes konden John Fletcher als een kind vertederen. In elk restaurant stapte hij onmiddeL lijk op de musici toe „speel voor me jongen" zei hij dan eenvoudig. Een vriendelijk tikje op de schoudex-s was al voldoende om hem zijn zin te ge ven. Angst Bij alle nieuwe ervaringen was er in al die dagen eigenlijk maar één ding, waar hij een dodelijke angst se wooi'dspeling op de initialen van onze nationale luchtvaartmaatschap pij, waarop zij zo trots zijn: „K.L.M. betekent zeker kill me Boordevol herinneringen en met een nieuwe bril de Nederlandse oogarts constateerde gezichtsverlies is de muiternazaat vertrokken. Voor vandaag stond voor hem nog één officieel punt op het program ma. Een ontvangst door het gemeen tebestuur van Southampton. Daarna brengt de „Willem Ruys" op deze reis onder het commando van de al gepensioneerde kapitein C. G. F. Hoek, uit Den Haag hem steeds vei'der van West-Europa, waarvan hij zoveel jaren gedroomd heeft. Zijn thuisreis gaat via Egypte, Ceylon, Malakka, Australië en Nieuw-Zeeland. Op 7 juli komt de „Willem Ruys" weer bij Pitcairn. Dan is het sprookje uit. De 20-jarige Rina Lodders uit Haarlem is gisteren precies vier weken na haar verkiezing tot Miss Holland 1962 van Schiphol in de wolken gegleden op weg naar Bei roet. Vrijdag zal zij in de Libanese hoofdstad deel nemen aan de Miss- Europa-verkiezingen. Zij wordt op haar reis vergezeld door mevr. M. F. van Meeuwen, echtgenote van de directeur van het Amsterdamse Casino, dis als Neder lands jurylid de reis naar Beiroet onderneemt. „Voor mü staat het vast, dat Ri na bij de eerste drie eindigt", zei de heer Van Meeuwen, die haar op Schiphol uitgeleide deed. De moeder van Rina zei: „Ik hoop maar, dat ze met haar beide benen op de grond biyft staan. Meestal krygen die meisjes het te hoog in de bol". Niemand gaf antwoord op de vraag, waarom de mooiste juffrouw van EUROPA in AZIE gekozen zal worden Hoge onderscheiding voor prof. dr. Pompe Aan prof. dr. W. P. J. Pompe, hoogleraar in het strafrecht en straf procesrecht aan de Ryksuniversiteit in Utrecht is het Commandeurkruis toegekend in de Orde van de H. Gre- gorius. De uitreiking van de versierselen, verbonden aan deze onderscheiding, geschiedde tydens een besloten by- eenkomst in Utrecht. Tijdens deze bijeenkomst is ge tuigd van de vreugde over de toeken ning van deze hoge pauselijke on derscheiding aan een man die in een lange reeks van jaren bijzonder veel voor katholiek Nederland heeft gedaan. Hij was algemeen voorzitter van het Thijmgenootschap, van 1949 tot 1954, voorzitter van de r.k. reclas- seringsvereniging en een der oprich ters van de katholieke centrale ver eniging voor geestelijke volksgezond heid. Prof. Pompe bekleedt thans de waardigheid van prior van de derde orde der Augustijnen in Nederland. Ook van de Mouvement internatio nal des intellectuels catholiques de Pax Romana bekleedde hij het voor zitterschap en wel van 1955 tot 1958. Prof. Pompe is een der krachtig ste pleitbezorgers voor de bevordering van contact en gedachtenwisseling tussen roomskatholieken en anders denkenden. Ontevreden hogere ambtenaren De Verenigingsraad van de cen trale van hogere ambtenaren die in Oosterbeek vergadert, heeft een mo tie aangenomen. Daarin spreekt zij er haar bezorgdheid en teleurstel ling over uit, dat maatregelen ter verbetering van de pensioenregeling voor ambtenaren tot op heden zijn uitgebleven. In de motie dringt de vergadering er „met de meeste klem op aan dat spoedig maatregelen ter verbetering zullen worden getrof fen". Besloten is om deze motie ter kennis te brengen aan de regering en afschriften te verzenden aan de leden der Staten Generaal. (Van onze Weense correspondent) Het begin-concert van elk Weens Festival heeft altijd een populair karakter, want het is voor de Weense bevolking bestemd en het wordt daarom ook in de openlucht op het Raadhuisplein gegeven. Ofschoon het Festival nu voor de twaalfde maal wordt gehouden, waren er ook nu nog genoeg Weners die zaterdag avond het eerste concert bijwoonden. Ondanks het vinnig-koude weer stonden er minstens 15.000 belangstellenden op het plein, om te luisteren naar de muziek van Friedrich Handel alsmede naar de toespraken van de minister van O., K. en W. en de burgemeester. vooral voor zeer veel buitenlanders, die nu reeds hun stempel op het standsbeeld drukken. Herdenkingen In zün toespraak zei de minister o.a.dat „volkeren op leeftyd in her denkingen zwelgen". Dit gaat inder daad voor Oostenrijk op, want ty dens het huidige festival herdenkt de „Gesellschaft der Musikfreunde" haar 150-jarig bestaan Bovendien viert men de heropening van het „Theater an der Wien" alsmede de jubilea van de twee Oostenrijkse schrijvers Arthur Schnitzler en Jo- hann Nestroy. Tenslotte worden er 14 tentoon stellingen gehouden, o.a. van „De Europese kunst rondom het jaar 1400". Na het populaire openings concert voor de Weense bevolking beginnen de eigenlijke opera- en to neeluitvoeringen benevens een groot aantal concerten, die niet zozeer voor het grote publiek zijn bestemd, doch voor kunstliefhebbers, vooraanstaan de pei-soonlijkheden uit het maat schappelijke en culturele leven en Een puzzelrit, die zaterdagmiddag in de omgeving van Ypenburg werd gehouden, heeft een mensenleven ge- eist. De 23-jarige huishoudkundige, mej. G. Borger uit Den Haag kwam om het leven, toen een van de deel nemende wagens op de secundaire weg voor langzaam verkeer, oostelijk van Ryksweg 13 naby de Pauwmolen te Delft, verongelukte. De Ryswijkse automobiliste, die achter het stuur zat, joeg haar wagen met een snel heid van zeker honderd kilometer per uur over deze klinkenveg, die daarop niet berekend is. Op een ge geven moment maakte de auto een sprong en sloeg vüfmaal over de kop. De drie passagiers de echtgenoot van de bestuurster, haar achtjarig zoontje en mej. Borger werden uit de wagen geslingerd, de automobi liste, die een veiligheidsgordel had, echter niet. Mej. Borger was op slag dood. De echtgenoot en zijn zoontje werden ernstig gewond in het Delftse Gasthuis opgenomen, resp. met een bekkenfractuur en een hersenschud ding. De bestuurster kon nadat haar lichte verwondingen waren behan deld, naar huis worden vervoerd. De auto werd totaal vernield. Een personenauto is zaterdag op de Amersfoortseweg te Soesterberg Kwestie - Degrelle strijdpunt tussen België en Spanje (Van onze Brusselse correspondent) De kwestie van de uitlevering van Leon Degrelle, de leider van de Bel gische rexisten, blijft een strijdpunt tussen België en Spanje. Dat heeft de minister van Buitenlandse Za ken, Paul-Henri Spaak medegedeeld in het zg. bulletin van vragen en antwoorden van de Belgische Ka mer. De Belgische autoriteiten, zo staat er in het antwoord van de minister, zijn sedert enige jaren in het bezit van inlichtingen, die het zeer aan nemelijk maken dat Degrelle sedert lange tijd in. Spanje is gevestigd. Op grond van die inlichtingen doet de Belgische regering geregeld schriftelijke en mondelinge stappen, om de uitlevering van deze oorlogs misdadiger te verkrijgen. Deze heb ben tot nog toe tot geen enkel re sultaat geleid. De Spaanse regering komt telkens met nieuwe uitvluch ten. Zo beweert zij thans, dat er ten aanzien van de feiten, welke Degrelle ten laste worden gelegd, een „morele verjaring" bestaat. Stier (loodt man By Jourc is gistermorgen de vee houder F. Holtrop het slachtoffer geworden van de woede van een stier. De stier brak woedend los. Het dier rende, nadat hy enige tyd een vrouw had achtervolgd, het erf van de voerderij weer op en ram de daar met zoveel kracht een re genput dat het bovenstuk eraf vloog. De heer Holtrop. die zich achter de put had verschanst, werd door het betonnen bovenstuk zo ernstig getroffen aan zyn wervelkolom, dat hy op slag werd gedood. Het slacht offer was 42 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen. De stier werd later door twee broers van de heer Holtrop gevan gen en op stal gezet. Adoela en Tsjombe beginnen het nu eens te worden De Kongolese premier, Adoela, en president Tsjombe van Katanga zijn overeengekomen de terugkeer van de afgescheiden provincie Katanga tot de Kongolese eenheid in bijzonder heden te bestuderen, zo is in Leopolstad bekendgemaakt. Eind vorige week werd na hun bijeenkomst een gezamenlijk communiqué uitge geven, waarin wordt gezegd dat zij op aanraden van de Verenigde Naties overeengekomen zijn vier commissies te benoemen om de vraagstukken op militair, monetair, economisch en financieel gebied en op het gebied van transport en communicatie met experts van de V.N. te bestuderen. Besproken zal worden het opne men van de Katangese gendarmerie in het nationale Kongolese leger, het opheffen van de onafhankelijke geld- eenheid van Katanga en het verdelen van de opbrengst van Katanga tus sen de provinciale en centrale x-ege- ringen. Ook zal het transport van koper eix andere produkten uit Katanga via de Kongolese spoorwe gen en rivieren, naar de havenstad Matadi worden besproken. Tot nu toe zijn de delegaties het over deze onderwerpen niet eens geweest. Sinds de afscheiding' van Katanga, nu bijna twee jaar geleden, heeft Katanga alle inkomsten zelf behou den. Het leeuwedeel hiervan kwam van de mijnbouwmaatschappij „Union Minièi'e du Haut Katanga". De pi'odukten werden via Rhodesië en Angola verscheept. Volgens waarnemers blijken de Kongolese leidei-s in minder dan een week nader tot overeenstemming te zijn gekomen dan in de vier weken durende eerste besprekingen. Mevrouw Soekarno naar Polen Mevrouw Hartini Soekarno, de echtgenote van president Soekarno, zal 28 mei in Polen aankomen voor een bezoek, waartoe zy is uitgeno digd door de echtgenote van de pre sident van de Poolse staatsraad, mevrouw Stanislawa Zawadzka. Mevrouw Soekarno zal worden ver gezeld door de echtgenoten van eni ge Indonesische ministers en door vertegenwoordigers van het Indone sische ministerie van Buitenlandse Zaken. De Poolse minister van Vervoer, J. Popielas, richtte een uitnodiging voor een bezoek aan Polen tot de Indonesische minister voor Lucht- vei-bindingen. vice-maarschalk Is- kandar, en mevrouw Iskandar. Dit bezoek zal tegelijk worden gebracht met dat van mevrouw Soekarno. Dr. Mansholt verklaart: Het is nog niet zo heel lang geleden dat een confrontatie van Europa met de wereld een grote zelfoverschatting was, omdat Europa een werelddeel in liquidatie was. Nu is dat anders. De wereld vraagt confrontatie met Europa. Wij zijn gegroeid in betekenis en macht. Aldus de vice-voorzitter van de commissie van de EEG, dr. F. L. Mansholt, zaterdag in het Rotter damse Rijnhotel op 't jaax-lijkse con gres van de Europese Beweging in Nederland. Eui-opa en de wereld" was de ti tel van de toespraak van dr. Mans- holt, die een balans op maakte van wat bereikt is in de Europese Ge meenschappen. Hij constateerde dat wij drie jaar op het tijdschema voor de overgang naar een gemeenschap pelijke markt vóór zijn. De tweede etappe van de EEG, waarin we ons nu bevinden, zal gekenmerkt moeten worden door 't scheppen van 'n ge meenschappelijk beleid voor een ge meenschappelijke markt. Wij vexke- ren op het ogenblik in de gevaarlijke situatie dat we geen duidelijke con ceptie hebben voor de eindfase van de gemeenschap. Geen omlijnd plan Het ontbreekt nog aan een scherp omlijnd plan. Dr. Mansholt zei dat er reseiwes te bespeuren waren bij het doorzetten van de pogingen tot een gemeenschappelijk beleid te ko men. Dit is o.m. te wijten aan de gevolgen van een traditioneel den ken en de vrees voor een bovenna tionaal centralistisch dirigisme. De bevoegdheden van het Europese Par lement zullen versterkt moeten wor den. „Een democratische controle is noodzake'ijk", zei dr. Mansholt. „Men moet meer in de openbaaxTieid tre den, vooral wat betreft de motieven van de genomen maatx-egelen en be slissingen". Sprekende over de politieke unie, zei dr. Mansholt, dat hy in de hou ding van de Franse president De Gaulle iets zag van Europees isola tionisme. De Gaulle is achtergebleven bij de ontwikkeling van deze tyd en Frankrijk blokkeert Europa in zyn ontwikkeling. Wy moeten in een nauw partnerschap met de V.S. leven en geen derde wereldmacht trachten te worden. „Een politieke integratie moet vooraf gaan aan Engelands toe treding tot de EEG", aldus dr. Mans- holt. Drie vraagstukken Engeland zit met drie vraagstuk ken bij de kwestie van de toetreding tot de EEG, nl. het gemenebest, de landbouw en de vrijhandelszone. Dr. Mansholt vroeg zich af of voor En gelands lidmaatschap van de EEG economische vraagstukken beslissend zijn of de Franse wens een atoom- macht te worden. Het antwoord gaf dr. Mansholt niet. Om in onze ge meenschappelijk beleid meer te kunnen ontwikkelen, moeten we gro tere bevoegdheden geven aan de gemeenschappelijke en de controle rende organen. „De landen van de EEG zullen er met de V.S. als landen van de vrije wereld in nauwe sa menwerking naar moeten streven de bijzondere en algemene belangen van derde landen in acht te nemen", al dus dr. Mansholt. Het congres is ook toegesproken door de burgemeester van Rotterdam, mr. G. J. van Wal- sum. De voorzitter van de Europese be weging, mr. A. T. Laverge, memo reerde dat er binnenkort een congres zai zyn van de Internationale Euro pese beweging in München, waar zal worden besproken over de politieke eenwording van Europa. De Neder landse bydrage tot dit congres is een rapport, dat is opgesteld door een werkgroep onder leiding van prof. Samkalden. Tenslotte nam het con gres het programma van de Europese Beweging voor het komende jaar met een snelheid van 120 km per uur op een voorgesorteerde autobus ge botst. Van de vier inzittenden van de personenauto, die allen uit Enter kwamen, werd de 35-jarige landbou wer J. Nijmeijer, die naast de be stuurder zat, op slag gedood. Twee inzittenden werden zwaar gewond, de bestuurder licht. De 24-jarige onderwijzer B. Siebe- link is zaterdagavond in Doetinchem om het leven gekomen, toen hij met zijn auto een melkwagen wilde inha len en daarbij niet bemei-kte, dat van de andere kant een autobus naderde. De nog maar sinds kort getrouwde heer Siebelink x-eed tegen de bus op en werd op slag gedood. Bij een botsing tussen twee perso nenauto's in Amstex-dam is gister avond de 46-jax-ige mevr. G. Groen Smit uit Badhoevedorp om het leven gekomen. Op een ki*uispunt in Osdorp ontstond deze botsing, toen een van de auto's geen voorrang vei-leende. De vrouw werd uit de auto geslingerd en overleed ter plaatse. De andere in zittenden liepen verwondingen op. De 12-jai-ige Luca de Groot uit Driebergen is het slachtoffer gewor den van een ongeluk op de Arnhem - sebovenweg. Zij zat in een busje, dat op deze voorrangsweg werd aangere den door een personenauto. Het meis je overleed in de loop van de avond. De andei-e inzittenden van het busje werden licht gewond. Op de autoweg Arnhem—Nijmegen is in de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks half vier naby het Mermse viaduct onder Eist de 51- jarige J. A. F. Francois uit Malden met zijn auto uit de bocht gevlogen. De bestuui-der werd uit de wagen ge slingerd. Hij was onmiddellijk dood. De heer Frangois was gehuwd en vader van zeven kinderen. Concerten Onder de orkesten die zyn uitge nodigd neemt het Concertgebouwor kest de eerste plaats in met drie concerten, waarvan het eerste door Pierre Monteux wordt gedirigeerd, het tweede door Haitink en het derde door Eugène Jochum. Het eerste concert binnenshuis was toevertrouwd aan het Weens Filhar monisch Orkest, dat in een over tuigende vertolking de Negende Symfonie en het Te-Deum van Bruckner ten gehore bracht. Vooral het Adagio in het derde gedeelte klonk zo prachtig, dat men Bruckner begreep toen hij verklaarde, dat hij dit gedeelte het mooiste vond dat hij ooit had gecomponeerd. Na dit zondagmorgen-concert trad 's avonds het Philharmonia Or chestra of Londen onder leiding van Krips op. Met Wilhelm Backhaus als solist werd de Eerste Symfonie voor piano en orkest van Brahms uitge voerd, gevolgd door de Eerste Sym fonie van Brahms in c-mineur. Dat Backhaus, als de beste vertolker van Beethoven, deze meeslepende muziek van Bi-ahms geheel in de geest van de romantiek interpreteerde, was niet te verwonderen. Wèl echter dat deze muziek, die ver over de tachtig jaar is, nog zoveel vitaliteit en kracht be zit dat hij het foi'tissimo zo prachtig speelde. Met Von Karajan en Krips treden nog 16 andere internationaal beken de dirigenten op, o.a. Ansex-met, Giu- lini, Haitink, Jochum, Knapperts- busch, Leitner, Monteux, Sawallisch en Schuricht. Opera 's Een aantal dezer dirigenten werd bovendien voor voorstellingen in de opera gewonnen, waar in het tijds bestek van minder dan een maand 25 verschillende opera's worden op gevoerd, waaronder 5 opera's van Mozart, 2 van Puccini, 5 van Richard Strauss, 5 van Verdi en 5 van Wag ner. Deze 25 opera's zyn als het wa re de kern en de substantie van het Weense repertoire, dat in het ge heel 44 werken omvat en waarvoor nu de beste krachten werden geën gageerd. Ook in dit opzicht heeft men in Wenen kosten noch moeite gespaard. Op het randje Om moeilijkheden in eigen land te ontgaan hebben de Vlaamse studen ten van de Leuvense universiteit de Nederlandse lei'aar dr. Paardekooper uitgenodigd een toespraak over de Vlaamse taalstrijd te houden in de Nedex'laxxdse helft van het grens- plaat-sje Putte tussen Bergen op Zoom en Antwerpen. Dr. Paardekoo per, zal daar op 5 juni spreken in de ontspanningszaal van café „De Ros kam". Met vier autobussen zullen de Vlaamse studenten uit Leuven de reis naar Putte maken. Aiiverdi (Leiden) beste uitvinding Het driedaags goochelcongres van de Nederlandse Magische Unie is za- tex-dag in Leeuwarden besloten met een galavoorstelling, waarop de prijs winnaars van het goochelconcours en enkele buitenlandse gasten optra den. De ereprijs, die vorig jaar in Utrecht niet werd toegekend, was ditmaal ten deel gevallen aan de goochelaar Stefani De overige uit slagen wax-en: algemeen goochelen: 1. Ted Alton uit Amsterdam, 2. Cor de Prisma voorjaars collectie is nu bij uw horloger aanwezig! De ereprijs algemeen gooche len van het driedaags gooche laarscongres in Leeuwarden is na een spannende eindstrijd ver worven door de Amsterdamse goochelaar Stefani. die wij hier met zijn assistente in actie zien. de Groot en Monique uit Amsterdam. 3. Wenegini uit Groningen. Afdeling manipulaties: eerste prys niet toege kend tweede pi-ys Paul Morak uit Rotterdam. Mentale magie: eerste prijs Truxo uit Apeldoorn. Buitenlanders: eerste prijs: mr. Kox met Magie Lady. Kindergooche- len eerste prijs: Johbino uit Den Haag, tweede prijs Dok uit Rotter dam. Salonmagie: eerste prijs J. Schoonenberg uit Hilversum. Afdeling uitvindingen eerste prijs Anverdi uit Leiden, afdeling micro- magie, eerste prijs Avara uit Laren. De federale commissie, die een on derzoek heeft ingesteld naar do oorzaak van het vei'ongelukken van een Boeing-707-straalvliegtuig na bij Centerville, in de Amerikaanse staat Iowa, waarbij 45 mensen om het leven kwamen, is tot de slotsom gekomen, dat zich in het achterste deel van het toestel een ontplof fing heeft voorgedaan, waarvaxi de oorzaak niet bekend is. De directeur van Continental Air lines, de eigenares van het toestel, verklaarde dat aanwijzingen zou den zijn gevonden dat de ontplof fing veroorzaakt was door een door mensenhanden vervaardigde explo sieve lading. Het dagblad „Kansas City Star" had zaterdag gemeld dat een van de passagiers vlak voor het vertrek van het vliegtuig uit Chicago een ongevallenverzekering had gesloten voor het maximaal mogelijke be drag van 225.000 dollar. Canadese premier bloosde niet Vyf vrouwelijke leden der Doukho- bors een uit Rusland stammen de sekte hebben zich zaterdag avond op een bijeenkomst in Trail in Canada, waar de Canadese pre mier John Diefenbaker het woord voerde, in het openbaar ontkleed. Diefenbaker, die zich hier niets van aantrok, onderbrak zyn rede met de woorden: „Dit is niets nieuws voor mij. Ik ben op een boerderij in Saskatchewan grootgebracht". De vrouwen bleven enkele minuten naakt staan. Toen greep de politie, die men te hulp had geroepen in, en bracht de vrouwen weg. Diefen baker ging rixstig verder met zijn rede over de Canadese economie. De Doukhobors, die onder meer in Saskatchewan gevestigd zijn, moe ten niets hebben van regexdngs- toezicht. Bij wijze van protest oixt- kleden de vrouwelijke leden zich soms in het openbaar. De Italiaanse acteur Gino Cervi, die in een aantal „Don Camillo"- films de rol van de communisti sche burgemeester Peppone van Bassa speelde, heeft zich kandi daat gesteld in de gemeenteraads verkiezingen, die op 10 juni in Rome worden gehouden. Hij komt uit voor de (katholieke) Christen- Democraten MAX VAN EGMOND TWEEDE PRIJSWINNAAR CONCOURS TE BRUSSEL In Brussel is het internationaal vocalistenconcours geëindigd, dat is georganiseerd door de vereniging „Les amis de Mozart" (De vrienden van Mozart). Er hebben 96 zangex-s uit de gehele wereld aan deelgenomen. De Nedex-landse bariton Mi\x van Egmond heeft de tweede prijs ge wonnen en de Finse bariton Kari Nurmela is winnaar geworden van de eerste prys.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9