12.000.000.000 1 Tekst van het plan-Blinker Carpenter deed ervaringen op die nieuwe problemen stellen Triozon Vlieland voor V.S.-ruimtevaart Mil j oenen-opbrengst - 580 - voor ons land Gouden bokaal voor Haarlemmer H. Tol KARPETTEN ten blijkt niet zo eenvoudig! Krabt Uw hond zich Ook commissie voor verplichte VV.A.-verzekering Door buitenlandse toeristen Kentu reeds VERONICA NYLONS .45 Spaarbankdag te Noordwijk W. J. ZIRKZEE sterk... prachtig Voor haring en makreel geen wisselende minimumprijzen Keukenhof tot 31 mei open Jgericht 1 maart 1860 Vrijdag 25 mei 1962 Derde blad no. 30662 Carpenters ervaringen zullen dat is reeds thans gebleken uit kele beschikbaar gekomen gegevens de geleerden van het nerikaanse ruimtevaartprogramma voor allerlei vraagstukken :llen, die nog niet aan het daglicht waren gekomen na de vlucht n Glenn. Het ruimtepak van Carpenter bleek veel te warm te zijn. Wat arvan de oorzaak was moet nog worden nagegaan. Hij gebruikte >1 te veel waterstofperoxyde voor de besturing van de capsule, rt vaste voedsel bleek in een toestand van gewichtloosheid te jimelig te worden voor gemakkelijk nuttigen. De automatisch op nden opgenomen waarnemingen moeten uitwijzen, waardoor de psule niet de juiste landingsbaan heeft gevolgd. Dit kan niet een het gevolg zijn geweest van het enkele seconden te laat in rrking stellen van de remrakettten. doende brandstof had om de hoogte van het ruimteschip te regelen. „Sorry" President Kennedy heeft een tele fonisch gesprek gevoerd met Ameri- ka's tweede astronaut. Het onderhoud had plaats kort nadat Carpenter door een helikopter werd opgepikt en naar het vliegdekschip „Intrepied" werd overgebracht. President Kennedy sprak zün vol doening uit over het slagen van de ruimtevlucht. „Wij zijn opgelucht en zeer trots", aldus Kennedy door de telefoon. Carpenter bood zijn verontschuldl- GEEN Met komt Uw hond van zijn jeuk af. OOK TEGEN HAARUITVAL VOOR DIER EN TUIN Nieuwe Rijn 50 ging aan dat hy by zün terugkeer naar de aarde niet „béter had ge mikt". President Kennedy heeft de moed geprezen van astronaut, en het zwoe gen van zijn redders hartverwar mend voor ons allen" genoemd. Aan de vooravond van de tweede Amerikaanse bemande ruimte- vlucht heeft het Huis van Afgevaardigden eenstemmig goedkeuring gehecht aan een ruimtevaartbegroting, die voorziet in een record bedrag aan uitgaven voor de ruimtevaart in één jaar: 12 miljard gulden. Dat is ruim 7 miljard meer dan het voorgaande jaar, dus aanzienlijk meer dan het dubbele. Dit betekent dat iedere Ameri kaan (niet ieder gezin!) per jaar, 65 gulden voor de ruimtevaart moet neertellen. Wanneer Nederland dit bedrag zou moeten op brengen zou het duizend gulden per jaar per Nederlander zijn. Voordat de begroting in stemming kwam verklaarde de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden dat hij het Amerikaanse volk wilde waar schuwen dat ..wij de een of andere dag een vreselijk verlies zullen lij den". ..Een van onze moedige astro nauten zal een ramp overkomen, maar zelfs bij zulk een verlies moet vertrouwen blijven worden geschon ken aan het ruimtevaartprogram- ma". Het voorlopig verslag van de Twee de Kamer over het ontwerp van wet betreffende de verplichte verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid in zake motorrijtuigen, vermeldt onder meer, dat de bijzondere commissie die het wetsontwerp heeft behandeld in grootst mogelijke meerderheid van mening is, dat dit ontwerp nuttig en nodig is en dat het in een diep ge voelde, reeds lang bestaande behoef- j te voorziet. Slechts een lid was tegen op grond van zijn principiële bezwa- ren tegen elke verzekeringsovereen komst. De sterke intensivering van het i verkeer dwingt tot tal van maatre- gelen, die er op zijn gericht onge vallen zoveel doenlijk te voorkomen en ook om de gevolgen van ongeval len zo min mogelijk pijnlijk te doen zijn. Tot deze laatste groep behoort, aldus de grootst mogelijke meerder heid van de commissie, zonder twij fel een wettelijke voorziening, die wil bevorderen dat het slachtoffer van een verkeersongeval een maximale kans heeft op verhaal, ook dan wan neer de schade aanzienlijk is. Het bezoek van buitenlandse toeristen heeft in 1961 ons land voor bijna f 580.- miljoen aan deviezen opgebracht tegen f 502 mil joen in 1960. In die bedragen zijn niet begrepen de opbrengst van de in vreemde valuta door de Nederlandse vervoersmaatschappijen ontvangen passagegelden en de inkomsten uit de verkoop aan bui tenlanders van artikelen, die niet als souvenir zijn te beschouwen. Dit is te lezen in het jaarverslag van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, die vandaag in het Provinciehuis te Arnhem haar jaarlijkse algemene ledenvergadering houdt. De ANVV schat het totale aantal l door resp. juli, april, mei en juni. buitenlanders, dat vorig jaar naar J"1"? aantal. overnachtingen van buitenlanders m de jeugdherbergen ons land kwatn, op 42 miljoen. Vol- viel een toeneming te constateren, gens het CBS bedroeg het aantal De bezetting van pensions door bui tenlanders week in 1961 niet veel af buitenlandse gasten 1.526.746 tegen 1.477.169 in 1960. Het aantal over nachtingen van Duitsers, Spanjaar den, Fransen, Engelsen, Belgen, Ita lianen en Oostenrijkers steeg. Een vermindering viel te contstateren bü de Amerikanen, geallieerde militai ren, Noren, Canadezen en Ieren. Het grootste aantal overnachtin gen vond plaats in augustus, gevolgd Als U nauwelijks meer op of neer kunt van Rheumatische Pijnen en D hebt de remedie maar voor 't grijpen... Waarom zoudt U dan niet 't voorbeeld van die tienduizenden volgen die U voorgingen, Kruschen Salts, regelma tig de kleine dagelijkse dosis. Kru- schen's zegetocht over de wereld begon omstreeks 1925 en steeds groter werd de kring van gebruikers. En dan zoudt U de uitzondering willen zijn? sen Joego-Slavië en de andere com- Natuurlijk gaat ook U de bloedzuive- munistische staten, die. na jaren van rende Kruschen kuur doen. En wel verbitterde ideologische strijd, thans liefst van vandaag op morgen. is ingetreden TITIO zeventig President Tito van Joego-Slavië heeft gisteren ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag, geluk wensen uit de gehele wereld ontvan gen. Hij werd om. geluk gewenst door de Sowjetrussische premier en partijleider Chroesjtsjow en de presi dent van de Sowjet-Unie Bresjnew. die hem „kameraad Tito" noemden. Het gelukwenstelegram van de Tsje chische president Novitny was ge richt aan „kameraad president". Er was ook een gelukwenstelegram van de voormalige Britse premier Winston Churchill, luidend: „Ik zend u mijn hartelijke gelukwensen. Ik denk met genoegen terug aan onze kameraadschap uit de oorlog". Waarnemers in Belgrado merkten op, dat de leiders van het Sowjet- blok in hun boodschappen aan Tito voor het eerst sinds jaren weer het woord „kameraad" hebben gebruikt. Zij zien hierin een aanwijzing voor de verbetering der betrekkingen tus van die van 1960. Van de drie grote steden heeft alleen Amsterdam een vermeerdering te zien gegeven van het aantal overnachtingen in Neder land. Een daling daarentegen was te constateren in Rotterdam en Den Haag. Hoewel het binnenlandse toeris me in zyn geheel is gestegen, is het aantal Nederlandse kampeerders, dat in eigen land bleef, geringer geweest dan in 1960. Ten opzichte van dc vakantiespreiding was 1961 een slecht jaar. In feite was er nauwely'ks enige verbetering merkbaar vergeleken met 1950, toen de actie voor vakantie spreiding voor het eerst werd gelan ceerd. onze Probeert U ze dan eens. Met en zonder naad NATUURLIJK BIJ.... Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA Vertrouwen der massa in liet sparen De Nederlandse Spaarbankbond heeft vandaag, op de 51ste Nederlandse Spaarbankdag, in „Huis ter Duin" te Noordwyk aan Zee zijn jaarvergade ring gehouden. Van 149 spaarbanken waren 572 afgevaardigden aanwezig. De voorzitter van de Spaarbankbond, mr. J. J. C. R. van der Bilt, sprak zün vreugde uit over de grote bloei, die de aan de Bondspaarbanken in 1961 toe vertrouwde gelden hebben vertoond. Ook de afgelopen maanden van 1962 hebben een voortdurende toeneming van het spaartegoed te zien gegeven. Spr. meende te mogen aan nemen dat sinds de vorige spaarbankdag. toen het totale tegoed de drie miljard gulden had overschreden, dit cijfer met meer dan 350 miljoen gulden is toegenomen. Spr. zag hierin een erkenning dat de grote massa vertrouwen Weer vuurvliegjes Carpenter zag en fotografeerde de •eemde, lichtgevende „vuurvliegen" e ook Glenn en Titof hadden aargenomen. Maar Carpenter zag maar een paar op relatief dezelf- l plaats waar Glenn ze had waar- inomen. „Ik zit een zeer klein partikel ach- ma", berichtte Carpenter op een (geven ogenblik. „Daar is er nog ,n heel klein. Het zou een kleine leeuwvlok kunnen zijn. Eén drijft sneller dan ik". Het was alleen dit ogenblik dat Carpenter blijk if van grote emotie. Ballon Het belangrykste experiment rond m Carpenters vlucht was de losla- ng van een veelkleurige, strandbal- )rmige ballon die aan een dertig leter lange nylondraad aan de urora-7 was bevestigd. Geleerden wilden weten welke leuren het het beste doen in het lauw en zwart van de ruimte en of tn ruimtevaarder zijn dieptebewust- jjn kan bewaren. Voorts moeten de mannen die raks in het kader van project Apol- i naar de maan gestuurd zullen •orden, enige zekerheid hebben om rent de vraag of him denkbeelden mtrent afstand betrouwbaar zijn. joewel de ballon niet helemaal uit- »tte, berichtte Carpenter dat van de üeurenvlakken die in oranje en zil- :roleifcr het best te zien waren, aat if Kierb Mooier dan alles 1S g01 In een ziekenhuis op Grand Turk est. ii Carpenter dat de zonsopgang en eer gpndergang die hy tydens de ruim- meisfvaart had waargenomen, mooier enafujn dan alleg wat hu op de aarde leeft gezien. Na een eerste onderzoek op het land hebben artsen gezegd dat Car- inter goed gezond is. Met de Mercury-capsule ..Aurora 7" op de top start de Atlasraket, die Carpenter in een baan om de aarde bracht. Angstig moment De woordvoerder van de ruimte vaarders, kolonel Powers, heeft mee gedeeld van Carpenter te hebben ge hoord dat deze in de ruimte enkele angstige ogenblikken had meege maakt. namelijk toen hy op punt stond de remraketten in werking te stellen. De ruimtevaarder had zich toen afgevraagd of hy rog wel vol- i IN n 5 ila staajen >75, I ïtchl» OUWjl ye" j Te weinig theologische 'lIJ studenten is 184. |eh m. je xe. Zou wa# Onder grote belangstelling uit het hele land werd gisteren in Kampen theologische hogeschooldag ge- ouden. De le'ling van deze dag wi ouwiL handen vra prof. dr. H. N. Ridder, en *0s ?aJÏ Pi-of. dr. J. L. Koole gaf een jaar- i tefverzioht. Tien studenten werden den. roor het eerst ingeschreven, tien stu- D.K.Iemten kwamen met hun studie ge- M a leed. Het totaal aantal studenten is Mfihans 80. garj Uitbreiding van het aantal studen- tifen zou gewenst zyn .aldus prof. én koole. gezien de vacatures, die er p riitin en zullen komen. In de morgen- len Vergadering sprak ds. J. R Hommes ;rs fjiit, Groningen over ..Hoe moet het Doekierkbesef in deze tij- functioneren". 15. jn de middagvergadering behandelde stoejis j. Thomas uit Amersfoort het on- ,igra1erwerp „Overgang naar de prak- Voor een deel door de grote be- i ties van de amateurs beoordeeld had langstelling, maar niet minder door den. het uitstekende optreden van een Onder donderend applaus over- achttal amateurgezelschappen, is de handigde de heer Vink daarop de finale van de amateurwedstrijden Gouden Bokaal aan de winnaar, de ten bate van het uniformfonds van heer Tol. Mevrouw Klok-Boerdam Advertentie TRAP- EN GANGLOPERS 50 en 70 breed, moderne klassieke dessins. Grote Textielhandel en Woninginrichting VAN T HOFFSTRAAT 7—7A MIDZA TELEFOON 24610 De niet-officiele vertaling van het door de bemiddelaar. Ells worth Bunker, op 2 april j.l. aan de onderhandelaar van Nederland, dr. H. van Roijen, voorgelegde plan luidt, na ^rendering. als volgt: Voorstellen inzake onderhandelingen tussen dc regeringen van Indonesië en Nederland. 1. De regeringen van Nederland en Indonesië tekenen elk afzonderlijke overeenkomsten of een enkele over eenkomst, welke worden aangeboden aan de waarnemend secretaris-gene raal der V.N. Gezag 2. De Nederlandse regering komt overeen het gezag over West-Nieuw- Guinea over te dragen aan een tij delijk uitvoerend gezag onder de w.n. secretaris-generaal van de V.N. op een nader te bepalen datum. De w.n. secretaris-generaal van de V.N. be noemt een wederzijds aanvaardbare niet Indonesische bestuurder die op zich zou nemen het gebied te besturen voor een periode van niet minder dan één, doch niet meer dan twee jaar. Deze bestuurder zou zorg dragen voor de beëindiging van het Nederlandse bestuur onder omstan digheden. die de inwoners van het gebied de gelegenheid verschaffen om een vrije keuze uit te oefenen in overeenstemming met het gestelde sub. 4. Deze bestuurder zou hoge Ne derlandse functionarissen vervangen door niet-Indonesische en niet-Ne- derlandse functionarissen, in diensf- genomen op arbeidscontract voor korte termijn (een jaar). 3. Het tijdelijk uitvoerend gezag onder de w.n. secretaris-generaal van de V.N. bestuurt West-Guinea gedu rende het eerste jaar met behulp van niet-Indonesisch en niet-Nederlands personeel. Met ingang van het twee de jaar vervangt de w.n. secretaris generaal de V.N.-functionarissen door Indonesische functionarissen, waarby wordt aangenomen dat tegen het einde van het tweede jaar de volledige bestuursmacht is overge gaan aan Indonesië. V.N.-personeel voor technische hulp zal aanblijven in een adviserende hoedanigheid en om bijstand te verlenen ter voorbe reiding van het uitvoeren van de be palingen van par. 4. het Fanfarekorps „Excelsior" een groot succes geworden. Twee deelnemers, The White Shoes uit Zoeterwoude en de jonge, veelbe lovende accordeonist André Pont uit Alphen aan den Rijn werkten zelfs buiten mededinging aan deze slot- avond mee. Het openingsnummer van The White Shoes viel zo in de smaak, dat het op verzoek later op de avond nog eens herhaald moest worden. Vooral de vocale prestaties in de ze finale stonden op een hoog ni veau. De heer H. Tol uit Haarlem, die, begeleid door mevrouw Klok- Boerdam, o.m. het bekende Wolga- lied zong, excelleerde in dit gezel schap en kwam met 46,2 punt op de eerste plaats. Mevrouw Schoenmaker uit Leiden deed weinig voor haar ri vaal onder en werd met 44,5 punt tweede, terwijl The Jackeries uit Noordwijkerhout zang en gitaarspel lieten horen, waarvoor de jury 43 9 punt toekende. De overige uitslagen waren: 4. Rien Parco uit Wassenaar 42,6 p. 5. De Brero's uit Noordwijk met 41,5 p. The Goldstars uit Noordwijk met 41.2 p. 7. The Dynamite Rockers, Noordwijk met 40,4 p. en 8. The Cor- jos uit De Zilk met 39 punten. Het actie-comité bracht dank aan de deelnemers, aan de heer en me vrouw De Jong voor de uitstekende organisatie. de heer Vink. eigenaar van „De Beurs", voor het beschikbaar stellen van de Gouden Bokaal, me vrouw Klok-Boerdam voor de bege leiding en de leden van de jury voor de wijze waarop zy de presta- en de begeleidster van mevrouw Schoenmaker kregen bloemen aange boden. Het actie-comité kondigde aan, dat medio september a.s. de amateurwed- strijden zullen worden voortgezet. Advertentie Iferf Kan Kettewinkel Janus van de haven' nieuwste sleepboot Als moderne havensleepboten als de „Europa" en de „Azië" om hun wendbaarheid de „balletdanseressen" van de Rotterdamse haven worden genoemd, dan moet de „Piet Hein" wel een „prima ballerina" zyn. Deze eerste havenduwboot, die in Neder land is gebouwd bij „De Dageraad in Woubrugge, maakt een volledige pi rouette in 24 seconden. Een volledige draai om z'n as, die mogelijk is dankzij twee Voith-Schcneider-pro- pellers. die ook als roer dienst doen. De „Piet Hein", 19 meter lang, 7 meter breed en 1.80 meter diepgang, is vandaag overgedragen aan de N.V. Nederlandse Rijnvaartvereniging, die de havenduwboot in Duisburg-Ruhr- ort gaat stationeren om daar duw bakken, onder andere van de duw- schepen „Olivier van Noort" en „Ja cob van Heemskerck", de havens in en uit te brengen. De „Piet Hein", is een bijzonder schip, dat tot een be gripsverwarring kan leiden. Het vaart evengoed en snel vooruit als achter uit. Het stuurhuis staat ook precies in het midden. Het wonderlyke is, dat de vierkante achterkant, met de zware duwsteunen, in feite de voor kant is en de boeg met de naam erop als achterkant moet worden gezien. Maar de duwboot kan ook slepen en dan werkt alles precies anders om. Iemand noemde de „Piet Hein" de „Janus van de haven", en daar mee is deze havenduwboot met zyn 580 pk wel het beste gekarakteriseerd. Nog zo'n bewys van die tweezijdig heid: in verband met beide vaarmo- gelijkheden, zyn dubbele navigatie- lichten aangebracht. in de spaarbanken heeft. Ook voor iemand die een vermogen heeft bijeengebracht of geërfd achtte spreker het voortdurend sparen van belang met het oog op een eventuele waardedaling van het geld. De spaarbanken moeten trachten de enorme groei van het obligo bij te houden. De reserves dienen in zekere zin daarmee gelijke tred te houden. Om dat te bereiken zal men het onkostencyfer nauwlettend in het oog moeten houden. Verder kon spre ker zich voorstellen dat de spaarban ken liever geld aan propaganda uit geven en aan verbetering van de ser vice, dan aan allerlei administratieve formaliteiten. Er zal van de spaar banken steeds meer gevraagd wor den in de toekomst. In dit verband noemde spreker de toenemende ten dentie om lonen en salarissen per gi ro te betalen. Dit heeft tot gevolg gehad dat een steeds groeiend aantal werknemers een gedeelte van het loon naar de spaarbanken laat over boeken. Besparing op de administra tiekosten is en blyft van zeer groot belang. Van de zijde van het bonds- bestuur is er, aldus mr. Van der Bilt, reeds by herhaling op aangedrongen dat kleinere spaarbanken samen gaan. Algehele samensmelting door middel van fusie stuit veelal op be zwaren die moeilyk te overwinnen zyn. „Vliegen laag over tie Rijn" Nieuwe express: Van 27 mei af zal de Rheingold- express. die Hoek van Holland Overdracht Er zullen geen wisselende mini- mum-pryzen voor haring en makreel komen. Een commissie uit het be stuur van het Produktschap voor Vis en Visprodukten had voorgesteld deze wisselende minimum-pryzen by wijze van proef voor de tijd van een jaar in te stellen, om zo tegemoet te komen aan de bezwaren van de vis- conservenindustrie. Deze industrie stelt, dat het bestaande stelsel van vaste minimutn-pryzen het haar on mogelijk maakt op de buitenlandse markt te concurreren: de gemiddelde prijs, waarvoor zij haar grondstoffen moet aankomen, is te hoog. Wel sprak een meerderheid, nl. 12 tegen 10 bestuursleden, zich uit voor het nemen van de proef, maar men had van te voren afgesproken het voorstel alleen als aangenomen te be- I schouwen, wanneer het een tweeder den meerderheid zou halen. Het was nu dus verworpen. Een van de min'i- teriële vertegenwoordigers merkte, voordat de stemming gehouden werd. Amsterdam met Keulen, Frankfurt. Basel, München, Luzern en Milaan verbindt, in een geheel nieuwe uit voering op de baan verschijnen. 4. Indonesië gaat er mee akkoord Van Duisburg naar Basel v.v. rijdt om met de bijstand en onder deel- deze treinen een speciaal uitzichts neming van de w.n. secretaris-gene- rijtuig, de zg. Panoramawagen, mee, raai van de V.N. en van V.N.-perso- dat de toerist, maar ook de zaken- neel regelingen te treffen om de be- man een prettige afleiding geeft tij- volking van het gebied de gelegen- den* de rit langs de Rijn. Men kan fc eebrujkeliik is te heid te geven om vrije keuze uit te vanuit de glazen koepel gemeten van r&eiien met een tweederden meer- oefenen niet later dan jaren na- het fraaie Rijndal en krijgt het ge- derheid zojane er geen conceptveror- dat Indonesië volledige bestuursver- voel als het ware laag over de Rijn I c!erneia zolang er geen c°nceptveror antwoordelykheid voor West Nieuw- te vliegen. Guinea op zich heeft genomen. De De president van de Duitse Spoor- Nederlandse regering gaat akkoord wegen. prof. H. M. Oeftering, heeft met bestuursoverdracht in overeen- gisteren deze trein aan persvertegen- stemming met dit voorstel op voor- woordigers uit Engeland. Zwitser- waarde dat de Nederlandse regering, land, Italië, Oostenrijk, Duitsland en als gevolg van formele onderhande- Nederland getoond. Voorlopig zullen lingen, toereikende garanties ont- twee van deze nieuwe treinen ryden. vangt voor de veiligstelling van de Een aantal andere rijtuigen is door belangen van de Papoea's, incl. het de Duitse spoorwegindustrie in pro- 1 ten voor het probleem, dat er geen re?ht op zelfbeschikking. duktie genomen. De Rheingold ver-tweederden meerderheid is. Voor de 5. Indonesië en Nederland komen trekt zowel uit Hoek van Holland als stemming had men ook al afgespro dening is. De voorzitter, drs. J. van Dijk, ant woordde dat die opmerking formeel wel juist was, maar dat het niet praktisch zou zyn bij eenvoudige meerderheid te stemmen. Men zou dan in een volgende vergadering (wanneer over de vaststelling van een verordening beslist zou moeten worden) weer kunnen komen te zit- overeen de kosten van het voorgaan de gezamenlijk te dragen. 6. Wanneer deze overeenkomst is getekend, zullen de regeringen van Indonesië en Nederland normale di- uit Amsterdam en wordt in Utrecht ken, dat alleen over het principe van gecombineerd. Amsterdam verkrijgt de wisselende minimum-pryzen, niet plomatieke betrekkingen hervatten", en noord-Italië. hiermee een nieuwe en uiterst snelle, comfortabele, rechtstreekse verbin ding met zuid-Duitsland, Zwitserland over de hoogte van die pry zen be slist zou worden. De uitslag van de stemming was voor de heer Mekking aanleiding om zich af te vragen of commissiewerk wel zin heeft, wanneer mensen, die in een commissie voor een bepaald systeem zijn, zich in de bestuursver gadering tegen dat systeem verkla ren. De beslissing over het voorstel was al enkele malen uitgesteld, zo ook in de vorige, in april gehouden verga dering. Toen was het besluit tot uit stel voor de heer Wynbelt van de Vereniging van Visconservenfabri- kanten aanleiding zyn ontslagne ming als bestuurslid aan te kondi gen en de vergadering te verlaten. De heer Wynbelt was gisteren niet aanwezig. Met algemene stemmen werd be sloten een voorstel tot instelling van een fonds voor de afzetbevordering nader te bestuderen. Daarvoor zal een commissie worden ingesteld. Het voorstel stond te boek als afkomstig van het bestuurslid, de heer De Boon (werknemers». De heer De Boon ver telde nu. dat het voorstel niet van hem alleen is, maar dat hy het sa men met een vertegenwoordiger van de aanvoersector heeft opgesteld. Verdediger van Vera Briihne: „vrijspraak" Dr. Moser, verdediger van de 52- jarige Vera Briihne tegen wie woensdag in München levenslang is geëist wegens medeplichtigheid aan de moord op dr. Praun en diens huis houdster Elfriede Kloo heeft gis teren vrijspraak voor zijn cliënte ge vraagd. Hij gaf toe, dat Vera zich in Het aanhoudend koele voorjaars weer heeft tot gevolg, dat de bloei van de tienduizenden tulpen, welke thans het kleurig palet van Keuken hof te Lisse vormen, slechts zeer langzaam vordert. Dit houdt tevens in, dat het voor het bestuur van de Stichting Natio nale Bloemententoonstelling Keuken- hof. uiterst moeilyk wordt om een sluitingsdatum vast te stellen. Bij aanhoudend koel weer en weinig re gen mag evenwel gerekend worden, dat de Keukenhof tot en met 31 mei geopend blijft. Mocht een plotselinge weersverandering nopen tot ver vroegde sluiting, dan zal dit nog ty- dig worden medegedeeld. OFFICIEREN KON. LANDMACHT BIJEEN Vanmorgen is in Ossendrecht de algemene vergadering gehouden van de Vereniging van officieren van da Kon. Landmacht en van de Kon. Luchtmacht. De voorzitter, kolonel J. Potteboom, besprak o.m. een aantal problemen die verband houden met» de materiële positie van de officie ren. De heer C. C. van den Heuvel, directeur van de Stichting voor on derzoek van ecologische vraagstuk ken. sprak over het werk van dez® stichting. De Stichting voor onderzoek van ecologische vraagstukken houdt zich bezig met de relatie tussen de mens en zyn omgeving. VOORRANG: Alleen NEMEN als i» er zeker van bent, dat voorrang ook door de ander GEGEVEN wordt. Britse vliegtuigen in Siam geland Vandaag zyn zes Britse Hunter- straaljagers en een Canberra-bom- menwerper in de Siamese hoofdstad Bangkok geland. De vliegtuigen, die een eerste zending vormen van de Britse militaire steun in ZOAVO- verband ter beveiliging van Siam te gen communistische bedreigingen. leugens had verstrikt, maar bestreed, zullen later doorvliegen naar Tsjeng dat men haar daarom als schuldig Mai, in noord-Siam. zou moeten beschouwen. Dr. Mo- Zoals bekend zyn er reeds Ameri- ser voerde o.a. aan. dat de medische kaanse troepen in Siam (Thailand), deskundigen de mogelyhkeid van Australische en Nieuwzeelandse by- zelfmoord van dr. Praun niet had- j stan* is toegezegd, maar zal eersö den kunnen uitsluiten. I over enkele dagen arriveren.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5