iVerleg het loonbeleid Nog veel hindernissen binnenE.E.G. verhand Televisie maakt voorprodukties om zomervakanties te omzeilen Voorzitter chemische ■industrie waarschuwt: Er zal voorlopig nog geen bouwwet komen Kerkelijk Leven GEDIFFERENTIEERD LOON WERKT ONRECHTVAARDIG De heer A. Borst in Kurhaus Na 1 oktober dertig uur tv zo goed als mogelijk is...." Het getij is nu gekeerd" Geen verplichte voorschriften omtrent geluidsisolatie Ver. van Huisvrouwen over „Dienstplicht voor meisjes" wiej/m koopt. wilfmit proeven LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 MEI 1962 (Van onze correspondent) *Het Js geen geheim meer, dat in het advies dat de S.E.R. bin nenkort zal uitbrengen over de toekomstige loonpolitiek, aan het overleg tussen centrale organisaties en de leden een belangrijke plaats zal worden ingeruimd. Ik hoop van harte dat regering en bedrijfsleven aan dit overleg m.i. de enige weg een kans van slagen zullen geven. Ik geloof namelijk dat er geen andere moge lijkheid is.M Deze mening werd vanmorgen uit gesproken door de heer A. Borst, af tredend voorzitter van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Ne derland in zijn openingsrede voor de jaarvergadering van het VPCWN in het Kurhaus in Scheveningen. De heer Borst meende, dat telkens als het economisch gaat spannen, de overheidsvoorschriften en bevoegd heden tekortschieten om de ontwik keling in goede banen te houden. Hij wees erop dat adel verplicht en dat het bedrijfsleven zich de grote ver antwoordelijkheid waardig moet to nen. Hij hoopte dat toetsing en goed keuring van loonvoorstellen verleden tijd zouden worden. Te veel, te weinig De heer Borst meent dat het geor ganiseerde bedrijfsleven thans ener zijds teveel en anderzijds te weinig verantwoordelijkheid draagt. Een overmaat aan verantwoordelijkheid constateerde hij waar de stichting van de arbeid over de loonvoorstellen van bedrijfstakken een zwaar wegend oordeel moet geven. Een tekort aan verantwoordelijk heid zag hij bij het overeenkomen van aanzieniyke loonsverbeteringen, als er in een bedryfstak weinig mo gelijkheden waren. De opkomst van de categorale or ganisaties en het verschijnsel van de zwarte lonen zag hij als symptomen van onjuiste afbakening der verhou dingen. Centrale organisaties „De werknemers vakorganisaties hebben ons geconfronteerd met de problemen van alle dag", meende de heer Borst. Hij stelde dal de christe- lijk-sociale beweging nooit voor zich zelf alleen heeft geyverd, maar al- tyd voor het gehele volk. De christe- ïyk-sociale organisatie is het te doen om verbetering van de verhoudingen in het bedrijf en tussen de mensen in het algemeen. De centrale organisaties van werk nemers en werkgevers zyn thans in de samenleving ingegroeid en daaruit niet meer weg te denken. Hoewel de spreker constateerde dat men ook in de andere westerse landen gaat in zien, dat een stemhebbend bedrijfs leven noodzakelijk is, geloofde hij dat er binnen de EEG nog heel wat moeilijkheden moeten worden over wonnen, voordat het bedrijfsleven in de andere EEG-landen dezelfde rol vervult als bij ons. Dynamisch oog De resultaten van het economisch en sociaal comité van de EEG heb ben wel bewezen hoe moeiiyk de weg wordt. Daarom hoopte hg dat het overleg in Nederland daadwerkeiyk een voorbeeld voor het Europese overleg zou kunnen worden. Over de structuur van de onderne ming zei hy, dat een dynamisch oog noodzakelyk is. Als maatstaf zag hij als het ondernemersbeleid bepaald werd door hardheid, zakelijkheid en geld, of door de liefde tot God en de medemens. Hy geloofde dat een sa menwerking met de r.-k. werkgevers, zowel binnen als buiten de Neder landse grenzen, noodzaak is. Slayton weer astronaut Majoor Donald Slayton, die aan vankelijk deel uitmaakte van de groep toekomstige Amerikaanse ruim tevaarders, doch kortgeleden wegens onregelmatige hartslag werd afge keurd, is volgens niet-officiële berich ten opnieuw in de groep opgenomen Majoor Slayton, die aanvankelijk na Glenn de aangewezen man was voor de tweede Amerikaanse ruimtevlucht, zal nu mogelijk de opvolger zijn van Malcolm Scott Carpenter, die volgens de plannen donderdag a.s. een reis van drie banen om de aarde zal gaan ondernemen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ricardo Charles Joannes, zn van P. Meijer en J. H. M. Palm; Willem, zn van W. van der Kraan en S. M, A. van Vliet; Hubertus, zn van H P. van Wetten en L. J. Buitelaar; Magdalena Maria, dr van R, P. M. Gies Broester- huizen en L. B. Hogenboom; Hendrika Johanna, dr van H. J. de Vries en P. Hoogbruin; Annette Alida Ludwina. dr van G. J. de Kievit en G. Schipma; Johanna Christina, dr van C. H. Dries- sen en H. S. van Schie. OVERLEDEN S. Verweij, 66 Jr, e.v. H. Moolhuizen. Haarlemse bloemenmeisjes hebben gisteren aan de beman ning van het Franse smaldeel, dat een bezoek aan ons land brengt, bloemen aangeboden. Deze matroos van het vlieg kampschip ,,Clemenceau" liet zich die hulde blijmoedig welge vallen. Geen grootse programma 's op beeldscherm MET GRATIS CHOCOLADE REPEN (Van onze Hilversumse correspondent) Over de zomer-televisie-uitzendin- gen heeft de heer J. Rengelink, pro grammacommissaris van de Neder landse Televitie Stichting, op een persconferentie gezegd, dat de om roepen en de N.T.S. al het mogelijke doen, minder reden tot kritiek op die uitzendingen uit te lokken dan vorige jaren. Men zal er niet aan ontkomen, dat de zomerprogramma's kwalitatief minder zyn, want er zyn vakanties van het personeel, voornameiyk tus sen juni en augustus, er zijn de va kanties van de artiesten, acteurs en andere medewerkers. zodat geen rechtstreekse programma's gemaakt kunnen worden, en men is thans ook al druk doende met de voorbereidin gen voor het winterseizoen. Maar men heeft in de afgelopen winter al zoveel mogelijk gepland. De vakanties zijn zo geregeld, dat van de vijf werkploegen er slechts gedurende zeer korte tijd, maar drie aanwezig kunnen zijn. Bovendien zijn tiental len voorprodukties gemaakt. Het re- DS. BOT WEER IN NEDERLAND Primitieven zijn verheugd christenen te mogen zijn Ruim twee jaar geleden zond de Raad voor de Zending der Ned. H'erv. Kerk, ds. C. B. Bot, als eerste hervormde pionier- zendeling naar West-Afrika, een voor ons Nederlanders on bekende wereld. Na zijn terug keer in Nederland hield ds. Bot in het Zendingshuis te Oegst- geest een lezing over zijn bevindingen in dat gebied. Het ls nog maar nauwelijks tien jaar geleden, dat de eerste zendelin gen in Afrika het gebied bereikten, dat ten noorden begrensd wordt door de Sahara. Twee jaar geleden vestig de ds. Bot zich in Garu onder de stam der Kusasis. Afrikaanse evange listen wisten daar nog niet zo lang geleden een oude patriarch en zijn echtgenote tot het geloof te bekeren. De man en zijn vrouw kregen de na men Abraham en Sara bij hun doop. De oude man wist zyn dorpsgenoten er toe over te halen zich te laten dopen. Nu deed zich een zeer grote moeilijkheid voor. De Presbyteriaanse kerk in Ghana weigert n.l. de doop aan polygamisten, wat de meeste mannen daar zijn. Men kan zich afvragen hoe het komt, dat onder deze primitieven mogen zijn. overal belangstelling is voor het evan gelie. De oorzaak is waarschijnlijk te vinden in het feit, dat het christen dom voor deze mensen een nieuwe ge meenschap zichtbaar maakt, waarin onderlinge liefde en hulpbetoon te vinden is en dat in een land waarin men buiten familieverband zo goed als geen gemeenschap kent. De overheid van de nieuwe staat Ghana besteedt veel aandacht aan het onderwijs. Het is nog wel niet zo ver, dat alle kinderen onderwijs ge nieten, maar het gaat toch snel die kant op. Op vele plaatsen komen ook voorbereidende middelbare scho len met een tweejarige cursus en Engels als voertaal. Meer dan 90 pro cent van de leerlingen volgt het (fa cultatieve) godsdienstonderwijs, dat door zendingsarbeiders en Afrikaanse evangelisten wordt gegeven. De kin deren die de school verlaten scha men zich niet over het christendom, maar praten er thuis over. Herhaal delijk kreeg ds. Bot een uitnodiging om naar een bepaald dorp te komen. Achteraf bleek vaak, dat hij de uit nodiging te danken had aan een van zijn oud-leerlingen. Met theologische vraagstukken houden deze Afrikaanse christenen zich niet op, zij leven emotioneel, niet rationeel. Daarom uiten zij hun ge loof bij voorkeur in hun liederen. Voor deze primitieven is het een da gelijkse vreugde dat zij christenen sultaat zal ditmaal bijvoorbeeld zijn, dat inplaats van 32 reportages per vier weken, er 24 zullen komen. Er is slechts één herhaling van een televi siespel. Veel verlichting heeft de nieuwe methode van beeldregistratie gebracht, waardoor men rustig voor uit kon werken. De kwaliteit is zo goed, dat men nauwelijks zal ontdek ken dat het een voorproduktie is. Trouwens, steeds krijgt men beeld registratie. s avonds van wat 's mid dags is gebeurd, zonder dat iemand het hindert. Op de vraag naar wat er voor groots op komst is deze zo mer, heeft de heer Schüttenhelm, voorzitter van de N.T.S.verklaard, dat men „er de vakantie niet voor hoeft uit te stellen, dat doen wij zelf ook niet". Er zullen inderdaad geen grote amusementsprogramma's gebracht, worden, Manders, Carrell e.a. gaan immers op reces. Dertig uur Al komt de hulpstudio in Hilver sum dan wegens het vorstverlet en het uitblijven van de apparatuur (lichttechnieken uit Engeland) niet per 1 oktober klaar, toch zal het uit zendschema van 30 uur per week ge realiseerd worden. „Zo goed als mogelijk is", aldus de heer J. Rengelink. Men zal beginnen met de film avond op maandag te zetten en om op deze wijze de eerste dag van de week na de top in 'n weekeinde wat te ontlasten. De politieke uitzendingen van dinsdag zullen dan bij de film volgen. Het programma voor de vrou wen zal beslist niet eerder dan 1 januari kunnen komen en het extra Fransen eisen grote vergoeding voor patent (Van onze Londense correspondent) Van Franse zijde is een eis tot schadeloosstelling tegen de Britse regering en Rolls Royce ingediend voor het fantastische bedrag van 300 miljoen pond sterling (drie miljard gulden). Het betreft de uitvinding van de straalmotor, juist 25 jaar ge leden door Sir Frank Whittle. De zaak zal voor het Britse ge rechtshof dienen en naar verwacht wordt, verscheidene weken duren. De actie is op touw gezet door de „Société Rateau" in Parijs. De uit vinder René Anxionnaz is vice- voorzitter van deze maatschappij. In Parijs beweert men n.l dat Rolls Royce en de Britse regering inbreuk zouden hebben gemaakt op patent rechten voor straalmotoren. Voor de Britse kroon zal optreden Sir Lionel Heald, die vroeger als advocaat-generaal deel uitmaakte van de regering. Hij is deskundige op het gebied van patentrechten. Rolls Royce heeft besloten een tegen eis tegen de Franse firma in te die nen. journaal 's avonds na half elf, hangt helemaal nog in de lucht. Men zal er niet eerder aan beginnen of men moet de staf voldoende bezet weten. Het ziet er niet naar uit, dat dit per 1 januari het geval zal zyn. Ingetippelil De heer J. Rengelink heeft op vra gen hieromtrent duidelijk toegegeven dat de film „Warffum" over de auto matisering van het laatste telefoon net van Nederland van dinsdagavond hem volkomen had verrast. Men had teveel vertrouwd, dat er geen reclame in zou zitten „En die zat er wel de gelijk in", zei hij. Dat het zo is uit gevallen betreurt de N.T.S. erg en het zal dan ook reden zijn om met de P.T.T. hierover eens een heel har tig woordje te praten. „Wij zijn er een beetje ingetippeld", aldus zijn toelichting. Afgesproken was zoals gebruikelijk, dat wij de film eerst zouden zien. Maandag, zo luidde de afspraak. Dinsdag werd het op ver zoek van de P.T.T. Tenslotte werd het op woensdag proefdraaien. Men kwam echter met een werkkopie, Die gaf geen aanleiding om „nee" te zeg gen. „We zijn er echt ingetippeld", zo zei hij nog eens. ,Het is voor ons een bijzonder goede en harde les ge weest". li""" TROUWRING NA 47 JAAR TERUG Tijdens het aspergesteken op een akker in het noord- Limburgse plaatsje Ottersum 2 deed de landbouwersknecht H. Jansen uit die plaats een 5 merkwaardige vondst. Op j een gegeven moment ontdek- H te hij dat aan een asperge g een klein rond voorwerp zat B vastgeprikt. Bij nadere be- m schouwing bleek het een m gouden trouwring te zijn, waarin de initialen W.W.- H J.G., 30-5-1911 waren gegrift. Na informatie kwam aan het licht, dat 47 jaar geleden de inmiddels overleden land- 2 bouwer J. Geurts uit Otter- sum die ring bij het verrich- ten van werkzaamheden op H de akker, verloren had. On- B danks alle naspeuringen B bleef het kleinood indertijd g onvindbaar. De trouwring K die nauwelijks had geleden ra van het langdurige verblijf g B onder de grond, werd nu ter g E hand gesteld aan de weduwe Geurts, die vroeger altijd E voorspeld had dat de ring E nog voor haar dood terecht H zou komen. Afscheidsreceptie van ir. Engel Velen uit stad, gewest en land zijn in de namiddag aanwezig geweest op de receptie, die in het hoofdkwartier van de Algemene Kunstzijde Unie NV te Arnhem gegeven werd ter ge legenheid van het afscheid van ir. A. J. Engel als president-directeur van de Aku en waarop de gelegenheid was gegeven de nieuwe president-di recteur, mr. J. Meynen, te ontmoe ten. Onder de velen, die van hun be langstelling blijk gaven, waren enige oud-ministers en een aantal indu striëlen. (Van onze correspondent) In zijn gisteren te Paterswolde in de vergadering van de Ver eniging van de Nederlandse Chemische Industrie uitgesproken rede heeft de voorzitter, de heer D. de Jong, erop gewezen dat d« naoorlogse periode die tot voor kort er een is geweest van uit breiding. grotere omzetten en grotere winst, een tijdvak waarin vrijwel alles kon en mocht, niet heeft nagelaten zijn stempel te drukken op het denken van velen, die nu de leidsels in handen hebben. Hy zelf kwam echter reeds In 1916 feller te voeren. Maar men zal niet alleen moeten gaan in de richting van bezuiniging. Er zal nog meer aandacht moeten worden besteed aan mogeiyk nieuwe afzetgebieden, aan efficiënte research en grotere ef- ficiëncy over de hele linie, waartoe o.a. behoort een moderne administra tie. in dienst van een chemische indu striële onderneming, zodat alle ups en downs hem dus bekend zyn. En op dit ogenblik is de heer De Jong ervan overtuigd dat wy een down- periode tegemoet gaan. Het moment is aangebroken, waarop werkelijk het gety is gekeerd. In dit verband drong hij erop aan de strijd voor een lage kostprijs veel (Van onze Haagse correspondent) In de Memorie van Antwoord inzake de nieuwe woningwet delen de ministers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, van Financien en van Justitie aan de Eerste Kamer mede, dat er voor lopig geen bouwwet komt. De tijd is nog niet rijp om gemeenten de verplichting op te leggen voorschriften omtrent geluidsisolatie in hun bouwverorde ning op te nemen. Het Rijk acht een woningcartotheek niet in alle gemeenten nood zakelijk. Het ontwerp van wet beoogt niet een regeling van het bouwen tot stand te brengen, maar een regeling met betrekking tot de volkshuisves ting in het leven te roepen. De uitkomsten van een door het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnyverheid verrichte studie wij zen voorshands niet in de richting van een alles omvattende bouwwet. omvangrijkheid en de vele aspecten van het haar voorgelegde probleem, eind 1962 met haar werk gereed zal zijn. De bewindslieden achten de tyd nog niet rijp om de gemeenten te verplichten voorschriften omtrent geluidsisolatie in de bouwverordening op te nemen. Die voorschriften zullen nu eenmaal minimum-eisen moeten ivillliau, UllBUIlUUI-CUCU UlUCtCU Minister Van Aartsen geeft echter de bevatten, hetgeen ertoe zou kunnen verzekering, dat de ontwikkeling in leiclen. dat deze eisen als standaard- dit opzicht van zyn kant nauwkeu- (bepalingen gaan fungeren, waardoor ng wordt gevolgd en dat de bedoelde ontwikkeling op dit gebied zou studie wordt voortgezet. kunnen worden geremd. Minister Slechts in drie artikelen van het I Van Aartsen wijst in dit verband op wetsontwerp wordt een nadere rege ling aan de Kroon gedelegeerd met betrekking tot onderwerpen, waarvan delegatiemogelijkheid in de bestaan de wetgeving niet voorkomt. Reeds eerder werd de toezegging gedaan, dat de aan de Kroon gegeven be voegdheden slechts met voorzichtig heid zullen worden toegepast. Alge mene maatregelen van bestuur die nen geen overwegende plaats te gaan innemen in de gemeentelijk zozeer verschillende bouwbehoeften. De regering is gaarne bereid mede te werken aan het streven, waarvan het werk van de unificatiecommissie van de vereniging van Nederlandse Gemeenten een uitvloeisel is. Het lijkt waarschijnlijk, dat de Commissie Grondkosten, ondanks de Vrijwilligheid moet boventoon voeren (Van onze Haagse correspondent) „Het begrip dienen zal weer geleerd moeten worden". Dit werd gister morgen geconstateerd op de algemene vergadering van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen, in het Kurhaus te Scheveningen gehouden naar aanleiding van het rapport over het studieonderwerp „Dienstplicht voor meisjes". Dat het nypende tekort aan personeel in de verzorgde beroepen de grootste aandacht van de huisvrouwen heeft, blykt wel uit het feit dat 103 van de 150 afdelingen een rapport uitbrachten. Uiteraard is dit onder werp te omvangrijk om er ook na een jaar studie een oplossing voor aan de hand te doen. Bovendien bleek dat de meningen over de oplossing van het probleem zelfs binnen de vereniging verdeeld zyn. In het algemeen was men het er over eens dat <i« dienende taak niet als een plicht moet worden opge legd. Zelfs het woord „dienstplicht" dient te worden vervangen door een ander woord. bijv. „vrijwillige werk tijd" of „gemeenschapsdienst". Het begrip „vrijwilligheid" zal de boventoon moeten voeren. Het rap port geeft tenslotte de raad zeer in tensief propagandna te maken onder de meisjes te beginnen op de scholen voor het, vrijwillig geven van een jaar van hun leven voor de verzorgende beroepen. Een ander rapport had tot onder werp de herziening van de indeling van de schoolvakanties. Sommige af delingen waren tevreden met de be staande vakantieregeling op de scho len. terwyl andere de grote vakantie te lane en de tussentijdse pinkster- vakantie. te kort achtten. Ook waren er die het cursusjaar op 1 januari wilden laten beginnen. Unaniem zyn de huisvrouwen het erover eens dat het aanbeveling ver dient vooral tussen de kerst- en de paasvakantie op de weekeinden geen huiswerk te geven dan wel de weekeinden te verlengen De lande lijke presidente, mevr. G. H. Keyser- Hardick deelde mee dat er bespre kingen gaande zijn over de opening van een nieuw tehuis voor zieke en herstellende huisvrouwen De reali satie van de plannen zijn reeds in een vergevorderd stadium zodat zij de hoop uitsprak dat het tehuis volgend voorjaar reeds geopend zal kunnen worden. Alvorens de 400 huisvrouwen zich voor de lunch aan tafel begaven had de bestuursverkiezing plaats De bei de aftredende leden mevr. L. H. F. Beyer-De Roode en mevr. M. A. v. d. Boogert-Selhorst werden herkozen Voor de aftredende dames mej M. C. Boots uit Bussum en mevr. W. J. Escabacke-Grinwis uit Rotterdam werden gekozey mevr. W. Schütte- v. d. Boogert uit Den Haag en mevr. H ,A. van Her waarden-Wildeboer uit Leiden. de aanbevelingen, welke hy ter zake onlangs aan de gemeentebesturen heeft gedaan. De bewindslieden gevoelen er niet voor te bepalen, dat B. en W. bij toepassing van een goedgekeurd bouwsysteem vrijstelling van de ter zake geldende voorschriften moeten verlenen. Zij achten het verstandiger ervan uit te gaan, dat bouwsystemen slechts met instemming van het ge meentebestuur kunnen worden toegelaten. Het toepassen van deze systemen kan beter door overreding dan door dwang worden bevorderd. NED. HERV. WERK Beroepen te Hoogeveen (vac. dr. C. van der End) J. A. de Bruyn te Ernst door de classikale vergadering van Maastricht te Geleen-Oost als pred. voor bultengew. werkz. Ph. Kroes. vlc. te Dongen te Amsterdam als pred. voor bultgew. werkz. („Stichting Her vormde Jeugdhonken") L. L. Blok te Hulssen (Geld.). „Bij dit streven naar dit beheer dient", aldus de heer De Jong, voor alles de loon- en salarisvorming in het oog te worden gehouden. Naar zijn mening is voor de chemische in dustrie wat de honorering betref! thans de grens bereikt, en wat de ar beidstijd aangaat, de grens der ver korting reeds overschreden. Kostbare vrije zaterdag Ingaande op de vrye zaterdag con stateerde hy dat het dikwijls voor komt dat een kostbare, moeiiyk op gang komende nieuwe fabriek van vrijdagmiddag tot maandagmorgen alleen wordt gelaten, „ook door de hogere heren, omdat wy de vrye za terdag hebben". „Het zal", zo ging d heer De Jong voort, wettelyk wel in orde zijn, „maar het succes zal er ook naar zijn. Niemand vraagrt zich af wat zoiets kost". De toekomst zal aanzienlijk moei lijker zijn. Desondanks zijn er genoeg factoren om er voor te kunnen zor gen dat de chemische industrie een belangrijke pijler zal kunnen blijven in onze nationale economie. Mits men evenwel vergaand rekening wil houden met de door de heer De Jong naar voren gebrachte feiten. „Aan u werkgevers in de chemie is het te proberen de lust tot het werk, zoals die in Nederland altyd aanwezig is geweest, weer wakker te maken of te vergroten". NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Hoogezand H. van der Werf te Emmen. GEREF. KERKEN Beroepen te Pernis (vac. J. H. van Halsema) D. Kloppenburg te Broek onder Akkerwoude. N. C.B.B.-voorzitter (Van onze correspondent) De loonpolitiek heeft niet onze onverdeelde instemming. AI heeft de gedifferentieerde loonvorming redelijke resultaten op geleverd, toch achten wij het uitgangspunt, de produktiviteits- grens, zeer onvolkomen en te zeer afgestemd op de industrie. Dit verklaarde gisteren de heer A. Niemantsverdriet, voorzitter van de Ned. Chr. Beambtenbond bij de opening van het tweedaags congres van deze bond in Lunteren. ten niet meer dan 5 stygen, maar In vergelykbare categorieën ambte naren gingen ze 7.2 tot 9.2% naar boven, zei hy. Spreker memoreerde voorts de fu neste gevolgen van deze loonpolitiek in het bankbedrijf en by de zieken fondsen. Tenslotte meende hy dat het hard tyd werd iets te doen aan de uitzonderingspositie van hei jeug dig administratief personeel. Het ledental van de NCBB steeg ln 2 jaar slechts met 150 en ligt thans op byna 15000. Hy meende dat de methode van loonvorming grondig moet worden verbeterd, opdat ook met de belan gen van de beambten (niet in onze overheidsdienst zynde administratie ve functionarissen) en van de werk nemers in de dienstverlenende secto ren rekening wordt gehouden. De heer Niemantsverdriet vroeg zich af of niet ergens het geheim besluit was gevallen om de admini stratieve beambten tenminste 2 minder salaris te geven dan de in rang vergelykbare administratieve ambtenaren. Onze salarissen moch-

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7