Drie maanden geëist in „Trek-Air'-zaak Drukbezochte receptie inzet an feesten „Huis ter Duin5 Australische kunstschilders hebben ons iets te vertellen Europa's grootste kusthotel 75 jaar Heel veel oud-gasten in NOORDWIJK aanwezig Drink tic enige echte PEER VAN 1)EN MOLENGRAFT: Geregelde uitwisseling van kunstwerken is gewenst Fa. Boekkooi ericHt 1 maart 1860 Zaterdag 19 mei 1962 Derde blad no. 30657 WIELRIJDERS EN BROMMERS: Ook XJ dient de voetganger, die op een zebrapad oversteekt, voorrang te geven Rijdt dus vooraJ niet rechts langs wachtende auto's op een punt waar een zebrapad zou kunnen liggen Achter die auto kunnen voor on zichtbaar voetgangers lopen die evtn later uw pad kruisen Dan ls het te laat om te remnen terwij] de voet gangers at op rekenen door te kun nen lopen Breestraat-winkeliers Het zware verkeer de binnenstad uil Voor de bijeenkomst van de Bree straat-winkeliers, die donderdag in café rest. v. d. Heijden, werd gehou den, bestond zeer veel belangstelling, waaruit gezien ook de besprekingen geconcludeerd mag worden, dat de ontwikkeling van een gezamenlijke winkeliersactie voor deze straat in een nieuwe fase is getreden. De wens om te komen tot verbetering van wegdek, verlich ting en verkeersregeling uitte zich in een aantal voorstellen, waarbij voor al het weren van het zware verkeer uit de binnenstad een belangrijk punt van diseüssie was. Dhr Lam- bermont, voorzitter van de Leidse Middenstandscentrale, die als gast was uitgenodigd, sprak zijn verras sing uit over de grote belangstelling en gaf als oudbestuurder van de Breestraat-Commissie enkele waarde volle adviezen inzake de contacten die met het gemeentebestuur en an dere officiële instanties moeten wor den gelegd. Vrijwel unaniem was de vergadering van mening, dat inplaats van de vroegere vrijwillige bijdrage voor occasionele propaganda, een vast bedrag per zaak moet worden vast gesteld. Staande de vergadering werd de vroegere Breestraat-Commissie omgezet in de Vereniging van Bree- straat Winkeliers. Als bestuursleden werden verkozen de heren: C. F. Meerpoel voorzitter, Jan Wolf slag vice-voorzitter, J. H. J. Mentink en J. G. Wolfslag secretariaat. W. Maarssen penningmeester. Adr. van Ooy Jr. en A. J. J. van der Zanden commissarissen. Ongetwijfeld zal in de komende weken de activiteit van deze vereni ging wel blijken uit allerlei maatre gelen die getroffen zullen worden. De heer J. G. Wolfslag, die de vergade ring. in verband met ziekte van voor zitter Meerpoel leidde, sloot de bij- eenkomst met een oproep aan alle a(»Wekt van wat er in Npcierland neringdrijvenden in de Breestraat om 9ewci"%an at er m ^eaeriana zich in te zetten voor „hun" straat. 1 op cultuurgebied te genieten eestelijk wapperde gisteren het rood-wit-blauw en het oranje ie masten op het dak van Grand Hotel Kurhaus ..Huis ter i" te Noordwijk aan Zee. Dat was ter ere van het 75-jarig aan van dit grootste kusthotel van Europa. De feestelijkheden len gistermiddag ingezet met een bijzonder drukbezochte iptie in de met veel bloemen versierde benedenzalen van het I, tijdens welke velen de directeur, de heer W. Tappenbeck commissarissen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Er "ai d ook een door kweker D. W. Lefeber uit Lisse gekweekte uj nische tulp gedoopt die de naam „Huis ter Duin" kreeg, 5 Huis ter Duin tulp gedoopt zal drie dagen feest zijn in ter Duin". De directie heeft ic< d-gastcn uitgenodigd dit week- tegen een speciaal tarief le brengen in Noordwijk om op wijze in de gelegenheid te zjjn Jstiviteiten mee te maken. Daar- pp| is een zeer druk gebruik ge- J zijn tijdens deze receptie veel rderende woorden van geluk- Pfjsen gesproken en er werden tal geschenken aangeboden. Daar- bleek heel duidelijk, dat „Huis Duin" in de Noordwijkse gemeen- p een vooraanstaande plaats in- at en dat zeer velen, onder wie rarlijk ook talrijke buitenlanders, ,d( dankbaarheid terugdenken aan Qjd. dat zij hun vakantie in dit dajditige hotel doorbrachten. De spil fogemeester mr. G. R. W. van l<* M achtte deze zonnige dag bij- va Ier inspirerend om dit jubileum erdenken en om namens het ge- ju ntebestuur zijn felicitaties aan lieden. Hij noemde het hotel „de van Noordwijk's welvaart". Het t*; icht Tappenbeck is onverpoosd dn g geweest Noordwijk tot een rus- internationaal gerenommeerde plaats te maken en hij roemde initiatief van burgemeester i die 75 jaar geleden de stoot tot oprichting van dit hotel, eerste burger bracht hulde aan directie, die de faam van de ii4oemenbadplaats tot ver over de I ndsgrenzen brengt en de gasten jf? iat voelen, dat ze in „Huis ter l fa" thuis zijn. Hij hoopte, dat lel cog vele Tappenbeck's de leiding tP1 tan het bedrijf in handen zullen ouden en dat door innige samen- «king tussen gemeentebestuur o particulier initiatief iets goeds Mr Noordwijk bereikt zal wor- isn. Aanbieding tulp >n bijzondere verrassing had "de v. pnisator van de Tulpenrallye, Piet tier, in petto. In een geestige (il spraak vertelde hy, dat een van Mejuffrouw Marijke Tappen beck doopt de nieuwe ..Huis ter Duin-tulp"welke plechtigheid door de president-commissaris en de directeur van het Grand Hotel goedkeurend wordt gade geslagen. nen, waarbij elke speler of speelster met twee Ocriet-stenen speelt. Noordwijk heeft een prachtige baan, die uiterst glad en hard is. Deze uit gereconstrueerde steen ge maakte baan heeft een lengte van 26 meter en een breedte van rond 2.20 meter. Het is de bedoeling, dat elk team probeert zoveel mogelijk stenen ze hebben een gewicht van 17 tot 19 kg. zo dicht mogelijk bij het middelpunt van het doelge- Aiivertentle >1 GVu1d u°ycl;tov»c 1 voor mensen die kwaliteit verlangen valt en waarvan de Australiërs op hun beurt dan ook kunnen genieten. De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch heeft gisteren na een requisitoir, dat bijna twee uur in beslag nam, in de „Trek- Air"-affaire tegen de verdachte uit Maastricht een gevangenisstraf van een maand terzake belastingfraude en van twee maanden terzake van valsheid in geschrifte geëist met af trek van voorarrest. De P.G. ging er vanuit, dat de rechtbank in Maastricht ten on rechte de belastingzaak had gekop peld aan andere ten laste gelegde feiten. Voorwat de ten laste gelegde CHEMISCH REINIGEN VERVEN de belangrijkste bollenkwekers van ons land, de heer D. W. Lefeber uit Lisse, erin geslaagd was uit een klei ne Kaukasische tulp zonder kruisen een meer dan een vuistgrote bloem te kweken, die voor deze gelegenheid door mejuffrouw Marijke Tappen beck met champagne Huis ter Duin" werd gedoopt. De tulp is don ker scharlaken van kleur met zeer breed gespikkeld blad en aan de toppen elegant gekrulde kelkbladen. Het is een botanische tulp, die de laatste jaren aan de bollenkwekerij een nieuw cachet heeft gegeven. „Hollands Glorie" en „Lefebers Fa voriete" zijn bekende kruisingen van botanische tulpen met darwintulpen. Voor het eerst is nu uit honderddui zenden exemplaren met bloemen van enkele centimeters hoogte een groot- bloemige tulp van zuivere afstam ming ontwikkeld. WIELRENNEN Stolker blijft aan de leiding j Michel Stolker heeft op de tweede t van de strijd om de Grote Prijs i di Libre zijn eerste plaats in de t itoiene rangschikking als een uw verdedigd. In de tweede etappe levierde de Fransman Delberghe, nar zjjn tijdwinst op de hard vech- 'ie Stolker was niet voldoende om 'Nederlander van de eerste plaats verdringen. Rentmeester eindigde in deze *ppe als derde, Geldermans als thtete. derde etappe, een rit van Vigan Montpellier (71 km), leverde zege op voor onze landgenoot Jo '-Haan. Hij zegevierde gedecideerd «t vier lengte voorsprong op de ünsman Mahé. Het peleton arri- ^rde dank zij de waakzaamheid W Stolker in dezelfde tijd als de fflnaar. Rentmeester legde in de Print beslag ro de vierde plaats. Na derde etappe luidt het algemeen Bssement: 1-Stolker (Ned.) 11,07,06; 2. Del etie <Fr.) 11,07.58: 3. Joseph woussard (Fr.) 11,10.07; 4. Mahé ft.) 11,10,07; 5. Rosa Gomez i Span- rill,10.07; 6. Poulidor (Fr.) 11,10.07; Elliot (Ierl.) z.t.; 8. Heliart (Fr.) 9. Georges Groussard (Fr.) z.t.; ."■Geldermans (Ned.) z.t.; 22. Ent- bven (Ned.) 11,13.51; 30. Rentmees- (Ned.) 11,23.00; 33. De Roo Burgemeester van Noordwijk. mr. G. R. W. v. Berckel kwam namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aanbieden. bied de tee te krijgen. Deze tee wordt door een kegel, die in het spel de ..dolly" heet. gemarkeerd. In het spel heeft deze kegel overi gens geen verdere betekenis. Aan het einde van een ronde een end als de spelers om beurten hun rollcurlingstenen hebben gespeeld, worden de punten geteld. Daarbij geeft elke steen, die in het met cir kels aangegeven doelgebied dichter bij de tee ligt dan een steen van de tegenpartij een punt. Wedstrijden Een rollcurlingwedstrijd wordt doorgaans over een oneven aantal ends gespeeld. Het totaal aantal ends wordt bij het begin van de wed strijd door de beide aanvoerders de skips vastgesteld Deze skips geven tijdens het spel aanwijzingen aan hun spelers hoe zij de curling- stenen gespeeld willen hebben. Daar naast nemen zij zelf ook, meestal als laatste speler van hel team, ac tief aan het spel deel. Rollcurling is een sport, die door iedereen beoefend kan worden. Zo wel revalidatiecentra als instituten voor geestelijk minder validen en observatietehuizen hebben daar- I naast er zeer grote belangstelling voor. Men meent, dat deze nieuwe sport de leiding van deze instelling van dienst zal kunnen zijn als the rapie en observatiemiddel. (Van onze correspondent .Jan D. Rempt in Sydney) Als Nederlandse kunstschilder Peer van den Molenqraft zijn I Toen W'J de kunstschilder in 1 zijn hotel in Sydney zaten te praten zin krijgt, zullen er in de toe- nadat hij enkele weken hier had komst meer cultuur-uitingen van rondgereisd op uitnodiging van de 1-, A ,i Nederlandse emigratiedienst, toonde Nederland naar Australië wor- hij zich over de mogelijkheid tot ver den overgeheveld, zodat er een sterking van de culturele betrekkin- beter begrip in Australië wordt e'n ,u-scn b'id<' b'"den enthousiast. - - - - Toevalligerwijs kwam de heer Van den Molengraft in Australië aan, toen er in Adelaide, de 660.000 inwoners tellende hoofdstad van de staat Zuid- Australië, een „art festival" werd ge houden, dat poogt te wedijveren met het Holland Festival in Schevenin- gen en met het Edinburgh Festival in Groot-Brittannië, maar daarvan nog slechts een zwakke afspiegeling is. Onze Nederlandse kunstschilder heeft er o.a. Australische schilderij en bekeken, maar vond deze speci aal voor het festival opgezette expo sitie niet. geschikt om haar ook in Nederland te tonen, daar zij „geen speciale boodschap" voor Nederland inhield. Positieve denkbeelden Van den Molengraft heeft echter ook het schilderijmuseum in Mel bourne, de hoofdstad van de staat Victoria, bezocht, en daai is hij on der de indruk gekomen van o.a. por tretstukken van de 65-jarige Austra lische schilder William Dobell. Van den Molengraft ziet de moge lijkheid tot versterking van de cultu rele betrekkingen tussen Nederland en Australië vooral in de muziek- en schilderkunst. De Australiërs tonen valsheid in geschrifte betreft, nam het openbaar ministerie het stand punt in, dat verdachte directeur van het luchtreclamebedrijf „Trek-Air" in Maastricht, op een verzekerings formulier voor 'n vliegtuig, waarmee op 22 jan. '60 de jeugdige vlieger Ben Kleyn uit Stolwijk in zee stortte, had ingevuld, dat de machine nieuw was, terwijl hij wist, dat het vliegtuig en kele jaren oud was en bovendien zeer lange tijd aan weer en wind in Is raël was blootgesteld geweest. Op last van de procureur werd ter zitting een getuige gearresteerd, de bode bij de rechtbank in Maastricht verdacht van het plegen van meineed bij zijn getuigenverklaring. Europese invloed. Drysdales werk zou in Nederland getoond moeten wor den, want het is boeiend voor ons, Nederlanders". Van den Molengraft zei van de jonge schilders in Australië, dat „hun werken niet boeiend zijn voor Ne derlanders. Hun schilderijen zijn in wezen niet anders dan die van Euro pese schilders". Drysdale, Sidney Nolan (45) en Donald Friend (47) zijn, volgens on ze landgenoot, „bijzonder interessant Zij zijn typisch Australische schilders In hun werk tonen zij elementen van het land. waar zo wonen en wer ken, zodat hun schilderijen anders zijn dan die van de jonge, Australi sche abstracte schilders, van wie Let merendeel teveel naar Europa kijkt". Aboriginals Gevraagd naar de eigen karakte ristiek van werken als die van de Australische schilders Drysdale, No lan, Dobell, e.a. zei Van den Molen graft, dat „in vorm en kleur de in vloed van de aboriginals heel sterk is: het licht van het land is opvallend. Dit is iets dat wij in Nederland niet kennen. Van deze schilders zou ik graag iets naar Nederland brengen, want hun werk is boeiend". Over de waterverfschilderijen van de aboriginals zelf. zoals die van de overleden abo-schilder Albert Nama- tjira. was Van den Molengraft niet zo enthousiast, ook al ziet men daar in het licht van het land weergege ven. Van den Molengraft is van mening dat de goede naam van de Nederlan ders in Australië, het prestige, dat zij genieten in de Australische gemeen schap, geconsolideerd moet worden, Dat kan. volgens hem, het beste ge schieden door iets van „Het beste van ons volk te tonen". Schilderijen en muziek acht Van den Molengraft daarvoor in de eerste plaats de aan gewezen middelen. Hij sprak met bewondering over de vele oorlogsschilderijen in het oor logsmuseum in de nationale hoofd stad Canberra. „In dit museum ziet al. zo zei hij, bijzondere belangstel- - - - ling voor het werk van Nederlandse De verdedigers van verdachte jhr. componisten. ..Ik zou daarom wel mr. L. A. M. van Sasse van Ysselt graag juist die gelegenheid groter en men een reportage van de oorlog in en mr. J. M. Tripel beiden uit Maas- uitgebreider willen zien. Ik heb daar- kleuren. Oorlogscorrespondenten met over enkele positieve denkbeelden J en zal die aan de Nederlandse rege ring rapporteren". Van den Molengraft was verwon derd te horen, dat er verschillende Nederlanders in Australië wonen, die de schilderkunst beoefenen en expo sities houden. Behalve enkele werken in Adelaide en een ontmoeting met een zich kunstschilder noemende Ne- tricht bepleitten opnieuw vrijspraak. De verdachte die het laatste woord had, drong aan op een rechtvaardig uitspraak. Hij zei dat hij reeds vier n na' .alve maand onschuldig in de ge vangenis heeft gezeten en beweerde dat hij van allerlei dingen werd be schuldigd: agent van een vreemde mogendheid, handel drijven in co caine. schuldig aan diefstal, bezoeken van ongure gelegenheden en smokkel in ruwe diamanten. Bovendien werd |tact gehad met deze kringen. Alleen naar zijn zeggen, zijn vrouw vervolgd in Sydney heeft hij de in Australië wegens meineed en werd zijn naam J onmiddellijk genoemd, wanneer, waar ook in Limburg, branden uitbraken. het palet, die met het leger werden meegezonden, legden de veldslagen op het linnen vast. Een hunner is Geor ge Lambert (1873-1930), die naar het oordeel van Van den Molengraft,, „verrassende schilderstukken van gro. te impressieve kracht" heeft gemaakt „Het is vooral het kleine werk, dat mij imponeerde. Dit geldt ook voor Frank Norton. Hun beider werk is derlander. heeft hij echter geen con- pure verfpoëzie en fantastisch mooi". Verdachte stelde het hof de vraag, wanneer het masker zou worden af gerukt van de Richard Leeuwenhart, die hem dit alles heeft aangedaan. Hij hield vol onschuldig te zijn en dankte het Hof, de procureur en de verdediger voor de wijze, waarop het proces in 's-Hertogenbosch was ge voerd. De president bepaalde de uitspraak op 1 juni. Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ Meer sprekers Het woord werd verder nog ge voerd door de heer G. Makovitz, voorzitter van de Lion's Club Lei- den-Noordwijk, die een schild aan bood om te bevestigen bij de in gang van het hotel, ds R. C. de Lange, secretaris van de V.V.V. Noordwijk, de heer J. v.d. Haak, die als tolk fungeerde van de leveran ciers en enige klokken symbolisch overhandigde, de heer L. Hesse uit Den Haag als vertegenwoordiger van Horecaf en de heer H. van Wijk. die namens de Noordwijkse hotelliers sprak. Met een diner van directie en com missarissen. waarbij de staatssecre taris van Economische Zaken, drs. F. Gijzeis, eregast was werd deze eer ste feestdag besloten. Vandaag zullen vele gasten op uit nodiging van de directie een luxu eus huiselijk feest vieren. De chef kok zal pas op het allerlaatste mo ment bekend maken welke culinaire verrassingen hij in petto heeft. Rollcurlingbaan Een hoogtepunt van de viering van het 75-jarige bestaan was de opening van de nieuwste recreatie- mogelijkheid op de terreinen van „Huis ter Duin", een rollcurlingbaan. Burgemeester mr. G. W. F. van Berckel verrichtte vanmorgen deze plechtigheid in tegenwoordigheid van vele genodigden. Hij sprak zijn vreugde erover uit, dat Noordwijk dank zij de activiteit van de heer Tappenbeck weer een attractie voor de badgasten rijker is geworden. De rollcurlingsport is in Nederland geintroduceerd door de Baarnse fa brikant Johan van der Eerde. Zij wordt in teamverband beoefend, by voorkeur door teams van drie perso- Tent doet dienst bij (le onthulling Hildebrand-beeld (Van onze Haarlemse correspondent) Een spoedoverleg tussen de ge meente Haarlem en het College van Gedeputeerden van Noord-Holland j naar aanleiding van kritiek op het plan om de genodigden van het Hil- debrand-Comité en de gemeente Haarlem in een tent te ontvangen bij de plechtigheid van de onthulling van het Hildebrand-monument heeft geen positief resultaat opgele- verd. Het Provinciehuis blijft op de 9vond van 1 juni gesloten en de ge nodigden zullen in een tent op het Vlooienveld vóór het Paviljoen ont vangen worden. Tijdens een perscon ferentie, gisteren gehouden door het Hildebrand-Comité in het stadhuis van Haarlem, deelde voorzitter mr. J. H. J. Hoog mee. hoe de plechtig heid zal verlopen. Tijdens zijn toe spraak kwam het definitieve bericht binnen, dat het spoedoverleg geen verandering in de plannen had kun nen brengen. Dus zal de tent dienst doen op vrij dagavond 1 juni, wanneer mej. G. M. Beets uit Amsterdam, dochter van de enige nog levende kleinzoon van Ni- colaas Beets, het Hildebrand-beeld van het monument onthullen, waar bij de fontein in de bak zal gaan spuiten. De gemeente Haarlem biedt de ongeveer 450 genodigden in de tent een receptie aan. Bij het inval len der duisternis zal het Hil debrand-monument verlicht worden. bekende Nederlandse kunstschilder en beeldhouwer Gerard Havekes ont moet. die voor zichzelf een naam heeft gemaakt in dit deel van de we reld en die door de heer Van den Molengraft „talentvol" werd ge noemd. Van den Molengraft heeft o.a. ge sproken met Sir William Ashton, voorzitter en mr. McCusker, secre taris van de Art Advisory Board (raad van kunst), alsook met de di recteur van het schilderijenmuseum in Melbourne, de heer Eric West- brook. met wie hij de mogelijkheid heeft besproken om tot een geregel de uitwisseling van kunstwerken te komen tussen Nederland en Austra lië zodat men over en weer op een min of meer geregelde basis kennis kan nemen van de kunstprestaties en ontwikkelingsvormen in beide landen. Vol lof De heer Van den Molengraft uitte zich in ons gesprek vol lof over de Australische schilderkunst; „Ik ben zeer verrast over de kwaliteit van de Australische schilderkunst en erg enthousiast over wat ik heb gezien", zo zei hy. Hij heeft gesproken met de 50-jarige Australische kunstschil der Russell Drysdale. die van oor deel is. dat „Australië niet beschikt over een portretschilder van formaat als Van den Molengraft". Over Drysdale zei Van den Molen graft mij: „Drysdale toont in zijn werken een eigen karakter. Dit ka rakter heeft zich aan deze kant van de wereld ontwikkeld. Het is vrij van Advertentie Op een modeshow te Londen heeft Dior zijn herfstcollectie lan mantels getoond. Deze varme mantel, die misschien ook deze lente goede diensten zou kunnen bewijzen, is van groene wol met een zwarte voering. OUDE VEST 189 TEL. 24214 HAARL.STR. 42A TEL. 21797 59-Jarlge bekend'hel dokter Barbara Moore, die bekendheid kreeg door haar lange-atstandsmarsen en haar pro paganda voor een vegetarisch dieet, is gisteren uit de Londense gevangenis ontslagen, waar zij de laatste acht da gen gevast heeft. Zoals bekend werd zij naar de gevangenis gestuurd we gens „minachting van de rechtbank". Zij had het bevel om de bloempotten te verwijderen, die zij had neergezet op het pad dat naar de woning van haar buurman leidde, naast zich neer gelegd. In de herfst zal Canada's eerste kunstmaan van de Amerikaanse lucht machtbasis Vandenberg met een Ame rikaanse raket gelanceerd worden. De kunstmaan weegt 122 kilo Volgens het persbureau „Nieuw China" worden meer dan dertig oude Chinese werken over landbouw, waar van sommige meer dan 2.000 Jai r oud zijn. herdrukt. Zij worden ook nu van nut geacht. In een toespraak in de Tsjechi sche nationale vergadering heeft de Oostdultse communistische leider Wal ter Ulbricht zich uitgesproken tegen Internationale controle op de toe gangswegen tot Berlijn. Oost-Duits land wenst niets van zijn soevereini teit prijs te geven, zei hij. Over Inter nationale arbitrage zou evenwel te praten zijn. In Algerije 28 (loden Bij aanslagen in Algiers en Oran 7.y n gisteren 28 personen om het leven gekomen. In Oran zyn 13 Europeanen, die door Moslims waren ontvoerd, door bemiddeling van de politie vrijgela ten. Een commando van de O.A.S. beeft gisteravond 20 minuten lang de Franse troepen en gendarmes aangevallen, die in stelling lagen rond het hoofdkwartier van het Franse leger in Oran. De mannen van het geheime leger werden door Franse troepen verdreven. In Oran is de onrust onder de jonge Europeanen sterk toegeno men. omdat er hardnekkige geruch ten liepen over een ophanden zijnde aanval van de O.A.S. De voorlichtingsdienst van gene raal Fourquet, de opperbevelhebber van het Franse leger in Algerije, heeft gisteren tegengesproken, dat zich aan de Algerijns-Tunesische grens ernstige incidenten hebben voorgedaan en dat Franse troepen een Algerijnse nationalistische leger- stelling hebben gebombardeerd. Het enige incident betrof de be zetting door nationalistische troe pen van een Franse militaire post in Rrdi-Freidj. op acht kilometer af stand binnen de grens, die het Franse garnizoen op 15 mei had ontruimd. Deze bezetting was in strijd met de overeenkomsten van Evian. aldus de voorlichtingsdienst. Sindsdien heeft de comamndant. der nationalistische troepen zijn man- schappe nteruggetrokken, als gevolg van de „vastberaden houding" der Franse autoriteiten". Pluimveehouderij geen kip met gouden eieren De ontwikkeling van de produktie en de afzet van pluimveehoudery- produktcn in de omliggende landen en daarbuiten heeft de Nederlandse pluimveehouderij niet onberoerd ge laten. Deze bedrijfstak die voor de afzet van haar produkten naast de bin nenlandse consumptie is aangewezen op de export, heeft hiervan in 1961 deg evolgen op gevoelige wijze ervaren door lage producentenpryzen zowel voor eieren als slachtgevogelte. Dit wordt geconstateerd in het thans uitgebrachte jaarverslag van het Produktschap voor Pluimeve en Eieren. Met de uitbreiding van de produk tie van eieren in de overige lid-staten van de E.E.G. en sterke druk. ont staan door de aanvoer van Ameri kaans gevogelte op de West-Europe- se markt, zal ook voor de toekomst rekening moeten worden gehouden. In de slachtkuikenproduktie is goede vooruitgang bereikt voor wat betreft de kwaliteit en uniformiteit van slachtkuikens.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5