Zwendel van een brutale fantast uit Texas aan l licht gekomen Verkoud heid SUNIL ASPRO Bij K.L.M. totnutoe bijna 1100 ontslagen GRIJS9 HAARTJE THUIS ZELF DOEN Verdachte „Trek-Air"-zaak op tegenstrij digheden geattendeerd Eerste kwartaal voor Philips iets beter femsDitë- SUHlUM §?>0 Bedrog van Billie Sol Estes duurde onbegrijpelijk lang Kodak drank voor dorstige drinkers Amerika wacht gespannen op meer feiten over windhandel BUISMAN GEEFT GEUR AAN "WELKOM THUIS" Spoedig ontwerp Rijkssteun Kodachrome II KLEURSPOELING POLY-COLOR Uit aandelenemissie wordt 730 miljoen verkregen HET GAAT SLECHT MET „ONS BELANG" (LISSE) LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 MEI 1962 (Van onze correspondent in Washington) De 37-jarige Billie Sol Estes uit Texas was er in korte tijd in geslaagd een fantastisch miljoenen-imperium op te bouwen, maar zoals het ging met de wonderboom van Jona, zo is het ook gegaan met het wonder van Billie Sol: er is niet veel meer van over. Thans beginnen de schandalige kanten langzaam aan het licht te komen. Binnenkort zal de onderzoekcommissie van de Ameri kaanse Senaat zich met deze kwestie gaan bezighouden en dan zullen vooral de politieke aspecten van deze zwendelaffaire wor den belicht. Sedert de zaak-Goldfine-Sherman Adams onder Eisenhower heeft Amerika niet zulk een groot schandaal beleefd. Men kan het zich begrijpen, dat de Republikeinse tegenstanders van president Kennedy zich verkneukelen over het feit, dat ze nu een kans krijgen Democraten van corruptie te betichten, aange nomen dat ze daarvoor inderdaad de kans krijgen. Politiek speelde ook een rol Voor alles is dit een commerciële ewendèl-af faire. Billie Sol Estes moet een brutale fantast zijn geweest, die als katoenverbouwer, begrafenis-on dernemer en krantendirecteur op al lerlei manieren geld wist los te krij gen voor zijn steeds omvangrijker transacties. Het is bijna onbegrijpe lijk, dat hij deze windhandel zo lang heeft kunnen volhouden. Tenslotte is het hem noodlottig geworden, dat hij ook een krant heeft willen op zetten. Er was namelijk reeds een krant in Estes' woonplaats Pecos en omdat dat blad niet weggeconcur reerd wilde worden, begon het ont hullingen te doen over Billie Sol Es tes, de directeur van de nieuwe krant, vlak naast de deur Die onthullingen brachten de zwendel onherroepelijk aan het licht. Maar daarvoor heeft Estes ook reeds herhaaldelijk moeten vrezen in de kraag te worden gegrepen. Om die vroegere gevaren af te wenden pro beerde hij bescherming te vinden in de departementen te Washington, waar hij, omdat hij veel had bijge dragen aan de Democratische par tij. nogal wat politieke vrienden be zat. Zelfs voordat de zaak is uitge zocht kan men wel vaststellen, dat Estes aan diverse vrij hoge ambte naren geld of dure pakken heeft ge geven. Of hij daarvoor gunsten heeft verworven is nog niet gebleken. Met spanning wacht Amerika op meer onthullingen. Tot nu toe krijgt men dit beeld van de zaak: een groteske zwendelaar heeft kans gezien vele goedgelovigen te duperen en, om zich Vindingrijk Advertentie Zoals de koffie thuis smaakt, smaakt ze nergens. Dat komt door de gezelligheid die u schenkt. En door de koffie die u maakt. Met BUISMAN. Veel jonge vrouwen weten dat. Wat een geur, wat een smaak, wat een gezelligheid. zo lang mogelijk te vrijwaren tegen een streng onderzoek, heeft hij aan ambtenaren en politici geld of ca deaus toegestopt. Dat ambtenaren of politici werkelijk betrokken waren in de manipulaties van Estes en er op grote schaal van mee profiteerden is tot nu toe niet gebleken. Maar iede re dag komen nieuwe feiten aan het licht. Twee mensen blijken op my sterieuze wijze om het leven geko men te zijn en een secretaresse, die misschien te veel wist is tijdelijk in een krankzinnigengesticht gestopt enz enz. Klein begonnen Estes is begonnen als een kleine katoenverbouwer. De katoenproduk- tle in Amerika wordt beperkt gehou den en tot tweemaal toe heeft Estes boeten gekregen omdat hg veel meer had verbouwd dan hfj mocht. Men verwijt thans aan het ministerie van Landbouw, dat Estes lid is ge worden en gebleven van de nationa le adviescommissie voor katoen, ook nadat men wist, hij zelf zich niet ge houden had aan de voorschriften. Estes stelde het lidmaatschap van die commissie op prijs, want op die manier kwam hij gemakkelijk in contact met departementsleden, die hjj meende te kunnen gebruiken. Met een enorme energie moet de ze Billie Sol Estes zich geworpen hebben op alle mogelijkheden, die hem geld konden opleveren. Hij heeft in gezien, dat het opslaan van rege- ringsgraan uiterst lucratief kon zijn en heeft een kolossaal bedrijf opge zet van graansilo's. Misschien heeft hij gedacht: hoe meer overproduk- tie, hoe meer ik in mijn silo's krijg. Hoe het zij, hij is begonnen op grote schaal vloeibare kunstmest te ver kopen in west-Texas. Hij wilde al zijn concurrenten ten onder bren gen en verkocht daarom die kunst mest ver beneden de marktprijs. Daardoor leed hij verlies maar hij bedacht een fantastische manier om toch aan contanten te komen. Hij bracht de boeren ertoe om met hypotheken rijdende tanks te kopen voor de kunstmest. Eigenlijk kocht Estes die tanks, maar de boeren wa ren zo vriendelijk om op krediet een hypotheek voor hem te nemen. Uit erkentelijkheid kregen die boeren dan tien procent van de waarde in het handje. Estes wist dan die hy potheken met korting weer over te doen aan grote financie ringsfirma's. Zo kreeg hijzelf altijd nog een tachtig procent van de hy- potheekwaarde in contanten Duizelt het u? Het meest fantas tische moet nog komen: de meeste van die tanks, die met hypotheek gekocht heten te zijn, bestonden niet eens. De financieringsinstituten hebben weieens controleurs gezon den om na te gaan of die tanks er wel waren, maar Estes verwisselde zo nodig de serienummers van de tanks en zo konden die controleurs dezelfde tank wel zesmaal voor een andere aanzien! Het lijkt allemaal wel heel slim, maar 't is toch merkwaardig da«t de ze zwendel zo lang gelukt is. Estes bracht hypotheken in omloop voor in totaal 33.500 tanks, die zich alle bevonden in een gebied, dat beslist niet meer tanks nodig had dan drie- of vierhonderd de man laat vond niet al te veel concluderen en men nam aan dat de man een hartaanval had gehad. Zo juist heeft Senator William een Republikein uit Delawar, bekend ge maakt, dat Mary Jones, een secre taresse van het departement van Landbouw, die misschien te veel wist, twee weken lang in een krank zinnigengesticht is opgesloten. Het departement heeft verklaard, dat er geen vuil spel is gespeeld, maar het publiek is nog niet overtuigd. Te minder omdat een belangrijk man van het departement van Arbeid ontslag heeft genomen, omdat hjj duizend dollar van Estes had geac cepteerd en omdat drie hoge ambte naren van het ministerie van Land bouw in moeilijkheden zijn geraakt: een heeft ontslag genomen. Een is de laan uit gestuurd en de derde lijkt lelijk in de knel te zitten. Geld in Zwitserland? Ook sommige Congresleden zouden geld van Estes hebben ontvangen. Maar zij kunnen die schenkingen beschouwd hebben als bijdragen voor verkiezingscampagnes. Voor dat doel geeft men heel vaak bijdragen aan Congresleden, doch meestal verwacht de schenker ook gunsten in ruil. In Estes' boekhouding is een post gevonden van 235.000 dollar voor het project „Washington". Men weet nog niet, wat hij met dat geld heeft ge daan. Verder is men er achter geko men, dat Estes in januari van dit jaar 140.000 dollar in contanten meenam, toen hij voor een paar we ken naar Washington ging. Wat heeft hij met dat geld gedaan? Een anderen vraag is: heeft Estes een bankrekening in Zwitserland en is hij erin geslaagd grote bedragen in het buitenland in veiligheid te brengen? Het gerecht heeft Estes aangeklaagd maar tot er een proces begint is hij, tegen een garantiesom van 100.000.- dollar, op vrije voeten. Maar wat be tekent honderdduizend dollar voor een man, wiens transacties dertig miljoen beliepen? Advertentie Misdadig Wat die doden betreft: ruim een jaar geleden is een man, die werk te voor het ministerie van Land bouw en die te maken had met con trole op de katoenverbouw van Es tes, dood bij zijn auto aangetroffen. De lijkschouwer kon, omdat men drogist hééft meer. wéét meer In de memorie van antwoord op het voorlopige verslag der com missie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over de begroting van het Departement van Verkeer en Waterstaat voor 1962, deelt de minister van Verkeer en Waterstaat over de KLM mee, dat de totale personeelsinkrimping in binnen- en buitenland sedert eind maart 1961 eind februari j.l. 1095 personeelsleden bedroeg. Daar van zijn in Nederland 33 personeelsleden die met behoud van een deel van het salaris op nonactiviteit zijn gesteld. Brits paar wordt lieden voorgeleid De Engelse man en wouw, die anaandag in Amsterdam zijn aange houden. verdacht van heling en vals heid in geschrifte door brj een aantal Nederlandse banken in Engeland ge stolen cheques te verzilveren, zouden vandaag worden voorgeleid aan de officier van Justitie bi.' de Amster damse Rechtbank mr. W. Tonckens. Hoewel de beide verdachten ontken nen iets te weten van de diefstal van de partij traveller cheques ter waarde van 150.00C dollar (dus geen ander half miiioen, oals gisteren gemeld) in december 1960 op London Airport, •hebben zij vel verklaard, dat zij wisten dat de cheques die zij in Lon den in bezit kregen van diefstal af komstig moesten zijn Het' verdere onderzoek van de Amsterdamse re cherche wordt verricht in samenwer king met de Engelse politie. Wat het vliegend -personeel be treft hébben er nog geen ontsla gen plaats gevonden als gevolg van de huidige maatregelen. Besprekingen omtrent een be oogde vermindering van de sterk te aan vliegers met circa 100 man, waarvan vermoedelijk een ge deelte met gedwongen ontslag zal moeten gaan, zijn in een be slissende stadium. Het wetsontwerp dat tot strekking zal hebben de KLM in haar moei lijke financiële toestand te steunen zal op korte termijn bij de volksver tegenwoordiging worden ingediend. Ten aanzien van de in dit verband te stellen voorwaarden deelt de mi nister mede dat de KLM niet zal wor den genoopt tot een tariefsverlaging die ertoe zal leiden met het Rijks subsidie ook tegen de Nederlandse scheepvaart concurrentie zal worden aangebonden. Nog geen akkoord voor samenwerking Ten aanzien van de mogelijkheid van een versterking van de samen werking tussen de verschillende lucht vaartmaatschappijen deelt minister Korthals mede dat de hierover met de verkeersministers der z.g. Air Union-landen voortgezette contacten zich nog in een oriënterend stadium bevinden. „De situatie is zo", aldus de minister, „dat er tussen de huidi ge deelnemers aan de Air Unionbe- sprekingen, noch op regeringsniveau noch op maatschappij niveau reeds een akkoord is bereikt. De mening van de regering ten aanzien van de situatie welke zich thans bij de KLM voordoet, loopt pa rallel met die van de directie van de KLM, te weten het afstemmen van de organisatie zowel naar personeel als naar materieel op een min of meer gestabiliseerde produktie. De door de directie der KLM reeds genomen en nog te nemen maatrege len ter verwezenlijking van het ge stelde doel kunnen, naar de mening van de minister, inderdaad als in grijpend worden bestempeld. Onder deze maatregelen zijn begrepen in terne bezuinigingen onafhankelijk van personeelsuitgaven. Minister Korthals deelt de mening van die Kamerleden dat het onjuist zou zijn zodanig op samenwerking aan te dringen als zou samenwer king tot elke prijs dienen te worden geaccepteerd. De minister meent voorts dat de neiging tot het zoeken van vormen van samenwerking tus sen luchtvaartmaatschappijen zo al gemeen is, dat de stappen die zijn gedaan om ook tot deelneming van de KLM in een vorm van samenwer king te geraken de Nederlandse on derhandelingspositie niet aantasten. De directie van de KLM heeft om tot een verlaging van de personeels uitgaven te geraken een aantal maat regelen in overweging genomen. Voordat echter tot uitvoering daar van wordt overgegaan werd en wordt overleg gepleegd met de personeels organisaties ten einde zo mogelijk te bereiken dat partijen hiermede kum nen instemmen. Nieuw! Kleurenfilm 2'/2maal gevoeliger scherpere beelden nóg betere kleuren Door de kortere belichtings tijden kunt u nü zelfs snel bewegende motieven kleurrijk „vangen", terwijl ook minder gunstig licht nog grandioze resultaten geeft.Vraag uw foto handelaar! KLEURENFILMS voor mensen van nu! voor mensen als u! TUBE 1.95 Verlopen rijbewijs nog één jaar geldig Tot nu toe kon een automobilist na het verlopen van zijn rijbewijs drie jaar wachten voor hij een aanvraag voor een nieuwe indiende. Volgens de wet werd hij zo lang in staat geacht aan de gestelde eisen te voldoen. Blijkens een besluit, dat is opge nomen in Staatsblad 149 zal deze ter mijn aanzienlijk bekort worden. Het Verkeersreglement wordt zodanig ge wijzigd, dat van 2 januari 1963 af de termijn van drie jaar wordt terugge bracht tot één jaar. vruchtenlimonade Het Gerechtshof in 's-Hertogen- bosch heeft gisteren de behandeling voortgezet van de zogenaamde ,Trek- Air"-zaak. Twee punten kregen, tijdens deze tweede zittingsdag speciaal de aan dacht. Dat was allereerst de bijzon dere moeite, die de president mr. Takken en de procureur-generaal mr. dr. De Vries, zich gaven om de kwestie van de in het pension van de omgekomen vlieger Ben Kleyn nagelaten* verzegelde brief die on middellijk door verdachte verbrand was en waaromtrent de gedachte op kwam, dat er mogelijk sprake is ge weest van een ruiling met een uiter lijk identieke enveloppe op te los sen. Men kwam er echter niet hele maal uit. Het tweede, dat opviel was, dat indertijd de waarnemers van de luchthaven in Beek (L.) geen be zwaar tegen het vertrek van de PH- SIK in verband met de gunstige weersgesteldheid, terwijl de president nu mededelingen deed uit een rap port, dat de precureur-generaal uit Londen heeft ontvangen, waarin werd gemeld, dat het weer daar slecht was. Er hing een lage bewol king tot 240 meter. Ook enkele getuigen hebben gis teren duidelijk doen weten, dat ze in Beek niet zouden zijn opgestegen. Nog uren Nadat het verhoor van de 34 ge tuigen was afgesloten, heeft de pre sident van het Gerechtshof nog eens anderhalf uur besteed aan het doen en laten van verdachte op de dag, waarop het vliegtuig van Ben Kleyn, die bij verdachte in dienst was, in de Noordzee stortte, waarbij Kleyn werd gedood. Verdachte was die dag in Londen, maar keerde later naar Nederland terug. Vooral het vinden van de dichtgelakte brief, welke Ben Kleyn in zijn pension had achterge laten, werd uitvoerig onder de loep genomen. Verdachte werd enkeie malen op tegenstrijdige verklaringen en vaag heden geattendeerd. Nieuw proefstation voor bloem kwekerij Tussen het proefstation voor de bloemkwekerij te Aalsmeer en het laboratorium voor bloembollencul tuur in Lisse bestaat reeds een samenwerking op het gebied van de virus ziektenbestrjjding. Deze samen werking zal nog worden uitgebreid, wanneer het nieuwe proefstation in Aalsmeer, waarvan met de bouw reeds is begonnen, gereed zal zijn. Verwacht wordt, dat het nieuwe proefstation over twee jaar in ge bruik kan worden genomen. Achter het gebouw komen dHe rijen van zeven kassen ieder met een opper vlakte van 300 vierkante meter. Het nieuwe gebouw zal een labo ratorium voor biologisch onderzoek, een laboratorium voor bodemkundig onderzoek en nog enige andere labo ratoria bevatten. Voorts zullen een fysioloog, een bodemkundige, deskun digen op het gebied van schimmel ziekten en van virusziekten en een entomoloog worden aangetrokken. Advertentie Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: (Van onze financiële medewerker) De resultaten over het eerste kwartaal 1962 van Philips moeten voor een juiste beoordeling tegenover die van dezelfde periode van 1961 worden gesteld. Dat zowel de omzet als de netto-winst aan merkelijk lager is dan die van het voorafgaande vierde kwartaal, is bij Philips regel. De verkopen in het vierde kwartaal zijn altijd het grootst. Zo bedroeg de omzet van de laatste drie maanden van het afgelopen jaar f 1637 miljoen, de netto-winst f 106 miljoen en in vergelijking met die cijfers is het eerste kwartaal van 1962 belang rijk ongunstiger. GROTERE OMZET Stelt men laatstgenoemde tegen over die van het eerste kwartaal 1961, dan blijkt de omzet met circa 12% te zijn gestegen, namelijk van f 1060 miljoen tot f 1197 miljoen, het vorige bedrijfsresultaat met circa 2%, namelijk van f 169 miljoen tot f 173 miljoen. De overige baten en lasten lieten een nadelig saldo van f 32 mil joen tegen f 16 miljoen in dezelfde periode van het vorig jaar zien. De belastingen waren iets lager (f 72 miljoen tegen f 76 miljoen), zodat het eindresultaat op f 79 miljoen uit komt in vergelijking met f 77 miljoen in het eerste kwartaal 1961. STIJGENDE KOSTEN Dat ook bij Philips de stijgende kosten een reden tot grote waak zaamheid vormen, blijkt uit het ge daalde winstpercentage van de om zet. In de eerste drie maanden van 1961 was dit winstpercentage 15,8%. Ditmaal is het 14,5% en ook als men Getuige Verdellen, opperwacht meester-vlieger van de Rijkspolitie noemde de verklaringen van ver dachte, dat hij door de politie te Meerssen (L) op speciale wijze in een kelder zou zijn verhoord en daar bij zich tot zesmaal toe zou hebben moeten aan- en uitkleden, pure fan tasie. De president wees vardachte erop, dat hij met klachten tegen de politie aan een ander adres moest zijn. .ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT Betuwe in bloei! In de Betuwe en het land van Maas en Waal zullen het komende weekeinde de appelbomen in volle bloei staan. Voor het overige zal er in de komende dagen nog bloei van late kersesoorten en morellebomen te ge nieten zijn. Deze vruchtbomen ko men echter snel aan het einde van hun bloeitijd. Vanuit Arnhem organiseert de VVV dagelijks bustochten door de bloeiende Betuwe. Ook ouders Ook de ouders van Kleyn zijn ge hoord, zij ontkenden, dat een gespan nen verhouding tussen vader en zoon zou hebben bestaan. De vader vertel de ook, dat zijn zoon veel minder verdiende dan hij had gedacht. De laatste tijd voor de noodlottige vlucht had Ben Kleyn laten doorscheme ren dat hij bij „Trek-Air" weg wilde. Er was niet veel meer te doen. Ge tuige J. Verhoeven, sergeant-vlieger en vriend van Kleyn, vond het vreemd dat mevr. Fonteyn, de hos pita van Kleyn, met de Idee van zelfmoord was gekomen. De procureur-generaal wees erop, dat er nu al drie lezingen zijn dat Kleyn zich zou hebben uitgelaten in de geest van „ik spring er nog eens uit als we ermee (met het vlieg tuig) in de maag zitten". Deze zin snede staat niet op de geluidsband, maar komt wel voor in het dossier. Getuige P. A. van de Werff. hoofd van de B.B. in Zeist, had van zijn zoon Wybe, een vriend van Kleyn, vernomen dat de machine onstabiel was. Hij geloofde niet in opzet van de kant van Kleyn. Verscheidene andere getuigen wer den nog gehoord, waarbij in het bij zonder het bezoek van verdachte aan het pension van Kleyn en de brief - kwestie aandacht kregen. Het „NutM vreest radio-televisie niet Bij de opening van de vandaag in Marcanti te Amsterdam gehouden vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft de voor zitter. mr. H. Craandijk, o.m. gezegd dat de maatschappij radio noch tele visie hoeft te vrezen. „Voorwaarde is echter"' aldus spreker, dat wij onze mensen actief moeten betrekken in wat wij hun bieden. Slagen wij er in onze mensen te doen treden uit de passiviteit en deel te nemen aan, een aandeel te hebben in de verwerking van een program ma, dan kunnen de winteravonden van onze departementen nog steeds een vervulling brengen voor wat el ders niet wordt geboden". Temidden van de impulsen van deze tijd heeft de Maatschappij haar beweeglijkheid hervonden en zoekt zij naar de nieu we gestalte, naar de nieuwe vormen, die onze snel veranderende samen leving moeten aanspreken. In de middagvergadering heeft prof. dr. W. Banning een rede ge houden over „Vormingswerk voor jongens tussen 14 en 18 jaar". NIET ONBEVREDIGEND Onder de huidige omstandigheden kunnen de cijfers van het eerste kwartaal niet onbevredigend worden genoemd, ook al kan uiteraard niet met zekerheid worden gezegd, dat de omzet in de komende maanden van het jaar met dezelfde percentage zal stijgen als in het eerste kwartaal het geval is geweest Er valt mee te reke nen, dat over 1962 een groter kapi taal dividend moet worden uitge keerd. Door de uitkering van de bo nus over 1961 is het gewone kapitaal gestegen tot f 721,1 miljoen en over de f 153,8 m'ljoen nieuwe aandelen, die straks zullen worden uitgegeven, zal vermoedelijk een half jaar divi dend moeten worden betaald. Nu bekend is, dat de nieuwe aan delen a 475% zullen worden uitgege ven, krijgt Philips circa f 730 miljoen geldmiddelen ter beschikking, waar mee voor een aantal jaren aan de de nettowinst tegenover de omzet kapitaalbehoeften is voldaan. Daar plaatst, is er een achteruitgang van I cjrca 35% van het kapitaal van Phi- 7,2% tot 6,6%. Ook in procenten van h jn ons land beTlndt zil| hi„ het eigen vermogen is de netto-winst iets teruggegaan, namelijk van 12,3% circa f 250 miljoen worden opga- tot 11,7%. bracht. Brood uit Leiden In „Het Baken" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Prot. Coöp. Verbruiksvereniging „Ons Belang" te Llsse. Het boekjaar 1961 is voor deze coöperatie wel het zwartste jaar geweest van de afge lopen halve eeuw. De heer B. van der Linden, voor zitter. wees er in zijn kort openings woord reeds op door op te merken, dat van dit boekjaar onmogelijk iets goeds te zeggen viel omdat het steeds verder bergafwaarts ging en de te ruggang niet te stuiten is geweest, ook niet door de reorganisatie van de winkel enige jaren geleden, waar men nog alle hoop op gevestigd had. De heer C. van der Beek zei in zijn in mineur toon gesteld jaarverslag dat de coöperatie arm is, Uit het fi- nancieelverslag bleek echter dat 1961 wel bijzonder slecht is geweest, doch de reserve en bezitingen zijn nog be hoorlijk De samenwerking met „De Voor uit" te Leiden bracht voor 1961 geen redding meer, want de laatste 3 maanden was er nog meer tekort dan in de eerste 9 maanden, Gevolg is ge weest, dat de kruidenierswinkel defi nitief gesloten moest worden. De bakkerij bestaat, nog, doch alleen om dat het brood nu gebakken en wel uit Leiden betrokken wordt en men dus alleen maar „uitvent". Door deze wijze is de exploitatie nu wekelijks zo, dat, er een klein overschot is wan neer alle onkosten van de provisie afgetrokken zijn. Op de vraag „doorgaan of stopzet ten" werd besloten voor 1962 de gang van zaken nog aan te zien betreffen de de bakkerij. Geen kwaad woord over de politie „Die van de politie zijn toch echt niet zo kwaad als ik dacht", zal een vijfjarig jongetje aan iedereen ver tellen, die hem naar zijn belevenis sen van gisteravond vraagt. Hij was op de Nieuwe Rijn met een paar vriendjes aan een prachtig spel bezig. Ravotten op een met marktmateriaal beladen schip. Wat schrok het jongetje toen twee wets- dienaren hem duidelijk maakten dat hij op de wal moest komen. Hij zag zich al in de cel zitten, op water en brood. Dit beeld schokte hem zo, dat hij alles om zich heen vergat en hals-over-kop het water van de Nieu we Rijn in plonsde. De twee politie mannen schoten te hulp en wisten hem op het droge te brengen. Hun service completeerden zij door het geschrokken en natte jongetje ach terop de dienstfiets naar zijn huis aan de Voldersgracht te brengen. De aftredende bestuursleden C. v. d. Beek en H. W. Möhlmann werden bij acclamatie herkozen. De aftre dende commissarissen L. Roodenburg en J. Eigenbrood traden af. In deze vacatures werd niet voorzien, omdat men het bestuur wil Inkrimpen. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTe WASMIDDEL SCHROOTFRAUDE: COMITÉ Onregelmatigheden staan vast Het ..Comité schroot fraude" heeft de Eerste Kamei een ant woordnota op de jongste nota van de minister van Justitie in zake de z.g. .schrootaffaire' aan geboden. Het zegt hierin, dat het de conclusies" van de minis ter alsmede de daaraan ten grondslag liggende gedachte hoogst teleurstellend acht. Na een uiteenzetting van de opzet en de doelstelling van het vereveningsmechanisme laat het ..Comité Schrootfraude" in zijn antwoordnota acht pagina's van kritische kanttekeningen bij de nota van de minister volgen. Vast staat, aldus het comité, dat ernstige onregelmatigheden hebben plaatsgevonden, vast staat dat deze tot een verhoging van de bijdrage- verplichtingen van ondernemingen zullen leiden, die voor deze onregel matigheden niet ve: antwoordelijk zijn Maar diegenen die voor de onregel matigheden wel verantwoordelijk zijn, zouden onttrokken blijven, aan iedere verantwoording, hetzij voor de rechter, hetzij politiek.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7